» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
104 / 189
»»

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

si kdaj poizkusil preko NKBM?
Tam ne gre preko SEPA/UPN, moraš izbrati plačilo v tujino in potem se mi zdi da hočjo met 3€


Ista cena je kot sicer v SLO.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

buttcrack je izjavil:

si kdaj poizkusil preko NKBM?
Tam ne gre preko SEPA/UPN, moraš izbrati plačilo v tujino in potem se mi zdi da hočjo met 3€

Res je, da moraš izbrati plačilo v tujino, ni pa res, da hočjo met 3€. Ista cena (36 ali 38 centov ali tam nekje) je, kot če nakazuješ na slovensko banko preko SEPA/UPN. Zakonsko je določeno, da ne smejo zaračunavati višje provizije.

buttcrack ::

mogoče res, nakazovala je tašča, ki ima nek oaket, kjer je precej vključeno in je bilo na koncu itak zastonj, ampak ji je vmes napisalo, da je strošek okol 3€...

Glugy ::

"Please note the following minimum smartphone requirements to be able to download the newest N26 app:
The minimum requirements for Android:

Android 6.0. or above (you can find your Android version under Settings > About your device)"

Ojoj no jz mam pa lih Android 5.0.2 pa ne bi zdej kupoval novga telefona sam zarad N26 : / Kaj naj zdej rootam telefon al kaj? Telefon ima 1GB RAM-a pa kokr sm gledu Android 6.0 zahteva 2 GB RAM-a ? : x Moj fon: https://aldi.medion.com/md99232/uk/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

frankwell ::

Mislim da ti dandanes telefon z primernimi specifikacijami za uporabo aplikacije nebo povzrocil velikega stroska... 2GB rama.. vecina telefonom srednejga razred ima 4GB in jih dobis po 250e.. se ti splaca menjat.. tudi sama izkusnja z telefonom bo veliko boljsa :)

GupeM ::

Ne le to. Tako star telefon s tako starim Androidom je tudi poln varnostnih lukenj, na katerega bančnih appov raje ne bi več nameščal.

zee ::

Da ne omenjam, da bo telefon nadgrajen na novejšo verzijo Androida, ki je precej pokrpana.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Glugy ::

250 evrov? ufff čist preveč; za tega sam dal ene 80 evrov pa se mi je že to zdel velik. Pa sej je komi ene 4 leta star ; nam zdej novga kupoval k še čist lepo dela; nč se ne zatika al pa krkol. Sej ne uporabljam telefona za nič druzga kot za to da pri N26 potrdim transakcijo pa za to da lahko kličem pošiljam SMS-e. Nobena aplikacija me ne zanima; da bi po internetu brskal na telefonu pa tud ne.
V glavnm ..rad bi sam da na tem telefonu dela nova aplikacija za N26 k jo bodo izdal. Ker ne uporabljam kej dost telefona bi bil stran vržen denar kupovat karkol.
A se res ne bi dal nardit da bi to deloval na temu telefonu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

metalc ::

Lahko probaš, če se N26 da upariti na BlueStacks, t.j. emulator Androida 7.x na Windowsih.

kixs ::

En mi je rekel, da bo uporabil Android emulatorja... nisem pa ravno preprican, ce se ga da uparit.

cortez je izjavil:

bluestacks dela bp z N26.


https://www.bluestacks.com/


Morda pa gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

blink ::

Glugy je izjavil:

"Please note the following minimum smartphone requirements to be able to download the newest N26 app:
The minimum requirements for Android:

Android 6.0. or above (you can find your Android version under Settings > About your device)"

Ojoj no jz mam pa lih Android 5.0.2 pa ne bi zdej kupoval novga telefona sam zarad N26 : / Kaj naj zdej rootam telefon al kaj? Telefon ima 1GB RAM-a pa kokr sm gledu Android 6.0 zahteva 2 GB RAM-a ? : x Moj fon: https://aldi.medion.com/md99232/uk/


Od kdaj pa je to? Jaz imam android 5.1.1 in dela.

Glugy ::

Od 14ga Septembra naprej.
"After September 14, 2019, you won't be able to log into your N26 app with devices that don't fulfil the minimum requirements. "

Ok hvala bom probal z Bluestacks če ne bo šlo drugač : ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

MrStein ::

Hmm, zakaj bi poganjal app preko emulatorja, če imajo native web app (spletna stran)?
A tam ni vseh funkcionalnosti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Telefon služi za potrjevanje transakcij

MrStein ::

Hmm, pa bo potem laptop s sabo vlačil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kixs ::

Ce N26 uporabljas samo za placevanje poloznic, potem bo dober tudi emulator.

GupeM ::

Če plačuješ s kartico, pa tudi, ker v tem primeru ni treba potrjevati transakcij. Potrjevanje transakcij je potrebno samo pri plačilih SEPA/UPN. Tako da ti ni treba s sabo nositi prenosnika.

kixs ::

Se vidi, da kartice sploh ne uporabljam...

BlaY0 ::

To je res zanimivo... bančni račun "zastonj", nucaš pa telefon za 250 EUR, da zadevo sploh lahko uporabljaš. Raje poten ostaneš na DH in prideš ceneje skozi...

predi ::

GupeM je izjavil:

Če plačuješ s kartico, pa tudi, ker v tem primeru ni treba potrjevati transakcij. Potrjevanje transakcij je potrebno samo pri plačilih SEPA/UPN. Tako da ti ni treba s sabo nositi prenosnika.
Nekateri spletni nakupi s kartico morajo biti potrjeni. MasterCard 3-D Secure ali nekaj v tej smeri. Imam v spominu, da me je pri plačilu na Mimovrste gnjavilo in hkrati kazalo odštevalnik za preostali čas preko N26 aplikacije.

MrStein ::

Druge banke imajo 3D Secure rešeno z SMS-i.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OrkAA ::

... kar je zelo tecno kadar potujes izven evrope in mas v telefonu tujo simkartico. :)

MrStein ::

Dual SIM?
SIP client?

Sicer pa je res. Dodaten problem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

BlaY0 je izjavil:

To je res zanimivo... bančni račun "zastonj", nucaš pa telefon za 250 EUR, da zadevo sploh lahko uporabljaš. Raje poten ostaneš na DH in prideš ceneje skozi...

Za 250 dobiš že kar konkreten telefon. Za dobrih 100 ti kapne že kak xiaomi z android 9ko, npr RN7 s 3gb rama in bi služil še vrsto let. Konec koncov pa na 4 leta menjat telefon za bagataelo niti ni tak strošek.
Sam osebno sigurno prišparam 100€ na leto z n26. Ostali pa po želji, komot takoj na nlb.

Groot ::

MrStein je izjavil:

Druge banke imajo 3D Secure rešeno z SMS-i.


To od septembra dalje ne bo več dovolj - vir.

Glugy ::

Eh jz ne bom kupoval novga telefona dokler star dejansko neha delat. Že ta 80 evrov vredn telefon je 2x več kot sm dal pri prejšnjih telefonih pa je prejšen telefon zdržal 6-7 let pol ga je pa začel mikrofon zafrkavat.

Ah ne sej ne rabš. Greš pa na Revolut če ti N26 zarad zahtev aplikacije ne znese. Pač sej obstaja konkurenca tud pri pocen bankah. Čeprav jz bi rajš ostal pri N26 ampak sej če bo emulator delal bo to čist ok.
Samo prej bom probal rootat pa nainštalirat Android Pie GO varianto ( Android 9 ) ker rab samo 512mb RAM-a https://www.androidauthority.com/androi...
"The Android Go operating system is based on the regular version of Android but it's optimized to run on smartphones with 512 MB to 1 GB of RAM. "

Samo ne vem če mi bo aplikacija N26 delala ampak je treba probat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

BlaY0 ::

buttcrack je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

To je res zanimivo... bančni račun "zastonj", nucaš pa telefon za 250 EUR, da zadevo sploh lahko uporabljaš. Raje poten ostaneš na DH in prideš ceneje skozi...

Za 250 dobiš že kar konkreten telefon. Za dobrih 100 ti kapne že kak xiaomi z android 9ko, npr RN7 s 3gb rama in bi služil še vrsto let. Konec koncov pa na 4 leta menjat telefon za bagataelo niti ni tak strošek.
Sam osebno sigurno prišparam 100€ na leto z n26. Ostali pa po želji, komot takoj na nlb.

Fora je, da njihova aplikacija nima nobenega takega fičrja, ki ne bi delal na KitKat-u ali celo na Jelly Bean-u.

OrkAA ::

A poznas njihov codebase, da lahko trdis kaj takega?

BlaY0 ::

Povej mi fičr aplikacije, za katerega si mnenja da ga KitKat ne podpira.

Pač odločili so se da ne bodo vzdrževali več verzij aplikacije, ker jih nekdo očitno prepričal, da je to zelo težko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

OrkAA ::

Iz glave recimo fingerprint scanner. Ja, vem da bos rekel, da obstajajo workaroundi, ampak moras vedet kako poteka razvoj v startupih. Imas omejeno stevilo developerjev, ki poskusajo implementirat malo morje idej iz produktne ekipe. Na doloceni tocki se moras odlocit kaj bo prioriteta in ponavadi support za vse mogoce naprave iz preteklosti odpade dokaj hitro.

buttcrack ::

Dejstvo je ta tovrstne banke in podobne zadeve niso primarno narejene za mamute in fosile. Pač ni šans da bi moj fotr se šel kaj takega. Kdor pač ne vre v korak s časom (5 let star telefon), bo pač moral najt drugo rešitev. N26 IT ima 100% podatek kolk folka dostopa s kitkatom in jim je očitno smiselno te skenslat ker naredijo z njimi minus.

Kebo ::

Če nucaš samo za plačevanje položnic potem lahko prešaltaš na mBills.

BlaY0 ::

buttcrack je izjavil:

Dejstvo je ta tovrstne banke in podobne zadeve niso primarno narejene za mamute in fosile...
Če tako razmišljaš je to strel v koleno, ker nikoli ne boš dosegel nekega resnega števila komitentov. Na koncu, če boš hotel prebiti "zvočni zid", se boš moral prilagoditi fosilom, saj je le teh največ. Tech-savvy folka jim bo slej kot prej zmanjkalo...

OrkAA je izjavil:

Iz glave recimo fingerprint scanner...
Dobro, a pa je to fičr ki kakorkoli zmanjša uporabnost aplikacije? Kaj pa če imaš telefon z A9 brez fprint scannerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Groot ::

BlaY0 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Dejstvo je ta tovrstne banke in podobne zadeve niso primarno narejene za mamute in fosile...

Če tako razmišljaš je to strel v koleno, ker nikoli ne boš dosegel nekega resnega števila komitentov. Na koncu, če boš hotel prebiti "zvočni zid", se boš moral prilagoditi fosilom, saj je le teh največ. Tech-savvy folka jim bo slej kot prej zmanjkalo...


Totalno zgrešena izjeva. Tech savvy folka je vedno več in več. Če je včasih bila uporaba spletne banke za kogarkoli nad 40 let prktično misija nemogoče, je danes ne uporabljajo zgolj še res tehnološko neizobraženi. Nasprotno pa današnji under 20 praktično ne znajo več izpolniti naloga za plačilo, saj gre vse preko raznih appov.

BlaY0 ::

Ne ne, tech savvy folka ni nič več kot 20 let nazaj (ali pa če hočeš 50 let nazaj), ostali so samo uporabniki, ki jih ne briga kaj je pod "pokrovom". In takim razlagat kaj je to Android 9 je izguba cajta. Lahko jim preprosto rečeš samo: "N26 ne dela na tvojem telefonu, moral boš kupiti drugega.", zdaj eni bodo šli in kupili nov telefon, drugi bodo pa raje zamenjali banko...

Ti zgleda mešaš pojem biti funkcionalno pismen in biti tech savvy...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Groot ::

BlaY0 je izjavil:

Ne ne, tech savvy folka ni nič več kot 20 let nazaj (ali pa če hočeš 50 let nazaj), ostali so samo uporabniki, ki jih ne briga kaj je pod "pokrovom". In takim razlagat kaj je to Android 9 je izguba cajta. Lahko jim preprosto rečeš samo: "N26 ne dela na tvojem telefonu, moral boš kupiti drugega.", zdaj eni bodo šli in kupili nov telefon, drugi bodo pa raje zamenjali banko...


Aaa ok, drugačno razumevanje pojma tech savvy. Sam sem v kontekstu debate pod slednje štel vse, ki so "sposobni" uporabljati spletno banko brez fizičnih poslovalnic. Se sicer strinjam glede tega, da je število ljudi, ki dejansko razume določeno tehnologijo bolj kot ne na podobnem nivoju.

BlaY0 ::

Jasno da mora danes vsak vedet kako se uporablja spletna banka, to je del funkcionalne pismenosti...

Utk ::

Če ti banka reče, da je od zdaj tvoj račun napol neuporaben, ker imaš čez noč prestar telefon, je to sigurno dober razlog, da zamenjaš banko.

šernk ::

za menjat banko je zame marsikaj dovolj dober razlog, prestar telefon to pač ni (imam 4 leta starega pa sem na android Pie).

je pa dovolj velik razlog za menjat banko če me 2x letno kličejo z reklamami in ponudbami, če mi samodejno uvedejo 300 eur limita brez jih po čem vprašat,...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

karafeka ::

Če kdo želi star telefon za n26, naj si nabavi samsung s2 i9100. Na njega gre tudi zadnji lineage 16 (android Pie). Ga uporabljam za n26 (samo verifikacija nažalost ni šla skoz, vedno zmrznila, ko je vključil zadnjo kamero, sama aplikacija pa dela drugače normalno (celo z microg). Poleg tega ga še uporabljam za navigacijo, Drajv in občasno browsanje. Ni ultra hiter, ampak daleč od tega da bi bil počasen, pogoj pa je, da ne inštaliraš gapps-ov oz. google service.

lopov ::

Groot je izjavil:

MrStein je izjavil:

Druge banke imajo 3D Secure rešeno z SMS-i.


To od septembra dalje ne bo več dovolj - vir.


Svašta ... NLB Klik je pa ravno 2 meseca nazaj uvedel SMS potrjevanje novih plačil za prvo plačilo in ukinil kodo.

kokica2000 ::

Še mojih 5c: redno posodabljati telefon (sw pogosto, hw po potrebi) je za moje pojme stvar osnovne higiene (ali če želite, osnovnega samozaščitnega delovanja) v današnjem digitalnem svetu.

In če smo že pri stroških, ne moreš verjet, kaj vse dobiš dandanes pri Kitajcih za 99$: https://promotion.doogee.cc/doogee-n20/

bbbbbb2015 ::

Izak je izjavil:

Še moja prigoda z supportom, ki ne govori v prid tega da je N26 tvoja edina banka. Na supportu sem se dogovoril za novo kartico, ker je na stari crkil contactless. Support mi brezplačno naroči novo kartico. Zahteval sem tudi, da stara kartica ostane aktivna (spletni nakupi, običajna raba brez contactless) dokler ne dobim nove. Na supportu je zagotovil da bo ostala aktivna. Epilog: stara kartica je bila deaktivirana in dokler ne dobim nove (do 10 dni) je račun neuporaben in dostop do denarja otežen. Še dobro da ni konec meseca, ko imam kup naročnin ki mi bremenijo kartico. Na supportu stare kartice ne more aktivirati, rekoč "security reasons".


Moja je bila poškodovana, četal s suportom (ali pisal mail, ne spomnim se) - poslali novo. Stara je delala. Ko sem aktiviral novo, je stara nehala delati. Tudi na Sparkasse banki stara dela, razen če je pretečen datum, potem pa res ne.

BlaY0 ::

kokica2000 je izjavil:

Še mojih 5c: redno posodabljati telefon (sw pogosto, hw po potrebi) je za moje pojme stvar osnovne higiene (ali če želite, osnovnega samozaščitnega delovanja) v današnjem digitalnem svetu.

In če smo že pri stroških, ne moreš verjet, kaj vse dobiš dandanes pri Kitajcih za 99$: https://promotion.doogee.cc/doogee-n20/

...in potem se ti to nabira in nabira. Vsi predali so polni teh jajc. Skratka ena velika bedarija, je pa jasno ta potrošniška manija dobra za ekonomijo...

Fora je ker imam tukaj en čisto spodoben telefon star 7 let (LG Optimus G), ki mu po specifikacijah nič ne manjka in na katerem bi lahko laufalo vse kar jaz potrebujem za delo, če bi bili dandanašnji mobile developerji kaj pride in dejansko znali kaj sprogramirat, ne pa samo kopirat in jamrat.

In potem mi človek za furanje banke predlaga nova kitajska "jajca" v vrednosti dvoletne "članarine" pri Sparkasse (ali kjer koli drugje pač že). Polega tega si moram potem kupit še ruzak, da bom lahko nosil to "dilo za rezanje salame" naokoli al pa zamenjat vse hlače za take z večjimi žepi. Saj ne rečem, fon je čisto spodoben, ampak jaz ne nucam še enega fona temveč samo eno gnilo aplikacijo, ki se bo zmožna povezat na server in mi v meni ljubem fontu prikazala podatke na ekranu, pa da bom prek enega ušivega JSON-a lahko poslal na server zahtevo za zaklent kartico ali izvesti nakazilo. Ne mi rečt prosim, da to ne gre na KitKat-u naredit z manj kot 1GB RAM-a? Poleg tega je KitKat še vedno zastopan nad 10%.

Poleg tega lahko za "osebno higieno" skrbiš na dva načina, tako da plačuješ nekoga, da namesto tebe skrbi zanjo (vsako leto do dve nov telefon), ali pa da pametno uporabljaš starega.

RANT OFF.

anketar ::

v 2019 uporablat kitkat, kupš rablnga kizajca če že tok šparaš

BlaY0 ::

Kaj če bi ti raje prebral kar sem napisal...

Master_Yoda ::

Mene najbolj moti pri njih to da so vezani na GCN in moras imeti google nesnago ali pa microG namescen za potrjevanje transakcij. Kot da ne znajo enega dialoga odpreti ko kliknes na transakcijo ki jo hoces potrditi.
Dovie'andi se tovya sagain.

erkgheoruugh ::

Dobil poziv CSD da rabim priložit izpis stanja na določen dan. Kako to dobit od N26 banke? Vem da je nekdo to že omenjal, ampak ne najdem.

Gagarin ::

Še komu crklna N26? Imel včeraj nastavljena plačila, dobil mail da so plačila uspešno izvedena, nisem pa dobil notifikacije od app in stanje na računu tako v appu kot na netu se ni spremenilo...Prav tako sem uspešno plačal nekaj preko neta pa nisem dobil notifikacije in stanje na računu se ni zmanjšalo...

BigWhale ::

To, da bo N26 nehal delati na Android 5 je v bistvu feature. Android 5 general availability je bil skoraj pet let nazaj. Zadnji release je bil stiri leta nazaj. Kdaj je bil nazadnje posodobljen na _vasem_ telefonu je pa spet vprasanje. Morda celo nikoli.
««
104 / 189
»»