» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
63 / 191
»»

Mare2 ::

Master_Yoda je izjavil:

Saj jih razumem, ker ne zaracunavajo vodenja, ampak vseeno malo salabajzersko to.

P.S. Ce tako gledamo bi se pa dala dobiti stevilka kartice tudi brez odpiranja kuverte - stevilke na kartici so dvignjene (kot na starih karticah maestro/etc - da jih gre uporabljati s tisto "napravo" ko dajo list in kartico noter pa potem potegnejo cez da se stevilka odtisne gor). Tako bi lahko nekdo isto naredo cez pismo - kartice ti vendar ja ne posljejo v trdem kartonu.

Master_Yoda tebi so očitno poabili napisati tri številke CVC na hrbtno stran kartice. Kaj praviš? :)

BuDi79 ::

Če komu prav pride - po dveh letih ti v primeru poškodbe kartice nova pripada brezplačno (sicer je 6EUR). Tega nisem našel v "pomoči", so mi pa povedali na supportu.
Meni je 14 dni zmanjkalo pa je rekel da ne komplicirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

BuDi79 ::

Master_Yoda je izjavil:

kartice ti vendar ja ne posljejo v trdem kartonu.
Odvisno kakšno naročiš.

 n26 black

n26 black



 n26 metal

n26 metal



 n26 metal

n26 metal



sicer pa je pri navadni zdaj tudi en močnejši papir.

 n26

n26

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Master_Yoda ::

Mare2 je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Saj jih razumem, ker ne zaracunavajo vodenja, ampak vseeno malo salabajzersko to.

P.S. Ce tako gledamo bi se pa dala dobiti stevilka kartice tudi brez odpiranja kuverte - stevilke na kartici so dvignjene (kot na starih karticah maestro/etc - da jih gre uporabljati s tisto "napravo" ko dajo list in kartico noter pa potem potegnejo cez da se stevilka odtisne gor). Tako bi lahko nekdo isto naredo cez pismo - kartice ti vendar ja ne posljejo v trdem kartonu.

Master_Yoda tebi so očitno poabili napisati tri številke CVC na hrbtno stran kartice. Kaj praviš? :)


Ne potrebuje vsaka trgovina CCV. Mislim da ga Amazon ne zahteva npr.

matobeli ::

POS terminali ne potrebujejo CVC, večina jih potrebuje PIN. Spletne trgovine večinoma potrebujejo CVC.
To da Amazon ne potrebuje CVC se mi zdi skrajno neverjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

bastadu ::

Meni se zdi bolj neverjetno, da nekateri posterminali ne potrebujejo PIN, predvsem v ZDA, pa cestninske postaje na Hrvaškem ...

sandmat ::

SloTech123 je izjavil:

Hej, tudi jaz ravnokar odpiram..če bi kdo podelil refferal code za polovičko bonusa :)

Imaš na zs :)

Master_Yoda ::

sicer pa je pri navadni zdaj tudi en močnejši papir.


Papir je na zadnjis strani kartice, na sprednji kjer so cifre ga ni :D.

vjreh43WAEFS ::

Otroški dodatek (ali pač karkoli) na CSDju zdaj že nakazujejo na tuj TRR?

nunar ::

dominuspro je izjavil:

A refferal bonus velja tudi za Slovenijo?

Na nas ni na spisku:
i Applies to Germany, Austria, Ireland, France, Spain, Italy, the Netherlands, Belgium, Portugal, Finland, Luxembourg, Estonia, Greece, Poland, Sweden, Denmark, and Norwayi


Tile res ne veljajo, veljajo pa povabila iz Ambasador programa, kjer ob odpiranju računa dobiš +10 EUR dobroimetja. Te kode so pa še veljavne :)

SumTingWong ::

Kakšna se vam zdi ideja, da bi prešel iz Abanka (VISA Electron za spletne nakupe + navaden račun za SLO) na Delavsko hranilnico za SLO, ter N26 za spletne nakupe? Letni prihranek je nekje 30 €, bolj pa me zanima glede priročnosti. Najbrž je bolje, da imam vse na isti banki (same day intern prenosi ipd.).

Všeč mi je N26 aplikacija, ampak bi jo uporabljal le za spletne nakupe, za v celoti še nisem čisto siguren glede priročnosti.

matobeli ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

Otroški dodatek (ali pač karkoli) na CSDju zdaj že nakazujejo na tuj TRR?


Otroški dodatki so 14ga, mal še počakej, naj bi mi nakazali že na n26.

Definitivno sporočim.

vjreh43WAEFS ::

Odlično, sporoči :) Če dobiš nakazilo, izgine še zadnji razlog, da imam slo račun :D
Si moral težiti, da ti ročno nakažejo, al so že prou spremenili njihov sistem, kot so obljubljali več let?

matobeli ::

Sem jim že celo jesen malo sintaril, oktobra pa naj bi dobili navodila kako uredit zadeve za nakazovanje na tuj račun.
Niso pa vse tete s tem seznanjene, tko da najbolš da jim poveš da to obstaja in da malo povprašajo šefico o tem.

Mene je dejansko klicala moja referentka ko je ugotovila da imajo to možnost, ker se je spomnila da imam neke "težave".

St235 ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

Odlično, sporoči :) Če dobiš nakazilo, izgine še zadnji razlog, da imam slo račun :D
Si moral težiti, da ti ročno nakažejo, al so že prou spremenili njihov sistem, kot so obljubljali več let?
Se vedno morajo rocno, imajo pa navodila kaj natedit.

vjreh43WAEFS ::

Hm, žalostno. Pa niso ravno te mesece (ko je vse zaostajalo), menjavali sistem in se prestrukturirali in kaj vse še? Torej je nov sistem še vedno neprilagojen - in tak bo verjetno ostal še nekaj let.

Mare2 ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

Hm, žalostno. Pa niso ravno te mesece (ko je vse zaostajalo), menjavali sistem in se prestrukturirali in kaj vse še? Torej je nov sistem še vedno neprilagojen - in tak bo verjetno ostal še nekaj let.


Čudno to, ja.

SloTech123 ::

Kako točno pa poteka plačevanje položnic preko N26? Sam še čakam mastercard kartico..pa zato mogoče še kaj nimam aktiviran na accountu. Preko fotografiranja položnice kot vidim ni opcije..pri transferju mi kaže samo ime in iban. Nisem pa še od tu naprej kaj poskušal, če se potem odpre več opcij.

PS: še malo reklame hehe. Če še kdo odpira, sharam referral code in 10 EUR :)

Zgodovina sprememb…

modelno1 ::

Sej v normalnih državah je to vse, kar rabiš za nakazilo, vpišeš ime, IBAN, referenco pa v Message, in to je to.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

vjreh43WAEFS ::

Kako vpišete v Massage referenco, zgolj "SI12...." ali "Referenca: SI12...." ali zraven dopišete še "Referenca: SI12...., račun št. 392...."?

perci ::

modelno1 je izjavil:

Sej v normalnih državah je to vse, kar rabiš za nakazilo, vpišeš ime, IBAN, referenco pa v Message, in to je to.

Res je, Slovenija je glede tega bolj advanced kot normalne države.

DePalmo ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

Kako vpišete v Massage referenco, zgolj "SI12...." ali "Referenca: SI12...." ali zraven dopišete še "Referenca: SI12...., račun št. 392...."?

Jaz jo vedno vpišem kot jo dobim, torej SI12 12345. Kot vidiš, je za SI12 presledek in do sedaj še ni bilo problemov da mi nebi priznali plačila, edino na UP PEF Koper (fakulteta) so komplicirali da plačila niso dobili oz. niso vedeli kam ga dat ker sem pač plačal račun za punco, a ime je bilo moje.

flameir ::

Koliko časa traja, da ti odgovorijo, a si sprejet v ambasador program? :)

tomazic89 ::

Jaz referenco vpisem brez si12. Samo stevilko in se nisem imel tezav.

Mr_Globus ::

Jaz vpisem samo stevilko racuna, ker je navadno krajsa od reference. Pa tudi na opominih so stevilke racunov in se zelo hitro najde v search-u ce si ga ze placal. Z referenco si bolj malo pomagas pri preverjanju napak

Lonsarg ::

In pol firmam ko knjižijo vaše račune preglavice delate, ker avtomatika ne more sparsat reference in morajo ročno knjižit vaš račun kot plačan :)

Glugy ::

Ja kako pa potem v tujini knjižijo brez problema pa nimajo tega?

Ales ::

Tako, da pod namen vpišejo kar jim piše v navodilih o plačilu, naj vpišejo, ne pa nekaj po svoje. Se mi pa zdi naše polje za referenco precej boljša rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

6151 ::

flameir je izjavil:

Koliko časa traja, da ti odgovorijo, a si sprejet v ambasador program? :)


Kaksen teden

Leprechaun ::

Je kakšna dobra duša, ki ima N26 račun in bi bila pripravljena prenakazati 5€ na mojega? Po nesreči so mi ga uporabili za plačilo na Ebay in ker imam na njem premalo € mi želijo zaračunati fee, skupaj menda 10€ (sem opazil šele danes, ko sem prejel njihovo sporočilo).

Vrnem takoj + dodam 5€ vrednotnico za steam, težava je zgolj v tem, da transakcija iz naše banke vzame 1 dan, za rok pa je postavljen današnji dan. Presneto, ko bi tovrstna sporočila poslali kakšen dan vnaprej. ZS za podatke.

Hvala
*************************************************************

predi ::

Zakaj se sploh matrate z vpisovanjem referenc (eni celo številke računa), če pa so zdaj na vseh položnicah QR kode z vsemi informacijami? Samo skopiraš vrednost enega izmed polj iz aplikacije kot je Barcode scanner. Manj možnosti napak in v koraku s časom.

darkolord ::

Jaz plačujem iz PCja.

Leprechaun ::

Zahvala prediju, ki mi je pomagal razrešiti zagato :) .
*************************************************************

Mare2 ::

darkolord je izjavil:

Jaz plačujem iz PCja.

Verjetno je potrebno plačilo porditi z aplikacijo. :)

St235 ::

predi je izjavil:

Zakaj se sploh matrate z vpisovanjem referenc (eni celo številke računa), če pa so zdaj na vseh položnicah QR kode z vsemi informacijami? Samo skopiraš vrednost enega izmed polj iz aplikacije kot je Barcode scanner. Manj možnosti napak in v koraku s časom.


V bistvu so QR bolj kot ne samo na mesečnih računih, ki so na trajniku. Pri vsem ostalih računih, torej 99%, ki jih plačujem neposredno z N26, te kode ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

predi ::

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

Zakaj se sploh matrate z vpisovanjem referenc (eni celo številke računa), če pa so zdaj na vseh položnicah QR kode z vsemi informacijami? Samo skopiraš vrednost enega izmed polj iz aplikacije kot je Barcode scanner. Manj možnosti napak in v koraku s časom.


V bistvu so QR bolj kot ne samo na mesečnih računih, ki so na trajniku. Pri vsem ostalih računih, torej 99%, ki jih plačujem neposredno z N26, te kode ni.
Še vedno vam potem ostane Google Lens ali kaj podobnega (OCR based). Moj OnePlus6 ima to neposredno v aplikaciji za kamero. Sem pravkar probal na enem računu za bob. Dela brez problema.

St235 ::

V tem primeru si praktično na istem kot, če pretipkaš. OCR moraš enako prekontrolirat, ker lahko hitro pride do napake. Preden prebereš z OCR, potem pa copy paste podatke, si peš že davno plačal račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

Leprechaun je izjavil:

Je kakšna dobra duša, ki ima N26 račun in bi bila pripravljena prenakazati 5€ na mojega? Po nesreči so mi ga uporabili za plačilo na Ebay in ker imam na njem premalo € mi želijo zaračunati fee, skupaj menda 10€ (sem opazil šele danes, ko sem prejel njihovo sporočilo).


Kaj, a če ni denarja gor, N26 plača vseeno? In ti zaračuna fee? A ni tako, da če ni stanja na računu, se transakcija ne izvede?

St235 ::

neuspešne transakcije se praviloma penalizirajo pri vseh bankah. Mislim, da N26 zaračuna 3EUR kadar je nastavljena avtomatična transakcija.

Edit:
https://docs.n26.com/legal/06+EU/01+Acc...


Valid refusal of direct debit due to insufficient funds - 3,00 EUR per refusal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

janez09 ::

je kdo ze dodal n26 v apple pay? mu dela?
https://twitter.com/n26/status/10723754...
a bo to delalo potem na vseh nfc pos terminalih?

amacar ::

Ne dela, če je nastavljen SLO naslov. Drugače pa ja, plačevanje dela na vseh nfc terminalih. Uporabljam sicer Revolut in je super zadeva.

SloTech123 ::

6151 je izjavil:

flameir je izjavil:

Koliko časa traja, da ti odgovorijo, a si sprejet v ambasador program? :)


Kaksen teden


In kako zadeva izgleda, kakšne so obveznosti oz dinamika tega ambasadorstva, se splača? :D

luky ::

Kaj vse potrebujem za prijavo za N26.
Račun in kartico bi koristil samo za spletne nakupe.

Sedaj to delam z Visa Electron od ABanke, katero bi pa zaprl.

Prebral sem da Apple Pay ne dela s slovenskim naslovom, kateri naslov pa potem vpisati ob času registracije?

Hvala za pomoč v aprej.
luky!

weasel ::

Racun moras potem vpisati se v e-davke.

Mr_Globus ::

Lonsarg je izjavil:

In pol firmam ko knjižijo vaše račune preglavice delate, ker avtomatika ne more sparsat reference in morajo ročno knjižit vaš račun kot plačan :)


Pisal reference in pri t-2 imam baje 6 “neplacanih racunov”. Zato se ne obremenjujem vec, ce mam jst delo z dokazovanjem naj ga majo se oni z iskanjem :P

matobeli ::

Zanimivo, meni t2 čist lepo deluje če dam sklic v namen plačila :)

Ampak po 6 neplačanih bi te mogli že zdavnaj odklopit in grozit z kastracijo.
Bi rekel da ima samo del njihove računovodske službe težave.

SumTingWong ::

T-2 naj bi še imel težave s plačevanjem iz tujine.
Matobeli, napises v message SI12 xxxx pa se ustrezno knjizi?

Globus je najbrz mislil, da ima znesek za 6 racunov na kontu, niso pa knjizeni.

Mr_Globus ::

Na servisnih straneh so oznaceni kot neplacani, res pa da nisem dobil nobenih opominov

matobeli ::

SumTingWong je izjavil:


Matobeli, napises v message SI12 xxxx pa se ustrezno knjizi?

Točno tako. Je pa res da nikoli nisem gledal kako so jih knjižli, mogoče so enako odprti kot pri Globusu.

buttcrack ::

naredi si trajnik, dela BP.
««
63 / 191
»»