» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
389 / 535
»»

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Jaz čakam na A80K in X95K eden od teh v 65" bo moj.:P


Boš moral kar seči v žep..:)

skyform ::

Če bo X95K tako dober kot se govori bom pripravljen plačati malo več in bom imel mir 5-6 let. Nebom pa vzel takoj pri polni ceni ampak konec leta ali, ko bodo prvi popusti.

darck ::

Cena X95K bo še malo višja kakor prejšnji model X95J se pravi,da bo tisti kateri ga hoče kupiti moral kar orenk seči v žep. V samem štartu predvidevam,da bo velikost 65" stala blizu 2.500 Eur to pa bo,kar orenk preveč za LED TV. Izpod 2.000 EUR bi morda lahko prišlo,ko bo zunaj že novi model

skyform ::

Jaz tudi mislim da bo nekak tako. Ker bo mini, ki je že sam po sebi dražji kot FALD in še master drive bo imel pov rhu tako da bo ziher dražji kot X95J, konec leta zna biti okrog 2000€ in to sem pripravljen dati, če bo res ful dober TV, če gledam kako sta že XH95 in X95J dobra potem zna to biti res blizu OLEDa samo, da bo imel vse prednosti LEd TVjev in to bi bila ful zmaga, če ne pač A80K.

darck ::

A bo sploh A80K imel kaj novega in, da bo boljši kakor prejšnji A80J? Tam nekje 1.200 Eur, če bi se kje dobil Sony 65" XH9505 mislim,da bi tud bila dobra cena. Da preskočim uz 55" na 65" velikost bi trenutno najboljša varianta bila Philips 706 samo,ker TV zelo veliko vsak dan deluje potem pravijo fa to ni prav dobra izbira.

Furbo ::

Jaz imam tudi oko na X95K 75" :P
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

skyform ::

darck je izjavil:

A bo sploh A80K imel kaj novega in, da bo boljši kakor prejšnji A80J? Tam nekje 1.200 Eur, če bi se kje dobil Sony 65" XH9505 mislim,da bi tud bila dobra cena. Da preskočim uz 55" na 65" velikost bi trenutno najboljša varianta bila Philips 706 samo,ker TV zelo veliko vsak dan deluje potem pravijo fa to ni prav dobra izbira.


A80K bo imel kar nekaj izboljšav predvsem v 55" in 65". A80J v 55" in 65" nima evo panel in ima semi glossy panel, A80K v 55 in 65" bo pa imel evo panel in s tem najbrž tudi glossy panel kot 77" A80J. Imel bo XR OLED Contrast Pro kot A90J, zvok bo podoben kot na A90J, VRR bo končno podpiral od samega začetka ne pa kot Sony že 2 leta od XH90 obljubla, da bo VRR z updejtom in še kar nič. Niti en 2021 Sony TV še nima VRR pa bi že moral priti lani ne vem kdaj. Potem bo nov manjši daljinec kar mi je ful všeč, ekr tale trenutn je predolg.

Pat_MaGroin ::

vrr update na moji xh9005 je bila par tednov nazaj. i think.

Ganon ::

skyform je izjavil:

Potem bo nov manjši daljinec kar mi je ful všeč, ekr tale trenutn je predolg.


Daljinec izgleda skrajno invaliden. Kako je to lahko tretirano kot napredek, mi ni jasno.

Furbo ::

skyform je izjavil:

VRR bo končno podpiral od samega začetka ne pa kot Sony že 2 leta od XH90 obljubla, da bo VRR z updejtom in še kar nič. Niti en 2021 Sony TV še nima VRR pa bi že moral priti lani ne vem kdaj. Potem bo nov manjši daljinec kar mi je ful všeč, ekr tale trenutn je predolg.

Naš Sony KE-65XH9077 je to dobil nedavno.
Moj XR-65X92J pa še čaka, se mi zdi. Itak mi ni pomembno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AudioVideo ::

Vsi vemo, da ima najboljšo sliko Panasonic, potem Philips, Sony, LG in Samsung.

Vsaka od teh firm preferia svojo zgodbo. Na nas potrošnikih pa je, da kupimo to kaj nas najbolj privlači.

Vsi ti igralci imajo TV razdeljene v razrede, pomemno je, da med sabo primerjamo primerljive razrede, žal pa so tam razlike zelo zelo majhne.

Zal pri nasih nakupih najjvečjo vlogo igra denar.

To pa pomeni, da jevskoraj nemogoče dobiti kvaliteten Oled Tv 65 inch pod 1500 Eur.

fpbs ::

skyform je izjavil:

Philips je v bistvu skoraj najboljši za starejše, ker ima najbolj ostro sliko in bolj kot smo stari slabše vidimo. Kot je en na avforums napisal gleda Philips, brez očal in mu je enako oster kot Sony z očali, ker ima očitno na Philipsu tako nažgano ostrino. Ampak fora je, da pri Philipsu se res da narditi najbolj ostra slika od vseh znamk brez, da izpade tisto prav grdo in morda je to starejšim všeč. Jaz imam na 706 pri netflix za oba SDR in HDR strino na 2, Youtube imam celo na 4, ker je ponavadi bolj meglen in je kul tak pa tudi ostri vedeji izpadejo super na 4, za bluray ripe pa imam tudi 2. Npr neocodexx ima celo na 0, najbrž zato ker ima 65" in gleda bližje kot jaz, bi morda tudi jaz imel na 65" 0, ker Phikips ima res močan procesing in ne smeš pšretiravati z ostrino ampak, če slabše vidiš pa lahko nažgeš magari na 5 ali več in imaš potem ful ostor sliko. Sem za foro sprobal na 7-8 pri teh ful lepih 4k HDR videjih na youtube in zgleda noro.

Drugače pa je 706 že tak overkill za starejše ljudi, če mene vprašaš, razen, če je ta starejši človek taki komplikator kot smo eni tukaj, drugače pa so za večino ljudi že LED Tvji čist super, npr 55XH9055 trenutno na mimovrste za 769EUR je super TV za večino ljudi, ki ne komplicirajo, več kot zadost. 706 je že čist vrhunska slika, lahko pozabiš, da so ti najboljši OLED modeli vredni 1000EUR ali več od Philips 706, razlika v sliki bo tako mala, da bi se na koncu jokal, ker bi dal toliko več denara.

Tu je najbolj nazorno napisano o ostrini slke na Philipsu:
"so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange".
Pa še ena velika zmota. Ravno starejši ljudje zaradi različnih težav z očmi potrebujejo TV z EyeSafe certifikatom: https://eyesafe.com/oled/

skyform ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Philips je v bistvu skoraj najboljši za starejše, ker ima najbolj ostro sliko in bolj kot smo stari slabše vidimo. Kot je en na avforums napisal gleda Philips, brez očal in mu je enako oster kot Sony z očali, ker ima očitno na Philipsu tako nažgano ostrino. Ampak fora je, da pri Philipsu se res da narditi najbolj ostra slika od vseh znamk brez, da izpade tisto prav grdo in morda je to starejšim všeč. Jaz imam na 706 pri netflix za oba SDR in HDR strino na 2, Youtube imam celo na 4, ker je ponavadi bolj meglen in je kul tak pa tudi ostri vedeji izpadejo super na 4, za bluray ripe pa imam tudi 2. Npr neocodexx ima celo na 0, najbrž zato ker ima 65" in gleda bližje kot jaz, bi morda tudi jaz imel na 65" 0, ker Phikips ima res močan procesing in ne smeš pšretiravati z ostrino ampak, če slabše vidiš pa lahko nažgeš magari na 5 ali več in imaš potem ful ostor sliko. Sem za foro sprobal na 7-8 pri teh ful lepih 4k HDR videjih na youtube in zgleda noro.

Drugače pa je 706 že tak overkill za starejše ljudi, če mene vprašaš, razen, če je ta starejši človek taki komplikator kot smo eni tukaj, drugače pa so za večino ljudi že LED Tvji čist super, npr 55XH9055 trenutno na mimovrste za 769EUR je super TV za večino ljudi, ki ne komplicirajo, več kot zadost. 706 je že čist vrhunska slika, lahko pozabiš, da so ti najboljši OLED modeli vredni 1000EUR ali več od Philips 706, razlika v sliki bo tako mala, da bi se na koncu jokal, ker bi dal toliko več denara.

Tu je najbolj nazorno napisano o ostrini slke na Philipsu:
"so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange".
Pa še ena velika zmota. Ravno starejši ljudje zaradi različnih težav z očmi potrebujejo TV z EyeSafe certifikatom: https://eyesafe.com/oled/


Ne rabim jaz kopij iz člankov, reviewov in podobno kako izgleda sliki na Philipsu, to je prav smešno, da ti meni, ki imam doma Philips TV lepiš to, kot da ne vidim sam kakšna je slika in še dva Sony TVja imam tako, da lahko na izi primerjam. To kar si prilepil sploh ne drži za te višje range, če je sharpness med 0-2 ne izgleda nič čudno, je čist normalna slika. Tole se tak čuje kot, da bi opisovali Philips TV z slabšim procesorjem kot npr PUS7503 ki sem ga imel, tisit je res imel izumetničeno sliko, ful oversharpano pa tudi če si vse dal na 0 in izklopil, pri višjih rangih pa ni tega problema .

AudioVideo je izjavil:

Vsi vemo, da ima najboljšo sliko Panasonic, potem Philips, Sony, LG in Samsung.

Vsaka od teh firm preferia svojo zgodbo. Na nas potrošnikih pa je, da kupimo to kaj nas najbolj privlači.

Vsi ti igralci imajo TV razdeljene v razrede, pomemno je, da med sabo primerjamo primerljive razrede, žal pa so tam razlike zelo zelo majhne.

Zal pri nasih nakupih najjvečjo vlogo igra denar.

To pa pomeni, da jevskoraj nemogoče dobiti kvaliteten Oled Tv 65 inch pod 1500 Eur.


Panasonic pa najboljša slika, zame ne, ne hvala, pa lahko dobi miljon nagrad.

Zelo kvaliteten 65" OLED dobiš trenutno za 1400EUR pri BigBangu.
https://www.bigbang.si/phillips-65oled7...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Furbo je izjavil:

skyform je izjavil:

VRR bo končno podpiral od samega začetka ne pa kot Sony že 2 leta od XH90 obljubla, da bo VRR z updejtom in še kar nič. Niti en 2021 Sony TV še nima VRR pa bi že moral priti lani ne vem kdaj. Potem bo nov manjši daljinec kar mi je ful všeč, ekr tale trenutn je predolg.

Naš Sony KE-65XH9077 je to dobil nedavno.
Moj XR-65X92J pa še čaka, se mi zdi. Itak mi ni pomembno.


Saj to evo nateg, XH je dobil podporo 1 leto kasneje kot so obljubili, če ne več, za 2021 modele pa je tudi Sony obljubil updejt že ne vem kdaj, pol so rekli da bo najkasneje novembra ali nekje konc leta 2021 pa šr kr nič, pač že malo sramotno. Npr tisti, ki so pa vzeli TV zaradi VRR support pa je to ziher pomembno in so najbrž precej podkurjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

stanci50 ::

Za Andreja 69.Nabavil in montiral sem na mojega Sony-ja zadnjo osvetlitev RGB 4 4X50cm USB LED in stvar odlično deluje.Slika, že tako dobra je še bolj izrazita in oči manj trpijo.Priključi se zadaj na usb in to je to.Toplo priporočam vsem,jaz pa bom lažje prebolel dobrega starega philipsa 7502,ki otrokom še zdaj dobro služi. Andrej 69,hvala za dober nasvet.

skyform ::

Ganon je izjavil:

skyform je izjavil:

Potem bo nov manjši daljinec kar mi je ful všeč, ekr tale trenutn je predolg.


Daljinec izgleda skrajno invaliden. Kako je to lahko tretirano kot napredek, mi ni jasno.


Si že imel v rokah prejšni model oz model ki ga Sony uporablja od leta 2019 naprej, je enostavno predolgo in tipke ima tako razvrščene, da določene pomembne tipke ne dosežeš in morša nonstop drsati oz metati daljinec gor in dol, ja v bistvu drkanje, debilno in tale krajši bo ravno tole odpravil, edina slabost je, da nima več številk, kar bo večje mantranje za vpis z passwordom pri aplikacijah kot netlifx.

andrej69 ::

stanci50 je izjavil:

Za Andreja 69.Nabavil in montiral sem na mojega Sony-ja zadnjo osvetlitev RGB 4 4X50cm USB LED in stvar odlično deluje.Slika, že tako dobra je še bolj izrazita in oči manj trpijo.Priključi se zadaj na usb in to je to.Toplo priporočam vsem,jaz pa bom lažje prebolel dobrega starega philipsa 7502,ki otrokom še zdaj dobro služi. Andrej 69,hvala za dober nasvet.


Ni za kaj.. Glavno, da si zadovoljen.:)

abazuu ::

stanci50 je izjavil:

Za Andreja 69.Nabavil in montiral sem na mojega Sony-ja zadnjo osvetlitev RGB 4 4X50cm USB LED in stvar odlično deluje.Slika, že tako dobra je še bolj izrazita in oči manj trpijo.Priključi se zadaj na usb in to je to.Toplo priporočam vsem,jaz pa bom lažje prebolel dobrega starega philipsa 7502,ki otrokom še zdaj dobro služi. Andrej 69,hvala za dober nasvet.


Poglej si Hyperion. Top zadeva :) Sem si naštimal na Samsunga in je res všečna zadeva hehe.

darck ::

 1

1



 2

2



Zakaj ni Youtube tipke to je pri naši hiši najbolj pomembno to otroci edino uporabljajo

A tipke bodo osvetljene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

fpbs ::

darck je izjavil:

 1

1


 2

2



Zakaj ni Youtube tipke to je pri naši hiši najbolj pomembno to otroci edino uporabljajo

A tipke bodo osvetljene

Ja saj tipkovnice 1-9 za izbiro programov tudi ni.

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

 1

1


 2

2



Zakaj ni Youtube tipke to je pri naši hiši najbolj pomembno to otroci edino uporabljajo

A tipke bodo osvetljene

Ja saj tipkovnice 1-9 za izbiro programov tudi ni.


Ja za izbiro od 1-9 je najbrž tista tipka 123

fpbs ::

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

 1

1


 2

2



Zakaj ni Youtube tipke to je pri naši hiši najbolj pomembno to otroci edino uporabljajo

A tipke bodo osvetljene

Ja saj tipkovnice 1-9 za izbiro programov tudi ni.

Ja za izbiro od 1-9 je najbrž tista tipka 123

Ja zagotovo je tista tipka 123, samo kako potem naprimer izbereš kanak "247"?

scipascapa ::

pa dobro dajte, nehat uporabljati toliko "quote" no.

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

 1

1


 2

2



Zakaj ni Youtube tipke to je pri naši hiši najbolj pomembno to otroci edino uporabljajo

A tipke bodo osvetljene

Ja saj tipkovnice 1-9 za izbiro programov tudi ni.

Ja za izbiro od 1-9 je najbrž tista tipka 123

Ja zagotovo je tista tipka 123, samo kako potem naprimer izbereš kanak "247"?


Verjetno pritisneš tisto tipko 123 in izbiraš od 1-9 številke se pravi odtipkaš 247 in pritsneš pa imaš kanal 247.

Jaz nič od vsega tega ne uporabljam pa mi je vseeno kaj in kako deluje. Pri nas se tipka z daljincem od T-2 in od televizorja se uporablja samo za prižgat TV,glasnost,preskok na aplikacijo Youtube.... Uporabljamo še vedno kar oba daljinca pa ni sploh tako utrujajoče ali bedasto čeprav bi lahko vse z enim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

Kar se tiče daljinskega se upravlja preko funkcije OK Google. Bo pa tudi novost kar se tiče daljinskega, če se kje izgubi. S funkcijo Finder lahko uporabniki televizorju povedo, naj najde daljinski upravljalnik in daljinski upravljalnik bo zazvonil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Kodrnusa ::

Hm. Mi imamo se zmeraj kabelsko (ja vem), kako bom jaz tipkal med kanali? Največja neumnost kar sem jih videl kadarkoli...

darck ::

Kako pa s kako android škatlico se tipka,ko ima še manj gumbov?

 1

1


Pri meni ni problem,ker ne šaltam sem ter tja,če pa že potem pa tudi na hitro pridem do želenega programa z držanjem gumba res,da ne pade takoj do njega ampak pridem pa vseeno. Lahko si pa tudi nastaviš za priljubljene in imaš lažjo izbiro saj tak več kot 80% programov je brezveznih katere se sploh ne gleda nikoli. Po novem pa se morda tudi vse programe,da upravljat glasovno?? Jaz tudi pri T-2 ko grem iskat kakšen film letam po meniju in iščem pa mi ni nič težko vedno pridem do tistega kar iščem ali mi odgovarja.

Kodrnusa ::

Nimam škatlice, ampak kabelsko. V hiši imamo 6 televizerjev in še nismo šli na boxe. Jaz skoz tipkam gor dol, tako, da rabim daljinec s številkami. Sem pa zadnjič pri znancu videl, da imajo neo in ima tudi daljinec brez številk. Je rekel, da govori v daljinca in da deluje ok. Ampak da se še navaja. Ne vem ali bom jaz zvečer v spalnici ko žena spi govoril v daljinca...
Res neumnost sploh ker je na daljincu prostor za številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

fpbs ::

Kodrnusa je izjavil:

Hm. Mi imamo se zmeraj kabelsko (ja vem), kako bom jaz tipkal med kanali? Največja neumnost kar sem jih videl kadarkoli...

Se popolnoma strinjam s teboj, neuporabno, zagotovo nebi kupil TVeja s takim daljincem.

Furbo ::

No če kdo dobi ta daljinec, ga zamenjam za trenutnega 2021 neosvetljenega Sony. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

skyform ::

Saj tale daljinec bodo imeli samo tadražji modeli in kdor si lahko privošči tako drag TV si lahko kupi še Sonyjev daljinec, ki se jih da dobiti z lahkoto.

https://acssony.si/dodatna-oprema-za-tv...

darck ::

Mene tak daljinec ne bi nič motil bi me pa zelo motil kak daljinec kot ga ima LG ali pa včasih tudi Samsung ko si z tistim kazalcem po zaslonu vlekel sem in tja.Sem imel neki tak daljinec zraven Samsunga 6400 in ga nisem nič uporabljal saj mi je bilo smotano kasneje sem ga pa še v smeti zabrisal,ker je sam od sebe crknil.

Furbo ::

skyform je izjavil:

Saj tale daljinec bodo imeli samo tadražji modeli in kdor si lahko privošči tako drag TV si lahko kupi še Sonyjev daljinec, ki se jih da dobiti z lahkoto.

https://acssony.si/dodatna-oprema-za-tv...

Ja itak, lahko pa tudi zamenjaš in prihraniš stotaka ane? :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mgermo ::

darck je izjavil:

Mene tak daljinec ne bi nič motil bi me pa zelo motil kak daljinec kot ga ima LG ali pa včasih tudi Samsung ko si z tistim kazalcem po zaslonu vlekel sem in tja.Sem imel neki tak daljinec zraven Samsunga 6400 in ga nisem nič uporabljal saj mi je bilo smotano kasneje sem ga pa še v smeti zabrisal,ker je sam od sebe crknil.

Sory,ampak daljinec od lgja (c8) je dober in kazalec je najboljša stvar.

Ales ::

Air mouse je seveda super, če je dober. Ti sodobni LG daljinci so zelo solidni, funkcionalno in ergonomsko...

darck ::

Kakor komu odgovarja meni je totalno brez veze se z tistim pomikati po meniju. Navaden običajen daljinec je zakon vsaj zame bolj enostavno že ne more biti samo pritiskaš tipke in se pomikaš kamor hočeš.

Ales ::

Pa saj air mouse je dodatna funkcionalnost, komot uporabljaš daljinec brez tega.

Prav pride tam, kjer je vmesnik bolj prilagojen miški oz. touchu.

mat xxl ::

stanci50 je izjavil:

Za Andreja 69.Nabavil in montiral sem na mojega Sony-ja zadnjo osvetlitev RGB 4 4X50cm USB LED in stvar odlično deluje.Slika, že tako dobra je še bolj izrazita in oči manj trpijo.Priključi se zadaj na usb in to je to.Toplo priporočam vsem,jaz pa bom lažje prebolel dobrega starega philipsa 7502,ki otrokom še zdaj dobro služi. Andrej 69,hvala za dober nasvet.


Daj malo tehničnih podrobnosti, ker sedaj kupujem Philipsa ravno zato, morda dodaj kaka link. Zanima me ali vedno v eni barvi ali imaš komplet, ki je dobavljiv preko kitajcev ki nekako osvetljuje zadeve skladno z sliko ekrana se pa vklopi na usb, hdmi...... malo bolj razloži, če lahko...

mat xxl ::

Ales je izjavil:

Pa saj air mouse je dodatna funkcionalnost, komot uporabljaš daljinec brez tega.

Prav pride tam, kjer je vmesnik bolj prilagojen miški oz. touchu.


Kot vsaka novost tudi te air mouse, rabiš nekaj mesecev, da jih obvladaš, do takrat pa vsak nori z njihovo uporabo, ja zgleda vse easy, samo zafrkava dobro, dokler res ne obvladaš, je pa, kot povsod, vaja dela mojstra.....

MrStein ::

darck je izjavil:


Zakaj ni Youtube tipke to je pri naši hiši najbolj pomembno to otroci edino uporabljajo

Imaš pa tipko za Netflix! In Disney! In Amazon Prime Video!

(a so/bodo te storitve vključene v ceno? Ker če ne so to potem 4 mrtve tipke)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mat xxl ::

Ja so vključene z reklamno kodo kak mesec dni, potem pa vsaj pri meni mrtva tipk na daljincu......

Pa ja, kaj naj rečem, najbolj me moti odsotnost podnapisov, pa razumem , angleščino, ruščino in nemščino, samo gledanje nekaj takega, kar ni podnapisov v nativnem jeziku, je vsaj meni zelo utrujujoče .

stanci50 ::

Za MAT XXL.To je čisto navadna zadeva za 24eu.sicer kitajska ,a kupljena v Slo.preko firme Haloknauf.Se vklopi na usb,možnoje nastaviti 7 različnih barv-bela,modra ,zelena,rumena ,rdeča itd,vendar je to stalna osvetlitev in NE SKLADNO z sliko ekrana.Obstojajo tudi precej dražje in komplicirane zadeve ,vendar meni je v redu ,ampak original philips ambilight je čisto nekaj drugega.Če ti ambilight res veliko pomeni ,ti svetujem nakup philipsa vsaj serije 8 . Imel boš original,za oči pa pravi balzam. Pa dobro odločitev ti želim.

stanci50 ::

Pozabil sem povedati,da se napaja preko usb-ja na tv,vklapja in izklapja pa se po želji z lastnim daljincem,s katerim lahko reguliraš tudi jakost osvetlitve ozadja.Primeren je do velikosti 60 col.

Furbo ::

Kodrnusa je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kaj boš predvajal, 4K filme? Pozabi, da bo sam TV to gladko prežvečil. Omisli si androidno TV škatlico, na primer Nvidia shield, ta ima že nameščen Plex Media Server. Povežeš shield - router - PC in uživaš v video vsebinah s PC-ja.

Meni letošnji Sony XR brez težav predvaja 4K HDR filme iz usb ključka. Nisem pa probal iz PCja direkt.

4k filme iz usb kljucka podpirajo ze 5 let stari tvji...

Danes probal 4k boba fett (verzija z največjim fajlom kar sem jih našel) preko wifi DLNA, gladko, brez najmanjšega problema.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

Ta Boba Fett ni nič v primerjavi s 60GB+ high-bitrate mkv-ji.

darck ::

Pa iz USB ključa tud me ni predvaja vse na Philipsu lahko pa mi tudi kdo predlaga določeno vsebino da jo probam ali tudi tisto predvaja.

Furbo ::

Ganon je izjavil:

Ta Boba Fett ni nič v primerjavi s 60GB+ high-bitrate mkv-ji.

Aha zdaj dodajamo nove specifikacije. Prej smo rekli le 4K.
Mislim da 60GB+ fajli niso nekaj, kar bi kogarkoli od nas skrbelo za predvajanje preko wifi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

neocodexx ::

To se spravi na 30GB ali manj brez problema z HEVC... 60GB filmi so zgodovina, ne vidim razloga zakaj bi še uporabljal H264 kodek. Vendar moj wifi kljub temu ne zmore niti tega, mora še vedno biti kabel na Shieldu.

Wifi je res ok samo za streaming, kjer maš bitrate okoli 10 mbps to še ravnokar gre. So streaming servici še ravno prav izbrali kvaliteto kar se tega tiče, predstavljajte si da bi vsem strankam (50%+) začelo štekat ko so na wifiju če bi netflix dvignil bitrate..

Prišparajo precej na zvoku, po mojem. Vsi te bluray filmi pridejo z nekompresiranim atmosom, truehd/dts-hd ki pa ni 2x večji ampak skoraj 10x večji bitrate od tega kar se streama, in tu je potem kjer se nabere in več ne gre skozi wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Siso ::

Živjo
ali je mogoče kateri televizor absolutno najbolj primeren za prikazovanje zimskih športov v živo,najbolj pa za alpsko smučanje

andrej69 ::

Siso je izjavil:

Živjo
ali je mogoče kateri televizor absolutno najbolj primeren za prikazovanje zimskih športov v živo,najbolj pa za alpsko smučanje


Ni kakšnega posebej primernega za zimske športe, nekaj prednosti lahko imajo modeli kateri dosežejo visoko osvetljenje panela. Tudi OLED modeli so zelo primerni, če nimajo preveč agresiven ABL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()
««
389 / 535
»»