» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
156 / 190
»»

Tidule ::

poweroff je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Trajnike pa bom, v vmesnem času, preusmeril na primarni račun.

Tule je tudi lep odgovor za vse udeležence te debate na vprašanje, zakaj poleg neobanke potrebuješ tudi klasično banko.


Kar v bistvu ni tako strašno drugače kot če bi menjal račune pri klasičnih bankah. Ko sem zaprl račun v avstriji, sem ravno tako moral vse direktne bremenitve na novo uredit za račun, ki sem ga odprl v Sloveniji. Ajde, če menjaš znotraj države potem načeloma klasične banke omogočijo prenos na poodlagi pooblastila, ampak pri menjavi banke v tujini pa je to odpadlo. Ni pa to nek blazen argument zakaj bi človek rabil klasično banko. Prej argument, da si odpreš še en račun pri drugi neobanki, namesto da zapiraš/odpiraš račun, ker bi rad spremenil namen uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

FireSnake ::

amacar je izjavil:

poweroff je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Trajnike pa bom, v vmesnem času, preusmeril na primarni račun.

Tule je tudi lep odgovor za vse udeležence te debate na vprašanje, zakaj poleg neobanke potrebuješ tudi klasično banko.

Ne rabis, pac v vmesnem casu preusmeris (ali jih tam pac pustis, zakaj bi se dvakrat ukvarjal s preusmerjanjem) na drugo neobanko.


Odgovor na tole je povsem preprost: ker ima samo N26 poslovni račun zastonj.
Hkrati pa ima lahko vsak samo en račun.
Tako mi ne preostane drugega kot, da navadnega zaprem in odprem poslovnega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jabe ::

Ima revolut tudi. Ampak kot rečeno, je treba biti previden, da ne poslujes z nikomer, ki ima sberbankov racun

FireSnake ::

Revolut je zastonj?
Pa tale omenjitev s Sberbank zveni odbijajoče.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

jabe ::

Ja, revolut biznis je zastonj. Ima neke omejitve na prilive... Prvih 5 zastonj ali nekaj takega. Ne vem, poglej če ti odgovarja. Jaz ga imam, a ne uporabljam, pa je potem zastonj.

Sberbank in revolut pa ne sodelujeta. To je problem lahko, ker kot rečeno, kdo zdajle slovenske banke gleda za poslovne račune, je Sberbank eden izmed najbolj ugodnih in verjetnost da bo tam račun odprl je velika. Pol pa ti na revolutu on na sberbanku --> štala.

Tidule ::

FireSnake je izjavil:

Revolut je zastonj?
Pa tale omenjitev s Sberbank zveni odbijajoče.


Imas tudi vivid, kjer so podobno kot na N26 nakazila brezplačna.

AllStarc ::

jabe je izjavil:

Ja, revolut biznis je zastonj. Ima neke omejitve na prilive... Prvih 5 odlivov zastonj ali nekaj takega. Ne vem, poglej če ti odgovarja. Jaz ga imam, a ne uporabljam, pa je potem zastonj.

Sberbank in revolut pa ne sodelujeta. To je problem lahko, ker kot rečeno, kdo zdajle slovenske banke gleda za poslovne račune, je Sberbank eden izmed najbolj ugodnih in verjetnost da bo tam račun odprl je velika. Pol pa ti na revolutu on na sberbanku --> štala.

Revolut buissiness Prvih 5 zastonj nato 0,2 eur. Dvigi z bankomata 2% kjerkoli. Kartica zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AllStarc ()

Redorange ::

https://www.verdict.co.uk/n26-bafin/
N26 tells users not to worry after regulator order to cap onboarding

FireSnake ::

Tidule je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Revolut je zastonj?
Pa tale omenjitev s Sberbank zveni odbijajoče.


Imas tudi vivid, kjer so podobno kot na N26 nakazila brezplačna.


Business ponujajo?
Na strani nisem zasledil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tidule ::

Ko sem odpiral racun nisem zasledil, da bi bile kaksne omejitve glede freellncerjev ali spjev. Lahko pa da se je kaj spremenilo, ali sem kaj spregledal.

BuDi79 ::

Ker je bilo kar nekaj govora o tem kako so enemu uporabniku zaprli račun na N26 - tudi slovenske banke to počnejo "brez razloga":
https://www.facebook.com/zlatko585/post...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

sandmat ::

Pač nočejo pomagat financirat domestic terorizma?

poweroff ::

Teroristi so v tem primeru oni - in sicer terorizirajo uporabnike in trg. 8-)
sudo poweroff

Grmeks ::

Ali je kdo dejansko kontaktiral support v zvezi z nedelovanjem SEPA plačil s QR scannerjem za android? Jaz sem jim pisal in dobil odgovor da niso vedeli, da obstaja težava in da bodo posredovali naprej. Vem, da gre lahko samo za generičen odgovor ampak kljub temu, več kot nas napiše, prej bo rešeno, si mislim.
Imajo tudi twitter, kjer se da napisat za take stvari @N26_Support.
Dajmo malo pritisnit, ker če še tale QR zadeva začne delat pa res nič več ne manjka aplikaciji :)

AllStarc ::

Jaz sem jim pisal in so enako odgovorili mesece nazaj. Od takrat uporabljam QR scanner in sem čisto zadovoljen brez njihovega scannerja.

Thomxy ::

Grmeks je izjavil:

Ali je kdo dejansko kontaktiral support v zvezi z nedelovanjem SEPA plačil s QR scannerjem za android? Jaz sem jim pisal in dobil odgovor da niso vedeli, da obstaja težava in da bodo posredovali naprej. Vem, da gre lahko samo za generičen odgovor ampak kljub temu, več kot nas napiše, prej bo rešeno, si mislim.
Imajo tudi twitter, kjer se da napisat za take stvari @N26_Support.
Dajmo malo pritisnit, ker če še tale QR zadeva začne delat pa res nič več ne manjka aplikaciji :)


Pozdrav,

Ker imam vse na trajnik, se nisem dosti osredotočal na QR kodo. Mislil sem, da je QR koda na položnici "slovenska pogruntavščina" oziroma, da je ne standardno in da jo N26 ne podpira.
Pa jo? Kje sploh je ta scanner v aplikaciji? In bi moral izpolnit avtomatsko Sepa plačilo, kot deluje v aplikacijah slovenskih bank?

Hvala za pojasnilo.

dev ::

Na iOS dela, torej jo poznajo, samo za Android imajo ocitno tezave.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

mtech7 ::

Na ios dela že več mesecev brezhibno. Pod send money imaš Scan QR.

mm&r ::

Bi moralo delavati na obeh platformah, meni deluje tudi na Androidu vendar mora bit EPC format QR kode , ki jo podpira kar nekaj EU bank.

EPC QR code docs

Lahko sprobaš, sem dal oba primera tukaj:


EPC QR code sample

in

UPN QR code sample

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm&r ()

matobeli ::

Teb dela QR branje položnic pri N26 na Androidu?

Men niti pokaže ne da bi lahko kaj skeniral, pa majo jabolčni že nekaj mesecev delujoče.

mm&r ::

matobeli je izjavil:

Teb dela QR branje položnic pri N26 na Androidu?

Men niti pokaže ne da bi lahko kaj skeniral, pa majo jabolčni že nekaj mesecev delujoče.


Jap, špila na Androidu

Send money => Bank transfer => Add contact => Scan QR code

Naredu sm si generator EPC kod ker slovenske ne primerjo.

Slika

matobeli ::

Nop, men še vedno ne prime, odpre kamero, potem se pa nič ne zgodi :)

GupeM ::

Enako pri meni. Kamero odpre, sliko kaže, nič pa ne prebere.

barakus ::

mm&r je izjavil:



Naredu sm si generator EPC kod ker slovenske ne primerjo.

Slika

Please share!

mm&r ::

barakus je izjavil:

mm&r je izjavil:



Naredu sm si generator EPC kod ker slovenske ne primerjo.

Slika

Please share!



Generator EPC in UPN QR code - work in progress

GupeM ::

Generiran QR iz tega linka pa prime, za razliko od tiste slike zgoraj. Sem se lotil ugotavljat zakaj, pa sem ugotovil, da je težava imgur ozadje, ker je temno. Na svetlem ozadju dela brez problema tudi na Androidu.

matobeli ::

OMG, pa res, na svetlem ozadju dela :))

EPC je bil že 2012 uveden, a mormo bit mi zmer nekej posebnega al kaj hudiča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jabe ::

Se pardoniram zaradi neumnega vprašanja. Ampak, kaj je fora tega? Ok, n26 zna prebrati, ampak vpisati moraš na peš enkrat vseeno? Kar nisi nič profitiral potem...

clix ::

Mnja, EPC očitno deluje, UPN pa ne...
Nisem vedel da mamo mi svoj "standard". Bedarija..

barakus ::

Rabimo torej app, ki UPN QR pretvori v EPC QR

Spura ::

To ni spet tok tezko. Jst sm mel nekje delujoc app, ki je UPN spremenil v SEPA XML, pa ni blo prevec tezko, tuki bi pac moral EPC QR renderat.

matobeli ::

Sam bi še vedno rabil dva telefona, z enim pretvoriš in ga potem z primarnim poskeniraš.

No, šlo bi.

GupeM ::

Ne rabiš dveh. Lahko sprintaš :D

/s

matobeli ::

A bi se komu dalo najt uraden pravilnik o zgradbi upn qr in ga posredovat na n26? mrbit bi pa obi dal not podporo za našo qr :>

AEx_1-7 ::

matobeli je izjavil:

A bi se komu dalo najt uraden pravilnik o zgradbi upn qr in ga posredovat na n26? mrbit bi pa obi dal not podporo za našo qr :>


https://www.upn-qr.si/sl/tehnicni-stand...
https://www.upn-qr.si/uploads/files/Teh...
Good luck.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

amacar ::

matobeli je izjavil:

A bi se komu dalo najt uraden pravilnik o zgradbi upn qr in ga posredovat na n26? mrbit bi pa obi dal not podporo za našo qr :>

Fora je, da imajo implementacijo ze narejeno, saj UPN QR dela na ios appu, ne dela pa na androidu.

matobeli ::

Uh-oh, sem pa že začel mislit da sem se motil o podpori qrupn na ios.

Zdej sem pa izpadel iz aviona.

Bodo že pošlihtal. Prej kot naši nek spodoben UX.

6bt9hmDwY ::

AEx_1-7 je izjavil:

Good luck.

Zakaj good luck?

Spura ::

matobeli je izjavil:

Sam bi še vedno rabil dva telefona, z enim pretvoriš in ga potem z primarnim poskeniraš.

No, šlo bi.

Jst uporabljam racunalnik za skenirat.

AllStarc ::

Če si želiš prišparat živce samo uporabiš android app QR scanner in potem samo copy-paste IBAN in pa referenco. Saj rabiš samo ti dve zadevi, pa še to samo, ko prvič plačuješ. ko plačuješ drugič, samo referenco.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

matobeli ::

Za tiso položnico ali dve na mesec ki prideta v fizični obliki je čist vseeno če na roke prekucaš, iz vsem ostalih se pa da kopirat, sploh ni potrebe po QR.

Ampak če že dela na iOS bi lahko tud na androidu. Sploh ker je skeniranje in direktni vnos večkrat slišana, res velika, prednost domačih bank proti tujim.

6bt9hmDwY ::

matobeli je izjavil:

čist vseeno če na roke prekucaš

UPNQR je čisto v redu iznajdba, ker na roke vtipkat številke (iban+ref) na telefonu in brez validacije je res zoprno in celo stresno. Saj rešitev za N26 je že pobliskala, samo meni se še tega ne ljubi, čeprav, če bi šel računat letno vse provizije za er, db in upn, bi dejansko zneslo neke denarje, ki se jih da precej bolj fino porabiti, samo lenoba, kaj 'češ...

Tudi ta agregacija ni bila slaba rešitev, recimo, če rabiš. Če je ne bi bilo, bi že verjetno vse nakazovali iz N26 ali Revolut. Sem pač sucker, kaj morem, transakcije bi moral izvažati enkrat na X dni za arhiv in dodatne preglede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

amacar ::

Direktna obremenitev je rešitev (za plačilo SP stroškov pa si nastaviš ponavljajoča plačila). Ne vem, zakaj bi še kdo ročno plačeval položnice (če izpustimo tiste ljudi, ki mogoče ne bi imeli dovolj na TRR in čakajo na plačo, da lahko z njo plačajo položnice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Thomxy ::

amacar je izjavil:

Direktna obremenitev je rešitev (za plačilo SP stroškov pa si nastaviš ponavljajoča plačila). Ne vem, zakaj bi še kdo ročno plačeval položnice (če izpustimo tiste ljudi, ki mogoče ne bi imeli dovolj na TRR in čakajo na plačo, da lahko z njo plačajo položnice).


Se popolnoma strinjam z direktno obremenitvijo...
Zakaj pa ljudje še plačujejo položnice, je razlogov milijon. Tu je en, ki je bil meni vedno zabaven:
Moj bivši sodelavec, sedaj v penziji, je pred okoli štiridesetimi leti doživel, da so mu znesek plače trgali z računa, namesto da bi mu ga nakazali. Stvar je kmalu rešil, ampak od takrat ne zaupa več bankam in zato vsak mesec gre osebno na okence plačevati račune. V glavo si je dal, da je edino tako prav, in nič mu ne bo spremenilo to prepričanje.

6bt9hmDwY ::

Ja, ko naslednjič dvignejo provizije, pa grem stvari prenest, četudi bom res moral transakcije izvažati za arhivska poročila (včasih pridejo prav!), zaenkrat se še mi ne da, izplačalo pa bi se, to pa :-)

SumTingWong ::

Mene tudi mika, da bi kenslal slo banko, pa sel primarno na N26.

A v SLO lahko kako z mobitelom placam (NFC)? Ne bi kartice nosil s seboj. Android imam, torej ni Apple Pay ali Google Pay. Ne najdem te opcije.

Kodrnusa ::

Google pay ne dela v Sloveniji... tako da žal ne

matobeli ::

V slo dela samo apple pay, podpira n26, pa še QR plačevanje dela na iOS.

bemtiš N26, apple banka.

Odpri, prenes na slo banko plačo in uporabljaj pol leta da vidiš če se tu pojavijo kakšne pomanjkljivosti, če ne, pa zapreš slo račun.

Dark000 ::

Odpreš Vivid, ki je tako kot N26 nemška spletna banka in lahko uporabljaš tudi Google Pay.

AllStarc ::

Thomxy je izjavil:

amacar je izjavil:

Direktna obremenitev je rešitev (za plačilo SP stroškov pa si nastaviš ponavljajoča plačila). Ne vem, zakaj bi še kdo ročno plačeval položnice (če izpustimo tiste ljudi, ki mogoče ne bi imeli dovolj na TRR in čakajo na plačo, da lahko z njo plačajo položnice).


Se popolnoma strinjam z direktno obremenitvijo...
Zakaj pa ljudje še plačujejo položnice, je razlogov milijon. Tu je en, ki je bil meni vedno zabaven:
Moj bivši sodelavec, sedaj v penziji, je pred okoli štiridesetimi leti doživel, da so mu znesek plače trgali z računa, namesto da bi mu ga nakazali. Stvar je kmalu rešil, ampak od takrat ne zaupa več bankam in zato vsak mesec gre osebno na okence plačevati račune. V glavo si je dal, da je edino tako prav, in nič mu ne bo spremenilo to prepričanje.

Meni pa je v redu da sam placujem, ker se prisilim, da redno spremljam zapravljanje denarja.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things
««
156 / 190
»»