» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
108 / 189
»»

DePalmo ::

Mare2 je izjavil:

DePalmo je izjavil:

da mi je kar pridno ven metalo napako "da se ne more povezati s serverjem" in sem imel težave potrjevati plačila.

Tako je bilo včeraj, kako je danes nevem. Je pa to precej neresno za banko ...


Si preveril povezavo na tvoji strani?

Glede na to da sem se lahko prijavil v mobilno aplikacijo in mi je tudi izpisala transakcije, bi rekel da je delala.

   -S\/\/-   ::

Po koliko časa N26 naredi pretvorbo iz tuje valute - v appu zapisi z zeleno piko?

BuDi79 ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Po koliko časa N26 naredi pretvorbo iz tuje valute - v appu zapisi z zeleno piko?
Ne odločijo oni, v trenutku ko prodajno mesto potrdi nakup - to lahko traja do 7 dni. (v praksi nekateri trgovci kljub pravilom kartičnega poslovanja to lahko naredijo tudi kak dan po tem datumu)

blink ::

Ali ZZZS omogoča direktne obremenitve na N26?

GupeM ::

blink je izjavil:

Ali ZZZS omogoča direktne obremenitve na N26?

Mora.

perci ::

Evo, že en mesec brez N26 samo z Revolutom. Nič groznega se ni zgodilo v tem mesecu.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Evo, že en mesec brez N26 samo z Revolutom. Nič groznega se ni zgodilo v tem mesecu.


Dobro si zdržal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MTm2H37rqt7B ::

se kaj ve, koliko časa bo maintenance ?

luky ::

perci je izjavil:

Evo, že en mesec brez N26 samo z Revolutom. Nič groznega se ni zgodilo v tem mesecu.

In kako si zadovoljen, kaj je slabšega oz. boljšega od N26?
luky!

perci ::

Za to, kar jaz uporabljam... Je podobno. Se najbolj pogrešam možnost visokih dvigov (2k) brez provizij.

Ampak imam itak se slovenski bančni račun (pravzaprav dva), ki ga ne mislim zapreti, tako da ni problemov.

Prednost revolut je zame gpay, ki ga skos uporabljam. Ampak najbrž ma zdej to tudi že N26.

kokica2000 ::

GPay s slovenskimi karticami (slovenski BIN) še ni na voljo. Naj bi bil "v kratkem".

Furb ::

Kolikšno je max nakazilo na drug račun?

delfinus ::

buttcrack ::

Zadnje čase opažam, da mi vedno ko nastavim datum za plačilo položnic le tega prestavi za en dan nazaj... Sicer ni panike glede tega, ampak potem se mi dogaja še en bug, ker mi standing orderse na telefonu ne pokaže vseh. npr. ko sem vnesel za NUSZ, mi je zginil prvi obrok in ravnokar ta vrtec za enga mladiča isto... V web appu se vse vidi.
Se še komu to dogaja?

predi ::

Pač N26 app.. Pošlji jim bug report (na ideas@n26.com ;)). Popravili tako ali tako ne bodo.

buttcrack ::

:)

sem že govoril s supportom o tem (pol leta nazaj :)

delfinus ::

Tudi meni je enkrat zginil en standing order v mobilni aplikaciji, medtem ko je bil preko web N26 banke lepo viden. Placan je bil brez problema. Vzrok ne vem. Datumov pa mi zaenkrat se ni prestavljalo.
lp, d.

delfinus ::

No evo, tudi js sem danes opazil pri vnosu poloznic v "Standing order", da N26 dejansko postavi izvedbo placilo dan prej kot pa sem sam postavil datum izvedbe placila. Namesto 16.09. kot sem zelel, mi je N26 dolocil kar 15.09. lp, d.

Mare2 ::

Vprašanje, kaj se bo zgodilo 15.09., ker je nedelja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

delfinus ::

Nic posebnega, odtegnilo bo sredstva z mojega racuna v nedeljo, dejansko pa bodo sredstva posredovana v prenos v ponedeljek.

ideep ::

Zdravo,

Tisti, ki ste si uredili nakazovanje socialnih transferjev (otroški dodatek.. ), plače in ostalih prilivov na osebni N26 ali ste to sporočali na njihovem obrazcu za spremembe ali ste pošiljali zraven še kakšne dopise.
Enako me zanima za FURS (za vračanje dohodnine, preveč plačane akontacije itd..)

matobeli ::

Za plačo sem poslal mail v računovodstvo, za otroške dodatke tudi, ker takrat še niso "podpirali" oziroma sem bil verjetno prvi, mogoče drugi ki si je to uštimal na N26. Danes naj bi delovalo preko njihovega obrazca.

Furs ima svoj obrazec, piše točno kako v informativnem izračunu.

Janez2015 ::

ideep je izjavil:

Zdravo,

Tisti, ki ste si uredili nakazovanje socialnih transferjev (otroški dodatek.. ), plače in ostalih prilivov na osebni N26 ali ste to sporočali na njihovem obrazcu za spremembe ali ste pošiljali zraven še kakšne dopise.
Enako me zanima za FURS (za vračanje dohodnine, preveč plačane akontacije itd..)


Vračanje dohodnine izpolniš obrazec https://edavki.durs.si/OpenPortal/Dokum...
in ga pošlješ preko e-davkov.

Lp

IL_DIAVOLO ::

Zdravo, rabil pametno alternativo nkb, za katero placujem 5 evrov nadomestila. Vem ja veliko. Kaj bi bila neka pametna opcija za spletno placevanje poloznic, imam 5-10 poloznic mesecno, na nkb nimam nic provizije. Recimo, da bi imel nkb osnovni paket(2 evra) in potem bi z loceno banko(n26 recimo) placeval poloznice brez provizije?

matobeli ::

Vzemi Delavsko hranilnico in N26 če hočeš met še vedno imet slo račun.

AgiZ ::

Za par položnic ne morem odpreti brezplačnega trajnika (direktna bremenitev/obremenitev, kakorkoli se že reče). Ni pa problema s slo bankami, kjer je trajnik z njihove strani brezplačen.
Si to lahko dovolijo, in kaj lahko storim da bi preko n26 plačeval omenjene trajnike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

delfinus ::

Js imam direktno obremenitev za zavarovalnico urejeno pri N26. To ti mora podjetje, pri katerem zelis racune placevati na podlagi direktne obremenitve, vzpostaviti nalog za direktno bremenitev pri N26 banki in ne ti. Ti samo podas zahtevek SI podjetju, da zelis imeti vzpostavljeno direktno bremenitev na N26 banko in SI podjetju podas ustrezne osebne podatke in podatke o svojem racunu.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Mare2 ::

AgiZ je izjavil:

Za par položnic ne morem odpreti brezplačnega trajnika (direktna bremenitev/obremenitev, kakorkoli se že reče). Ni pa problema s slo bankami, kjer je trajnik z njihove strani brezplačen.
Si to lahko dovolijo, in kaj lahko storim da bi preko n26 plačeval omenjene trajnike?


Tele SEPA direktne obremenitve bi morale sedaj že laufat. Na linku zgoraj je seznam podjetij, ki ti ga brez problema odprejo. Se morda nisi obrnil na pravo osebo? :) Katere firme so to?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ideep ::

Mare2 ali lahko ta dokument daš na vrhu tega topika na vsako stran - ker ne samo da je uporaben, ga takoj najdemo in ne postavljamo enakih vprašanj :)

kako ste uredili z otroškim dodatkom? ste dobili takoj odobreno, ali ste mogli poslat kakšna pojasnila, obrazložitve?

kako pa je s povrnitvijo plačila nadomestila bolniške (ZZZS) in nadomestila za brezposelnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

AgiZ ::

Sem dobil dodatne informacije, ki spremenijo zgodbo (starši imajo ta "problem", se opravičujem za napačne informacije).
Torej, da upravnik trga sredstva z računa stanovalca, ga banka bremeni ~0,25€, kar prevali na potrošnika in je stanovalčeva položnica za to vrednost višja. Ali banke bremenijo tako izdajatelja položnice kot tudi prejemnika (v primeru slo/ne-slo bank)?

Mare2 ::

AgiZ je izjavil:

Sem dobil dodatne informacije, ki spremenijo zgodbo (starši imajo ta "problem", se opravičujem za napačne informacije).
Torej, da upravnik trga sredstva z računa stanovalca, ga banka bremeni ~0,25€, kar prevali na potrošnika in je stanovalčeva položnica za to vrednost višja. Ali banke bremenijo tako izdajatelja položnice kot tudi prejemnika (v primeru slo/ne-slo bank)?


Pri N26 so direktne obremenitve brezplačne. :) N26 ne računa nič.

Drugo pa je, ko matična banka zaračuna firmi za nakazilo na nek račun. Praviloma mora biti ta strošek enak v SLO kot za nakazila v EU banke. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ideep ::

glede ambassador linka.. poslano od agenta pred minuto
 1

1


 2

2



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

AgiZ ::

Mare2 je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Sem dobil dodatne informacije, ki spremenijo zgodbo (starši imajo ta "problem", se opravičujem za napačne informacije).
Torej, da upravnik trga sredstva z računa stanovalca, ga banka bremeni ~0,25€, kar prevali na potrošnika in je stanovalčeva položnica za to vrednost višja. Ali banke bremenijo tako izdajatelja položnice kot tudi prejemnika (v primeru slo/ne-slo bank)?


Pri N26 so direktne obremenitve brezplačne. :) N26 ne računa nič.

Drugo pa je, ko matična banka zaračuna firmi za nakazilo na nek račun. Praviloma mora biti ta strošek enak v SLO kot za nakazila v EU banke. :)

To govoriš z vidika uporabnika, kar vemo. Prenos z računa N26 na drug račun je brezplačen, prav tako direktne obremenitve.

Starša imata N26, pa jim upravnik zaračuna dodatni strošek na položnici, kot sem napisal v prejšnjem postu. Je to normalna praksa, da banke zaračunajo provizijo za trajnik izdajatelju položnic? In ali je to ok da preloži ta strošek na potrošnika?

buttcrack ::

Upravniki so posebna kasta v Sloveniji in si lahko marsikaj dovolijo, če je po reglcih, pa vprašanje :)

joze67 ::

Naj zapreta trajnik, odpreta mBills in plačujeta položnico brez stroškov.

Mare2 ::

AgiZ je izjavil:


Starša imata N26, pa jim upravnik zaračuna dodatni strošek na položnici, kot sem napisal v prejšnjem postu. Je to normalna praksa, da banke zaračunajo provizijo za trajnik izdajatelju položnic? In ali je to ok da preloži ta strošek na potrošnika?


Tu govorimo o prilivu na TRR podjetja, upravnika. Npr. Delavska hranilnica tega ne zaračunava, Banka Lon pa zaračunava, upravniku, vsaki firmi, ki ima pri njih odprt račun. To je navedeno tudi v ceniku bank.

Upravnik lahko zaračuna svojim strankam tisto, kar so se dogovorili v pogodbi. Zagotovo pa ne samo zato, ker ima nekdo odprt račun pri N26. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

AgiZ je izjavil:

Mare2 je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Sem dobil dodatne informacije, ki spremenijo zgodbo (starši imajo ta "problem", se opravičujem za napačne informacije).
Torej, da upravnik trga sredstva z računa stanovalca, ga banka bremeni ~0,25€, kar prevali na potrošnika in je stanovalčeva položnica za to vrednost višja. Ali banke bremenijo tako izdajatelja položnice kot tudi prejemnika (v primeru slo/ne-slo bank)?


Pri N26 so direktne obremenitve brezplačne. :) N26 ne računa nič.

Drugo pa je, ko matična banka zaračuna firmi za nakazilo na nek račun. Praviloma mora biti ta strošek enak v SLO kot za nakazila v EU banke. :)

To govoriš z vidika uporabnika, kar vemo. Prenos z računa N26 na drug račun je brezplačen, prav tako direktne obremenitve.

Starša imata N26, pa jim upravnik zaračuna dodatni strošek na položnici, kot sem napisal v prejšnjem postu. Je to normalna praksa, da banke zaračunajo provizijo za trajnik izdajatelju položnic? In ali je to ok da preloži ta strošek na potrošnika?

S takimi vprašanji se ukvarja Zveza potrošnikov Slovenije, ter Urad RS za varstvo potrošnikov (po novem preseljeni, glej link).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OvCa77 ::

MrStein je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Mare2 je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Sem dobil dodatne informacije, ki spremenijo zgodbo (starši imajo ta "problem", se opravičujem za napačne informacije).
Torej, da upravnik trga sredstva z računa stanovalca, ga banka bremeni ~0,25€, kar prevali na potrošnika in je stanovalčeva položnica za to vrednost višja. Ali banke bremenijo tako izdajatelja položnice kot tudi prejemnika (v primeru slo/ne-slo bank)?


Pri N26 so direktne obremenitve brezplačne. :) N26 ne računa nič.

Drugo pa je, ko matična banka zaračuna firmi za nakazilo na nek račun. Praviloma mora biti ta strošek enak v SLO kot za nakazila v EU banke. :)

To govoriš z vidika uporabnika, kar vemo. Prenos z računa N26 na drug račun je brezplačen, prav tako direktne obremenitve.

Starša imata N26, pa jim upravnik zaračuna dodatni strošek na položnici, kot sem napisal v prejšnjem postu. Je to normalna praksa, da banke zaračunajo provizijo za trajnik izdajatelju položnic? In ali je to ok da preloži ta strošek na potrošnika?

S takimi vprašanji se ukvarja Zveza potrošnikov Slovenije, ter Urad RS za varstvo potrošnikov (po novem preseljeni, glej link).

Pri nas računajo 2x18centov, skupaj 36c. Sem že poslal banki Slovenije, kot tudi upravniku, vendar ne duha ne sluha. Lahko poskusiš še ti, če te zanima vem tudi člen, po katerem naj ne bi bilo dovoljeno. 126. člen Zakona o plačilnih storitvah, storitvah izdajanja elektronskega denarja in plačilnih sistemih (ZPlaSSIED)
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

ideep ::

Evo dobila sem prvi odgovor:
(JPRS) sklad izplačuje nadomestilo preživnine izključno na TRR zakonitega
zastopnika, odprt pri banki v Republiki Sloveniji.
in kot pričakovano sem dobila negativni odgovor. Izplačilo nadomestila torej ni možno na tuj račun.

Kako in s katerimi členi lahko ugovarjam.. se sklicujem na UREDBO?

McClane ::

Uredba bo po moje pravilen način, ne smejo delati razlik med računi, saj smo v EU.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

matobeli ::

Javna uprava ima neke svoje zakonitosti.

d_DJ ::

perci ::

Pametni vsi.

scipascapa ::

In kaj je riziko:

1. prijave na furs in izpostavljenost
2. neprijave na furs in lepo skrito
3, n26 ne sme pošiljati fursu?

kokica2000 ::

Wow, človeka vedno znova preseneti naivnost nekaterih. Ne da N26 podatkov ne sme pošiljati FURSu, mora jih pošiljati v skladu z mednarodnimi dogovori in EU direktivami (https://www.fu.gov.si/nadzor/podrocja/m....

K0l1br1 ::

CSD hoče izpis stanja iz N26. Sprintal sem njihov izpis za avgust. V angleščini seveda. Bo ok, ali bodo kaj težili? Lani tega niso hoteli imeti.

DjTonic ::

Sprintaj in jim dostavi. Če ne piše konkretno nimajo kaj za komplicirati, itak jih zanima samo stanje na računu.

Groot ::

kokica2000 je izjavil:

Wow, človeka vedno znova preseneti naivnost nekaterih. Ne da N26 podatkov ne sme pošiljati FURSu, mora jih pošiljati v skladu z mednarodnimi dogovori in EU direktivami (https://www.fu.gov.si/nadzor/podrocja/m....


Ja ravno danes sem v RTV članku opazoval posamezne komentarje. Nekateri res živijo v neki zablodi :O

   -S\/\/-   ::

kokica2000 je izjavil:

Wow, človeka vedno znova preseneti naivnost nekaterih. Ne da N26 podatkov ne sme pošiljati FURSu, mora jih pošiljati v skladu z mednarodnimi dogovori in EU direktivami (https://www.fu.gov.si/nadzor/podrocja/m....


Sodelavec je bil precej presenečen, ko sem ga povprašal, če je račun prijavil FURS-u.

ideep ::

K0l1br1 je izjavil:

CSD hoče izpis stanja iz N26. Sprintal sem njihov izpis za avgust. V angleščini seveda. Bo ok, ali bodo kaj težili? Lani tega niso hoteli imeti.

bo ok

DjTonic je izjavil:

Sprintaj in jim dostavi. Če ne piše konkretno nimajo kaj za komplicirati, itak jih zanima samo stanje na računu.


ne more jih zanimat samo stanje na računu, ampak vse - ti lahko kljub 1200 eur na računu poveš, da ti ni realno stanje.. če imaš s.p. moraš zraven priložiti tudi obralčun prisvkov in morebitni ddv - na koncu itak vidijo da ti nič ne ostane :)) če imaš podjetje.. če pa imaš kot fizična oseba na računu takšno stanje, potem pa ti spet ostane pot obrazložitve periodičen in neperiodičen dohodek..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()
««
108 / 189
»»