» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
12 / 189
»»

GupeM ::

matobeli je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Evo, bilo je nekaj dvomov glede varnosti brezstičnih kartic.

https://www.nlb.si/brezsticno-placevanj...


Da si sploh upaš tako tehnično mojstrovino nalimat na ST :))

Pod #3 se lepo dotaknejo problema da bi v gneči lahko nekdo vspostavil komunikacijo z vašo kartico.
V vsej vnemi zatrjujejo da je kartica varna in podatkov iz nje ni mogoče dobiti.

1. Vemo da to sploh ni res in da je to tehnično možno, je pa verjetnost majhna.
2. 15€ ti še vedno lahko pobere vsak ki ti "nalima prenosni pos terminal na rit".

Točka 1: Večja verjetnost je, da te prebutajo in ti ukradejo denarnico s kartico s katero potem brez problema plačujejo na netu.

Točka 2: Ne, ne more kar tako. Preko denarnice v kateri so pred kartico po možnosti še kovanci, je skoraj nemogoče prebrati kartico. Lahko pa si alu folijo daš v denarnico. Poleg tega ti piše, da banka krije škodo.

111111111111 ::

Banka ti krije škodo ki nastane PO preklicu kartice. Zato pa N26 all the way. Telefon zapiska samo onemogočim in konec.

matobeli ::

GupeM:
Čisto resno, kdo pa še fizično krade kreditne kartice in koliko mrd škode naredijo letno?

Točko dve bom pa stestiral ko naslednjilč naročim pico.

OvCa77 ::

111111111111 je izjavil:

Banka ti krije škodo ki nastane PO preklicu kartice. Zato pa N26 all the way. Telefon zapiska samo onemogočim in konec.

Kaj če bi vi prebrali Mastercard pogoje. Tam piše, da ti povrnejo tudi škodo pred preklicom. Še na italijanski televiziji je reklama prav o tem.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare2 ::

matobeli je izjavil:



Da si sploh upaš tako tehnično mojstrovino nalimat na ST :))
Matobeli, to sem storil ravno zato, ker sem vedel, da boste slo-techovci to mojstrovino totalno "secirali". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

111111111111 ::

OvCa77 je izjavil:


Kaj če bi vi prebrali Mastercard pogoje. Tam piše, da ti povrnejo tudi škodo pred preklicom. Še na italijanski televiziji je reklama prav o tem.


Nisem bral pogojev Mstercarda sem pa prebral tole (Očitno NLB drugače vrača stroške):
Neresnica #2: Ukradejo vam lahko velike količine denarja

Ker za plačila male vrednosti pri brezstični kartici ni potrebna identifikacija s številko PIN, lahko nepridipravi kradejo večkrat manjše zneske, kar mora poravnati imetnik kartice sam.

Ni res. Takoj ko ugotovite, da pogrešate svojo kartico, brezstično ali katero drugo, to sporočite banki, da kartico blokira. Vso škodo, ki bo nastala po prijavi pogrešane kartice, tudi kot posledica manjših brezstičnih nakupov, bo krila banka. Poleg tega bo po seriji več zaporednih brezstičnih transakcij brez vnosa številke PIN (se pravi v Sloveniji za nakup pod 15 evrov) naslednja tovrstna transakcija zavrnjena, kartico pa bo treba uporabiti z vstavljanjem v terminal POS in uporabo številke PIN.

Mare2 ::

111111111111 je izjavil:


Ni res. Takoj ko ugotovite, da pogrešate svojo kartico, brezstično ali katero drugo, to sporočite banki, da kartico blokira.


Uporabniki N26 lahko kar takoj preko aplikacije izklopimo možnost tovrstnega plačevanja. Lahko tudi preko spleta. Učinek je takojšnji. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

111111111111 ::

Bri človek, beri. Citiral sem NLB.

Tole je pa moj citat nekaj postov više:

111111111111 je izjavil:

Banka ti krije škodo ki nastane PO preklicu kartice. Zato pa N26 all the way. Telefon zapiska samo onemogočim in konec.

joze67 ::

GupeM je izjavil:

Točka 1: Večja verjetnost je, da te prebutajo in ti ukradejo denarnico s kartico s katero potem brez problema plačujejo na netu.
Ampak je bistvena razlika. Če te prebutajo in ukradejo denarnico, to verjetno opaziš in ukrepaš. Če ti on the fly over the air sklonirajo kartico, opaziš ob naslednjem ali kasnejšem pregledu računa.

techfreak :) ::

joze67 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Točka 1: Večja verjetnost je, da te prebutajo in ti ukradejo denarnico s kartico s katero potem brez problema plačujejo na netu.
Ampak je bistvena razlika. Če te prebutajo in ukradejo denarnico, to verjetno opaziš in ukrepaš. Če ti on the fly over the air sklonirajo kartico, opaziš ob naslednjem ali kasnejšem pregledu računa.
Pri N26 opazis takoj ko opravijo prvo transakcijo, saj ti posljejo notification na telefon (sicer klasicne banke pri nas ti pa posljejo SMS, ampak ga znajo zaracunati).;)

forplan ::

Kako je pa s situacijo, da imaš v denarnici dve brezstični kartici? Motita signal druga drugi?

Primer: Ko sem imel v denarnici dve brezstični in položil denarnico na pos terminal ni hotelo zagrabiti nobene... Ko pa sem imel v denarnici samo eno pa je šlo čisto ok skozi
da se strinjam

ales85 ::

Očitno terminal zazna več kartic in preventivno ne stori ničesar.

MadMen ::

111111111111 je izjavil:

Banka ti krije škodo ki nastane PO preklicu kartice. Zato pa N26 all the way. Telefon zapiska samo onemogočim in konec.

To seveda ni res, banka ti krije skodo ob zlorabi(tudi pred preklicem). Sicer je nek cenzus, če je zloraba večja kot 150€, ampak veeno...

111111111111 ::

MadMen je izjavil:


To seveda ni res, banka ti krije skodo ob zlorabi(tudi pred preklicem). Sicer je nek cenzus, če je zloraba večja kot 150€, ampak veeno...

Prosim za vir. V NLB nebulozah piše da krijejo škodo po prijavi. Lahko bi prebral zgornje poste preden pametuješ.

Mare2 ::

111111111111 je izjavil:


Prosim za vir. V NLB nebulozah piše da krijejo škodo po prijavi. Lahko bi prebral zgornje poste preden pametuješ.


Vse sorte ljudi se najde na tem našem slo-tech-u. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

joze67 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Točka 1: Večja verjetnost je, da te prebutajo in ti ukradejo denarnico s kartico s katero potem brez problema plačujejo na netu.
Ampak je bistvena razlika. Če te prebutajo in ukradejo denarnico, to verjetno opaziš in ukrepaš. Če ti on the fly over the air sklonirajo kartico, opaziš ob naslednjem ali kasnejšem pregledu računa.

Če so se pripravili in ti vzeli kartico, ne boš imel časa ukrepati. Lahko ti vzamejo tudi telefon. Če so te spravili v nezavest imajo pa še več časa. Da so uporabili klonirano kartico pa opaziš takoj, ker dobiš SMS.

Kakorkoli: Bolj verjetno je da kartico izgubiš ali ti jo ukradejo, kot pa da ti jo (neopazno) klonirajo preko NFC-ja medtem ko jo imaš v denarnici v žepu.

MadMen ::

111111111111 je izjavil:

MadMen je izjavil:


To seveda ni res, banka ti krije skodo ob zlorabi(tudi pred preklicem). Sicer je nek cenzus, če je zloraba večja kot 150EUR, ampak veeno...

Prosim za vir. V NLB nebulozah piše da krijejo škodo po prijavi. Lahko bi prebral zgornje poste preden pametuješ.

Vir. Sicer je bila tukaj na tapeti spletna banka, ampak se tiče vseh plačilnih inštrumentov. Prav tako obstaja sodna praksa na temo tvojih primerov. Pričakujem opravičilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

Mavrik ::

joze67 je izjavil:

Ampak je bistvena razlika. Če te prebutajo in ukradejo denarnico, to verjetno opaziš in ukrepaš. Če ti on the fly over the air sklonirajo kartico, opaziš ob naslednjem ali kasnejšem pregledu računa.


Kartice se "on-the-fly" ne da sklonirati.
The truth is rarely pure and never simple.

111111111111 ::

MadMen je izjavil:


Vir. Sicer je bila tukaj na tapeti spletna banka, ampak se tiče vseh plačilnih inštrumentov. Prav tako obstaja sodna praksa na temo tvojih primerov. Pričakujem opravičilo...

Opravičilo za?

pisco ::

Ali moraš po registraciji potem vedno uporabljati isti email naslov, kot si ga navedel pri referalu in registraciji?
Kaj se sploh uporablja za login?

Se da to naknadno spremeniti?

Mare2 ::

pisco je izjavil:

Ali moraš po registraciji potem vedno uporabljati isti email naslov, kot si ga navedel pri referalu in registraciji?
Kaj se sploh uporablja za login?

Se da to naknadno spremeniti?


Vpišeš email in geslo. :)

V menujih ni možno spremeniti emaila. Verjetno pa ni problem, z neposrednim kontaktom.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

scipascapa ::

Eno vprašanje: kako naložiš gor denar na N26 račun? Se da kaj mimo uradnih kanalov, če imaš recimo blokiran TR, kamor prejemeš plačo? Incognito style?

smile- ::

Plačilo BN02 na banki?

matobeli ::

Za n26 veljajo čist enake zakonitosti kot za eno Abanko.

estons ::

Izpolniš položnico (UPN obrazec) in vplačaš na katerikoli banki ali pošti. Seveda, N26 račun moraš prijaviti na FURS in bodo tako imeli vpogled v tvoje finance.

BlaY0 ::

matobeli je izjavil:


2. 15€ ti še vedno lahko pobere vsak ki ti "nalima prenosni pos terminal na rit".

In teh 15€ potem iz POS terminala pade v tvoj žep?
To je sicer v teoriji možno ampak zdrava pamet ti narekuje, da ti mora takšno "poslovanje" najprej omogočiti nek posrednik ala Bankart in zadaj moraš imeti odprt račun, na katerega se potem steka na ta način "pridelan" denar. Bottom line, do denarja, ki bi ga na tak način "pridelal", skoraj zagotovo ne bi mogel priti.

Edina varianta, ki jo jaz poznam in deluje, je proxiiranje zahtevka za plačilo nečesa nekam drugam, kar pa mora biti jasno časovno usklajeno.

AgiZ ::

Sicer ste že omenili da n26 ni kreditna ampak debetna kartica. To najverjetneje pomeni da ne moram najeti rent-a-car, kaki hoteli bi znali delati težave etc.
Pa obstaja kaka rešitev za to? Namreč tak način plačila potrebujem, bi pa ukinil ostale banke, kjer imam sedaj mastercard, in popolnoma prešel na n26, pa zaradi tega ne morem.
Se da kje dobiti pravo kreditno kartico (MC, Visa,...) za take potrebe brez provizij?

modelno1 ::

Ideal od Sberbanka je 0,80 € na mesec, če porabiš več kot 400 €/mesec (750 pri zlati). Ne rabiš bit komitent. Je pa izdaja kartice 10 €.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

AgiZ ::

Pri Sparkasse imam 16€ letno, in to je to. Stroškov vodenja tudi nimam, ker imam paket, kjer imam stalno vsaj 1000€ na računu, torej ja, so že sedaj skoraj ničelni stroški. Me pa vseeno zanima če obstaja kaj novega, boljšega.

otago ::

@AgiZ
z N26 sem kupoval letalske karte. Sem precej preprican, da se debetna kartica od N26 obnasa kot kreditna,ce le imas zahtevano dobroimetje, v smislu rentacarja.

BuDi79 ::

otago je izjavil:

@AgiZ
Sem precej preprican, da se debetna kartica od N26 obnasa kot kreditna,ce le imas zahtevano dobroimetje, v smislu rentacarja.
Se ne, ker se ne more. Pri kreditnih ti lahko vzamejo dol denar tudi če ga nimaš (in potem banka ureja s tabo), pri debetnih pa ne. Nekatera podjetja se zavarujejo s tem da ti v primeru težav lahko trgajo denar, kar se - na debetni vse vzameš dol in se lahko slikajo, tako velike vrednosti da bi pokril nesrečo/odtujitev ti pač v naprej ne morejo rezervirat, na kreditni se pa vedno da.

Se je pa treba zavedat da v 2017 zaradi konkurenčnega boja zahteva zavarovanje s kreditno vedno manj rentacarjev. Imaš na spletu prav spiske kateri ne zahtevajo kreditne, če ne moreš direktno pa je tukaj vedno več posrednikov. Konkretno glede N26 pa je znan zapis nekega Nemca, ki je šel v ZDA z N26 in videl da edini rentacar tam kjer ga je potreboval zahteva kreditno za zavarovanje... kontaktiral je prvo turistično agencijo (sicer nemško) če mu lahko pomagajo in so rekli ni problema, plačate nam z debetno, mi pa uredimo z rentacarjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

OrkAA ::

BuDi79 je izjavil:

Pri kreditnih ti lahko vzamejo dol denar tudi če ga nimaš (in potem banka ureja s tabo), pri debetnih pa ne.


Te razlike nisem nikoli dobro razumel. Na kreditni kartici imam limit in ce ga presezem ne morem opraviti nove transakcije. Zakaj bi jo lahko rentacar?

Verjetno gre bolj za to, da oni ob prevzemu avta naredijo rezervacijo za visok znesek (ki ne sme biti visji od limita) in predvidevajo, da do vrnitve avta tega limita ne bos pokuril. Ampak enako lahko predvidevajo tudi na debetni kartici, ce imas gor dovolj denarja?

dev ::

Sem že tudi hotel rezerviral s to kartico in ni bilo problemov za info.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

scipascapa ::

estons je izjavil:

Izpolniš položnico (UPN obrazec) in vplačaš na katerikoli banki ali pošti. Seveda, N26 račun moraš prijaviti na FURS in bodo tako imeli vpogled v tvoje finance.


Zakaj pa? Naj gredo štrafat tiste, ki so kradli milione.

estons ::

scipascapa je izjavil:

estons je izjavil:

Izpolniš položnico (UPN obrazec) in vplačaš na katerikoli banki ali pošti. Seveda, N26 račun moraš prijaviti na FURS in bodo tako imeli vpogled v tvoje finance.


Zakaj pa? Naj gredo štrafat tiste, ki so kradli milione.


Lahko tukaj debatiramo o politični in zakonodajni ureditvi v Sloveniji, vendar prav daleč ne bomo prišli. Zakonodaja je takšna, da FURSu moraš prijavit račune v tujini. Sicer te lahko pridejo čez nekaj časa mal vprašat kaj počneš in boš potem moral dokazovati poreklo denarja, sicer ti sledi odmera 70% davka na neprijavljene prihodke. Če želiš nadaljevati debato o tem, odpri novo temo, ker to ni problem banke N26.

Mavrik ::

OrkAA je izjavil:


Te razlike nisem nikoli dobro razumel. Na kreditni kartici imam limit in ce ga presezem ne morem opraviti nove transakcije. Zakaj bi jo lahko rentacar?

Verjetno gre bolj za to, da oni ob prevzemu avta naredijo rezervacijo za visok znesek (ki ne sme biti visji od limita) in predvidevajo, da do vrnitve avta tega limita ne bos pokuril. Ampak enako lahko predvidevajo tudi na debetni kartici, ce imas gor dovolj denarja?


Ja točno to je fora. Meni so sicer na N26 naredili komot rezervacijo (isto punci v hotelu), tako da pač moraš imeti sredstva. Verjamem pa da obstajajo firme, ki ti ne bodo hotele sploh probati delati rezervacije na debetno kartico ker pač "policy" :)
The truth is rarely pure and never simple.

NikolormousB ::

Jaz v hotelih zaenkrat nisem imel težav z N26, prav tako ne pri bookiranju letalskih kart, trajektov, vlakov... Sem pa že slišal, da znajo biti nekateri rentacarji problematični.

AlienRex ::

Optional: €2,90 / month (WAIVED for customers who sign up now)


Mi lahko nekdo razloži ali je ta trenutek (oz. teden) kartico še vedno mogoče dobiti brez mesečnega plačila 2,90€?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Mare2 ::

BuDi79 je izjavil:

Imaš na spletu prav spiske kateri ne zahtevajo kreditne, če ne moreš direktno pa je tukaj vedno več posrednikov.


Kje je to?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

NikolormousB je izjavil:

Jaz v hotelih zaenkrat nisem imel težav z N26, prav tako ne pri bookiranju letalskih kart, trajektov, vlakov... Sem pa že slišal, da znajo biti nekateri rentacarji problematični.

Eni res nr ločte razlike met plačevanjem in rezervacijo plačila. Ko ti enkrat plačaš, je konec. Rentacari pa si samo rezervirajo določen znesek kot kavcijo če ne vrneš avta oz. ne plačaš škode, če si vzel brez zavarovanja...

GupeM ::

In kjer je elektronsko cestninjenje, še za cestnine. Pa za mogoče prekrške itd...

Mavrik ::

buttcrack je izjavil:


Eni res nr ločte razlike met plačevanjem in rezervacijo plačila. Ko ti enkrat plačaš, je konec. Rentacari pa si samo rezervirajo določen znesek kot kavcijo če ne vrneš avta oz. ne plačaš škode, če si vzel brez zavarovanja...


Določeni hoteli naredijo isto (rezervirajo za primer škode). Kot sem že omenjal, na N26 z rezervacijami nisem imel problem (v aplikaciji se pokaže kot -znesek zatem pa +znesek knjižba).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

NikolormousB ::

buttcrack je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Jaz v hotelih zaenkrat nisem imel težav z N26, prav tako ne pri bookiranju letalskih kart, trajektov, vlakov... Sem pa že slišal, da znajo biti nekateri rentacarji problematični.

Eni res nr ločte razlike met plačevanjem in rezervacijo plačila. Ko ti enkrat plačaš, je konec. Rentacari pa si samo rezervirajo določen znesek kot kavcijo če ne vrneš avta oz. ne plačaš škode, če si vzel brez zavarovanja...


Tudi hoteli delajo rezervacije, plačilo ti pa poberejo ob check outu. Sem že prek bookinga rezerviral hotel z N26 mastercardom in kasneje plačal z gotovino.

GupeM ::

Celo z Ideal predplačniško MasterCard kartico od Sberbanke je punca rezervirala hotel in tudi plačala z njo.

modelno1 ::

Ideal ni predplačniška, temveč kreditna, btw.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

GupeM ::

Mogoče pa ni Ideal, ampak je nekaj drugega. Ugl... punca ima to kartico, karkoli že je, in mora prej nakazati denar gor, kar pomeni, da je predplačniška.

Ugl... v hotelu ni bilo problemov, za rent-a-car pa je bila potrebna kreditna, ker ta ni prijela.

neooo ::

Sem v usa v hotelih posloval z n26, rentacar sem sicer rezerviral z drugo kartico ampak vem pa da na shellu nisem mogel placat goriva z n26. bilo pa je v nevadi in kaliforniji.

GupeM ::

Niti noter za pultom nisi mogel plačati? Midva sva skoraj povsod morala gorivo plačati za pultom. Samo na eni bencinski je prijela tudi slovenska kartica. Ne spomnim se točno katera, je pa bila med dražjimi.

BuDi79 ::

Ni tema o NLB... ampak še ena pomanjkljivosti proti N26...

Pozor, banke vam pripravljajo nove podražitve!

Nova Ljubljanska banka d.d.
S 1. oktobrom se bodo spremenile cene skupine storitev pri čezmejnih plačilih v drugih valutah in plačilih s tretjimi državami. Mesec dni kasneje pa bo NLB uvedla novo nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v evrih. Tako boste komitenti NLB po novem plačali 1,5 odstotka od zneska dviga gotovine ali nakupa, če boste denimo na Hrvaškem uporabili BA Maestro kartico ali plačilno kartico.

BlaY0 ::

Mavrik je izjavil:


Določeni hoteli naredijo isto (rezervirajo za primer škode). Kot sem že omenjal, na N26 z rezervacijami nisem imel problem (v aplikaciji se pokaže kot -znesek zatem pa +znesek knjižba).

Isto je recimo na Hofer pumpah... -80 EUR (al pa -130 EUR v Avstriji) rezervacija potem pa +X EUR nazaj dobiš razliko. Naslednji dan se ti ti dve transakciji "spremenita" v eno samo.

GupeM je izjavil:

Niti noter za pultom nisi mogel plačati? Midva sva skoraj povsod morala gorivo plačati za pultom. Samo na eni bencinski je prijela tudi slovenska kartica. Ne spomnim se točno katera, je pa bila med dražjimi.

Očitno je nekateri merchanti ne "marajo" in jo pač zavračajo. Moral pa bi videti dejanski razlog zavrnitve, če bi hotel to potrditi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
««
12 / 189
»»