» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
313 / 545
»»

fpbs ::

kodar je izjavil:

Katari TV za gledanje TV od IP providerja in občasno Kodi ter Netflix?

1) Xiaomi 4K Mi 4S 65" ali
2) TCL 65C715

Kako ste zadovoljni s tema TV-jema glede dobrega Upscalinga in gledanje športnih kanalov brez trzanja slike ter tekoč Uporabniški vnesnik?
Ali ima kdo težave z WiFi na omenjenima modeloma?
Ta TCL 65C715 ima vgrajen 10bitni QLED panel, kar mu omogoča predvsem širši barvni spekter, ter nekoliko višjo svetilnost in kontrast, tako, da se Xiaomi ne more primerjat z njim, kot tudi ne predlagani Philips.
https://www.tcl.com/global/en/products/...

matej58 ::

Pozdravljeni. Kako nalozit na samsung 8502 voyo? Pod aplikacijami ne najde. Ali kako drugače priti fo voya? Preko eon aplikacije?

stanci50 ::

prosim za nasvet.imam 3 leta star tv 55 pfl 7502 in sem z njim zelo zadovoljen,rad pa bi dodal še soundbar.svetujte mi prosim,kaj naj kupim. glavno mi je,da bo zvok stalno upravljan z daljincem od tv.hvala za pomoč in nasvete.

noob96 ::

matej58 je izjavil:

Pozdravljeni. Kako nalozit na samsung 8502 voyo? Pod aplikacijami ne najde. Ali kako drugače priti fo voya? Preko eon aplikacije?



Ne

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

kodar je izjavil:

Katari TV za gledanje TV od IP providerja in občasno Kodi ter Netflix?

1) Xiaomi 4K Mi 4S 65" ali
2) TCL 65C715

Kako ste zadovoljni s tema TV-jema glede dobrega Upscalinga in gledanje športnih kanalov brez trzanja slike ter tekoč Uporabniški vnesnik?
Ali ima kdo težave z WiFi na omenjenima modeloma?
Ta TCL 65C715 ima vgrajen 10bitni QLED panel, kar mu omogoča predvsem širši barvni spekter, ter nekoliko višjo svetilnost in kontrast, tako, da se Xiaomi ne more primerjat z njim, kot tudi ne predlagani Philips.
https://www.tcl.com/global/en/products/...



Še kar naprej pišeš neumnosti, pa sem ti že tolikokrat napisal, da QLED nima nikakršne veze z kontrastom in osvetljenjem panela:) Takšen panel omogoča edino nekoliko širši barvni razpon zaradi vgrajenega barvnega filtra.. Kar pa se tiče Philipsa ima prav tako 10 bitni Direkt Led panel, z odlični kontrastom in prikazom črne, prav tako odličnim procesiranjem slike ( sam upscaling, gibanje slike, ostrina slike, barvni prehodi itd..) Android deluje bolje kakor na TCL televizorjih, ker Realtek, ki ga uporablja TCL ni na nivoju Mediatek Chipseta, ki ga uporablljata Sony in Philips, potem ima Philips zelo dober daljinski, Ambilight, zelo dobro omogočanje nastavitev zvoka itd.. Tako, da TCL zasigurno generalno gledano ni na nivoju tega Philips modela:)) Lahko pa si tukaj malo prebereš kar se tiče QLED televizorjev.. Venomer pišem, da je to samo velik marketing, generalno gledano pa ti televizorji niso nič kvalitetnejši od ostalih LED televizorjev..!

Today, QLED has a bad name because Samsung, TCL and Hisense, founding members of a promotional group called QLED Alliance, are selling conventional LCD TVs as "QLED TVs". Perhaps someday the acronym can regain its original meaning. True QLED display technology, which BOE refers to as AMQLED, is also known as QD-LED, EL-QLED, ELQD and QDEL.
BOE announced that its 55-inch AMQLED was "recently released". However, BOE is a display panel maker, not a consumer brand, so in this context "released" is more likely to refer to the first step after the prototyping stage. It may still take years before we can find QLED TVs in our local stores.

Seba27_si ::

Živjo;

Zanima me, ali je vredno kupiti OLED TV za 50% višjo ceno
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5...
VS.
https://acssony.si/kd-55xh9096baep-139c...

Mnenja predlogi?

Hvala!

voltaire ::

Živ. Kaj imamo kej med 55-65" in v budgetu okoli 800-1000€?

andrej69 ::

voltaire je izjavil:

Živ. Kaj imamo kej med 55-65" in v budgetu okoli 800-1000€?


Veliko zelo dobrih modelov je na voljo za takšen denar:)

Seba27_si je izjavil:

Živjo;

Zanima me, ali je vredno kupiti OLED TV za 50% višjo ceno
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5...
VS.
https://acssony.si/kd-55xh9096baep-139c...

Mnenja predlogi?

Hvala!


Za toliko kolikor je OLED dražji, za toliko je tudi kvalitetnejši in še celo nekaj več:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

bf4ed ::

sasoe je izjavil:

The Best TVs under $1000 | 4K HDR from TCL, LG, Sony, Hisense

To je bilo objavljeno oktobra 2020 in tip trdi, da je SONY XH90 tudi 65" pod jurja DOLARJEV (to je pod 850 eur).
A so cene v USA res toliko nižje?!? Pri nas je SONY v kao hudi akciji, pa je še vedno krepko več, 1200 EUR (to je cca 1400 $).


Eni še vedno ne kapirate USA. Vse cene tam so BREZ davka, kateri se potem zaračuna na blagajni. In tega se zavedajo vsi tam živeči. Drugod po svetu pa imamo davek že v končni ceni. Zato razlike.

Slanik ::

Evo, pred dvema dnevoma dobil qe55q80t pogledal sem nekaj serij in slika je za mene vrhunska. Na youtube sm na hitro pogledal še nekaj 4K vsebin in zgleda noro, verjamem da so še boljši tv-ji ampak za teh 888 € je to super.

kodar ::

bf4ed je izjavil:

sasoe je izjavil:

The Best TVs under $1000 | 4K HDR from TCL, LG, Sony, Hisense

To je bilo objavljeno oktobra 2020 in tip trdi, da je SONY XH90 tudi 65" pod jurja DOLARJEV (to je pod 850 eur).
A so cene v USA res toliko nižje?!? Pri nas je SONY v kao hudi akciji, pa je še vedno krepko več, 1200 EUR (to je cca 1400 $).


Eni še vedno ne kapirate USA. Vse cene tam so BREZ davka, kateri se potem zaračuna na blagajni. In tega se zavedajo vsi tam živeči. Drugod po svetu pa imamo davek že v končni ceni. Zato razlike.


Sales tax v USA je 0 do cca 10% (odvistno od zvezne države in mesta); torej cene so tam nižje (če gledamo zgoraj navedene cene).
Je pa pri njih tudi Black Friday res dan za popuste :-)

kodar ::

fpbs je izjavil:

kodar je izjavil:

Katari TV za gledanje TV od IP providerja in občasno Kodi ter Netflix?

1) Xiaomi 4K Mi 4S 65" ali
2) TCL 65C715

Kako ste zadovoljni s tema TV-jema glede dobrega Upscalinga in gledanje športnih kanalov brez trzanja slike ter tekoč Uporabniški vnesnik?
Ali ima kdo težave z WiFi na omenjenima modeloma?
Ta TCL 65C715 ima vgrajen 10bitni QLED panel, kar mu omogoča predvsem širši barvni spekter, ter nekoliko višjo svetilnost in kontrast, tako, da se Xiaomi ne more primerjat z njim, kot tudi ne predlagani Philips.
https://www.tcl.com/global/en/products/...


Pa je kdo videl TCL C715 v živo? Zanima me predvsem uporabniška izkušnja.
Tudi 65" Xiaomi ima 10 bitni Direct LED panel (baje celo od TCL-ja in to VA; 100% podatka itak ni), je pa res da Xiaomi nima Quantum Dots, po drugi strani pa eni pravijo, da to niti ni neki preskok v kvaliteti.
Sklepal bi, da je TCL "kvalitetnješi TV" vendar sem zasledil nekaj komentarjev, da UI nekoliko šteka in da so opazna štekanja pri hitrih scenah (npr. nogomet) - to je pa moteče, če je res in ni posledaica slabega vira signala ali pa slabih nastavitev.
Sama nijansa barve ni ključna - nisem videofil niti profi fotograf in me ne moti če je npr. nek obraz za spozanje bolj rdečkast kot bi bil na sosednjem TV-ju z OLED.

ameba ::

Sumski ::

Pozdravljeni,

Vprašal bi za nasvet kateri TV bi priporočali tja do 1.000 EUR v dimenziji 55"?

Must-have functionalities:
- Ambilight (kakor razumem se potem pogovarjamo samo o Phillipsu)?

Še par vprašanj (res nisem expert, zato bo morda kakšno vprašanje čudno):
- Android TV - ali je razlika med "stock" Android TV in Smart TV s Chromecastom?
- HDR - recimo, da uporabnik v 90% gleda TV kabelski program - ali je dovolj contenta, ki upraviči nakup HDR televizorja?
- 60 Hz / 100 Hz - če se ne gleda športa, je refresh rate važen?

Hvala za vaše odgovore / predloge.

andrej69 ::

Sumski je izjavil:

Pozdravljeni,

Vprašal bi za nasvet kateri TV bi priporočali tja do 1.000 EUR v dimenziji 55"?

Must-have functionalities:
- Ambilight (kakor razumem se potem pogovarjamo samo o Phillipsu)?

Še par vprašanj (res nisem expert, zato bo morda kakšno vprašanje čudno):
- Android TV - ali je razlika med "stock" Android TV in Smart TV s Chromecastom?
- HDR - recimo, da uporabnik v 90% gleda TV kabelski program - ali je dovolj contenta, ki upraviči nakup HDR televizorja?
- 60 Hz / 100 Hz - če se ne gleda športa, je refresh rate važen?

Hvala za vaše odgovore / predloge.


Kar se tiče Ambilighta ga imajo samo Philips televzorji. Kar se tiče Androida in navadnim smart je vsekakor razlika. Kar se tiče gledanja tv programov ne potrebuješ ravno neki top model HDR televizorja. Pri teh vsebinah je bolj pomembno, da ima televizor kar se da kvaliteten slikovni procesor. Kar se tiče še osveževanja panela, ni potrebe po 100Hz osveževanjem panela, če se ne gleda pretežno športa in igra iger:) Pa še za šport in igre ne potrebuješ za vsako ceno televizorja z 100Hz osveževanjem, ker imajo nekateri televizorji z 50Hz osveževanjem tudi zelo dober motion..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Sumski ::

andrej69 je izjavil:

Sumski je izjavil:

Pozdravljeni,

Vprašal bi za nasvet kateri TV bi priporočali tja do 1.000 EUR v dimenziji 55"?

Must-have functionalities:
- Ambilight (kakor razumem se potem pogovarjamo samo o Phillipsu)?

Še par vprašanj (res nisem expert, zato bo morda kakšno vprašanje čudno):
- Android TV - ali je razlika med "stock" Android TV in Smart TV s Chromecastom?
- HDR - recimo, da uporabnik v 90% gleda TV kabelski program - ali je dovolj contenta, ki upraviči nakup HDR televizorja?
- 60 Hz / 100 Hz - če se ne gleda športa, je refresh rate važen?

Hvala za vaše odgovore / predloge.


Kar se tiče Ambilighta ga imajo samo Philips televzorji. Kar se tiče Androida in navadnim smart je vsekakor razlika. Kar se tiče gledanja tv programov ne potrebuješ ravno neki top model HDR televizorja. Pri teh vsebinah je bolj pomembno, da ima televizor kar se da kvaliteten slikovni procesor. Kar se tiče še osveževanja panela, ni potrebe po 100Hz osveževanjem panela, če se ne gleda pretežno športa in igra iger:) Pa še za šport in igre ne potrebuješ za vsako ceno televizorja z 100Hz osveževanjem, ker imajo nekateri televizorji z 50Hz osveževanjem tudi zelo dober motion..


Hvala za odgovor! Kaj pa razlika glede Android TV in Smart TV + Chromecast?

Pa morda kakšen konkreten primer dobrega TV v zgornjem cenovnem rangu?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ta TCL 65C715 ima vgrajen 10bitni QLED panel, kar mu omogoča predvsem širši barvni spekter, ter nekoliko višjo svetilnost in kontrast, tako, da se Xiaomi ne more primerjat z njim, kot tudi ne predlagani Philips.
https://www.tcl.com/global/en/products/...

Še kar naprej pišeš neumnosti, pa sem ti že tolikokrat napisal, da QLED nima nikakršne veze z kontrastom in osvetljenjem panela:) Takšen panel omogoča edino nekoliko širši barvni razpon zaradi vgrajenega barvnega filtra.. Kar pa se tiče Philipsa ima prav tako 10 bitni Direkt Led panel, z odlični kontrastom in prikazom črne, prav tako odličnim procesiranjem slike ( sam upscaling, gibanje slike, ostrina slike, barvni prehodi itd..) Android deluje bolje kakor na TCL televizorjih, ker Realtek, ki ga uporablja TCL ni na nivoju Mediatek Chipseta, ki ga uporablljata Sony in Philips, potem ima Philips zelo dober daljinski, Ambilight, zelo dobro omogočanje nastavitev zvoka itd.. Tako, da TCL zasigurno generalno gledano ni na nivoju tega Philips modela:)) Lahko pa si tukaj malo prebereš kar se tiče QLED televizorjev.. Venomer pišem, da je to samo velik marketing, generalno gledano pa ti televizorji niso nič kvalitetnejši od ostalih LED televizorjev..!

Če tukaj kdo piše neumnosti, potem si to ti. Obrazloži mi, kako nekateri QLEDi dosegajo svetilnost 1500 nitov? Kako nekateri QLEDi dosegajo celo širši barvni raspon od OLEDov? Kar se pa tiče tvojega Philipsa, pa nima 10 bitni panel, ampak 8 bitni + FRC. Poleg tega je ugotovljeno, da ima vgrajen IPS panel, kar pomeni nizek kontrast in slabšo črno, da ne omenjam, da je glossy, kar zna biti zelo moteče.

To, kar si pa prilimal tu, pa samo pove, da ti absolutno ni jasno, kaj je hotel pisec povedat s tem.

"Today, QLED has a bad name because Samsung, TCL and Hisense, founding members of a promotional group called QLED Alliance, are selling conventional LCD TVs as "QLED TVs". Perhaps someday the acronym can regain its original meaning. True QLED display technology, which BOE refers to as AMQLED, is also known as QD-LED, EL-QLED, ELQD and QDEL.
BOE announced that its 55-inch AMQLED was "recently released". However, BOE is a display panel maker, not a consumer brand, so in this context "released" is more likely to refer to the first step after the prototyping stage. It may still take years before we can find QLED TVs in our local stores."

fpbs ::

kodar je izjavil:

Tudi 65" Xiaomi ima 10 bitni Direct LED panel (baje celo od TCL-ja in to VA; 100% podatka itak ni), je pa res da Xiaomi nima Quantum Dots, po drugi strani pa eni pravijo, da to niti ni neki preskok v kvaliteti.
Sklepal bi, da je TCL "kvalitetnješi TV" vendar sem zasledil nekaj komentarjev, da UI nekoliko šteka in da so opazna štekanja pri hitrih scenah (npr. nogomet) - to je pa moteče, če je res in ni posledaica slabega vira signala ali pa slabih nastavitev.

Xiaomi ima 8 bitni + FRC panel, kar je slabše. To, da Quantum Dot ni neki preskok v kvaliteti trdi samo Andrej, in to zato, ker Philips ne premore niti enega QD TVeja. Če te moti štekanje pri hitrih scenah, potem si boš moral izbrati 100Hz model.

andrej69 ::

Sumski je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Sumski je izjavil:

Pozdravljeni,

Vprašal bi za nasvet kateri TV bi priporočali tja do 1.000 EUR v dimenziji 55"?

Must-have functionalities:
- Ambilight (kakor razumem se potem pogovarjamo samo o Phillipsu)?

Še par vprašanj (res nisem expert, zato bo morda kakšno vprašanje čudno):
- Android TV - ali je razlika med "stock" Android TV in Smart TV s Chromecastom?
- HDR - recimo, da uporabnik v 90% gleda TV kabelski program - ali je dovolj contenta, ki upraviči nakup HDR televizorja?
- 60 Hz / 100 Hz - če se ne gleda športa, je refresh rate važen?

Hvala za vaše odgovore / predloge.


Kar se tiče Ambilighta ga imajo samo Philips televzorji. Kar se tiče Androida in navadnim smart je vsekakor razlika. Kar se tiče gledanja tv programov ne potrebuješ ravno neki top model HDR televizorja. Pri teh vsebinah je bolj pomembno, da ima televizor kar se da kvaliteten slikovni procesor. Kar se tiče še osveževanja panela, ni potrebe po 100Hz osveževanjem panela, če se ne gleda pretežno športa in igra iger:) Pa še za šport in igre ne potrebuješ za vsako ceno televizorja z 100Hz osveževanjem, ker imajo nekateri televizorji z 50Hz osveževanjem tudi zelo dober motion..


Hvala za odgovor! Kaj pa razlika glede Android TV in Smart TV + Chromecast?

Pa morda kakšen konkreten primer dobrega TV v zgornjem cenovnem rangu?


Kar se tiče razlike med Androidom in Chromcastom si lahko tukaj prebereš.

https://www.howtogeek.com/688772/whats-...

Kar se tiče tvojih potreb dobiš že za 600-700€ odličen televizor, ki povsem zadostuje tvojim potrebam:)) Za tvoje potrebe je neumnost dati za televizor več kakor 700€ ..

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ta TCL 65C715 ima vgrajen 10bitni QLED panel, kar mu omogoča predvsem širši barvni spekter, ter nekoliko višjo svetilnost in kontrast, tako, da se Xiaomi ne more primerjat z njim, kot tudi ne predlagani Philips.
https://www.tcl.com/global/en/products/...

Še kar naprej pišeš neumnosti, pa sem ti že tolikokrat napisal, da QLED nima nikakršne veze z kontrastom in osvetljenjem panela:) Takšen panel omogoča edino nekoliko širši barvni razpon zaradi vgrajenega barvnega filtra.. Kar pa se tiče Philipsa ima prav tako 10 bitni Direkt Led panel, z odlični kontrastom in prikazom črne, prav tako odličnim procesiranjem slike ( sam upscaling, gibanje slike, ostrina slike, barvni prehodi itd..) Android deluje bolje kakor na TCL televizorjih, ker Realtek, ki ga uporablja TCL ni na nivoju Mediatek Chipseta, ki ga uporablljata Sony in Philips, potem ima Philips zelo dober daljinski, Ambilight, zelo dobro omogočanje nastavitev zvoka itd.. Tako, da TCL zasigurno generalno gledano ni na nivoju tega Philips modela:)) Lahko pa si tukaj malo prebereš kar se tiče QLED televizorjev.. Venomer pišem, da je to samo velik marketing, generalno gledano pa ti televizorji niso nič kvalitetnejši od ostalih LED televizorjev..!

Če tukaj kdo piše neumnosti, potem si to ti. Obrazloži mi, kako nekateri QLEDi dosegajo svetilnost 1500 nitov? Kako nekateri QLEDi dosegajo celo širši barvni raspon od OLEDov? Kar se pa tiče tvojega Philipsa, pa nima 10 bitni panel, ampak 8 bitni + FRC. Poleg tega je ugotovljeno, da ima vgrajen IPS panel, kar pomeni nizek kontrast in slabšo črno, da ne omenjam, da je glossy, kar zna biti zelo moteče.

To, kar si pa prilimal tu, pa samo pove, da ti absolutno ni jasno, kaj je hotel pisec povedat s tem.

"Today, QLED has a bad name because Samsung, TCL and Hisense, founding members of a promotional group called QLED Alliance, are selling conventional LCD TVs as "QLED TVs". Perhaps someday the acronym can regain its original meaning. True QLED display technology, which BOE refers to as AMQLED, is also known as QD-LED, EL-QLED, ELQD and QDEL.
BOE announced that its 55-inch AMQLED was "recently released". However, BOE is a display panel maker, not a consumer brand, so in this context "released" is more likely to refer to the first step after the prototyping stage. It may still take years before we can find QLED TVs in our local stores."


Za barvni razpon sem ti že napisal, da je nekaj kvalitetnejši, to pa je tudi vse:)) In še zadnjič ti napišem, da sam QLED panel nima v osnovi nikakršno vezo z osvetljenjem panela, temveč je odvisno od kvalitete ledic za samo osvetljenje:)) Zato imajo modeli najvišjega ranga seveda nekoliko višjo osvetljenje panela, ker je sama kvaliteta osvetljenja ozadja panela kvalitetnejša..! Kot drugo pa ne vem kateri QLED dosega 1.500 nitov..? Posebej pa v celozaslonskem načinu:)) Kar pa se tiče Philipsa imajo vsi letošnji Philips modeli 10 bitne panele proizvajalca CHOT. Pa, če ima Philips izmerjen kontrast okoli 8.500-10.000:1 in izmerjen nivo črne 0,032 cd/m2 potem niti ni važmo kateri panel je vgrajen, ker so to odlične izmerjene vrednosti..! Kar pa se tiče Glossy panela pa sem že kar nekajkrat napisal slabosti in prednosti, tako, da se ne bom več ponavljal..

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

kodar je izjavil:

Tudi 65" Xiaomi ima 10 bitni Direct LED panel (baje celo od TCL-ja in to VA; 100% podatka itak ni), je pa res da Xiaomi nima Quantum Dots, po drugi strani pa eni pravijo, da to niti ni neki preskok v kvaliteti.
Sklepal bi, da je TCL "kvalitetnješi TV" vendar sem zasledil nekaj komentarjev, da UI nekoliko šteka in da so opazna štekanja pri hitrih scenah (npr. nogomet) - to je pa moteče, če je res in ni posledaica slabega vira signala ali pa slabih nastavitev.

Xiaomi ima 8 bitni + FRC panel, kar je slabše. To, da Quantum Dot ni neki preskok v kvaliteti trdi samo Andrej, in to zato, ker Philips ne premore niti enega QD TVeja. Če te moti štekanje pri hitrih scenah, potem si boš moral izbrati 100Hz model.


Saj je Philips v preteklosti že imel modele z QD paneli, pa se to ni izkazalo za nobeno prednost:) Saj pri Philipsu niso neumni, da bi dajali denar za nekaj, kar ne pripomore k dodani vrednosti televizorja.. Ker kar se tiče prikaza barv so danes v glavnem že vsi televizorji zelo dobri, tudi tisti, ki nimajo QD panelov.. Zakaj je recimo Panasonic brez QD panela eden izmed najboljših kar se tiče prikaza barv..? Pa tudi Philips je zelo dober.. Prosim, če mi lahko pojasniš:)

voltaire ::

Ok tole je na izbiro, Ali je vredna razlika v €. Nisem preveč zahteven. Trenutno furam filme ne 12 let starem 50" TVju pa me moti ker so črne lise in je čas za menjavo. Velikost je tam nekje 55" lahko tudi 65" če se res izplača.


https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-5...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-5...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Saj je Philips v preteklosti že imel modele z QD paneli, pa se to ni izkazalo za nobeno prednost:) Saj pri Philipsu niso neumni, da bi dajali denar za nekaj, kar ne pripomore k dodani vrednosti televizorja.. Ker kar se tiče prikaza barv so danes v glavnem že vsi televizorji zelo dobri, tudi tisti, ki nimajo QD panelov.. Zakaj je recimo Panasonic brez QD panela eden izmed najboljših kar se tiče prikaza barv..? Pa tudi Philips je zelo dober.. Prosim, če mi lahko pojasniš:)

Če se modeli s QD paneli niso izkazali z nobeno prednostjo, zakaj si jih potem koval v zvezde? Se pa strinjam s teboj, da k dodani vrednosti največ pripomore nakup najcenejše robe, in kot je nekdo zapisal, imeti "prodajalce" na forumih, da probajo TV podturit nekomu, ki se na te stvari ne spozna.

andrej69 ::

voltaire je izjavil:

Ok tole je na izbiro, Ali je vredna razlika v €. Nisem preveč zahteven. Trenutno furam filme ne 12 let starem 50" TVju pa me moti ker so črne lise in je čas za menjavo. Velikost je tam nekje 55" lahko tudi 65" če se res izplača.


https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-5...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-5...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o...


Jaz ti vsekakor priporočam Phillips model:) Tukaj je še nekaj ceneje.

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...

easyrider3 ::

voltaire je izjavil:

Ok tole je na izbiro, Ali je vredna razlika v €. Nisem preveč zahteven. Trenutno furam filme ne 12 let starem 50" TVju pa me moti ker so črne lise in je čas za menjavo. Velikost je tam nekje 55" lahko tudi 65" če se res izplača.


https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-5...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-5...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o...



OLED LG BX je najboljši tukaj sploh ni dvoma to tudi že novo sodobna stara mama bi vedela a sedaj pride tisto ko bo Philips televizor takoj za tem kot najboljši to ti bo sigurno omenil naš zvesti pripovedovalec na tem forumu. kako to da si izbral 2-LED LG televizorja pa Philips LED in OLED LG a drugi pa niso za primerjat????

TOP ::

Tale Philips 700e pa 65 pa saj potem se recimo še Hisiense nesplača kupit,ki je dražji od Philipsa in TLC ja pa dobro da tele Philipse ne dajo kot darilo,če kupiš 70 OLED.

noob96 ::

Kaj je nek best but LED 43-50" okoli 400€ recimo.

Niso mi pomembne smart fukncije ker bom gor priklopil nvidia shield

Edino mora inefi prostor za telemach kartico, ce to nimajo vsi, za kanale prek kablske

voltaire ::

andrej69 hvala. Bi mi morda še na hitrco obrazložil, zakaj naj vzamem 300EUR dražjega OLED napravm Philpsu ali vice versa?
Torej imamo v finalu dva:

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...
ali
https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o...


voltaire je izjavil:

kako to da si izbral 2-LED LG televizorja pa Philips LED in OLED LG a drugi pa niso za primerjat????


Easyrider3
celo živeljnje sem odraščal ob philipsu in LGju. Odločitev je zgolj uporabniška in bo pri temu ostalo.

majkthe ::

noob96 je izjavil:

A1 je ponudil Sony KD55X7055BAEP za 369EUR, drugje je okoli 600eur tako, da se splača

https://www.a1.si/televizorji/led-tv-so...

Ta Sony nima androida ima linux!
Prosim če mi lahko kdo pojasni kašna je uporabniška izkušnja z linuxsom in če se lahko naloži Kodi in Twich aplikacije.
Hvala za odgovor!

andrej69 ::

voltaire je izjavil:

andrej69 hvala. Bi mi morda še na hitrco obrazložil, zakaj naj vzamem 300EUR dražjega OLED napravm Philpsu ali vice versa?
Torej imamo v finalu dva:

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...
ali
https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o...


voltaire je izjavil:

kako to da si izbral 2-LED LG televizorja pa Philips LED in OLED LG a drugi pa niso za primerjat????


Easyrider3
celo živeljnje sem odraščal ob philipsu in LGju. Odločitev je zgolj uporabniška in bo pri temu ostalo.


Kar se tiče OLED ti nisem priporočil, ker si napisal da nisi zelo zahteven uporabnik.. Philips je tudi za zahtevne uporabnike odličen izbor:) Poleg tega pridobiš še na velikosti televizorja. Drugače pa lahko brez skrbi vzameš tudi OLED, če misliš, da potrebuješ takšen televizor za tvoje potrebe:))

andrej69 ::

noob96 je izjavil:

Kaj je nek best but LED 43-50" okoli 400€ recimo.

Niso mi pomembne smart fukncije ker bom gor priklopil nvidia shield

Edino mora inefi prostor za telemach kartico, ce to nimajo vsi, za kanale prek kablske


Če ne potrebuješ nekakšnih naprednih smart funkcij je tale model Philipsa zelo dober izbir:)

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...

Ali pa še katerega od teh modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

andrej69 ::

majkthe je izjavil:

noob96 je izjavil:

A1 je ponudil Sony KD55X7055BAEP za 369EUR, drugje je okoli 600eur tako, da se splača

https://www.a1.si/televizorji/led-tv-so...

Ta Sony nima androida ima linux!
Prosim če mi lahko kdo pojasni kašna je uporabniška izkušnja z linuxsom in če se lahko naloži Kodi in Twich aplikacije.
Hvala za odgovor!


Kar se tiče Linuxa deluje povsem v redu:) Sicer imaš na voljo samo osnovne aplikacije kot je Netflix, Youtube itd.. Kar pa se tiče Kodija in Twich aplikacije pa potrebuješ Android.

easyrider3 ::

andrej69 je izjavil:

majkthe je izjavil:

noob96 je izjavil:

A1 je ponudil Sony KD55X7055BAEP za 369EUR, drugje je okoli 600eur tako, da se splača

https://www.a1.si/televizorji/led-tv-so...

Ta Sony nima androida ima linux!
Prosim če mi lahko kdo pojasni kašna je uporabniška izkušnja z linuxsom in če se lahko naloži Kodi in Twich aplikacije.
Hvala za odgovor!


Kar se tiče Linuxa deluje povsem v redu:) Sicer imaš na voljo samo osnovne aplikacije kot je Netflix, Youtube itd.. Kar pa se tiče Kodija in Twich aplikacije pa potrebuješ Android.


Kaj pa vem pri mojem prejšnjem SONY WE75 seriji z Linux sistemom mi je nekajkrat pošteno zaštekal da je televizor totalno zamrzel potrebno je bilo ga odklopiti iz elektrike. Zame je to en drek da se mi to dogaja in ko jebe tak televizor nekaj podobnega se mi je zgodilo z Philips Android ko sem priključil USB ključek saj v prvič je bilo dobro ko sem ga v drugič pa je za vsakič televizor zablokiral in napisalo se je to kar je spodaj v linku prikazano. Televizor je bil zamrzjen nič nisi mogel narediti z daljincem edino izklopiti ga iz elektrike sigurno je android se nekaj zataknil. Treba bo spet vse ključke sprobat če deluje vse normalno al bo spet kaj zamrznilo

https://prnt.sc/sqo518

https://prnt.sc/sqo4kv

noob96 ::

Kaj pa je najbolj stabilen os?

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

majkthe je izjavil:

noob96 je izjavil:

A1 je ponudil Sony KD55X7055BAEP za 369EUR, drugje je okoli 600eur tako, da se splača

https://www.a1.si/televizorji/led-tv-so...

Ta Sony nima androida ima linux!
Prosim če mi lahko kdo pojasni kašna je uporabniška izkušnja z linuxsom in če se lahko naloži Kodi in Twich aplikacije.
Hvala za odgovor!


Kar se tiče Linuxa deluje povsem v redu:) Sicer imaš na voljo samo osnovne aplikacije kot je Netflix, Youtube itd.. Kar pa se tiče Kodija in Twich aplikacije pa potrebuješ Android.


Kaj pa vem pri mojem prejšnjem SONY WE75 seriji z Linux sistemom mi je nekajkrat pošteno zaštekal da je televizor totalno zamrzel potrebno je bilo ga odklopiti iz elektrike. Zame je to en drek da se mi to dogaja in ko jebe tak televizor nekaj podobnega se mi je zgodilo z Philips Android ko sem priključil USB ključek saj v prvič je bilo dobro ko sem ga v drugič pa je za vsakič televizor zablokiral in napisalo se je to kar je spodaj v linku prikazano. Televizor je bil zamrzjen nič nisi mogel narediti z daljincem edino izklopiti ga iz elektrike sigurno je android se nekaj zataknil. Treba bo spet vse ključke sprobat če deluje vse normalno al bo spet kaj zamrznilo

https://prnt.sc/sqo518

https://prnt.sc/sqo4kv


Letošnji Linux televizorji delujejo občutneje bolje, kakor prejšne verzije.. Enako je z Androidom:)

noob96 je izjavil:

Kaj pa je najbolj stabilen os?


Pri današnjih televizorjih so vsi OS stabilni, nekoliko izstopata Webos in Tizen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

Naj mi nekdo pove kako to,da moj bivši SONY televizor kateri je bil Full Hd še vedno se prodaja po taki ekstremni ceni 700 EUR a so zmešani ali je res bil toliko vrhunski :D:):)) ja Linux je tam kar nekajkrat orenk zaštekal večkrat je bilo potrebno televizor izklopiti iz elektrike

SONY KDL-49WE755 (400Hz, Full HD)
https://www.makspro.si/led-tv-sony-kdl-...

KATASTROFA da še vedno ponujajo tak Full Hd televizor po taki blesavi ceni 700 Eur za Full Hd ceno pa vreden je pa 300 Eur mogoče.

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Iščem en Budget 65" TV, cena do 500-600€
Pomembna mi je čimboljša slika, kolikor pač je v tej klasi.
Obvezno rabim izhod za slušalke in čimveč HDMI portov.

V oči sta mi padla naslednja modela:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Za ta model ne najdem nobenih pametnih recenzij in testov.

Tale je zgleda malo strarejši model in je težko dobavljiv:

https://www.makspro.si/led-tv-tcl-65-65...

Ima kdo izkušnje z omenjenima modeloma, plusi in minusi...

fpbs ::

ameba je izjavil:

Se mi zdi tale kar dober deal
https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...
ali je tale boljši
https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-6...

Ta LG je NanoCell in zagotovo boljši od Philipsa.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

ameba je izjavil:

Se mi zdi tale kar dober deal
https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...
ali je tale boljši
https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-6...

Ta LG je NanoCell in zagotovo boljši od Philipsa.


Zopet pišeš laži:)) Tukaj si poglej primerjavo še nekaj kvalitetnejšega Lg modela..

https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...

https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...

Ali pa točno model, ki ga ti priporočaš.. Mene bi bilo sram priporočat tako slab televizor..! Moraš enkrat že razumet, da se nobeden Lg LED televizor ne more primerjat z Philips modeli serije 8 kaj šele 9:)) Nasploh LED Lg televizorji zaostajajo za konkurenco..

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/na...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

fpbs ::

voltaire je izjavil:

Ok tole je na izbiro, Ali je vredna razlika v €. Nisem preveč zahteven. Trenutno furam filme ne 12 let starem 50" TVju pa me moti ker so črne lise in je čas za menjavo. Velikost je tam nekje 55" lahko tudi 65" če se res izplača.
https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-5...
https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-5...
https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...
https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o...

Zagotovo ti je daleč najboljši OLED, LG 55nano803 in 55nano793 sta NanoCell modela in sta slabša, Philips ima pa vgrajen še klasičen panel in je najslabši.Če se boš odločil za 65" model, podobnih lastnosti, kot omenjeni Philips, potem ti svetujem LG 65UN74003, ki pa ima že priloženo zelo uporabno magic telekomando z miško in mikrofonom: https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-6...

gradbenik1 ::

https://m.enaa.com/televizorji/led-tv-s...

Kako pa se tale obnese, kaksno mnenje?

skyform ::

andrej69 je izjavil:

voltaire je izjavil:

andrej69 hvala. Bi mi morda še na hitrco obrazložil, zakaj naj vzamem 300EUR dražjega OLED napravm Philpsu ali vice versa?
Torej imamo v finalu dva:

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...
ali
https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o...


voltaire je izjavil:

kako to da si izbral 2-LED LG televizorja pa Philips LED in OLED LG a drugi pa niso za primerjat????


Easyrider3
celo živeljnje sem odraščal ob philipsu in LGju. Odločitev je zgolj uporabniška in bo pri temu ostalo.


Kar se tiče OLED ti nisem priporočil, ker si napisal da nisi zelo zahteven uporabnik.. Philips je tudi za zahtevne uporabnike odličen izbor:) Poleg tega pridobiš še na velikosti televizorja. Drugače pa lahko brez skrbi vzameš tudi OLED, če misliš, da potrebuješ takšen televizor za tvoje potrebe:))


Da je PUS8505 odličen za zahtevne uporabnike? Kaj se ti je že čist prismodilo ali kaj, kako lahko sploh pišeš takšne neumnosti. Ta TV nima local dimming in sploh ne prikaže pravi HDR in DV, že samo zaradi tega ne more biti za zahtevne uporabnike, ki jih večinoma zanimajo še samo FALD ali OLED TVji. Ni več kot povprečen za šport in igranje iger, ker ni 120hz in prevelik input lag, okrog 33 ms v gamemode, ki je na teh Philips TVjih en velik joke v primerjavi z Samsung ali Sony TVjih. SOE je neuporaben zaradi groznih artefaktov-pixlov, motion na splošno ni več kot povprečen. OS in meniji so počasnejši kot na TVjih, ki so res namenjeni zahtevnejšim uporabnikom, lahko naštevam in naštevam. Ti še kar naprej priporočaj te Philips LCDje nezahtevnim uporabnikom in tistim, ki želijo cenejše TVje, me sploh ne moti, prosim ne piši pa neumnosti, da so Philips LCDji odličen za zahtevne uporabnike, ker so daleč od tega in to čisto vsi njihovi LCDji, tudi najvišji rang. Odlični LCD TVji za zahtevne in zelo zahtevne uporabnike so TVji kot Samsung Q80T, Q90T, Sony XH90 in XH95. Od Philipsa se lahko zahtevnim uporabnikom ponudijo samo njihovi OLEDi.

Weztax ::

Zdravo,
mi prosim kdo pojasni razliko med:
https://www.mimovrste.com/televizorji-v...
in
https://www.mimovrste.com/televizorji-v...

Mi lahko kdo razloži zakaj je prvi toliko dražji? Pa sploh ne najdem nekih specifikacij, edino uraden manual. Ali prav vidim, da ima 4x hdmi?

In še nujno vprašanje - Ali oba podpirata tipkovnico? In kako to gre, podpirajo tudi miško? Ni mi jasno to čisto, ali to deluje potem kot računalnik.. vsekakor mi je na prvem mestu možnost brskanja oz. čimbolj podobna simulacija računalnika, da se končno znebim prenosnika venomer vžganega poleg.

Če mi kdo nudi kakšne dobre pogoje za enega ali drugega, vzamem :)

p.s. Oba sta 50/60 herčna. Bi moral gledati 100/120? Ne igram igric zaenkrat, edino kakšno tekmo fuzbala pogledam, je pa v mislih nakup psp4/5 ja nekoč.

Hvala za odgovore!

andrej69 ::

Weztax je izjavil:

Zdravo,
mi prosim kdo pojasni razliko med:
https://www.mimovrste.com/televizorji-v...
in
https://www.mimovrste.com/televizorji-v...

Mi lahko kdo razloži zakaj je prvi toliko dražji? Pa sploh ne najdem nekih specifikacij, edino uraden manual. Ali prav vidim, da ima 4x hdmi?

In še nujno vprašanje - Ali oba podpirata tipkovnico? In kako to gre, podpirajo tudi miško? Ni mi jasno to čisto, ali to deluje potem kot računalnik.. vsekakor mi je na prvem mestu možnost brskanja oz. čimbolj podobna simulacija računalnika, da se končno znebim prenosnika venomer vžganega poleg.

Če mi kdo nudi kakšne dobre pogoje za enega ali drugega, vzamem :)

p.s. Oba sta 50/60 herčna. Bi moral gledati 100/120? Ne igram igric zaenkrat, edino kakšno tekmo fuzbala pogledam, je pa v mislih nakup psp4/5 ja nekoč.

Hvala za odgovore!


Kar se tiče razlike med tema modeloma je sledeča. Model 8505 ima že kvalitetnejši panel, še nekaj boljši P5 procesor, ima Android, kvalitetnejši daljinski, kvalitetnejša izdelava samega televizorja itd.. Kar se tiče tipkovnice in miške je možna povezava preko Bluetootha. Kar se tiće 50Hz osveževanja panela ni nikakršen minus, ker je gibanje slike zelo dobro.. Tako, da ni nikakršnih težav pri gledanju športa, filmov itd.. Tako, da ti vsekakor priporočam model 8505:) Ker pa boš zelo teško dobil velikost 75˝ ti priporočam velikost 70˝.

Machete ::

Nikakor kupovat 50 hz tvja leta 2021, ne delat napake, kot sem jo jaz in sem bil 5 let slabe volje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

andrej69 ::

Machete je izjavil:

Nikakor kupovat 50 hz tvja leta 2021, ne delat napake, kot sem jo jaz in sem bil 5 let slabe volje.


Če prav razumem si imel ali imaš televizor star 5 let.. Takšen televizor nikakor ne moreš primerjat z današnjimi, kar se tiče Motiona pa tudi ostalih zadev:))
Kar se tiče teh zadev govorim iz lastnih izkušenj..! Sam imam Philipsa in Panasonica, pa je samo gibanje na obeh zelo dobro.. Med televizorji, ki imajo 50Hz osveževanje so kar občutne razlike, tako, da se ne more vse metat v isti koš:))

Machete ::

Ja, imel 60/30 hz Philipsa. Gaming porazen. Črne serije tak isto. Drugače pa ok barve.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

andrej69 ::

Machete je izjavil:

Ja, imel 60/30 hz Philipsa. Gaming porazen. Črne serije tak isto. Drugače pa ok barve.


Sklepam, da kakšen zelo star model..

Machete ::

Philips 7809 (4K) 2015.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Machete je izjavil:

Nikakor kupovat 50 hz tvja leta 2021, ne delat napake, kot sem jo jaz in sem bil 5 let slabe volje.


Če prav razumem si imel ali imaš televizor star 5 let.. Takšen televizor nikakor ne moreš primerjat z današnjimi, kar se tiče Motiona pa tudi ostalih zadev:))
Kar se tiče teh zadev govorim iz lastnih izkušenj..! Sam imam Philipsa in Panasonica, pa je samo gibanje na obeh zelo dobro.. Med televizorji, ki imajo 50Hz osveževanje so kar občutne razlike, tako, da se ne more vse metat v isti koš:))



Kot si napisal imaš dva 50/60hz TVja, nimaš pa 100/120hz TV, ko boš nekaj mescev ali let gledal en dober 120hz model ti bo vse jasno, neboš nikakor več hotel iti nazaj na 50/60hz in kot je Machete napisal, smo že skoraj v letu 2021. In če se že hvališ o osebnih izkušnjah, tudi sam govorim iz osebnih izkušenj in ne to ni 5 let star TV ampak PUS7303 in PUS7304, motion je enostavno slabši kot na 120zh TVjih, celo 3 leta star PUS7502, ki je 120hz ima boljši motion kot vsi Philips TVji od leta 2018 naprej, ko niso 120hz tako, da ne vem ali ti te razlike enostavno ne vidiš ali nisi dovolj pozoren. In sploh ni potrebno delati side by side primerjave, tudi moj brat, ki ima PUS7502 je v trenutku opazil, da imata PUS7303 in PUS7304 slabši motion, ko je prišel k meni pogledati kako TV izgleda, je bila njegova prva opomba o TVju, "sabši motion in bolj sprocesirana slika" in oboje je res. PUS8505 pa ni nikakor nek napredek proti PUS7304, so lastniki obeh potrdili in lastniki, ki so zamenjali GX800, PUS7304 in PUS8505 za 120hz TV so bili pozitivno navdušeni nad gibanjem slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()
««
313 / 545
»»