» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
107 / 189
»»

modelno1 ::

N26 osebnega po TOS ne smeš uporabljati v poslovne namene ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

jabe ::

Pri n26 lahko odpreš samo enega, tako da se moraš odločiti. Na revolutu pa imaš lahko oba (in oba sta zastonj). Ali pa na n26 odpreš enega na revolutu pa drugega...

CallMeAl ::

Hvala. Osebni račun bom zaenkrat pustil na banki v Sloveniji, je stroškovno čisto OK. Potem bo zaenkrat N26 Business čisto prava izbira. Malo mi je hecna omejitev, da je treba Mastercard uporabljati samo za poslovne namene ("As long as you use the Mastercard for business spending and the Maestro card for personal spending, you can continue to enjoy the many advantages of the account.")... ali so to vsi spletni nakupi? Ne vem kako lahko v praksi sploh nadzirajo katera poraba je poslovna in katera privat.

jabe ::

Nikakor, dokler preveč v oči ne bodeš in jim je hkrati to v interesu...

Glugy ::

GupeM je izjavil:

Groot je izjavil:

Objavljam še tu, da ne bo koga po nepotrebnem panika.

Glede na dosedaj znano, ne gre za N26 leak ampak za Mastercard leak v povezavi z enim izmed njihovih bonus programov (Mastercard Priceless Specials Bonus Programm). Uporabniki N26 tako načeloma niso direktno prizadeti, razen če se niso posebej prijavili na ta bonus program.

Ampak zvezi pa seveda veliko bolj udarno če napišeš da je neposredno N26 prizadet. Enak način pisanja kot na Slovenskih novicah, kjer so že objavili članek o tem.

Seveda, treba je nabrati klike. Ker pa veliko Slovencev uporablja N26, je pa najlažje tako, da že v naslovu tolčeta ven kraja podatkov in N26. Šele ko prebereš novico, vidiš, da so mogoče trije uporabniki v Sloveniji, ki bi bili potencialno lahko prizadeti.


Ja men se zdi da je to v interesu naših dragih slovenskih bank. Da se fol prestraši in ne preide na cenejšo alternativo. Itak pa sej a ni tako da tud če je hekerski vdor in ti poberejo neki denarja pač še vedno imaš po evropski uredbi da mora banka garantirat povrnitev? Ni to tak da bi bil uporabnik prepuščen samemu sebi po moje.

aljazp ::

CallMeAl je izjavil:

Za popoldanski s.p. bi odprl račun na N26. Vidim sicer, da je N26 Business račun namenjen prav temu, ampak ker bi denar z računa zapravljal izključno za osebne namene, se sprašujem če ne bi raje odprl kar navadni osebni račun. Pri N26 jim je najbrž vseeno oz. niti ne bodo preverjali, na FURSu pa lahko za en ali drug račun prijavim, da ga uporabljam tudi za dejavnost (in mi ga vpišejo v AJPES).
Je tukaj ena izbira prava in druga napačna ali je vseeno?
Hvala za odgovore!


Komot odpreš osebnega - ni nobenega problema niti ovir.

Ales ::

In če oz. ko mu ga zaradi kršitve pogojev poslovanja zaprejo, boš ti pokril stroške zajebavanja s tem?

Ne vem, zakaj bi brez razloga kompliciral s tem. Saj ponujajo točno to, kar išče.

Groot ::

CallMeAl je izjavil:

Hvala. Osebni račun bom zaenkrat pustil na banki v Sloveniji, je stroškovno čisto OK. Potem bo zaenkrat N26 Business čisto prava izbira. Malo mi je hecna omejitev, da je treba Mastercard uporabljati samo za poslovne namene ("As long as you use the Mastercard for business spending and the Maestro card for personal spending, you can continue to enjoy the many advantages of the account.")... ali so to vsi spletni nakupi? Ne vem kako lahko v praksi sploh nadzirajo katera poraba je poslovna in katera privat.


Vzami Business account, ki ga lahko potem brez problemov uporabljaš tudi za osebno nakupovanje. Sam uporabljam Business account že skoraj 2 leti in brez problemov redno nakupujem v trgovinah, na spletu, tudi letalske karte sem že plačal s kartico, itd.

Sam navadnega računa na tvojem mestu ne bi vzel zaradi možnosti, da ti kaj zatežijo z vidika prihodkov, ki bodo najbrž vsebovali posamezne sklice oziroma bodo označeni kot plačilu po računu itd. Tako obstoji večja verjetnost, da opazijo "neprimerne" transakcije. Glede odhodkov pa ti precej težje zatežijo, da ne gre za stroške s.p. oziroma freelance businessa

BigWhale ::

aljazp je izjavil:

CallMeAl je izjavil:

Za popoldanski s.p. bi odprl račun na N26. Vidim sicer, da je N26 Business račun namenjen prav temu, ampak ker bi denar z računa zapravljal izključno za osebne namene, se sprašujem če ne bi raje odprl kar navadni osebni račun. Pri N26 jim je najbrž vseeno oz. niti ne bodo preverjali, na FURSu pa lahko za en ali drug račun prijavim, da ga uporabljam tudi za dejavnost (in mi ga vpišejo v AJPES).
Je tukaj ena izbira prava in druga napačna ali je vseeno?
Hvala za odgovore!


Komot odpreš osebnega - ni nobenega problema niti ovir.


Ne dajaj taksnih nasvetov. N26 jasno pove, da moras za business odpret business account. Ce krsis njihov TOS, ti lahko racun komot ukinejo. Se za manjse reci ga lahko ukinejo.

Jaz sem sicer mnenja, da je locevanje med osebnimi in biznis racuni pri sp-jih ena neumnost ampak zaradi tega ne bom sel nekomu svetovati naj za sp odpre kar osebni racun na banki.

BlaY0 ::

Pa saj v SLO lahko s.p. že nekaj cajta vse z "biznis" računa plačuje...

BigWhale ::

Placevanje iz poslovnega racuna ni problem. Problem je poslovati z osebnim racunom. :)

Groot ::

BigWhale je izjavil:

Placevanje iz poslovnega racuna ni problem. Problem je poslovati z osebnim racunom. :)


To je problem samo zaradi bank samih, ki ne želijo dovoliti uporabe osebnega TRR-ja za poslovanje s.p. Vse kar bi banka morala storiti je račun v uradnih evidencah ustrezno označiti, ampak tega ne dopuščajo. Seveda jim je veliko bolj v interesu zaračunat še posebej poslovni račun.

jabe ::

Ne gre za zakonsko oviro, ampak pogoje banke. S katerimi se strinjaš ob odprtju. Torej jih moraš upoštevati ali pač sprejeti da se noče več s teboj ukvarjati.

barakus ::

Ce jih vprašaš na support, da imaš osebni račun in bi rad spremenil v poslovnega ti rečejo, da posluj kar z osebnim...

jabe ::

res. Jaz sem vprašala, pa so rekli da lahko tega zaprem in biznis odprem. In to je vse, kar lahko. Zdaj pač čakam po balkansko, da bom šla nekomu toliko v nos, da se bo spotaknil ob to. Si pa domiljam da to ne bo kmalu, ker nisem SP s par sto plačanimi računi na mesec ampak 4-5. Pa nimajo nekega dela in stroška z mano... Skoraj kot plača...

BigWhale ::

Groot je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Placevanje iz poslovnega racuna ni problem. Problem je poslovati z osebnim racunom. :)


To je problem samo zaradi bank samih, ki ne želijo dovoliti uporabe osebnega TRR-ja za poslovanje s.p. Vse kar bi banka morala storiti je račun v uradnih evidencah ustrezno označiti, ampak tega ne dopuščajo. Seveda jim je veliko bolj v interesu zaračunat še posebej poslovni račun.


Seveda, saj tega se vsi dobro zavedamo. :)

barakus je izjavil:

Ce jih vprašaš na support, da imaš osebni račun in bi rad spremenil v poslovnega ti rečejo, da posluj kar z osebnim...


Support ti lahko obljubi pink unicorna ampak ce je v ToS explicitno prepovedano uporabljati racun za poslovne namene, ti ga lahko kadarkoli zaprejo, ne glede na to kaj je povedal supoprt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

aljazp ::

BigWhale je izjavil:

aljazp je izjavil:

CallMeAl je izjavil:

Za popoldanski s.p. bi odprl račun na N26. Vidim sicer, da je N26 Business račun namenjen prav temu, ampak ker bi denar z računa zapravljal izključno za osebne namene, se sprašujem če ne bi raje odprl kar navadni osebni račun. Pri N26 jim je najbrž vseeno oz. niti ne bodo preverjali, na FURSu pa lahko za en ali drug račun prijavim, da ga uporabljam tudi za dejavnost (in mi ga vpišejo v AJPES).
Je tukaj ena izbira prava in druga napačna ali je vseeno?
Hvala za odgovore!


Komot odpreš osebnega - ni nobenega problema niti ovir.


Ne dajaj taksnih nasvetov. N26 jasno pove, da moras za business odpret business account. Ce krsis njihov TOS, ti lahko racun komot ukinejo. Se za manjse reci ga lahko ukinejo.

Jaz sem sicer mnenja, da je locevanje med osebnimi in biznis racuni pri sp-jih ena neumnost ampak zaradi tega ne bom sel nekomu svetovati naj za sp odpre kar osebni racun na banki.


Ja, saj večina bank ima to v pogodbah, ampak jaz še nisem imel problema - mogoče, če živiš od s.p.-ja in je več transakcij, samo dvomim, da kdo zganja big data analizo in se ukvarja s takšnimi stvarmi. Do zdaj se še niso. Če pa res kakšna to dela, greš pa pač k drugi banki.

BigWhale ::

Big data analizo? Samo stevilo mesecnih transakcij pogledas, pa izves ze marsikaj, potem pa pogledas samo periodicne prilive in polovis se precej vec.

knesz ::

jabe je izjavil:

res. Jaz sem vprašala, pa so rekli da lahko tega zaprem in biznis odprem. In to je vse, kar lahko. Zdaj pač čakam po balkansko, da bom šla nekomu toliko v nos, da se bo spotaknil ob to. Si pa domiljam da to ne bo kmalu, ker nisem SP s par sto plačanimi računi na mesec ampak 4-5. Pa nimajo nekega dela in stroška z mano... Skoraj kot plača...

Če imaš 4-5 na mesec, potem tudi ni nekega velikega stroška s provizijami in je skoraj vseeno, če odpreš poslovni račun z minimalnimi stroški vodenja pri kateri od naših bank. Ne da bi hotel delati neko reklamo, osebno imam pri Abanki odprt poslovni račun nek paket podjetnik, preko katerega imajo odprt osebni račun žena in oba otroka, ter tudi jaz osebnega. Za vse skupaj plačujem 3,50EUR - za 5 TRR računov. Čeprav na N26 prejemam plačo, je to razlog, da imam še vedno osebni in poslovni račun pri slovenski banki.

jabe ::

4-5 prilivov... kar je v povprečju 3-4 več od povprečnega zaposlenega. Koliko je pa drugih "dogodkov", ki jih naše banke, z abanko na čelu, veselo računajo, je pa drugo.

knesz ::

jabe je izjavil:

4-5 prilivov... kar je v povprečju 3-4 več od povprečnega zaposlenega. Koliko je pa drugih "dogodkov", ki jih naše banke, z abanko na čelu, veselo računajo, je pa drugo.

Priliv na poslovni račun stane 12c, odliv 40c. Če upoštevaš samo prilive, kot je napisano zgoraj, je letni strošek 7,5eur. Če se splača zajebavati z N26 za poslovno uporabo, pa vsak presodi sam. Meni se ne.

BlaY0 ::

BigWhale je izjavil:

Placevanje iz poslovnega racuna ni problem. Problem je poslovati z osebnim racunom. :)

Jaz sem to počel 7 let z "blagoslovom" FURS-a in AJPES-a... dva osebna računa, eden za biznis, drugi za fasungo nabavlat.

jabe ::

knesz je izjavil:

jabe je izjavil:

4-5 prilivov... kar je v povprečju 3-4 več od povprečnega zaposlenega. Koliko je pa drugih "dogodkov", ki jih naše banke, z abanko na čelu, veselo računajo, je pa drugo.

Priliv na poslovni račun stane 12c, odliv 40c. Če upoštevaš samo prilive, kot je napisano zgoraj, je letni strošek 7,5eur. Če se splača zajebavati z N26 za poslovno uporabo, pa vsak presodi sam. Meni se ne.


Kdo se zajebava? Ali odprem na N26/Revolut še malce hitreje in od doma, pa je vse zastonj, ali pa odprem na katerikoli slovenski banki, kamor moram iti pa posebej plačevati vodenje TRR, spletno banko, mobilno in morebitno kartico, kjer bog ne daj kdaj kaj dvignem na bankomatu.

Če štartaš iz pozicije "nekje je treba poslovni račun odpreti", je N26 ali pa Revolut udobneje in ceneje. Slovenske banke pa so zajebancije, za katere naj vsak preceni sam, a se splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

barakus ::

BigWhale je izjavil:



Support ti lahko obljubi pink unicorna ampak ce je v ToS explicitno prepovedano uporabljati racun za poslovne namene, ti ga lahko kadarkoli zaprejo, ne glede na to kaj je povedal supoprt.


Kadarkoli ti ga lahko zaprejo v vsakem primeru...

jabe ::

Tudi že bilo, ja. Brez kršenja njihovih pogojev,brez pojasnila.

predi ::

BigWhale je izjavil:

Big data analizo? Samo stevilo mesecnih transakcij pogledas, pa izves ze marsikaj, potem pa pogledas samo periodicne prilive in polovis se precej vec.
Mene so recimo pri NLB takoj po prvem nakazilu za s.p. klicali, če potrebujem drugačen tip računa.

BoLhCa ::

A kdo plačuje Triglav dodatno zavarovanje preko N26?
Meni vedno zavrne, ko dam transfer in vpišem ime ter njihov IBAN...
Kakšna ideja zakaj ne gre?

buttcrack ::

Če misliš TZZ dopolnilno, res ne vem kaj bi bilo narobe. Pri meni gre 2x na mesec skozi BP (še od žene).

tomazic89 ::

BoLhCa je izjavil:

A kdo plačuje Triglav dodatno zavarovanje preko N26?
Meni vedno zavrne, ko dam transfer in vpišem ime ter njihov IBAN...
Kakšna ideja zakaj ne gre?


Kaj das za ime prejemnika? Ker ce das predolg naziv jim manjka validacija in zavrne placilo z nekim glupim sporocilom.
Jaz imam sicer dodatno zavarovanje na direktni bremenitv, pred tem sem ga pa tudi BP placeval.

krucymucy ::

BoLhCa je izjavil:

A kdo plačuje Triglav dodatno zavarovanje preko N26?
Meni vedno zavrne, ko dam transfer in vpišem ime ter njihov IBAN...
Kakšna ideja zakaj ne gre?

Da, ze nekaj let.
Sem pa nekaj casa namesto sklica v sporocilo pisal stevilko racuna in sem zato dodatno preveril z njihovim racunovodstvom stanje.
Bilo vse ok.

MrStein ::

A N26 podpira SEPA Instant Transfer?
Torej recimo nakazilo iz n26 na Revolut (slovenske banke ne podirajo tega).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

predi ::

MrStein je izjavil:

A N26 podpira SEPA Instant Transfer?
Torej recimo nakazilo iz n26 na Revolut (slovenske banke ne podirajo tega).
Glede na register članov SEPA Instant Credit Transfer sheme, podpira. Tule je dokument za SEPA Instant Credit Transfer (09.08.2019). N26 je član od aprila 2019.

kokica2000 ::

Na Revolut ne bo šlo instant. Morata biti obe banki včlanjeni v to shemo, da gre.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Itak.
S kako članico je kdo v praksi že sprobal?

Recimo nakup v kaki nemški spletni trgovini?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dimko_rk ::

predi je izjavil:

MrStein je izjavil:

A N26 podpira SEPA Instant Transfer?
Torej recimo nakazilo iz n26 na Revolut (slovenske banke ne podirajo tega).
Glede na register članov SEPA Instant Credit Transfer sheme, podpira. Tule je dokument za SEPA Instant Credit Transfer (09.08.2019). N26 je član od aprila 2019.
N26 - Readiness Date: 2019-11-04 (4. november 2019; N26 zaenkrat se ni clan SEPA instant)

6151 ::

kokica2000 je izjavil:

Na Revolut ne bo šlo instant. Morata biti obe banki včlanjeni v to shemo, da gre.


Na revolut lahko instantno tko da narediš topup

BoLhCa ::

Ime dam Triglav in nič drugega, IBAN je SI56051008011705176 in ne dela pa konc.
Vedno ko hočem vnest pod transfers mi napiše: No connection to the server could be established.
Ampak če takoj za tem vnesem katerokoli drugo položnico, tudi če je nov prejemnik, deluje brez problema.
Kr neki? :)

flameir ::

A zdej se sam še 15e dobi na invajt, kdaj so to spremenili? Prej mi je pisal ambasador, zdej pa pise ambasador kandidat? Nisem sledil poleti, dopusti pa to.. Hvala za odg. :)

Mare2 ::

flameir je izjavil:

A zdej se sam še 15e dobi na invajt, kdaj so to spremenili? Prej mi je pisal ambasador, zdej pa pise ambasador kandidat? Nisem sledil poleti, dopusti pa to.. Hvala za odg. :)


Tako je, kandidat, pravilno si ugotovil. :) So nastale opisane spremembe.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

predi ::

dimko_rk je izjavil:

predi je izjavil:

MrStein je izjavil:

A N26 podpira SEPA Instant Transfer?
Torej recimo nakazilo iz n26 na Revolut (slovenske banke ne podirajo tega).
Glede na register članov SEPA Instant Credit Transfer sheme, podpira. Tule je dokument za SEPA Instant Credit Transfer (09.08.2019). N26 je član od aprila 2019.
N26 - Readiness Date: 2019-11-04 (4. november 2019; N26 zaenkrat se ni clan SEPA instant)
Pa res. My bad.

tomazic89 ::

BoLhCa je izjavil:

Ime dam Triglav in nič drugega, IBAN je SI56051008011705176 in ne dela pa konc.

No idea =)
Tak zgledata direct debit in transfer, katera gresta normalno skozi:

 Transfer

Transfer


 Direct debit

Direct debit

MTm2H37rqt7B ::

Je imel kdo težave z iOS appom in vključenim Touch ID loginom.

Dogaja se mi, ko vklopim Touch ID za veljavnost 30 dni, da mi app napise Touch id session token expired. Something went wrong,... bla bla.

Tudi ko ponovno vklopim se mi zna zgoditi, da bo ob ponovnem startu appa ponovno potekel session token in bom moral uporabiti password. Vcasih pa zdrzi vec dni.

Support mi je rekel naj se grem z Applom pogovort...

(iOS 12.4.1/Iphone 6S)

DePalmo ::

Neki ga serjejo. my.n26.com ne dela več, do nedavnega je bila narejena preusmeritev na app.n26.com, sedaj so to ukinili. Ker gre za poddomeno na isti domeni, nimajo nobenega dodatnega stroška da to obdržijo, tako da mi ni ravno jasna njihova politika. Poleg tega včeraj telefon ni bil več sparjen z računom, sem ga moral ponovno povezati. Naj povdarim da je isti telefon kot zanje leto in da nisem prekinil te povezave. Ko sem končno ponovno povezal, sem imel kar probleme z appom od nedelovanja prijave s prstnim odtisom in da mi je kar pridno ven metalo napako "da se ne more povezati s serverjem" in sem imel težave potrjevati plačila.

Tako je bilo včeraj, kako je danes nevem. Je pa to precej neresno za banko ...

dev ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Je imel kdo težave z iOS appom in vključenim Touch ID loginom.

Dogaja se mi, ko vklopim Touch ID za veljavnost 30 dni, da mi app napise Touch id session token expired. Something went wrong,... bla bla.

Tudi ko ponovno vklopim se mi zna zgoditi, da bo ob ponovnem startu appa ponovno potekel session token in bom moral uporabiti password. Vcasih pa zdrzi vec dni.

Support mi je rekel naj se grem z Applom pogovort...

(iOS 12.4.1/Iphone 6S)


Da, enake tezave.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Mare2 ::

DePalmo je izjavil:

da mi je kar pridno ven metalo napako "da se ne more povezati s serverjem" in sem imel težave potrjevati plačila.

Tako je bilo včeraj, kako je danes nevem. Je pa to precej neresno za banko ...


Si preveril povezavo na tvoji strani?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

a ni najbolj enostavno za vse težave kriviti drugega?

eriCartman ::

Pozdrav,

Sem pred menjavo telefonskega aparata. Pa da nebi ostal brez možnosti plačil položnic bi se rad pripravil vnaprej.
Kaj bom potreboval, katere podatke, kode, po tem ko bom "unpair-al" stari telefon?

Mare2 ::

eriCartman je izjavil:

Pozdrav,

Sem pred menjavo telefonskega aparata. Pa da nebi ostal brez možnosti plačil položnic bi se rad pripravil vnaprej.
Kaj bom potreboval, katere podatke, kode, po tem ko bom "unpair-al" stari telefon?

Večino pdatkov imaš na kartici, ševilko itd. Geslo od emaila in n26 si zapomni in pin kodo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

eriCartman ::

Hvala za hiter odgovor, potem pa še danes zamenjam.

predi ::

eriCartman je izjavil:

Pozdrav,

Sem pred menjavo telefonskega aparata. Pa da nebi ostal brez možnosti plačil položnic bi se rad pripravil vnaprej.
Kaj bom potreboval, katere podatke, kode, po tem ko bom "unpair-al" stari telefon?
Sam sem imel s tem že dvakrat kalvarijo.

https://slo-tech.com/forum/t696755/p599...
https://slo-tech.com/forum/t696755/p617...
https://slo-tech.com/forum/t696755/p618...

Srečno. :)
««
107 / 189
»»