» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
109 / 189
»»

krucymucy ::

d_DJ je izjavil:

Grozi vam do 1200 evrov kazni, če računov pri Revolutu ali N26 niste prijavili

Koliko od vsaj je prijavilo račun?


Jaz sem, problem je da vsi pa tega ne vedo in mislim da bi moral FURS poskrbeti za obvescanje.

predi ::

OvCa77 je izjavil:

MrStein je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Mare2 je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Sem dobil dodatne informacije, ki spremenijo zgodbo (starši imajo ta "problem", se opravičujem za napačne informacije).
Torej, da upravnik trga sredstva z računa stanovalca, ga banka bremeni ~0,25€, kar prevali na potrošnika in je stanovalčeva položnica za to vrednost višja. Ali banke bremenijo tako izdajatelja položnice kot tudi prejemnika (v primeru slo/ne-slo bank)?


Pri N26 so direktne obremenitve brezplačne. :) N26 ne računa nič.

Drugo pa je, ko matična banka zaračuna firmi za nakazilo na nek račun. Praviloma mora biti ta strošek enak v SLO kot za nakazila v EU banke. :)

To govoriš z vidika uporabnika, kar vemo. Prenos z računa N26 na drug račun je brezplačen, prav tako direktne obremenitve.

Starša imata N26, pa jim upravnik zaračuna dodatni strošek na položnici, kot sem napisal v prejšnjem postu. Je to normalna praksa, da banke zaračunajo provizijo za trajnik izdajatelju položnic? In ali je to ok da preloži ta strošek na potrošnika?

S takimi vprašanji se ukvarja Zveza potrošnikov Slovenije, ter Urad RS za varstvo potrošnikov (po novem preseljeni, glej link).

Pri nas računajo 2x18centov, skupaj 36c. Sem že poslal banki Slovenije, kot tudi upravniku, vendar ne duha ne sluha. Lahko poskusiš še ti, če te zanima vem tudi člen, po katerem naj ne bi bilo dovoljeno. 126. člen Zakona o plačilnih storitvah, storitvah izdajanja elektronskega denarja in plačilnih sistemih (ZPlaSSIED)
Tukaj ciljaš na tretji odstavek tega člena?

(3) V vsakem primeru prejemnik plačila ne sme zahtevati nadomestil za uporabo plačilnih instrumentov, za katere drugo poglavje Uredbe 2015/751/EU določa uporabo medbančnih provizij, in za tiste plačilne storitve, za katere se uporablja Uredba 260/2012/EU.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

perci ::

krucymucy je izjavil:

d_DJ je izjavil:

Grozi vam do 1200 evrov kazni, če računov pri Revolutu ali N26 niste prijavili

Koliko od vsaj je prijavilo račun?


Jaz sem, problem je da vsi pa tega ne vedo in mislim da bi moral FURS poskrbeti za obvescanje.

FURS je na to temo ogromno obveščal. Ampak če ne gledaš informativnih oddaj, ne poslušaš radia ampak spremljaš samo 5 spletnih strani.... Potem te informacije ne dobiš.

kokica2000 ::

FURS bi se lahko z N26 in Revolutom dogovoril, da bi poslali personalizirano sporočilo na mail in/ali v aplikacijo vsem lastnikom računov v Sloveniji. Potem ne bi bilo več izgovorov v stilu "nisem vedel".

BuDi79 ::

kokica2000 je izjavil:

Potem ne bi bilo več izgovorov v stilu "nisem vedel".
"nisem vedel" itak ne velja kot izgovor pred kaznijo.

"nije žvaka za seljaka" ali kako so že rekli.

slott ::

Res me zanima, ker se ne spominjam, kdaj in kje smo morali prve racune oz. tiste odprte drugje kasneje (pred ~10 leti) v Sl loceno prijavljat kot bi naj bilo potrebno zdaj?

Zakaj bi naj zdaj bilo drugace ce starega zapres in odpres novega pri n26 (fizicna os.) in je edini v uporabi?

Velja to mogoce samo za vse naknadne TRR-je, torej ce imas vec kot 1 odprt racun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

MrStein ::

perci je izjavil:

krucymucy je izjavil:

d_DJ je izjavil:

Grozi vam do 1200 evrov kazni, če računov pri Revolutu ali N26 niste prijavili

Koliko od vsaj je prijavilo račun?


Jaz sem, problem je da vsi pa tega ne vedo in mislim da bi moral FURS poskrbeti za obvescanje.

FURS je na to temo ogromno obveščal. Ampak če ne gledaš informativnih oddaj, ne poslušaš radia ampak spremljaš samo 5 spletnih strani.... Potem te informacije ne dobiš.

ergo: obveščanje je bilo slabo

Ali: Pozor, hud leopard!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

OrkAA ::

slott je izjavil:

Res me zanima, ker se ne spominjam, kdaj in kje smo morali prve racune oz. tiste odprte drugje kasneje (pred ~10 leti) v Sl loceno prijavljat kot bi naj bilo potrebno zdaj?

Zakaj bi naj zdaj bilo drugace ce starega zapres in odpres novega pri n26 (fizicna os.) in je edini v uporabi?

Velja to mogoce samo za vse naknadne TRR-je, torej ce imas vec kot 1 odprt racun?


Velja le za racune odprte v tujini.

kokica2000 ::

V skladu s 7. točko 1. odstavka in 17. točko 2. odstavka 49. člena Zakona o finančni upravi je potrebno prijaviti plačilne račune iz tujine. Velja od leta 12.4.2014.

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

jype ::

Ta ukrep je bil sprejet zato, ker vse banke pod avtoriteto Banke Slovenije to same sporočajo na FURS, tuje banke pa ne.

slott ::

Hvala za pojasnila! Torej ce ne delas mutnih poslov te kazen nima kaj strasit in mirno uporabljas to banko kot edino.

krucymucy ::

slott je izjavil:

Hvala za pojasnila! Torej ce ne delas mutnih poslov te kazen nima kaj strasit in mirno uporabljas to banko kot edino.

Ce si prijavil FURS racun potem te nima kazen kaj skrbet.
Ce ga nisi te pa lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

GupeM ::

slott je izjavil:

Hvala za pojasnila! Torej ce ne delas mutnih poslov te kazen nima kaj strasit in mirno uporabljas to banko kot edino.

Ne, račun moraš prijaviti, pa če ga sploh ne uporabljaš in je ves čas prazen. Kazen vseeno lahko dobiš.

ideep ::

ideep je izjavil:

Evo dobila sem prvi odgovor:
(JPRS) sklad izplačuje nadomestilo preživnine izključno na TRR zakonitega
zastopnika, odprt pri banki v Republiki Sloveniji.
in kot pričakovano sem dobila negativni odgovor. Izplačilo nadomestila torej ni možno na tuj račun.

Kako in s katerimi členi lahko ugovarjam.. se sklicujem na UREDBO?


Obveščam glede nadaljne interakcije z JPRS.. po telefonskem pogovoru od mene zahtevajo kopijo kartice z obrazložitvijo da račun ni viden AJPESU :)) in da moram poleg tega poslati še en dopis, ki bo romal na finančni oddelek njihove institucije in potem se bodo oni odločli (vnaprej mi je že dala vedet, da sem edina,ki dreza tam ko ni treba) ali mi bodo izplačali nadomestilo ali ne na nemški račun..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

stara mama ::

Seveda morajo. Samo ženske so precej nejevoljne, ker se morajo ukvarjat z nečim drugim kot utečeno rutino.

AnWar ::

Vprašanje :

Ali je še kdo dobil email od n26?

"PSD2, Access to Account and amendment to our Privacy Policy"

Nisem najbolj razumel, ali gre samo za varnostne spremembe ali MOREM jst kaj naredit?

Hvala lp
[Asus ROG Strix SCAR III]

Izak ::

Nič ni potrebno narediti. Za prijave v spletni app N26 na neznanih računalnikih boš moral kmalu prijavo potrditi v N26 appu. Kao 2FA authorization.

AnWar ::

Hvala!

Torej si ti tudi dobil email od n26?

Kaj pa ta open banking? Ter privacy policy? Za two factor mi je jasno zaradi zaščite.
[Asus ROG Strix SCAR III]

krucymucy ::

Sem dobil tudi jaz.

V spamu, tako da hvala ti za tole.

predi ::

AnWar je izjavil:

Kaj pa ta open banking?
https://www.wired.co.uk/article/open-ba...

Banks hold the authoritative record of everything we spend, lend and borrow – everything from electricity bills to mortgage payments to weekly spend on train travel and coffee – but, for the most part, they don’t make much use of it.

Open Banking makes it possible to pass this rich information to third parties, who can use it to create new products (more on this later). It’s not an app or a service in its own right. It’s a way of facilitating data sharing.

Who does the sharing? The account holder, who must give their explicit approval to any exchange. (Or, alternatively, decide not to use it at all.)

MrStein ::

ideep je izjavil:

mi je že dala vedet, da sem edina,ki


Ja, to je izgovor številka ena. "Vi ste edini, ki je v tej situaciji..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AnWar ::

predi je izjavil:

AnWar je izjavil:

Kaj pa ta open banking?
https://www.wired.co.uk/article/open-ba...

Banks hold the authoritative record of everything we spend, lend and borrow – everything from electricity bills to mortgage payments to weekly spend on train travel and coffee – but, for the most part, they don’t make much use of it.

Open Banking makes it possible to pass this rich information to third parties, who can use it to create new products (more on this later). It’s not an app or a service in its own right. It’s a way of facilitating data sharing.

Who does the sharing? The account holder, who must give their explicit approval to any exchange. (Or, alternatively, decide not to use it at all.)


OK torej za normalnega smrtnika mi ni potrebno nič naredit.?

Who does the sharing? The account holder, who must give their explicit approval to any exchange. (Or, alternatively, decide not to use it at all.) As Gulamhuseinwala puts it: "we're giving consumers control over their data."

hmmm bi mogu poročat n26?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

Krenforum ::

To je zaradi tega da lahko imas tretje aplikacije kot so Spendeee, ki ti ob dovoljenju tvoje banke N26 uvozijo podatke in kažejo reimo koliko porabljaš na različnih računih ali s kesem..

BigWhale ::

kokica2000 je izjavil:

FURS bi se lahko z N26 in Revolutom dogovoril, da bi poslali personalizirano sporočilo na mail in/ali v aplikacijo vsem lastnikom računov v Sloveniji.


Najboljs, da se dogovorijo, da kr N26 poslje enga cloveka k vsakemu komitentu z vnaprej izpolnjenim obrazcem in pol kr poslje na Furs, k ga komitent podpise! A ne? :D

AndrejO ::

OTOH, pa sta oba mednarodni podjetji, ki imata za ciljni trg tudi Slovenijo. Ideja zato sploh ni slaba ali iz trte izvita in dejansko bi njena izvedba koristila vsem vpletenim. N26 pridobi na ugledu, uporabniki dobijo uporabno lokalno informacijo, država pa se, upam, da zaveda, da dela v dobro svojih državljanov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

MrStein ::

Da bi bilo vsem bolje? neeeee... to je zanič ideja!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

barakus ::

AndrejO je izjavil:

OTOH, pa sta oba mednarodni podjetji, ki imata za ciljni trg tudi Slovenijo. Ideja zato sploh ni slaba ali iz trte izvita in dejansko bi njena izvedba koristila vsem vpletenim. N26 pridobi na ugledu, uporabniki dobijo uporabno lokalno informacijo, država pa se, upam, da zaveda, da dela v dobro svojih državljanov.



Kakšnem ugledu? Boli N26 k. za slovenske komitente. Takoj ko bi jim kakršenkoli organ začel utrujat s posebnimi zahtevami za Slovenijo bi opustili podporo za Slovenijo.

AndrejO ::

Predlog, da bi strankam pomagali s koristnim nasvetom, ki bo morda vsaj nekaterim privarčeval veliko živcev in nekaj denarja, niso "posebne zahteve" ampak pozitiven poslovni odnos in skrb za lastne stranke in profit.

Nisem prepričan, da N26 toliko visi dol za lastne stranke, da bi idejo kar tako odpisali. Mimigrede. Z levo roko, kot bi ti to storil.

krucymucy ::

Nas je le celih cetrt odstotka komitentov iz SI.

OrkAA ::

Se vedno so se morali na eni tocki odlocit, da bodo podprli slovenski trg z vsemi cudnimi detajli, ki priticejo. Ni to kar tako, da je Slovenija "slucajno" podprta brez da bi oni sploh vedeli. Ze to dejstvo nam pove, da jim ni vseeno.

Meni se zdi ideja, da bi N26 ob odprtju racuna poslal en dodaten mail, kjer je prilozen FURS obrazen in pojasnilo, odlicna. Zelo malo dela na njihovi strani in zelo dobra izkusnja za slovenske uporabnike.

blink ::

OrkAA je izjavil:

Se vedno so se morali na eni tocki odlocit, da bodo podprli slovenski trg z vsemi cudnimi detajli, ki priticejo. Ni to kar tako, da je Slovenija "slucajno" podprta brez da bi oni sploh vedeli. Ze to dejstvo nam pove, da jim ni vseeno.

Meni se zdi ideja, da bi N26 ob odprtju racuna poslal en dodaten mail, kjer je prilozen FURS obrazen in pojasnilo, odlicna. Zelo malo dela na njihovi strani in zelo dobra izkusnja za slovenske uporabnike.


Bolje se je vprašati v čem je smisel papirologije da moramo bančni račun sploh prijavljati če pa dobi FURS vse te podatke avtomatsko. Popolnoma neproduktivno delo!

kjut ::

Ne imej glave samo za okras prosim... Kako pa bojo zahteval ce ne vejo kje ga imas? To je tisto, enostavneje je tako, ker si jim na dosegu klika olajsal iskanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

gregork ::

Vedo.
Saj so nam zamudnikom in pozabljivcem lani konec leta celo pošto poslali, da moramo prijaviti račune.

kjut ::

hmm zanimiu, sori...mogoc (malo verjetno ampak mogoce) je pa kej vezan na vnos v slo bazo podatkov (neharmonizirani oz. nezmoznost avtomatskega konvertiranja n24 banke export podatkov v slo furs bazo...da ne delajo vse sami rocno...se mi zdi se najbl logicna razlaga trenutn...al mam pa jst glavo enmau zarad okrasa xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

delfinus ::

AndrejO je izjavil:

OTOH, pa sta oba mednarodni podjetji, ki imata za ciljni trg tudi Slovenijo. Ideja zato sploh ni slaba ali iz trte izvita in dejansko bi njena izvedba koristila vsem vpletenim. N26 pridobi na ugledu, uporabniki dobijo uporabno lokalno informacijo, država pa se, upam, da zaveda, da dela v dobro svojih državljanov.


Drzava bi dobro delala v korist drzavljanov, ce ne bi zahtevala takega glupega prijavljanja EU racunov, ker jih tako dobi direktno po svoji poti. To nas samo navajajo na neko disciplino kot z locenim zbiranjem odpadkov, ker je to resitev globalnega eko problema.

lp, d.

gregork ::

A so spet kaki znani problemi?
Včeraj mi je app javil, da ta telefon ni povezan in naj naredim razvezavo na "starem" telefonu.
Naredil sem razvezavo(na tem, edinem telefonu), resetiral telefon, in se prijavil. Pričakal me je običajen postopek vezave. Vse normalno, vendar ko vpišem kodo iz SMSa, dobim napako "Leider gab es einen Fehler"
Imam zadnjo verzijo appa, neuradno verzijo android 9 (LineageOS, star ca pol leta)
Še pred dnevi je bilo vse ok.

poweroff ::

predi je izjavil:


Open Banking makes it possible to pass this rich information to third parties, who can use it to create new products (more on this later).

Se pravi čista zloraba pojma "open". ;)
sudo poweroff

perci ::

delfinus je izjavil:

AndrejO je izjavil:

OTOH, pa sta oba mednarodni podjetji, ki imata za ciljni trg tudi Slovenijo. Ideja zato sploh ni slaba ali iz trte izvita in dejansko bi njena izvedba koristila vsem vpletenim. N26 pridobi na ugledu, uporabniki dobijo uporabno lokalno informacijo, država pa se, upam, da zaveda, da dela v dobro svojih državljanov.


Drzava bi dobro delala v korist drzavljanov, ce ne bi zahtevala takega glupega prijavljanja EU racunov, ker jih tako dobi direktno po svoji poti. To nas samo navajajo na neko disciplino kot z locenim zbiranjem odpadkov, ker je to resitev globalnega eko problema.

lp, d.

Če nisi sposoben oddat ene uber simpl vloge prek edavkov, ne odpiraj računa v tujini.

perci ::

blink je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Se vedno so se morali na eni tocki odlocit, da bodo podprli slovenski trg z vsemi cudnimi detajli, ki priticejo. Ni to kar tako, da je Slovenija "slucajno" podprta brez da bi oni sploh vedeli. Ze to dejstvo nam pove, da jim ni vseeno.

Meni se zdi ideja, da bi N26 ob odprtju racuna poslal en dodaten mail, kjer je prilozen FURS obrazen in pojasnilo, odlicna. Zelo malo dela na njihovi strani in zelo dobra izkusnja za slovenske uporabnike.


Bolje se je vprašati v čem je smisel papirologije da moramo bančni račun sploh prijavljati če pa dobi FURS vse te podatke avtomatsko. Popolnoma neproduktivno delo!

Eden izmed razlogov je recimo, da se lahko dela izterjava tudi na tujih računih. Račune prek EU izmenjave se dobi eno leto kasneje, izterjavo pa je treba narediti sproti, drugače denar izgine. Eno leto kasneje je izterjava neuspešna.

Druga stvar pa je, da se na tak način izvaja kontrolo nad pravilnostjo poslanih informacij s strani držav članic. Države imajo interes ščititi nacionalni bančni sektor in z neposiljanjem informacij, jim zagotavljajo konkurenčno prednost napram državam, ki pošiljajo te stvari transparentno. Recimo Avstrija se je dolga leta upirala izmenjavi podatkov.

delfinus ::


Če nisi sposoben oddat ene uber simpl vloge prek edavkov, ne odpiraj računa v tujini.


Sem dobro seznanjen z nasim pravnim redom in imam vse racune v tujini prijavljene ze od samega zacetka, hkrati pa chill out in ne sodi v naprej, ker me ne poznas. Govorim le o smiselnosti tovrstnega pocetja, ker FURS sam pridobiva tovrstne informacije na podlagi MCAA sporazuma in CRS standarda o avtomaticni izmenjavi tovrstnih podatkov o financnih racunih v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

McHusch ::

perci je izjavil:

blink je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Se vedno so se morali na eni tocki odlocit, da bodo podprli slovenski trg z vsemi cudnimi detajli, ki priticejo. Ni to kar tako, da je Slovenija "slucajno" podprta brez da bi oni sploh vedeli. Ze to dejstvo nam pove, da jim ni vseeno.

Meni se zdi ideja, da bi N26 ob odprtju racuna poslal en dodaten mail, kjer je prilozen FURS obrazen in pojasnilo, odlicna. Zelo malo dela na njihovi strani in zelo dobra izkusnja za slovenske uporabnike.


Bolje se je vprašati v čem je smisel papirologije da moramo bančni račun sploh prijavljati če pa dobi FURS vse te podatke avtomatsko. Popolnoma neproduktivno delo!

Eden izmed razlogov je recimo, da se lahko dela izterjava tudi na tujih računih. Račune prek EU izmenjave se dobi eno leto kasneje, izterjavo pa je treba narediti sproti, drugače denar izgine. Eno leto kasneje je izterjava neuspešna.

Druga stvar pa je, da se na tak način izvaja kontrolo nad pravilnostjo poslanih informacij s strani držav članic. Države imajo interes ščititi nacionalni bančni sektor in z neposiljanjem informacij, jim zagotavljajo konkurenčno prednost napram državam, ki pošiljajo te stvari transparentno. Recimo Avstrija se je dolga leta upirala izmenjavi podatkov.


Meni je FURS poslal obvestilo, da imam neprijavljene račune v tujini, čeprav so bili vsi vidni v eDavkih in prijavljeni že pred leti. In gospe na drugi strani nisem mogel dopovedati, da nimam nobenih drugih računov od prijavljenih. Na koncu mi je poslala copy-paste, kaj so bili iz tuje izmenjave. Nemška banka (ali mogoče njihova davčna?) je FURS-u javila, da imam pri isti banki odprte tri račune, pri čemer sta imela dva nek čuden IBAN s črkami vmes... In je FURS vztrajal, da ti računi obstajajo, čeprav sem jaz po e-mailu od banke dobil potrdilo, da imam pri njih odprt samo en račun. Na koncu sem poslal FURS-u to korespondenco (v nemščini :D), pa še eno izjavo sem moral napisati, da čisto zares pod kazensko odgovornostjo nimam treh računov, o katerih imajo oni podatke. Tako da očitno je ta izmenjava dokaj kavbojska, kaj vse pošiljajo posamezne države. Še do danes ne vemo, kaj sta bila ta dva fantomska računa, ker jih nemška banka na izrecno vprašanje prek e-maila sploh ni prepoznala (invalid format).

perci, a obstaja kak standard, kako podatke zapakirajo in pošljejo, ali dobite od vsake države po svoje premešano solato?

   -S\/\/-   ::

poweroff je izjavil:

predi je izjavil:


Open Banking makes it possible to pass this rich information to third parties, who can use it to create new products (more on this later).

Se pravi čista zloraba pojma "open". ;)


Mogoče so pa zadaj kakšni "odprti", javni protokoli za izmenjavo podatkov. Vsekakor bo to dobrodošlo pri aplikacijah za vodenje osebnih financ. Sam že desetletje uporabljam aplikacijo, ki deluje tako na osebnem računalniku, kakor na mobilni napravi. Pri menjavi banke mi je zato glavni faktor možnost izvoza transakcij v obliko, ki jo lahko uvažam.

Kodrnusa ::

A se da na n26 business polagat gotovino?

t-zonaz ::

Imam težavo s svojim starim telefonom Android 5.0.2 in aplikacijo N26.
Aplikacije ne morem naložiti, ker N26 app ne podpira tako starega android sistema.
Prosil bi za kakšno idejo, kako naložiti n26 app.
telefon Lg g2.
Hvala
t-zonaz

krucymucy ::

Se najbolje bo da posodobis sistem.

t-zonaz ::

ja, saj sem že poskušal, pa sem pri flashanju skoraj telefon zabrikal. Sedaj pa se ne upam več.
Še kakšna druga rešitev
t-zonaz

kixs ::

Drugi telefon? Ali pa emulator novejsega Androida na racunalniku.

perci ::

perci, a obstaja kak standard, kako podatke zapakirajo in pošljejo, ali dobite od vsake države po svoje premešano solato?

Obstaja, ampak... Načeloma ni tok problem v sami strukturi... To se je v teh letih že kolikor toliko porihtalo. Problem je v podatkih. Treba je vedeti, da to poroča na stotine EU finančnih institucij in nekdo nekje zamakne vrstico pri pripravi podatkov in pošlje fouš podatke za komplet banko. Vse možno se dogaja. Je le tok poročevalcev, da bi bilo iluzorno pričakovati idealno stanje.

t-zonaz ::

drug telefon je dobra ideja, ja.
Emulatorja ne poznam. Če pa prav razumem, imaš emulator na PC-ju in preko tega lahko naložim n26 aplikacijo na PC.
To potem ne reši problema da bi imel aplikacijo N26 na telefonu.
t-zonaz

MrStein ::

Teoretično lahko narediš oddaljen dostop iz telefona na PC.
Je pa to res klobasasto...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
109 / 189
»»