» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
319 / 545
»»

easyrider3 ::

Ja če ti je tako pomemben Ambilight potem pač vzemi tisti model Philipsa. Jaz sem spomladi v maju kupil prvič Philipsa z Ambilight in lahk rečem bedarija brez vezna parkrat sem probal ga imeti vkljućenega pa je brez veze edino za kake zabave kjer bi televizor se vrtel in bi žmigalo okrog. Butasto se mi tudi zdi tisto ko nekateri si osvetljujejo okrog televizorjev vse mogoče led barvne trakove in podobno sranje. Na zadnje je da bi iskal televizor kateri bi imel Ambilight

Horas ::

hehe, meni je pa dejansko zakon! dejankso poživi prostor v temi! že ko je samo malo temačno je fajn razsvetljeno.

in vi ki vam štejejo mnjena drugih ko vam vsiljujejo sony pa gnusmas? lep prosim če si želite met ambilight si kupte philips ker slike so res tam tam!!! pa lahk skyform pa un fbps nabijajo kar čejo pa se zravn še na trepalnice postavlajo!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

akulp ::

Ambilight točno vem, zakaj hočem. Ker mi ni všeč, da gledam TV v popolni temi. Ni mi fino za oči, tako da Ambilight pri nas gori stalno. Sploh, ker je to PC dejansko naredi ambientalno svetlobo in izpade super.
Lukcc

easyrider3 ::

za oči je edino dobro da imaš svetlobo od zadaj ali ob strani da imaš samo okrog televizorja ali spredaj ti pa ni za oči nič bolje.

skyform ::

Horas je izjavil:

hehe, meni je pa dejansko zakon! dejankso poživi prostor v temi! že ko je samo malo temačno je fajn razsvetljeno.

in vi ki vam štejejo mnjena drugih ko vam vsiljujejo sony pa gnusmas? lep prosim če si želite met ambilight si kupte philips ker slike so res tam tam!!! pa lahk skyform pa un fbps nabijajo kar čejo pa se zravn še na trepalnice postavlajo!


Saj sem pa rekel naj vzame PUS8505, ampak če sam pravi, da želi top sliko in sem mu tudi OLED805 priporočal kjer ima oboje top sliko in ambilight. Ne vem kaj bi ti rad, jaz priporočam tudi Philipse, nisem kot fbps. Zaradi meni si lahko vzame najnižji model od Philipsa, kaj te meni, saj bo on gledal ne jaz, ampak če me pa človek vpraša za top TV pa seveda nem rekel da je PUS8505 top če ni, svašta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

za oči je edino dobro da imaš svetlobo od zadaj ali ob strani da imaš samo okrog televizorja ali spredaj ti pa ni za oči nič bolje.


Točno tako, za TVjem sploh ni zdravo za oči, zadaj je problem, ker imaš potem reflekcije v TVju, tako da najbolje zgoraj ali od strani ampak vsak naj gleda kot želi, da nebo spet kdo rekel, da komu kaj vsiljujem. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

za oči je edino dobro da imaš svetlobo od zadaj ali ob strani da imaš samo okrog televizorja ali spredaj ti pa ni za oči nič bolje.


Točno tako, za TVjem sploh ni zdravo za oči, zadaj je problem, ker imaš potem reflekcije v TVju, tako da najbolje zgoraj ali od strani ampak vsak naj gleda kot želi, da nebo spet kdo rekel, da kaj komu vsiljujem. :))



Saj to večini pravim da ti nič ne pomaga za oči če se ti okrog televizorja sveti in res iz zgoraj je najbolje da je osvetleno in to tam kjer se po večini sedi in gleda televizor tako bodo oči najmanj trpele

bbobst ::

Tako na splošno.Zakaj je tak problem pri kupcih, če nekatere firme na podpirajo DTS?
Vsi filmi imajo tako ali tako več zvočnih sledi, tudi navaden stereo 2.0,kar je za zvok iz TV-ja dovolj.
Če imaš pa soundbar ali pa hišni kino pa Ga povežeš preko HDMI ARC ,kjer je passthrouhg.
Ali sem kaj spregledal ?
Ali DTS passthrough ne gre čez pri teh modelih?

mat11 ::

akulp je izjavil:

Heh, vem da je moja odločitev, ja. Ampak, mnenja userjev mi vsekakor štejejo.
Sicer pa več kot 55" ne gre k meni, žal, sem omejen s prostorom. Trenutno imam 47", pa je za 2.5m povsem dovolj, največ kar spravim na steno je 55", kar bo vrhunsko.
Sicer pa ja, z veseljem bi si jih šel pogledati a žal v teh časih ne gre ... Hotel pa sem ujeti kako black friday/cyber monday ponudbo.
Ne soundbar mi ne koristi, ker je ozvočenje preko 5.1 in PCja. Tako da, pogledam 8505 torej ...

Čim večje tem boljše. ;) Verjami ko se navadiš...... Glede tega da boš zvok imel preko receiverja glej da bo imel TV možnost izhoda vsaj DTS. 8505 ga ima, vem ker ga imam sam. Imam 70 inchnega in mi je po Andrejevih nasvetih slika uredu. Edino SD vsebine so bolj tako ampak pri tej veličini ni bilo drugega za pričakovati. Nisem ravno Philips oboževalec, samo ambilight je bil pri moji obvezen, pa tudi meni je všeč. DTS zvok ima in Androida tako da sem se znebil Shielda. Kupil sem ga pa med drugim tudi zato ker je bila cena precej dobra. 900 evrov.
Aja je pa 8505 precej grd na izgled. Pri Philipsu se jim je verjetno zmešalo, ko so ga delali.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

Argica ::

Morientes ::

Kolikor vem ima Mimovrste v BTC-ju trgovino, kjer si lahko ogledaš najbolje prodajane TV-je. To vem da je odprto.

freesty ::

Sem zasledil tale tv. Dobi se za 700eur. 75" in android. Ima kdo kak input glede tega tvja?

MANTA TV sprejemnik 75LUA120D
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Cloud66 ::

Argica je izjavil:

Hisense U7QF

https://www.bigbang.si/hisense-4k-uhd-u...
https://www.avforums.com/reviews/hisens...


Ma kdo kakšno mnenje glede tega Tvja? Berem reviewe pa so zelo spodobni, dečki na tujih forumih pa tud zadevo zelo hvalijo, sploh za to ceno (do 500). Kaka druga boljša stvar v tem cenovnem razponu?

Solo, ne familjarni TV tako da je VA panel kul. Izven tega bi se uporabljalo za gledanje filmov, netflixa, šport, kasneje kak spil na Ps5. Dokaj nezahteven uporabnik.

rs1975 ::

bbobst je izjavil:

Tako na splošno.Zakaj je tak problem pri kupcih, če nekatere firme na podpirajo DTS?
Vsi filmi imajo tako ali tako več zvočnih sledi, tudi navaden stereo 2.0,kar je za zvok iz TV-ja dovolj.
Če imaš pa soundbar ali pa hišni kino pa Ga povežeš preko HDMI ARC ,kjer je passthrouhg.
Ali sem kaj spregledal ?
Ali DTS passthrough ne gre čez pri teh modelih?

Hm, pa si prepričan, da imajo npr. v angeškem jeziku na voljo tako DTS kot stereo? Po spominu bi rekel, da imajo Blu-ray ripi v stereo kvečjemu v preostalih jezikih..

mat11 ::

Bluray imajo še kaj več kot DTS. Če ti TV ne omogoča DTS ti to avtomatično pretvori v stereo. In če ne omogoča DTS ti tudi pastrough DTSa ne omogoča. Vsaj pri mojih TVjih je bilo tako. Zato sem imel Shielda, da sem lahko poslušal DTS ali kaj boljšega. Sedaj , ker mi TV omogoča DTS mi to ni več potrebno.
mat

borkai ::

Kateri tv diagonale 65 do 900eur, še boljše manj kupiti, če sem nezahteven uporabnik.
TV bi bil za gledanje tv programov, mogoče še kak youtube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: borkai ()

andrej69 ::

borkai je izjavil:

Kateri tv diagonale 65 do 900eur, še boljše manj kupiti, če sem nezahteven uporabnik.
TV bi bil za gledanje tv programov, mogoče še kak youtube.


Jaz ti priporočam tale Philips model:)

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...

Ali pa tale Samsung model.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

akulp ::

Odločil sem se, da vzamem Samsunga 55Q80T ... Predvsem zaradi dobre cene na Mimovrste.

Upam, da bo dobro služil. :)

Hvala vsem za mnenja!
Lukcc

lazni ::

Glede na to za kaj boš rabil pomoje dobra izbera. Uživaj ob gledanju.

Argica ::

za 900€ bi raje vzel 55XH90 :)

akulp ::

Argica je izjavil:

za 900€ bi raje vzel 55XH90 :)


Pa smo tam ... :)
Lukcc

easyrider3 ::

Samsung Q80T vs Sony XH90




JimmyO ::

Je phillips PUS8505 vreden 50 eur vec od modela PUS7354 (oba 65"). So sploh kaksne omembe vredne razlike z izjemo letnika

lazni ::

Samsung ima boljši vidni kot, tako da je v dotičnem primeru pomoje boljša opcija kot XH90.

akulp ::

lazni je izjavil:

Samsung ima boljši vidni kot, tako da je v dotičnem primeru pomoje boljša opcija kot XH90.


To je bil meni eden od večjih plusov, ja. Sicer pa, se mi zdi, da sta si oba modela zelo zelo tam tam. Tudi po vseh review-jih sodeč.

akulp je izjavil:

lazni je izjavil:

Samsung ima boljši vidni kot, tako da je v dotičnem primeru pomoje boljša opcija kot XH90.


To je bil meni eden od večjih plusov, ja, poleg tega, da se kot monitor obnese bolje. Sicer pa, se mi zdi, da sta si oba modela zelo zelo tam tam. Tudi po vseh review-jih sodeč.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

andrej69 ::

JimmyO je izjavil:

Je phillips PUS8505 vreden 50 eur vec od modela PUS7354 (oba 65"). So sploh kaksne omembe vredne razlike z izjemo letnika


Seveda je Philips 8505 občutneje kvalitetnejši:) Model 8505 ima predvsem precej boljši kontrast in prikaz barv.. Tudi osvetljenje panela je nekoliko boljše, pa sam daljinski, zvok itd..

nomad_soul ::

lazni je izjavil:

Samsung ima boljši vidni kot, tako da je v dotičnem primeru pomoje boljša opcija kot XH90.


Sam sem nabavil 65xh9096 prejšnji teden, pa ne vidim skoraj nobene razlike v sliki, če ga gledam pod kotom...

akulp ::

nomad_soul je izjavil:

lazni je izjavil:

Samsung ima boljši vidni kot, tako da je v dotičnem primeru pomoje boljša opcija kot XH90.


Sam sem nabavil 65xh9096 prejšnji teden, pa ne vidim skoraj nobene razlike v sliki, če ga gledam pod kotom...


No saj, na koncu ugotoviš, da so vsi ti testi detajli, ki jih verjetno nikoli ne bi niti opazil, če ti eden ne bi povedal zanje oz. ne bi dal dva TVja enega ob drugega.

Sem prepričan, da so XH90/95, Q80T/90T serije, ki so za 95% ljudi več kot dovolj.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Dejan32 ::

Pozdravljeni,
Kakšna izbira se vam zdi LG OLED bx3?
Izbiral sem med Sony XH90, Samsung 80t ter LG cx3

Hvala in lp

lazni ::

Boljša bi bila CX kot BX.

JimmyO ::

andrej69 je izjavil:

JimmyO je izjavil:

Je phillips PUS8505 vreden 50 eur vec od modela PUS7354 (oba 65"). So sploh kaksne omembe vredne razlike z izjemo letnika


Seveda je Philips 8505 občutneje kvalitetnejši:) Model 8505 ima predvsem precej boljši kontrast in prikaz barv.. Tudi osvetljenje panela je nekoliko boljše, pa sam daljinski, zvok itd..



He tole vredno svojega denarja potem: https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...

Nekam poceni se mi zdi za 65 tv, je to entry-level model tv-ja ? Pac najnizja klasa ?

easyrider3 ::

JimmyO je izjavil:

andrej69 je izjavil:

JimmyO je izjavil:

Je phillips PUS8505 vreden 50 eur vec od modela PUS7354 (oba 65"). So sploh kaksne omembe vredne razlike z izjemo letnika


Seveda je Philips 8505 občutneje kvalitetnejši:) Model 8505 ima predvsem precej boljši kontrast in prikaz barv.. Tudi osvetljenje panela je nekoliko boljše, pa sam daljinski, zvok itd..



He tole vredno svojega denarja potem: https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...

Nekam poceni se mi zdi za 65 tv, je to entry-level model tv-ja ? Pac najnizja klasa ?


NI najnižja klasa neka srednja klasa ne more pa se it primerjat z QLED,FALD,ULED televizorji za nekatere kateri še ne vedo to so televizorji kateri imajo FUL LOKALNO zatemnjevanje zaslona in ne direct in podobno kot tisti nižji razredni televizorji. Zato so pa toliko dražji saj imajo skoraj popolno prikazovanje črne barve pa tudi nekateri imajo izboljšani vidni kot saj VA ali MVA paneli ne prikazujejo dobro vidne kote.

skyform ::

akulp je izjavil:

nomad_soul je izjavil:

lazni je izjavil:

Samsung ima boljši vidni kot, tako da je v dotičnem primeru pomoje boljša opcija kot XH90.


Sam sem nabavil 65xh9096 prejšnji teden, pa ne vidim skoraj nobene razlike v sliki, če ga gledam pod kotom...


No saj, na koncu ugotoviš, da so vsi ti testi detajli, ki jih verjetno nikoli ne bi niti opazil, če ti eden ne bi povedal zanje oz. ne bi dal dva TVja enega ob drugega.

Sem prepričan, da so XH90/95, Q80T/90T serije, ki so za 95% ljudi več kot dovolj.


Ne, ne na XH90 je definitivno slabši vidni kot, tisti, ki tega ne opazi sploh ne rabi TV kot XH90, za take ljudi je cenejši TV z IPS panelom čist dovolj, ker ne bodo vidli razlike v kontrastu in ostalih stvareh, ki jih nudijo ti TVji, če ne vidijo niti spremembe v kontrstu in spranost barv pod kotom, ki se hitro opazi na VA panelu. Slab vidni kot je ena največjih šibkosti VA panela in je zelo opazno, tako, da če se bo TV uporabljal kot monitor je Q80T dobra izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

JimmyO ::

easyrider3 je izjavil:

JimmyO je izjavil:

andrej69 je izjavil:

JimmyO je izjavil:

Je phillips PUS8505 vreden 50 eur vec od modela PUS7354 (oba 65"). So sploh kaksne omembe vredne razlike z izjemo letnika


Seveda je Philips 8505 občutneje kvalitetnejši:) Model 8505 ima predvsem precej boljši kontrast in prikaz barv.. Tudi osvetljenje panela je nekoliko boljše, pa sam daljinski, zvok itd..




He tole vredno svojega denarja potem: https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...

Nekam poceni se mi zdi za 65 tv, je to entry-level model tv-ja ? Pac najnizja klasa ?


NI najnižja klasa neka srednja klasa ne more pa se it primerjat z QLED,FALD,ULED televizorji za nekatere kateri še ne vedo to so televizorji kateri imajo FUL LOKALNO zatemnjevanje zaslona in ne direct in podobno kot tisti nižji razredni televizorji. Zato so pa toliko dražji saj imajo skoraj popolno prikazovanje črne barve pa tudi nekateri imajo izboljšani vidni kot saj VA ali MVA paneli ne prikazujejo dobro vidne kote.


Hvala, super informacije. Je kdo ki že uporablja omenjeni model ? Nekaj strani sem prebral in opazil da imajo nekateri težave z "bleedingom" na robovih, je to splošna težava pri direct led panelih ?

Pa 50hz je dovolj ? Se to sploh opazi pri "casual" gledanju in igranju konzol ? Vem da obstajajo tudi 100hz.

andrej69 ::

JimmyO je izjavil:

andrej69 je izjavil:

JimmyO je izjavil:

Je phillips PUS8505 vreden 50 eur vec od modela PUS7354 (oba 65"). So sploh kaksne omembe vredne razlike z izjemo letnika


Seveda je Philips 8505 občutneje kvalitetnejši:) Model 8505 ima predvsem precej boljši kontrast in prikaz barv.. Tudi osvetljenje panela je nekoliko boljše, pa sam daljinski, zvok itd..



He tole vredno svojega denarja potem: https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...

Nekam poceni se mi zdi za 65 tv, je to entry-level model tv-ja ? Pac najnizja klasa ?


Vsekakor je tale model vreden te cene:) Gre pa srednji rang Philips ponudbe, kar se tiče LED televizorjev.

AudioVideo ::

Kaj kupiti do 1400 Eur?

Velikost 65, 100 hz, Hdr 10+, 2 tunera

akulp ::

AudioVideo je izjavil:

Kaj kupiti do 1400 Eur?

Velikost 65, 100 hz, Hdr 10+, 2 tunera


Če govorimo o LED sem, sicer 55" model, izbiral med:

Sony XH90/95
Philips 8505
Samsung Q80/Q90T
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

bbobst ::

rs1975 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Tako na splošno.Zakaj je tak problem pri kupcih, če nekatere firme na podpirajo DTS?
Vsi filmi imajo tako ali tako več zvočnih sledi, tudi navaden stereo 2.0,kar je za zvok iz TV-ja dovolj.
Če imaš pa soundbar ali pa hišni kino pa Ga povežeš preko HDMI ARC ,kjer je passthrouhg.
Ali sem kaj spregledal ?
Ali DTS passthrough ne gre čez pri teh modelih?

Hm, pa si prepričan, da imajo npr. v angeškem jeziku na voljo tako DTS kot stereo? Po spominu bi rekel, da imajo Blu-ray ripi v stereo kvečjemu v preostalih jezikih..

Vsi verjetno ne. Tako Bluray-i kot ripi.
Najdeš verzijo, ki ima druge zvočne sledi, ki jih TV podpira in konvertira v stereo 2.0.

easyrider3 ::

akulp je izjavil:

AudioVideo je izjavil:

Kaj kupiti do 1400 Eur?

Velikost 65, 100 hz, Hdr 10+, 2 tunera


Če govorimo o LED sem, sicer 55" model, izbiral med:

Sony XH90/95
Philips 8505
Samsung Q80/Q90T


Si kar dobro izbral in Philips niti ne paše zraven ker niti ni v tem rangu. Tudi meni se Samsung dobr zdi sploh ta menu ko pritisneš na gumb Home in se ti lepo spodaj prikažejo vse funkcije a obenem imaš še vedno sliko na zaslonu pri Android televizorjih pa na žalost se ti cel zaslon zatemni in pokažejo nastavitve, aplikacije. To pri androidu bi morali na neki podobni način narediti kot ima Samsung ali Lg.

neocodexx ::

Philips sigurno ni v temu rangu:)) Mogoče cenovno zaradi ambilighta in določeni modeli pridejo še z boljšimi zvočniki pa to plačaš, kar se pa slike tiče Q80 in XH90 sta pa že bolj primerljiva z oledi:)

Če nočeš oleda sta omenjena Sony in Samsung best of the best kar ponuja LCD, jaz bi potem predlagal Q90 ki je dejansko že enako dober oledu, ima pa tudi svoje prednosti če pogledaš malo teste. Izredno visoka svetilnost itd, če gledaš podnevi in ne samo ponoči boljšega tvja ni.

Po testu na rtings ima Sony malo bolj natančnejše barve out of the box brez kalibracije, po kalibraciji sta enaka. Samsung podpira VRR, Sony ne. 20ms lag na Sonyju, 10ms na Samsungu, 6ms z vklopljenim VRR. Noro! Izberi Samsunga (če cena ni prehuda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Argica ::

Sony XH90 pa ja podpira VRR?

neocodexx ::

Jaz sem tega gledal? https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

X900H in X950H, XH90 pa ni na seznamu če je to kak drug model?

Argica ::

z novim FW ima VRR, saj menim no?

Argica ::

firbec ::

lazni ::

Kaj to pomeni da je Q90 "dejansko že enako dober oledu, ima pa tudi svoje prednosti če pogledaš malo teste.
Potemtakem je potvoje boljši kot
OLEDi?

Meni se zdi Q90 precenjen. Raje za ta denar kupim OLED.

urky10 ::

Ali bolje vzeti:
Sony 75 xh9000 Cca 1700eur

Sony 65 xh9505 Cca 1500eur

Ima xh95 toliko bolj kvalitetno sliko ali je boljse vecja diagonala ? Prostor ni problem, gleda se pa iz cca 4.5m

Mogoce kaj drugega v tem rangu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urky10 ()

Andy9 ::

Evo! Naročil Sony KD65XH9096, pa da primerjam s Panasonic plazmo ko pride. Nisem se hotel stegniti do serije 95, ker je kar cenovni preskok.
Bom napisal prve vtise, ko dobim...

easyrider3 ::

Sony XH95 je sigurno tisto nekaj boljše kakor model XH90 večkrat je bilo že opisano kaj je toliko bolje na modelu XH95 in je vreden tudi tistega denarja več vsaj jaz tako menim. Ima kar nekaj boljših lasnosti.

neocodexx ::

lazni je izjavil:

Kaj to pomeni da je Q90 "dejansko že enako dober oledu, ima pa tudi svoje prednosti če pogledaš malo teste.
Potemtakem je potvoje boljši kot
OLEDi?

Meni se zdi Q90 precenjen. Raje za ta denar kupim OLED.


Tisti ko se je zanimal že očitno noče oleda, in to je še najboljši približek. Marsikater oled npr. tudi nima VRR kot tale samsung (če že nočeš LG CX). In pa kot je znano oledi ne presežejo 400 nitov, kar je za moje potrebe dovolj ampak če nekdo noče oleda mu pač ne moreš silit. Meni se tudi zdijo Q90 precenjeni, ni pa za zanikat da so odlična alternativa oledu, če ti cena ni nek faktor in te res skrbi glede burnin itd. Mene ne, ampak tisti ko je spraševal ma že svoje razlgoe.

Nekateri bojo tudi trdili da ima QLED lepše barve zaradi tega Q filtra ampak v to se res nisem spuščal da bi lahko kaj rekel. Skratka to so vrhunski tvji, ampak če si pristaš oleda se ti seveda zdi bv toliko dat "za en lcd" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()
««
319 / 545
»»