» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
69 / 190
»»

modelno1 ::

Referenco napišeš v Message, namena ne rabiš.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dussan ::

Danes sem naletel na prvo težavo z N26 - kartice mi ni uspelo vpisati v google play, javi "Popravite podatke o tej kartici ali poskusite z drugo kartico"... Je imel kdo podoben problem ali pa je komu uspelo dodati to kartico v google play.

lp, Dussan

predi ::

Jaz jo mam v Google Play-u. Ni bilo kakšnih problemov pri dodajanju..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

Pro ::

Tudi meni normalno dela v Google Play-u.

dussan ::

Pro je izjavil:

Tudi meni normalno dela v Google Play-u.

Tudi meni se zdi skrajno čudno, da je noče vzeti - pravilno prepozna, da je mastercard, potem pa nič...

dussan ::

Mistery solved - seveda sem imel izključen on-line payment, ko sem dodajal kartico na play. Sedaj je OK.

valdo ::

Spletna banka N26 najbolj financirano nemško fintech podjetje
https://live.finance.si/8943407/Spletna...
Lp

frke ::

perci je izjavil:

Caleneth je izjavil:

BladE_ je izjavil:

@?Caleneth... In kaj spremni, če imaš "podatek" kdaj je transakcija izvršena? En post nad tvojim si sicer dobil odgovor ampak ne rajši postaviš neumno vprašanje, ker mogoče bo kdo napisal "pol ure" in boš veselo prenakazal, potem pa ne bo pol ure in boš prišel jokcat sem gor kako to ne drži in je trjalo več ur ali pa ŠELE naslednji dan?

Če rabiš sredstva na drugem TRR opraviš transakcijo in čakaš, če boš zgodaj bo verjetno isti dan, če boš pozen bo naslednji, če bo vikend se zna zgoditi, da bo v ponedeljek itd... Pri VSAKI banki je nek zamik, zakj bi N26 delovala drugače?????

BTW: Če pa poznaš koga, ki ima N26 pa lahko opraviš instant transfer, cca 1sek.


Folk par postov gor piše kako hitro gredo transkacije pri kateri banki skozi pa me je informativno zanimalo še kakšna izkušnja od Unicredit. Ti si pa kar neki razburjaš. Lep dan tudi tebi.

To, kar folk piše, je brezpredmetno oziroma je lahko zgolj orientacija.
Vsaka banka ima nek urnik, ko izvede poravnavo. Ena banka ima to lahko ob fiksni uri obdelavo, spet druga čaka, da se nabere neko število nalogov in šele potem izvede poravnavo. To, da je nekdo izpolnil nalog ob 15.59 pri NLB, na N26 aplikaciji je pa videl priliv ob 17.01, ne pove NIČ. Nekdo, ki ga je izpolnil ob 16.01 v petek, bo morda sproveden isti dan ali pa šele v ponedeljek. Zato je Bladeova pripomba čisto na mestu.

Ima pa vsaka banka na spletu objavljen urnik plačilnega prometa, zato si lahko pogledaš, kdaj je zadnja poravnava. Če je to ob 16h, pomeni, da boš naloge, ki si jih do takrat oddal, najverjetneje videl v N26 isti dan. Če boš oddal ob 17h, zagotovo ne bo isti dan.


Evo, konkretno: Iz SKB spletne banke nakazano v četrtek 10.1.2019 okoli 17h. Na N26 račun prispelo v ponedeljek 14.1.2018 ob 8:30.
SKB je očitno ena najpočasnejših bank za nakazilo denarja v SEPA.

perci ::

Bi bilo konkretno to transakcijo pogledati, kaj se je z njo dogajalo. Normalno to ni! Nalog, ki je na SKB oddan do 16h ure, bi moral s strani SKB-ja biti sprocesiran isti dan - https://www.skb.si/document-download/22... . Kar pomeni, da bi ga moral imeti na N26 računu najkasneje naslednji dan dopoldne. Lahko, da je N26 še kaj preverjal, mogoče kaj v zvezi z AML. Kakšen znesek si pa nakazal?

NikolormousB ::

Jaz imam z SKB podobne izkušnje. Iz delavske večina nakazil pride še isti dan, pogojno naslednji dan, če sem pozen. Nakazila z SKB še nikoli nisem dobil isti dan, se je pa tudi že zgodilo, da je trajalo 2 delovna dneva.

delfinus ::

Ejga pebi, ob takih pocasnostih samo menjat banko. lp, d.

ALT ::

Tudi jaz sem ze iz SKB dobil na n26 sele 3 delovni dan..
Nekje sem zasledil da naj bi SKB te transakcije najprej posredoval v centralo v Francijo in nato od tja do n26, zato toliksen zamik pri njih..

DePalmo ::

A ni tako da mora v SEPA priti nakazilo v roku enega dne? Ali je to samo "baba čula"? Ker če ni, potem se pač pritožiš banki ... In te ne zanima če oni to pošljejo v Francijo (ali pač kamorkoli), to je njihov problem.

Še en primer, Sberbank, nakazano danes okoli 14.30, ob 17:20 na N26. In vedno je tako, denar prispe v roku parih ur. Drugih bank nisem probaval, ker jih nimam več.

ALT ::

Ne vem ce obstaja maksimalen cas za zakljucek transakcije, mi pa nikoli ni iz SKB prispelo na n26 isti dan, tudi ce sem pred 8.00 oddal narocilo prek skb.net. Pa sem cca 20x nakazoval..

kokica2000 ::

V skladu z evropsko direktivo 2007/64/EC bi morale biti SEPA transakcije knjižene v dobro računa prejemnika najpozneje do konca naslednjega delovnega dne (glej 69. člen direktive, https://eur-lex.europa.eu/legal-content.... Predlagam, da pošlješ direktivo na SKB in jih povprašaš po zdravju. Če ne bodo odreagirali, se jim zahvali za sodelovanje.

ALT ::

Zanimivo, hvala za temeljit odgovor.
Sem pa se jim ze zahvalil za sodelovanje, to me je dejansko le rahlo motilo v primerjavi z nekaterimi drugimi stvarmi, tako da naj se sami povprasajo po zdravju ;)

perci ::

Da niste vi delali mednarodnih transakcij? Treba je izpolnit navaden, domac Sepa nalog.

predi ::

Ima še kdo težave pri attachanju slik h transakcijam v N26 aplikaciji? Vedno ko plačam položnico, jo tudi pofotkam in dam zraven za referenco. Prejšnji mesec mi je app na polno kreširal, ko je poskušal upoloadati sliko, zdaj pa ven meče errorje (Error Error). No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..

ALT ::

Skb.net aplikacija pozna samo Placilo v Sloveniji, s hardcoded SI56 predpono, ter Placilo Sepa Tujina.

buttcrack ::

predi je izjavil:

Ima še kdo težave pri attachanju slik h transakcijam v N26 aplikaciji? Vedno ko plačam položnico, jo tudi pofotkam in dam zraven za referenco. Prejšnji mesec mi je app na polno kreširal, ko je poskušal upoloadati sliko, zdaj pa ven meče errorje (Error Error). No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..

kaj ti bo slika prazne položnice?

predi ::

buttcrack je izjavil:

predi je izjavil:

Ima še kdo težave pri attachanju slik h transakcijam v N26 aplikaciji? Vedno ko plačam položnico, jo tudi pofotkam in dam zraven za referenco. Prejšnji mesec mi je app na polno kreširal, ko je poskušal upoloadati sliko, zdaj pa ven meče errorje (Error Error). No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..

kaj ti bo slika prazne položnice?
Saj ni prazna.. Gor so vse informacije, ki jih UPN obrazec (položnica) ima. Zadnjič sem recimo tako pogruntal, da sem nekaj, kar bi moral plačat upravitelju zgradbe, plačal elektru. V glavnem, support pravi sledeče:

There was a recent update to the app and you may have a bug in the connection. Please follow these steps:

step 1: unpair your device in the app
step 2: uninstall the app
step 3: turn off the device for 2 minutes
step 4: turn the device on again and reinstall the app
step 5: re-pair your device

sometimes a recent release of a new version of the app can pair wrongly with some phones and you get bugging errors, It is very common and the debugging process fixes 90% of issues like this

sandmat ::

telefon naj bo raje tri minute izklopljen, bo za naslednja 2 update-a držalo :D

Mare2 ::

predi je izjavil:

buttcrack je izjavil:

predi je izjavil:

Ima še kdo težave pri attachanju slik h transakcijam v N26 aplikaciji? Vedno ko plačam položnico, jo tudi pofotkam in dam zraven za referenco. Prejšnji mesec mi je app na polno kreširal, ko je poskušal upoloadati sliko, zdaj pa ven meče errorje (Error Error). No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..

kaj ti bo slika prazne položnice?
Saj ni prazna.. Gor so vse informacije, ki jih UPN obrazec (položnica) ima.


predi , in kam gre potem ta attachana fotka? Prejemniku plačila?

Buddah ::

Sem včeraj govoril s supportom in "oddal" prošnjo za podporo uvoza XML dokumentov v banko in QR kod v mobilni aplikaciji. Upam, da bo kaj iz tega!

perci ::

ALT je izjavil:

Skb.net aplikacija pozna samo Placilo v Sloveniji, s hardcoded SI56 predpono, ter Placilo Sepa Tujina.

LOL, to pa je banka. Očitno jim ustreza v jami.

predi ::

Mare2 je izjavil:

predi je izjavil:

buttcrack je izjavil:

predi je izjavil:

Ima še kdo težave pri attachanju slik h transakcijam v N26 aplikaciji? Vedno ko plačam položnico, jo tudi pofotkam in dam zraven za referenco. Prejšnji mesec mi je app na polno kreširal, ko je poskušal upoloadati sliko, zdaj pa ven meče errorje (Error Error). No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..

kaj ti bo slika prazne položnice?
Saj ni prazna.. Gor so vse informacije, ki jih UPN obrazec (položnica) ima.


predi , in kam gre potem ta attachana fotka? Prejemniku plačila?
Ne. To je metadata za izboljšanje uporabniške izkušnje aplikacije, tako kot tagi in kategorija za transakcijo.

Ales ::

perci je izjavil:

ALT je izjavil:

Skb.net aplikacija pozna samo Placilo v Sloveniji, s hardcoded SI56 predpono, ter Placilo Sepa Tujina.

LOL, to pa je banka. Očitno jim ustreza v jami.

Tukaj nekaj ne štima, SKB.NET nima ničesar hardcodanega, SEPA nakazila v EU gredo z istim obrazcem, kot v Sloveniji in tudi kakih posebnih zamikov nisem opazil. V EU nakazilo prispe isti dan, če sem dovolj zgoden, sicer naslednji delovni dan dopoldan.

Da ni to kak Poslovni SKB.NET ali kaj podobnega?

NikolormousB ::

Jaz imam poslovni račun na SKB pa v aplikaciji nimam hardcodano SI56. Plačilo gre prek običajnega obrazca, enako kot v Slovenijo.

Traja vseeno veliko dlje kot iz poslovnega računa na delavski.

frke ::

perci je izjavil:

Bi bilo konkretno to transakcijo pogledati, kaj se je z njo dogajalo. Normalno to ni! Nalog, ki je na SKB oddan do 16h ure, bi moral s strani SKB-ja biti sprocesiran isti dan - https://www.skb.si/document-download/22... . Kar pomeni, da bi ga moral imeti na N26 računu najkasneje naslednji dan dopoldne. Lahko, da je N26 še kaj preverjal, mogoče kaj v zvezi z AML. Kakšen znesek si pa nakazal?


Bilo je običajno SEPA nakazilo cca 300 eur, oddano v četrtek ob 17h, na račun N26 prispelo v ponedeljek 8:30. Skratka: najpočasnejša nakazila so na SKB banki, trdim zato, ker se to vedno tako zgodi.

Če gledam pravila čisto birokratko, papirnato, je to še vedno v okrviru dovoljenege: Nakazilo oddano v četrtek ob 17h se zaradi ure šteje, da je bilo oddano v petek. Skrajni rok je do konca naslednjega delovnega dne. Se pravi, če bi nakazilo bilo izvedeno v ponedeljek do konca delovnega dne, bi bilo še pravočasno.

Ampak, ker je tako nakazovanje na SKB pravilo, menim da jim je v interesu, da denar zadržijo na svojem računu čim dalj časa.

buttcrack ::

predi je izjavil:

Mare2 je izjavil:

predi je izjavil:

buttcrack je izjavil:

predi je izjavil:

Ima še kdo težave pri attachanju slik h transakcijam v N26 aplikaciji? Vedno ko plačam položnico, jo tudi pofotkam in dam zraven za referenco. Prejšnji mesec mi je app na polno kreširal, ko je poskušal upoloadati sliko, zdaj pa ven meče errorje (Error Error). No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..

kaj ti bo slika prazne položnice?
Saj ni prazna.. Gor so vse informacije, ki jih UPN obrazec (položnica) ima.


predi , in kam gre potem ta attachana fotka? Prejemniku plačila?
Ne. To je metadata za izboljšanje uporabniške izkušnje aplikacije, tako kot tagi in kategorija za transakcijo.

mislil sem prazno položnico v smislu hrambe odrezkov, ki jih narod potem po tošlih vala 2 leti, ko palačajo na šalterju.

Drugač se pa te slike verjetno hranijo na telefonu in ne direkt v appu in bi ti z menjavo aparata šle v digitalno pozabo?

predi ::

Ne, v njihov cloud grejo. Tako se vsaj da sklepati iz imena - "Upload photo" - pa tudi instantno ni ravno.

buttcrack ::

Se pravi da jih v web appu tudi vidiš?

flameir ::

 Bi znal kdo pomagat, kako tole plačat, da ne bom narobe poslal par 100 EUR ? :D Hvala.

Bi znal kdo pomagat, kako tole plačat, da ne bom narobe poslal par 100 EUR ? :D Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Mare2 ::

Izpolniš samo IME, IBAN, znesek in Add a reference message (referenčno številko) Za SI12 jaz dam ponavadi presledek. :)

dimko_rk ::

predi je izjavil:

Ima še kdo težave pri attachanju slik h transakcijam v N26 aplikaciji? Vedno ko plačam položnico, jo tudi pofotkam in dam zraven za referenco. Prejšnji mesec mi je app na polno kreširal, ko je poskušal upoloadati sliko, zdaj pa ven meče errorje (Error Error). No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..
To tudi sam veliko uporabljam. Crashi ob uplodanju fotk so pogosti, se mi zdi sploh pri pocasnejsi internet povezavi. Glede izgubljenih fotk pa: praviloma za vsako fotko dobis sporocilo na vrhu N26 aplikacije, da je bila nalozena v oblak. Dobro je na to sporocilo pocakati; ce ga kdaj ne dobis, se iz aplikacije odjavis in znova prijavis (takrat praviloma slike ob transakciji ni, to je, se ne nalozi nazaj iz oblaka, ce je slo kaj narobe). Potem vajo ponovis. Drugic: pri Mastercard placilih se vedno zgodi, da kljub uspesno nalozeni sliki v oblak slika izgine (kot, da je nikoli ne bi nalozil), ko se transakcija enkrat dokoncno avtorizira (to je praviloma v roku dve ali treh dni po placilu). Ce sliko nalozis v oblak po avtorizaciji Mastercard transakcije, je pa vse OK.

Crashiranje aplikacije nek bug v aplikaciji. Izginjanje ze nalozenih slik iz oblaka pa verjetno na njihovem strezniku. Obe napaki obstajata ze vec kot leto. Opozoril sem jih 2x, prvic pred dobrim letom. Takrat mi je sogovornik na chatu potrdil, da problem izginulih slik po avtorizaciji Masterard placil poznajo. Drugic sem jih opozoril po mailu kak mesece nazaj in dobil enak odgovor kot ti. Mislim, da sogovornik tezave ni razumel. Verjetno funkcija nalaganja slik ni pogosto uporabljana in napak posledicno ne popravijo oziroma sama funkcionalnost zaenkrat nima velike prioritete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

dimko_rk ::

predi je izjavil:

No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..
PS: Ravnokar preveril. Tudi meni so izginile prav vse slike prejsnih mesecev iz aplikacije. Upam, da popravijo. :/

DePalmo ::

A se sploh rabi odrezke oz. slike položnic? Jaz si na Google Drive shranjujem vsa potrdila o plačanih položnicah, kar pa mislim da zadostuje, če bi kdaj prišlo do tega da bi kdo trdil da katera položnica ni bila plačana.

predi ::

dimko_rk je izjavil:

predi je izjavil:

No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..
PS: Ravnokar preveril. Tudi meni so izginile prav vse slike prejsnih mesecev iz aplikacije. Upam, da popravijo. :/
No, jaz sem zdaj probal izvest unpair telefona v skladu z navodili supporta pa mi še tega ni uspelo naredit. Ni mi poslalo petmestne kode preko SMS-a v najbrž zadnjem koraku, čeprav je telefonska pravilna. Support je offline, tak da ne morem nič. To je že drugič, da sem imel težave z unpairanjem. Eh. Tale app je po vsej verjetnosti bolj mišljen v smislu "ne diraj dok radi"..

tomazic89 ::

Se se kdo ne more prijaviti v N26? Ne deluje tako na spletu kot preko mobile app-a.

perci ::

Jst sem notri, je pa res pri prvem poskusu nekaj zajebavalo. V drugo ratalo.

tomazic89 ::

kul, lepo vedt, da so se zivi =)
Meni se kar ne dela... bom pocakal se malo.

Mare2 ::

tomazic89 je izjavil:

Se se kdo ne more prijaviti v N26? Ne deluje tako na spletu kot preko mobile app-a.


Ne ge not. Morda je še prezgodaj. :)

Piše:
Sorry, but an unexpected error happened. Please try again or reload the page to continue.

l0wc4 ::

Meni ob 7:39h deluje.

Mare2 ::

l0wc4 je izjavil:

Meni ob 7:39h deluje.

Ja, je začelo delovat tudi meni. :)

tomazic89 ::

+1 :sweat_smile: :))

Mare2 ::

tomazic89 je izjavil:

+1 :sweat_smile: :))

Denar je še gor. :)

predi ::

predi je izjavil:

buttcrack je izjavil:

predi je izjavil:

Ima še kdo težave pri attachanju slik h transakcijam v N26 aplikaciji? Vedno ko plačam položnico, jo tudi pofotkam in dam zraven za referenco. Prejšnji mesec mi je app na polno kreširal, ko je poskušal upoloadati sliko, zdaj pa ven meče errorje (Error Error). No, ravnokar sem šel gledat transakcije za nazaj in nobena nima več fotke zraven..

kaj ti bo slika prazne položnice?
Saj ni prazna.. Gor so vse informacije, ki jih UPN obrazec (položnica) ima. Zadnjič sem recimo tako pogruntal, da sem nekaj, kar bi moral plačat upravitelju zgradbe, plačal elektru. V glavnem, support pravi sledeče:

There was a recent update to the app and you may have a bug in the connection. Please follow these steps:

step 1: unpair your device in the app
step 2: uninstall the app
step 3: turn off the device for 2 minutes
step 4: turn the device on again and reinstall the app
step 5: re-pair your device

sometimes a recent release of a new version of the app can pair wrongly with some phones and you get bugging errors, It is very common and the debugging process fixes 90% of issues like this
Fak. Tole je bilo boleče.

Ni mi šlo unpairat, sem moral spet kontaktirat support, da so oni izvedli postopek. Potem pa ni šlo pairing naredit - tudi ni poslalo SMSa. Nikjer ne moreš prit do support chata, ker app ni pairan, njihov mobile webpage pa nima možnosti chata. Vpišem na novo telefonsko za vsak slučaj (izbereš zastavo, potem številko) pa mi reče, da takšne številke niso podprte, ampak v istem trenutku dobim SMS s potrditveno kodo. Jaz ne vem, no. Kot da bi app in cel zaledni sistem skupaj napacala skupina študentov s copy paste-i iz stackoverflowa.. Če bodo novi denar namenili samo širitvi, bo to katastrofa.

Seveda slik še vedno ni pri transakcijah. Sem moral potem še zadnjič support kontaktirat, da smo naredili bug report.

Gregex ::

Že 8 delovnih dni čakam na mastercard. Kaj če mi račun brez kartice. Tisti, ki ste v zadnjem času odpirali račun, koliko dolgo ste čakali na kartico? Kar malo predolgo že to traja.

Kebo ::

Gregex je izjavil:

Že 8 delovnih dni čakam na mastercard. Kaj če mi račun brez kartice. Tisti, ki ste v zadnjem času odpirali račun, koliko dolgo ste čakali na kartico? Kar malo predolgo že to traja.

Jaz sem jo izgubil in na novo čakal več kot en mesec.

DePalmo ::

Evo razloge zakaj bom denar ki ga bom šparal za hišo, imel na SLO računu. Sej je fajn ko ni stroškov pri transakcijah, pa ker je kartica prozorna pa ker je mobilna aplikacija kjer lahko spremljaš vse, ampak jim pač ne zaupam večjih vsot denarja. Isto je bilo ko sem šparal za avto, denar je bil na SLO računu in ni šel preko njih. Tako da če bom zgubil tistih par 100 EUR bo bolelo, ampak precej manj kot če bi izgubil par 10.000 EUR.

Imam pa to srečo da imam osebni račun zastonj, pač v paketu s poslovnim računom. In še dobro da ga nisem mogel nekaj časa nazaj zapret, še prav pride ;)
««
69 / 190
»»