» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
157 / 189
»»

Thomxy ::

Dark000 je izjavil:

Odpreš Vivid, ki je tako kot N26 nemška spletna banka in lahko uporabljaš tudi Google Pay.


Ko sem pred leti odprl N26 račun je to bila najboljša opcija. In navkljub začetnim pomislekom, že dobri dve leti nimam nobene težave (in nobenega stroška).
Sem pa bežno pogledal to Vivid in bi dejansko lahko bila dobra alternativa. Fajn, da se tudi v svetu brezplačnih spletnih bank pojavlja konkurenca.
N26, od začetnega poslovnega modela, se ni prav dosti razvila. Kar ni povsem napačno; marsikdo ne potrebuje več kot povsem osnovnih bančnih storitev. Marsikdo ne bi niti smel imeti dostopa do zadolževanja ali finančnih storitev, ki popolnoma ne razume. N26 je za to še vedno zelo primerna.
Vidim pa, da Vivid ponuja več. Poleg Google Pay-a, ki bi meni osebno prišel prav, ima možnost tudi vlaganje v delnice in ETF-e. Zanimivo, a bi bilo treba pozorno preveriti stroške.

delavec44 ::

Glavna prednost Vivida je cashback.

buttcrack ::

cashback, če nisi ref link cipa ali prime, je minljiv (razen, če sem kaj zgrešil)

delavec44 ::

Maš tudi na ne-prime 20EUR na mesec na druga podjetja in generalno na vse 1% (recimo posamezniki so dobili še posebej 50% spar ali 30% amazon). Pa imeli so za restavracije, kar so sedaj ukinili. Mogoče bo še kaj novega.

Moja žena je recimo ravno danes dobila 10EUR promocijo na investment delu v obliki Nvidia delnic. Ni veliko ampak bolje kot kar imajo druge banke.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

To pa ja. Karkoli šenkajo je dobro.

FireSnake ::

amacar je izjavil:

Ne rabis T racuna, to je samo, ce hoces, da je viden na ajpesu, ker navaden kao ne sme biti zaradi varstva podatkov.
Za dve nakazilo ne kombliciraj in ostani na osnovnem racunu ali odpri revolut business ali Wise (prav tako brez stroskov).
Js sicer uporabljam za sp dva racuna: N26 Business in Wise za USA stranke, ker N26 ne podpira prejemanja $.


Zelo zanimiva informacija.
Jaz pa že trajnike prestavil :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fido89 ::

Živjo,
ima mogoče kdo kakšno informacijo, zakaj se trenutno ne da odpreti N26 business računa? Vse kar lahko naredim je, da se pridružim čakalni vrsti, nato pa v mailu dobim, da v moji regiji ni na voljo (pri prijavi je pravilno zaznalo da sem iz Slovenije).

FireSnake ::

To, da je čakalna vrsta je znano.
Kdaj si dobil obvestilo?
V trenutku, ko bi moral prit na vrsto?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JanK ::

Dobili so ukaz od nemskih regulatorjev da morajo malo omejiti stevilo novih vpisov na mesec. Ne vem zakaj in od kdaj, ampak ja, sedaj gres lahko samo v cakalno vrsto. Tudi za osebne racune.

Zakaj se ne da odpreti racuna ce si iz Slovenije pa ne vem.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

fido89 ::

FireSnake je izjavil:

To, da je čakalna vrsta je znano.
Kdaj si dobil obvestilo?
V trenutku, ko bi moral prit na vrsto?


To obvestilo je bilo v mailu kjer so me obvestili da sem se uspešno prijavil na čakalno listo. Verjetno so se samo čudno izrazili. Hvala za informacije.

FireSnake ::

Jaz bom v kratkem zaprl racun in se postavil v vrsto za poslovnega.
Pa poročam.

Ja, čakalna vrsta je ok (mislim, normalno zdaj).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Stanka ::

Živjo. Jaz sem v čakalni vrsti na N26 od 28. okt in še nič ne kaže, da bom lahko odprla poslovni račun. 1. nov. sem poslala poizvedbo koliko časa bom na čakalni listi. Odgovorili so mi, da ne vedo. Ali Vivid daje možnost odpiranja poslovnega računa ali je možno odpreti le račun za fizične osebe. Revolut koristim od okt. 2019, vendar bi rada uporabljala še eno drugo spletno banko.

FireSnake ::

Hvala za napisano.
Zelo koristna informacija. Ker jaz se še nisem vpisal v čakalno vrsto.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

miko22 ::

Sem nakazal za jutri 2 jurja. Pol ko sem potrdil, sem se spomnil, da imam verjetno kak limit nastavljen. Sem ga našel in je bil jurja na dan. Sem ga spremenil, na večji znesek, zdaj pa me zanima ali bo šlo jutri skozi, glede na to, da sem prej potrdil?
kakšna je razlika v "daily payment limit" in "daily withdraw limit"? Slednjega ne morem spremeniti.

GupeM ::

Prvič, nastavljal si limite za kartico, ne za SEPA plačila. Nepovezano.

Drugič: Daily payment limit je dnevna omejitev plačila s kartico na POS terminalih (ko plačaš v trgovini).

Daily withdraw limit je dnevna omejitev dviga na bankomatu ali POS terminalu.

miko22 ::

Aha, hvala za pojasnila.

FireSnake ::

Zdaj sem zaprl običajni račun in se postavil v vrsto za poslovnega.

Zdaj pa da vidimo, koliko mesecev bo to trajalo :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Malo sem dregnil in dobil odgovor:


Thanks for getting in touch!

To lay even stronger foundations for our business in the future, we are increasing our focus on our service experience, product offering and processes--to become an even better bank for you in the years to come.

With the overwhelming demand for N26's digital banking products, we will be making a temporary adjustment to the number of new bank accounts that we can offer each month. With this, we have had to temporarily pause customer signups.

Our teams are working hard to ensure that we are able to make the process as smooth as possible for anyone trying to sign up - and we do expect to be able to re-open signups to all customers soon, and encourage you to sign up to our waitlist for the latest updates.



Po moje bo tole trajalo par mesecev :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

delavec44 ::

Najprej so ponujali 50€ referral, sedaj pa čakalne vrste. Narobe svet.

gansta ::

Začetek "premium" storitve :)

predi ::

Na račune pri nekaterih slovenskih bankah se da zdaj nakazati instantno za 0,99€ preko N26. Mislim, da sem videl, ko sem plačeval RTV prispevek. Razen, če gre za bug.

jabe ::

Že en čas... ampak kot si rekel, daleč od poceni.

kixs ::

Ce prav vidim, mi "ponuja" vpis davcne stevilke. Ve kdo kaj o tem?

vinkop ::

kixs je izjavil:

Ce prav vidim, mi "ponuja" vpis davcne stevilke. Ve kdo kaj o tem?

davčno številko boš verjetno moral vpisati...

kixs ::

Sem vpisal. Cudno mi je le, da to zahteva po vec kot treh letih...

FireSnake ::

Nisi to moral dati ob odprtju?
To je res čudno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GupeM ::

Jaz imam tudi v spominu, da sem davčno vpisoval kasneje, ne ob prijavi. Je pa res, da sem se že kar zgodaj prijavil (2016 ali 2017). Zagotovo pa vmes ni bilo 3 leta, max eno leto, raje pol leta.

Lahko da se motim in sem jo vnesel ob prijavi.

šernk ::

zakon se je spremenil umes, ko morajo tudi tuje banke poslati FURSu poročilo, zato so kasneje zahtevali davčno (se mi zdi)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

FireSnake ::

@šernk: dokaj logična razlaga.
Čeprav je vseeno čudno, da takega podatka niso zahtevali ob odprtju.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DePalmo ::

Tudi midva s punco sva vnesla kasneje. Koliko časa po odprtju je minilo pri meni se ne spomnim ker imam račun že kar nekaj let, punca je pa mogla vnest isti mesec, račun je odprla cca. pol leta nazaj.

GupeM ::

šernk je izjavil:

zakon se je spremenil umes, ko morajo tudi tuje banke poslati FURSu poročilo, zato so kasneje zahtevali davčno (se mi zdi)

Mislim, da je ta zakon obstajal že preden sem odprl račun. Nisem pa povsem prepričan. Lahko pa da niso bili povsem v skladu z zakonom, pa so kasneje odpravili neskladnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kixs ::

Sem sel preverit kdaj sem odprl racun, marca 2017. Cudno tole z davcno st.

Saul Goodman ::

ej Matthai, v niti o DH te bi rabl, da nas razsvetliš okol zapiranja TRR-jev.

prosm! folk ne razume, da v slo ni mogoče, da bi ti kar tako TRR zaprl. a lahk mal podučiš te heretike?

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Lahko ZS. Kolikor vem, ti osnovnega računa po zakonodaji ne morejo odreči. Razen če pod desno vlado ni bilo kakšnih sprememb.
sudo poweroff

Tidule ::

Pravila glede osnovnega racuna so znotraj EU bolj kot ne enaka za vse banke.

Predvsem pa si bil ti precej glasen o tem kako so na n26 grdi grdi, ker zapirajo racune, ko pa tega ja nobena banka druga banka ne dela. Oh, wait...

buttcrack ::

sploh pa ne slovenska, kjer greš lahko v vsaki vasi na šalter in smrklji uro naviješ :)

matobeli ::

Bom še jaz enkrat napisal da bo bolje prijelo.

Matthai vam bo že razložil zakaj ti pri Dh poberejo ves keš.
in pa
Fintech so lopovi, ker greš lahko uro navijat če je treba!!!111

Da nebo treba fehtarjem smetit po vseh bančnih temah.
Ajd pa še enkrat k vem da rabite:

matobeli je izjavil:

Matthai vam bo že razložil zakaj ti pri Dh poberejo ves keš.
in pa
Fintech so lopovi, ker greš lahko uro navijat če je treba!!!111

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

poweroff ::

Se pravi zaenkrat imamo samo anonimno trditev o domnevnem zapiranju računa, brez dodatnih info.

Pa kaj ste vi "novinarji" Nove24 ali kaj? ;)
sudo poweroff

MrStein ::

Kako anonimno, a ni Jenull pojamral, da so mu račun zaprli?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pat_MaGroin ::

poweroff je izjavil:

Se pravi zaenkrat imamo samo anonimno trditev o domnevnem zapiranju računa, brez dodatnih info.

Pa kaj ste vi "novinarji" Nove24 ali kaj? ;)


Meni je DH zaprl račun. Edini račun v Sloveniji, ni pa bil Osnovni (4,90 na mesec) ampak je bil Osebni račun (3 eur na mesec).

Bančnik mi je precej arogantno razložil, da lahko banka ne-Osnovni račun enostransko zapre, ko se ji sprdne, brez pojasnila.

LP

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Skratka, če povzamem.

Če ti je EDINI račun DH, ti ga DH ne more zapreti (seveda ti strošek 5 eur/mesec ne uide).
Če ti je EDINI račun N26, ti ga N26 ne more zapreti (stroškov z računom ni).

Če DH ni tvoj edini račun, ga lahko DH zapre, ko se ji sprdne (iz prve roke).
Če N26 ni tvoj edini račun, ga lahko N26 zapre, ko se ji sprdne (izkušnja par frendov zaradi Bitstamp nakazil).

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Če N26 ni tvoj edini račun, ga lahko N26 zapre, ko se ji sprdne (izkušnja par frendov zaradi Bitstamp nakazil).


Jaz si že več kakor dve leti na veliko nakazujem denar med N26 in Bitstampom, pa do sedaj nisem imel nobenih težav. So tvoji znanci dobili glede tega kakšno obrazložitev ali so le sklepali, da je vzrok Bitstamp?

Pat_MaGroin ::

Si si tudi nakazal NA N26?

Ker nakazila na bitstamp niso bila problem, pologi na N26 pa. No, tako je bilo sklepanje, ker uradnega odgovora ni bilo, vsem frendom je bilo skupno samo to, da so si nakazal na N26 z bitstampa.

Sklepam, da Gorenjska banka ne teži za Bitstamp nakazila? :)

LP

driver_x ::

Nakazujem si tako iz N26 na Bitstamp, kakor obratno.

blackbfm ::

Če ti je EDINI račun DH, ti ga DH ne more zapreti (seveda ti strošek 5 eur/mesec ne uide).
Če ti je EDINI račun N26, ti ga N26 ne more zapreti (stroškov z računom ni).


a banke imajo vpogled kolko racunov imas ti odprtih po svetu? to bo to:)) dajo ti deadline da preneses sredstva pa čau

Pat_MaGroin ::

Osnovnega računa ti ne smejo zapret, razen če delaš težke neumnosti.

111111111111 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Osnovnega računa ti ne smejo zapret, razen če delaš težke neumnosti.

Ampak osnovni je tisti na katerega prejemaš plačo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Pat_MaGroin ::

Ne.

poweroff ::

Tako je. Osnovnega računa ti banka NE SME zapreti. Je bila par let nazaj sodba v zvezi s tem.
sudo poweroff

Pat_MaGroin ::

Osnovni je najdražji, če imaš plačo/pokojnino, pa so ti paketi praktično zastonj :).
««
157 / 189
»»