» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
102 / 189
»»

Gagarin ::

Dvomim da je kakšna druga slo banka ugodnejša pri dvigu z Viso/mastercard kreditno (NLB ima recimo 5%). Drugače pa je z debetnimi kjer so provizije tudi nižje od 1.7%

kalorijagr ::

Ferdinand, prosim da prenehaš s tem prikritim oglaševanjem in neresničnimi podatki, ker NLB nima debetne vise ali mastercarda kot ga ima N26.

jype ::

Mare2 je izjavil:

- 10 EUR dobroimetja dobiš na TRR, če račun odpreš preko linka Tam dobiš tudi druge pomembne informacije o poslovanju s kartico N26.
Referral spam je IMO nezaželjen zaradi pomislekov glede zasebnosti. 20 evrov ni toliko vredno.

Gagarin je izjavil:

Dvomim da je kakšna druga slo banka ugodnejša pri dvigu z Viso/mastercard kreditno (NLB ima recimo 5%). Drugače pa je z debetnimi kjer so provizije tudi nižje od 1.7%
N26 mastercard je debetna kartica.

Kodrnusa ::

Nismo se razumeli, rabim limit na mastercardu 2000€... Navaden limit nisem nikoli imel in ga tudi ne bom nikoli rabil :) Če prav razumem, imam limita na mastercardu toliko kot imam stanja... Pač rabim kdaj za več avionskih kart kupit za družino in potem moram na delavski vlogo dat da mi zvišajo na 3000 za kake 2 meseca, pa čakati moram par dni na odobritev...

Mare2 ::

Kodrnusa je izjavil:

Nismo se razumeli

Saj ti si bil jasen. Nekateri pač besedo limit vzamejo širše, kot da ne vedo, kaj pomeni limit na osebnem transakcijskem računu.

Limit na osebnem transakcijskem računu je dovoljena prekoračitev stanja, za katero se dogovorita stranka in banka.

In tega N26 nima. Se mi zdi, da moramo biti pri pojasnjevanju v tem forumu korektni in pošteni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Reycis ::

Limit si lahko nastaviš v mobilni aplikaciji in deluje takoj. Je pa največji dnevni limit za dvig denarja, ki ga je možno nastavit 2500eur, največji dnevni limit za spletno plačevanje pa 5000eur. Poleg tega za vsakega velja tudi 20000eur mesečnega limita, ki se ga ne da spreminjat.

Kodrnusa ::

Ne razumem sedaj... Če grem kupit avto za 30.000EUR in hočem plačati s kartico ne morem plačati ali kaj? če je mesečni limit 20000EUR! Ni mi všeč, da ne morem razpolagati s svojim denarjem.. hm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Reycis ::

Še vedno lahko nakažeš na drug račun. Ne vem kaj sprašuješ za nasvet tule, če operiraš s tako konkretnimi zneski.

Pujsa ::

JE kašna možnost, da dobiš obvestilo ko je priliv na račun? Podobno kot na paypalu?

jype ::

Pujsa je izjavil:

JE kašna možnost, da dobiš obvestilo ko je priliv na račun? Podobno kot na paypalu?
Na e-mail? Ker push na telefon vedno dobiš.

delfinus ::

Imam Dh kot primarno in N26 kot sekundarno. N26 ima se en pomemben limit je in to, da je max. dnevna transakcija 50.000€. Torej zelo dragih stvari se ne da skesirat na enkrat :).
Kar se tice povecevanja limita na Dh pa nikakor, ker je drago in zamudno. Veliko boljsa opcija je predhodno poplacilo porabe na kreditni kartici in se ti sprosti limit in lahko kesiras naprej.

lp, d

St235 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ne razumem sedaj... Če grem kupit avto za 30.000EUR in hočem plačati s kartico ne morem plačati ali kaj? če je mesečni limit 20000EUR! Ni mi všeč, da ne morem razpolagati s svojim denarjem.. hm

Kolk mislis, da pa lahko placas od enkrat z debetno viso/mc klasicnih bank?

Gagarin ::

jype je izjavil:


Gagarin je izjavil:

Dvomim da je kakšna druga slo banka ugodnejša pri dvigu z Viso/mastercard kreditno (NLB ima recimo 5%). Drugače pa je z debetnimi kjer so provizije tudi nižje od 1.7%
N26 mastercard je debetna kartica.


No shit Sherlock...

kalorijagr je izjavil:

Ferdinand, prosim da prenehaš s tem prikritim oglaševanjem in neresničnimi podatki, ker NLB nima debetne vise ali mastercarda kot ga ima N26.


Smo že ugotovili tako da si nepismena kot da me imaš zelo rada. Preberi moj stavek še enkrat (hint, če v oklepajo piše NLB ima recimo 5%, je to navedeno kot primer ene banke, nadaljni del stavka izven oklepaja se potem ne nanaša na NLB...). Da te še malo zmeden, NLB ima tudi predplačniško, kjer je provizija manjša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Kodrnusa ::

Ne govorim da bom z gotovino plačal, ampak da bi recimo rad prenakazal malo večji znesek (avto, delnice, depoziti, skladi...) Koliko lahko na enkrat nakažeš (Delavska hranilnica ima mislim da 50.000 oziroma celo neomejeno). Ali pa da hočem svoja sredstva nekam nakazati na drug moj račun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Killermode ::

SEPA
Outgoing transfers: €50.000

Incoming transfers: No limit

Pa še link

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Nakazilo preko TRR je lahko precej veliko. Kot je Killermode rekel, očitno 50.000 €. Ne moreš pa s kartico toliko naenkrat plačati. S kartico lahko na dan plačaš največ 5.000 €, na bankomatu pa lahko dvigneš največ 2500 €. Na mesec pa lahko s kartico plačaš največ 20.000 €, dvigneš pa tudi lahko največ 20.000 €. Kot že rečeno, nakazilo preko TRR ima višje limite.

stara mama ::

Če ste taki maherji, da na dnevni ravni plačujete nad 5000€ in mesečno kupujete avte s karticami (in ne nakazili kot je to ponavadi praksa), potem ne vem, kaj delate na n26. Zakaj nimate kakega premium paketa pri NLB ali pa pri kaki švicarski banki?

Mare2 ::

stara mama je izjavil:

Če ste taki maherji, da na dnevni ravni plačujete nad 5000EUR in mesečno kupujete avte s karticami (in ne nakazili kot je to ponavadi praksa), potem ne vem, kaj delate na n26. Zakaj nimate kakega premium paketa pri NLB ali pa pri kaki švicarski banki?


stara mama, daj prosim ne nabijaj, sploh pa me spreleti srh, ko vidim te tri črke "NLB".

Sicer se pa tu pogovarjamo o možnostih. Kdaj pa kdaj seveda je pa tudi treba kupit avto. Kajne?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

buttcrack ::

seveda se ga kupi, ampak že dolgo ne več na keš ali pa s kartico :)

          ::

Ta predzadnjega sem v salonu s kartico plačal ....

Killermode ::

Ponavadi se avtomobil kupi na lizing. Ker ga le v tem primeru dobiš ceneje.

Za 99% n26 uporabnikov so ti dnevni in mesečni limiti dovolj visoki. Za vse ostale so pa drugje na ostalih bankah plačljive alternative.

Sam imam to banko, da prišparam tistih cca 120€ letno, ker mi pomenijo eno letalsko karto na dopust v obe smeri na leto. Cena vodenja TRR+cena spletne banke+cca 15 položnic (in/ali direktnih bremenitev) mesečno.

Če bi me skrbelo, da so ti limiti prenizki, verjetno ne bi šparal tistih cca 10€ na mesec.

tomazic89 ::

No zdajle so me pa mislim da prvic presenetili.. ne morem izvajati placil... nekaj sraufajo... web-app ni vec dosegljiv na my.n26.com ampak na app.n26.com. Ta pomojem misli, da je mobile app in se ob vpisu verification pin-a zjebe. Zanimivo pa je, da ne morem transakcije opraviti niti na telefon...
Upam da pofixajo cim prej... pa ravno ko je prejemnik FURS se to zgodi... nakljucje? :D

St235 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ne govorim da bom z gotovino plačal, ampak da bi recimo rad prenakazal malo večji znesek (avto, delnice, depoziti, skladi...) Koliko lahko na enkrat nakažeš (Delavska hranilnica ima mislim da 50.000 oziroma celo neomejeno). Ali pa da hočem svoja sredstva nekam nakazati na drug moj račun?


mešaš hruške in jabolka. Eno je omejitev višine plačila s kartico, drugo pa je nakazilo preko SEPA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Sam imam to banko, da prišparam tistih cca 120€ letno,

Imam kakih 20 raznih nakazil mesečno, kreditno, itd., pa ne pridem na 70 evrov letno vseh stroškov z banko. Tudi če bi imel 100 nakazil, me ne bi stalo nič več, bi pač vzel nek paket. Me prav zanima kako 120 prišparaš.

tomazic89 ::

Utk je izjavil:

Me prav zanima kako 120 prišparaš.

Jaz lahko zase povem. Moji bivsi mesecni stroski na SKB:
vodenje: 2,30 EUR
direktna bremenitev 3x: 0,28 EUR = 0,84
placilo poloznice (skb.net) 3x: 0,42 = 1,26
skb.net: 0,85
dvig gotovine (2-3x na mesec se je zgodilo da sem dvigoval na tujih bankomatih): 2.5* 0,60 = 1.50
Visa: 2.00
varnostni sms (debetna): 1.00
varnostni sms (visa): 0.70

skupaj: 10,45

Ce potrebujes vmes se kaksno spremembo limita, zaprtje varcevalnega ali bilokaksno banalno storitev je to takoj se od 6 do 20 eur (seveda ne vsak mesec, ampak povprecje se dvigne).

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

tomazic89 je izjavil:

Utk je izjavil:

Me prav zanima kako 120 prišparaš.

Jaz lahko zase povem. Moji bivsi mesecni stroski na SKB:
vodenje: 2,30 EUR
direktna bremenitev 3x: 0,28 EUR = 0,84
placilo poloznice (skb.net) 3x: 0,42 = 1,26
skb.net: 0,85
dvig gotovine (2-3x na mesec se je zgodilo da sem dvigoval na tujih bankomatih): 2.5* 0,60 = 1.50
Visa: 2.00
varnostni sms (debetna): 1.00
varnostni sms (visa): 0.70

skupaj: 10,45

Ce potrebujes vmes se kaksno spremembo limita, zaprtje varcevalnega ali bilokaksno banalno storitev je to takoj se od 6 do 20 eur (seveda ne vsak mesec, ampak povprecje se dvigne).

No pri meni lahko viso brišeš ampak imam 5 direktnih bremenitev ter 10 položnic

Se opravičujem @Utk z 120EUR sem se zelo uštel. Prava cifra bo 95EUR na LETO. ter kakšen mesec še kaj več dodatno zraven in je hmalu nad 100EUR.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Obstajajo cenejše od SKB tudi v Sloveniji.

St235 ::

All in all se pogovarjamo o prihranku med 50 in 100€, potem se pa vsak pač sam odloči ali mu to odtehta minuse.

Utk ::

Ja, pa še to bolj pri tistih, ki so res ukinili slovenski račun.

tomazic89 ::

St235 je izjavil:

All in all se pogovarjamo o prihranku med 50 in 100€, potem se pa vsak pač sam odloči ali mu to odtehta minuse.

Tocno to. Jaz sem razmisljal o menjavi na drugo (slo) banko. Zdaj namesto 120 eur letno bi pac dal 50eur letno.. Ko sem ze bil v fazi menjave, sem pogledal se alternative.. in za to kar jaz rabim, sem pac sel na 0 eur letno pri N26. Slo racuna nimam vec.

Glugy ::

Jz tud nimam slo računa. Sej se da vse na daljavo nardit. Če pa rabš fizičen keš pa greš na bankomat.

Mare2 ::

Glugy je izjavil:

Jz tud nimam slo računa. Sej se da vse na daljavo nardit. Če pa rabš fizičen keš pa greš na bankomat.


Nazadnje sem bil na banki, ko sem zaprl SLO račun. Sem moral it dobesedno tja. Sedaj ne hodim več na banko. Zakaj že? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ales ::

Pri N26 dobesedno nimaš kam iti, tudi če bi hotel. :D

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Glugy je izjavil:

Jz tud nimam slo računa. Sej se da vse na daljavo nardit. Če pa rabš fizičen keš pa greš na bankomat.


Nazadnje sem bil na banki, ko sem zaprl SLO račun. Sem moral it dobesedno tja. Sedaj ne hodim več na banko. Zakaj že? :)

Zato ker ne zivijo vsi od fehtanja po referal linkih in operirajo z kaj vec kot trimestnimi ciframi v eur.

Pac slaboumno delas reklamo. Za ostale pa je bilo vse povedano.

Prihranek je ranga 50 do 100e, vsak mora pa sam presodit ce mu koncept n26 ustreza, univerzalne resnice pac ni.

Limona ::

Lep pozdrav,

Vem da se mi boste smejali, ampak imam n26 in nekaj kartice časa nisem uporabljal.
Sedaj ne najdem kartice, kako do nove?

Imam pa blokirane na appu transakcije tako da no worries.

          ::

Nas pridejo stroški banke med 10 in 15 evri mesečno (SKB, dva računa, dve kreditni, spletni dostop, varnostni smsi, direktne bremenitve, položnice, ...). N26 zaenkrat preizkušam, mogoče kmalu odjavim prvo od kreditnih kartic pri SKB. Sem tudi razmišljal o menjavi primarne banke, vendar je glavni pogoj možnost izvoza transakcij v OFX ali pogojno vsaj v CSV.

jype ::

St235 je izjavil:

Kolk mislis, da pa lahko placas od enkrat z debetno viso/mc klasicnih bank?
Pri meni piše 999.999 EUR.

stara mama je izjavil:

Če ste taki maherji, da na dnevni ravni plačujete nad 5000€ in mesečno kupujete avte s karticami (in ne nakazili kot je to ponavadi praksa), potem ne vem, kaj delate na n26. Zakaj nimate kakega premium paketa pri NLB ali pa pri kaki švicarski banki?
Ker je večina "old world" bank precej štorastih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

stara mama je izjavil:

Če ste taki maherji, da na dnevni ravni plačujete nad 5000€ in mesečno kupujete avte s karticami (in ne nakazili kot je to ponavadi praksa), potem ne vem, kaj delate na n26. Zakaj nimate kakega premium paketa pri NLB ali pa pri kaki švicarski banki?

Ne rabiš NLB, ima N26 tudi paket za take... Metal za 17 EUR/mesec... all you can eat...

PARTyZAN ::

N26 ima paket za take, ampak ne za take slovence. ;)

MrStein ::

Glede referenc pri plačilu: pri nas tudi ni vse zlato kar se sveti

Sem nedavno plačal en slovenski račun pri slovenski banki in:
Ker sklic očitno ni bil standardne oblike, sem najprej na blef izbral v appu možnost RF.
Seveda ni sprejelo.
Potem dam SI00 in... spet ni OK.
OK, obupam in grem guglati o točni obliki in sintaksi referenc.
Originalni sklic še malo popravim (dodam nekaj izmišljenih cifer) in, aleluja, končno app sprejme in izvede plačilo.

Seveda bi se lahko izdajatelj računa potrudil in na račun napisal take podatke, kot bi šle na UPN. Pa še ni. O morebitni QR kodi sploh ne bom.
Pa da app banke ne omogoča vpis prostooblične reference je tudi tema zase...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

Da ni bilo ustrzne reference je problem izdajatelja ne banke.

Da nisi uporabil reference si99 pa problem uporabnika.

Si00 ima se vedno strukturo, samo kontrolnih številk ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MrStein ::

S S99 tudi ne sprejme.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Potica09 ::

s99 je model brez (nadaljne) reference

Izak ::

Še moja prigoda z supportom, ki ne govori v prid tega da je N26 tvoja edina banka. Na supportu sem se dogovoril za novo kartico, ker je na stari crkil contactless. Support mi brezplačno naroči novo kartico. Zahteval sem tudi, da stara kartica ostane aktivna (spletni nakupi, običajna raba brez contactless) dokler ne dobim nove. Na supportu je zagotovil da bo ostala aktivna. Epilog: stara kartica je bila deaktivirana in dokler ne dobim nove (do 10 dni) je račun neuporaben in dostop do denarja otežen. Še dobro da ni konec meseca, ko imam kup naročnin ki mi bremenijo kartico. Na supportu stare kartice ne more aktivirati, rekoč "security reasons".

zee ::

Še na vsaki banki je tako.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Izak ::

zee je izjavil:

Še na vsaki banki je tako.


Torej si do 10 dni brez kartice in v tem času praktično brez možnosti plačil z njo? Sam mislim da to ni sprejemljivo. Stara bi morala ostati aktivna do aktivacije nove.

BuDi79 ::

Izak je izjavil:

Še dobro da ni konec meseca, ko imam kup naročnin ki mi bremenijo kartico.
Meni so sicer na dveh bankah zatrdili da so vsaj nekatere "naročnine" drugače vezane in neaktivna kartica ne prepreči bremenitve (med drugim so mi to zatrdili na NLB in Revolutu, N26 pa nisem spraševal). Mislim da je odvisno kako je sklenjeno. (Isto velja za morebitne refunde, ki niso vezani na aktivno kartico)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

poweroff ::

Saj ni to problem. Problem je, če so lagali. In očitno tukaj so.
sudo poweroff

matobeli ::

Amm... Jaz sem naročil novo (plačal) in je stara kartica ostala aktivna dokler nisem aktiviral nove. Očitno se da, oziroma se je dalo avgusta 2018

Kodrnusa ::

Un ki je napisal da je avto na leasing ceneje naj malo preračuna!!! Strošek leasinga in obresti podraži nakup avta do te mere, da je osnovni popust izničen oziroma ga spet preplačaš. vedno moraš gledat koliko je strošek kredita/leasinga in ne kok stane avto na leasing. Ne govorim za firme, tam se splača ker gre v stroške. Jaz sem sem zadnji avto plačal s svojo bančno katico v salonu! Da se zment za leasing ceno oziroma malo višjo, samo moraš težit na polno, in plačaš s kartico pa mir

Ne vem zakaj se ljudje obremenjujejo kok ima kdo denarja. Jaz pač iščem najcenejšo možnost in mi grejo slovenske banke na jetra ker skoz neki dražijo.. Držijo pa moj denar s katerim operirajo in delajo velike donose potem mi pa vsako storitev zračunajo in odirajo. Obrestno mero za depozit mi pa ponujajo kot komitentu za 1 leto 0,20%.

Zato sem vprašal tukaj da vidim malo odzive.. Edini problem zaenkrat ki ga imam je ta da ne morem imeti varčevalnega računa zraven... Ne maram imeti ves denar na enem računu, zato imam razpršenega na več mest. Prav tako imam varčevalni račun odprt na mojo mamo in sem tam pooblaščen da se nam država ne obesi na otroške dodatke in stroške vrtca... Treba čim manj dati državi in bankam..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()
««
102 / 189
»»