» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
84 / 189
»»

Ajnstajn` ::

Z N26 se ne da placevati na banke, ki niso v SEPA ? Recimo na kitajsko ?
//

MrStein ::

A applepay jim že deluje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Aero01 ::

Pozdravljeni,
zanima me ali kdo ve, če se da pogledati zgodovino notifikacij?
Stvar je sledeča, naredil sem rezervacijo na Bookingu, vpisal podatke kartice in kasneje na telefon prejel notifikacijo, da se plačilo ni moglo izvesti. Celo besedilo notifikacije ni bilo vidno, ko pa sem dvakrat kliknil nanjo (odpre se N26, se prijavim...) pa besedilo seveda ni bilo več vidno nikjer.
Poleg tega ne vem, kaj bi lahko šlo narobe. Spletno plačevanje imam v profilu omogočeno.
Hvala za namige in lep pozdrav!

tt1024 ::

Tudi sam sem sedaj odprl N26 račun in dobil kartico. Eno n00b vprašanje. A se da, oz. kako lahko plačam položnice iz N26 računa?
Hvala!

FireSnake ::

Išči po tej temi: je zelo podrobno opisano (so se fantje potrudili).
Da se pa, seveda.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mare2 ::

tt1024 je izjavil:

Tudi sam sem sedaj odprl N26 račun in dobil kartico. Eno n00b vprašanje. A se da, oz. kako lahko plačam položnice iz N26 računa?
Hvala!


Glej stran 2:

Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo

Seveda preberi tudi drugo. :)

anketar ::

BigWhale je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Pri nas nismo še nič dobili. A čr naš na spaceu pospravljen kupček jih pa ne briga?


Ja, jih.


sej iban je isti a ni?

matobeli ::

Je, ampak se iz glavnega računa ne vidi zneska na space-u, če greš pa v space, se pa v njem ne vidi koliko je na določen datum bilo stanje, samo transakcije in na vrhu trenutno stanje.

Tko da, mejčken štorasto za oddajat preko screenshota.

buttcrack ::

sej zato sem spraševal, ker potem loh cel kup "prikriješ" in ne vidim smisla skrinšota

MrStein ::

MrStein je izjavil:

A applepay jim že deluje?

Očitno ne: Apple Pay is only available in United Kingdom, Germany, Finland, France, Ireland, Italy, and Spain.

Kaj pa na androidih? A noben ne uporablja??
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

matobeli ::

"Google pay" tudi še ni podprt afaik.

kitaj ::

buttcrack je izjavil:

sej zato sem spraševal, ker potem loh cel kup "prikriješ" in ne vidim smisla skrinšota

Oni te vprašajo in 'ti' si jim zlažeš.
V primeru preverbe bodo oni kriti, ti pa v godlji.

chacha ::

A lahko pri N26 importas xml račun, ki ga pripravi računovodkinja?

Mare2 ::

chacha je izjavil:

A lahko pri N26 importas xml račun, ki ga pripravi računovodkinja?


To ni možno. :)

buttcrack ::

kitaj je izjavil:

buttcrack je izjavil:

sej zato sem spraševal, ker potem loh cel kup "prikriješ" in ne vidim smisla skrinšota

Oni te vprašajo in 'ti' si jim zlažeš.
V primeru preverbe bodo oni kriti, ti pa v godlji.

Oni ti rečejo pokaži stanje na računu in narediš skrinšot računa, če zhtevajo še stanje na varčevalcu, naj to zahtevajo. Saj ni zf?!?!?

fox3 ::

Pozdravljeni, mene pa zanima, če moraš kartico oziroma račun pri n26 v vsakem primeru prijaviti davčni upravi(tudi če je uporabljaš za spletne kupe in kot predplačniško kartico) ali samo v primeru, da je to tvoj edini račun.
Hvala in lep pozdrav.

Maximus ::

fox3 je izjavil:

Pozdravljeni, mene pa zanima, če moraš kartico oziroma račun pri n26 v vsakem primeru prijaviti davčni upravi(tudi če je uporabljaš za spletne kupe in kot predplačniško kartico) ali samo v primeru, da je to tvoj edini račun.
Hvala in lep pozdrav.


Račun ima IBAN, kar pomeni da ga moraš prijaviti v 8ih dneh od odprtja.
Namen uporabe je z vidika države nepomemben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

masevc ::

Ajnstajn` je izjavil:

Z N26 se ne da placevati na banke, ki niso v SEPA ? Recimo na kitajsko ?

Uporabis transferwise sistem

tikitoki ::

Izgleda zanimivo. Me je pa zmotilo, da ti zaracunajo 3 EUR, ce je transakcija zavrnjena zaradi prenizkega stanja na racunu. Ta postavka je odersuka, kar je toliko bolj izstopalo, ker vse hvalite kako ugodna je zadeva.

Mare2 ::

fox3 je izjavil:

Pozdravljeni, mene pa zanima, če moraš kartico oziroma račun pri n26 v vsakem primeru prijaviti davčni upravi(tudi če je uporabljaš za spletne kupe in kot predplačniško kartico) ali samo v primeru, da je to tvoj edini račun.
Hvala in lep pozdrav.

fox3, račun moraš obvezno prijaviti. Navodilo imaš, sem objavil pred par dnevi v tej temi. Če oddaš preko e-davkov, po mojem ne boš porabil več kot dve minuti. Še celo številko računa lahko kar prilepiš (cop/paste) v obrazec. Prijaviti je potrebno v osmih dneh. Tudi če je datum že mimo, prijavi vseeno. :)

tikitoki ::

Ce je datum ze mimo, lahko opravi se samoprijavo in se s tem izogne morebitni kazni.

krucymucy ::

tikitoki je izjavil:

Izgleda zanimivo. Me je pa zmotilo, da ti zaracunajo 3 EUR, ce je transakcija zavrnjena zaradi prenizkega stanja na racunu. Ta postavka je odersuka, kar je toliko bolj izstopalo, ker vse hvalite kako ugodna je zadeva.


Ne imej prenizkega stanja na racunu.
Tako lahko resljive zadeve, pa komplicirate.

Jaz centa nisem placal v dveh letih, vsaj direktno ne.
Sem pa privarceval kakih 60-70 evrov letno s placili poloznic, stroski vodenja racuna ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

111111111111 ::

tikitoki je izjavil:

Izgleda zanimivo. Me je pa zmotilo, da ti zaracunajo 3 EUR, ce je transakcija zavrnjena zaradi prenizkega stanja na racunu. Ta postavka je odersuka, kar je toliko bolj izstopalo, ker vse hvalite kako ugodna je zadeva.

Pač nimaš tako nizkega stanja. V čem je problem?

matobeli ::

tikitoki je izjavil:

Izgleda zanimivo. Me je pa zmotilo, da ti zaracunajo 3 EUR, ce je transakcija zavrnjena zaradi prenizkega stanja na racunu. Ta postavka je odersuka, kar je toliko bolj izstopalo, ker vse hvalite kako ugodna je zadeva.


NLB ima "samo" 2.6eur. Če nimaš vedno denarja gor pač ne daješ direktne obremenitve, itak je oboje zastonj.

Vprašanje če ni teh 3eur v resnici ugodno za nemške razmere.

tikitoki ::

matobeli je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Izgleda zanimivo. Me je pa zmotilo, da ti zaracunajo 3 EUR, ce je transakcija zavrnjena zaradi prenizkega stanja na racunu. Ta postavka je odersuka, kar je toliko bolj izstopalo, ker vse hvalite kako ugodna je zadeva.


NLB ima "samo" 2.6eur. Če nimaš vedno denarja gor pač ne daješ direktne obremenitve, itak je oboje zastonj.

Vprašanje če ni teh 3eur v resnici ugodno za nemške razmere.


3 EUR je ugodno za avtomatsko zavrnitev avtorazicaije. OK:). Ne vem od kje oni dobijo 3 EUR, k ti kupis nekaj od Kitajca za 1 EUR. BI prej rekel, da je nategunsko drago.

NLB ima isto postavko 0,75 EUR. N26 ima to postavko oderusko in to je dejstvo.

Zanimivo koliko apologetov je tu, ce gre za njim ljubo storitev ali firmo.

matobeli ::

Prejle sem pogledal v NLB cenik in piše:
Obvestilo o neizvršeni SDD, DB 2.6eur


Ostalih zadev iz tvojega posta ne bom komentiral ker si očito funkcionalno nepismen.

Uf, da slučajno ni problem v tem ker se ti ne sanja kaj je direktna bremenitev?

Hint: to ni to, ko kitajcu plačaš 1eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Kebo ::

Plačila s kartico kjer nimaš zadosti stanja so avtomatsko zavrnjena in ni nobenih doplačil, direktne bremenitve (trajniki) so 3€. Direktna bremenitev pride kaka dva tedna na banko, preden ti dejansko trgajo kar pomeni, da imaš cela dva tedna da si zrihtaš prenizko stanje. Če nimaš stalno par 10€ gor za položnice pač ne sklepaj direktnih bremenitev. Tarifa je oderuška, po drugi strani moraš biti pa precej bedak, da se ti to zgodi.

matobeli ::

Tudi opozori na to app ene par dni prej, če človk res pozabi

GupeM ::

Jap, tudi NKBM ima 2,5 € nadomestilo ob zavrnjeni sepa DB. Ni to zavrnitev transakcije ob plačilu s kartico. Ta se ne zaračuna. Zaračuna pa se zavrnjen trajnik oz. sepa direktna bremenitev, kot se pravilno reče. Ta je pa na vseh bankah oderuška. S to razliko, da NKBM recimo tudi nezavrnjeno sepa DB zaračuna 0,26 €, medtem ko N26 v tem primeru ne zaračuna nič. Če smo pošteni, je tudi zaračunavanje 2€ za 6. in vsak nadljnji dvig v mesecu zelo oderuško, ampak večine ljudi to ne moti, ker jim je 5 dvigov na mesec povsem dovolj. Meni zadošča manj kot en dvig na mesec. Redko, da v enem mescu dvignem 2x.

Imajo tradicionalne banke pogosto manj oderuške cene za nekatere stvari, imajo pa zato veliko več teh manj oderuških, ki pa so zelo pogoste oz se jim ni mogoče izogniti (Plačilo položnice/sepa DB/vodenje računa/spletna banka). Ko potegnem črto, me je N26 kljub oderuškim cenam nekaterih stvari stala natanko 0€ odkar jo imam. Še več. Nekoč sem dobil 5€ na račun, ker "je dolgo nisem uporabljal," medtem ko me NKBM stane več kot 5 € na mesec. Je pa res, da pri NKBM vsak mesec dobim 0,02 - 0,05 € obresti ...

MrStein ::

A na N26 ni obresti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Ni obresti.

Maximus ::

Mene zanima ali ima kdo N26 Business (navaden). Kolikor vidim so stoški vodenja 0EUR. Kolikor razumem, veljajo enaka pravila kot za N26 Personal standard. Razen pri dvigu na bankomatu, ker je to maestro (debetna) kartica in tu računajo 2EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

Mare2 ::

Maximus je izjavil:

Mene zanima ali ima kdo N26 Business (navaden). Kolikor vidim so stoški vodenja 0EUR. Kolikor razumem, veljajo enaka pravila kot za N26 Personal standard. Razen pri dvigu na bankomatu, ker je to maestro (debetna) kartica in tu računajo 2EUR.


Razlika je tudi:
How do I get my cashback on Mastercard purchases?

Since N26 Business is an online business bank account, you’ll receive your 0.1% cashback on all Mastercard purchases directly into your account. It will automatically be deposited at the end of every quarter. You don’t have to take any additional steps!

https://n26.com/en-eu/business-account

b4d ::

tikitoki je izjavil:

Izgleda zanimivo. Me je pa zmotilo, da ti zaracunajo 3 EUR, ce je transakcija zavrnjena zaradi prenizkega stanja na racunu. Ta postavka je odersuka, kar je toliko bolj izstopalo, ker vse hvalite kako ugodna je zadeva.


Jaz sem neumno predvideval da gre denar iz spaces avtomaticno na glavni racun, ce nimas dovolj tam. In mi je tako padla direktna bremenitev. Sem pisal na support, razlozil stvar in so mi se te 3 eur povrnili.
b4d.sablun.org

predi ::

matobeli je izjavil:

Tudi opozori na to app ene par dni prej, če človk res pozabi
Meni še nikoli ni nič rekel glede SDD-jev. Še ko je kakšen izveden, lahko izvem samo iz seznama transakcij. Medtem ko mi za izvršen standing order kar mail pošlje..

aljosa1204 ::

A imas lahko business kartico kot fizicna oseba ?

Mare2 je izjavil:

Maximus je izjavil:

Mene zanima ali ima kdo N26 Business (navaden). Kolikor vidim so stoški vodenja 0EUR. Kolikor razumem, veljajo enaka pravila kot za N26 Personal standard. Razen pri dvigu na bankomatu, ker je to maestro (debetna) kartica in tu računajo 2EUR.


Razlika je tudi:
How do I get my cashback on Mastercard purchases?

Since N26 Business is an online business bank account, you’ll receive your 0.1% cashback on all Mastercard purchases directly into your account. It will automatically be deposited at the end of every quarter. You don’t have to take any additional steps!

https://n26.com/en-eu/business-account

buttcrack ::

tikitoki je izjavil:

matobeli je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Izgleda zanimivo. Me je pa zmotilo, da ti zaracunajo 3 EUR, ce je transakcija zavrnjena zaradi prenizkega stanja na racunu. Ta postavka je odersuka, kar je toliko bolj izstopalo, ker vse hvalite kako ugodna je zadeva.


NLB ima "samo" 2.6eur. Če nimaš vedno denarja gor pač ne daješ direktne obremenitve, itak je oboje zastonj.

Vprašanje če ni teh 3eur v resnici ugodno za nemške razmere.


3 EUR je ugodno za avtomatsko zavrnitev avtorazicaije. OK:). Ne vem od kje oni dobijo 3 EUR, k ti kupis nekaj od Kitajca za 1 EUR. BI prej rekel, da je nategunsko drago.

NLB ima isto postavko 0,75 EUR. N26 ima to postavko oderusko in to je dejstvo.

Zanimivo koliko apologetov je tu, ce gre za njim ljubo storitev ali firmo.

predlagam ti, da še naprej koristiš kartico od mamice...

perci ::

3 EUR je ugodno za avtomatsko zavrnitev avtorazicaije. OK:). Ne vem od kje oni dobijo 3 EUR, k ti kupis nekaj od Kitajca za 1 EUR. BI prej rekel, da je nategunsko drago.

NLB ima isto postavko 0,75 EUR. N26 ima to postavko oderusko in to je dejstvo.

Zanimivo koliko apologetov je tu, ce gre za njim ljubo storitev ali firmo.

V svojih 38 letih se mi ni enkrat zgodilo, da bi mi bil direct debit zavrnjen, zato mi je gladko vseeno, koliko N26 računa za to storitev.

matobeli ::

Wow, kakšen napad, in to od človeka ki je poklicni nakladač.

Normalni ljudje se zmotimo, obvestilo res pride šele ko se izvede transakcija.

Sem pa uporabnik N26 že precej časa, obstaja lepa verjetnost da dlje od tebe ;)
https://ibb.co/XyGh1BX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Maximus ::

aljosa1204 je izjavil:

A imas lahko business kartico kot fizicna oseba ?


Da če deluješ kot samozaposlen oz. freelancer. Po slovenski zakonodaji je to S.P.
N26 pravi, da je kartica pisana na osebo, ne ime firme.

Wolfie ::

A je za identifikacijo nujen potni list, ali je dovolj osebna izkaznica?

Mare2 ::

Wolfie je izjavil:

A je za identifikacijo nujen potni list, ali je dovolj osebna izkaznica?


Doslej je bila dovolj osebna izkaznica. So pa nekateri pojamrali (posamezni primeri), da je bil zahtevan potni list. :) Če boš rabil kodo za 10 EUR dobroimetja, sporoči ali najdi moj link pred kratkim. :)

EdoK ::

Verjetno je že bilo nekje zapisano, pa vseeno prosim za info na naslednja vprašanja:
- osnovna kartica je debetna ali z odlogom plačila?
- aplikacija omogoča optično čitanje položnic (qr)?
- je mogoče s kartico opraviti nakup na obroke?
- dovoljeni minus obstaja?

Hvala!

krucymucy ::

EdoK je izjavil:

Verjetno je že bilo nekje zapisano, pa vseeno prosim za info na naslednja vprašanja:
- osnovna kartica je debetna ali z odlogom plačila?
- aplikacija omogoča optično čitanje položnic (qr)?
- je mogoče s kartico opraviti nakup na obroke?
- dovoljeni minus obstaja?

Hvala!

- debetna
- ne
- ne
- ne

EdoK ::

Uf, da bi ponovno ročno vnašal položnice, bo težka.

krucymucy ::

EdoK je izjavil:

Uf, da bi ponovno ročno vnašal položnice, bo težka.

Prvic vpises stevilko racuna, potem pa ostane med prejemniki.
Nimas nekega dela no realno, razen ce imas vsak mesec druge racune za vnasat.

perci ::

Roko na srce, skeniranje qr kod je zelo sexy in je definitivno prednost slovenskih bank pred n26.

matobeli ::

Ja je, še bolj je sexy it na zastonj pivo potem ko 15min švicaš položnice :))

EdoK ::

perci je izjavil:

Roko na srce, skeniranje qr kod je zelo sexy in je definitivno prednost slovenskih bank pred n26.

yes, indeed!

Strošek 5 eur za vse storitve, mi sedaj zgleda ok. Jeba so stroški, ki nastanejo z mastercardom in dovoljenim minusom. Za otroka bo N26 super, qr pa razvaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

gtu ::

perci je izjavil:

Roko na srce, skeniranje qr kod je zelo sexy in je definitivno prednost slovenskih bank pred n26.

Res je. Samo me pa zanima koliko imate takih položnic na mesec, za katere ne moreš uredit direktne obremenitve? Ker še bolj sexy je, ko samo dobiš obvestilo, da je račun poravnan :)
««
84 / 189
»»