» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
81 / 189
»»

Nesta ::

predi je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, če se je komu že zgodilo, da s kartico N26 plačilo ni bilo možno in kolikokrat?
Večkrat, ampak je bila napaka vedno na moji strani, ker sem pozabil na toggle button v Card Settings.


To se je meni enkrat zgodil na Revolutu ko sem se nekaj z nastavitvami igral in sem disblal POS :D
Sem k sreci v tretjem poskusu ugovotovil pa spremenil v aplikaciji. Zanimivo je delalo prakticno takoj :) Dobr da ni blo guzve na blagajni.

stalker ::

Meni v Kaliforniji enkrat iz neznanega razloga ni delala na eni bencinski, drugod pa povsod.

GupeM ::

stalker je izjavil:

Meni v Kaliforniji enkrat iz neznanega razloga ni delala na eni bencinski, drugod pa povsod.

To, da (Evropske) (debetne) kartice ne delajo na bencinskih v USA je pogost problem. Je treba noter za šalter, tam pa kreditna skoraj sigurno dela, debetna pa je vsaj meni večinoma delala. Mi je pa samo enkrat uspelo plačat s kreditno na avtomatu, da mi ni bilo potrebno za šalter. Ne vem več katera bencinska je bila.

AgiZ ::

Kot sem že pred časom napisal, meni je pri rent-a-carju niso sprejeli (kao "ni delovala"). Debetna pač.
Čez en mesec ponovim test (z drugim ponudnikom).
Drugače vedno in povsod deluje.

Aar2rk ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, če se je komu že zgodilo, da s kartico N26 plačilo ni bilo možno in kolikokrat? Pa da je potem šlo plačilo s kako drug kartico. Recimo vzamemo obdobje do enega leta nazaj. Meni se sicer še ni zgodilo...


enako, 0×

DePalmo ::

Tudi pri meni, odkar imam kartico 0 problemov. Jo pa uporabljam samo v Sloveniji in poleti na Hrvaškem.

Nesta ::

DePalmo je izjavil:

Tudi pri meni, odkar imam kartico 0 problemov. Jo pa uporabljam samo v Sloveniji in poleti na Hrvaškem.


Me auch.

krucymucy ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, če se je komu že zgodilo, da s kartico N26 plačilo ni bilo možno in kolikokrat?

Nikoli v teh dveh letih.
Jo pa uporabljam precej redno, skoraj na dnevnem nivoju, sicer najvec na Balkanu, v Sloveniji in teh okoliskih drzavah, Italija, Avstrija, Nemcija, Svica, Madzarska ...

clix ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, če se je komu že zgodilo, da s kartico N26 plačilo ni bilo možno in kolikokrat?


1x, v enem lokalu na hrvaškem. DH maestro je prijela. V ostalih obiskanih državah vse OK.

gr2707 ::

Vedno delalo brez problema.

Slovenija, Hrvaška, Avstrija, Italija, Nemčija, UK, Malezija, Singapur, Filipini, Japonska, USA, Portugalska, Francija, Nova zelandija, Avstralija.

To so preverjene destinacije z moje strani. Včasih revolut ni delal sem pa tja, pa sm dal pol N26 pa je blo BP.

blblb ::

Pozdravljeni.

Mene pa zanima ce N26 podpira prejemanje e-racunov direktno v spletno banko.
Predvidevam da ne ampak vprasati ni greh.

Problem imam ker doloceni racuni imajo konstanten znesek (telefon, zavarovanje...), doloceni so pa glede na porabo (plin, elektrika...)

lp,
blblb

St235 ::

ne podpira, lahko pa vedno narediš direktne bremenitve.

blblb ::

Se mi je zdelo.

Torej to je navadni trajnik?
Ce ja, to je v domeni ponudnika storitve oz. izdajatelja racuna in ne banke same? (se nikoli imel trajnika :)

lp, blblb

matobeli ::

Ja, pri ponudniki izpolneš pooblastilo da odprejo trajnik pri tvoji banki.

blblb ::

Okej.

Hvala za info...

lp,
blblb

gtu ::

blblb je izjavil:

Se mi je zdelo.

Torej to je navadni trajnik?
Ce ja, to je v domeni ponudnika storitve oz. izdajatelja racuna in ne banke same? (se nikoli imel trajnika :)

lp, blblb


Kar ti verjetno želiš je direktna obremenitev:
Direktna obremenitev je plačilna storitev, pri kateri prejemnik plačila na podlagi plačnikovega soglasja odredi plačilno transakcijo za obremenitev plačnikovega plačilnega računa.

Tega ne menjati s trajnim nalogom:
Trajni nalog omogoča samodejno mesečno izvrševanje plačil z vašega osebnega računa, pri katerih je znesek plačila vedno enak, na primer obrok kredita, lizinga, varčevanja, žepnina otrokom ali vnukom in podobno.


Direktno obremenitev pa N26 podpira, ker je vključena v CORE shemo. Za ureditev direktne obremenitve moraš prejemniku plačila podati soglasje, običajno je to nek obrazec, ki ti ga dajo v podpis.
Na podlagi soglasja, ki ga v papirni ali elektronski obliki plačnik predloži prejemniku plačila, pošlje prejemnik plačila plačilni nalog za direktno obremenitev SEPA prek svojega ponudnika plačilnih storitev ponudniku plačilnih storitev plačnika. vir


Jaz imam naprimer direktno obremenitev urejeno za A1 (bob, vrednost na računu variira) in Zavarovalnico Triglav, za varčevanje in botrstvo pa trajni nalog.

predi ::

Po zgornji definiciji N26 podpira tudi trajne naloge (Standing order + every month).

St235 ::

ja, N26 podpira oboje.

Za laike:
Trajni nalog - poveš banki naj vsak mesec nakaže fiksen znesek na račun X. To je lahko neka firma, fizična oseba, varčevalni račun...
Direktna bremenitev - poveš banki, ko vas XY obvesti, da jim moram plačat XXXEUR, mu jih nakažite.

Dejansko ključna razlika je v tem, da pri trajnem nalogu zadevo urejaš na banki, med tem ko direktne bremenitve pri podjetju, ki izdaja račune. Trajne bremenitve so tako uporabne kadar na primer želiš vsak mesec del dohodka prestavit na varčevalni račun, darovat X eur karitasu ali nakazat otrokom žepnino. Direktne bremenitve pa kadar želiš avtomatično plačevat mesečne račune.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

perci ::

Mare2 je izjavil:

Perci, če imaš kake veze lahko zrihtaš, da bo tale link (obrazec) deloval. Naredi kaj koristnega v svojem življenju. :)

Izjava o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine
https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...

Obrazec se nahaja na edavkih. https://edavki.durs.si/OpenPortal/Dokum...

Zaenkrat ni elektronske verzije ampak samo word - lahko ga oddaš kot lastni dokument (NFLD) prek edavkov ali v tiskani obliki. Ima pa še zacementiran SI56 (prečrtaš in dodaš nemško predpono) - bojo popravili.

mastrs ::

Tudi elektronsko je možno

https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

Mare2 ::

mastrs je izjavil:

Tudi elektronsko je možno

https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...


To je drugo. Mi govorimo o Izjavi o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine, torej račun je že prijavljen in vpisan.
----------------
Perci, mogoče ideja za prihodnost za uporabnike edavkov, da lahko željeni račun kar izbirno z miško izbereš. :)

perci ::

Mare - seveda so te ideje super (nisi prvi), vendar izvorna evidenca za vodenje TRR niso edavki. To pomeni, da moraš postaviti integracijo, ki seveda nekaj stane (davkoplačevalce). Skratka, tega zaenkrat ni toliko, da bi se izplačalo.

NooB ::

perci je izjavil:

Mare - seveda so te ideje super (nisi prvi), vendar izvorna evidenca za vodenje TRR niso edavki. To pomeni, da moraš postaviti integracijo, ki seveda nekaj stane (davkoplačevalce). Skratka, tega zaenkrat ni toliko, da bi se izplačalo.


Tipičen odgovor IT razvijalca uporabniku ;)
LP, JAZ

user427615 ::

assez je izjavil:

IBAN pri N26 se dejansko začne z DE ali s SI?

DE

perci ::

NooB je izjavil:

perci je izjavil:

Mare - seveda so te ideje super (nisi prvi), vendar izvorna evidenca za vodenje TRR niso edavki. To pomeni, da moraš postaviti integracijo, ki seveda nekaj stane (davkoplačevalce). Skratka, tega zaenkrat ni toliko, da bi se izplačalo.


Tipičen odgovor IT razvijalca uporabniku ;)

Sicer nisem razvijalec ampak predvidevam, da si me hotel pohvaliti, ker ne razsipavam z davkoplačevalskim denarjem?

Mare2 ::

perci je izjavil:


Sicer nisem razvijalec ampak predvidevam, da si me hotel pohvaliti, ker ne razsipavam z davkoplaÄŤevalskim denarjem?


Saj je prav tako, torej da se špara. Zato sem tudi napisal, v prihodnosti, npr. ko se še kaj drugega nadgrajuje, pa se še to doda. Če ne bo predrago. :)

Tisto, za vpis (prijavo) tujega računa je odlično rešeno, da ni treba več vlagat dokumenta, temveč se samo vpiše podatke. :)

darkolord ::

Ampak problem je očitno, da tega ne moreš narediti "usput" ...

perci ::

Ja.

Jaz nisem zagovornik tega, da je treba vse IT podpreti. Če se da zadeva učinkoviteje (beri: poceni in se vseeno dovolj hitro) rešiti s kamnom...naj se reši s kamnom.

Je pa to uporabnikom raznih unicorn rešitev (Kot je N26) težko razložiti.

Bye ::

FYI, pravkar opravil razgovor z agentom - kartic ne pošiljajo v države, ki niso uradno podprte na njihovi spletni strani. Sem hotel odpreti račun, da mi pošljejo kartico na začasni naslov v tujini, pa ne bo šlo. Potem mi nič ne koristi njihovo oglaševanje o tem, kako se vse opravi na daljavo. Fail.

Pro ::

Saj vse opravijo na daljavo. Le z njihovimi pogoji se moraš strinjati.

Bye ::

Lahko ti prilepim citat iz pogovora. NE pošiljajo kartic v države, ki niso na seznamu. Se pravi, če želim odpreti račun, se moram vrniti domov. Kar pa izniči ves smisel digitalne banke. Tole je velika cokla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Mare2 ::

Bye je izjavil:

Lahko ti prilepim citat iz pogovora. NE pošiljajo kartic v države, ki niso na seznamu.


To se mi zdi logočno. :)

Bye ::

Nisem rekel, da ni logično. Samo da potem vse ostale prednosti izzvenijo precej bedno zaradi takšne banalnosti. Sicer pa bi se lahko debatiralo tudi, kaj ima pošiljanje na začasni naslov v tujini veze z logiko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

delfinus ::

@Bye, se bos lahko registriral, edino kartico bos prejel na svoj naslov, ki je v eligible drzavi. Je tezava, da ti jo prevzame nekdo, ki biva na tvojem naslovu in ti jo poslje v to ne-eligible drzavo? Slednje se bo ponovilo ob poteku kartice. To je tudi edini fizicin opravek z N26, vse ostalo poteka virtualno, ne vidim hudega problema.

matobeli ::

Sploh pa, kako si točno predstavljaš da bi bančno kartico poslali kar na naslov ki se ga spomneš in ne naslov na dokumentu?

FireSnake ::

Bye je izjavil:

FYI, pravkar opravil razgovor z agentom - kartic ne pošiljajo v države, ki niso uradno podprte na njihovi spletni strani. Sem hotel odpreti račun, da mi pošljejo kartico na začasni naslov v tujini, pa ne bo šlo. Potem mi nič ne koristi njihovo oglaševanje o tem, kako se vse opravi na daljavo. Fail.


Čuden si ti, ker pričakuješ, da bodo storili nekaj, kar je več, kot očitno ne gre (in imajo to tudi zapisano).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

borutzi ::

saj bo Apple Pay prav kmalu podprt :D
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Bye ::

matobeli je izjavil:

Sploh pa, kako si točno predstavljaš da bi bančno kartico poslali kar na naslov ki se ga spomneš in ne naslov na dokumentu?

A si kdaj slišal za naslov začasnega prebivališča?

FireSnake je izjavil:

Bye je izjavil:

FYI, pravkar opravil razgovor z agentom - kartic ne pošiljajo v države, ki niso uradno podprte na njihovi spletni strani. Sem hotel odpreti račun, da mi pošljejo kartico na začasni naslov v tujini, pa ne bo šlo. Potem mi nič ne koristi njihovo oglaševanje o tem, kako se vse opravi na daljavo. Fail.


Čuden si ti, ker pričakuješ, da bodo storili nekaj, kar je več, kot očitno ne gre (in imajo to tudi zapisano).

Čuden, ker pričakujem, da eni moderni banki ne bi smel biti problem pošiljati na drug naslov? A ni bistvo, da dobim kartico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

St235 ::

A si kdaj slišal za naslov začasnega prebivališča?
zacasno bivalisce v tujini ne obstaja. Vecina drzav tega sploh ne pozna.

predi ::

Bye je izjavil:

FYI, pravkar opravil razgovor z agentom - kartic ne pošiljajo v države, ki niso uradno podprte na njihovi spletni strani. Sem hotel odpreti račun, da mi pošljejo kartico na začasni naslov v tujini, pa ne bo šlo. Potem mi nič ne koristi njihovo oglaševanje o tem, kako se vse opravi na daljavo. Fail.
Uporabi Cheaper&More ali kak podoben proxy servis, da ti prepošljejo iz Nemčije. Pa še med posvečenci boš potem, ker boš lahko kartico uporabljal za stvari, ki slovenskemu smrtniku niso dosegljive.

Bye ::

@predi: Hvala.

@Lakotnik29: Seveda obstaja. Razen če misliš, da ti pišem iz druge galaksije.

Ales ::

Ne, ampak iz tvojega trenutnega bivališča. To, da ti ali celo kak del naše JU misli, da je začasno, N26 ne zanima.

Bye ::

Ja no, saj to ves čas pravim, da je malo brezveze, ker se tako oglašujejo, da človek ne bi pomislil na komplikacije pri takšni rutinski zadevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

St235 ::

Bye je izjavil:

@predi: Hvala.

@Lakotnik29: Seveda obstaja. Razen če misliš, da ti pišem iz druge galaksije.


To da si se ti nekam naselil se ne pomeni da je to tvoje uradno prebivalisce. RS sicer pozna zacasno bivalisce, velika vecina drzav pa tega sploh ne pozna. In nemcija je ena takih. Za tvoje bivalisce steje to kar pise na dokumentih.

Bye je izjavil:

Ja no, saj to ves čas pravim, da je malo brezveze, ker se tako oglašujejo, da človek ne bi pomislil na komplikacije pri takšni rutinski zadevi.


Posiljanje kreditnih kartic na random naslove po moznosti v nigerijo ni niti pod razno brezveze ali rutinsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CleanPower ::

Zdravo,

kakšne so zdaj možnosti za nakazilo na n26? Samo bančno nakazilo?

FireSnake ::

Bye je izjavil:


Čuden, ker pričakujem, da eni moderni banki ne bi smel biti problem pošiljati na drug naslov? A ni bistvo, da dobim kartico?


Ne. Če živiš drugje spremeniš naslov. Tako preprosto je to.
In ravno od "moderne banke" se pričakije, da stvari, kot je bančna kartica ne bo pošiljala kar nekam.

Eni ste res čudni.
Podobna situacija: moški pride na zdravniškega (verjetno je izgubil izpit). In mu sestra reče, da rabi neki sklep iz sodišča. Pravi, da ga nima. In, da je že dolgo tega, kar se je to dogajalo.
Sestra reče, da pač ne bo mogel opraviti zdravniškega, dokler tega papirja nima.
Začne se razburjati, češ, kakšni postopki so to?
Kakšni?
Takšni, da ti zadostiš vsem pogojem! Pika!

Res, smešne ste razvajene princeske, ki mislite, da se svet vrti okoli vas.

CleanPower je izjavil:

Zdravo,

kakšne so zdaj možnosti za nakazilo na n26? Samo bančno nakazilo?


Glede na to, da fizične ni banke v Sloveniji, kakšne so še druge možnosti.
Po tvoje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

BuDi79 ::

FireSnake je izjavil:

Glede na to, da fizične ni banke v Sloveniji, kakšne so še druge možnosti.
Po tvoje?
Fizične banke ni niti v Nemčiji pa Avstriji, ampak tam lahko položiš v vseh DM Drogeriemarktih (tudi če nisi lokalec)

Bye ::

Bančna kartica se ne pošilja kar nekam, ampak meni. To je 21. stoletje, drugo ime za omenjene pogoje banke za pošiljanje kartice pa je nefleksibilnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

BuDi79 ::

Bye je izjavil:

drugo ime za omenjene pogoje banke za pošiljanje kartice pa je nefleksibilnost.
a ti država davčno napoved tudi pošlje kamor hočeš?

JN ::

Bye je izjavil:

Bančna kartica se ne pošilja kar nekam, ampak meni. To je 21. stoletje,

Mah to je čist brezvezna banka... če bi bili res tako moderni, kot se oglašujejo, bi jim bilo vseeno za varnost in bi snežinkam kar po twiterju poslali kartico, sam da nehajo jamrat po forumih.
««
81 / 189
»»