» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
249 / 534
»»

MrStein ::

Ja, ampak folk se odloča med 55 colskim odlične kvalitete za 1000 eur in 65 colskim slabše kvalitete za prav tako 1000 eur.

Izbira med velikost ali kvaliteta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Jaz vsakomur povem, da se je bolje malo bližje usesti, če ni dovolj €€€ na voljo.

Fritz ::

MrStein je izjavil:

Ja, ampak folk se odloča med 55 colskim odlične kvalitete za 1000 eur in 65 colskim slabše kvalitete za prav tako 1000 eur.

Izbira med velikost ali kvaliteta.

Ja, ampak še vedno govorimo o dobri kvaliteti in odlični kvaliteti in ne o zanič kvaliteti in odlični kvaliteti. Dobrega 65-palčnika (Philips, Samsung, Sony, Panasonic, LG) dobiš za cca. 700-800€, QLED/FALD 1200€+ in OLED za 2-3k€. Zanemarljive razlike, anede 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

easyrider3 ::

FRITZ lepo si povedal ja to so rangi-lestvice - dobrega 65"dobiš za 700-800 Eur
- zelo dobrega 65" dobiš nekje 1000 Eur
- najboljši 65" LED Televizorji kaj vem okrog 1500 Eur pa naprej
- najboljši 65" OLED televizorji blizu 2000 Eur in naprej

Pa še nekaj kar moraš vedet da večji kot je televizor poprej se bodo opazile tudi vse pomankljivosti pri prikazovanju slike,se pravi sama kvaliteta televizorja bo tam sploh prišla toliko bolj do izraza

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

FRITZ lepo si povedal ja to so rangi-lestvice - dobrega 65"dobiš za 700-800 Eur
- zelo dobrega 65" dobiš nekje 1000 Eur
- najboljši 65" LED Televizorji kaj vem okrog 1500 Eur pa naprej
- najboljši 65" OLED televizorji blizu 2000 Eur in naprej

Pa še nekaj kar moraš vedet da večji kot je televizor poprej se bodo opazile tudi vse pomankljivosti pri prikazovanju slike,se pravi sama kvaliteta televizorja bo tam sploh prišla toliko bolj do izraza


Točno to sem jaz napisal in sem dobil od Fritz-a posmehovaln odgovor o BMWjih, računalnik in takše bedarije.

https://slo-tech.com/forum/t696292/p660...

in zato imam raje majnši TV višje klase kot pa večji cenejše in kot je zgoraj Okapi napisal se vsedeš bližje in je problem rešen.

skyform ::

Fritz je izjavil:

skyform je izjavil:

In ne vem zakaj mi težiš z normalno rabo in nezahtevnimi uporabniki, sem že x krat napisal, da je za nezahtevnega uporabnika TV kot PUS7304 več kot dovolj. Nikoli nisem nobenga silil v FALD ali OLED, ki je za nezahtevne uporabnike overkill, poglej si moje poste in boš videl kolikokrat sem napisal, da je nesmiselno kupit FALD ali OLED, če ne vidiš razlike ali si nezahteven uporabnik.

Popolnoma sam si si kriv, če si se zasral, saj imaš prodajalne kjer si lahko ogledaš TVje, ne vem zakaj kupuješ na pamet in potem tu svojo frustracijo znašaš nad nami.

Seveda sem sam odgovoren za svoje napake a sem pričakoval na tehničnem forumu bolj pošten odnos kot 'kupujem računalnik' in nasvet 'kupi i9, 64 Gb RAM in RTX2080', kar se pri tebi nekako rado ponavlja. Če bi napisal zgoraj boldano, bi bilo drugače in sedaj se trudim pomagati drugim, da ne bodo 'zavedeni' na podoben način.

Glede spodnjega, še bi še enkrat malce podebatiral trditve. Ločljivost 4K je ista pri 55, 65 in 75 palčnem zaslonu, le pike so večje pri večji diagonali a ker gledaš zaslon z večje razdalje, po moji logiki, to ne bi smelo imeti vpliva. Ravno tako obdelava slike in upscaling potekata z istim hardwareom na isti ločljivosti. Po moji 'računalniški' logiki rezultat ne morejo biti nič slabši, ker isti hardware obdeluje isto število pik zato me zanima pojasnilo odkod tvoji zaključki, da sta recimo upscaling in processing pri npr. Sonyu 65XF9005 slabša kot pri 55XF9005.

skyform je izjavil:


Se strinjam, raje 55" boljši model kot pa 65" ali 75" cenejši model. Večji je TV več napak opaziš in da bi gledal kak navaden LED v 65" ali 75", ne hvala. Nad 55" mora biti saj FALD ali OLED, zato ker pri navadnem LED je pri takšni velikosti backlight bleed preveč opazen. Že tako in tako je slika videti bolj meglena večji je TV po vrhu pa še dobiš slabši procesing in upskejling.


In na koncu, če nekdo napiše da je npr. cinefil, ima ustrezen prostor in osvetlitev oz. zatemnitev in hoče vrhunsko kvaliteto ne glede na ceno, potem je tvoj nasvet ustrezen. Za ljudi, ki potrebujejo zaslon za gledanje TV programov in ostalih vsebin, ki so večinoma FHD in to v različno svetlih prostorih in drugih okoliščinah, tudi finančnih, se mi zdi tvoj nasvet precej neustrezen.


Saj jaz ne svetujem FALD ali OLED ljudjem, ki hočejo samo povprečen TV za gledanje T2 ali kaj podobnega. Nikomur nisem vsiljeval kak TV, ker nimam nič od tega, tako da ne vem kako si ti pristal na XF9005. Zakaj pa nisi povprašal tu preden si kupil TV, če se splača kupit XF9005 preko kakšnega PUS7304, če si nazahteven uporabnik, če bi napisal, da ne vidiš neke razlike med IPS in VA ti bi takoj rekel, da vzami cenejši TV.

Jaz vidim med LED in FALD veliko razliko, ne bi več mogel gledati LED in mi ni problem dati 200€ za takšno razliko, tako kot je OLED vreden 200-300€ več kot FALD, ampak to moje mnenje.

Kar se pa tiče velikosti pa sem jaz govoril o različnih modelih, dražji 55" proti cenejšem 65" ali 75" in bo 55" dražji definitivno imel lepšo sliko, že zato ker je majnši in ker bo imel boljši procesing in upskejling. Tudi 4k bo malenkost lepši, majnši je zaslon bolj je ostra slika kljub enaki resoluciji, enako kot pri monitoru, npr gejmerji imajo raje 27" 1440p monitor kot 32" 1440p ker ima 27" večji pixel density. Kak 1080p film ali T2 pa ti bo defnitivno zgledal precej slabše na 65" Tvju za 700€ kot pa 55" za 1000€.

Fritz ::

skyform je izjavil:


Kar se pa tiče velikosti pa sem jaz govoril o različnih modelih, dražji 55" proti cenejšem 65" ali 75" in bo 55" dražji definitivno imel lepšo sliko, že zato ker je majnši in ker bo imel boljši procesing in upskejling. Tudi 4k bo malenkost lepši, majnši je zaslon bolj je ostra slika kljub enaki resoluciji, enako kot pri monitoru, npr gejmerji imajo raje 27" 1440p monitor kot 32" 1440p ker ima 27" večji pixel density. Kak 1080p film ali T2 pa ti bo defnitivno zgledal precej slabše na 65" Tvju za 700€ kot pa 55" za 1000€.

Tukaj primerjaš neprimerljivo. Računalniški zaslon uporabljamo na majhni razdalji (odokativno 0,5m do 1m) in lahko opaziš razliko v velikosti pikslov glede na ločljivost in glede na diagonalo. Pri nekaj metrih pa velikost pike na TV zaslonu težko opaziš in večja kot je diagonala, večja je razdalja s katere gledaš TV.

In še enkrat, ali imaš kakšno dokazilo da bosta na enakem modelu TV-ja vendar večji diagonali upscaling in obdelava slike slabša kot na manjši diagonali glede na to, da je število pikslov, ki jih napravi prikazujeta identično. To je tako kot bi rekel da bo računalnik z isto grafično dosegal slabši izris slike na 27-palčnem FHD monitorju kot na 24-palčnem. Diagonala ne igra nobene vloge temveč izključno to koliko pik mora grafični procesor obdelati. Sprememba nastopi šele kadar spremeniš ločljivost iz FHD na QHD ali UHD.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

skyform ::

Fritz je izjavil:

skyform je izjavil:


Kar se pa tiče velikosti pa sem jaz govoril o različnih modelih, dražji 55" proti cenejšem 65" ali 75" in bo 55" dražji definitivno imel lepšo sliko, že zato ker je majnši in ker bo imel boljši procesing in upskejling. Tudi 4k bo malenkost lepši, majnši je zaslon bolj je ostra slika kljub enaki resoluciji, enako kot pri monitoru, npr gejmerji imajo raje 27" 1440p monitor kot 32" 1440p ker ima 27" večji pixel density. Kak 1080p film ali T2 pa ti bo defnitivno zgledal precej slabše na 65" Tvju za 700EUR kot pa 55" za 1000EUR.

Tukaj primerjaš neprimerljivo. Računalniški zaslon uporabljamo na majhni razdalji (odokativno 0,5m do 1m) in lahko opaziš razliko v velikosti pikslov glede na ločljivost in glede na diagonalo. Pri nekaj metrih pa velikost pike na TV zaslonu težko opaziš in večja kot je diagonala, večja je razdalja s katere gledaš TV.

In še enkrat, ali imaš kakšno dokazilo da bosta na enakem modelu TV-ja vendar večji diagonali upscaling in obdelava slike slabša kot na manjši diagonali glede na to, da je število pikslov, ki jih napravi prikazujeta identično. To je tako kot bi rekel da bo računalnik z isto grafično dosegal slabši izris slike na 27-palčnem FHD monitorju kot na 24-palčnem. Diagonala ne igra nobene vloge temveč izključno to koliko pik mora grafični procesor obdelati. Sprememba nastopi šele kadar spremeniš ločljivost iz FHD na QHD ali UHD.


Še enkrat ti kopiram in prilepim, ker očitno nisi vredu prebral.

Kar se pa tiče velikosti pa sem jaz govoril o različnih modelih, dražji 55" proti cenejšem 65" ali 75"

Ne govorim o enakem modelu TVja kot npr 55XF9005, 65XF9005 ali 75XF9005, ampak nižji rang, cenejši model 65" ali 75" proti višjem rangu, dražji 55" kot npr Philips 65" ali 70" PUS7304 proti Sony 55XG9505.

Bo pa vseeno na 55XF9005 ostrejša slika kot na 65XF9005 ali 75XF9005, če gledaš iz enake razdalje, tudi pri 4k, če boš pa npr gledal 65" 1.5m dlje kot 55" pa je potem seveda identična ostrina iz enake razdalje pa nikakor ni, to je čista logika, a boš rekel da je na 85" enaka ostrina kot na 55", nikakor ni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Normalno da bo slika slabša na večjem pa čeprav je isti model Tv pa veš zakaj ker boš na isti razdalji gledal večji TV in ker boš imel slab vir slike Full Hd je že preslab za 75" TV iz 3 metrov da ne rečem da bi kak DVD zavrtel pa čeprav naredi upscaling na Full hd ali 4k. To kar folk kupuje in gleda kar je večje kakor 75" TV pa še iz 2 metrov že gledajo potem rabš imeti 4K sliko ker iz 3 metrov bi res rad videl kakšna bo slika ko gor priklopim T-2 z HD programom pa mislim da je televizor lahko vreden tudi 50 tisoč Eur ne bo naredil čudež.
Jaz vem da pri meni je ne bo večjega televizorja kakor do 55" pa gledamo na razdalji več kakor 3-metrih,dokler ne bom imel 4K signala za programe ne bo večjega TV se pravi da to še dolgo ne bo v naši ljubi Sloveniji.

Je pa res da si jaz bom lahko privoščil boljši televizor za isti denar ali še ceneje kakor tisti ki hoče VELIKEGA pa sigurno bom tudi bolj zadovoljen z gledanjem pa čeprav ima on VELIKEGA kr naj ga ima samo jaz bom pa lepo SLIKO gledal

skyform ::

@dstojs Se popolnoma strinjam!

skyform ::

Fritz je izjavil:

skyform je izjavil:


Kar se pa tiče velikosti pa sem jaz govoril o različnih modelih, dražji 55" proti cenejšem 65" ali 75" in bo 55" dražji definitivno imel lepšo sliko, že zato ker je majnši in ker bo imel boljši procesing in upskejling. Tudi 4k bo malenkost lepši, majnši je zaslon bolj je ostra slika kljub enaki resoluciji, enako kot pri monitoru, npr gejmerji imajo raje 27" 1440p monitor kot 32" 1440p ker ima 27" večji pixel density. Kak 1080p film ali T2 pa ti bo defnitivno zgledal precej slabše na 65" Tvju za 700EUR kot pa 55" za 1000EUR.

Tukaj primerjaš neprimerljivo. Računalniški zaslon uporabljamo na majhni razdalji (odokativno 0,5m do 1m) in lahko opaziš razliko v velikosti pikslov glede na ločljivost in glede na diagonalo. Pri nekaj metrih pa velikost pike na TV zaslonu težko opaziš in večja kot je diagonala, večja je razdalja s katere gledaš TV.

In še enkrat, ali imaš kakšno dokazilo da bosta na enakem modelu TV-ja vendar večji diagonali upscaling in obdelava slike slabša kot na manjši diagonali glede na to, da je število pikslov, ki jih napravi prikazujeta identično. To je tako kot bi rekel da bo računalnik z isto grafično dosegal slabši izris slike na 27-palčnem FHD monitorju kot na 24-palčnem. Diagonala ne igra nobene vloge temveč izključno to koliko pik mora grafični procesor obdelati. Sprememba nastopi šele kadar spremeniš ločljivost iz FHD na QHD ali UHD.


Ne rabim nobenega dokazila, to je čista logika, da večji je TV, večji so piksli in je zato je bolj pikslasta in meglena slika, zato pa moraš gledati večji Tv dlje. Tudi na Full HD 24" in 27" monitorju na enakem pcju z enako grafično bi bila na majnšem 24" monitorju ostrejša slika, ker ima majnše pixle. Zdaj mi je jasno zakaj ne vidiš razlike med TVjem za 500EUR in 1000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Glej, da boš razumel 4k ali UHD ima 3840 × 2160 pixlov, se pravi vsak TV bilo katera velikost 49", 50", 55", 58", 65", 70" 75" 85" ima 3840 × 2160 pixlov, tako da večji je TV večji so piksli in večji so piksli bolj je pikslasta in majn ostra je slika, če jo gledaš iz enake razdalje, ti je zdaj jasno?

neocodexx ::

Fritz je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, ampak folk se odloča med 55 colskim odlične kvalitete za 1000 eur in 65 colskim slabše kvalitete za prav tako 1000 eur.

Izbira med velikost ali kvaliteta.

Ja, ampak še vedno govorimo o dobri kvaliteti in odlični kvaliteti in ne o zanič kvaliteti in odlični kvaliteti. Dobrega 65-palčnika (Philips, Samsung, Sony, Panasonic, LG) dobiš za cca. 700-800€, QLED/FALD 1200€+ in OLED za 2-3k€. Zanemarljive razlike, anede 8-)


Točno to tudi jaz vsakič pravim:) ta srednji rang TVjev brez fald je še kar dober, 55" oled ali 70" 7304, jaz sem raje šel na cole. Zdaj ko ga že nekaj časa imam in vidim kakšen je dejanski daily use; ne, ne niti ne pogrešam oleda ali fald. Samo to da bi HDR izgledal pravilno, ampak nisem ga niti še videl na boljših tvjih da bi lahko naredil kako primerjavo. Problem nastane samo, ko HDR posnetek izgleda *dosti* slabše od SDR in res ni za gledat. Tu pač jebiga. Sem potem sam sebe prepričal da je HDR sami gimmick in ga ne rabim, naj me zdaj kdo prepriča da ni:)

Edini "outlier" temu argumentu so tu faldi po smešnih cenah kot opevani XF9005. Če to dobiš za isto ceno kot en srednji razred navaden lcd, spet nimaš kaj razmišljat, ker XF ni srednji razred. Takrat ko sem jaz kupoval je pa sicer še ravno bil tam med 1600 in 2000 65" model, par mesecev za tem pa so se začeli pojavljati linki da je v Italiji akcija za 999€ 65" model itd, no zdaj je v sloveniji 1.300€ (toliko sem jaz dal za philipsa) in nemčiji za 1.100€.

Ampak philips je še vedno par col večji in ima ambilight, kar je tudi vplivalo na mojo odločitev. Ambilightu bi se res zelo težko odpovedal. Je pa tudi res da mogoče to spet ni za vsakega, in je tudi malo stvar okusa, spet odvisno od rabe itd. Se mi je že zgodilo pri par filmih (sploh če je v njih veliko teme + črni robovi), da je bil ambilight bolj moteč kot koristen, in sem ga imel na minimumu oz. bi se najdli prizori ki bi izgledali veliko boljše v popolni temi na oledu ali fald, z izklopljenim ambilightom (tudi če bi imel philipsov oled) ampak to je pri meni manj kot 10% za kar tv uporabljam. Sploh črni robovi pri filmih nekako ne grejo dobro skupaj z ambilightom. K sreči pa je večina vseh serij na amazonu, netflixu in hbo posnetih v 16:9 gre lepo čez cel zaslon, in ambilight lepo paše zraven. Če pa so črni robovi.. To pa res, ne paše tako dobro skupaj :/

Malo mi je samo še žal da nisem vzel tvja z hitrejšim osveževanjem; ampak res ni bilo drugih izbir za moje potrebe. Npr.; sem mislil da ne bom prakticiral gaminga v 4K (ker 1080p60 dela čisto lepo) ampak izgleda da PC zmore 4K 60 fps brez problema in slika je veliko lepša, problem je le pri osveževanju, na tem philipsu ponavadi dela 4K samo na 50hz ali pa sploh ne prav, in potem moraš to vsakič spreminjat tudi v windowsih (zelo odvisno tudi od game engina, eni lahko pravilno preklopijo v 4K50hz fullscreen medtem ko imaš windowse še vedno v 1080p, večina pa jih ne)... Eh. Skratka, to ni gaming tv ampak ne moreš pa oporekat dejstvu da ambilight + gaming greta z roko v roki skupaj. Tu je ta tehnologija po moje še najlepše izkoriščena. Potem so še kakšni videospoti, koncerti, ker je to jaz temu pravim "party gimmick", potem šele na serijah, in na koncu filmi, kjer pa niti več ni, zaradi črnih robov. In če je input lag na oledih res slabši kot pravijo, potem je ta 7304 res edina izbira če hočeš imeti gaming + ambilight out of the box, razen če si narediš sam, vprašanje sam kak dobro tisto dela. Čeprav je philipsov oled 120 hz (in 100hz@4K?), ali ima kljub temu večji input lag, in samo zato ker je oled..?

In preden kdo reče da ne opaziš tistih par ms razlike, to ni res:) z istim razlogom kot niso priljubljeni wireless miši niti za office uporabo (sem ga imel), isto opaziš ogromen lag že če greš z mišom po namizju - in to v game mode, izven game mode je pa to 2x. V igrah s kontrolerjem seveda malo manj, ampak je še vedno zelo prisoten, tak da tu je še ogromno mesta za izboljšavo.

Fritz ::

skyform je izjavil:

Glej, da boš razumel 4k ali UHD ima 3840 × 2160 pixlov, se pravi vsak TV bilo katera velikost 49", 50", 55", 58", 65", 70" 75" 85" ima 3840 × 2160 pixlov, tako da večji je TV večji so piksli in večji so piksli bolj je pikslasta in majn ostra je slika, če jo gledaš iz enake razdalje, ti je zdaj jasno?

Meni je to že zdavnaj jasno, ker je večji TV namenjen za gledanje z večje razdalje, računalniški monitor pa bolj ali manj z iste. Tisti, ki si kupuje 75" za gledanje z 2-3m je pač zgrešil nakup. Ni mu pa nujno treba kupovati OLED ali QLED/FALD (kot nekdo ves čas nabija 8-) ) temveč si lahko kupi enak model z manjšo diagonalo.

@ neocodexx
Se strinjam. Če nekaj kupujem in je majhna razlika v ceni do boljšega modela, bom kupil boljšega. Če je pa razlika 30%+ pa je vprašanje, če je to smiselno in potem si mora vsak sam odgovoriti: "Ali jaz to res potrebujem?"
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

neocodexx ::

Aja, še to zakaj je osveževanje tak problem. To šele sedaj vidim, da je nekaj popolnoma drugega kot fps. In to že po nekaj letih na 144hz zaslonu, dobro vem kako je pomembno, ampak ko pa enkrat poskusiš kako to izgleda na 30hz...

Ker glej, razmišljal sem o tej logiki: dolgo časa je bil console gaming zaklenjen na 30 fps, komaj zadnja leta so se prebudili in začeli postavljati standard za 60 fps. Ampak tvji so pa vedno bili 60hz. In 30 fps na 60hz še ni tako hudo. 60 fps na 30hz je pa katastrofa. To je trikrat hujše kot nizki fps, in na spodnji meji se še toliko bolj pozna. Zelo težko je opaziti razliko med 144 in 200+hz, in mariskdo ki se ne spozna mogoče celo ne bo opazil med 144h in 60, ampak če greš še nižje od tega - uf... Kljub temu da na tem tvju dela 4K50hz, takoj opaziš da ni tako tekoče kot 1080@60hz. Če pa pred tem nisi v windowsu pravilno nastavil 4K@50hz ti bo namesto 4K@60hz vrglo v 4K@30hz in imel boš občutek diapozitivov ter input lag do nemčije in nazaj.

To vse so take majhne sitnosti čim se lotiš gaminga in tvjev, ki jih šele sedaj dojemam. Če pa kupuješ tv samo za gledanje, potem hvala bogu nimaš tega problema ampak mislim da vseeno mogoče nekaj zamujaš če še nisi poskusil gaminga na teh velikih tvjih. Ne samo velikost in ambilight; kontrasti, barve, to je čisto, popolnoma druga pesem; moj gaming PC zaslon ne pride niti blizu kako živa je slika na tvju. Kako noro mora izgledati šele na oledu.

pia2001slo ::

Samsung 82RU8000 za 1950 je dober deal ? gleda se na razdalji 4 metre - T-2,nekaj preko usb ipd - oz. kaj v tem rangu ? mogoče še LG 82UM7600 ?

hvala

skyform ::

Fritz je izjavil:

skyform je izjavil:

Glej, da boš razumel 4k ali UHD ima 3840 × 2160 pixlov, se pravi vsak TV bilo katera velikost 49", 50", 55", 58", 65", 70" 75" 85" ima 3840 × 2160 pixlov, tako da večji je TV večji so piksli in večji so piksli bolj je pikslasta in majn ostra je slika, če jo gledaš iz enake razdalje, ti je zdaj jasno?

Meni je to že zdavnaj jasno, ker je večji TV namenjen za gledanje z večje razdalje, računalniški monitor pa bolj ali manj z iste. Tisti, ki si kupuje 75" za gledanje z 2-3m je pač zgrešil nakup. Ni mu pa nujno treba kupovati OLED ali QLED/FALD (kot nekdo ves čas nabija 8-) ) temveč si lahko kupi enak model z manjšo diagonalo.

@ neocodexx
Se strinjam. Če nekaj kupujem in je majhna razlika v ceni do boljšega modela, bom kupil boljšega. Če je pa razlika 30%+ pa je vprašanje, če je to smiselno in potem si mora vsak sam odgovoriti: "Ali jaz to res potrebujem?"


Ni bilo videt, da ti je jasno, ker potem nebi napisal tole, da nima velikost in diagonala nobene vloge pri ostrini slike itd!

In še enkrat, ali imaš kakšno dokazilo da bosta na enakem modelu TV-ja vendar večji diagonali upscaling in obdelava slike slabša kot na manjši diagonali glede na to, da je število pikslov, ki jih napravi prikazujeta identično. To je tako kot bi rekel da bo računalnik z isto grafično dosegal slabši izris slike na 27-palčnem FHD monitorju kot na 24-palčnem. Diagonala ne igra nobene vloge temveč izključno to koliko pik mora grafični procesor obdelati. Sprememba nastopi šele kadar spremeniš ločljivost iz FHD na QHD ali UHD.

andrej69 ::

pia2001slo je izjavil:

Samsung 82RU8000 za 1950 je dober deal ? gleda se na razdalji 4 metre - T-2,nekaj preko usb ipd - oz. kaj v tem rangu ? mogoče še LG 82UM7600 ?

hvala


Za takšno razdaljo in ceno, bi se jaz raje odločil za kakšen OLED velikosti 65˝, ali pa kakšen LCD velikosti 70˝-75˝. Pa prihraniš kar precej denarja:)

Fritz ::

skyform je izjavil:


Ni bilo videt, da ti je jasno, ker potem nebi napisal tole, da nima velikost in diagonala nobene vloge pri ostrini slike itd!

In še enkrat, ali imaš kakšno dokazilo da bosta na enakem modelu TV-ja vendar večji diagonali upscaling in obdelava slike slabša kot na manjši diagonali glede na to, da je število pikslov, ki jih napravi prikazujeta identično. To je tako kot bi rekel da bo računalnik z isto grafično dosegal slabši izris slike na 27-palčnem FHD monitorju kot na 24-palčnem. Diagonala ne igra nobene vloge temveč izključno to koliko pik mora grafični procesor obdelati. Sprememba nastopi šele kadar spremeniš ločljivost iz FHD na QHD ali UHD.

Če takšnemu znalcu ni jasna razlika med velikostjo pikslov/ostrino slike in upscalingom ter obdelavo slike, potem ti jaz težko pomagam. Lahko si pa še enkrat prebereš kaj si citiral in se ti bo morda posvetilo. 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

skyform ::

Fritz je izjavil:

skyform je izjavil:


Ni bilo videt, da ti je jasno, ker potem nebi napisal tole, da nima velikost in diagonala nobene vloge pri ostrini slike itd!

In še enkrat, ali imaš kakšno dokazilo da bosta na enakem modelu TV-ja vendar večji diagonali upscaling in obdelava slike slabša kot na manjši diagonali glede na to, da je število pikslov, ki jih napravi prikazujeta identično. To je tako kot bi rekel da bo računalnik z isto grafično dosegal slabši izris slike na 27-palčnem FHD monitorju kot na 24-palčnem. Diagonala ne igra nobene vloge temveč izključno to koliko pik mora grafični procesor obdelati. Sprememba nastopi šele kadar spremeniš ločljivost iz FHD na QHD ali UHD.

Če takšnemu znalcu ni jasna razlika med velikostjo pikslov/ostrino slike in upscalingom ter obdelavo slike, potem ti jaz težko pomagam. Lahko si pa še enkrat prebereš kaj si citiral in se ti bo morda posvetilo. 8-)


Kdo se meni, dokler ti nisem rekel, da so na večjem TVju večji piksli sploh nisi imel pojma in govoril neumnosti, da je na 27" FHD monitoru enaka slika kot na 24" FHD. Ti si ta, ki ne loči razlike med piksli, procesiranju slike in upskejlingu, človek, ki ne vidi ralike med IPS in VA panelom in razlike med LED in OLED se dela pametnega, bravo.

Fritz ::

A je zaznati kanček užaljenosti? >:D

Dokler uspešno oviram zavajanje souporabnikov, je namen dosežen. Debato za nazaj in to kar je kdo trdil si pa lahko vsak prebere in ustvari svoje mnenje. In ja, slika na vseh FHD monitorjih je glede števila pikslov, ki jih mora strojna obdelati, popolnoma identična in enako velja za UHD TV naprave ne glede na velikost zaslona, kadar govorimo o upscalingu in procesiranju. 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bbobst ::

Še jaz pristavim svoj lonček.
Vzemimo DVD,ki ga predvajamo na 4k 55 in 75 inčarjih (isti model).
Obadva bosta naredila enak upscaling,če imata enak procesor in algoritem.
Vzemimo,da se nekje pojavi neka anomalija. Ta bo na 55-tki enaka kot na 75-tki
vendar ker ima 75-tka večij pixel, bo bolj opazna( "večja" ) in iz tega bo na isti razdalji slika slabša.
Pika.

skyform ::

Fritz je izjavil:

A je zaznati kanček užaljenosti? >:D

Dokler uspešno oviram zavajanje souporabnikov, je namen dosežen. Debato za nazaj in to kar je kdo trdil si pa lahko vsak prebere in ustvari svoje mnenje. In ja, slika na vseh FHD monitorjih je glede števila pikslov, ki jih mora strojna obdelati, popolnoma identična in enako velja za UHD TV naprave ne glede na velikost zaslona, kadar govorimo o upscalingu in procesiranju. 8-)




bbobst je izjavil:

Še jaz pristavim svoj lonček.
Vzemimo DVD,ki ga predvajamo na 4k 55 in 75 inčarjih (isti model).
Obadva bosta naredila enak upscaling,če imata enak procesor in algoritem.
Vzemimo,da se nekje pojavi neka anomalija. Ta bo na 55-tki enaka kot na 75-tki
vendar ker ima 75-tka večij pixel, bo bolj opazna( "večja" ) in iz tega bo na isti razdalji slika slabša.
Pika.


Zastojn se trudiš, Fritz tega ne kapira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

e-marko ::

Malo gledam primerjavo na philipsovi domači strani med 58PUS7304/12 in 65PUS7304/12. Bil sem prepričan, da razen velikosti diagonale ni drugih razlik? Pa vidim pod kategorijo Izboljšava slike, da pri 58PUS manjka Dolby Vision. Predvidevam, da je tehnična napaka in sta to identična izdelka razen velikosti diagonale?

Lp
...somebody, somewhere...

andrej69 ::

e-marko je izjavil:

Malo gledam primerjavo na philipsovi domači strani med 58PUS7304/12 in 65PUS7304/12. Bil sem prepričan, da razen velikosti diagonale ni drugih razlik? Pa vidim pod kategorijo Izboljšava slike, da pri 58PUS manjka Dolby Vision. Predvidevam, da je tehnična napaka in sta to identična izdelka razen velikosti diagonale?

Lp


Razen velikosti je razlika tudi v panelih. Manjši model ima VA panel, dočim ima večji model IPS panel. Kar pa se tiče podpore, pa omogočata oba modela Dolby Vision, kakor tudi vse HDR formate.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Konlov ::

Dolby vision:
1. A to mora reciver potem podpirati to tehniko? Ali je 5.2 dovolj ali mora biti 7.2 reciver
2. Kateri mediji, servisi, ponujajo vsebine v dolby vision (siolTV, T2, netflix....)

Fritz ::

bbobst je izjavil:

Še jaz pristavim svoj lonček.
Vzemimo DVD,ki ga predvajamo na 4k 55 in 75 inčarjih (isti model).
Obadva bosta naredila enak upscaling,če imata enak procesor in algoritem.
Vzemimo,da se nekje pojavi neka anomalija. Ta bo na 55-tki enaka kot na 75-tki
vendar ker ima 75-tka večij pixel, bo bolj opazna( "večja" ) in iz tega bo na isti razdalji slika slabša.
Pika.

Seveda, a 75-palčnika ne kupuješ za gledanje na isti razdalji kot 55-palčnika. Me pa prav zanima kdo vidi piksle z razdalje >3m. Ne govorimo o računalniških monitorjih kjer dobesedno sediš pred zaslonom.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

neocodexx ::

Konlov je izjavil:

Dolby vision:
1. A to mora reciver potem podpirati to tehniko? Ali je 5.2 dovolj ali mora biti 7.2 reciver
2. Kateri mediji, servisi, ponujajo vsebine v dolby vision (siolTV, T2, netflix....)


1. Ja, ce imas vir nekje drugje in gre slika skozi recivr. Moj recivr npr podpira samo hdr10 in nic drugega :/ tak da ce hoces recimo gledat filme posnete v dolby vision preko kodija na android boxu ala shield to ne bo slo, ce tudi recivr ne podpira dolby passtrough. ce je pa vir na tvju in imas do reciverja samo spelan zvok preko arc, potem je pa vseeno in bo itak delalo.

Ampak v tem primeru samo streaming (netflix). Mocno dvomim da so procesorji na tvju zmozni gladko predvajati bluray encode visoke kvalitete v x265 4K hdr - moj tv ga ne, zato imam shield.

Pa govorimo o dolby vision (HDR) to nima nobene veze z 5.1, 7.1, zvokom...! Ne mesat dolby vision in dolby atmos.

2. Netflix izkljucno. Na amazonu sem najdel samo 1 serijo v dolby. Tu in tam bos najdel se kak film v dolby vision (postaja pa ze kar standard pri vecini novejsih), ce imas dostop do malo boljsih trackerjev kjer je izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Konlov ::

Uff hvala. Vidim, da bom moral osnove nekje najprej prebrat, potem filtrirati uporabno vs marketing (kot npr 3d), potem pa nakup.

skyform ::

Fritz je izjavil:

bbobst je izjavil:

Še jaz pristavim svoj lonček.
Vzemimo DVD,ki ga predvajamo na 4k 55 in 75 inčarjih (isti model).
Obadva bosta naredila enak upscaling,če imata enak procesor in algoritem.
Vzemimo,da se nekje pojavi neka anomalija. Ta bo na 55-tki enaka kot na 75-tki
vendar ker ima 75-tka večij pixel, bo bolj opazna( "večja" ) in iz tega bo na isti razdalji slika slabša.
Pika.

Seveda, a 75-palčnika ne kupuješ za gledanje na isti razdalji kot 55-palčnika. Me pa prav zanima kdo vidi piksle z razdalje >3m. Ne govorimo o računalniških monitorjih kjer dobesedno sediš pred zaslonom.


Lahko se delaš pametnega koliko hočeš in ne boš z nobenim postom prikril neumnosti, ki si jih prej pisal. Tebi ni bilo jasno, da če gledaš 4k, 1440p, 1080p, 720p ali bilo katero resolucijo in signal bo na večjem TVju vedno bolj meglena slika, ker ima večji TV večje pixle in če ti bi bilo to jasno nebi pisal, če imamo kakšen dokaz, da različna velikost iste znamke in enak model prikaže majn ostro sliko in še kr trdiš, da tudi različne velikosti monitorjev, ki podpirajo enako maksimalno resolucijo prikažejo enako sliko.

bbobst je lepo razložil in kot zgleda si moral celo noč in cel dan delati študije, da to drži. :))

Boobiz ::

Kaj pa priporočate za uporabo primarno kot monitor, drkanje špilov, netflix in šele potem kot tv?

Gledal sem Q60R in Q70R. Nekak ne vidim, da bi pri moji uporabi bilo vredno plačat 300€ več za FALD Q70, ali pač?
Sicer pa, če sm popolnoma iskren, dlje od teh modelov nisem gledal, ker mi je prevelika greznica ta TV market. Me še vedno peče od klofute, ko sm dojel da QLED sploh ni LED. Vesel bom kakšne misli ali pa predloga.
I'm drunk, what's your excuse?

andrej69 ::

Boobiz je izjavil:

Kaj pa priporočate za uporabo primarno kot monitor, drkanje špilov, netflix in šele potem kot tv?

Gledal sem Q60R in Q70R. Nekak ne vidim, da bi pri moji uporabi bilo vredno plačat 300€ več za FALD Q70, ali pač?
Sicer pa, če sm popolnoma iskren, dlje od teh modelov nisem gledal, ker mi je prevelika greznica ta TV market. Me še vedno peče od klofute, ko sm dojel da QLED sploh ni LED. Vesel bom kakšne misli ali pa predloga.


Kakšna velikost televizorja in za koliko denarja.?

Boobiz ::

50-55". Recimo, da je zgornja meja okrog 900EUR kolikor je Q70R. Še rajši manj, ker kot rečeno, mam filing da bi bil že z nečim podobnim Q60 za 300EUR manj čisto zadovoljen.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

andrej69 ::

Boobiz je izjavil:

50-55". Recimo, da je zgornja meja okrog 900EUR kolikor je Q70R. Še rajši manj, ker kot rečeno, mam filing da bi bil že z nečim podobnim Q60 za 300EUR manj čisto zadovoljen.


Boš televizor uporabljal večinoma v temnejšem ali svetlejšem prostoru..?

Fritz ::

skyform je izjavil:


Lahko se delaš pametnega koliko hočeš in ne boš z nobenim postom prikril neumnosti, ki si jih prej pisal. Tebi ni bilo jasno, da če gledaš 4k, 1440p, 1080p, 720p ali bilo katero resolucijo in signal bo na večjem TVju vedno bolj meglena slika, ker ima večji TV večje pixle in če ti bi bilo to jasno nebi pisal, če imamo kakšen dokaz, da različna velikost iste znamke in enak model prikaže majn ostro sliko in še kr trdiš, da tudi različne velikosti monitorjev, ki podpirajo enako maksimalno resolucijo prikažejo enako sliko.

bbobst je lepo razložil in kot zgleda si moral celo noč in cel dan delati študije, da to drži. :))

Da se ne boš preveč sprenevedal..moj prvi post v tej zadnji debati s teboj:

Fritz je izjavil:


Glede spodnjega, še bi še enkrat malce podebatiral trditve. Ločljivost 4K je ista pri 55, 65 in 75 palčnem zaslonu, le pike so večje pri večji diagonali a ker gledaš zaslon z večje razdalje, po moji logiki, to ne bi smelo imeti vpliva. Ravno tako obdelava slike in upscaling potekata z istim hardwareom na isti ločljivosti. Po moji 'računalniški' logiki rezultat ne morejo biti nič slabši, ker isti hardware obdeluje isto število pik zato me zanima pojasnilo odkod tvoji zaključki, da sta recimo upscaling in processing pri npr. Sonyu 65XF9005 slabša kot pri 55XF9005.

In kako kaj prodaja OLED zaslonov? 8-)

P.S.
Poglej kako daje nasvete andrej69, morda se boš česa naučil.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Boobiz ::

andrej69 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

50-55". Recimo, da je zgornja meja okrog 900EUR kolikor je Q70R. Še rajši manj, ker kot rečeno, mam filing da bi bil že z nečim podobnim Q60 za 300EUR manj čisto zadovoljen.


Boš televizor uporabljal večinoma v temnejšem ali svetlejšem prostoru..?



Svetlejši.
I'm drunk, what's your excuse?

andrej69 ::

Boobiz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

50-55". Recimo, da je zgornja meja okrog 900EUR kolikor je Q70R. Še rajši manj, ker kot rečeno, mam filing da bi bil že z nečim podobnim Q60 za 300EUR manj čisto zadovoljen.


Boš televizor uporabljal večinoma v temnejšem ali svetlejšem prostoru..?



Svetlejši.


Potem ti priporočam katerega od teh modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

skyform ::

Fritz je izjavil:

skyform je izjavil:


Lahko se delaš pametnega koliko hočeš in ne boš z nobenim postom prikril neumnosti, ki si jih prej pisal. Tebi ni bilo jasno, da če gledaš 4k, 1440p, 1080p, 720p ali bilo katero resolucijo in signal bo na večjem TVju vedno bolj meglena slika, ker ima večji TV večje pixle in če ti bi bilo to jasno nebi pisal, če imamo kakšen dokaz, da različna velikost iste znamke in enak model prikaže majn ostro sliko in še kr trdiš, da tudi različne velikosti monitorjev, ki podpirajo enako maksimalno resolucijo prikažejo enako sliko.

bbobst je lepo razložil in kot zgleda si moral celo noč in cel dan delati študije, da to drži. :))

Da se ne boš preveč sprenevedal..moj prvi post v tej zadnji debati s teboj:

Fritz je izjavil:


Glede spodnjega, še bi še enkrat malce podebatiral trditve. Ločljivost 4K je ista pri 55, 65 in 75 palčnem zaslonu, le pike so večje pri večji diagonali a ker gledaš zaslon z večje razdalje, po moji logiki, to ne bi smelo imeti vpliva. Ravno tako obdelava slike in upscaling potekata z istim hardwareom na isti ločljivosti. Po moji 'računalniški' logiki rezultat ne morejo biti nič slabši, ker isti hardware obdeluje isto število pik zato me zanima pojasnilo odkod tvoji zaključki, da sta recimo upscaling in processing pri npr. Sonyu 65XF9005 slabša kot pri 55XF9005.

In kako kaj prodaja OLED zaslonov? 8-)

P.S.
Poglej kako daje nasvete andrej69, morda se boš česa naučil.


Saj on je edini prodajalec tu in živi od tega, od kod pa tebi, da sem jaz prodajalec pa ne vem in zakaj se bi pa jaz moral truditi za takšne kot ti. :))

Fritz ::

Saj ti se sploh ne trudiš, ti vsakomur turiš OLED in high-end robo, če se le da 8-)

Tudi če je andrej prodajalec, vsaj vpraša v kakšnih pogojih se bo TV uporabljal. Verjetno bi vprašal tudi za max. ceno, če boobiz tega ne bi že v naprej napisal.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

neocodexx ::

Boobiz je izjavil:

Kaj pa priporočate za uporabo primarno kot monitor, drkanje špilov, netflix in šele potem kot tv?

Gledal sem Q60R in Q70R. Nekak ne vidim, da bi pri moji uporabi bilo vredno plačat 300€ več za FALD Q70, ali pač?
Sicer pa, če sm popolnoma iskren, dlje od teh modelov nisem gledal, ker mi je prevelika greznica ta TV market. Me še vedno peče od klofute, ko sm dojel da QLED sploh ni LED. Vesel bom kakšne misli ali pa predloga.


Q60 je predrag za to kar ponuja, raje bi vzel karkoli drugega. Pa tudi če si v svetlejšem prostoru, obvezno VA panel še posebej za gaming.

Preden se dokončno odločiš za nek model, preveri samo da so 100/120hz osveževanja, nizek input lag (malo pogooglaj) in če je možno pravi 10bit panel, bi bilo fajn da ma. Kako se pa fald z manjšim številom con obnesejo kot monitorji in gaming zasloni pa ne vem, sem pa že nekaj bral po forumih da so eni iskali kako izklopit zatemnjevanje in na določenih tvjih se ne da kar pomeni da ni vedno v plus? Tak da mogoče raje ne bi fald, vsaj te cenejše ne. Če pa greš na dražje pa že prideš blizu C9 ki pa poponoma pomete s konkurenco v vseh pogledih.

Meni je philipsov 7304 idealen za gaming in tudi za monitor zaradi ambilighta, če si bolj za casual gaming. Če pa igraš kako resno zadevo online na xboxu, potem bi pa raje vzel nekaj z nižjim input lagom in 120hz osvežvanjem in freesyncom, ker tistih 60hz oz. 50hz na philipsu je res na meji, ampak se da nastaviti da dela še kar gladko tudi na 50hz/4K brez vsynca če malo pošaraš po nvidia control panel, se pa seveda ne more primerjat z 120/100hz.

Sem ravno šel malo gledat, in vidim da Samsungovi tvji od 2018 naprej podpirajo freesync, kar je ogromen plus. Da bojo takšni problemi z osveževanjem in screen tearingom nisem vedel, dokler nisem zadeve v praksi začel uporabljati. Če bi še enkrat kupoval tv za gaming, bi prvo pogledal če ima freesync ali gsync in te ostale stvari, ker so res zelo pomembne. Saj ambilight je luštna stvar, ampak ko imaš osveževanje in odzivnost poštimano da je tk kot se spodobi... Na koncu moraš izbrati, idealnega tvja ni:)

Boobiz ::

andrej69 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

50-55". Recimo, da je zgornja meja okrog 900EUR kolikor je Q70R. Še rajši manj, ker kot rečeno, mam filing da bi bil že z nečim podobnim Q60 za 300EUR manj čisto zadovoljen.


Boš televizor uporabljal večinoma v temnejšem ali svetlejšem prostoru..?



Svetlejši.


Potem ti priporočam katerega od teh modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...


Hvala za tole.

A obstaja kakšna podobna stran z izčrpnimi testi kot rtings ampak bolj za naš trg? Ker rtings nimajo philipsov, koliko vidim.
I'm drunk, what's your excuse?

skyform ::

Fritz je izjavil:

Saj ti se sploh ne trudiš, ti vsakomur turiš OLED in high-end robo, če se le da 8-)

Tudi če je andrej prodajalec, vsaj vpraša v kakšnih pogojih se bo TV uporabljal. Verjetno bi vprašal tudi za max. ceno, če boobiz tega ne bi že v naprej napisal.


Zakaj se pa bi moral, saj nisem plačan za to, pa malo boljše si poglej moje poste, da sploh nimam takšen pristop kot ti pišeš, kar nekaj na pamet blebetaš kot na pamet kupuješ TVje in nobenemu ne vsiljujem nič, sploh pa ne OLED, če kdo tu kaj vsiljuje je to ravno andrej69 z njegovimi Philipsi.

Še enkrat, če si ti prebutast kupit TV zase in zdaj mene kriviš za svoje napake, ti pač ni pomoči. Še nisem jemal, da si človek kupi TV in potem jamra, da si je kupil predragega. Menda pa ja znaš presodit kakšen TV potrebuješ za lastno uporabo in če si ga naročil na spletu ga še vedno lahko vrneš ali zamenjaš za cenejšega, če pa si ga kupil v prodajalni brez, da si ga videl, potem pa si še bol vsekan kot sem si mislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Boobiz ::

neocodexx je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Kaj pa priporočate za uporabo primarno kot monitor, drkanje špilov, netflix in šele potem kot tv?

Gledal sem Q60R in Q70R. Nekak ne vidim, da bi pri moji uporabi bilo vredno plačat 300€ več za FALD Q70, ali pač?
Sicer pa, če sm popolnoma iskren, dlje od teh modelov nisem gledal, ker mi je prevelika greznica ta TV market. Me še vedno peče od klofute, ko sm dojel da QLED sploh ni LED. Vesel bom kakšne misli ali pa predloga.


Q60 je predrag za to kar ponuja, raje bi vzel karkoli drugega. Pa tudi če si v svetlejšem prostoru, obvezno VA panel še posebej za gaming.

Preden se dokončno odločiš za nek model, preveri samo da so 100/120hz osveževanja, nizek input lag (malo pogooglaj) in če je možno pravi 10bit panel, bi bilo fajn da ma. Kako se pa fald z manjšim številom con obnesejo kot monitorji in gaming zasloni pa ne vem, sem pa že nekaj bral po forumih da so eni iskali kako izklopit zatemnjevanje in na določenih tvjih se ne da kar pomeni da ni vedno v plus? Tak da mogoče raje ne bi fald, vsaj te cenejše ne. Če pa greš na dražje pa že prideš blizu C9 ki pa poponoma pomete s konkurenco v vseh pogledih.

Meni je philipsov 7304 idealen za gaming in tudi za monitor zaradi ambilighta, če si bolj za casual gaming. Če pa igraš kako resno zadevo online na xboxu, potem bi pa raje vzel nekaj z nižjim input lagom in 120hz osvežvanjem in freesyncom, ker tistih 60hz oz. 50hz na philipsu je res na meji, ampak se da nastaviti da dela še kar gladko tudi na 50hz/4K brez vsynca če malo pošaraš po nvidia control panel, se pa seveda ne more primerjat z 120/100hz.

Sem ravno šel malo gledat, in vidim da Samsungovi tvji od 2018 naprej podpirajo freesync, kar je ogromen plus. Da bojo takšni problemi z osveževanjem in screen tearingom nisem vedel, dokler nisem zadeve v praksi začel uporabljati. Če bi še enkrat kupoval tv za gaming, bi prvo pogledal če ima freesync ali gsync in te ostale stvari, ker so res zelo pomembne. Saj ambilight je luštna stvar, ampak ko imaš osveževanje in odzivnost poštimano da je tk kot se spodobi... Na koncu moraš izbrati, idealnega tvja ni:)


Ja, VRR se tud meni zdi pomemben, sploh ker nimam freesync grafe in ker dvomim, da bi dosegal neke konstantne pogoje ala 120Hz. Vsekakor pa panel mora podpirat več kot 50 oz 60Hz.
Ravno zato imam ogledane te modele samsungov, ker se mi zdi da še najboljše postrežejo gamerski publiki, v tem cenovnem razredu.

C9 za 1200€ je mal too much, tolk ne cenim teh "diminishing returnov", glede na moje potrebe.

Kaj hudiča je ambilight?
I'm drunk, what's your excuse?

neocodexx ::

Boobiz je izjavil:



Ja, VRR se tud meni zdi pomemben, sploh ker nimam freesync grafe in ker dvomim, da bi dosegal neke konstantne pogoje ala 120Hz. Vsekakor pa panel mora podpirat več kot 50 oz 60Hz.
Ravno zato imam ogledane te modele samsungov, ker se mi zdi da še najboljše postrežejo gamerski publiki, v tem cenovnem razredu.

C9 za 1200€ je mal too much, tolk ne cenim teh "diminishing returnov", glede na moje potrebe.

Kaj hudiča je ambilight?


Samsung glede na to da podpira VRR je res odlična izbira, pozanimaj se samo še če ima folk slučajno kake težave z dimmingom pri gamingu. Ampak jaz bi vsekakor raje dal malo več za C9, ker to je pa res top end zadeva.

Ambilight pr meni tk zgleda: https://drive.google.com/open?id=11BbBG...

Ta posnetek ga kar dobro demonstrira, pri določenih špilih je pa to absolutno noro., npr. kakšen Audiosurf je čisto mesmerising izkušnja:) trenutno špilam Black Future 88 in efekti v temu špilu prav tako noro pridejo do izraza, ni pa ambiligt idealen za čisto vsak špil, ampak pri teh dve res izgleda hudo.

Sicer predlagajo svetlejše stene da pride bolj do izraza, ampak jaz sem mnenja da mora biti kino soba temna, in tudi na tej temno sivi je čist dovolj močno. So pa te stvari z ambilightom res precej odvisni od tega če imaš za to idealne pogoje.

Konlov ::

skyform je izjavil:

Fritz je izjavil:

Saj ti se sploh ne trudiš, ti vsakomur turiš OLED in high-end robo, če se le da 8-)

Tudi če je andrej prodajalec, vsaj vpraša v kakšnih pogojih se bo TV uporabljal. Verjetno bi vprašal tudi za max. ceno, če boobiz tega ne bi že v naprej napisal.


Zakaj se pa bi moral, saj nisem plačan za to, pa malo boljše si poglej moje poste, da sploh nimam takšen pristop kot ti pišeš, kar nekaj na pamet blebetaš kot na pamet kupuješ TVje in nobenemu ne vsiljujem nič, sploh pa ne OLED, če kdo tu kaj vsiljuje je to ravno andrej69 z njegovimi Philipsi.

Še enkrat, če si ti prebutast kupit TV zase in zdaj mene kriviš za svoje napake, ti pač ni pomoči. Še nisem jemal, da si človek kupi TV in potem jamra, da si je kupil predragega. Menda pa ja znaš presodit kakšen TV potrebuješ za lastno uporabo in če si ga naročil na spletu ga še vedno lahko vrneš ali zamenjaš za cenejšega, če pa si ga kupil v prodajalni brez, da si ga videl, potem pa si še bol vsekan kot sem si mislil.

Mislim, da Fritz hoče samo povedati, da se za precej manj denarja, kot ti ponavadi predlagaš, da dobiti ne toliko slabšo kvaliteto. Primer: namesto 1500€ daš 600€. Kvalitetna razlika je razvidna morda samo v pogojih, pod katerimi 99% kupcev teh TV-jev sploh nikoli ne gledajo.

skyform ::

Saj pa jaz ne priporočam TVje za 1500EUR, sploh pa ne, če kdo vpraša po TVju za 600EUR ampak priporočam TV v cenovnem rangu po katerem vprašajo ljudje in tudi če vprašajo po TVju za 1500EUR jih vprašam, če sploh potrebujejo tak TV. TV (XF9005), ki je pa kupil Friz je pa bil samo 869EUR in je tudi super za to ceno. Zamenjujete moje osebne izkušnje z priporočili, jaz sem tu pisal osebne izkušnje in primerjave medLED, FALD in OLED TVji in sem večkrat napisal kateri TVji se meni zdijo najboljši kar se tiče cene, kar še pa ne pomeni, da se bo kdo drug strinjal ali bo najboljše za njegovo uporabo.

Konlov je izjavil:

skyform je izjavil:

Fritz je izjavil:

Saj ti se sploh ne trudiš, ti vsakomur turiš OLED in high-end robo, če se le da 8-)

Tudi če je andrej prodajalec, vsaj vpraša v kakšnih pogojih se bo TV uporabljal. Verjetno bi vprašal tudi za max. ceno, če boobiz tega ne bi že v naprej napisal.


Zakaj se pa bi moral, saj nisem plačan za to, pa malo boljše si poglej moje poste, da sploh nimam takšen pristop kot ti pišeš, kar nekaj na pamet blebetaš kot na pamet kupuješ TVje in nobenemu ne vsiljujem nič, sploh pa ne OLED, če kdo tu kaj vsiljuje je to ravno andrej69 z njegovimi Philipsi.

Še enkrat, če si ti prebutast kupit TV zase in zdaj mene kriviš za svoje napake, ti pač ni pomoči. Še nisem jemal, da si človek kupi TV in potem jamra, da si je kupil predragega. Menda pa ja znaš presodit kakšen TV potrebuješ za lastno uporabo in če si ga naročil na spletu ga še vedno lahko vrneš ali zamenjaš za cenejšega, če pa si ga kupil v prodajalni brez, da si ga videl, potem pa si še bol vsekan kot sem si mislil.

Mislim, da Fritz hoče samo povedati, da se za precej manj denarja, kot ti ponavadi predlagaš, da dobiti ne toliko slabšo kvaliteto. Primer: namesto 1500EUR daš 600EUR. Kvalitetna razlika je razvidna morda samo v pogojih, pod katerimi 99% kupcev teh TV-jev sploh nikoli ne gledajo.


Saj pa jaz ne priporočam TVje za 1500EUR, sploh pa ne, če kdo vpraša po TVju za 600EUR ampak priporočam TV v cenovnem rangu po katerem vprašajo ljudje in tudi če vprašajo po TVju za 1500EUR jih vprašam, če sploh potrebujejo tak TV. TV (XF9005), ki je pa kupil Fritz je pa bil samo 869EUR in je tudi super za to ceno. Zamenjujete moje osebne izkušnje z priporočili, jaz sem tu pisal osebne izkušnje in primerjave med LED, FALD in OLED TVji in sem večkrat napisal kateri TVji se meni zdijo najboljši kar se tiče cene, kar še pa ne pomeni, da se bo kdo drug strinjal ali bo najboljše za njegovo uporabo.

Če bi si Fritz pogledal moje poste bi videl, da sem imel argumente z lastniki OLED TVjev, ki tu res preveč napihujejo OLED, in sem večkrat napisal, da OLED za večino ni vreden toliko denarja ampak Fritz še pa kar naprej piše, da sem jaz prodajalec in kako jaz prodajam OLED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

bedarija ::

vidim da je spet tisti teden v mesecu, ker se je tema izrodila v prerekanje. te ni 1 dan na forum pa sta 2 novi strani.

easyrider3 ::

Fritz je izjavil:

bbobst je izjavil:

Še jaz pristavim svoj lonček.
Vzemimo DVD,ki ga predvajamo na 4k 55 in 75 inčarjih (isti model).
Obadva bosta naredila enak upscaling,če imata enak procesor in algoritem.
Vzemimo,da se nekje pojavi neka anomalija. Ta bo na 55-tki enaka kot na 75-tki
vendar ker ima 75-tka večij pixel, bo bolj opazna( "večja" ) in iz tega bo na isti razdalji slika slabša.
Pika.

Seveda, a 75-palčnika ne kupuješ za gledanje na isti razdalji kot 55-palčnika. Me pa prav zanima kdo vidi piksle z razdalje >3m. Ne govorimo o računalniških monitorjih kjer dobesedno sediš pred zaslonom.



ma kaj ti ni jasno in morda tudi drugim da PIKSLE sigurno ne vidiš iz 3-metrov vendar slika je sestavljena iz pikslov in večji ko so piksli slabša je slika na isti razdalji to mora biti čisto logično za vsakega človeka. Postavi si dva ista televizorja na tistih razdaljah katere jih predpisujejo za določeno velikost in predvajaj isto vsebino pa boš videl razliko jaz vem da jo vidim če bi tud pijan bil sploh pa na tistih razdaljah katere jih predpisujejo. Jaz iz 4-metrov vidim pomanjkljivosti na 40" televizorju če se gremo v to poglabljat seveda če je gledanje vse do HD vsebin. Samo stvar je v tem da se jaz tudi ne sekiram glede tega toliko bi se pa če bi dal za televizor preko 1000 eur. Saj tudi ne moti me tisto ko je slika ob robu zaslona sivkasto svetla kadar se slika obrne kot na črno sigurno pa bi bilo bolje da bi vse bilo prikazano črno kot na OLED televizorju. Pa nisem zaradi tega tak kot ti ko pišeš da niso vredni OLEDI toliko denarja jaz vem da bi dal tudi toliko če bi me motilo to kar imam sedaj.

Fritz ::

Večina ljudi tega verjetno ne vidi. Če koga kakšna pomanjkljivost moti, si seveda lahko kupi tak TV kot si ga želi. Oni dan sem zaradi te teme šel v BigBang in gledal vrsto TV-jev v okoliščinah kot so tam postavljeni in z reklamnimi loopi, ki jih vrtijo. S 3-5 metrov razdalje nisem videl razlike med enakimi 55, 65 in 75 modeli, jasno pa je, da 75-ke ne bi gledal z 2 metrov razdalje in da bi na 5m raje imel 75-ko kot 55-ko, ne glede na večje piksle.

Drugače pa tudi med prebiranjem tujih forumov ugotoviš, da gre v veliki meri za subjektivne ocene, kar pomeni, da vsak od nas vidi zadeve drugače in je edino prav svetovati več modelov in napotiti kupca na preizkus v trgovino.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

MrStein ::

Boobiz je izjavil:


Sicer pa, če sm popolnoma iskren, dlje od teh modelov nisem gledal, ker mi je prevelika greznica ta TV market. Me še vedno peče od klofute, ko sm dojel da QLED sploh ni LED.

QLED _je_ LED. ;)

Bolj točno, QLED je blagovna znamka podjetja Samsung, za njegovo družino TV aparatov, podobno kot je pri Sony recimo znamka "Bravia".

Gre za naprave z zasloni iz tekočih kristalov (LCD) in osvetlitvijo, ki je LED tehnologija (svetleče diode... ta izraz ti sicer ne bo preveč pomagal).
Ti zasloni (LCD) imajo boljše barve kot "stari" LCD, s pomočjo takoimenovane tehnologije Quantum Dot (od tod Q v imenu).

Ima pa je izbrano, da je zgleda podobno kot "OLED".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
249 / 534
»»