» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
149 / 192
»»

Dominik4 ::

Živijo.

Je kdo v zadnjem času uspel uspešno pripeljati prijatelja oz. je bil uspešno pripeljan kot prijatel in je dobil 50€ ki so trenutno obljubljeni do konca meseca. Bolj me zanima ali stvar v Sloveniji trenutno deluje saj sem prebral da ima veliko oseb težave glede tega in tudi meni noče delovati in ne vem zakaj ne. Hvala za odgovore vsem ki ste že dlje časa na n26 in imate več izkušenj.

Ps:Se opravičujem za kopiranje kode če je bil zato post zbrisan.

Lp, Dominik

jabe ::

matobeli je izjavil:

jabe je izjavil:

Fora flik paya trenutno ni v tem, da so plačila instantna, ampak da so zastonj. Druga dobra stvar je, da moraš imeti človeka v imeniku v telefonu in to je to, brez hecanja z ibanom, kaj šele, kako natančno mora biti izpolnjen upn, kot je to pri n26 npr... Fino je pa tudi, da brezhibno deluje. Meni je trenutno zadeva jako všeč.


Sej imamo že celo paleto aplikacij ki to omogočajo, paypal, revolut, n26...
Apple ima tudi apple pay v slo, go pride še gpay ne bo čisto nobene potrebe več po neki domači verziji.


Tudi jaz, tudi jaz. Tudi gpay na n26, dasiravno uradno še ni. Hakeljc je, da mora ponavadi to imeti tudi tisti na drugi strani. Medtem ko flik redno uporabljam, instant payment na n26 se nisem imela prilike. Ampak kot rečeno, ni fora v instant, ampak v zastonj. Mi je vseeno, če čez 3 dni pride. Zato za prenakazila seveda uporabljam tudi n26. Bistveno bolj, saj je to moj "dnevni" račun.

matobeli ::

Kako hudirja pa flik pride na moj račun če ga nimam?

jabe ::

Ne moreš. Je pa tako, da kot rečeno, flik redno uporabljam, fintechovih podobnih rešitev pa nikoli. Kaj ti to pove in kaj je trenutno bolj koristno? Flik pač seže v našem prostoru bistveno dlje, ker imajo vsi (razen redkih izjem) odprt račun pri slovenski banki in ni važno pri kateri (ajde, za UniCredit ne vem). Dodaten zagon k uporabi je pa se brezplačnost trsnsakcij, tako da res ima zelo veliko ljudi, vsaj v moji okolici, to instalirano. Se moja mati pa fotr sta zapopadla.

Je trenutno pač tako, da kolikor gre nekaterim na živce, zadeva je bistveno bolj vsesplošno koristna kot alternative. Večja verjetno da ne tipkam podatkov prejemnika je, če odprem flik kot pa n26/revolut/vivid. Ostalih rešitev pa tudi jaz nimam.

amacar ::

Verjetno govoris glede na svoj primer. Jaz osebno ne poznam nikogar, ki bi si flik sploh aktiviral, kaj sele uporabljal. Instant nakazila preko revolut, n26, vivid pa v mojih krogih uporablja veliko ljudi (in ne ni potrebno tipkati podatkov, samo izberes osebo iz imenika).

showsover ::

Instant payments so možna med Revolut in N26 klienti, recimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

z0mbie ::

UganiKdo je izjavil:

z0mbie je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

ROFL, katera banka pa po tvoje ne?


Tiste stacionirane v Sloveniji. Ker bi lahko sel kdo malo "klavir igrat".


jao, ko se otroci lotijo razpravljat...

Poglej si malo kdo je vrhovni regulator za banke v SEPA območju (kamor pašejo tudi bolj kot ne vsi fintechi o katerih je govora tukaj).

Hint: Pravila igre so za vse bolj kot ne enaka.


In ko se spravi teoreticni fizik razlagati prakticnemu, da mu ze 20 let govori, da je treba samo protone bolj skupaj dati.

Hint: salabajzer, preiskava zaradi krsitve v isti drzavi je nekaj cisto drugega kot preiskava v npr. Litvi zaradi krsitve storjene slovenskemu drzavljanu.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

flameir ::

showsover je izjavil:

Instant payments so možna med Revolut in N26 klienti, recimo?


Da.

showsover ::

flameir je izjavil:

showsover je izjavil:

Instant payments so možna med Revolut in N26 klienti, recimo?


Da.

Če prav razumem (nisem še poskušal, niti ne vem, kdaj bo prilika, niti nisem na hitro našel na spletu), lahko iz Revolut app nakažeš takojšnje plačilo brez provizije uporabniku na N26 banki? Se temu reče sicer sepa instant payment?

Lahko iz Revolut app nakažeš tole takošnje plačilo (sepa instant payment) brez provizije tudi nekomu na, recimo, NLB? Kaj pa katerikoli drugi banki na Flik pay sistemu?

Je to dejansko ista reč v ozadju - ti sepa instant payments? Ampak banka mora vedeti prejemnikov email ali telefonsko številko. Kaj pa v primeru, da je ista oseba na več bankah? A se kje izbere primarna banka za sepa instant payments ali kaj?

Je kakšna tema bila na slo-techu odprta v tem smislu?

Kako to sploh izgleda, ta sepa instant payments poišče trr v nekem registru glede na telefonsko številko/email prejemnika?

Tule je nekaj, morda mi bo lažje razumeti, sem kar dinozaver glede tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

GupeM ::

Barko je izjavil:

Eh, saj vse tega v resnici niti ne potrebuješ - isti k.... je če dobiš, kar sem ti dolžan za sendvič, instantno ali pa jutri zjutraj, ker tak broke pa menda nisi? Zadnjič mi je kolega nakazal s flikom nakazal 1 cent samo, da mi je pokazal kako deluje flik in kako je kul in super in nevemkajševse. Ja saj je svetovno, kul, trendy, instantno, brez stroškov ... ampak nepotrebna storitev.

Ti pa veš, kaj jaz potrebujem in česa ne. Flik uporabljam na dnevni bazi. Grem po malico, mi sodelavci naročijo kaj naj jim kupim, nato enostavno pošljem zahtevek v Flik, pa samo še potrdijo. Hkrati tudi vejo, da sem se vrnil v firmo in pridejo na kavo.

matobeli ::

V moji družbi nima nihče flik. revolut, paypal, n26.

Nismo pa na dnevni bazi, večinoma si vračamo za razna darila, ali skupna potovanja.

MrStein ::

To je že malo off topic, ampak ta flik je "ista" bedarija kot vse preostale.
Problem "N standardov za plačila" reši tako da pridemo v stanje "N+1 standardov za plačila". Seveda med sabo nekompatibilna.

"A ti lahko pošljem teh 10 EUR? Imaš Flik?" "Ne." "Kaj pa N26? Ja? Aja, tega jaz nimam. Paypal mogoče?..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

martincek1 ::

Bolje N+1 in posledično tudi rešitev, kot N in še ta bolj slab. Pozdravljam Flik, Moneybeam in vse drugo.

MrStein ::

Nadaljujem v obstoječi temi o Flik-u:
https://slo-tech.com/forum/t764031/p720...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ideep ::

Dominik4 je izjavil:

Živijo.

Je kdo v zadnjem času uspel uspešno pripeljati prijatelja oz. je bil uspešno pripeljan kot prijatel in je dobil 50€ ki so trenutno obljubljeni do konca meseca. Bolj me zanima ali stvar v Sloveniji trenutno deluje saj sem prebral da ima veliko oseb težave glede tega in tudi meni noče delovati in ne vem zakaj ne. Hvala za odgovore vsem ki ste že dlje časa na n26 in imate več izkušenj.

Ps:Se opravičujem za kopiranje kode če je bil zato post zbrisan.

Lp, Dominik


ja jaz sem mamo povabila, na zadnje sem to urejala na morju, vendar so potrebovali 2 dni za verifikacijo računa - ne vem zdaj kaj se dogaja, jaz nisem dobila nič-

showsover ::

MrStein je izjavil:

"A ti lahko pošljem teh 10 EUR? Imaš Flik?" "Ne." "Kaj pa N26? Ja? Aja, tega jaz nimam. Paypal mogoče?..."

A bi lahko kdo, prosim, preskusil, glede na (klik) bi moralo biti izvedljivo... Brez paypala (zaenkrat)...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

showsover ::

Groot me predlaga za brisanje - jaz ne poznam teh SEPA Instant Payments dovolj dobro, tudi izgleda sorazmerno nova reč, niti ne vem, če so TIPS in RT1 interoperabilni SEPA Instant Payments standardi, verjetno niso. Zaradi mene me izbrišite, BMK, samo takšne stvari je dobro vedeti, vam mogoče ne, razumem, meni pa je. Bom rade volje prebral razlago, tudi če bo opremljeno s 100 stranmi očitanja o funkcionalni nepismenosti ipd.

'* Vse banke, ki so v RT1 bodo do novembra 2021 dosegljive na TIPS.'

Torej bo MrSteinovo sarkastično vprašanje postalo novembra 2021 brezpredmetno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

jabe ::

To samo revolutu dela, torej instant payments. Vivid in n26 pa samo če ima tudi tisti na drugi strani pri njih račun. Torej n26->n26 ali vivid->vivid. Isti princip kot flik, samo da flik velja za vse slovenske banke z izjemo UniCredit. Jaz s Sparkasse pošiljam na SKB, gorenjsko banko, NLB... Niti ne vem, katero banko ima oni na drugi strani včasih, samo flik mora imeti instaliran. Zdaj pa to je posebej aplikacija ali integrirana v mobilno banko. Kolikor vem ima NLB znotraj appa, Sparkasse bo tudi imel z novim mesecem. Potemtakem najbrž že direkt to dela, ne rabiš posebej aplikacije. Za aktivacijo pa ne vem... Poleg tega bodo instant SEPA pri nas plačljivi.

Kot rečeno, flika se jaz osebno poslužujem ne zato, ker je instant, ampak ker je transakcija zastonj in ker rabim človeka imeti samo v imeniku. Konec s tipkanjem IBANa (to moraš pa tudi pri revolutu kolikor vem, dasiravno je plačilo instantno). S fintechi si nimam kaj pomagat. Ljudje nimajo/ne uporabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

matobeli ::

Ne, Revolut in N26 ti poskenira imenik in pogleda če je kdo komitent, sam pritisneš pa gre.

Alpa uporabiš paypal, pa maš še za kaj drugega.

Sicer pa o kakšnem tipkanju TRRjev to bluziš stalno? A Sparkasse nima imenika?

showsover ::

Mb, ko napišeš seznam beneficiarijev za plačevanje UPN preko Revoluta, recimo, na začetku moraš vpisati trr (včasih še celo naslov) pri vsakem plačilu pa sklice. Se pozna pri znesku provizij za večje število nakazil. Verjetno je to mišljeno.

matobeli ::

To je če plačuješ UPNje. Naslova ti ni treba nikol pisat, samo TRR in referenco. Vsi sepa transferji so tudi pri revo/n26 free. Še več, podpirajo tudi sepa instant transferje, kar pomeni da pride denar zakoj na bilokatero banko, samo banka rabi to podpirat.

Če pošiljaš kolegom ti avtomatično najde tiste ki so na revolutu, tiste ki niso pa 1x vpišeš trr in pol maš to osebo skoz v imeniku. Torej identično kot pri fliku.

Sam da so ble vse ostale rešitve že veliko prej in tako revo kot N26 sta obenem še pravi banki.

Edina zadeva kjer imajo danes še prednost navadne banke je da dobiš kredit in pa da lahko slikaš qr kodo na položnici.

Vsaj dokler ne bo obvezna implementacija sistema referenc na sepa nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jabe ::

Napiši ime prejemnika narobe na n26 pa porocaj. Tam gor imaš rešitev, ki pa je nisem izvedela na podpori. Ta je useless.

Saj se ni treba zaganjati, imam n26 za 95% stvari, ampak za nakazovanje takle med znanci in prijatelji (redno ali občasno) je pa flik v bistveni prednosti. Sploh fintechi imajo pa vsi po vrsti v k* hitra placila. Teh v bistvu sploh ni, vse si zapomne enakovredno - nekaj kar plačujes vsak mesec ali pa enkrat na 10 let. Kaj naj imam preko 100 TRRjev tam

showsover ::

Mb, sem moral enkrat napisati naslov (saj sem celo v forumu objavil, ker me je presenetilo), celo oceniti zanesljivost prejemnika, ga uvrstiti v neko klasifikacijo dejavnosti itd.

Sem samo enkrat hitro plačal do sedaj, nedavno, preko flik pay, je bilo kar ok, nikakršnega trr, ne, samo nek namenski imenik na osnovi telefonske. Nisem še poskušal iz N26 in Revolut, niti mešano na Flik, menda deluje (ali pa bo domnevno novembra 2021) glede na forumska pričevanja, zato sprašujem in se navdušujem.

Bi pa kakšen zelo ugleden in kompetenten moderator lahko razcepil temo iz N26 na neka Takojšna plačila, ali kaj?
:D

PS: Vprašanje ni bilo prvoaprilsko, mogoče je to bila težava??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

matobeli ::

N26/revo prepozna druge uporabnike avtomatsko na podlagi številke ali email naslova, črpa direktno iz tvojega telefonskega imenika. Revolut celo doda opcijo direktno v telefonski imenik za request ali send money.

Interni N26 imenik kjer so kontakti z trrji sicer ni optimalen (ker ni združen z imenikom telefona) je pa vseeno imenik z search funkcijo.

Imet 100+ TRR naslovov v imeniku ni neka težava ali pač?

Da ne omenjam tega da paypal deluje enako.

Če imaš večino ljudi na fliku, uporabljaj flik, sam ne bluzit da je boljši od rešitev ki so že obstajale ker ni, mer vse delajo isto zadevo za isti denar.

delavec44 ::

Brezplačen instant sepa je svetlobna leta pred flikom vse dokler s flikom ne boš mogel nakazovati pravnim osebam z ustreznim sklicem. Flik bo obsolete.

MrStein ::

Saj flik to omogoča, edino v aplikaciji tega ne ponudi za ročni vpis, ampak le preko QR kode.
Ker potem tam pribije provizijo (prejemniku).

Še enkrat : obstaja tema o Flik
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

V redu, nikogar ne prepričujem kako in kaj. Mi je pa fascinantno kaj ste vsi tako mahnjeno na neke bančne storitve.

Poglejmo realno, kaj rabiš od banke. Plačevanje s kartico, mogoče dvig na bankomatu, spletna banka (in ajde mobilna) za plačevanje položnic... kaj bi še rabil? Obvestila po SMS-u... še kaj? To imajo že praktično vse banke. Tudi te QR kode so bolj za okras, razen, če kdo plačuje po 50 položnic na dan.

Kaj so tiste stvari, ki delajo bančništvo tako inovativno in sploh in oh?
sudo poweroff

blackbfm ::

Plačevanje s kartico, mogoče dvig na bankomatu, spletna banka (in ajde mobilna) za plačevanje položnic... kaj bi še rabil?


Financne instrumente, tko kot ma revolut

Dober dan ::

Apple pay. Ko enkrat imaš, je težko to razvado opustiti. Kdaj bodo to kaj naše banke ponudile..

Goody ::

NLB Pay že 2 leti omogoča vse kar omogoča Apple pay. Samo telefon moraš za android zamenjat ;) Da ne dela na iphonih se zmeni z applom, ki ne pusti uporabe nfc drugim bančnim appom...pač provizija je luštna stvar.

blackbfm ::

Nlb pay je (bil) drek oz neznanesljv, vsaj 2019 ko sem uporabljal je bilo dosti updejtov in je bilo potrebno kartico vedno znova dodajat, seveda je bila jeba ce nisi vedel na pamet serijske stevilke kartice in davcne

Odgovor nlbja pa da tako pač je, ker neka njihova ali bogsigavedi kaksna pravila. Seveda nikogar ne gane ce ti app crkne v vrsti pred blagajno

Nlb račun sem zaprl ker takih polovičnih za povrh še dragih rešitev ne rabim

Goody ::

Ne nabijaj, uporabljam od začetka in nimam praktično nobenih problemov...

Pa še glede drago, ja n26 je ceneje, ampak 5€ za osebni+s.p. račun, klik, klikin, Visa+maestro ni ravno astronomsko drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

UganiKdo ::

5 eur vec brez dodane vrednosti. Koliko pa to komu pomeni pa pac vsak sam presodi.

Goody ::

Verjetno naj vsak sam oceni če mu je dodana vrednost recimo možnost malček boljšega kredita, vezane vloge v bolj obrestovanih časih, plačevanje s telefonom, en račun za s.p. in osebno, vseeno boljša vsaj izkušnja klika, pa tudi klikina. Pa da se razumemo, imam tudi n26 in ga nikakor ne mislim ukiniti. Mi odgovarja dodatna debetna Master kartica, pa plačevanje kakšnih položnic zastonj. Ampak da pa je n26 na vseh nivojih enaka klasičnim bankam pa zaenkrat res ne drži.

uvodV?? ::

Dosadni ste res.

UganiKdo ::

Goody je izjavil:

Verjetno naj vsak sam oceni če mu je dodana vrednost recimo možnost malček boljšega kredita, vezane vloge v bolj obrestovanih časih, plačevanje s telefonom, en račun za s.p. in osebno, vseeno boljša vsaj izkušnja klika, pa tudi klikina. Pa da se razumemo, imam tudi n26 in ga nikakor ne mislim ukiniti. Mi odgovarja dodatna debetna Master kartica, pa plačevanje kakšnih položnic zastonj. Ampak da pa je n26 na vseh nivojih enaka klasičnim bankam pa zaenkrat res ne drži.

To s kreditom je bullshit da glava boli. V treh primerih (vkljucno ko sem urejal zase) ni bila obstojeca banka avtomaticno nqjugodnejsa. Dokler si pripravljen prenest osebni dohodek je to za banko bistven faktor. V mojem primeru (nlb) leta 2012 ko sem jemal stanovanjski kredit niti v top 3 ponudbe ni prisla. Ampak vsak si pove pravljico kot mu pase da opravici svoje odlocitve.

amacar ::

Goody je izjavil:

NLB Pay že 2 leti omogoča vse kar omogoča Apple pay. Samo telefon moraš za android zamenjat ;) Da ne dela na iphonih se zmeni z applom, ki ne pusti uporabe nfc drugim bančnim appom...pač provizija je luštna stvar.

Nlb pay je shit, ker moras se vedno vpisovati pin. Gpay/apple pay to lepo pohendlata.

buttcrack ::

Če bom kdaj rabil kredit, bom itak šel do večih bank pošnofat, dokler bojo OM za vezavo nične, je N26 več kot dovolj.
Daleč od tega da me skrbi imeti par 10k naloženih. Pač mi že 3 leta laufa brez problema, tudi ko je prva kartica crknila, sem preko supporta v parih dneh dobil novo.

matevz1337 ::

N26 je dodal plačevanje preko QR kod (ki na moje začudenje dela tudi na slovenskih položnicah), tako da zdej nimam več razloga da bi uporabljal appe slovenskih bank.

matobeli ::

Ja? Kje pa je, men nič ne ponudi skeniranja?

matevz1337 ::

Klikneš Send money -> Scan QR code. Mogoče moraš najprej app updejtat.

matobeli ::

Nak, nimam, app se je zgleda updejtal včeraj. Na izbiro imam samo MoneyBeam, Bank Transfer, Foreign Currency Transfer, Donate in pa nekaj zadnjih zadnjih oseb katerim sem pošiljal.

Android ali iOS?

matevz1337 ::

iOS

jabe ::

Bank transfer --> New contact --> spodaj scan qr kodo


Samo mi pa neke errorje ven meče skos, pa scheduled transfers tudi ne morem pogledati.

Android

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

delavec44 ::

jabe je izjavil:

Bank transfer --> New contact --> spodaj scan qr kodo


Samo mi pa neke errorje ven meče skos, pa scheduled transfers tudi ne morem pogledati.

Android


To ni to, to je scan QR kode za IBAN, to imajo že dolgo. Maja so pa obljubili EPC QR kodo in piše, da je na ios in android že, pa zgleda pri nas še ne (android).
Me pa zanima kam sklic prepiše in kam da namen glede na to, da so pri nas v QR kodi vsi ti podatki.

jabe ::

Pa desno v spodnjem okencku je kamera za IBAN, spodaj pa piše qr koda, odpre se kvadratna kamera, kot je ponavadi pri qr kodah. Probat ne morem nič, ker mi nekaj ne dela. Errorje ven meče.

delavec44 ::

OK, sem probal, ni errorja ampak QR kode mi pa nobene ne prepozna. Ne vem sicer zakaj so dali pod ustvarjanje novega kontakta, ker na ios mi zgleda bolj logično.

čarli ::

delavec44 je izjavil:

OK, sem probal, ni errorja ampak QR kode mi pa nobene ne prepozna. Ne vem sicer zakaj so dali pod ustvarjanje novega kontakta, ker na ios mi zgleda bolj logično.


Isti problem, meni tudi ne prepozna QR. In ja niso dali ravno logično to postavitev.

matevz1337 ::

Sklic iz QR vnese v message, namen pa nikamor. Tako kot sem to do zdej na roke delal.

jabe ::

Saj če takole dela, je ok. Namen je itak vseeno, kaki je, če sklic prav prepiše.
««
149 / 192
»»