» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
118 / 189
»»

predi ::

Ve kdo ali je možno izbrisati prejemnika iz imenika prejemnikov v appu? Ali pa, ali ga je možno urediti in mu spremeniti IBAN?

buttcrack ::

Se da ja, samo ne vem ali v appu ali webIF. Pomoje v appu.

qwertyy ::

Okej, vem da je bilo verjetno ze 100x vprasano ampak vseeno.

Ravnokar sem si naredil N26 racun. Kako zdaj preko mobilnega NLB klika prenesem na N26? Preko navadnega UPN ali kako drugace?

Killermode ::

navadni upn.

MrStein ::

DePalmo je izjavil:


Tista s šumniki je pa tudi žalostna. Sploh ni težko narediti podpore za šumnike, tako da je to morala biti zavestna odločitev in za njo stojijo.

Imaš prav, zna pa biti, da izmenjujejo podatke s kakim drugim sistemom, ki še ni slišal za šumnike* in je tako veliko bolj preprosto.

* in še vsaj 10 let ne bo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krucymucy ::

Vprasanje za vse ki se mucite z web vmesnikom in potem potrjujete na telefonu.
Zakaj ne vnesete na telefonu in se izognete problemom?
V temi bi bilo manj jamranja.

harvey ::

krucymucy je izjavil:

Vprasanje za vse ki se mucite z web vmesnikom in potem potrjujete na telefonu.
Zakaj ne vnesete na telefonu in se izognete problemom?
V temi bi bilo manj jamranja.

Tudi to je rešitev, samo je bolj elegantno tipkati/klikati in kopirati na web vmesniku.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

buttcrack ::

Svet bi že zdavnaj ugasnil brez jamranja.

boogle ::

Sem šele sedaj opazil, da ni načina nakazati denar nazaj na N26 iz mBills. Ne najdem niti opcije pri N26, da N26 polnim z Mastercard, kot ima npr. Revolute... se pravi lahko pa z mBills MC napolnim Revolut in nato nakažem na N26 :-/

Mikrohard ::

A nima mBills možnosti plačevanja položnic (SEPA)?

boogle ::

UPNji so omejeni na SI56 iban :|

Ales ::

boogle je izjavil:

UPNji so omejeni na SI56 iban :|

Zatežite jim z Banko Slovenije.

Killermode ::

Ales je izjavil:

boogle je izjavil:

UPNji so omejeni na SI56 iban :|

Zatežite jim z Banko Slovenije.

mBills ni banka

OrkAA ::

Nima veze, nobeno podjetje v evropski uniji ne sme diskriminirati razlicnih drzav in ne sprejemat/posiljat placil na njihove racune.

Killermode ::

OrkAA je izjavil:

Nima veze, nobeno podjetje v evropski uniji ne sme diskriminirati razlicnih drzav in ne sprejemat/posiljat placil na njihove racune.

Sprejemajo vsa plačila. Plačevanje položnic pa lahko vsako podjetje, ki to storitev izvaja, določi kaj sprejemajo in kaj ne. Drugače se pa pritoži, da lahko na sedežu komunalnih podjetij ali pa kateregakoli drugega podjetja plačaš samo njihove položnice in od nikogar drugega, oh kakšna diskriminacija ostalih podjetij.

kokica2000 ::

Ne se hecat. mBills je družba za izdajo elektronskega denarja z dovoljenje Banke Slovenije za opravljanje plačilnih transakcij (https://www.bsi.si/financna-stabilnost/... ). Enačenje z nekim komunalnim podjetjem je naravnost smešno. mBills bo moral prej kot slej omogočiti pošiljanje denarja na vse račune v območju SEPA enako. Po mojem niti ne gre za zavestno onemogočanje. Kolikor sem uspel videt, je problem samo v dolžini polja (vzorec 4-4-4-4-3) in ne v tem, da bil prefix SI56 zapečen.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Killermode: Ce nimas pojma o cem govoris, lahko naslednjic ostanes tiho.

delavec44 ::

Mbills recimo zavestno onemogoča UPN fizični osebi.

OrkAA ::

V primeru, da poskusas nakazat denar iz mBills na racun odprt pri N26, imas tukaj razlozeno kaj lahko storis v kolikor ti mBills ne omogoci nakazila.

https://support.n26.com/en-eu/fixing-an...

Kebo ::

Preko slikaj in plačaj napiše "Nepravilen bančni račun (mora biti v formatu SI56 XXXX XXXX XXXX XXX)."

suhi ::

Opažam, da vse manj uporabljam svojo "fizično" banko in bi svoje finance čim prej prestavil na N26. Žal pa sem zaradi narave svojega dela večkrat v situaciji, ko sem primoran na TRR položiti gotovino v bančni poslovalnici, a ker N26 tega pri nas (še) ne omogoča, iščem kake druge alternative.

Torej, kako spravit cash money čim lažje in čim ceneje na N26 račun, če nisem komitent pri nobeni slovenski banki?

Hvala.

Pro ::

Nakažeš preko UPN obrazca na banki. Cena pa cca 1 € na nakazilo (odvisno tudi od zneska in preko katere banke).

Lockfi ::

suhi je izjavil:

Opažam, da vse manj uporabljam svojo "fizično" banko in bi svoje finance čim prej prestavil na N26. Žal pa sem zaradi narave svojega dela večkrat v situaciji, ko sem primoran na TRR položiti gotovino v bančni poslovalnici, a ker N26 tega pri nas (še) ne omogoča, iščem kake druge alternative.

Torej, kako spravit cash money čim lažje in čim ceneje na N26 račun, če nisem komitent pri nobeni slovenski banki?

Hvala.


Polog na mbills pa nakazilo? To bi moralo delati. Limit za polog je pa 5000€ na vsaki črpalki.

Pro ::

Mogoče počakaj kakšen dodaten dan.

Lockfi ::

kupu monitor z banka n26 in so mi pobrali denar, prodajalec pa rekel da denarja ni dobil. NIKOLI VEČ N26!!!!!

Kje si kupil? Koliko čas si čakal? Kako si nakazal oziroma s čim? Kartica wire transfer? Vsi ti podatki so pomembni. Dvomim da se to ne da rešiti.

Zna pa zadeva trajati več kot le pa ur.

suhi ::

Polog na mbills pa nakazilo? To bi moralo delati. Limit za polog je pa 5000€ na vsaki črpalki.


mBills sem tudi sam imel v mislih, ja, sam nisem bil ziher, če se da :)

modelno1 ::

Z mbills ne moreš nakazati na n26. Glej par postov više.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

boogle ::

suhi je izjavil:

Polog na mbills pa nakazilo? To bi moralo delati. Limit za polog je pa 5000EUR na vsaki črpalki.


mBills sem tudi sam imel v mislih, ja, sam nisem bil ziher, če se da :)


Preverjeno se da - preko Revoluta :))

Trenutno mBills ne podpira nakazovanja na tuje račune. To so mi potrdili na email in sem zadevo fwjal na Banko Slovenije v obravnavo. Če bo v korist mBills fwjam še na ECB.Javim kako se bo razpletlo.

Se pa da z malo iznajdlivosti in potrplenja preko Revolute:
-na Petrol servisu naložiš gotovino [instant - brez provizije]
-Revolute polniš preko mBills Mastercarda [instant - brez provizije] Tega kolikor vem N26 ne omogoča.
-iz Revolute nakažeš na N26 ali katerikoli IBAN [traja par ur v času delovnika - brez provizije]

8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boogle ()

suhi ::

Aha, no super, Revolut imam. Pa je rešen problem, hvala ti.

zk_eu ::

Tudi jaz drugače tako nakazujem na N26. Torej najprej iz matične banke na Revolut in nato in Revoluta na N26. Vsa nakazila so v istem dnevu. V kolikor pa nakažem.pred 7. uro zjutraj, je denar najkasneje na N26 do 11. ure.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Vaseer ::

Eno stran nazaj je komentar, da ima N26 težave s potrjevanjem naročenih transferjev.
Sem iskal a ne najdem nobenega obvestila na to temo, se pa srečujem z identično težavo in supporta ne uspem dočakati... (chat mi po ~5 minutah "preusmerjanja k strokovnjaku" prekine...).
Če je imel kdo podobno težavo, prosim za informacijo, kaj je bila rešitev.

Moj problem: Prek Web vmesnika naročim transfer/plačilo in v app (Nokia 8, Android 9 (vse posodobitve), N26 app v3.35.0) dobim push notification o naročenem transferju. Se prijavim v n26 app in ko kliknem na pending transfer za potrditev, se nič ne zgodi.
V app-u vidim 4 različna pending obvestila, v web vmesniku 3 (najnovejša). 3 obvestila so datuma 4.11.2019, 1 pa iz začetka oktobra.
V času med obviselim obvestilom iz začetka oktobra in današnjimi, sem opravil nekaj transakcij, katere sem naklikal prek web vmesnika in nekaj prek app-a in sem jih lahko normalno potrdil.

Govoril sem z N26 chat (ro)botom in sledil navodilom za unpair, uninstall app, reboot device, install, pair... nič ne pomaga. Do /human po več poizkusih ne pridem.

Če so kakšne ideje ali predlogi, se priporočam.

Miha 333 ::

Na support mail sem jim poslal eno vprašanje. Dobil sem samodejni odgovor, da lahko pričakujem odgovor v roku 7 delovnih dni. wtf? Še dobro, da ni kaj nujnega.

dev ::

Podhranjen customer support oz. prevelika rast novih uporabnikov :(
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

miko22 ::

Vaseer je izjavil:

Eno stran nazaj je komentar, da ima N26 težave s potrjevanjem naročenih transferjev.
Sem iskal a ne najdem nobenega obvestila na to temo, se pa srečujem z identično težavo in supporta ne uspem dočakati... (chat mi po ~5 minutah "preusmerjanja k strokovnjaku" prekine...).
Če je imel kdo podobno težavo, prosim za informacijo, kaj je bila rešitev.

Moj problem: Prek Web vmesnika naročim transfer/plačilo in v app (Nokia 8, Android 9 (vse posodobitve), N26 app v3.35.0) dobim push notification o naročenem transferju. Se prijavim v n26 app in ko kliknem na pending transfer za potrditev, se nič ne zgodi.
V app-u vidim 4 različna pending obvestila, v web vmesniku 3 (najnovejša). 3 obvestila so datuma 4.11.2019, 1 pa iz začetka oktobra.
V času med obviselim obvestilom iz začetka oktobra in današnjimi, sem opravil nekaj transakcij, katere sem naklikal prek web vmesnika in nekaj prek app-a in sem jih lahko normalno potrdil.

Govoril sem z N26 chat (ro)botom in sledil navodilom za unpair, uninstall app, reboot device, install, pair... nič ne pomaga. Do /human po več poizkusih ne pridem.

Če so kakšne ideje ali predlogi, se priporočam.


Ne boš rešil. Zadeva traja že mesec dni, pa še ni rešena. Zato dokler ne rešijo takih zadev močno odsvetujem N26

boogle ::

Trenutno je situacija taka, da vsem tem neobankam nekaj manjka oz ima vsaka nekaj, kar druga nima. Zato se moraš zaenkrat kar sprijazniti z uporabo večih neobank, ki pa so vse v osnovi brezplačne. Sam uporabljam poleg 1 slovenske banke še N26, Revolute, mBills in sedaj nazadnje sem dodal še Bunq.

- slovensko banko rabim za nepremičninski kredit in prejemanje plače, ter na njej varčujem z mizernimi obresti (so pa). Zaračunava mi vsak dvig gotovine na drugih bankomatih, vsak UPN, vsak trajnik... zato te stvari migriram na N26.
- N26 mi je najbolj všeč (zelo subjektivno). Na N26 sem migriram z trajniki in vsak mesec nakažem nekaj plače. Ima 5 brezplačnih dvigov na bankomatih na mesec kar mi popolnoma zadostuje. Na težave, ki so jih omenili nekateri drugi še nisem naletel.
- mBills ima zame tri pluse: Garmin Pay, plačevanje položnic brez ročnega vnosa preko QR kode in polaganje gotovine na vseh petrolih tudi 24/7 na avtocesti. Nimam navade nositi naokoli več kot 20€ v žepu in če mi kdaj pri kaki gotovinski transakciji ostane XXX€ jih odložim na prvem Petrolu. Moja klasična banka seveda dela le 9-12&15-17h, poleg tega pa ker nisem pri NLB jih je zelo malo.
- Revolute bolj malo uporabljam, je "bridge" med mBills in N26 za gotovinske pologe. Kot omenjeno z mBills MC kartico lahko nakazujem na Revolute in potem naprej. App je boljši kot od N26.
- Bunq sem komaj kreiral. Njihov MC je brezplačen in pritegnil me je njihov pitch, da je njihova MC kartica dejansko deklarirana kot kreditna kartica in da jo sprejmejo vsi rentacarji, letalske družbe oz. povsod kjer debetna ni sprejeta. To mi pride prav 1x 2x na leto in moram še preverit. Seveda v minus ne moreš in za rezervacije sredstev na kartici moraš dejansko imeti sredstva.

...ja to nanese na 5 kartic, ki so pa ob uporabi Garmin Pay-a vse razen ene doma v predalu in deaktivirane v aplikaciji. Malo žongliranja a se navadiš, še posebej, če pomislim na provizije in izgubljeni čas za iskanje ene od poslovalnic in parkinga.

Ps: kako dodatno kartico, ki je ne uporabljaš ali pa ima konstantno stanje 0€, jo lahko uporabiš pri umazani prodajni taktiki brezplačnih promocijskih obdobij. Npr Linkedin, AmazonPrime, HBOGO... ti reveži bogi pogojujejo brezplačna promocijska obdobja z vnosom kartice takoj in po 30 dneh ti trgajo mesečno ali letno naročnino - no če ni sredstev, lahko tudi pozabiš se odjaviti :)

St235 ::

Kako tocno je pri Bunq MC deklarirana kot prava kreditna kartica, ce je debetna?

weasel ::

boogle je izjavil:


Ps: kako dodatno kartico, ki je ne uporabljaš ali pa ima konstantno stanje 0€, jo lahko uporabiš pri umazani prodajni taktiki brezplačnih promocijskih obdobij. Npr Linkedin, AmazonPrime, HBOGO... ti reveži bogi pogojujejo brezplačna promocijska obdobja z vnosom kartice takoj in po 30 dneh ti trgajo mesečno ali letno naročnino - no če ni sredstev, lahko tudi pozabiš se odjaviti :)

Tu verjetno pridejo prav virtualne kartice od Revoluta.

novaa ::

Pri Delavski hranilnici lahko pogledam čakajoče direktne bremenitve v posebnem zavihku.... je kaj takega mogoče pogledat tudi pri n26?
8.11. je rok plačilo bob položnice za katero sem si uredil trajnik na n26.

buttcrack ::

žal v DBje nimaš vpogleda, 18ga v mesecu okoli 18h cinglja telefon kot zmešan in prazni račun :)

boogle ::

St235 je izjavil:

Kako tocno je pri Bunq MC deklarirana kot prava kreditna kartica, ce je debetna?


"The bunq Travel Card is a true Mastercard credit card. It’s the most widely accepted card available today, suited for car rentals, hotel reservations and even offline terminals in airplanes and elsewhere."
https://www.bunq.com/travel-bank-account

Na moji kartici piše prav Creditcard. Sem jo ravno dobil in nisem imel še priložnosti preveriti te funkcionalnosti.

barakus ::

boogle je izjavil:


- Bunq sem komaj kreiral. Njihov MC je brezplačen in pritegnil me je njihov pitch, da je njihova MC kartica dejansko deklarirana kot kreditna kartica in da jo sprejmejo vsi rentacarji, letalske družbe oz. povsod kjer debetna ni sprejeta. To mi pride prav 1x 2x na leto in moram še preverit. Seveda v minus ne moreš in za rezervacije sredstev na kartici moraš dejansko imeti sredstva.


Ta njihov pitch ne drzi, v rent a car pogojih pise, da sprejemajo samo kreditne kartice z reliefnim tekstom, kar pa bunq nima.

St235 ::

boogle je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako tocno je pri Bunq MC deklarirana kot prava kreditna kartica, ce je debetna?


"The bunq Travel Card is a true Mastercard credit card. It’s the most widely accepted card available today, suited for car rentals, hotel reservations and even offline terminals in airplanes and elsewhere."
https://www.bunq.com/travel-bank-account

Na moji kartici piše prav Creditcard. Sem jo ravno dobil in nisem imel še priložnosti preveriti te funkcionalnosti.


Rofl, to pa je zavajanje, da ne recem nateg Ce pise na kartici creditcatd to nic ne pomeni z vidika nacina delovanja. Problem z rent a carji je rezervacija sredstev, ki je pri karticah z odlozenim placilom drugacna kot pri debetnih.

Tudi v rocni "citalec" kartic ne mores vtaknit te kartice. Tako da ne vem kaj si oni predstavljajo pod offline delovanke.

No ja, ce ponudnik zacne z tako ocitnim zavajanjem, se jih bom v sirokem krogu izognil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

boogle ::

Morda res bomo videli... je pa verjetno marsikdo podoben post "se ne da" napisal za N26/Revolute pred 8 leti.

So pa od 2015 banka z polno NL licenco in so sredstva krita do 100k.

frke ::

dev je izjavil:

Podhranjen customer support oz. prevelika rast novih uporabnikov :(


Customer support pri N26 /human po imenu Sanaz, mi je svetoval, da naj naredim "troubleshooting process" da bom lahko odstranil neaktivne transakcije, ki mi visijo v telefonu:
unpair telefona,
uninstall aplikacije N26,
ugasnem telefon za 2 minuti (wtf),
instaliram N26 app nazaj,
naredim ponoven pair device
in bom lahko odpravil težave z inactive transakcijami, ki jih ne morem niti potrditi niti preklicati.

Šel skozi to in - NIČ. APP NE DELA. Ne morem odstraniti teh nedokončanih transakcij.
Kakšen customer support je to, ki predlaga rešitve, ki ne delajo?

V bistvu so mi samo ukradli 15 minut časa.
App rating: 1 zvezdica

buttcrack ::

ti dam "ravbarsko" za jokat na drevo?

delfinus ::

Evo se en error. Zdej se se Standing orderji ne vidijo vec v mobilni aplikaciji N26, al sem pa slep pa ne vidim kam moram kliknit, da jih vidim. Na PC verziji se se vidijo k sreci.
Prej si v mobilni aplikaciji lepo potegnil dol in ti je lepo pokazalo, katera placila so na cakanju in kdaj bodo izvrsena, se celo znesek, ti je lepo odstevalo, da si vedel koliko bo stanje na dan izvedbe placila. Ajej.

lp, d.

kokica2000 ::

frke je izjavil:


...
ugasnem telefon za 2 minuti (wtf),
...

Gold! :))

predi ::

predi je izjavil:

Potem pa je to še en razlog več za podporo teoriji, da je celoten N26 vzpostavilo par študentov s preveč časa. Jaz si vseh teh šalabajzerij ne znam razlagati drugače.
Seznam šalabajzerij raste..

delfinus ::

Jep, vse se je zacelo z napacnim datumom izvedbe placila, ko je vedno standing order postavilo na -1 dan, ce si le tega postavil na PCju preko web aplikacije. Me prav zanima, ce kje na kaksnem nemskem forumu bentijo cez N26 s temi vsemi errorji, ali vsi samo preko mobilne aplikacije placujejo al ka za en vrag :)?

Spura ::

MrStein je izjavil:

DePalmo je izjavil:


Tista s šumniki je pa tudi žalostna. Sploh ni težko narediti podpore za šumnike, tako da je to morala biti zavestna odločitev in za njo stojijo.

Imaš prav, zna pa biti, da izmenjujejo podatke s kakim drugim sistemom, ki še ni slišal za šumnike* in je tako veliko bolj preprosto.

* in še vsaj 10 let ne bo...

Potem pa naj na tistem boundaryu odstranijo sumnike, zakaj mora potem biti tako v celem sistemu? Ker so nesposobni. In glede na to, da tisto drugo napako odpravljajo ze celo vecnost, je jasno da imajo totalen zmazek od softwarea na backendu, ne rabis ene vrstice kode vidit, da ves da je res.
««
118 / 189
»»