» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
103 / 189
»»

Groot ::

Kodrnusa je izjavil:

Un ki je napisal da je avto na leasing ceneje naj malo preračuna!!! Strošek leasinga in obresti podraži nakup avta do te mere, da je osnovni popust izničen oziroma ga spet preplačaš. vedno moraš gledat koliko je strošek kredita/leasinga in ne kok stane avto na leasing. Ne govorim za firme, tam se splača ker gre v stroške. Jaz sem sem zadnji avto plačal s svojo bančno katico v salonu! Da se zment za leasing ceno oziroma malo višjo, samo moraš težit na polno, in plačaš s kartico pa mir


Sicer nisem videl osnovnega posta o tem, ampak vseeno stvar ni tako preprosto kot si sedaj orisal sam. Če je druga stran pozabila na stroške leasinga in obresti, pa si sam pozabil na oportunitetne stroške, ki ti nastanejo s tem ko avto izplačaš takoj v celoti. V tem primeru namreč izgubiš možnost ustvarjanja donosov na razpoložljiva denarna sredstva. Sicer je to stvar, ki pride v poštev pri redkih, saj večini denar leži na računu.

St235 ::

zee je izjavil:

Še na vsaki banki je tako.


To seveda ni res. Praviloma ob zamenjavi kartice stara deluje toliko časa dokler prvič ne uporabiš nove (ali pa ji poteče veljava).

d_DJ ::

kaj v merkatorju ne morš s to kartico plačevat? Do zdaj sem jo samo preko paypala uporabljal danes pa sem prvič hotel plačati in mi je zavrnilo transakcijo?

Killermode ::

d_DJ je izjavil:

kaj v merkatorju ne morš s to kartico plačevat? Do zdaj sem jo samo preko paypala uporabljal danes pa sem prvič hotel plačati in mi je zavrnilo transakcijo?

Sam v merkatoruju, šparu, tušu, lidlu nisem imel probemov z plačilom.
mogoče maš limit na kartici nastavljen prenizko. Kaj je pa push notifikacija rekla?
Prvo plačilo z kartico mora biti z čipom obvezno, nato je lahko brezstično.

St235 ::

Do sedaj je še vedno delovalo. Preveri nastavitve.

d_DJ ::

Killermode je izjavil:

d_DJ je izjavil:

kaj v merkatorju ne morš s to kartico plačevat? Do zdaj sem jo samo preko paypala uporabljal danes pa sem prvič hotel plačati in mi je zavrnilo transakcijo?

Sam v merkatoruju, šparu, tušu, lidlu nisem imel probemov z plačilom.
mogoče maš limit na kartici nastavljen prenizko. Kaj je pa push notifikacija rekla?
Prvo plačilo z kartico mora biti z čipom obvezno, nato je lahko brezstično.


Ne limita je dovolj velik tut cena je bila samo 1€. Najbrš bo tole Prvo plačilo z kartico mora biti z čipom obvezno, nato je lahko brezstično.
Hvala

buttcrack ::

Izak je izjavil:

Še moja prigoda z supportom, ki ne govori v prid tega da je N26 tvoja edina banka. Na supportu sem se dogovoril za novo kartico, ker je na stari crkil contactless. Support mi brezplačno naroči novo kartico. Zahteval sem tudi, da stara kartica ostane aktivna (spletni nakupi, običajna raba brez contactless) dokler ne dobim nove. Na supportu je zagotovil da bo ostala aktivna. Epilog: stara kartica je bila deaktivirana in dokler ne dobim nove (do 10 dni) je račun neuporaben in dostop do denarja otežen. Še dobro da ni konec meseca, ko imam kup naročnin ki mi bremenijo kartico. Na supportu stare kartice ne more aktivirati, rekoč "security reasons".

račun še zdaleč ni neuporaben, vse položnice in DB gredo skozi, če pa potrebuješ tako nujno gotovino, si pa preden to storiš kar si ti, dvigneš par stotakov ali pa nakažeš najbližnjemu in ti naslednji dan dvigne.
Samo ne komplicirat za brez zveze pa bo.

Kodrnusa ::

Groot je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Un ki je napisal da je avto na leasing ceneje naj malo preračuna!!! Strošek leasinga in obresti podraži nakup avta do te mere, da je osnovni popust izničen oziroma ga spet preplačaš. vedno moraš gledat koliko je strošek kredita/leasinga in ne kok stane avto na leasing. Ne govorim za firme, tam se splača ker gre v stroške. Jaz sem sem zadnji avto plačal s svojo bančno katico v salonu! Da se zment za leasing ceno oziroma malo višjo, samo moraš težit na polno, in plačaš s kartico pa mir


Sicer nisem videl osnovnega posta o tem, ampak vseeno stvar ni tako preprosto kot si sedaj orisal sam. Če je druga stran pozabila na stroške leasinga in obresti, pa si sam pozabil na oportunitetne stroške, ki ti nastanejo s tem ko avto izplačaš takoj v celoti. V tem primeru namreč izgubiš možnost ustvarjanja donosov na razpoložljiva denarna sredstva. Sicer je to stvar, ki pride v poštev pri redkih, saj večini denar leži na računu.


Osnovna računica je da moraš narediti v času ko imaš lizing večji donos kot lizing plačuješ. leazing je recimo 5%, se pravi moraš ti narediti večji donos.. Kar je danes težko oziroma nemogoče če se ne ukvarjaš z tveganimi naložbami...

Groot ::

Kodrnusa je izjavil:

Groot je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Un ki je napisal da je avto na leasing ceneje naj malo preračuna!!! Strošek leasinga in obresti podraži nakup avta do te mere, da je osnovni popust izničen oziroma ga spet preplačaš. vedno moraš gledat koliko je strošek kredita/leasinga in ne kok stane avto na leasing. Ne govorim za firme, tam se splača ker gre v stroške. Jaz sem sem zadnji avto plačal s svojo bančno katico v salonu! Da se zment za leasing ceno oziroma malo višjo, samo moraš težit na polno, in plačaš s kartico pa mir


Sicer nisem videl osnovnega posta o tem, ampak vseeno stvar ni tako preprosto kot si sedaj orisal sam. Če je druga stran pozabila na stroške leasinga in obresti, pa si sam pozabil na oportunitetne stroške, ki ti nastanejo s tem ko avto izplačaš takoj v celoti. V tem primeru namreč izgubiš možnost ustvarjanja donosov na razpoložljiva denarna sredstva. Sicer je to stvar, ki pride v poštev pri redkih, saj večini denar leži na računu.


Osnovna računica je da moraš narediti v času ko imaš lizing večji donos kot lizing plačuješ. leazing je recimo 5%, se pravi moraš ti narediti večji donos.. Kar je danes težko oziroma nemogoče če se ne ukvarjaš z tveganimi naložbami...


No no 5% naredit v času trajanja leasinga (več let) pa ne bo ravno umetnost, še posebej dandanes.

Izak ::

buttcrack je izjavil:


račun še zdaleč ni neuporaben, vse položnice in DB gredo skozi, če pa potrebuješ tako nujno gotovino, si pa preden to storiš kar si ti, dvigneš par stotakov ali pa nakažeš najbližnjemu in ti naslednji dan dvigne.
Samo ne komplicirat za brez zveze pa bo.


Kompliciram? A tebi se zdi 10 dni brez kartice kompliciranje? Na njo imam vezane naročnine, tudi take ki jih nujno potrebujem za svojo službo (strežniki, razen software) še marsikaj drugega. Pomisli malo preden govoriš na pamet.

Kodrnusa ::

Leasing je 5% letno...

buttcrack ::

Izak je izjavil:

buttcrack je izjavil:


račun še zdaleč ni neuporaben, vse položnice in DB gredo skozi, če pa potrebuješ tako nujno gotovino, si pa preden to storiš kar si ti, dvigneš par stotakov ali pa nakažeš najbližnjemu in ti naslednji dan dvigne.
Samo ne komplicirat za brez zveze pa bo.


Kompliciram? A tebi se zdi 10 dni brez kartice kompliciranje? Na njo imam vezane naročnine, tudi take ki jih nujno potrebujem za svojo službo (strežniki, razen software) še marsikaj drugega. Pomisli malo preden govoriš na pamet.

se mi zdi, da bi bilo v tem primeru bolje zate, da bi malo pomislil...

Namreč sam imam enak problem, ker mi je crknil contactless, ampak sem se raje odločil za curve, kot pa da se jajcam s supportom.

pa brez zamere...

kalorijagr ::

Sam sem komitent N26 že nekaj časa. Na splošno nimam občutka pretirane varnosti, zato na N26 nikoli ne bi imel večje vsote denarja.
Nikoli pa N26 ne bo moja edina banka, ker prvič nima fizične poslovalnice, regulator je v Nemčiji, kjer ne morem sam prebrati zakonodaje in spisati dokumentov v primeru težav. Pri NLB mi mnogo pomrni video klepet z bančnikom, preko katerega lahko neposredno in kadarkoli urejam skoraj vse zadeve.

@butcher

Ti pa ali si blind follower N26 ali pa ti netflix in spotify plačuje nekdo drug, hehe.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

nimam netflixa, ne spootifya, niti mi nihče ne plačuje računov, živim pa v 2019 in sem na vse te zadeve pripravljen.

kartic imam pač malo morje in mi izguba ali defekt contactless plačil ne pomeni hudo stisko.

sicer pa nikogar ne bo konec, če mu en teden te zadve ne delujejo, v najslabšem primeru te kolega časti neko mesečno naročnino za npr. server ipd. Brez netflixa se pa čist normalno živi.

OrkAA ::

Se vedno je osnovni problem, da mu je banka rekla, da bo stara kartica delovala do prejema nove, kar se ni zgodilo. To je pac njihova napaka, ki je povzrocila slabo izkusnjo.

Seveda se ta problem da resit, tukaj ti nihce ne oporeka. Ampak tega problema sploh ne bi bilo, ce n26 ne bi bil tako neorganiziran.

kalorijagr ::

buttcrack je izjavil:

nimam netflixa, ne spootifya, niti mi nihče ne plačuje računov, živim pa v 2019 in sem na vse te zadeve pripravljen.

kartic imam pač malo morje in mi izguba ali defekt contactless plačil ne pomeni hudo stisko.

sicer pa nikogar ne bo konec, če mu en teden te zadve ne delujejo, v najslabšem primeru te kolega časti neko mesečno naročnino za npr. server ipd. Brez netflixa se pa čist normalno živi.


Če bi prebral, nima težav, da ne dela nfc čip, ampak da so mu deaktivirali kartico, čeprav so zatrdili drugače. V 2019 ni normalno, da sprašujemo v svoji okolici, če nam posodijo denar, ker nimamo kartice.

buttcrack ::

Očitno slabo bereš... vse se je začelo zaradi čipa.

Sposojajo si pa tisti, ki ne živijo v koraku s časom, kot sem ti napisal, imam cel kup kartic in pri meni take težave ne bi bilo. izak pač ja...

St235 ::

Groot je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Groot je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Un ki je napisal da je avto na leasing ceneje naj malo preračuna!!! Strošek leasinga in obresti podraži nakup avta do te mere, da je osnovni popust izničen oziroma ga spet preplačaš. vedno moraš gledat koliko je strošek kredita/leasinga in ne kok stane avto na leasing. Ne govorim za firme, tam se splača ker gre v stroške. Jaz sem sem zadnji avto plačal s svojo bančno katico v salonu! Da se zment za leasing ceno oziroma malo višjo, samo moraš težit na polno, in plačaš s kartico pa mir


Sicer nisem videl osnovnega posta o tem, ampak vseeno stvar ni tako preprosto kot si sedaj orisal sam. Če je druga stran pozabila na stroške leasinga in obresti, pa si sam pozabil na oportunitetne stroške, ki ti nastanejo s tem ko avto izplačaš takoj v celoti. V tem primeru namreč izgubiš možnost ustvarjanja donosov na razpoložljiva denarna sredstva. Sicer je to stvar, ki pride v poštev pri redkih, saj večini denar leži na računu.


Osnovna računica je da moraš narediti v času ko imaš lizing večji donos kot lizing plačuješ. leazing je recimo 5%, se pravi moraš ti narediti večji donos.. Kar je danes težko oziroma nemogoče če se ne ukvarjaš z tveganimi naložbami...


No no 5% naredit v času trajanja leasinga (več let) pa ne bo ravno umetnost, še posebej dandanes.


ja, če pri leasingu upoštevaš 5% letno, pri vlaganju pa 5% na celotno obdobje potem gre. Samo kaj ko si potem v minusu.

buttcrack ::

Kodrnusa je izjavil:

Groot je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Un ki je napisal da je avto na leasing ceneje naj malo preračuna!!! Strošek leasinga in obresti podraži nakup avta do te mere, da je osnovni popust izničen oziroma ga spet preplačaš. vedno moraš gledat koliko je strošek kredita/leasinga in ne kok stane avto na leasing. Ne govorim za firme, tam se splača ker gre v stroške. Jaz sem sem zadnji avto plačal s svojo bančno katico v salonu! Da se zment za leasing ceno oziroma malo višjo, samo moraš težit na polno, in plačaš s kartico pa mir


Sicer nisem videl osnovnega posta o tem, ampak vseeno stvar ni tako preprosto kot si sedaj orisal sam. Če je druga stran pozabila na stroške leasinga in obresti, pa si sam pozabil na oportunitetne stroške, ki ti nastanejo s tem ko avto izplačaš takoj v celoti. V tem primeru namreč izgubiš možnost ustvarjanja donosov na razpoložljiva denarna sredstva. Sicer je to stvar, ki pride v poštev pri redkih, saj večini denar leži na računu.


Osnovna računica je da moraš narediti v času ko imaš lizing večji donos kot lizing plačuješ. leazing je recimo 5%, se pravi moraš ti narediti večji donos.. Kar je danes težko oziroma nemogoče če se ne ukvarjaš z tveganimi naložbami...

sam sem avto vzel na leasing, v štartu plačal največ kar so dovolili, vzel najkrajšo opcijo odplačila in naslednji mesec odplačal preostanek leasinga. Takoj se kao ni dalo. Tako, da ni bilo 5% obresti.

OrkAA ::

buttcrack je izjavil:

Očitno slabo bereš... vse se je začelo zaradi čipa.

Sposojajo si pa tisti, ki ne živijo v koraku s časom, kot sem ti napisal, imam cel kup kartic in pri meni take težave ne bi bilo. izak pač ja...


A lahko prosim vzdrzujemo nivo komunikacije.

Tudi ti bi si lahko se enkrat prebral in dobro razumel problem.

1) Pokvaril se mu je cip in je zelel novo kartico
2) V aplikaciji ne mores narocit nove brez da unicis staro
3) Vprasal je n26 ce mu lahko naredijo izjemno in posljejo novo brez ukinitve stare, kar so mu potrdili
4) Vseeno so mu takoj prekinili staro

Po mojem mnenju gre tu za neorganiziran proces, ki povzroci slabo izkusnjo pri uporabniku. Zdaj, kako uporabnik ureja svoje finance je tu locen problem.

Izak ::

buttcrack je izjavil:


se mi zdi, da bi bilo v tem primeru bolje zate, da bi malo pomislil...

Namreč sam imam enak problem, ker mi je crknil contactless, ampak sem se raje odločil za curve, kot pa da se jajcam s supportom.

pa brez zamere...


@butch3r jaz ne bom reševal problema nedelujoče nfc kartice tako, da si bom omislil kartico drugega ponudnika. Nočem še ene kartice samo zaradi tega.

Support je sicer dober in hiter, takoj sem se uspel zmenit za zamenjavo kartice, le da je agent očitno pozabil na dogovor o deaktivaciji stare kartice.

buttcrack ::

potem pa bolj pazi na edino kartico, da se ti slučajno ne ponovi izkušnja. sicer pa z npr. revolutom niti ni treba imeti fizične kartice, z lahkoto imaš vse naročnine sklenjene na "nepokvarljivo".

Mare2 ::

Izak je izjavil:


Support je sicer dober in hiter, takoj sem se uspel zmenit za zamenjavo kartice, le da je agent očitno pozabil na dogovor o deaktivaciji stare kartice.

Če je bilo tako, kot opisuješ, gre za napako s strani N26.

Sicer pa je tako kot praviš, Curve kartica ni namenjena, da jo boš imel, če druge kartice ne delujejo. Smiselna je le, če imaš več kartic in ne rabiš nosit vseh s sabo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Killermode ::

Izak je izjavil:

Še moja prigoda z supportom, ki ne govori v prid tega da je N26 tvoja edina banka. Na supportu sem se dogovoril za novo kartico, ker je na stari crkil contactless. Support mi brezplačno naroči novo kartico. Zahteval sem tudi, da stara kartica ostane aktivna (spletni nakupi, običajna raba brez contactless) dokler ne dobim nove. Na supportu je zagotovil da bo ostala aktivna. Epilog: stara kartica je bila deaktivirana in dokler ne dobim nove (do 10 dni) je račun neuporaben in dostop do denarja otežen. Še dobro da ni konec meseca, ko imam kup naročnin ki mi bremenijo kartico. Na supportu stare kartice ne more aktivirati, rekoč "security reasons".

Imaš mogoče shranjeno kopijo pogovora?

Izak ::

Nimam kopije pogovora. Sem pa pred potrdilom naročila nove kartice, ki ga je hotel agent, jasno zahteval, da stara kartica ostane aktivna. Kar mi je seveda tudi potrdil.

Kakorkoli že, dovolj smo napisali okoli tega. Hotel sem samo navesti izkušnjo, mogoče komu v podobni situaciji prihranim kaj živčev.

Tear_DR0P ::

Izak je izjavil:

Nimam kopije pogovora. Sem pa pred potrdilom naročila nove kartice, ki ga je hotel agent, jasno zahteval, da stara kartica ostane aktivna. Kar mi je seveda tudi potrdil.

Kakorkoli že, dovolj smo napisali okoli tega. Hotel sem samo navesti izkušnjo, mogoče komu v podobni situaciji prihranim kaj živčev.


Obstaja šansa, da je CS zajebal. Čeprav sem sam ravno prejšnji teden dobil novo karticeo (ker je crknil contactless) in stara še vedno dela, dokler nove ne aktiviram.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

buttcrack ::

ko sem jim jaz omenil, da mi je crknil contactless, so mi začeli jmarati da je treba vsako 6 transakcijo še vedno nekaj potrjevati, pa jim nisem mogel dopovedati, da je čip crknil. Brezplačna nova pa naj bi bila šele po preteku dveh let in moram počakat do zime.

MrStein ::

Izak je izjavil:

Nimam kopije pogovora. Sem pa pred potrdilom naročila nove kartice, ki ga je hotel agent, jasno zahteval, da stara kartica ostane aktivna. Kar mi je seveda tudi potrdil.

Po bitki lahko zgolj ponovimo staro modrost: take stvari je dobro imeti črno na belem, torej zapisano.

Pri telefonskem pogovoru to sicer ni preprosto narediti.

(delno) zato jaz skoraj nikoli nič ne urejam po telefonu, ampak emailu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Izak ::

@MrStein itak ne bi nič pomagalo, tudi če bi imel črno na belem. Drugi agent je pač priznal napako in rekel da nemorejo nič narediti glede ponovne aktivacije stare kartice.

MrStein ::

Odvisno od situacije.

V tej bo seveda N26 vztrajal, da se pač nič ne da... Itak, da ne bo priznal napake in ponudil rešitev na svojo škodo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OrkAA ::

Slucajno delam v podobni branzi in lahko potrdim, da je deaktivirano kartico nemogoce aktivirat nazaj - pravila mastercarda. Najvec kar bi lahko zahteval od n26 je kaksen dobropis za skodo, kar pa lahko se vedno storis, ker oni itak interno shranjujejo vse support korespondence.

blink ::

Direktne obremenitve bi si rad iz slovenskega bančnega računa prenesel na N26 račun, če prav razumem moram kontaktirati vsako podjetje posebej (Triglav, Telekom, ZZZS ... itd.) in jim predložiti novi IBAN in BIC kodo pri N26?

Ali je poleg tega potrebno narediti še kaj v online bankingu pri N26?

Vetrolov ::

blink je izjavil:

Direktne obremenitve bi si rad iz slovenskega bančnega računa prenesel na N26 račun, če prav razumem moram kontaktirati vsako podjetje posebej (Triglav, Telekom, ZZZS ... itd.) in jim predložiti novi IBAN in BIC kodo pri N26?

Ali je poleg tega potrebno narediti še kaj v online bankingu pri N26?


Prvo drži. Na N26 pa ne narediš nič.

tomazic89 ::

tomazic89 je izjavil:

No zdajle so me pa mislim da prvic presenetili.. ne morem izvajati placil... nekaj sraufajo...

Pozabil napisati....Ugotovil, kaj je bila tezava in jim jo prijavil. Validacija za dolzino imena naslovnika ni delovala, ko sem ga skrajsal, je slo placilo cez.

estons ::

Zakaj ne dela več my.n26.com za web app?

Killermode ::

ker je sedaj app.n26.com

estons ::

A za HTTP 301 niso slišali?

(Retorično vprašanje, vem... Ker pač, če je nekaj zastonj, pol bognedaj kritizirat, ker je itak zastonj in kaj se imaš za bunit glede user experienca...)

DePalmo ::

A meni (in še nekaterim drugim) dela ta preusmeritev avtomatično? Jaz še vedno tipkam my.n26.com in sem vedno preusmerjen na app.n26.com, brez izjeme.

Saul Goodman ::

OrkAA je izjavil:

Se vedno je osnovni problem, da mu je banka rekla, da bo stara kartica delovala do prejema nove, kar se ni zgodilo. To je pac njihova napaka, ki je povzrocila slabo izkusnjo.

Seveda se ta problem da resit, tukaj ti nihce ne oporeka. Ampak tega problema sploh ne bi bilo, ce n26 ne bi bil tako neorganiziran.


problem je v tem, da mu je en random zaposleni za "cyber šalterjem" reku, da bo delal. mogoče je zajebal ta zaposleni, ko ni "obkljukal", da naj stara kartica deluje, mogoče je prodal bučko, ker ne pozna v nulo pravil svojega delodajalca. ampak tle je kriva banka n26 kot entiteta, pri NLB-ju pa una za šalterjem. dejte vsaj iste vatle met za vse. matthai je v temi le še zato, da trolla z enovrstičnicami, pa niti komitent ni. otročje.

in btw, zakaj se folk pri bankah ne sekira pretirano glede varnosti? ker je tvoj denar gor zavarovan. če ti ga bodo odnesl, bo n26 kril iz svojega žepa. pri drugih stvareh ni tako.

OrkAA ::

Ne razumem cisto kaj poskusas povedat? Seveda to, da zaposleni na "salterju" zajebejo oz. ne podajo pravilnih informacij ponavadi odraza stanje cele organizacije. Ocitno jim interni procesi za izobrazevanje in kontrolo ne delujejo dobro. Ne vem zakaj bi se n26 in NLB tu razlikovali?

Kar se pa tice varnosti pa nimas popolnoma prav. Denar je resda zavarovan, a to zavarovanje o katerem govoris velja le v primeru, da banka bankrotira. Potem ti je drzava dolzna izplacat vlozke do 100.000 evrov.

Zavarovan si tudi v primeru, da ti ukradejo stevilke placilne kartice in jih uporabijo za goljufijo.

Nisi pa zavarovan, ce ti zaradi lastne malomarnosti ukradejo denar iz racuna! Primer: na telefonu odpres mobilno banko, telefon odklenjen odlozis na mizi v lokalu in gres na wc, vmes si pa "prijatelj" nakaze nekaj denarja. Prav tako nisi zavarovan, ce si nastavis geslo "1234" in ti nekdo uspe vdret v banko preko interneta. V takih primerih se potem pozna, ce banka dobro premisli vse vektorje vdora in jih resi npr. z vtipkavanjem dodatnega gesla pred transakcijo in podobno.

Imas vsaj en znan primer, ko so gospe iz NLB racuna ukradli denar, ker so nekako vdrli v njen racunalnik. Ce se prav spomnim je na koncu morala v tozbo z NLB, kjer je dokazovala, da je imela vklopljene vse NLB varnostne protokole, da so ji potem "pogledali skozi prste" in vrnili ukraden denar. Nisi kar avtomatsko zasciten.

BuDi79 ::

Ena zanimiva stvar na N26, ki se verjetno dogaja tudi drugje ampak je osebno na Revolutu še nisem opazil.


Točno 7 dni po opravljenem nakupu dobiš včasih nazaj (dejansko nazaj, prišteto)... in potem... kakšen dan pozneje vidiš da je naenkrat na dan nakupa odštel nov enak znesek, ki ga prej ni bilo (toraj sta na dan nakupa dva zneska v minus). Tako da se vrnjeni denar izniči.

Stvar je v tem da se mora trgovec načeloma v sedmih dneh potrditi, da si dejansko zapravljal denar pri njih, v kolikor ne se ti denar vrne. - Ampak... potrdilo lahko pride tudi pozneje, in ker se ti je denar že vrnil se ti ponovno vzame.

Smo e šli ta krog že s Sparom in 2x s Petrolom...

Najlepše je, ker ponovno odštet vrnjen denar ni na dan ko so ti ga vrnili ampak na dan ko je bil dejansko porabljen, tako da ugibam mnogi niti ne opazijo da dejarna niso v resnici dobili nazaj ampak je naredil samo en krog. Pa ugibam, da se ti "komot" zgodi nedovoljen minus.

          ::

Na Petrolu sem mi to dogaja tudi pri Visa debetni kartici od SKBja, kadar plačam gorivo na avtomatu.

predi ::

https://stackoverflow.com/jobs/288348/a...

Naj se jim en javi in jim končno zrihta app.

Kaboom ::

...še ena možnost bližje: https://www.linkedin.com/jobs/view/1369...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Nesta ::

Kako iz Slovenske banke nakazem na N26 brez provizije? Danes sem poskusil UPN pa sem fasal 42 centov provizije...
Hvala

anketar ::

ne gre brez provizije, razn če nimaš v kkšnem paketu

MrStein ::

Provizija je enaka za vsa SEPA nakazila. Torej če nakazuješ v slovensko banko ali kako evropsko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

si kdaj poizkusil preko NKBM?
Tam ne gre preko SEPA/UPN, moraš izbrati plačilo v tujino in potem se mi zdi da hočjo met 3€

delfinus ::

Ce kaksna banka v SI ne omogoca SEPA placil v okviru SEPA drzav je potrebno tovrstno banko prijaviti Banki Slovenije in jo tudi cimprej zamenjati.
lp, d.

miko22 ::

Nekateri lastniki bankomatov za dvige zaračunajo dodatna nadomestila, a uredba Evropskega parlamenta in Sveta o čezmejnih plačilih določa, da morajo biti čezmejna plačila (kamor spadajo tudi dvigi na bankomatu) "enaka kot nadomestila, ki jih isti ponudnik plačilnih storitev obračuna uporabnikom plačilnih storitev za ustrezna nacionalna plačila enake vrednosti in v isti valuti".


Več na: https://www.zurnal24.si/svet/nemci-to-s... - www.zurnal24.si
««
103 / 189
»»