» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
74 / 189
»»

Mare2 ::

6151 je izjavil:

Saj morš vsako transakcijo potrdit na telefonu

Ali je telefon varen? Npr. zaščiten z vzorcem pri Samsung? Kolikokrat lahko fališ geslo za vstop v aplikacijo? :)

Groot ::

Dostop do N26 je praktično enako varen kot dostop do (večine) klasičnih spletnih bank. Že res, da za dostop do klasične spletne banke rabiš nameščen certifikat. Ampak večina ljudi tako ali tako nima zaklenjenih računalnikov. Od tam naprej potrebuješ samo še geslo za certifikat, ki ga tudi precej ljudi nima, in pa geslo za spletno banko. Torej si spet na istem, da potrebuješ velikokrat zgolj napravo in pa eno geslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

6151 ::

Mare2 je izjavil:

6151 je izjavil:

Saj morš vsako transakcijo potrdit na telefonu

Ali je telefon varen? Npr. zaščiten z vzorcem pri Samsung? Kolikokrat lahko fališ geslo za vstop v aplikacijo? :)


Prvič imaš geslo/fingerprint da ga odkleneš, potem imaš še eno geslo za N26 in nato moraš še svoj pin vpisat. Pojma nimam kolikokrat lahko fališ

Mare2 ::

6151 je izjavil:


Prvič imaš geslo/fingerprint da ga odkleneš, potem imaš še eno geslo za N26 in nato moraš še svoj pin vpisat. Pojma nimam kolikokrat lahko fališ


6151, saj to vem. Morda bo odgovoril kdo, ki ve kaj več od naju. :)

Sem našel navodilih za moj Samsung Galaxy S9, da lahko vklopiš, da se ponastavi na tovarniške nastavitve, če 15x zgrešiš vzorec. Sem tako nastavil. :)

Killermode ::

Mare2 je izjavil:

6151 je izjavil:


Prvič imaš geslo/fingerprint da ga odkleneš, potem imaš še eno geslo za N26 in nato moraš še svoj pin vpisat. Pojma nimam kolikokrat lahko fališ


6151, saj to vem. Morda bo odgovoril kdo, ki ve kaj več od naju. :)

Sem našel navodilih za moj Samsung Galaxy S9, da lahko vklopiš, da se ponastavi na tovarniške nastavitve, če 15x zgrešiš vzorec. Sem tako nastavil. :)

No, samo sedaj se ga napit ne smeš. ;)

fokz8 ::

ko na n26 delate account za s.p. ...ali izberete business(0.1%) ali personal?
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Groot ::

fokz8 je izjavil:

ko na n26 delate account za s.p. ...ali izberete business(0.1%) ali personal?


Business

Jaša513 ::

Če si kdo misli narest račun mi lahko napiše zasebno sporočilo in pošljem promo code s katerim dobiš 10EUR ob kreaciji računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jaša513 ()

Jerry000 ::

Imate tukaj vsi N26 kot primaren račun za prilive? Kaj pa krediti itd? Trenutno mi je luštno ker mam na Abanki Maestro in Visa Electron in je prenos med računi takojšen

DePalmo ::

Ne. Primaren je slovenski, N26 je za "igranje" oz. šparanje pri plačevanju položnic, plačila preko interneta in ker sem hotel MasterCard in ne Maestro.

Ima pa, kolikor spremljam, marsikdo N26 za primarnega in slovenskega nobenega.

jakan123 ::

Jaz N26 uporabljam za s.p. Slovenski račun imam samo še zaradi tega, ker dobim tako boljše pogoje za stanovanjski kredit. Takoj ko bo mogoče bom vse prestavil na N26 in bo to moj edini račun.

matobeli ::

N26 je primaren, imam pa še DH, ker se vsake tolko časa pojavi "zahteva" po slo TRR.

Kebo ::

Lepa dopolnitev N26 je tudi Mbills aplikacija.

miko22 ::

Tudi jaz imam primaren račun N26
- vse sepa DB delujejo
- plačo prejemam na N26
- vse plačujem na N26 v trgovini, ostale položnice, karkoli.

Imam še sicer na šparkase, ker mam tam kredit, pa uporabljam samo za to, da plačam kredit in pogledam stanje 1x na mesec.

Jerry000 ::

A je to podobno kot Revolut? Zakaj ste se odločili za N26 (primarni)? To je potem verjetno potrebno javiti kaj fursu.

PARTyZAN ::

To vse so stvari, ki so že neštetokrat predebatirane v tej temi. Odgovore na tvoja vprašanja boš dobil na prejšnji strani ali dveh.

nejc311 ::

Kako je z referral bonusom v Sloveniji?
Ali ga dobim ali ne, če povabim prijatelja? Na uradnih straneh piše, da ne, ampak tu ljudje ponujajo kode. Pomislil sem, da mogoče zato ker imajo ambasadorji drugačen status in njihove kode vseeno omogočajo bonuse, ampak so mi na support chatu rekli, da tudi ambasadorske kode ne bodo v Sloveniji ne enemu in ne drugemu prinesle bonusa.
Kaj je torej fora, da tu ponujajo kode? Ali imajo mogoče ti ambasadorji neslovenski N26 račun in jim zato deluje?

sandmat ::

ambassador koda (recimo http://bit.ly/zacni) v Sloveniji deluje, osebne kode pa niso delovale.

Jaša513 ::

Ta nov program za deljenje kode(ki jo ima vsak) z prijateljem v Sloveniji res ni aktiven. Ambasadorstvo(meni so to ponudili ker sem bil zgodnji uporabnik banke)kjer dobiš promo code s katerim nov uporabnik na račun dobi 10€, pa v Sloveniji deluje

anketar ::

A je kdo zaposlen v javnem podjetju in so mu zavrnil prejemat plačo na n26 račun, zaradi omejitve programa in prevelikega stroška s katerim bi to omogočili (plačilo, da napišejo nekaj vrstic kode)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

McClane ::

Si jim omenil da so po mnenju Banke Slovenije v prekršku? Sporoči BS in bodo hitro uredili.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

anketar ::

sklepam da, bi podjetje, ki dela prog. opremo rad zaračunal (okol 1 povprečno plačo) da se to vklopi (kokr dodatna ponudba) (investicija v javnem podjetju za eno osebo je No go), jst sm sklepal, da majo vsa javna podjetja iste rač. programe, in da pač nebi smel diskriminirat med bankami v eu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

anketar ::

Nevem, če je BS v pristojnosti ugotavljat ali proizvajalec opreme sme zaračunavati to kot dodatno storitev ali ne?

St235 ::

BS je v pristojnosti, da sankcionira, če podjetje (javno ali privatno) svojim zaposlenim tega ne zagotovi. Kako do tega pridejo jim je vseeno.

Drugače pa ne, javna podjetja (z izjemo neposrednih proračunskih uporabnikov, ki imajo MFERAC) nimajo enakih programov za obračunavanje plač.

anketar ::

nevem, rečeno mi je blo, da (javno podjejte) ne misli plačat ankesa (zasebnemu podjetju), da to omogoči v programu za samo 1 osebo

nevem a se splača tvegat odpoved zarad tega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

cortez ::

@anketar

Ne vem, če se ti na dolgi rok splača varčevat z N26, saj si omejen z max. mesečnim zneskom porabe :

What is the maximum I can spend?

The maximum daily limits (total sum within 24 hours) for card payments are:

ATM withdrawals: €2.500 (or €600 in Togo, Congo, Benin, Ivory Coast, Kenya, Cameroon, Nigeria, Senegal, and Algeria for French customers)

In-store or online payments: €5.000

You can set your own daily ATM withdrawal and payment limits within our limits directly in the app by tapping ? My Account then Card settings.

The maximum daily limits (rolling 24 hours) for bank transfers are:

MoneyBeam to N26 customers (both parties must be visible): €1.000

MoneyBeam to non-N26 customers: €100

Outgoing transfers: €50.000

Incoming transfers: No limit

The maximum monthly limit (total sum) for card transactions is €20.000*.


Samo za primerjavo...gotovinski račun s spletno banko te v SLO stane 0,61€...nakazilo UPN 0,39€.

Killermode ::

cortez je izjavil:

@anketar
Samo za primerjavo...gotovinski račun s spletno banko te v SLO stane 0,61€...nakazilo UPN 0,39€.

Katera banka?
Pri 11 UPNjih, kar se nabere hitro, si že na cca5€ na mesec.

cortez je izjavil:

@anketar
Ne vem, če se ti na dolgi rok splača varčevat z N26, saj si omejen z max. mesečnim zneskom porabe :

Verjetno tisti, ki si želijo(mo) prišparat z N26 par € na mesec, ne rabijo večjih zneskov porabe. Glede na to, da so plače manjše kot limiti, ter poraba skoraj cela plača mesečno.

Ales ::

@cortez, ne ločiš med limiti pri uporabi bančne kartice in mesečnim zneskom porabe na računu.

Imaš pa dnevni limit nakazil iz tvojega na druge račune €50.000, to pa. Ti to predstavlja problem?

cortez ::

Ales...hotel sem omenit, da imaš tudi pri N26 omejitve.

A se res splača reskirat s službo in zategovat pri delodajalcu, če lahko za ceno, manjšo od 1 kave, si prenakažeš potrebni znesek na N26 ?

Lahko odpreš TRR tudi na DH, pa te košta prenakazilo 0,25€, vodenje pa imaš 12m free.

Mare2 ::

cortez je izjavil:

Ales...hotel sem omenit, da imaš tudi pri N26 omejitve.


cortez, preveč navijaš za DH. O tej banki je posebna tema in pojdi tja nabijat. Pa pojdi čakat v vrsto, ko boš hotel plačat kako položnico na banki. :)

cortez ::

Mare, ne seri...s tvojimi linki in nasveti samo zaradi svoje koristi.

N26 smo že meli, ko je bil še Wirecard zraven...

broken/link ::

Mare2 je izjavil:

Pa pojdi čakat v vrsto, ko boš hotel plačat kako položnico na banki. :)

pejt čakat v vrsto od N26... Oh, wait...

Rašo ::

živjo,

ima kdo promo kodo mogoče?

hvala.

lp

Mare2 ::

Rašo je izjavil:

živjo,

ima kdo promo kodo mogoče?

hvala.

lp


Seveda.


Klikni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Peterrr ::

Jaša513 je izjavil:

Če si kdo misli narest račun mi lahko napiše zasebno sporočilo in pošljem promo code s katerim dobiš 10EUR ob kreaciji računa.

hvala m8...

NooB ::

A ste že kaj napisali o e-računih in N26? So jih SLO izdajatelji sposobni poslat v N26?
LP, JAZ

Killermode ::

NooB je izjavil:

A ste že kaj napisali o e-računih in N26? So jih SLO izdajatelji sposobni poslat v N26?

E-račun je bolj slovenska pogruntavščina. Delujejo pa direktne bremenitve.

PreviousUser ::

A je še kak način za avtorizacijo plačil razen push obvestil? Ta mi namreč ne delajo.

Killermode ::

PreviousUser je izjavil:

A je še kak način za avtorizacijo plačil razen push obvestil? Ta mi namreč ne delajo.

Ko odpreš app. klikneš na transakcijo in jo potrdiš?

Master_Yoda ::

Ne dela ce ti push notifikacije ne delajo - preverjeno - ker ti odpre push notification.

Mitchoo uporabljas brez google storitev telefon ? Probaj z microG - meni dela.
Dovie'andi se tovya sagain.

PreviousUser ::

Master_Yoda je izjavil:

Ne dela ce ti push notifikacije ne delajo - preverjeno - ker ti odpre push notification.

Mitchoo uporabljas brez google storitev telefon ? Probaj z microG - meni dela.


Sem probal z microG, samo ni podprt ROM. Si bom sposodil od koga Googlov telefon ali pa kakšnega poceni kupil. :D

Master_Yoda ::

Mislim da lahko tudi preko Magiska oz. Xposed modulov enablas signature spoofing v ROMu, ne vem pa ce to 100% dela - ce bos imel kaj casa za probati.
Dovie'andi se tovya sagain.

PreviousUser ::

Master_Yoda je izjavil:

Mislim da lahko tudi preko Magiska oz. Xposed modulov enablas signature spoofing v ROMu, ne vem pa ce to 100% dela - ce bos imel kaj casa za probati.


Bom probal še tole, hvala! ;)

Master_Yoda ::

Da ti se malo olajsam: Vcasih fakestore od microG ne zahteva signature spoofing in zato microG ne dela. V tem primeru povezi telefon z racunalnikom preko ADB in mu poslji se komando:

pm grant com.android.vending android.permission.FAKE_PACKAGE_SIGNATURE
Dovie'andi se tovya sagain.

perci ::

NooB je izjavil:

A ste že kaj napisali o e-računih in N26? So jih SLO izdajatelji sposobni poslat v N26?

Sposobni so jih poslat, vendar jih N26 ni sposobna sprejet.

Slovenski e-računi se izdajajo po shemi "e-slog" in kristalno jasno je, da nemška banka tega ne bo podprla.

fokz8 ::

Zdravo

Danes sem domov dobil mastercard od n26...račun sem nato sconnecto s paypalom...iz svoje banke sem si nakazal denar na n26(ki še ni prispel), pa sem po cca 1h na paypalu prejel tole obvestilo.

"We recently received a report of unauthorized activity on a bank account linked to your PayPal account. To keep your account secure, we've limited certain features in your account. You'll need to provide the requested information to regain full access."

Se je že komu to zgodilo / kaj naj bi bilo tole?

lp
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Mare2 ::

fokz8 je izjavil:

Zdravo

Danes sem domov dobil mastercard od n26...račun sem nato sconnecto s paypalom...iz svoje banke sem si nakazal denar na n26(ki še ni prispel), pa sem po cca 1h na paypalu prejel tole obvestilo.

"We recently received a report of unauthorized activity on a bank account linked to your PayPal account. To keep your account secure, we've limited certain features in your account. You'll need to provide the requested information to regain full access."

Se je že komu to zgodilo / kaj naj bi bilo tole?

lp

Piše sicer nekaj drugega, vendar ob vpisu paypal naredi testni vpis v breme -1 EUR. In če ni stanja...

St235 ::

fokz8 je izjavil:

Zdravo

Danes sem domov dobil mastercard od n26...račun sem nato sconnecto s paypalom...iz svoje banke sem si nakazal denar na n26(ki še ni prispel), pa sem po cca 1h na paypalu prejel tole obvestilo.

"We recently received a report of unauthorized activity on a bank account linked to your PayPal account. To keep your account secure, we've limited certain features in your account. You'll need to provide the requested information to regain full access."

Se je že komu to zgodilo / kaj naj bi bilo tole?

lp


Si povezal račun (TRR) ali kreditno kartico?

Drugače kreditna online ponavadi ne dela, dokler je prvič ne vtakneš v POS ali bankomat.

fokz8 ::

@mare2

naredil sem tole - Confirm your bank - We sent 2 small deposits (less than 1,00 EUR) to your N26 Bank Gmbh Checking ooooXXXX account.

Minilo je že cca 10min, pa še nisem dobil kaj. Ne vem ali je to instant ali ne? Za potrjevanje računa bi že lahk blo instant pomoje

@lakotnik29

sem sconnectal in bank account in debit/credit card...

če prav razumem, ne deluje plačevanje z njo dokler ne koristiš prvič? nakazilo na njo pa menda ja?
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

perci ::

1. Ali imaš na računu pozitivno stanje? Si nakazal kaj gor?
2. Ali si že kaj plačal z njo oziroma jo vsaj vtaknil v bankomat?

Če nisi, potem to naredi in se potem ponovno javi.
««
74 / 189
»»