» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
85 / 189
»»

Veron ::

Ima še kdo težave z n26 spletno (v brskalniku) banko? Zadnjih par dni mi javi error 500, ko se logiram.

Sicer občasno mi nato odpre, če grem ponovno na n26.

PS: a je kdo, ki je dobil tistih 15eur za "refferal"?

Mare2 ::

Veron je izjavil:

Ima še kdo težave z n26 spletno (v brskalniku) banko? Zadnjih par dni mi javi error 500, ko se logiram.

Sicer občasno mi nato odpre, če grem ponovno na n26.

PS: a je kdo, ki je dobil tistih 15eur za "refferal"?


Včeraj sem preko brskalnika plačal dve položnici in potem potrdil z aplikacijo na mobitelu. Delalo je OK.

Ni 15 EUR.

Na svoj novi račun pri N26 prejmeš 10 EUR dobroimetja (po prvem prilivu na tvoj novi račun in plačilu s kartico v trgovini vsaj 25 EUR. Seveda, če si uporabil pravi Ambasador link - kodo npr. mojo ali od koga drugega. :)

Tisti friends referrali že dolgo ne delujejo v Sloveniji. :)

MrStein ::

krucymucy je izjavil:

EdoK je izjavil:

Uf, da bi ponovno ročno vnašal položnice, bo težka.

Prvic vpises stevilko racuna, potem pa ostane med prejemniki.
Nimas nekega dela no realno, razen ce imas vsak mesec druge racune za vnasat.

Imena in naslova ni potrebno vpisati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

MrStein je izjavil:

krucymucy je izjavil:

EdoK je izjavil:

Uf, da bi ponovno ročno vnašal položnice, bo težka.

Prvic vpises stevilko racuna, potem pa ostane med prejemniki.
Nimas nekega dela no realno, razen ce imas vsak mesec druge racune za vnasat.

Imena in naslova ni potrebno vpisati?


Ne, to je samo slovenska pogrutavšina. Lahko sprobaš pa vpišeš karkoli, pa bo ok. Samo IBAN je važen ostalo je kr neki.

MrStein ::

Ja, denar bo šel skoz, sprašujem za legalnost.

Saj če tišler ne da računa tudi "deluje", zakonito pa ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Ja, denar bo šel skoz, sprašujem za legalnost.

Saj če tišler ne da računa tudi "deluje", zakonito pa ni.


Pač vpišeš tudi Ime in priimek ter naslov. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

mm&r ::

Ali se je kdo mogoče že povezoval na REST API od N26 oz. ve kje dobit uradno verzijo dokumentacije?

Ne najdem nobene uradne dokumentacije, samo nekaj neuradnih implementacij npr. tole:

https://github.com/PierrickP/n26/blob/d...


Ideja je, da se skenira našo QR kodo in se preko API-ja (/api/transactions) vpiše transakcijo.

metalc ::

Nekdo se je pred časom nekaj ukvarjal s tem.

Mare2 ::

metalc je izjavil:

Nekdo se je pred časom nekaj ukvarjal s tem.


Tole bi bil prava revolucija v spletnem bančništvu, če bi pri N26 zrihtali skeniranje slovenske Qr kode. :)

Ales ::

Zakaj ne financiraš razvoj? Glede na to, da so tvoji referral linki povsod po forumu, bi ti verjetno bilo v interesu... ;)

Tehnično je čisto izvedljivo, oz. bo kmalu. N26 je še sodelujoča banka pri NextGenNSD2 Taskforce Berlinske skupine. Več informacij npr. tukaj.

No, ko boš videl zahteve, da bi postal akreditirani AISP ali PISP (Account Information Service Provider ali Payment Initiation Service Provider), boš najbrž hitro odnehal.

Seveda pa nič ne preprečuje N26, da dovolijo določen dostop API-jem tudi brez akreditacije. Recimo imetnikom računov za lastne račune. Samo ne vem, če jim je v dejanskem interesu.

buttcrack ::

Vse položnice, ki jih moram ročno kucat v sistem, sem si čist sam kriv, ker se mi še ni dal DB odpret, poleg tega jih je pa itak cel kup elektronskih in jih lahko c/p...
Big fcukin deal, res...
Triglav, domplan je izmed redkih dinozavrov, ki mi še ne nudijo e-položnice. Pa še to ma ZT skos isto referenco, se pravi edino upravnik je tak, ki mi dela težave.

nejodagreat ::

mm&r je izjavil:

Ali se je kdo mogoče že povezoval na REST API od N26 oz. ve kje dobit uradno verzijo dokumentacije?

Ne najdem nobene uradne dokumentacije, samo nekaj neuradnih implementacij npr. tole:

https://github.com/PierrickP/n26/blob/d...


Ideja je, da se skenira našo QR kodo in se preko API-ja (/api/transactions) vpiše transakcijo.


Sem iz dolgcajta sestavil en app za iOS ki skenira QR in preko API izvede transakcijo, ampak dobim response "please update app". Login mi je uspelo usposobit, potem ta request na /api/transactions pa vrača prej omenjeni error. Parametre sem vzel iz api.js na tvojem linku.

mm&r ::

nejodagreat je izjavil:

mm&r je izjavil:

Ali se je kdo mogoče že povezoval na REST API od N26 oz. ve kje dobit uradno verzijo dokumentacije?

Ne najdem nobene uradne dokumentacije, samo nekaj neuradnih implementacij npr. tole:

https://github.com/PierrickP/n26/blob/d...


Ideja je, da se skenira našo QR kodo in se preko API-ja (/api/transactions) vpiše transakcijo.


Sem iz dolgcajta sestavil en app za iOS ki skenira QR in preko API izvede transakcijo, ampak dobim response "please update app". Login mi je uspelo usposobit, potem ta request na /api/transactions pa vrača prej omenjeni error. Parametre sem vzel iz api.js na tvojem linku.


Tudi jaz sem prišel to tega koraka, kjer se mi je ustavilo.
Baje so vmes spremenili API oz. so šli na graphql

Več o tem na:
https://github.com/endocrimes/twentysix...

Mogoče bi ambasadorjem dali več informacij glede API-ja, a lahko kdo izve kaj več?

Nona ::

Prosim za pomoč vse tiste, ki imate direktno obremenitev za Triglav.
Zavarovalnici Triglav sem poslala soglasje za direktno obremenitev konec marca. Za april so mi brez težav bremenili račun, sedaj v maju (morali bi ga bremeniti 18.) pa ne. Stanje na računu je dovolj veliko, da bi se plačilo moralo izvesti.

Kaj storiti? Plačati ročno in upati, da bo prihodnji mesec šlo naprej avtomatično?

delfinus ::

Kontaktirati Triglav in vprasati zakaj ni bilo izvrsena direktna bremenitev. Ko ugotovijo, da je bila krivda verjetno na njihovi strani in izstavijo racun potem pa rocno placilo in ponoven poziv, da ustrezno popravijo direktno bremenitev za naslednji mesec.

lp, d.

Nona ::

Hvala. Sem jim že poslala pošto (osebi, ki je urejala direktne obremenitve). Sedaj pa čakanje ...

sandmat ::

Nona je izjavil:

Prosim za pomoč vse tiste, ki imate direktno obremenitev za Triglav.
Zavarovalnici Triglav sem poslala soglasje za direktno obremenitev konec marca. Za april so mi brez težav bremenili račun, sedaj v maju (morali bi ga bremeniti 18.) pa ne. Stanje na računu je dovolj veliko, da bi se plačilo moralo izvesti.

Kaj storiti? Plačati ročno in upati, da bo prihodnji mesec šlo naprej avtomatično?

Čudežno je bremenitev dvajsetega (20.) in ne 18. Sem tudi jaz gledal čudno včeraj, v kliku pa pod direktnimi bremenitvami piše, da bodo sprovedene 20.

EDIT: končno so pri Triglavu prišli na sistem, ko mi za vsako plačano zdravstveno zavarovanje ne dajo nove direktne bremenitve. Za avto pa še vedno veselo tolčejo ločeno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

St235 ::

sandmat je izjavil:

Nona je izjavil:

Prosim za pomoč vse tiste, ki imate direktno obremenitev za Triglav.
Zavarovalnici Triglav sem poslala soglasje za direktno obremenitev konec marca. Za april so mi brez težav bremenili račun, sedaj v maju (morali bi ga bremeniti 18.) pa ne. Stanje na računu je dovolj veliko, da bi se plačilo moralo izvesti.

Kaj storiti? Plačati ročno in upati, da bo prihodnji mesec šlo naprej avtomatično?

Čudežno je bremenitev dvajsetega (20.) in ne 18. Sem tudi jaz gledal čudno včeraj, v kliku pa pod direktnimi bremenitvami piše, da bodo sprovedene 20.

EDIT: končno so pri Triglavu prišli na sistem, ko mi za vsako plačano zdravstveno zavarovanje ne dajo nove direktne bremenitve. Za avto pa še vedno veselo tolčejo ločeno ...


Kaj točno je čudežnega na tem, da je 18 sobota (ko se ne izvajajo plačila) in plačilo pade na 20, ki je ponedeljek?

predi ::

Meni je 18ega trgalo za Vzajemno brez problema.

predi je izjavil:

matobeli je izjavil:

Tudi opozori na to app ene par dni prej, če človk res pozabi
Meni še nikoli ni nič rekel glede SDD-jev. Še ko je kakšen izveden, lahko izvem samo iz seznama transakcij. Medtem ko mi za izvršen standing order kar mail pošlje..
Vzamem nazaj. Dobim notifikacijo za izvedene SDD-je.

Nona ::

Pravkar sem prejela obvestilo preko N26, da je plačilo šlo skozi (zdaj pa ne vem, če zaradi posredovanja po pošti ali pa je šlo tako pozno).

MTm2H37rqt7B ::

jaz tudi cakam 2 bremenitvi.. nic ni se

ena se jje izvedla 18.


bling... glihkar prejel

MTm2H37rqt7B ::

očitno se izvajajo po 18. uri...

zanimivo pa mi je, da je Vzajemna trgala v soboto ob 18:00


važn da dela:)

Mare2 ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

jaz tudi cakam 2 bremenitvi.. nic ni se

ena se jje izvedla 18.


bling... glihkar prejel

Če ne gre v soboto, se izvede v ponedeljek, torej danes. Meni so tudi danes trgali. Je precej odvisno od predlagatelja in banke. :)

buttcrack ::

meni gre večino DB po 16h skozi, včeraj je pač spet precej spuhtelo z računa :)

Je pa zanimivo, kako parkrat zacingla telefon in si pol kile lažji, na tehtnici pa ne gre tako enostavno :)

stalker ::

Zaposlil se bom v JU in iz njihovega tajništva so mi dejali, da mi plače na N26 račun ne morejo nakazati, ker sem rezident Slovenije in take fore. Pisal sem na BS ampak po enem tednu še nisem dobil odgovora.
Kolikor se spomnim sem v tej temi prebral, da dokler imam kjerkoli v EU odprt račun, mi je delodajalec dolžan nakazovati plačo na njega. Ali se motim?

Groot ::

stalker je izjavil:

Zaposlil se bom v JU in iz njihovega tajništva so mi dejali, da mi plače na N26 račun ne morejo nakazati, ker sem rezident Slovenije in take fore. Pisal sem na BS ampak po enem tednu še nisem dobil odgovora.
Kolikor se spomnim sem v tej temi prebral, da dokler imam kjerkoli v EU odprt račun, mi je delodajalec dolžan nakazovati plačo na njega. Ali se motim?


Drži. Nekje v temi je dokument oziroma relevantna podlaga, ki jo lahko predložiš delodajalcu, da bo dojel, da je to tvoja pravica.

BladE_ ::

Pojasni, da drugega računa nimaš... Nakazilo pa potekalo popolnoma enako kot, če bi nakazovali na "domači" račun. Če ni seveda spet tista fora "zapečen SI56".
Akcija - Reakcija

matobeli ::

Se mi zdi da je nekomu v tej temi Banka slovenije odgovorila da ne more nič nardit v takih primerih ker se gre za JU.

Lahk pa pošlješ "zgodbo" na enega izmed rumenih časopisov, mogoče jih bo kaj ganilo.

Naabo ::

stalker je izjavil:

Zaposlil se bom v JU in iz njihovega tajništva so mi dejali, da mi plače na N26 račun ne morejo nakazati, ker sem rezident Slovenije in take fore. Pisal sem na BS ampak po enem tednu še nisem dobil odgovora.
Kolikor se spomnim sem v tej temi prebral, da dokler imam kjerkoli v EU odprt račun, mi je delodajalec dolžan nakazovati plačo na njega. Ali se motim?

Sem imel enak problem, potem sem jim pa napisal še en kulturni mail z dejstvi (z relevantnimi členi, ki sem jih dobil od BS) potem sem pa takoj dobil klic s prošnjo, če lahko še malo obdržim stari račun, ker morajo prilagoditi program in bo trajalo (zaradi zunanjega izvajalca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

Mare2 ::

BladE_ je izjavil:

Pojasni, da drugega računa nimaš... Nakazilo pa potekalo popolnoma enako kot, če bi nakazovali na "domači" račun. Če ni seveda spet tista fora "zapečen SI56".

Tale "zapečen SI56" je kar dostikrat naveden izgovor. Banka Slovenije pa nič. :)

perci ::

Ja, najbolj, da se cela Slovenija zgane, ker nekdo ne nakazuje plače na tuje račune. Kakšen škandal!

Pejt v Nemčijo pa razloz delodajalcu naj ti na slo račun nakazujejo. Kolega dela na deutsche ban in so ga gladko odfukali, ko je hotel plačo na slo račun. Pa še žali na centralno banko.

Racunalnik ::

Drzava naceloma hoce tvoj racun zato da vidi tvoje prihodke. Kako je potem ce jest ko imam povezan revolut z ebayom prodajam neko stvar in jo prodam za 1000eur, drzava to vidi kot priliv in se vtakne da od kje mi ta denar, al zakaj jih tocno zanima moj racun da me bodo dal v drugacno lestvico pri dohodnini?

St235 ::

če boš 1x nekaj rabljenega prodal in dobil 1000€ se ne bo nihče vtaknil v to. Če boš dnevno prodajal na ebayu in se šel trgovino pa je druga zgodba.

Državo zanima predvsem to ali so tvoji dohodki ustrezno obdavčeni.

Freezy ::

A je komu uspelo dobit še eno ekstra kartico in tako uporabljati dve naenkrat? Naj bi bilo možno z Maestrom v določenih državah.

buttcrack ::

Zdej je pa še mene csd pohopsal za izpiske od januarja...
Jao jao kaj jim bo to. Not pa cel kup nakazil frendom z zelo simpatičnimi opisi. Upam, da ne bo kšna loh fruštkala za kompam k bo te izpise čekirala boga reva.

matobeli ::

Dej piš na furs oziroma kaj vem katero pristojno agencijo ki je za te zadeve odgovorna da naj reče csdju nej nehajo težit. Nam boš vsem naredil uslugo.

Bom pa hitro preventivno naredil par transakcij z kreativnimi nameni, če tud mene slučajno kaj začnejo gonit.

Ales ::

buttcrack je izjavil:

Zdej je pa še mene csd pohopsal za izpiske od januarja...
Jao jao kaj jim bo to. Not pa cel kup nakazil frendom z zelo simpatičnimi opisi. Upam, da ne bo kšna loh fruštkala za kompam k bo te izpise čekirala boga reva.

Opise lahko tudi zakriješ, IMHO.

MrStein ::

matobeli je izjavil:

Dej piš na furs oziroma kaj vem katero pristojno agencijo ki je za te zadeve odgovorna da naj reče csdju nej nehajo težit. Nam boš vsem naredil uslugo.

Če ti CSD dodeli javni denar, ima pravico preveriti, ali si do njega dejansko upravičen. Nič nenavadnega ni to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Je nenavadno iz stališča avtentičnosti podatkov.

Furs ima vsa pooblastila da jim da te podatke, za razliko od navadne fizične osebe.

MrStein ::

Dvomim. Lahko kaj več o tem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

V katero trditev dvomiš?

buttcrack ::

matobeli je izjavil:

Dej piš na furs oziroma kaj vem katero pristojno agencijo ki je za te zadeve odgovorna da naj reče csdju nej nehajo težit. Nam boš vsem naredil uslugo.

Bom pa hitro preventivno naredil par transakcij z kreativnimi nameni, če tud mene slučajno kaj začnejo gonit.

Žena zamenjala šiht in zato želijo podatke... ni mi pa jasno kaj jim služijo vse transakcije.

tudi če bi bile na koncu vse mesečne transakcije take:
+ x€ - plača
- y€ - andiamo
- y€ - andiamo
- y€ - andiamo
- y€ - andiamo

kaj si hočjo s tem pomagat?

Nimam probelma s tem, da jim povem kakšni so prihodki, ampak za katere stvari gre denar jih pa pomoje nima kaj zanimat.

socialni trasferji so AFAIK podeljeni glede na višino prihodkov, ne na vrsto stroškov???

mitja_i ::

Freezy je izjavil:

A je komu uspelo dobit še eno ekstra kartico in tako uporabljati dve naenkrat? Naj bi bilo možno z Maestrom v določenih državah.
Ja, sem zamenjal naslov za avstrijskega in sem potem lahko naročil še maestro kartico na tisti naslov.

Racunalnik ::

buttcrack je izjavil:

Zdej je pa še mene csd pohopsal za izpiske od januarja...
Jao jao kaj jim bo to. Not pa cel kup nakazil frendom z zelo simpatičnimi opisi. Upam, da ne bo kšna loh fruštkala za kompam k bo te izpise čekirala boga reva.


Dokler si ti nakazoval bo vrjetno ok ceprav ti lahko tezijo da si prekomerno porabljal denar, ce si pa ti prejemal kaksen denar bodo pa to zelo vrjetno smatrali kot priliv in ti zmanjsali socialo.

St235 ::

socialni trasferji so AFAIK podeljeni glede na višino prihodkov, ne na vrsto stroškov???

kakor kateri, nekateri so odvisni tudi od stanja na računu.

buttcrack ::

seveda, to je jasno, da se upoštevajo tudi "prihranki" ampak od tega se ne upošteva niti cel odstotek. Pri stanju 5k in 4 članski družini to še 1€ ne pripomore k mesečnemu dohodku na DČ.

je pa skrajno debilno, da ti banka omogoča da pri plačilu računa za npr. kosilo, potem pa lahko od prisotnih enostavno "zahtevaš" vračilo, da se ne kovančka (po slovenceljsko). Sam imam bolj problem, da mi v lokalni beznici pogosto primanjkuje gotovine, POS pa v te kraje ne bo zašel in potem pač vračam preko par gumbkov :)

zavajon ::

A kdo ve, koliko mora biti upload hitrosti za verifikacijo na N26?
Sem se želel verificirati, pa je ful štekalo, mož na drugi strani me je opozoril, da imam slab internet.
Jebi ga, imam 1 Mbps uploada.
Bi lahko bil kje drugje problem?

Apple ::

Si probal prek telefona in LTEja?
LP, Apple

XIIT ::

A nimaš opcije, da bi v mobilni aplikaciji poslikal dokument in se tako verificiral?
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Mare2 ::

XIIT je izjavil:

A nimaš opcije, da bi v mobilni aplikaciji poslikal dokument in se tako verificiral?


Tole opcijo je imelo možnost izvesti zelo malo Slovencev (kvečjemu dva ali trije.) :)
««
85 / 189
»»