» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
73 / 189
»»

Mare2 ::

Nekako takole izgleda vzorček - zahteve. Pošlji kar po emailu firmi, pri kateri bi rad odprl račun. :) Linki tu na SLO-TECHu so skrajšani. Skopiraj jim celega.

--------------


______________


Naslovnik:

________________

Zahtevam odprtje Sepa direktne obremenitve na moj račun
IBAN:
DE22300110000000000004
BIC:
NTSBDEB1XXX odprt pri nemški banki N26 GmbH.
za moje mesečne računa za _____________ zadnji račun št.______, z dne ____________.
na podlagi uredbe v linku spodaj.
UREDBA (EU) št. 260/2012 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA. Glej Predvsem člen 3 in člen 9.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content...
Eden od pogojev je tudi, da je banka, ponudnica plačilne storitve (banka, pri kateri je odprt račun, na katerega plačujem), vključena v shemo CORE SDD. Če je izpolnjen ta pogoj, ni nobenega razloga, da bi mi zavrnili odprtje direktne bremenitve pri nemški banki.
Ker imate bančni račun odprt pri banki, ki podpira SEPA Direct Debit Core sheme, vseh 16 slovenskih bank http://www.zbs-giz.si/zdruzenje-bank.as... to shemo podpira https://www.europeanpaymentscouncil.eu/... .

Prosim, da sprovedete zahtevano, da ne bom prisiljen uporabiti svojo pravico, ki je opisana v nadaljevanju:
V primeru ugotovitve morebitnih nepravilnosti pri poslovanju z direktnimi obremenitvami SEPA lahko uporabniki plačilnih storitev naslovijo prijavo na Banko Slovenije, ki bo kot
pristojni nadzorni in prekrškovni organ ustrezno ukrepala.
------------
-Priloga: podpisan SEPA direktna bremenitev obrazec

weasel ::

Preko N26 se verjetno ne da urediti Rent-a-Car (npr. v Spaniji), ali se motim?

BuDi79 ::

weasel je izjavil:

Preko N26 se verjetno ne da urediti Rent-a-Car (npr. v Spaniji), ali se motim?
Verjetno je brezveze to že ene 42x napisano na prejšnjih straneh.

flameir ::

weasel je izjavil:

Preko N26 se verjetno ne da urediti Rent-a-Car (npr. v Spaniji), ali se motim?


Pri enih se da, pri drugih ne. N26 je debitna Mastercard, eni jo zavrnejo, drugi vzamejo. Na kartici ti bodo rezervirali sredstva (znesek je odvisen od avta, ampak je to takoj 500-1000e). Jaz sem vzel rentacar v Izraelu z N26 in je šlo. Enim pa ni šlo tud kje v Evropi.

Uglavnem, dobr je met backup kreditno, če se slučajno zgodi, da ne gre. Lahko greš pa k drugmu rent a carju, pri enem bodo že vzel N26.

Naabo ::

Delodajalec "nakazuje plače redno zaposlenim v RS na račune odprte v RS". Kaj storiti, da bi se ta praksa spremenila? Na ZPS članku Menjava banke je zapisano:
"Če imate račun odprt pri tujem ponudniku plačilnih storitev in imate težave s prejemanjem nakazil, ker jih plačnik pogojuje s slovenskim računom, nas o tem obvestite, pritožbo pa naslovite na Banko Slovenije. Plačnik ne sme pogojevati prejemniku plačila, na kateri račun, odprt v EU, bo nakazal sredstva, enako velja za prejemnike plačil."
Je že kdo uspešno rešil težavo, za začetek na mehak način v stilu zgornjih mailov o direktnih bremenitvah?

Mare2 ::

Naabo je izjavil:

Delodajalec "nakazuje plače redno zaposlenim v RS na račune odprte v RS". Kaj storiti, da bi se ta praksa spremenila? Na ZPS članku Menjava banke je zapisano:
"Če imate račun odprt pri tujem ponudniku plačilnih storitev in imate težave s prejemanjem nakazil, ker jih plačnik pogojuje s slovenskim računom, nas o tem obvestite, pritožbo pa naslovite na Banko Slovenije. Plačnik ne sme pogojevati prejemniku plačila, na kateri račun, odprt v EU, bo nakazal sredstva, enako velja za prejemnike plačil."
Je že kdo uspešno rešil težavo, za začetek na mehak način v stilu zgornjih mailov o direktnih bremenitvah?


Za začetek delodajalcu pošlji pisno (ali po mejlu) zahtevek za izplačilo plače na tvoj račun. Ko dobiš zavrnitev, jo forvardiraj na Banko Slovenije. :)

Naabo ::

Mare2 je izjavil:


Za začetek delodajalcu pošlji pisno (ali po mejlu) zahtevek za izplačilo plače na tvoj račun. Ko dobiš zavrnitev, jo forvardiraj na Banko Slovenije. :)

To že imam :)

McClane ::

Meni so brez težav spremenili račun za prejemanje na N26 in s par dobrimi nasveti od tu, je tudi upravnik čudežno omogočil odprtje trajnega naloga na N26, čeprav prej ni šlo.

Vsekakor pomaga omemba da je nekdo v prekršku, če drugače tretira EU banke in slovenske, ter da se zna vmešati Banka Slovenije :)
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

miko22 ::

Vam dela N26?

modelno1 ::

Nope, niti app niti web se noče prijavit v račun.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

chort ::

modelno1 je izjavil:

Nope, niti app niti web se noče prijavit v račun.

+1

Sem pa pred 1h brez problemov plačal na POS terminalu.

Killermode ::

chort je izjavil:

modelno1 je izjavil:

Nope, niti app niti web se noče prijavit v račun.

+1

Sem pa pred 1h brez problemov plačal na POS terminalu.

app in web down...
Pos plačevanje dela preverjeno 1sekundo nazaj.

GupeM ::

App je down, sem pa pred slabo uro se dobil notification o prejemu nakazila.

Kebo ::

GupeM ::

Zdaj ze dela.

gregecslo ::

Zdravo!

Nekak mi ne rata uredit google pay-a.
Imam app, zadeva dela, dodam N26 kartico potem pa ko želim vklopit contactless dobim da kartica ni supported.
Baje imajo na katico restrikcijo, torej če jo pošljejo v SLO zadeva NE bo delala kljub temu da google pay app deluje bp.

Ali to kdo ima da mu dela in da je kartico prejel na naslov v SLO?

Hvala!

Rocker775 ::

Mene zanima kakšna je razlika med N26 in Skrill. in pa kako država gleda na to, če imaš N26? Ali lahko FURS vidi koliko imaš gor denarja? Moraš kaj poročati? Kaj prijaviti?

gregecslo ::

Ja moraš ja, N26 account moraš na FURS prijavit v roku 8 dni.

predi ::

gregecslo je izjavil:

Zdravo!

Nekak mi ne rata uredit google pay-a.
Imam app, zadeva dela, dodam N26 kartico potem pa ko želim vklopit contactless dobim da kartica ni supported.
Baje imajo na katico restrikcijo, torej če jo pošljejo v SLO zadeva NE bo delala kljub temu da google pay app deluje bp.

Ali to kdo ima da mu dela in da je kartico prejel na naslov v SLO?

Hvala!
Slovenski N26 komitenti dobijo "slovenske" kartice. Niti ni bistven naslov na katerega si kartico prejel. Sam imam recimo naslov posredovan njim različen od svojega stalnega naslova. Pomisli na druge podatke, ki si jih moral posredovati pri kreiranju računa (davčna rezidenca, davčna številka). Google Pay je region locked oz. so zaklenjene nekatere storitve, ki jih slednji obsega. Če nekaj v naši državi ni podprto, pač ni podprto.

b4d ::

Dejansko je pomemben naslov na katerega posljejo kartico, ker je vsaj pri N26 na ta naslov vezana dejanska drzava kartice. To luknjo s pridom izkoriscajo nekateri tako, da lahko ApplePay uporabijo. Preko Cheaper&More dobis naslov, ki ga uporabis za dostavo nove/nadomestne kartice, ker je ta naslov DE, je kartica DE in lahko potem aktiviras ApplePay. Kaksne so posledice tega ko/ce te dobijo oz. ugotovijo da si si prilagodil pravila ne vem.
b4d.sablun.org

predi ::

Potem pa je to še en razlog več za podporo teoriji, da je celoten N26 vzpostavilo par študentov s preveč časa. Jaz si vseh teh šalabajzerij ne znam razlagati drugače.

miko22 ::

predi je izjavil:

Potem pa je to še en razlog več za podporo teoriji, da je celoten N26 vzpostavilo par študentov s preveč časa. Jaz si vseh teh šalabajzerij ne znam razlagati drugače.


Lahko pojasniš svojo trditev? Kaj je pol narobe z n26?

St235 ::

predi je izjavil:

Potem pa je to še en razlog več za podporo teoriji, da je celoten N26 vzpostavilo par študentov s preveč časa. Jaz si vseh teh šalabajzerij ne znam razlagati drugače.


Zdaj so na n26 šalabajzerji, ker se gre google geoblokade na njihovih storitvah? Očitno so tudi na google sami šalabajzerski študenti, ker blokirajo kartice glede na naslov, kamor so dostavljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

Rocker775 je izjavil:

Mene zanima kakšna je razlika med N26 in Skrill. in pa kako država gleda na to, če imaš N26? Ali lahko FURS vidi koliko imaš gor denarja? Moraš kaj poročati? Kaj prijaviti?


Rocker775, država dovoljuje, da imaš račune odprte tudi v tujini. Da, FURS vidi koliko imaš gor denarja. O stanju in prilivih ne rabiš posebej poročati, račun pa moraš prijaviti na FURS v 8 dneh. Uporabiš lahko postopek po navodilu - klikni.

kixs ::

Zadnje case opazam, da slovenske banke opozarjajo uporabnike, ki zelijo nakazat na nemski racun. TRR je TRR, ne vem zakaj se tam na okencu vmesavajo kam kdo nakazuje!? Ali je to res tako problematicno?

lp

delfinus ::

Katere slovenske banke in katere uporabnike opozarjajo in kaj bi jih naj opozarjali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

kixs ::

Nimam pojma tocno. En mi je hotel nakazat. Mu dam podatke in da je racun od N26. Potem mi sporoci,da so ga na banki opozorili, da je to racun v DE in ni placal. Se cakam vec info od njega.

En drugi mi je napisal, da ne more v spletni banki izbrati kaj drugega kot samo SI56 - kar smo potem resili preko PayPal-a. Tako da ne vem ali gre samo za neznanje.

Lp

delfinus ::

Disi po neznanju uporabnikov ja in mogoce s tem, da ni bil seznanjen, da je N26 resnicno v Nemciji. Marsikdo to kar takoj poveze z mutnimi posli. Pa ja de ze :).

sandmat ::

delfinus je izjavil:

Disi po neznanju uporabnikov ja in mogoce s tem, da ni bil seznanjen, da je N26 resnicno v Nemciji. Marsikdo to kar takoj poveze z mutnimi posli. Pa ja de ze :).


Teta na kaslcu mu je rekla "ma kaj nakazujete u nemčijo?" in tip je rekel "ne, joža iz sosednje ulice je to". Teta nato nadaljuje "zakaj pa je to nemški račun? da se ni zmotil ... "

The end. :D

Mare2 ::

kixs je izjavil:

Nimam pojma tocno. En mi je hotel nakazat. Mu dam podatke in da je racun od N26. Potem mi sporoci,da so ga na banki opozorili, da je to racun v DE in ni placal. Se cakam vec info od njega.

En drugi mi je napisal, da ne more v spletni banki izbrati kaj drugega kot samo SI56 - kar smo potem resili preko PayPal-a. Tako da ne vem ali gre samo za neznanje.

Lp


kixs, poštarica je opozorila onega, da je račun v tujini, kar je res (verjetno samo informativno, torej samo da ve). Ni to nič takega. Za drugič pa lahko to ljudem, ki naj ti nakažejo denar na N26 že ti poveš, seveda pa je provizija ista, kot če bi nakazal na račun v Sloveniji. Vsaj tako bi moralo biti.

Lahko da ima kaka spletna banka pri plačilih možnost izbrati le SI56. V tem primeru naj gre uporabnik pod meni plačilo v tujino. Tam ne bo problem. Tudi tu velja, da je provizija ista, kot če bi nakazal na račun v Sloveniji.

kixs ::

Ja. Mutna posla na TRR-ju :lol:

Mare2 ::

kixs je izjavil:

Ja. Mutna posla na TRR-ju :lol:


Človek, ki ne ve, da smo že kar nekaj let v Evropi bi res lahko pomislil na mutna posla. Razumem te. :)

predi ::

miko22 je izjavil:

predi je izjavil:

Potem pa je to še en razlog več za podporo teoriji, da je celoten N26 vzpostavilo par študentov s preveč časa. Jaz si vseh teh šalabajzerij ne znam razlagati drugače.


Lahko pojasniš svojo trditev? Kaj je pol narobe z n26?
Če spremljaš tole temo, potem bi moral vedeti kaj mislim. Od prekletih šumnikov do zadnjega random izpada pri loginu. Stvari, za katere jim je bilo javljeno, da so bugi, ne odpravijo, v produkcijo dejejo napol delujoč app, "izboljšajo" webpage z odstranjevanjem funkcionalnosti, ipd. No, po novem pa še dovoljujejo zlorabe z mešetarjenjem z naslovi, čeprav imajo vse potrebne informacije, ki jim omogočajo zatrtje takšnih primerov že v kali. Pač šalabajzerija.

delfinus ::

In taksnih ljudi je ogromno in veliko jih je v startu takoj prestrasenih, takoj ko kaj strli iz povprecnega vsakdana. Vse je cudno in takoj naletis na nezaupanje in cudno gledanje, ko pa Banka ni slovenska. To, ko imamo kao tech geeki N26 je ena mala drobtina in vemo kako se stvari streze spredaj in zadaj. Poznamo pravila igre in tudi poslujemo preko naslednjega hriba in doline. Smo pa se vedno ena mala pescica, ki uporabljamo prednosti te banke. Je pa uporabnikov vedno vec, to pa ja, ker pac gre to pocasi v zavest vsakdanjega Janeza.

St235 ::

predi je izjavil:

miko22 je izjavil:

predi je izjavil:

Potem pa je to še en razlog več za podporo teoriji, da je celoten N26 vzpostavilo par študentov s preveč časa. Jaz si vseh teh šalabajzerij ne znam razlagati drugače.


Lahko pojasniš svojo trditev? Kaj je pol narobe z n26?
Če spremljaš tole temo, potem bi moral vedeti kaj mislim. Od prekletih šumnikov do zadnjega random izpada pri loginu. Stvari, za katere jim je bilo javljeno, da so bugi, ne odpravijo, v produkcijo dejejo napol delujoč app, "izboljšajo" webpage z odstranjevanjem funkcionalnosti, ipd. No, po novem pa še dovoljujejo zlorabe z mešetarjenjem z naslovi, čeprav imajo vse potrebne informacije, ki jim omogočajo zatrtje takšnih primerov že v kali. Pač šalabajzerija.


Seveda mirno spregledaš dejstvo, da je google tisti, ki za svoje storitve uporablja geoblokiranje in določa pogoje za to.

predi ::

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

miko22 je izjavil:

predi je izjavil:

Potem pa je to še en razlog več za podporo teoriji, da je celoten N26 vzpostavilo par študentov s preveč časa. Jaz si vseh teh šalabajzerij ne znam razlagati drugače.


Lahko pojasniš svojo trditev? Kaj je pol narobe z n26?
Če spremljaš tole temo, potem bi moral vedeti kaj mislim. Od prekletih šumnikov do zadnjega random izpada pri loginu. Stvari, za katere jim je bilo javljeno, da so bugi, ne odpravijo, v produkcijo dejejo napol delujoč app, "izboljšajo" webpage z odstranjevanjem funkcionalnosti, ipd. No, po novem pa še dovoljujejo zlorabe z mešetarjenjem z naslovi, čeprav imajo vse potrebne informacije, ki jim omogočajo zatrtje takšnih primerov že v kali. Pač šalabajzerija.


Seveda mirno spregledaš dejstvo, da je google tisti, ki za svoje storitve uporablja geoblokiranje in določa pogoje za to.
Google ima v svojih pogojih uporabe definirano katere storitve so dostopne uporabnikom v kateri regiji. Če nekaj Slovencem ni namenjeno, nam pač ni. Ne razumem kateri del mojih sporočil je sporen v tej smeri oz. zakaj to problematiziraš.

St235 ::

Problematiziram to, da je po tvojem kriv N26, ker je google zadevo tako šalabajzersko implementiral, da je važen naslov pošiljanja ne pa stalno bivališče ali pa davčna številka.

O izjavi, da če nam nekaj ni namenjeno se je pač treba sprijaznit, pa raje nebi, ker boš užaljen in ker je v tej temi povsem offtopic. V taki situaciji bi bilo s strani EK edino pravilno, da take prakse nemudoma in ostro sankcionira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

predi ::

St235 je izjavil:

Problematiziram to, da je po tvojem kriv N26, ker je google zadevo tako šalabajzersko implementiral, da je važen naslov pošiljanja ne pa stalno bivališče ali pa davčna številka.
Na podlage česa pa to sklepaš? Logično je namreč, da Google podatke o kartici pridobi ob dodajanju na Google Pay. Podatke po vsej verjetnosti pridobi posredno/neposredno od N26. Če ti podatki niso pravilni, je pa menda ja očitno, da je krivec N26, ki ni posredoval pravilnih informacij o komitentu.

St235 ::

Očitno google vpraša za napačne podatke, glede na to, da N26 razpolaga s podatki, ki neodvisno od naslova pošiljanja enoznačno definirajo državo, kjer prebiva posameznik. Ampak očitno se zadovoljijo z naslovom, kamor je bila kartica poslana. Glede na to, da n26 ni edina kartica, ki jo lahko dodaš, kljub temu da google pay ni uradno podprt, je več kot očitno šalabajzerstvo na googlovi strani. Ampak to te seveda ne ustavi, da ne nadaljuješ svoje mantre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GupeM ::

predi je izjavil:

St235 je izjavil:

Problematiziram to, da je po tvojem kriv N26, ker je google zadevo tako šalabajzersko implementiral, da je važen naslov pošiljanja ne pa stalno bivališče ali pa davčna številka.
Na podlage česa pa to sklepaš? Logično je namreč, da Google podatke o kartici pridobi ob dodajanju na Google Pay. Podatke po vsej verjetnosti pridobi posredno/neposredno od N26. Če ti podatki niso pravilni, je pa menda ja očitno, da je krivec N26, ki ni posredoval pravilnih informacij o komitentu.

Si prepričan? Mogoče Google od N26 zahteva naslov, kamor so poslali kartico. V tem primeru N26 ni nič kriv. Ko boš vedel, kaj točno Google zahteva in kaj točno N26 pošilja, pa jim reci, da so šalabajzerski študentje, če so krivi. Do takrat glede tega niso šalabajzerji. So pa šalabajzerji glede podpore šumnikov, to se pa strinjam.

predi ::

Najbolj verjetno je, da je v podatkih o kartici zgolj samo en naslov. Zakaj bi kdorkoli vodil bazo naslovov za pošiljanje o vsaki kartici z namenom, da bi te podatke posredoval tretjim pravnim osebam na zahtevo. To bi šele bila šalabajzerija.

St235 ::

Tudi če je to to, to ne spremeni dejstva, da je šalabajzerstvo na strani googla, ki takšne podatke sprejema. Situacija, kjer se naslov pošiljanja razlikuje od naslova prebivanja ni nekaj eksotičnega, da pri googlu ne bi mogli predvideti. In kot že rečeno n26, niti pod razno ni edina kartica, ki jo lahko v Sloveniji dodaš v google pay, tako da je več kot očitno implementacija geoblokiranja, ki jo uporablja google šalabajzerska.

perci ::

cela drama

sandmat ::

spet ena random tema, kjer se vedno isti folk prepucava in čisti ego. A lahko gremo nazaj na topic? :)

predi ::

Se strinjam. Sploh ker je vse jasno, če prebereš support page za Google Pay, ker piše:

Your bank decides if its cards will work with Google Pay. Banks may restrict certain or all of its cards from making mobile payments.

If your bank isn't listed or your card can't be set up for mobile payments, call the phone number on the back of your card to offer your bank feedback.

Groot ::

predi je izjavil:

Se strinjam. Sploh ker je vse jasno, če prebereš support page za Google Pay, ker piše:

Your bank decides if its cards will work with Google Pay. Banks may restrict certain or all of its cards from making mobile payments.

If your bank isn't listed or your card can't be set up for mobile payments, call the phone number on the back of your card to offer your bank feedback.


No v tem primeru pa tule Googlova določila vsekakor niso točna. Kot ti je že bilo pojasnjeno, Google uporablja geoblokiranje. Torej stvar nima nobene veze s posamezno banko. Če bi bilo tisto, kar si našel, res, potem bi najbrž vsaj katera SLO banka dopuščala uporabo Google Pay. Itak pa zapisano že tako ali tako nima smislna, glede na to da tudi N26 povsem normalno podpira spletna plačila, plačila v tujino, itd.

Saul Goodman ::

tako ali tako ni zdravo googlu posredovati še več podatkov o sebi. ko greš v Italijo v IKEO kupiš v bližnjem gamestopu google play gift card za 10/20/50e in naložiš. verjetno obstaja še kakšna boljša opcija, da povprečni slovenec pride do gift carda. win-win.

Simply! ::

Pozdravljeni,

Mene pa zanima kako je z varnostjo? Glede na to da se v spletno aplikacijo prijavi samo z geslo in dostopa do vseh funkcij računa brez kakšnega SMS preverjanje se mi zdi zelo rizično! Ali se da to kaj dodatno nastaviti?

6151 ::

Saj morš vsako transakcijo potrdit na telefonu

Mare2 ::

OK. Si bom zapisal. :)
««
73 / 189
»»