» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
320 / 545
»»

Andy9 ::

easyrider3 je izjavil:

Sony XH95 je sigurno tisto nekaj boljše kakor model XH90 večkrat je bilo že opisano kaj je toliko bolje na modelu XH95 in je vreden tudi tistega denarja več vsaj jaz tako menim. Ima kar nekaj boljših lasnosti.

Verjamem, da je boljši, vendar bi dodal 300€, potem bi že za dodatnih 300€ pogledoval za LG CX3, potem je pa že Panasonic Oled za naslednjih 500€,...
Konča pa se lahko ta špil v višavah. Pač nisem tako veliko za TV-jem, da bi opravičil velike naložbe v to, pa še nov receiver sem moral kupiti pred mesecem, ker je stari crknil. Tako da...

neocodexx ::

Kupi pol 90. Še vedno je samo LCD. In čez par let (popravek: drugo leto) bojo spet boljši in ta bo za 1/3 cene manj se prodajal. Če bi bil oled, bi še rekel da se mogoče splača dat več tak pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Andy9 ::

neocodexx je izjavil:

Kupi pol 90. Še vedno je samo LCD. In čez par let (popravek: drugo leto) bojo spet boljši in ta bo za 1/3 cene manj se prodajal. Če bi bil oled, bi še rekel da se mogoče splača dat več tak pa ne.


Naročil 90 že. Poti nazaj ni.

akulp ::

Jaz recimo, sem se odločil za Q80T, ker se mi je zdel Q90 oz XH95 precenjen, gleda na to, da sem dobil Q80 na koncu za 720 EUR.

Prebral sem nemalo primerjav, npr. tadva spodnja primerjalnika sta mi dober povzetek vsega napisanega o njiju:

https://labo.fnac.com/comparateur-labof...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Če govorimo o sami SLIKI, pustimo to ali so ti pomebni zvočniki oz. Smart TV funkcije, menim, da večina ne bo opazila bistvene razlike med obema top modeloma Samsunga in Sony-ja, razen, če postaviš ob bok enega drugemu. Tam pa ima potem vsak svoje preference. Eni črnino, drugi, kako se obnese, ko ti sije sonce vanj, tretji input lag ...
Lukcc

akulp ::

Malo izkoristim tole temo, ker zagotovo obvladate tukajšnji člani. :)

A mi zna kdo predlagati "digital to analog decoder", ki bi mi znal moje analogni 5.1 sistem povezati na Samsung Q80?

Torej tole so izhodi zvočnika (3x 3.5 jack)

t.ly/uCpt

Zagotovo bom rabil 3x RCA to 3.5mm:

t.ly/GpMx

Ne vem pa, kateri dekoder vzeti, da bi zadeva zagotov potem pošiljala iz TVja do zvočnikov 5.1.


Hvala.
Lukcc

akulp ::

Malo izkoristim tole temo, ker zagotovo obvladate tukajšnji člani. :)

Rad bi spravil zvok iz bodočega TVja (Samsung Q80T) na moj analogni 5.1 sistem, ki pa je povezan na PC.

1. Ali je kakorkoli možno spraviti 5.1 signal it TV-ja na PC, potem pa to predvajati na moj 5.1?
5.1 je sicer vklopljen v tole:
https://www.asus.com/Motherboards-Compo...

Rad bi namreč dosegel, da lahko vsebino na 5.1 predvajam tako s TV-ja, kot s PC-ja, zvočniki pa imajo samo en vhod ...

2. Če zgornja rešitev ni možna, mi zna kdo predlagati "digital to analog decoder", ki bi mi znal moje analogni 5.1 sistem povezati na Samsung Q80?

Torej tole so izhodi zvočnika (3x 3.5 jack)
t.ly/uCpt

Zagotovo bom rabil 3x RCA to 3.5mm:
t.ly/GpMx

Potem pa nekaj takege, predvidevam?
t.ly/KhvO

Nisem pa prepričan, a to bo delovalo, torej bo 5.1 zvok zares prišel s TVja?
In drugo ali bo v tem primeru 5.1 zvok iz računalnika preko TV-ja predvajan v 5.1?


Hvala.
Lukcc

Machete ::

Mislim, da moraš kupit en receiver in imaš rešeno vse.
Potem pelješ zvok iz PCja preko optičnega na kartici ven (DAC ti dela AVR).
Iz tvja pa pelješ z HDMI:
o Digital Output Audio Format
You can select an output format for digital audio. Note that the Dolby Digital+ option is only available via HDMI
(eARC) for external devices that support the Dolby Digital+ format.
HDMI (ARC) is supported by some models. Check the HDMI port name of the purchased product's model
https://downloadcenter.samsung.com/cont...

npr: https://www.bigbang.si/pioneer-vsx534d-...

---

Glede te tvoje škatlice, pa mogoče bi tudi šlo. Iz pcja preko optičnega kabla iz kartice in isto iz TVja.
Če ima TV optični izhod si rešen in mislim, da ga ima: Toslink optical digital audio output (can pass Dolby(R) Digital multichannel or 2-channel audio from connected sources).
Verjetno pa ta box ni najboljši DAC na svetu.. glede na ceno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Je pa še ena varianta, verjetno najcenejša, da kupiš malo boljšo zvočno in nanjo pelješ zvok iz TV, ter na kartico priklopiš tudi zvočnike direkt.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

akulp ::

Živjo.

Ma glede pravega recieverja sem že študiral, ja. Ampak, to ni smiselno kupovati, ker imam reees poceni zvočnike. :) Gre za Logitech Z506 sistem. Potem bolje, da bi menjal cel sistem. Je pa spet tako, da za našo mini dnevno sobo, je tole super (in povsem dovolj).

Za pol cene recieverja bi dobil že Logitech 5.1 sistem, ki ima vse potrebne vhode.

Glede zvočne. Vidiš ja, to bi bila varianta. Imaš kaj konkretnega v mislih?
Lukcc

Machete ::

Tole dvoje ima tosslink input in output npr.
Sounblaster Z
HT OMEGA Fenix

* samo daj dvojno preveri, če se ti vse 'priklopi' preden kupiš :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Andy9 ::

Ko smo ravno pri tem...
AV receiver ima upscaling na 4k, bodoči TV pa tudi. Speljal bom signal iz NEO boxa s HDMI na AVR in potem na tv. Ali naj na AVR omogočim upscaling, ali naj sliko ureja TV? Kaj je bolje?

akulp ::

Machete je izjavil:

Tole dvoje ima tosslink input in output npr.
Sounblaster Z
HT OMEGA Fenix

* samo daj dvojno preveri, če se ti vse 'priklopi' preden kupiš :)


Najlepša hvala za mnenje. Ja ne, ne bom šel na vrat na nos v nakup, seveda ne.

Sem odprl kar svojo temo, da ne smetim tukaj, tako da dobrodošel tam, če boš imel še kaj za dodati. :)

Priklop Logitech Z-506 na Samsung Q80T / PC
Lukcc

Dejan32 ::

akulp je izjavil:

Jaz recimo, sem se odločil za Q80T, ker se mi je zdel Q90 oz XH95 precenjen, gleda na to, da sem dobil Q80 na koncu za 720 EUR.

Prebral sem nemalo primerjav, npr. tadva spodnja primerjalnika sta mi dober povzetek vsega napisanega o njiju:

https://labo.fnac.com/comparateur-labof...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Če govorimo o sami SLIKI, pustimo to ali so ti pomebni zvočniki oz. Smart TV funkcije, menim, da večina ne bo opazila bistvene razlike med obema top modeloma Samsunga in Sony-ja, razen, če postaviš ob bok enega drugemu. Tam pa ima potem vsak svoje preference. Eni črnino, drugi, kako se obnese, ko ti sije sonce vanj, tretji input lag ...



Pozdravljen,
Če ni skrivnost me zanima kje si ga dobil za tako ceno?

Lp

akulp ::

Mimovrste v času črnega petka + malo poznanstva, da sem znižal ceno za cca 20%.

Samo dobiti jo moram še, ker je bilo rečeno, da bo dostava jutri, pa so že javili, da zaloge ni ... Tako da, če bo čez 3 mesece, nisem nič naredil :)
Lukcc

easyrider3 ::

To pa tudi res,če boš moral sedaj čakati bog si ga vedi koliko časa preden dobiš televizor. A ni ta televizor drugače bil v akciji na mimovrste okrog 889 Eur.

Dejan32 ::

Jaz bom počakal do božičnih popustov, če bo slučajno cena kaj padla :)

akulp ::

easyrider3 je izjavil:

To pa tudi res,če boš moral sedaj čakati bog si ga vedi koliko časa preden dobiš televizor. A ni ta televizor drugače bil v akciji na mimovrste okrog 889 Eur.


Res je.
Lukcc

krco77 ::

Lep pozdrav. Fantje boste mogoče tuki vedl, če bojo tele cene (črni petek) se kaj dodatno padle dol za tv-je? Recimo za tega. Hvala.
https://acssony.si/kd-55xh9096baep-139c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

slamch ::

Pozdrav

bi še jaz vprašal za nasvet pri nakupu TV. Trenutno imam LG plasma 50’’ stara 10let. Rad bi imel OLED in tudi 65’’ kar pa ne gre skupaj z mojim proračunom. Torej vzet OLED 55 ali FALD 65. Malo sem pomeril in 55 ni kaj dosti večja od trenutne 50.

Podatki:
- gleda se z razdalje 3.5-4m pod kotom največ 25°
- nasproti TV-ja je veliko okno, ampak lahko spustim rolete
- večino časa se TV gleda čez dan 70-80%, sam si zvečer rad pogledam kak film v temi oz. bias lighting
- trenutno se gleda večinoma HD programe (T2), filmi HD z računalnika preko HDMI 1.4a kabla dolžine 12m – če igra to kakšno vlogo
- zunanjega predvajalnika nimam, bi pa z nakupom novega TV vzel kakšno naročnino ala Netflix

Pomisleki OLED: cena za 65 (ne dam 2k za TV), potencialen burn-in. Otroci, žena in statična slika gre rado skupaj. Vem, da se da naštimat screen saver itd ampak vseeno. Na plasmi burn-in nimam. To, da lahko sonce zjutraj direkt sveti v TV – je to problem tako OLED kot LED ali sploh ni problem?

TV velikost 65’’sem gledal Sony xh95. Pogledal sem veliko primerjav OLED in xh95 in ja mi je povečini lepša slika na oledu, čeprav je težko sodit iz videa. Predvsem me skrbi blooming. V nekaterih videih bloominga praktično ni drugot pa je opazen.

Ima kdo xh95? Kako je z bloomingom v temnem prostoru. Če se blooming pojavi občasno ni panike ampak, če je ob vsakem temnem kadru pa ne vem če bi sprejel. Kar sem prebral naj ne bi bilo težav v SDR materialu, problem je HDR. Kako je s podnapisi (v filmih imam vedno angleške podnapise) v HDR materialu.
Android TV baje laufa v redu, toda kako bo čez n-let verjetno noben ne ve. TV ne mislim menjat prej kot v 7-8let.

Torej FALD bi bil Sony, OLED pa sem gledal panasonic GZ950 oz. HZ980, drugih TV nisem gledal. Za TV sem pripravljen dat do 1500€. Kar spremljam cene OLED-ov v velikosti 65’’ s popusti še ni blo pod mislim 1700-1800€. Trenutna cena xh95 je ravno 1500€ ampak mi ni problem počakat do novega leta oz. spomladi, če bi cena padla na 1200-1300€. Je realno pričakovat takšno ceno?

andrej69 ::

slamch je izjavil:

Pozdrav

bi še jaz vprašal za nasvet pri nakupu TV. Trenutno imam LG plasma 50’’ stara 10let. Rad bi imel OLED in tudi 65’’ kar pa ne gre skupaj z mojim proračunom. Torej vzet OLED 55 ali FALD 65. Malo sem pomeril in 55 ni kaj dosti večja od trenutne 50.

Podatki:
- gleda se z razdalje 3.5-4m pod kotom največ 25°
- nasproti TV-ja je veliko okno, ampak lahko spustim rolete
- večino časa se TV gleda čez dan 70-80%, sam si zvečer rad pogledam kak film v temi oz. bias lighting
- trenutno se gleda večinoma HD programe (T2), filmi HD z računalnika preko HDMI 1.4a kabla dolžine 12m – če igra to kakšno vlogo
- zunanjega predvajalnika nimam, bi pa z nakupom novega TV vzel kakšno naročnino ala Netflix

Pomisleki OLED: cena za 65 (ne dam 2k za TV), potencialen burn-in. Otroci, žena in statična slika gre rado skupaj. Vem, da se da naštimat screen saver itd ampak vseeno. Na plasmi burn-in nimam. To, da lahko sonce zjutraj direkt sveti v TV – je to problem tako OLED kot LED ali sploh ni problem?

TV velikost 65’’sem gledal Sony xh95. Pogledal sem veliko primerjav OLED in xh95 in ja mi je povečini lepša slika na oledu, čeprav je težko sodit iz videa. Predvsem me skrbi blooming. V nekaterih videih bloominga praktično ni drugot pa je opazen.

Ima kdo xh95? Kako je z bloomingom v temnem prostoru. Če se blooming pojavi občasno ni panike ampak, če je ob vsakem temnem kadru pa ne vem če bi sprejel. Kar sem prebral naj ne bi bilo težav v SDR materialu, problem je HDR. Kako je s podnapisi (v filmih imam vedno angleške podnapise) v HDR materialu.
Android TV baje laufa v redu, toda kako bo čez n-let verjetno noben ne ve. TV ne mislim menjat prej kot v 7-8let.

Torej FALD bi bil Sony, OLED pa sem gledal panasonic GZ950 oz. HZ980, drugih TV nisem gledal. Za TV sem pripravljen dat do 1500€. Kar spremljam cene OLED-ov v velikosti 65’’ s popusti še ni blo pod mislim 1700-1800€. Trenutna cena xh95 je ravno 1500€ ampak mi ni problem počakat do novega leta oz. spomladi, če bi cena padla na 1200-1300€. Je realno pričakovat takšno ceno?


A ni škoda denarja za takšen rang televizorjev, če za tvoje potrebe zadostuje kakšen kvaliteten LED televizor..?

slamch ::

A philips mogoče?

andrej69 ::

slamch je izjavil:

A philips mogoče?


Lahko tudi kaj drugega.. Kar pa se tiče razdalje pa potrebuješ tako velikost najmanj 65˝.

bojsi ::

slamch je izjavil:

Ima kdo xh95? Kako je z bloomingom v temnem prostoru. Če se blooming pojavi občasno ni panike ampak, če je ob vsakem temnem kadru pa ne vem če bi sprejel. Kar sem prebral naj ne bi bilo težav v SDR materialu, problem je HDR. Kako je s podnapisi (v filmih imam vedno angleške podnapise) v HDR materialu.


Imam XH90 in glede bloominga moram povedat, da je opazen pri HDR vsebini s podnapisi (npr. Netflix).

fpbs ::

slamch je izjavil:

bi še jaz vprašal za nasvet pri nakupu TV. Trenutno imam LG plasma 50’’ stara 10let. Rad bi imel OLED in tudi 65’’ kar pa ne gre skupaj z mojim proračunom. Torej vzet OLED 55 ali FALD 65. Malo sem pomeril in 55 ni kaj dosti večja od trenutne 50. Podatki:
- gleda se z razdalje 3.5-4m pod kotom največ 25°- nasproti TV-ja je veliko okno, ampak lahko spustim rolete- večino časa se TV gleda čez dan 70-80%, sam si zvečer rad pogledam kak film v temi oz. bias lighting - trenutno se gleda večinoma HD programe (T2), filmi HD z računalnika preko HDMI 1.4a kabla dolžine 12m – če igra to kakšno vlogo
- zunanjega predvajalnika nimam, bi pa z nakupom novega TV vzel kakšno naročnino ala NetflixPomisleki OLED: cena za 65 (ne dam 2k za TV), potencialen burn-in. Otroci, žena in statična slika gre rado skupaj. Vem, da se da naštimat screen saver itd ampak vseeno. Na plasmi burn-in nimam. To, da lahko sonce zjutraj direkt sveti v TV – je to problem tako OLED kot LED ali sploh ni problem?TV velikost 65’’sem gledal Sony xh95. Pogledal sem veliko primerjav OLED in xh95 in ja mi je povečini lepša slika na oledu, čeprav je težko sodit iz videa. Predvsem me skrbi blooming. V nekaterih videih bloominga praktično ni drugot pa je opazen. Ima kdo xh95? Kako je z bloomingom v temnem prostoru. Če se blooming pojavi občasno ni panike ampak, če je ob vsakem temnem kadru pa ne vem če bi sprejel. Kar sem prebral naj ne bi bilo težav v SDR materialu, problem je HDR. Kako je s podnapisi (v filmih imam vedno angleške podnapise) v HDR materialu. Android TV baje laufa v redu, toda kako bo čez n-let verjetno noben ne ve. TV ne mislim menjat prej kot v 7-8let.Torej FALD bi bil Sony, OLED pa sem gledal panasonic GZ950 oz. HZ980, drugih TV nisem gledal. Za TV sem pripravljen dat do 1500€. Kar spremljam cene OLED-ov v velikosti 65’’ s popusti še ni blo pod mislim 1700-1800€. Trenutna cena xh95 je ravno 1500€ ampak mi ni problem počakat do novega leta oz. spomladi, če bi cena padla na 1200-1300€. Je realno pričakovat takšno ceno?
Črni petek že nekaj let ni najbolj ugoden čas za nakup, zato, če se ti z nakupom ne mudi, počakaj na februar - marec, ko bodo cene bolj ugodne. Zagotovo se bo naprimer temu OLEDu, https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
cena znižala blizu 1500€.

neocodexx ::

Glede bloominga bom sam tole pustil tukaj...



Jaz s tem ne bi mogel živet. Meni so že moteči živo beli podnapisi na OLEDu (zlasti pri HDR), čeprav imam v Kodiju nastavljeno na "dark grey" so še vedno zelo svetleči. Da bi mel pa še takšen blooming zraven..

Pa še to je rekel v tem opisu tukaj, da ima ta LG IPS manj bloominga kot XH90 :)

edit: SLOTECH prosim porihtajte da v linkih deluje TIMESTAMP za Youtube.

Bistvo ki sem ga hotel linkati je med 3:16 do 3:32 oz. copy paste link:

https://www.youtube.com/watch?v=lf09EfXgSxY&feature=youtu.be&t=196

Zgodovina sprememb…

slamch ::

neocodexx je izjavil:


Pa še to je rekel v tem opisu tukaj, da ima ta LG IPS manj bloominga kot XH90 :)

Če prav slišim je tudi za XH95 rekel, da ima več bloominga kot LG IPS. Ok tukaj z nastavitvami kamere še povdari blooming ampak resno podnapisi tako zasvetijo.

neocodexx ::

Sam so črne še vedno na tem IPS zanič, to je pa vsaj 10x omenil :)) sam blooming je pa blooming ja. Al se sprijaznit pa gledat brez podnapisov, mogoče.

Zgodovina sprememb…

Joze_K ::

imam XG9505, pa moram reči, da sem "gledal" ta bloming samo ko sem tukaj o tem bral.. v dnevni uporabi ga "ne vidim".. res.. ne vidim

neocodexx ::

Sej mogoče res najboljše da lastniki teh FALDov pokomentirati kako je dejansko s tem po vaših izkušnjah.

skyform ::

Pa saj se blooming ne vidi niti približno tako kot na teh videjih, to ima overexposed, da se pač ful vidi v resnici pa ga je zelo malo, v SDR skoraj ne vidiš razn v čisti temi in če daš brightnes pre na svetlo. V HDR in DV opaziš bolj ampak jaz gledam HDR in DV z brightnes na 10-15 in ga ne vidim, vidi se od nekje 20-25 naprej, kar pa mi je tak ful presvetlo, čez dan se pa blooming tak ne vidi in lahko imaš na polno svetlost.

Sploh na XH95 pa je blooming minimaln, če daš local dimming na high, ker na high diming tako dela, da je skoraj popolnoma brez bloominga tudi v HDR ampak je potem je black crush, za pravilno sliko mora biti medium.

Brezveze je govoriti na pamet o bloomingu, če še nisi videl FALD v živo.

Meni osebno je XG95 v večinih primerih imel lepšo sliko kot GZ960 OLED, tak da čist stvar okusa in da se stvari kot T2, Noe, Eon itd ne da gledat, ne vem no, potem pač Philips nima dobrega procesinga, ker na XG95 je čist vredu T2, nekateri filmi skor tako dobri kot na netfilix, netflix že zelo dober, 1080p bruray ripi pa super, tako da še po enem leto rečem pri določenih filmih vau in ravno v tem je imel GZ950 dosti večje težave, razočarljiv SDR proti XG95. HDR pa na GZ950 bomba ampak spet odvisno od filma, npr opening pri Malificent 2, tisti čudežni svet in vse te barve, to je blo hudo, res fenomanala slika, kak man in black international pa nič posebnega, skoraj noben napredek proti XG95.

Jaz tak nisem nek fen HDRja in DVja tako, da mi TV z bojšo sliko pri SDR pride bolj prav. Pač razlika med XG95 in GZ950 v SDR je bila večja kot razlika v HDR in DV in ker SDR gledam bolj pogosto, sploh ni bilo vprašanja, ker TV mi bolj prav pride in še po vrhu dosti boljši OS in nič skrbi za burn in, tako da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

sasoe ::

SONY 65XH9005 _ okvir ČRN _____ položaj nogic ŠIROKO DA, OZKO NE _
SONY 65XH9077 _ okvir SREBRN __ položaj nogic ŠIROKO DA, OZKO DA _
SONY 65XH9096 _ okvir TEM.SIV _ položaj nogic ŠIROKO DA, OZKO DA _

a lahko kdo dopolni razlike oz. potrdi oz. popravi?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Glede bloominga bom sam tole pustil tukaj...
Pa še to je rekel v tem opisu tukaj, da ima ta LG IPS manj bloominga kot XH90 :)

Da pa ima tale LG majn blooming pa ne verjamem, poglej si spodnjo primerjavo z XF9005 in LG Nano90, XF9005 ima dosti majn blooming in zlahka boljšo sliko na tem videju. XG95 in XH95 pa sta še boljša od XF90.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

slamch ::

skyform je izjavil:


Brezveze je govoriti na pamet o bloomingu, če še nisi videl FALD v živo.

Ne nisem videl se, pa trenutno nimam niti kje pogledat, ker je vse zaprto.

neocodexx ::

slamch je izjavil:

skyform je izjavil:


Brezveze je govoriti na pamet o bloomingu, če še nisi videl FALD v živo.

Ne nisem videl se, pa trenutno nimam niti kje pogledat, ker je vse zaprto.


V trgovini ti pa ja nebojo predvajali demo videjev kjer bi pokazalo pomankljivosti zaslona :))

@skyform itak ima VA panel boljšo sliko, saj Vincent skozi cel video jamra kako slabe črne so zaradi IPSa in je pač samo v tistem delu izpostavil da je ironično da je blooming na IPS manjši v primerjavi z VA, pač zato ker ima IPS toliko slabše črne in se manj opazi. :)

Glede HDR je pa tako, ne gre se sploh za to da bi bili fani tega. Ampak ker smo v HDR prisiljeni. Skoraj vsi filmi in serije so danes primarno v HDR posnete in nimaš druge izbire. Razen če maš srečo in se je nekomu dalo narediti posebej SDR 4K rip pa moraš potem še to posebej iskati po torrentih, in se hkrati sprašuješ če nisi prikrajšan za boljšo sliko. V večini ostalih primerov pa je edina opcija samo 1080p SDR, kajti 2160p SDR so dokaj redki.

Prikaz dobrega HDRja je pomemben, ker je nativno danes že skoraj vse HDR. Kar boš dol potegnil je avtomatsko vse 4K HDR. Netflix ne vem če ponuja izbiro. Prime Video jo ne. Tako da nimaš preglavic s tem, bi bilo najlepše če bi TV za 1.500-2.000EUR v letu 2020 tudi vse prikazal tako kot je treba.

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Netflix ima polno serij katere niso v HDR kaj šele v Dolby Vision to sigurno vem ker sem v poiskusnem enem mesecu kar nekaj tega skoz dal. Seveda pa niso bile to serije današnjega časa ampak kakšno leto še nazaj narejene.

Andrej51 ::

Imam XF90 in kot so nekateri že napisali se blooming vidi samo v popolni temi, pa še tam ga komaj opaziš. Na XG/XH95 pa mora bit zadeva še boljša saj so baje popravili algoritem (število con pa je žal ostalo enako kot na XF90).

skyform ::

neocodexx je izjavil:

slamch je izjavil:

skyform je izjavil:


Brezveze je govoriti na pamet o bloomingu, če še nisi videl FALD v živo.

Ne nisem videl se, pa trenutno nimam niti kje pogledat, ker je vse zaprto.


V trgovini ti pa ja nebojo predvajali demo videjev kjer bi pokazalo pomankljivosti zaslona :))

@skyform itak ima VA panel boljšo sliko, saj Vincent skozi cel video jamra kako slabe črne so zaradi IPSa in je pač samo v tistem delu izpostavil da je ironično da je blooming na IPS manjši v primerjavi z VA, pač zato ker ima IPS toliko slabše črne in se manj opazi. :)

Glede HDR je pa tako, ne gre se sploh za to da bi bili fani tega. Ampak ker smo v HDR prisiljeni. Skoraj vsi filmi in serije so danes primarno v HDR posnete in nimaš druge izbire. Razen če maš srečo in se je nekomu dalo narediti posebej SDR 4K rip pa moraš potem še to posebej iskati po torrentih, in se hkrati sprašuješ če nisi prikrajšan za boljšo sliko. V večini ostalih primerov pa je edina opcija samo 1080p SDR, kajti 2160p SDR so dokaj redki.

Prikaz dobrega HDRja je pomemben, ker je nativno danes že skoraj vse HDR. Kar boš dol potegnil je avtomatsko vse 4K HDR. Netflix ne vem če ponuja izbiro. Prime Video jo ne. Tako da nimaš preglavic s tem, bi bilo najlepše če bi TV za 1.500-2.000EUR v letu 2020 tudi vse prikazal tako kot je treba.


Ma IPS pa FALD ne vem no skor brezveze, imaš sive črne in blooming, skor boljše klasičn direct led IPS, ti LG nano so šmorn in predragi.

Glede HDRja pa meni sploh ni panike, še vedno se vse da dobiti v SDR in na Netlix so samo njihove original serije in filmi v HDR in DV, vse ostalo pa je SDR in če hočeš lahko greš na cenejšo opcijo in gledaš vse samo v SDR. SDR še bo dolgo, se ni za bati, da bo kmalu potrebno gledati samo HDR in DV. Sem pred par meseci gledal serijo Humans in nisem mogel verjet kako je dobra slike in je SDR, boljša kot bilo katera serija na netflix v HDR in DV, tudi me je veselilo, da je Star Trek Picard bil SDR in mu tudi ni nič majnkalo, če primerjam ST Discovery z Picard, bah slabša slika absolutno kot Picard in tudi slabša serije. :)

neocodexx ::

Pol mam pa sam js takšno srečo da skor vse kar si hočem pogledat je ponavadi HDR only :))

AudioVideo ::

Kaj predlagate:
Panasonic TX-65HXN978 4K UHD TV
ali
SAMSUNG QLED TV QE65Q80T

Cena je pri Panasonicu 50 EUR višja.

akulp ::

Če gledaš acgustovske prispevke v tem topicu potem Q80T. Tudi sam sem na koncu izbiral med X95 in Q80, Panasonica sem izločil že prej ...
Lukcc

andrej69 ::

AudioVideo je izjavil:

Kaj predlagate:
Panasonic TX-65HXN978 4K UHD TV
ali
SAMSUNG QLED TV QE65Q80T

Cena je pri Panasonicu 50 EUR višja.


Če poš gledal večinoma v temnejšem prostoru Samsung, če pa boš gledal v svetlejšem pa vsekakor Panasonic. Panasonic je razen kontrasta in prikaza črne dominanten proti temu Samsungu:) Tako, da če res ne boš gledal v popolni temi, je Panasonic veliko boljši izbor..

akulp ::

Kako pa, da ga niste omenjali nikjer 2, 3 strani nazaj, ko smo imeli debato o TVju okrog 1.000 EUR? Avgustovski prispevki v tej temi so recimo Samsungu naklonjeni tudi zarad vidnega kota ...

Se mi zdi, da v tej temi vsak dan drug TV pride na plano kot najboljši. :)
Lukcc

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Pol mam pa sam js takšno srečo da skor vse kar si hočem pogledat je ponavadi HDR only :))


Na Netflix? pol gledaš večinoma njihove original serije in filme, ker skoraj vse ostalo je SDR.

Drugače pa je meni HDR lepši na youtube videji kot npr v spodnjih povezavah. Na netflixu ni noben film ali serija v DV tako lepa kot ti videji. Samo kak film v HDR velik med 50-80gb je na nivoju tega, pa ne mislim ostrina ampak sam način HDRja kako zgleda, v filmih imajo čudn HDR sploh DV, vsi ti filtri, dosti bolj topla slika, dosti majn barvna, bolj temna slika itd, enostavno ni tako lepa kot v teh živahnih videjih, razen tista scena v Malificent 2, ki sem jo že nekajkrat omenil je podobno lepa. Pa npr program Travelxpna T2 ima tudi zelo lep HDR.

Nekaj primerov, ziher obstajajo lepši videji, to sem na hitro poiskal





Meni noben film na Netflixu v DV ni tako lep kot to, pa drugače ti praviš, da ti na Netflix vrže večinoma HDR, a ti nea DV? Moralo bi ti DV predvajati, ker če TV podpira HDR in DV potem Netflix predvaja DV in ne HDR. Sploh pa je na Netflixu največja neumnost, da ne gre izbirat med SDR, HDR in DV ali pa saj med HDR in DV, ker meni osebno je HDR10 kot lepši kot DV, HDR10+ pa mi je najlepši. Butasto jem da če hočeš gledati v SDR moraš iti na cenejšo opcijo naročnine, HDR pa sploh ne moreš gledati, če TV podpira oboje HDR in DV, razen preko Netflix aplikacije v KODI, ampak tisto je taki nered, grozno kako tam zgleda Netflix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

hdx ::

andrej69 je izjavil:

AudioVideo je izjavil:

Kaj predlagate:
Panasonic TX-65HXN978 4K UHD TV
ali
SAMSUNG QLED TV QE65Q80T

Cena je pri Panasonicu 50 EUR višja.


Če poš gledal večinoma v temnejšem prostoru Samsung, če pa boš gledal v svetlejšem pa vsekakor Panasonic. Panasonic je razen kontrasta in prikaza črne dominanten proti temu Samsungu:) Tako, da če res ne boš gledal v popolni temi, je Panasonic veliko boljši izbor..


Ravno QLED je zakon za svetle prostore, sploh serija 80 in 90.

Now the question arises, “What is the best TV for Bright Room?”

An anti-glare TV is best suited for bright rooms, specifically QLED TVs by Samsung as they feature triple layer screen technology that outcasts reflections & glare.

skyform ::

AudioVideo je izjavil:

Kaj predlagate:
Panasonic TX-65HXN978 4K UHD TV
ali
SAMSUNG QLED TV QE65Q80T

Cena je pri Panasonicu 50 EUR višja.


Q80T, sploh ni primerjave, ne poslušaj neumnosti, da je Panasonic boljši. Samsunga ga poje, dosti boljši kontrast in črne, svetlejša slika, boljši HDR, sploh HDR10+ je na Samsungu zelo lep, dosti boljši proti reflekcijski filter, boljši za v čisti temi, zvečer in čez dan, odzivnejši za igranje iger, boljši OS, processing slike pa je tam nekje, morda celo boljši na Samsungu.

hdx je izjavil:

andrej69 je izjavil:

AudioVideo je izjavil:

Kaj predlagate:
Panasonic TX-65HXN978 4K UHD TV
ali
SAMSUNG QLED TV QE65Q80T

Cena je pri Panasonicu 50 EUR višja.


Če poš gledal večinoma v temnejšem prostoru Samsung, če pa boš gledal v svetlejšem pa vsekakor Panasonic. Panasonic je razen kontrasta in prikaza črne dominanten proti temu Samsungu:) Tako, da če res ne boš gledal v popolni temi, je Panasonic veliko boljši izbor..


Ravno QLED je zakon za svetle prostore, sploh serija 80 in 90.

Now the question arises, “What is the best TV for Bright Room?”

An anti-glare TV is best suited for bright rooms, specifically QLED TVs by Samsung as they feature triple layer screen technology that outcasts reflections & glare.


Itak, dosti boljši za svetlejše in temnejše prostore, ta Panasonic z IPS panelom nima za burek, sploh pa ker ima Q80T tudi dober vidni kot, tako da Panasonic z IPS panelom nima niti ene prednosti, to da ima Panasonic DV pa zame sploh ni prednost, HDR10+ je v bistvu lepši, saj meni. HX940 je ful predrag TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

akulp je izjavil:

Kako pa, da ga niste omenjali nikjer 2, 3 strani nazaj, ko smo imeli debato o TVju okrog 1.000 EUR? Avgustovski prispevki v tej temi so recimo Samsungu naklonjeni tudi zarad vidnega kota ...

Se mi zdi, da v tej temi vsak dan drug TV pride na plano kot najboljši. :)


Zato ker ni boljši od Q80T, ne poslušaj te bedarije, ta panasonic ima IPS panel, nikakor ni kos Q80T, nič se ne obremenjuj si super izbral z Q80T.

neocodexx ::

skyform je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Pol mam pa sam js takšno srečo da skor vse kar si hočem pogledat je ponavadi HDR only :))


Na Netflix? pol gledaš večinoma njihove original serije in filme, ker skoraj vse ostalo je SDR.

Drugače pa je meni HDR lepši na youtube videji kot npr v spodnjih povezavah. Na netflixu ni noben film ali serija v DV tako lepa kot ti videji. Samo kak film v HDR velik med 50-80gb je na nivoju tega, pa ne mislim ostrina ampak sam način HDRja kako zgleda, v filmih imajo čudn HDR sploh DV, vsi ti filtri, dosti bolj topla slika, dosti majn barvna, bolj temna slika itd, enostavno ni tako lepa kot v teh živahnih videjih, razen tista scena v Malificent 2, ki sem jo že nekajkrat omenil je podobno lepa. Pa npr program Travelxpna T2 ima tudi zelo lep HDR.

Nekaj primerov, ziher obstajajo lepši videji, to sem na hitro poiskal

Meni noben film na Netflixu v DV ni tako lep kot to, pa drugače ti praviš, da ti na Netflix vrže večinoma HDR, a ti nea DV? Moralo bi ti DV predvajati, ker če TV podpira HDR in DV potem Netflix predvaja DV in ne HDR. Sploh pa je na Netflixu največja neumnost, da ne gre izbirat med SDR, HDR in DV ali pa saj med HDR in DV, ker meni osebno je HDR10 kot lepši kot DV, HDR10+ pa mi je najlepši. Butasto jem da če hočeš gledati v SDR moraš iti na cenejšo opcijo naročnine, HDR pa sploh ne moreš gledati, če TV podpira oboje HDR in DV, razen preko Netflix aplikacije v KODI, ampak tisto je taki nered, grozno kako tam zgleda Netflix.


Točno to kar si rekel. Tudi meni ni bilo jasno zakaj ene stvari, sploh te videji na YT (in če si potegneš dol original demote od DTS in Dolbyja) izgledajo bolje kot vse drugo. Verjetno zato ker so demo videji. Posneti in editirani tako, da prikažejo najboljše možne pogoje. To kar pa vidimo na filmskem traku so pa malo bolj "real world use case" primeri:)

Netflixa sicer nimam, me pa mika da bi poskusil vsaj za njihove original serije če so na voljo v DV, ker se mi zdi da je ravno pri HDR problem če je nekaj kar je bilo original posneto v DV gledaš kot navaden HDR signal, da potem pridemo do tistih situacij kjer so temne scene pretemne (gamma).

skyform ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Pol mam pa sam js takšno srečo da skor vse kar si hočem pogledat je ponavadi HDR only :))


Na Netflix? pol gledaš večinoma njihove original serije in filme, ker skoraj vse ostalo je SDR.

Drugače pa je meni HDR lepši na youtube videji kot npr v spodnjih povezavah. Na netflixu ni noben film ali serija v DV tako lepa kot ti videji. Samo kak film v HDR velik med 50-80gb je na nivoju tega, pa ne mislim ostrina ampak sam način HDRja kako zgleda, v filmih imajo čudn HDR sploh DV, vsi ti filtri, dosti bolj topla slika, dosti majn barvna, bolj temna slika itd, enostavno ni tako lepa kot v teh živahnih videjih, razen tista scena v Malificent 2, ki sem jo že nekajkrat omenil je podobno lepa. Pa npr program Travelxpna T2 ima tudi zelo lep HDR.

Nekaj primerov, ziher obstajajo lepši videji, to sem na hitro poiskal

Meni noben film na Netflixu v DV ni tako lep kot to, pa drugače ti praviš, da ti na Netflix vrže večinoma HDR, a ti nea DV? Moralo bi ti DV predvajati, ker če TV podpira HDR in DV potem Netflix predvaja DV in ne HDR. Sploh pa je na Netflixu največja neumnost, da ne gre izbirat med SDR, HDR in DV ali pa saj med HDR in DV, ker meni osebno je HDR10 kot lepši kot DV, HDR10+ pa mi je najlepši. Butasto jem da če hočeš gledati v SDR moraš iti na cenejšo opcijo naročnine, HDR pa sploh ne moreš gledati, če TV podpira oboje HDR in DV, razen preko Netflix aplikacije v KODI, ampak tisto je taki nered, grozno kako tam zgleda Netflix.


Točno to kar si rekel. Tudi meni ni bilo jasno zakaj ene stvari, sploh te videji na YT (in če si potegneš dol original demote od DTS in Dolbyja) izgledajo bolje kot vse drugo. Verjetno zato ker so demo videji. Posneti in editirani tako, da prikažejo najboljše možne pogoje. To kar pa vidimo na filmskem traku so pa malo bolj "real world use case" primeri:)

Netflixa sicer nimam, me pa mika da bi poskusil vsaj za njihove original serije če so na voljo v DV, ker se mi zdi da je ravno pri HDR problem če je nekaj kar je bilo original posneto v DV gledaš kot navaden HDR signal, da potem pridemo do tistih situacij kjer so temne scene pretemne (gamma).


Ampak glej Travelxp program v 4k HDR pa ima identičn princip kot ti videji na Youtube, ne izgleda tako kot filmi, tako da to je neka hollywoodska fora, da HDR in DV tako izgledata. DV pa sploh ne izgleda nekaj boljši kot HDR, saj meni ne, je še temnejši, odvisno od scene, ker DV se prilagajal iz scene v sceno, ker ima dinamičen metadata, HDR pa statičen, pač tale HDR efekt je še bolj agresiven v DV kot HDR. HDR10+ meni izgleda najboljše in ima tudi dinamičen metadata kot DV ampak izgleda bolj kot HDR.

Tule si lahko pogledaš primerjavo med HDR10, HDR10+ in DV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Wow, ravno nasprotno od tega kar sem pričakoval od DV. Evo točno ta problem mam jaz, pretemno. Ampak mi TV javlja samo navaden HDR signal za to kar gledam preko shielda, ne HDR10+ niti ne DV.

Najbolje bi blo še preverit kako izgledata HDR10+ in DV na Prime in Netflix, samo nimam aktivne naročnine trenutno.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

Ja, DV je meni osebno najslabši, najbolj temn. Amazon Prime lahko testiraš brezplačno za 7 dni, Netflix pa 30 dni :)
««
320 / 545
»»