» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
105 / 190
»»

GupeM ::

BlaY0 je izjavil:

Povej mi fičr aplikacije, za katerega si mnenja da ga KitKat ne podpira.

Pač odločili so se da ne bodo vzdrževali več verzij aplikacije, ker jih nekdo očitno prepričal, da je to zelo težko...

Ni rečeno. Trenutna aplikacija res nima nobenega fičrja, ki ne bi delal na KitKat-u, zato pa tudi deluje na KitKatu. Glede na to, da očitno s septembrom pride nova verzija, ki ne bo več delala na KitKatu, pa bo mogoče ta nova verzija imela kakšen fičr, ki ne dela na KitKatu.

Tudi varnost teh starih Androidov je vprašljiva. Če smo pikolovski, je včasih še varnost novih Androidov vprašljiva, je pa verjetno boljša kot na starih.

Tudi spletno bančništvo kakšne od slovenskih bank bi verjetno še vedno delal na Internet Explorer 6. Pa je zelo verjetno, da je ne moreš uporabljati z IE6.

Gagarin ::

Gagarin je izjavil:

Še komu crklna N26? Imel včeraj nastavljena plačila, dobil mail da so plačila uspešno izvedena, nisem pa dobil notifikacije od app in stanje na računu tako v appu kot na netu se ni spremenilo...Prav tako sem uspešno plačal nekaj preko neta pa nisem dobil notifikacije in stanje na računu se ni zmanjšalo...


Ponovim vprašanje ker tole je res strange, da se ne bo izgubilo v kit-kat temi. Android imam najnovejši Pie...

GupeM ::

Gagarin je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Še komu crklna N26? Imel včeraj nastavljena plačila, dobil mail da so plačila uspešno izvedena, nisem pa dobil notifikacije od app in stanje na računu tako v appu kot na netu se ni spremenilo...Prav tako sem uspešno plačal nekaj preko neta pa nisem dobil notifikacije in stanje na računu se ni zmanjšalo...


Ponovim vprašanje ker tole je res strange, da se ne bo izgubilo v kit-kat temi. Android imam najnovejši Pie...

Jaz sem dopoldne v menzi plačal malico s kartico, popoldne pa sem punci poslal nekaj preko MoneyBeama. Oboje mi je normalno odštelo.

Gagarin ::

Thx, bom moral zgleda kontaktirati N26...Čeprav tole ni slabo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

svetidej ::

Ukinitev je posledica, da verzija OS ni več varna.

Tudi NLB se mi zdi je ukinil podporo.
https://denar.svetidej.com/

BlaY0 ::

GupeM je izjavil:


Ni rečeno. Trenutna aplikacija res nima nobenega fičrja, ki ne bi delal na KitKat-u, zato pa tudi deluje na KitKatu...

Ne ne deluje... že od verzije 3.11 (lanski april) naprej ne deluje na KitKat-u. Ne moreš app-a primerjat z browserjem, ker je app sam že "browser" in le ta se varnostno posodablja.

BigWhale je izjavil:

To, da bo N26 nehal delati na Android 5 je v bistvu feature. Android 5 general availability je bil skoraj pet let nazaj. Zadnji release je bil stiri leta nazaj. Kdaj je bil nazadnje posodobljen na _vasem_ telefonu je pa spet vprasanje. Morda celo nikoli.

Ahh, daj no. Če jim gre toliko za varnost potem naj pa sami svoj OS spišejo pa še svoj HW naredijo. Pa strežniku tudi tečejo na starem OS-u verjetno...

Gagarin je izjavil:


Ponovim vprašanje ker tole je res strange, da se ne bo izgubilo v kit-kat temi. Android imam najnovejši Pie...

Ja sem imel že podoben problem. Ni šlo dvignit ali plačat več kot 50 EUR in vse transakcije so bile vidne žele naslednji dan. Glej moj post okrog 8. junija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

GupeM ::

BlaY0 je izjavil:

Ahh, daj no. Če jim gre toliko za varnost potem naj pa sami svoj OS spišejo pa še svoj HW naredijo. PA strežniku tudi tečejo na starem OS-u...

Ja, pa še svoj internet postavijo ...

Glej, NLB recimo ne moreš uporabljat na Windows 98, ker nanj ne moreš naložiti dovolj nove verzije browserja, ki ga NLB Klik zahteva. Pa smo na istem, kot z aplikacijo N26, če že ne morem primerjati appa z browserjem.

Pri tem, da ne deluje, pa sem zamešal KitKat z Lollipop, zato sem narobe napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BlaY0 ::

svetidej je izjavil:

Ukinitev je posledica, da verzija OS ni več varna...

A lahko prosim kašen vir na tole trditev?

GupeM je izjavil:


Glej, NLB recimo ne moreš uporabljat na Windows 98, ker nanj ne moreš naložiti dovolj nove verzije browserja, ki ga NLB Klik zahteva. Pa smo na istem, kot z aplikacijo N26, če že ne morem primerjati appa z browserjem.

Čaki mal, nismo na istem! Govoriš o 20 let starem OS-u, jaz imam pa tukaj pred sabo 7 let star telefon s 6 let starim OS-om...

GupeM je izjavil:


Pri tem, da ne deluje, pa sem zamešal KitKat z Lollipop, zato sem narobe napisal.

No, in moja žena ima čisto spodoben fon star tri leta in pol, na katerem čez en mesec ne bo več delala aplikacija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

GupeM je izjavil:


Ja, pa še svoj internet postavijo ...

No in smo prišli do dejstva, da si enostavno ne znajo postaviti okolja, nas pa farbajo češ da je to bolje za nas...

PgSurfer ::

Meni se zdi, da je problem nadgradenj OS stvar proizvajalcev fonov in ne bank.

buttcrack ::

erkgheoruugh je izjavil:

Dobil poziv CSD da rabim priložit izpis stanja na določen dan. Kako to dobit od N26 banke? Vem da je nekdo to že omenjal, ampak ne najdem.

zlovdaš si promet za vsak mesec posebej v pdf od datuma katerega zahtevajo.
Greš pod downloads (prek browserja), to je tista mala ikona oblaka s puščico.

Gagarin je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Še komu crklna N26? Imel včeraj nastavljena plačila, dobil mail da so plačila uspešno izvedena, nisem pa dobil notifikacije od app in stanje na računu tako v appu kot na netu se ni spremenilo...Prav tako sem uspešno plačal nekaj preko neta pa nisem dobil notifikacije in stanje na računu se ni zmanjšalo...


Ponovim vprašanje ker tole je res strange, da se ne bo izgubilo v kit-kat temi. Android imam najnovejši Pie...

včeraj nekaj plačal (sicer s curve kartico) v lidlu in hoferju, pa mi je odštelo z n26 samo v eni štacuni, v curveu pa na obeh. verjetno bodo kmalu tudi drugo transakcijo blokirali. dvomim, da bi kaj častili :)

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

buttcrack je izjavil:


včeraj nekaj plačal (sicer s curve kartico) v lidlu in hoferju, pa mi je odštelo z n26 samo v eni štacuni, v curveu pa na obeh. verjetno bodo kmalu tudi drugo transakcijo blokirali. dvomim, da bi kaj častili :)

Kot rečeno, te transakcije bodo vidne v N26 z zamikom. Že doživel...

BlaY0 ::

PgSurfer je izjavil:

Meni se zdi, da je problem nadgradenj OS stvar proizvajalcev fonov in ne bank.

Ja, seveda, se strinjam. Ampak tako, čisto mimogrede... prehod z Lollipop na Marshmallow ne prinaša praktično nobenega novega security fičrja (native fingerprint support smo že v neki drugi temi ugotovili da ni ravno security feature) niti kakšnega resnega security bugfix-a... po moje jih na N26 matrajo predvsem zadeve tipa unicode emoji support in pač ne znajo zadeve zrihtat na Lollipopu. Ampak saj po svoje jih zastopim, so še mladi in reševanje problemov na "staromoden" način (tako da kaj dejansko sprogramiraš) jim je tuje... raje zamenjaš API in se ne H3beš, kopy-pastaš par snippetov in si zmagal. Upravi pa natveziš, da se to na Lollipop-u (ali KitKat-u) ne da.

kriko1 ::

Za masrhmallow je bilo narejeno najvec glede security? Secure boot, enkripcija mi pride tako hitro na pamet, se drugih stvari je bilo.
Prav je da se reze stare nevzdrzevane zadeve stran.

MrStein ::

GupeM je izjavil:


Tudi varnost teh starih Androidov je vprašljiva. Če smo pikolovski, je včasih še varnost novih Androidov vprašljiva, je pa verjetno boljša kot na starih.

Varnosti na Android tak ni.
Če ne more mimoidoči vdreti preko WLAN, pa bo preko BlueTooth.

Je že kdo dobil patch za oba ? Vsaj za enega? Joj, potem ne bi smel N26 uporabljati! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

No, naj mi nekdo, ki ima rutan telefon prosim pove, če mu aplikacija dela. Če mu, potem se lahko nehamo sprenevedati, ker smo z varnostjo zaključili.

kriko1 je izjavil:

Za masrhmallow je bilo narejeno najvec glede security? Secure boot, enkripcija mi pride tako hitro na pamet, se drugih stvari je bilo.
Prav je da se reze stare nevzdrzevane zadeve stran.

Data encryption obstaja od Honeycomba dalje, file encryption pa od Nougata. Nič od tega ne nucaš za delovanje N26 app-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Killermode ::

MrStein je izjavil:


Je že kdo dobil patch za oba ? Vsaj za enega? Joj, potem ne bi smel N26 uporabljati! ;)

Jap na RN5 je bil včeraj avgustovski patch dodan.

Ales ::

BlaY0 je izjavil:

PgSurfer je izjavil:

Meni se zdi, da je problem nadgradenj OS stvar proizvajalcev fonov in ne bank.

Ja, seveda, se strinjam. Ampak tako, čisto mimogrede... prehod z Lollipop na Marshmallow ne prinaša praktično nobenega novega security fičrja (native fingerprint support smo že v neki drugi temi ugotovili da ni ravno security feature) niti kakšnega resnega security bugfix-a... po moje jih na N26 matrajo predvsem zadeve tipa unicode emoji support in pač ne znajo zadeve zrihtat na Lollipopu. Ampak saj po svoje jih zastopim, so še mladi in reševanje problemov na "staromoden" način (tako da kaj dejansko sprogramiraš) jim je tuje... raje zamenjaš API in se ne H3beš, kopy-pastaš par snippetov in si zmagal. Upravi pa natveziš, da se to na Lollipop-u (ali KitKat-u) ne da.
A dejansko spremljaš varnostno situacijo na Androidu, ali govoriš na pamet? Kateri mesečni update si dobil zadnji na tvojem telefonu, koliko let nazaj? Kateri chipset imaš?

Ne sanjaj, da je tvoj telefon varen. Dosti noro, da sam tlačiš bančne aplikacije nanj, potem pa se še jeziš, ko ti banka ukine podporo.

Njihov glavni motiv je verjetno drugje, a vseeno vsaj približno skrbijo zate (v bistvu zase, a v tem primeru je to približno eno in isto)... pa razumi, da banka podpira starejše verzije Androida samo zato ker mora. Vedo, koliko imajo procentualno strank s starimi verzijami OS in so prisiljeni v to.

V trenutku, ko ta procent pade pod neko mejo ali ko se izpostavi, da se množično izkorišča kaka luknja, bodo ukinili tudi podporo za Android 6, kot so zdaj za 5. In tako naprej. Sicer pa, če smo ravno pri tem, Android 6 je po zasnovi konkreten varnostni premik v primerjavi z Android 7.

Kakorkoli, v idealnem svetu bi zdajle podpirali nivo Android 7 ali celo samo 8 in novejši, pa vse naprave bi bile vsaj na tej verziji OS in to z rednimi mesečnimi posodobitvami. Pa je na žalost Android ekosistem eno veliko sranje.

Če se maš nad kom za pizdit se lahko nad LG-jem ali kar že imaš in pa nad zakonodajo, ki dopušča prodajo naprav brez dejanske podpore. Ne pa nad izdelovalci aplikacij, ki niso pri tem prav nič krivi.

Utk ::

Ne sanjaj, da je tvoj telefon varen. Dosti noro, da sam tlačiš bančne aplikacije nanj, potem pa se še jeziš, ko ti banka ukine podporo.

Noro je, če misliš da je android 8, 9, 10 ali 27 varen.

BlaY0 ::

Egzekli.

Ales je izjavil:


Njihov glavni motiv je verjetno drugje, a vseeno vsaj približno skrbijo zate (v bistvu zase, a v tem primeru je to približno eno in isto)... pa razumi, da banka podpira starejše verzije Androida samo zato ker mora. Vedo, koliko imajo procentualno strank s starimi verzijami OS in so prisiljeni v to.

Ne delaj si utvar da skrbijo zate. Sem predolgo v tej branži in varnost vedno pride na vrsto takrat ko je že prepozno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Ales ::

V branži si z Androidom 5 in bančnimi aplikacijami na njemu..?

V kateri branži to? :))

BlaY0 ::

V IT branži.

Z Androidom 5 ni nič narobe...

frankwell ::

Glugy je izjavil:

250 evrov? ufff čist preveč; za tega sam dal ene 80 evrov pa se mi je že to zdel velik. Pa sej je komi ene 4 leta star ; nam zdej novga kupoval k še čist lepo dela; nč se ne zatika al pa krkol. Sej ne uporabljam telefona za nič druzga kot za to da pri N26 potrdim transakcijo pa za to da lahko kličem pošiljam SMS-e. Nobena aplikacija me ne zanima; da bi po internetu brskal na telefonu pa tud ne.
V glavnm ..rad bi sam da na tem telefonu dela nova aplikacija za N26 k jo bodo izdal. Ker ne uporabljam kej dost telefona bi bil stran vržen denar kupovat karkol.
A se res ne bi dal nardit da bi to deloval na temu telefonu?


Telefon je ena izmed stvari k jih uporabljas najvec. vedno ga imas pri sebi, uporabljas ga dnevno.. mislm da na 4 leta dati 250e za telefon ni noben problem.. smo jih ze kje drugje stran vrgli...za zadevo ki jo uporabljam dnevno in inma ogromno funkcij ki pridejo prav, od navigacije, do tega da dejansko nerabis vec ne denarnice ne fotoaparata ne nicesar ko kam gres mislim na je dober nakup. sploh zato ker gre za one time expense. kupis in imas. in pa seveda to kar so rekli ze prej... novejsi androidi imajo veliko manj varnostnih lukenj. na tvojem mestu se bi odlocil za nov telefon.

BlaY0 ::

Moja filozofija je drugačna... če že kje moram vreč proč 250 EUR, to definitivno ne bo za telefon.

Ales ::

MrStein je izjavil:

GupeM je izjavil:


Tudi varnost teh starih Androidov je vprašljiva. Če smo pikolovski, je včasih še varnost novih Androidov vprašljiva, je pa verjetno boljša kot na starih.

Varnosti na Android tak ni.
Če ne more mimoidoči vdreti preko WLAN, pa bo preko BlueTooth.

Je že kdo dobil patch za oba ? Vsaj za enega? Joj, potem ne bi smel N26 uporabljati! ;)

Ta, na katerem imam podobne aplikacije, ima že avgustovski patch. Pa sploh ranljiv ni za nič od tega.

BlaY0tov tudi ni, mimogrede.

Kaj boš zdaj zbiral prijave na forumu, da boš spet iz oblakov potegnil nek izmišljen procent koliko Android sistemov je ranljivih za te omenjene ranljivosti, kot si počel v tisti drugi temi? Al si podjeten!

A RDP si že popatchal? :D

Aja, misliš, da nisi ranljiv... :))

Dag ::

Kako lepo se eni pustite molzti. A če bi DARS rekel, da od 14. septembra naprej po avtocestah ne bodo več mogli voziti avtomobili starejši od 4 let, bi tudi takoj tekli v salon po nov avto? Saj kaj pa je to 20 jurjev za stvar, ki jo uporabljaš vsak dan.

Kaj pa ekologija?

In vam ni nič nerodno, kako so vam korporacije oprale možgane, da kupite vsako "novost"? In jih na koncu še zagovarjate? Super potrošniki ste, plosk, plosk.

frankwell ::

BlaY0 je izjavil:

Moja filozofija je drugačna... če že kje moram vreč proč 250 EUR, to definitivno ne bo za telefon.

lih to je fora. da tukej jih ne vrzes stran :)

BlaY0 ::

Jah tukaj se pač ne bom strinjal s tabo pa še smarsikom drugim zgleda da tut ne ;)

Ales ::

Dag je izjavil:

Kako lepo se eni pustite molzti. A če bi DARS rekel, da od 14. septembra naprej po avtocestah ne bodo več mogli voziti avtomobili starejši od 4 let, bi tudi takoj tekli v salon po nov avto? Saj kaj pa je to 20 jurjev za stvar, ki jo uporabljaš vsak dan.

Kaj pa ekologija?

In vam ni nič nerodno, kako so vam korporacije oprale možgane, da kupite vsako "novost"? In jih na koncu še zagovarjate? Super potrošniki ste, plosk, plosk.

Ta problem si je BlaY0 naredil, ko je kupil to napravo, ki jo ima zdaj. Nasedel je korporaciji, ki mu je prodala napravo, kjer po le parih letih ni mogoče več menjati gum, če povzamem tvojo avtomobilsko prispodobo.

Škoda je v tem primeru že storjena. Kar lahko naredi je, da ne ponovi napake.

Ni pa rešitev, da se potem še leta in leta voziš v avtu po feltnah brez gum, toliko pa menda razumeš.

Mimogrede, kateri telefon imaš?

GupeM ::

Dag je izjavil:

Kako lepo se eni pustite molzti. A če bi DARS rekel, da od 14. septembra naprej po avtocestah ne bodo več mogli voziti avtomobili starejši od 4 let, bi tudi takoj tekli v salon po nov avto? Saj kaj pa je to 20 jurjev za stvar, ki jo uporabljaš vsak dan.

Kaj pa ekologija?

In vam ni nič nerodno, kako so vam korporacije oprale možgane, da kupite vsako "novost"? In jih na koncu še zagovarjate? Super potrošniki ste, plosk, plosk.

Primerjaš hruške in brstični ohrovt. Če mi bojo v nekem baru rekli, da ne morem spiti kave, ker imam hlače starejše od 4ih let, se bom obrnil in šem drugam. v primeru DARSa pa to žal ni mogoče.

Enako lahko storiš z banko, z avtocesto pač ne moreš.

MrStein je izjavil:

GupeM je izjavil:


Tudi varnost teh starih Androidov je vprašljiva. Če smo pikolovski, je včasih še varnost novih Androidov vprašljiva, je pa verjetno boljša kot na starih.

Varnosti na Android tak ni.
Če ne more mimoidoči vdreti preko WLAN, pa bo preko BlueTooth.

Je že kdo dobil patch za oba ? Vsaj za enega? Joj, potem ne bi smel N26 uporabljati! ;)

Varnosti na cestah tako ali tako ni. Zakaj bi se potem privezovali z varnostnim pasom, vozili po omejitvah in uporabljali sisteme ABS ter airbag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BlaY0 ::

Ales je izjavil:


Ni pa rešitev, da se potem še leta in leta voziš v avtu po feltnah brez gum, toliko pa menda razumeš.

V bistvu je problem nekje drugje... ne bom trdil zate ampak folk dejansko je "opran", ker so jih prepričali/prestrašili, da če ne zamenjajo tega ali onega vsaj na 2 leti, se bodo vozili po feltnah. Resnica je pa popolnoma drugačna.

stara mama ::

Temu se reče dober marketing, tistemu ki menja telefon prej kot v dveh leti pa ....... ovca :)
Ekologija™ in Trajnost™

111111111111 ::

BlaY0 je izjavil:

Ales je izjavil:


Ni pa rešitev, da se potem še leta in leta voziš v avtu po feltnah brez gum, toliko pa menda razumeš.

V bistvu je problem nekje drugje... ne bom trdil zate ampak folk dejansko je "opran", ker so jih prepričali/prestrašili, da če ne zamenjajo tega ali onega vsaj na 2 leti, se bodo vozili po feltnah. Resnica je pa popolnoma drugačna.

Gre za profil ne feltne. Ti imaš ene gume lahko dokler jih ne raznese.

buttcrack ::

no ja no, 10 let stare gume, nikoli vožene niso lih neki top šit... pa imajo še ves profil :)

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ales je izjavil:


Ni pa rešitev, da se potem še leta in leta voziš v avtu po feltnah brez gum, toliko pa menda razumeš.

V bistvu je problem nekje drugje... ne bom trdil zate ampak folk dejansko je "opran", ker so jih prepričali/prestrašili, da če ne zamenjajo tega ali onega vsaj na 2 leti, se bodo vozili po feltnah. Resnica je pa popolnoma drugačna.

Gre za profil ne feltne. Ti imaš ene gume lahko dokler jih ne raznese.

Ja, ampak zato ne zamenjaš celega avta. Pri telefonih bi bila analagoija z avti lahko kvečjemu če bi proizvajalci na feltne montirali gume, ki se bi spremenile v vodno paro, ko bi pretekle dve leti uporabe ali pa avto recimo enostavno ne bi več vžgal, hkrati pa bi te nafarbali, da to tko pač je zaradi varnosti in se drugače ne da.

BigWhale ::

BlaY0 je izjavil:

Ahh, daj no. Če jim gre toliko za varnost potem naj pa sami svoj OS spišejo pa še svoj HW naredijo. Pa strežniku tudi tečejo na starem OS-u verjetno...


Ta slamnati moz je ze mrtev. Nehaj udrihati. :>

BlaY0 ::

Maš prou. Povedal sem kar sem imel povedati...

Glugy ::

BlaY0 je izjavil:

No, naj mi nekdo, ki ima rutan telefon prosim pove, če mu aplikacija dela. Če mu, potem se lahko nehamo sprenevedati, ker smo z varnostjo zaključili.


Jz ga po moje nam mogu rootat ; sem se matral pa brskal k nevem kaj ampak ja mojga telefona ( Medion E4503 ) ni na tem seznamu : https://twrp.me/Devices/ je pa to priporočljiv program da z njim narediš varnostno kopijo preden greš rootat prov. Sicer je na seznamo Lenovo ki naj bi menda delal Medion ampak bogsigavedi če je kak ekvivalent mojemu telefonu tam na izbiro. Pa potem rabiš še custom ROM ( xda ) najdt za svoj telefon ; za mojga ga nisem najdu.

frankwell je izjavil:


Telefon je ena izmed stvari k jih uporabljas najvec. vedno ga imas pri sebi, uporabljas ga dnevno.. mislm da na 4 leta dati 250e za telefon ni noben problem.. smo jih ze kje drugje stran vrgli...za zadevo ki jo uporabljam dnevno in inma ogromno funkcij ki pridejo prav, od navigacije, do tega da dejansko nerabis vec ne denarnice ne fotoaparata ne nicesar ko kam gres mislim na je dober nakup. sploh zato ker gre za one time expense. kupis in imas. in pa seveda to kar so rekli ze prej... novejsi androidi imajo veliko manj varnostnih lukenj. na tvojem mestu se bi odlocil za nov telefon.

Problem je da pri meni to ne drži in je zame to totalno stran vržen denar dokler telefon dela. Pa z lahkoto bi tehnično gledano imel zadnjo verzijo Androida gor sicer GO varianto ki je lažja ampak bi lahko. Sam ne vidm zdele poti do tega kar je dost frustrajajoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Mare2 ::

Glugy je izjavil:


Problem je da pri meni to ne drži in je zame to totalno stran vržen denar dokler telefon dela.


Glugy, tudi moj fotr ni za take novitete. Kakor kdo. On uporablja telefon samo za telefoniranje. Vsake toliko pridem domov in mu ga malo poštimam: zbrišem SMS-e, uredim ikone itd. Nazadnje sem zrihtal, da mu dela Bluetooth avto telefoniranje, ko sede v avto, ker je nekaj prekinjalo. Sedaj dela OK že pol leta. Ni bila potrebna menjava. :)

Niti na misel mi ne pride, da bi ga prepričeval v nakup novega, vsako leto ali vsaki dve leti. :)
Drugo je, ko jaz telefon uporabljam tudi za snemanje videov, slikanje, včasih na hitrco pobrskam po FB, internetu, navigacijo (tale googlova je zares super, ker prikazuje tudi zastoje na cesti), predvajanje glasbe na plesnih tečajih, plesnih žurih...

Tako, da imaš prav.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

XLapsus ::

Koga briga tvoj foter in kaj ti brskaš v temi o N26.

          ::

A vi sploh veste kakšen sekret je programiranje aplikacij za Androida? To sem počel in upam da mi nikoli več ne bo treba. Še sedaj imam eno omaro aparatov, če smo hoteli vsaj približno stestirati appe. In potem pričakujejte, da bodo banke (in drugi) podpirali 10 let stare naprave, ki jih ima 0,0001% uporabnikov. Ceneje jim je izgibiti teh nekaj čudakov, ki vztrajajo na predpotopnih napravah. Jaz bi storil isto.

BlaY0 ::

Ekhem, more like 10% Android userjev je še vedno na KitKat-u. Kje si ti dobil 0,0001%?

Vsak ki ne zna bi storil isto...

Zaenkrat jim gre še dobro, ker je nabor potencialnih tech-savvy komitentov še velik. Ampak na neki točki bo teh zmanjkalo in potem jim ostanejo samo še vsi ostali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

          ::

Glej, očitno se jim ne izplača, pa naj vas bo 0,00001% ali pa 10%. Btw. mi za Android sploh ne delamo več app-a, se nam ne izplača, ker imamo na iOSu dovolj uporabnikov.

BlaY0 ::

Saj se pogojno strinjam s tabo... pač če ne znaš se ti definitivno ne izplača ukvarjati se s tem. Ampak zakaj se je potem treba izgovarjati (ne tebi) na security in lagati folku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

pirlo ::

BlaY0 je izjavil:

Ekhem, more like 10% Android userjev je še vedno na KitKat-u. Kje si ti dobil 0,0001%?

Vsak ki ne zna bi storil isto...

Zaenkrat jim gre še dobro, ker je nabor potencialnega tech-savvy foka še velik. Ampak na neki točki bo teh zmanjkalo in potem jim ostanejo samo še vsi ostali...

V mojih appih je okoli 2-2,5%. Vse je odvisno od trga. Načeloma se zdaj podpira od 5.0 dalje, ampak 5.0 in 5.1 je tudi tu nekje kot 4.x, tako da z 6.0 izgubiš okoli 5 do max 10% naprav.
Če maš tak stari telefon pač vzameš npr. nov A50 za dobrih 200e z Android 9 in si miren naslednjih par let (vsaj 3). Al pa kak rabljen S7, S8, Nexus 5X... je polno telefonov pod 200e z Android 8.

BlaY0 ::

Še enkrat... N26 app ni nič posebnega in bi brez problema laufal na KitKat-u. Moj telefon naj te ne skrbi...

Banko za razliko od Talking Tom-a v bistvu vsak rabi, in če si banka ter pokriješ dodatnih 5% folka je to po moje veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

OrkAA ::

BlaY0: Ne vem, ce se zavedas kako smesno se slisi, ko obtozis firmo, ki trenutno orje ledino modernega bancnistva, da "ne zna" spravit skupaj enega appa za zastarel android. :)

Revolut je naprimer sprejel podobno odlocitev: https://blog.revolut.com/discontinuing-...

BlaY0 ::

Poglej malo višje gor... sem tudi obrazložil... slej ko prej bodo dosegli kritično maso tech-savvy folka. Potem se bo igra spremenila...

Tole:

This means that there have been no updates for this version of the operating system, including some critical security fixes. So, in order to protect our Android users, we've decided to stop supporting KitKat OS.

...je pa pač laž.

Poleg tega bodo dropnili support za KitKat med tem ko bo N26 isto naredil za Lollipop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

OrkAA ::

Lej, moja skoraj 60 letna mama je uporabnik, tako da so ocitno to maso ze dosegli tudi s trenutnim naborom verzij. :)

Zakaj bi bila tisto laz?

BlaY0 ::

Ker so enako ogroženi tisti z 6, 7, 8, 9...

In seveda tvoja mama je to sama od sebe želela in naredila, ti nisi imel nič zraven ;)

EDIT: Zdaj šele vidim, to je novica lanskega leta. Torej kdaj mislijo dropnit Lollipop?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
««
105 / 190
»»