» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
71 / 190
»»

looser ::

Pa sem tudi jaz srečen lastnik tudi N26 kartice.
Kaj naj zdaj z njo, jih imam nekaj teh kartic N. različnih barv? :-)
Pojma nimam več, zakaj sem jo vzel, najbrž, ker prozorna.
A vi ste vse slovenske račune ukinili kar tako, vse prenesli?
Imate razparcelirano? Ste dali kakšno kartico otrokom (s svojim imenom)?
Direktne bremenitve so brezplačne, pa ene par dvigov, pa ene par sepa orderjev, ja?

modelno1 ::

Vse SEPA transferji v EUR so zastonj.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

gdjv ::

Jaz sem prenesel vse na N26. Tudi plača se tja nakazuje. Imam pa še račun pri Sparkasse (pozitivni račun, ki je 0,00 EUR), da lahko delam gotovinske pologe in potem prenakazujem na N26.

looser ::

Ja, fajn, še en srečnež (?) brez kreditov...

Noro, prozorna je, sem jo že zgubil...

Ah kurc...

Meni je prava samo tista kurva kard curve card...
Samo ko je vse gbp pa menjalna "provizija" 1%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Groot ::

looser je izjavil:

Ja, fajn, še en srečnež (?) brez kreditov...

Noro, prozorna je, sem jo že zgubil...

Ah kurc...


Saj se zavedaš tega da ko iščeš kredit, tega ne delaš samo na svoji trenutni banki, ampak greš na več bank in primerjaš pogoje. In ne, dandanes (v veliki večini primerov) zvestoba banki xyz let preden rabiš kredit ne pomaga prav nič pri pridobivanju ugodnejšega kredita.

looser ::

Groot je izjavil:

Saj se zavedaš tega da ko iščeš kredit, tega ne delaš samo na svoji trenutni banki, ampak greš na več bank in primerjaš pogoje. In ne, dandanes (v veliki večini primerov) zvestoba banki xyz let preden rabiš kredit ne pomaga prav nič pri pridobivanju ugodnejšega kredita.

Ne, se opravičujem, res se ne zavedam...
:'(

tomazic89 ::

looser je izjavil:

Groot je izjavil:

Saj se zavedaš tega da ko iščeš kredit, tega ne delaš samo na svoji trenutni banki, ampak greš na več bank in primerjaš pogoje. In ne, dandanes (v veliki večini primerov) zvestoba banki xyz let preden rabiš kredit ne pomaga prav nič pri pridobivanju ugodnejšega kredita.

Ne, se opravičujem, res se ne zavedam...
:'(

Poznam kar nekaj primerov, kjer je banka komitenta ponudila ravno najslabsi kredit (ces, saj je ze nas). Medtem, ko si za druge banke v primeru iskanja kredita potencialno nov komitent in se jim na dolgi rok "splacas".

Tako da ja.. tudi jaz nimam vec Slo bancnega racuna... ko/ce bom potreboval kredit, bom sel k najugodnejsi ponudbi and that's it.

Zgodovina sprememb…

Redorange ::

A lahko preko bankomata tako da dam bankovce noter, nakažem denar na račun?
A je v tem primeru kaka provizija?

Mare2 ::

Redorange je izjavil:

A lahko preko bankomata tako da dam bankovce noter, nakažem denar na račun?
A je v tem primeru kaka provizija?


Na N26 to ne gre. :) Če nimaš še nekje neke druge elektronske banke, preko katere bi nakazal na N26, mislim, da je najmanj provizije pri Delavski hranilnici. Lahko pa si urediš, da ti kar plačo nakazujejo na N26 račun. :)

Redorange ::

Plačo imam, sem nekaj kupil očetu pa mi je denar na roko vrnil, ker preko nkbm bi bila provizija enih 5€.

harvey ::

Redorange je izjavil:

Plačo imam, sem nekaj kupil očetu pa mi je denar na roko vrnil, ker preko nkbm bi bila provizija enih 5€.

Izpolniš UPN nalog in to plačaš kot položnico z gotovino, kjer je najnižji strošek plačila položnice in imaš nakazano na N26.

 UPN

UPN

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ales ::

Redorange je izjavil:

Plačo imam, sem nekaj kupil očetu pa mi je denar na roko vrnil, ker preko nkbm bi bila provizija enih 5€.
Če je NKBM njegova banka in mu za SEPA nakazila računajo 5 EUR, naj zamenja banko. Ampak tole bolj zveni, kot da ni znal izbrati pravega načina nakazila, ne sme namreč stati nič več, kot če bi nakazoval na kak slovenski račun.

Killermode ::

NKBM Cenik
Plačila s plačilnim nalogom na poštnem okencu
Vplačilo obrazca UPN in UPN QR:
- do vrednosti 98,00 EUR 1,05 EUR
- nad vrednostjo 98,00 EUR in do 501,00
EUR 1,07% od vrednosti/zneska
- nad vrednostjo 501,00 EUR 5,36 + 0,20 % od vrednosti

buttcrack ::

WTF??? temu še židi rečejo židi :)

Buddah ::

Ravno prijavljam račun prek e-davkov. Kolikor imam v spominu sem prek pošte prejel samo kartico...nobene pogodbe ipd.? Se motim?

tomazic89 ::

Buddah je izjavil:

Ravno prijavljam račun prek e-davkov. Kolikor imam v spominu sem prek pošte prejel samo kartico...nobene pogodbe ipd.? Se motim?

Klikni "Downloads" (https://app.n26.com/downloads) in izberi "Bank Information". To pripnes na e-davkin in stvar resena.

Mare2 ::

Buddah je izjavil:

Ravno prijavljam račun prek e-davkov. Kolikor imam v spominu sem prek pošte prejel samo kartico...nobene pogodbe ipd.? Se motim?

Si šel po teh navodilih?
Prijava računa na FURS.

Ena izmed možnosti prijave tujega računa je tudi preko sistema e-davki. https://edavki.durs.si/
Greš na dokumenti
Ostale vloge
DR-Račun Prijava tujih računov
Dodaj račun:

Opomba: Obrazcu morate priložiti kopije dokumentov, iz katerih so razvidni podatki o računih, odprtih v tujini (bančna kartica, pogodba o odprtju bančnega računa, bančna knjižica, ipd.).

Rok za prijavo računa v tujini je 8 dni od odprtja računa oz. je mogoče tudi kasneje (Vprašanje 3) (ni priporočljivo zamuditi).

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Podrobnosti tudi tukaj:
http://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodk...

Buddah ::

Grem po teh navodilih, seveda! Hvala obema za pomoč! Spraševal sem se samo "ali sem po pošti poleg kartice dobil tudi kakšno pogodbo?" glede na to, da je v prijavi računa omenjena "pogodba o odprtju bančnega računa". V spominu imam, da sem prek pošte dobil samo kartico in ničesar drugega.

Mare2 ::

Buddah je izjavil:

Grem po teh navodilih, seveda! Hvala obema za pomoč! Spraševal sem se samo "ali sem po pošti poleg kartice dobil tudi kakšno pogodbo?" glede na to, da je v prijavi računa omenjena "pogodba o odprtju bančnega računa". V spominu imam, da sem prek pošte dobil samo kartico in ničesar drugega.


Karkoli prilepiš zraven, bo OK. Čez čas boš v Edavkih tudi videl, ali je vpisano.

Buddah ::

Sem oddal zahtevek in je bil potrjen v cca. 30 minutah. Ko odprem zavihek za prijavo računov v tujini je N26 račun že prisoten oz. zaveden. Očitno je zadeva urejena :)

Mare2 ::

Buddah je izjavil:

Sem oddal zahtevek in je bil potrjen v cca. 30 minutah. Ko odprem zavihek za prijavo računov v tujini je N26 račun že prisoten oz. zaveden. Očitno je zadeva urejena :)


Vsa čast našim FURS-ovim uslužbenkam. :)

Leprechaun ::

Spet mi je uspelo zavoziti in imam prenizko stanje (sranje, ko račun uporabljam samo za ebay in položnice). S svojega slo. računa ne morem nakazati pravočasno. Bi kdo bil tako dober in na moj N26 račun s svojega nakazal 3€? Dobi povrnjeno + dodatek, da me ponovno ne nagradijo s feeji.
Hvala
*************************************************************

Hashek ::

Leprechaun je izjavil:

Spet mi je uspelo zavoziti in imam prenizko stanje (sranje, ko račun uporabljam samo za ebay in položnice). S svojega slo. računa ne morem nakazati pravočasno. Bi kdo bil tako dober in na moj N26 račun s svojega nakazal 3€? Dobi povrnjeno + dodatek, da me ponovno ne nagradijo s feeji.
Hvala

Če se ni še nihče javil mi pošlji podatke na zs pa bova zrihtala...

DePalmo ::

Prenizko stanje? Torej si šel v minus? Kako?

Killermode ::

DePalmo je izjavil:

Prenizko stanje? Torej si šel v minus? Kako?

Danes bo imel direktno bremenitev iz banćnega računa. Na banki ima manj denarja, kot bo bremenjen račun.

Leprechaun ::

Tako. Težava je zgolj v tem, da iz neznanega razloga mail pošiljajo na dan obremenitve in ne dan prej. V istem dnevu pa žal denarja ne morem prenesti iz preostalih računov :) , razen preko N26 računa drugega uporabnika ali obiske AT.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

Zakaj je ob verifikaciji treba črkovati e-mail v angleščini? :|

Leprechaun ::

Sem že razrešil, hvala vsem.
*************************************************************

Killermode ::

PreviousUser je izjavil:

Zakaj je ob verifikaciji treba črkovati e-mail v angleščini? :|

Zato, da preverijo tvoje razumevanje angleškega jezika.

anketar ::

a to je neki novga? pol leta nazaj ni blo tega

Mare2 ::

Killermode je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Zakaj je ob verifikaciji treba črkovati e-mail v angleščini? :|

Zato, da preverijo tvoje razumevanje angleškega jezika.

Si pomislil, da tip na drugi strani ne razume slovensko? :)

Killermode ::

Glejte. Vi preko telefonskega klica sklepate pogodbo z banko.
Sogovornik na drugi strani mora tudi oceniti vaše razumevanje angleškega jezika, za kar uporabljajo različne načine. Če oceni, da ne razumeš jezika dovolj dobro, da bi lahko bil sposoben za sklenitev pogodbe, te mora zavrniti.

Res je, da je možno, da je moral črkovati svoj e-mail samo zaradi tega ker oseba na drugi strani ni razumela njegove izgovorjave, večja verjetnost pa je bil razlog preverjanja razumevanja angleškega jezika.

delfinus ::

Jap N26 ima kar en standard za odobritev bancega racuna. Anglescina mora iti tekoce drugace ne bo nic. Je morala moja kolegica ponavljat vajo 3x :), no na koncu je prisla do ene normalne sogovornice, ki jo je pac razumela :).
Druge banke kot so npr. Monese, Revolut, Transferwise nimajo tako zahtevnih kriterijev. Nekje samo nekaj preberes z zaslona in ti zajame video, drugje samo slikas dokumente in sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

DePalmo ::

Potem sem še imel srečo da sem se verificiral ko ni bilo potrebno nič od tega, takrat mislim da sem samo poslal sliko sebe s telefona in to je bilo to. Nobenih črkovalnih vaji.

looser ::

pa to ni problem, črkovanje, joj, to je še najmanj, še zabavna reč je...
jaz samo nisem vedel, če hoče civilno (ej bi si) črkovanje ali nato (alfa bravo charlie)..

PARTyZAN ::

NATO, valda. Pa namesto OK moraš uporabljat "ten four".

looser ::

ja, kaj sem jaz vedel, stari, sem bil sam presenečen, zakaj hoče črkovanje...
pa se mi je pač nek refleks oglasil...
civilno črkovanje ni neka posebna zagotovitev...
sem dvakrat vprašal, če je prepričana, da je to res to...
pa to, mimogrede, nista edini abecedi, ki ju uporabljam
(sicer ne dnevno, ampak sezonsko, pa vseeno)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

NikolormousB ::

Klingonščina ni podprt jezik.

j4nm4n ::

Mare2 je izjavil:

Buddah je izjavil:

Grem po teh navodilih, seveda! Hvala obema za pomoč! Spraševal sem se samo "ali sem po pošti poleg kartice dobil tudi kakšno pogodbo?" glede na to, da je v prijavi računa omenjena "pogodba o odprtju bančnega računa". V spominu imam, da sem prek pošte dobil samo kartico in ničesar drugega.


Karkoli prilepiš zraven, bo OK. Čez čas boš v Edavkih tudi videl, ali je vpisano.


Jaz sem dal kar printscreen kjer je viden IBAN in BIC in moje ime. Do drugih informacij nisem našel, ki bi bile primerne.
Nisem pa še kartice prejel. Datum odprtja sem dal takrat ko sem naredil verifikacijo preko kamere.
Pomoje bi moralo biti v redu.

miko22 ::

Vam po posodobitvi dela N26? Meni se zavozla pri prijavi.

manta ::

Jaz se lahko prijavim samo z geslom, preko prstnega odtisa ne gre.

Mare2 ::

miko22 je izjavil:

Vam po posodobitvi dela N26? Meni se zavozla pri prijavi.


Kaj, a potem naj s posodobitijo počakam? :)

DePalmo ::

Katera posodobitev? Ker jih imam vklopljene in se mi danes oz. včeraj ni nič posodabljalo. Sem pa opazil da je pred kakšnim letom nastavljen prstni odtis delal v nedogled in to kljub temu da naj bi delal samo 30 dni. Vmes je bila posodobitev ki to forsira in moram enkrat na mesec dodati prstni odtis nazaj. Rahlo moteče, ampak se da preživet.
Sem se pa ravno danes zjutraj prijavljal s prstnim odtisom, brez problema.

miko22 ::

Se opravičujem, dela, samo sem moral spet ponovno registirati prstni odtis, kot je DePalmo omenil.
Torej prijava z geslom, pol pa ponovno nastaviti na prstni odtis in dela.

mpajk17 ::

Mene pa zanima ali lahko preko te kartice tudi dviguješ denar in kako hitro kartico dobiš. Ter ali koliko trgajo mesečno in ali se da račun zapreti, če se slučajno tako odločim in kako?
Najlepša hvala za odgovore:)

matobeli ::

Če prebereš reklamno pamfleto od N26 bi ti moralo bit odgovorjeno na vsa vprašanja.

Za zapiranje računa pa je treba malo pod FAQ it: https://support.n26.com/en-eu/fixing-an...

Mare2 ::

mpajk17 je izjavil:

Mene pa zanima ali lahko preko te kartice tudi dviguješ denar in kako hitro kartico dobiš. Ter ali koliko trgajo mesečno in ali se da račun zapreti, če se slučajno tako odločim in kako?
Najlepša hvala za odgovore:)

@mpajk17: Citiram dokument, navodilo o uporabi kartice N26 "Brezplačno vodenje računa, brezplačna nakazila v SEPA območju UPN v EUR-ih, brezplačne direktne obremenitve, brezplačen MasterCard debit, s katerim lahko plačuješ tudi prek interneta (Paypal, Aliexpres, Kuponko, 1nadan (tu sem plačilo moral potrditi z mobilno aplikacijo N26),... Brezplačnih je tudi prvih 5 dvigov na bankomatih v EUR-ih, vsak naslednji dvig zaračunajo 2 EUR). Zapiranje računa je po trenutnih pogojih tudi brezplačno."
Tu imaš podrobna navodila tako o prijavi kot o nadaljnjem poslovanju z računom in Mastercard kartico. Priporočam da prebereš komplet, že pred prijavo.

Če želiš prejeti 10 EUR dobroimetja, lahko račun odpreš preko te povezave-Klikni Sprejmi piškotke - cookies in se ravnaj po navodilih.

j4nm4n ::

Ko prijaviš preko e-davkov račun, še dobiš potem kakšen povratni mail, da je zrihtano? Ker pri meni piše, da je vloga uspešno obdelana, kar pa se je zgodilo v 30s od vložitve vloge (vlagal sem v soboto!?).

A n26 račun je čez nekaj časa viden tudi na portalu e-davki pod Podatki o zavezancu -> Računi zraven slovenskega računa?

amacar ::

Ni povratne informacije.

Mare2 ::

j4nm4n je izjavil:



A n26 račun je čez nekaj časa viden tudi na portalu e-davki pod Podatki o zavezancu -> Računi zraven slovenskega računa?


Tu bo vidno, ja. :)
««
71 / 190
»»