» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
245 / 535
»»

gazibo ::

TCL-55X815

Kdo ima izkusnje ? Rabim nekaj za naslednjih 10let, razmisljal sem o Sony KD-55XF9005B, ampak ce ima kdo kak dober argument v prid TCLju, z veseljem pograbim tega.
Rabim pa TV za filme/serije, nobenih igric ne igram.

https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl-...

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Kaj potem je bolje ta Panasonic GZ950 kakor Sony AG8 ali AG9


Vsak ima svoje prednosti. AG8 in AG9 sta boljša kar se tiče procesinga in upskejlinga, 720p in 1080p filmi zgledajo meni osebno precej lepše na Sonyju in bolj pester OS. Panasonic pa ima boljši HDR in DV, boljpi shadow detail in lahko prikaže boljši SOE, če ti je to pomembno, Sony pa ima boljši motion za filme. Panasonikov OS je super hiter in stabilen, nikoli ne krešne ali štekne, kar je velik plus proti Androidu sploh na AG8, je pa zato ful limitiran kar se tiče aplikacij. Dalinjc je na GZ950 in AG8 obupen, sploh za tako drag TV.

Sony AG8 jaz osebno ne bi vzel, zato ker ima star mediatek čip, tako da več ne dobi nobene nadgradnje za android in android je relativno počasen. HDR in DV sta tudi precej temnejša kot na AG9. Najbolje, da počakaš na AH8, ali pa da pade cena AG9.

Če še nisi doživel, Sonyjev X1 Ultimate processing potem je Panasonic GZ950 super nakup, ne boš nič pogrešal, jaz sem pač vajen nanj ampak, če ne bi imel Sonyja bi mi bil GZ950 čista bomba. HDR in DV sta neverjetna, motion za šport je bomba, sploh npr za kak F1, ki je na TV3 samo 25fps, GZ950 ga lahko noro pogladi, brez kakšnega štekanja, in minimalno artefaktov, Sony tega ne zmore tako dobro.

Žal popolnega TVja ni, ampak so nekateri OLEDi že zelo blizu, zame bi bil skoraj popoln Tv, da bi združil GZ950 in AG9 in še ambilight na vrh. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Fritz ::

gazibo je izjavil:

TCL-55X815

Kdo ima izkusnje ? Rabim nekaj za naslednjih 10let, razmisljal sem o Sony KD-55XF9005B, ampak ce ima kdo kak dober argument v prid TCLju, z veseljem pograbim tega.

Ne vem kako je s servisom in podporo, kar bi bilo dobro preveriti a po testih sodeč gre za zelo dober TV z odličnim zvokom.

https://www.tomsguide.com/reviews/tcl-8...

"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Kaj potem je bolje ta Panasonic GZ950 kakor Sony AG8 ali AG9


Panasonic je vsekakor boljša izbira:) Ima kvalitetnejše procesiranje slike.. Sony je kvalitetnejši edino kar se tiče Motiona, ostalo je vse na strani Panasonica.

neocodexx ::

skyform je izjavil:


Žal popolnega TVja ni, ampak so nekateri OLEDi že zelo blizu, zame bi bil skoraj popoln Tv, da bi združil GZ950 in AG9 in še ambilight na vrh. :D


Zame bi bil popoln TV C9, če bi imel še ambilight:) drugi skoraj popoln bi bil Philipsov oled, če bi imel boljši input lag. Kolikor sem (pre)slišal, pa nisem siguren, Philips temu ne posveča pozornosti in bi znal imet njihov oled še večji lag kot lcd (pa že ta ma kar opaznega; je na meji uporabnega), pa naj me kdo popravi če ma točnejše informacije o tem.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:


Žal popolnega TVja ni, ampak so nekateri OLEDi že zelo blizu, zame bi bil skoraj popoln Tv, da bi združil GZ950 in AG9 in še ambilight na vrh. :D


Zame bi bil popoln TV C9, če bi imel še ambilight:) drugi skoraj popoln bi bil Philipsov oled, če bi imel boljši input lag. Kolikor sem (pre)slišal, pa nisem siguren, Philips temu ne posveča pozornosti in bi znal imet njihov oled še večji lag kot lcd (pa že ta ma kar opaznega; je na meji uporabnega), pa naj me kdo popravi če ma točnejše informacije o tem.


Ne vem, če ti bo LG všeč, če si navajen na Philipsov procesing slike, zate bi bolj bil OLED804 ali nov 805. Btw nice hišni kino/studio na slikah, ki si jih objavil.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Kaj potem je bolje ta Panasonic GZ950 kakor Sony AG8 ali AG9


Panasonic je vsekakor boljša izbira:) Ima kvalitetnejše procesiranje slike.. Sony je kvalitetnejši edino kar se tiče Motiona, ostalo je vse na strani Panasonica.


Potem pa pravi, da jaz neumnosti pišem, nea ga poslušaj, še v življenju ni imel Sony TV doma pa nekaj na pamet piše.

Sony je boljši v procesiji in upskeljingu slike in Sony ni boljši v vsem kar se tiče gibanje slike. Sony lahko prikaže najboljši motion brez SOE, da ostane slika v original premikanju npr 23,976 kot so filmi, kar se pa tiče SOE pa Sony zaostaja za Panasonicom in Philipsom. Ne more nikakor prikazati tako močen in gladek SOE kot Panasonic in Philips.

Meni osebno je Panasonic najboljši za SOE, ker je super gladek brez kakšnega zatikovanja in zelo malo artefaktov in to pri najvišji nastavitvi SOE kar skoraj noben drug TV ne zmore. Tako, da če imaš rad gladko tekočo sliko ti priporočam Panasonic in za Sony AG9 se nikakor ne splača plačati skoraj 1000€ več kot za Panasonic magari ima boljšo sliko kar se tiče ostrine in detajla, zato pa ima Panasonic boljši SOE, HDR, DV in shadow detail, barve so pa na obeh vredu, stvar okusa.

Glede gradacije barv, pa ni nobena znamka kos Sonyju, že samo po sebi brez smooth gradation ima Sony najlepši gradijent, če pa vklošiš smooth gradation na low pa odpravi skoraj vse grde prehode, več kot na low ni proporočljivo, ker potem začenš zgubjlati ostale detajla.

Za Andrej69 se pa tak ve, da dela v prodajalni in zastopa Philips. Jaz pa ne favoriziran nobene znamke in ne napizdujem folk, da naj kupi TV da bi jaz s tem profitiral, kar tudi dokazuje moj nasledenj post.

skyform ::

Tukaj pa še nekaj slik od mojih TVjev

Philips 43PUS7303, ki je bil za otroke in ima žal počen ekran zaradi nezgode,



zato sem ga zamenjal z Sony KD-49XE9005.


Sony KD-55XF9505 na levi vs Sony KD-49XE9005 na desni


Sony KD-55XF9505 na levi vs Sony KD-55XG9505 na desni



žal imam samo to sliko, ker nisem pričakovalm, da bom sploh kdaj objavljal slike na splet, drugače ne počnem tega in ne rad delim svoje zasebno življenje, ampak za lažniva me pa folk ne bo imel, sploh pa ne folk, ki še sam ni pokazal niti eden dokaz, da ima doma sploh kak TV in znajo smao pljuvati pod rugih in se delati norca. Upam, da je razvidno iz stojala in ledice TVja, da sta to XF in XG 9000 serije

Sony KD-55XG9505



Panasonic TX-55GZ950


Panasonic TX-55GZ950 na levi vs Sony KD-55XG9505 na desni
 01

01

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@skyform

Kar se tiče procesiranja slike sta najkvalitetnejša Panasonic in Philips tukaj ni nikakršnega dvoma:)) Ti kot pristaš Sonya nisi relavanten za dajat ocene.. Lahko si pa tukaj pogledaš, kjer se lepo vidi, da Sonya ni nikjer.. Sicer gre tukaj za Panasonic model GZ200, toda kar se tiče procesiranja imajo vsi Panasonic OLED televizorji enake procesorje HCX PRO. Pa tudi ni kakšne velike razlike med Panasonicom GZ 950 in pa modelom GZ2000. In jaz ti lahko povem to iz prve roke, dočim ti pišeš nekaj na pamet, ker si pač pristaš Sonya..!


skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Kar se tiče procesiranja slike sta najkvalitetnejša Panasonic in Philips tukaj ni nikakršnega dvoma:)) Ti kot pristaš Sonya nisi relavanten za dajat ocene.. Lahko si pa tukaj pogledaš, kjer se lepo vidi, da Sonya ni nikjer.. Sicer gre tukaj za Panasonic model GZ200, toda kar se tiče procesiranja imajo vsi Panasonic OLED televizorji enake procesorje HCX PRO. Pa tudi ni kakšne velike razlike med Panasonicom GZ 950 in pa modelom GZ2000. In jaz ti lahko povem to iz prve roke, dočim ti pišeš nekaj na pamet, ker si pač pristaš Sonya..!




Jaz nisem noben pristaš Sonyja, do sedaj sem imel največ Philips TVjev in ker me je v zadnjih dveh letih najbolj prepričala slika Sonyja in Panasonica še ne pomeni, da ju favoriziram, kar je tudi razvidno iz mojih komentarjev. Če bo Philips spet the best ali bilo kateri drugi bom tudi rekel, in vedno realno povem katera znamka je boljša v čem. Jaz imam GZ950 in XG950 nič ne pišem na pamet, si ne rabim nič brati, če imam doma TVja pred seboj in vidim kateri je boljši v čem, zdaj pa idi dalje v svojo prodajalno jebat folk, ki se ne spoznajo na TVje.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform

Kar se tiče procesiranja slike sta najkvalitetnejša Panasonic in Philips tukaj ni nikakršnega dvoma:)) Ti kot pristaš Sonya nisi relavanten za dajat ocene.. Lahko si pa tukaj pogledaš, kjer se lepo vidi, da Sonya ni nikjer.. Sicer gre tukaj za Panasonic model GZ200, toda kar se tiče procesiranja imajo vsi Panasonic OLED televizorji enake procesorje HCX PRO. Pa tudi ni kakšne velike razlike med Panasonicom GZ 950 in pa modelom GZ2000. In jaz ti lahko povem to iz prve roke, dočim ti pišeš nekaj na pamet, ker si pač pristaš Sonya..!




Jaz nisem noben pristaš Sonyja, do sedaj sem imel največ Philips TVjev in ker me je v zadnjih dveh letih najbolj prepričala slika Sonyja in Panasonica še ne pomeni, da ju favoriziram, kar je tudi razvidno iz mojih komentarjev. Če bo Philips spet the best ali bilo kateri drugi bom tudi rekel, in vedno realno povem katera znamka je boljša v čem. Jaz imam GZ950 in XG950 nič ne pišem na pamet, si ne rabim nič brati, če imam doma TVja pred seboj in vidim kateri je boljši v čem, zdaj pa idi dalje v svojo prodajalno jebat folk, ki se ne spoznajo na TVje.



Napisal si, da ima Sony najbolj kvalitetno procesiranje, pa sem ti dokazal, da temu ni tako.. Tako, da pišeš laži.. Je pa važno, da si ti zadovoljen z Sony televizorji. Kar pa se tiče tvojega ocenjevanja določenih televizorjev, pa ne pomeni kaj dosti, ker se profesionalno ne ukvarjaš z televizorji, da bi res lahko podal realne ocene televizorjev..!

skyform ::

Tukaj pa še nekaj slik od mojih TVjev

Philips 43PUS7303, ki je bil za otroke in ima žal počen ekran zaradi nezgode,



zato sem ga zamenjal z Sony KD-49XE9005.




Sony KD-55XF9505 na levi vs Sony KD-49XE9005 na desni, XF9005 sem vrnil, ker me je XG9505 dosti bolj prepričal.


Sony KD-55XF9505 na levi vs Sony KD-55XG9505 na desni

žal imam samo to sliko, ker nisem pričakovalm, da bom sploh kdaj objavljal slike na splet, drugače ne počnem tega in ne rad delim svoje zasebno življenje, ampak za lažniva me pa folk ne bo imel, sploh pa ne folk, ki še sam ni pokazal niti eden dokaz, da ima doma sploh kak TV in znajo smao pljuvati pod drugih in se delati norca. Upam, da je razvidno iz stojala in ledice/lučke TVja, da sta to XF in XG 9000 serije

Sony KD-55XG9505



Panasonic TX-55GZ950



Panasonic TX-55GZ950 na levi vs Sony KD-55XG9505 na desni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform

Kar se tiče procesiranja slike sta najkvalitetnejša Panasonic in Philips tukaj ni nikakršnega dvoma:)) Ti kot pristaš Sonya nisi relavanten za dajat ocene.. Lahko si pa tukaj pogledaš, kjer se lepo vidi, da Sonya ni nikjer.. Sicer gre tukaj za Panasonic model GZ200, toda kar se tiče procesiranja imajo vsi Panasonic OLED televizorji enake procesorje HCX PRO. Pa tudi ni kakšne velike razlike med Panasonicom GZ 950 in pa modelom GZ2000. In jaz ti lahko povem to iz prve roke, dočim ti pišeš nekaj na pamet, ker si pač pristaš Sonya..!




Jaz nisem noben pristaš Sonyja, do sedaj sem imel največ Philips TVjev in ker me je v zadnjih dveh letih najbolj prepričala slika Sonyja in Panasonica še ne pomeni, da ju favoriziram, kar je tudi razvidno iz mojih komentarjev. Če bo Philips spet the best ali bilo kateri drugi bom tudi rekel, in vedno realno povem katera znamka je boljša v čem. Jaz imam GZ950 in XG950 nič ne pišem na pamet, si ne rabim nič brati, če imam doma TVja pred seboj in vidim kateri je boljši v čem, zdaj pa idi dalje v svojo prodajalno jebat folk, ki se ne spoznajo na TVje.



Napisal si, da ima Sony najbolj kvalitetno procesiranje, pa sem ti dokazal, da temu ni tako.. Tako, da pišeš laži.. Je pa važno, da si ti zadovoljen z Sony televizorji. Kar pa se tiče tvojega ocenjevanja določenih televizorjev, pa ne pomeni kaj dosti, ker se profesionalno ne ukvarjaš z televizorji, da bi res lahko podal realne ocene televizorjev..!


Ni nobeden laž, če ti verjameš tem, ki so plačani on podkupljeni, kar daj, v bistvu si tak sam podkupljen od Philipsa, tako da se ne čudim. Človek, se ne rabi profesionalno ukvarjati z TVji da vidi razliko med TVji, dobre oči so dovolj, ampak kot zgleda si preneumen da bi to dojel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform

Kar se tiče procesiranja slike sta najkvalitetnejša Panasonic in Philips tukaj ni nikakršnega dvoma:)) Ti kot pristaš Sonya nisi relavanten za dajat ocene.. Lahko si pa tukaj pogledaš, kjer se lepo vidi, da Sonya ni nikjer.. Sicer gre tukaj za Panasonic model GZ200, toda kar se tiče procesiranja imajo vsi Panasonic OLED televizorji enake procesorje HCX PRO. Pa tudi ni kakšne velike razlike med Panasonicom GZ 950 in pa modelom GZ2000. In jaz ti lahko povem to iz prve roke, dočim ti pišeš nekaj na pamet, ker si pač pristaš Sonya..!




Jaz nisem noben pristaš Sonyja, do sedaj sem imel največ Philips TVjev in ker me je v zadnjih dveh letih najbolj prepričala slika Sonyja in Panasonica še ne pomeni, da ju favoriziram, kar je tudi razvidno iz mojih komentarjev. Če bo Philips spet the best ali bilo kateri drugi bom tudi rekel, in vedno realno povem katera znamka je boljša v čem. Jaz imam GZ950 in XG950 nič ne pišem na pamet, si ne rabim nič brati, če imam doma TVja pred seboj in vidim kateri je boljši v čem, zdaj pa idi dalje v svojo prodajalno jebat folk, ki se ne spoznajo na TVje.



Napisal si, da ima Sony najbolj kvalitetno procesiranje, pa sem ti dokazal, da temu ni tako.. Tako, da pišeš laži.. Je pa važno, da si ti zadovoljen z Sony televizorji. Kar pa se tiče tvojega ocenjevanja določenih televizorjev, pa ne pomeni kaj dosti, ker se profesionalno ne ukvarjaš z televizorji, da bi res lahko podal realne ocene televizorjev..!


Ni nobeden laž, če ti verjameš tem, ki so plačani on podkupljeni, kar daj, v bistvu si tak sam podkupljen od Philipsa, tako da se ne čudim.


Vsaki argument je dober...:D Sicer pa jaz osebno tako ne potrebujem teh strani, ker se lahko sam prepričam osebno kaj je res in kaj ne.. Prilepil pa sem to zadevo, da tudi drugi vidijo, in pa seveda tudi ti:) Moraš vedet, da je Sony nekdaj res bil najkvalitetnejši, danes pa so ti časi mimo, in ga je konkurenca ujela in že celo prehitela.. Sony zaradi vse večje konkurence, počasi izgublja na veljavi, in še živi predvsem na stari slavi.. Mene pa ni treba obsojat, da sem kakorkoli podkupljen, ker nič ne veš o meni..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform

Kar se tiče procesiranja slike sta najkvalitetnejša Panasonic in Philips tukaj ni nikakršnega dvoma:)) Ti kot pristaš Sonya nisi relavanten za dajat ocene.. Lahko si pa tukaj pogledaš, kjer se lepo vidi, da Sonya ni nikjer.. Sicer gre tukaj za Panasonic model GZ200, toda kar se tiče procesiranja imajo vsi Panasonic OLED televizorji enake procesorje HCX PRO. Pa tudi ni kakšne velike razlike med Panasonicom GZ 950 in pa modelom GZ2000. In jaz ti lahko povem to iz prve roke, dočim ti pišeš nekaj na pamet, ker si pač pristaš Sonya..!




Jaz nisem noben pristaš Sonyja, do sedaj sem imel največ Philips TVjev in ker me je v zadnjih dveh letih najbolj prepričala slika Sonyja in Panasonica še ne pomeni, da ju favoriziram, kar je tudi razvidno iz mojih komentarjev. Če bo Philips spet the best ali bilo kateri drugi bom tudi rekel, in vedno realno povem katera znamka je boljša v čem. Jaz imam GZ950 in XG950 nič ne pišem na pamet, si ne rabim nič brati, če imam doma TVja pred seboj in vidim kateri je boljši v čem, zdaj pa idi dalje v svojo prodajalno jebat folk, ki se ne spoznajo na TVje.



Napisal si, da ima Sony najbolj kvalitetno procesiranje, pa sem ti dokazal, da temu ni tako.. Tako, da pišeš laži.. Je pa važno, da si ti zadovoljen z Sony televizorji. Kar pa se tiče tvojega ocenjevanja določenih televizorjev, pa ne pomeni kaj dosti, ker se profesionalno ne ukvarjaš z televizorji, da bi res lahko podal realne ocene televizorjev..!


Ni nobeden laž, če ti verjameš tem, ki so plačani on podkupljeni, kar daj, v bistvu si tak sam podkupljen od Philipsa, tako da se ne čudim.


Vsaki argument je dober...:D Sicer pa jaz osebno tako ne potrebujem teh strani, ker se lahko sam prepričam osebno kaj je res in kaj ne.. Prilepil pa sem to zadevo, da tudi drugi vidijo, in pa seveda tudi ti:) Moraš vedet, da je Sony nekdaj res bil najkvalitetnejši, danes pa so ti časi mimo, in ga je konkurenca ujela in že celo prehitela.. Sony zaradi vse večje konkurence, počasi izgublja na veljavi, in še živi predvsem na stari slavi.. Mene pa ni treba obsojat, da sem kakorkoli podkupljen, ker nič ne veš o meni..!


In kdaj sem jaz rekel, da je Sony najboljši v vsem, ti folk zavajaš z Philipsi, da so najboljši, jaz pa sem že 100x napisal, da sta Sony in Philips najboljša v procesingu slike, Sony za motion pri filmih in gradaciji barv, Panasonic za SOE, DV in HDR, LG OS, gejming in hdmi 2.1 in te fore. Za vse TVje sem realno povedal v čem so najboljši ampak ti pa še kr svoje nakladaš in lepiš te tvoje linke pa te awarde za Philipse, kot da si obseden.

Meni je pač Sony overall najboljši, kar je pač med boljšimi v stvareh, ki so meni najbolj pomembne pri TVju, kar še ne pomeni, da se bo kdo drug strinjal, ker lahko ima popolnoma druge zahteve kot jaz.

Ti mene obsojaš da lažem in ne vem kaj vse, me mogoče ti poznaš, ne nea. Jaz sem saj poslal dokaz, da imam vse te TVje, in da ne lažem, imaš ti kak dokaz ali kdo drug v tem forumu ampak na koncu bom še kar vedno jaz lažnivec, pffff.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Mislim da Sony bi se veliko bolje prodajal ko bi imel kaj manjšo prodajno CENO tako pa raje večina kupi cenejše televizorje. Ko bi Sony Oled televizor stal recimo samo 200 EUR več kakor kukorenca potem bi se veliko bolje prodajal.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Mislim da Sony bi se veliko bolje prodajal ko bi imel kaj manjšo prodajno CENO tako pa raje večina kupi cenejše televizorje. Ko bi Sony Oled televizor stal recimo samo 200 EUR več kakor kukorenca potem bi se veliko bolje prodajal.


Se strinjam, Sonyjeve cene so nenormalne, sploh OLEDi.

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

Tukaj pa še nekaj slik od mojih TVjev

Philips 43PUS7303, ki je bil za otroke in ima žal počen ekran zaradi nezgode,



zato sem ga zamenjal z Sony KD-49XE9005.




Sony KD-55XF9505 na levi vs Sony KD-49XE9005 na desni, XF9005 sem vrnil, ker me je XG9505 dosti bolj prepričal.


Sony KD-55XF9505 na levi vs Sony KD-55XG9505 na desni

žal imam samo to sliko, ker nisem pričakovalm, da bom sploh kdaj objavljal slike na splet, drugače ne počnem tega in ne rad delim svoje zasebno življenje, ampak za lažniva me pa folk ne bo imel, sploh pa ne folk, ki še sam ni pokazal niti eden dokaz, da ima doma sploh kak TV in znajo smao pljuvati pod drugih in se delati norca. Upam, da je razvidno iz stojala in ledice/lučke TVja, da sta to XF in XG 9000 serije

Sony KD-55XG9505



Panasonic TX-55GZ950



Panasonic TX-55GZ950 na levi vs Sony KD-55XG9505 na desni



Ker imaš kakor praviš sam Panasonic Oled GZ950 televizor bi te vprašal kako se kaj obnese ta njihov operacijski sistem. A preko USB predvaja datoteke mkv ali podobno normalno brez zatikanja in kako pa kaj prikazuje podnapise ker na mojem SONY ni mogoče gledati podnapisov saj nikakor ne prikazuje pravilno šumnike pa sem probal vse mogoče nastavitve.

skyform ::

@dstojs Predvaja mkvje brez težav, nič ne štekajo, vse dela super hitro, hitreje kot na Sonyju ali Philipsu. Disk super hitro zazna, datoteke se v nulo odprejo, my home je res hiter OS je pa zelo limitiran kar se tiče aplikacij. Težava je samo, da GZ950 ne podpira DTS zvoka pri mkv fajlih, tako da boš moral predvajati mkvje v aac ali pa dolby atmos. Podnapise lahko super nastavljaš, vse pd velikosti, barve in tudi regija podnapisov, tako da lahko imaš šumnike in vse podobno. Kateri Sony pa imaš, da ti ne pokaže šumnikov, ker že XE iz leta 2017 vse predvaja v nulo out of the box brez da bi kaj nastavljal, sicer pa imaš na androidu aplikacije kot vlc player, mx player, kodi itd, če imaš Sony z androidom.

Sam operacijski sistem, je zelo hiter in stabilen, nobenih krešov, štekanja ali kaj podobnega, vedno v nulo dela, je pa pač limitiran in malo dolgčasen ampak se navadiš, je saj super stabiln in je zaradi tega cel tv hitrejši in bolj odziven, tudi meniji za nastavitve slike, zvoka in te fore je super hitri, problem je samo dalinjc, ki je res poceni sranje in neodziven zaradi česa TV izpade dosti bolj počasen kot je, dalinjc ima tudi previsoke gumbe, tako da predolgo traja, ko ga moraš tako globoko stisniti in se vse dogaja z zamikom. Sicer si pa lahko kupiš dalinjc od GZ2000 ki je dosti boljši zelo odziven ima lučke in se ga da sprogramirati na druge naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

broken/link ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Ti kot pristaš Sonya nisi relavanten za dajat ocene..


dude, a ti to resno?
Največji enostranski-ljubitelj/prodajalec/zastopnik/enforcer philipsov je sposoben napisat kaj takega? mislim to je pa poden od podna, g.Andrej.
Če ti to resno pišeš in resno misliš, potem te prosim, da ne daš v tej temi niti ene ocene več. Ker kot pristaš Philipsa (in to so tvoje besede) - te pravice nimaš.

webmaher ::

@andrej69 je pač še vedno v zlatih 70-ih in 80-ih ko je bil Filip res kralj... Kar se tiče procesiranja slikce so vsi televizorčki eni božčki, še posebno tisti, ki stanejo nekaj več... Hardversko in softversko so komaj iz vrtca in zato smo nekateri že pred časom napisali kje bi lahko kupili neumni tv za normalno ceno :D
Je pa tako, da večina gledavcev sploh ne opazi neke hude razlike med tvjem za 700 ali pa 2700 ojrov, še posebno če gleda turške telenovelce pa razne pogovorne mizice, kjer bi bili top že katodni tvji :)
Za tiste, ki največ spremljamo šport prek naših skromnih ponudnikov je pa dober skoraj vsak malce boljši televizorček ... Poševnooki bodo OI prenašali in spremljali že v 8k za nas reveže pa bo top že 1080i25 z 12Mb/s :D

streki ::

@skyform lepi Monitor audio zvočniki :D

skyform ::

streki je izjavil:

@skyform lepi Monitor audio zvočniki :D


Hvala, ta Monitor Audio Radius 5.1 sistem že imam od decembra 2009 in jih ne mislim zamenjati, razen če crknejo, je res super zvok.

streki ::

Te popolnoma razumem,moji so še starejši (RS6), pa jih ne zamenjam tud če crknejo :))

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

@dstojs Predvaja mkvje brez težav, nič ne štekajo, vse dela super hitro, hitreje kot na Sonyju ali Philipsu. Disk super hitro zazna, datoteke se v nulo odprejo, my home je res hiter OS je pa zelo limitiran kar se tiče aplikacij. Težava je samo, da GZ950 ne podpira DTS zvoka pri mkv fajlih, tako da boš moral predvajati mkvje v aac ali pa dolby atmos. Podnapise lahko super nastavljaš, vse pd velikosti, barve in tudi regija podnapisov, tako da lahko imaš šumnike in vse podobno. Kateri Sony pa imaš, da ti ne pokaže šumnikov, ker že XE iz leta 2017 vse predvaja v nulo out of the box brez da bi kaj nastavljal, sicer pa imaš na androidu aplikacije kot vlc player, mx player, kodi itd, če imaš Sony z androidom.

Sam operacijski sistem, je zelo hiter in stabilen, nobenih krešov, štekanja ali kaj podobnega, vedno v nulo dela, je pa pač limitiran in malo dolgčasen ampak se navadiš, je saj super stabiln in je zaradi tega cel tv hitrejši in bolj odziven, tudi meniji za nastavitve slike, zvoka in te fore je super hitri, problem je samo dalinjc, ki je res poceni sranje in neodziven zaradi česa TV izpade dosti bolj počasen kot je, dalinjc ima tudi previsoke gumbe, tako da predolgo traja, ko ga moraš tako globoko stisniti in se vse dogaja z zamikom. Sicer si pa lahko kupiš dalinjc od GZ2000 ki je dosti boljši zelo odziven ima lučke in se ga da sprogramirati na druge naprave.



Jaz imam model Sony kdl-49WE750 in operacijski sistem je nekaj drugega kot Android neke vrste Linux in podnapisi res ne delujejo zato kadar sem kaj gledal sem gledal preko Samsung Blu-Ray playerja kateri tudi je en drek od Pleterjah saj počasi bo šel v smeti ker skoz težko kaj zagrabi da prebere.

MrStein ::

Imam KDL-50W829 pa podnapisi delajo OK, tudi šumniki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

debitel ::

Kar sem pa jaz opazil pa je, da se primerja dokaj ne enkaih stvari po ceni. Recimo sony KD65-XG9505 je 1400 Eur recimo v AT, teli panasonici, LGji in philipsi pa od 2400k naprej. Vsaj top izelki ki jih omenjate. Ni čist fer, glede na jurčka razlike se mi zdi.

P.S: furam starga samsunga, tko da ne navijam za nič, ker vem da je sammy zaspal.

Jh99 ::

Skyform - mene predvsem zanima, ali je res blooming tak opazen in motec pri sony xg9505? Tako pri sd, kot hd. Sem ga ze skoraj kupil, pa sem se tega zbal. Hvala ti.

outsid3r ::

Se moja izkusnja z nakupom izpred dobrega meseca. Sam sem najprej iskal televizor do 600€, ampak ko sem bil v trgovini postavljen pred vse mozne TVje, sem proracun kaj hitro povecal. Najprej sm gledal Philipsa 7304, cena mislim da je bila ravno okoli 600€, pa ko sem videl ostale TVje zraven, je bila razlika ocitna z npr Sonyem XF9005, pa naj poudarim, da sem popoln laik kar se tice TVjev in same slike. OLED mi je bil se vedno predrag, glede na razliko v sami sliki, verjetno tudi psihicna meja dat vec kot jurja za tv, meni bi bilo prevec. Nato sem v trgovini stestiral se Sony XG9505, in odlocitev je bila jasna. Dobil sem 55" za 999€ v Italiji, in se takoj odlocil za nakup. Po dobrem mesecu uporabe, bi se enkrat izbral isto v tem cenovnem rangu.
Glede bloominga je tudi mene skrbelo, ko sem gledal posnetke po netu, v zivo ni niti priblizno tako hudo kot na testih na youtubu, je opazen ampak meni dalec od motecega.

Senior Dev ::

Sam imam 65" Panasonic TX-65GZ2000E in naj povem da je operacijski sistem res češki. Neke remuxe mi ni predvajalo, ampak se nisem niti dosti sekiral ker mam gor Nvidia Shield. Malo češki Android, ampak zelo hiter in podpira sve vključno z 7.1.2 ko ti zvoki švigajo nad glavo ko pr norcih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

rs1975 ::

Za jurja EUR; TX-65GX820E ali Sony 65XG8096 ali se raje še malo stegnit do Sony-ja 65XF9005?

strukelj17 ::

Pozdravljeni.
Mi lahko kdo pomaga? Ima kdo katero od spodaj naštetih TV, oziroma lahko predlaga kaj vzeti?

Vse so nekje iste po specifikacijah, ceni, velikosti. Seveda pa bi rad dobil največ za teh 500€.

https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl-...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Torej TCL, Toshiba, Samsung, LG ali Philips?

Hvala vsem za kak odgovor.

andrej69 ::

rs1975 je izjavil:

Za jurja EUR; TX-65GX820E ali Sony 65XG8096 ali se raje še malo stegnit do Sony-ja 65XF9005?


Najkvalitetnejši je Sony XF9005, kot drugo izbiro pa bi ti priporočil Panasonic GX820, ali pa ta model Philipsa. Kot zadnjo izbiro pa Sony model XG8096.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

strukelj17 je izjavil:

Pozdravljeni.
Mi lahko kdo pomaga? Ima kdo katero od spodaj naštetih TV, oziroma lahko predlaga kaj vzeti?

Vse so nekje iste po specifikacijah, ceni, velikosti. Seveda pa bi rad dobil največ za teh 500€.

https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl-...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Torej TCL, Toshiba, Samsung, LG ali Philips?

Hvala vsem za kak odgovor.


Med temi bi ti priporočil Samsung model. Ali pa tale model Philipsa.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

strukelj17 ::

Hvala za odgovor.
Sam sicer nisem nek poznavalec TVjev, ampak mogoče sem premalo napisal kaj iščem. Predvidevam da iz vidika slike je najboljši res ta Philips katerega link si prilepil. Kaj pa sistemsko, se vseeno bolj splača vzeti ANDROID sistem ali ni drastičnih razlik.

Sicer bom TV uporabljal v kombinaciji z HDMI kablom in prenosnikom, in verjetno je to to.

andrej69 ::

strukelj17 je izjavil:

Hvala za odgovor.
Sam sicer nisem nek poznavalec TVjev, ampak mogoče sem premalo napisal kaj iščem. Predvidevam da iz vidika slike je najboljši res ta Philips katerega link si prilepil. Kaj pa sistemsko, se vseeno bolj splača vzeti ANDROID sistem ali ni drastičnih razlik.

Sicer bom TV uporabljal v kombinaciji z HDMI kablom in prenosnikom, in verjetno je to to.


Kar se tiče samih smart aplikacij in ostalega, je vsekakor Android najboljša izbira:) Toda moram te opozorit, da ta model Philipsa nima Android sistema. Kar pa se tiče kvalitete slike, pa sta res najbolj kvalitetna Samsung in tale model Philipsa. Toda, če boš gledal predvsem v mraku ali popolni temi, je nekoliko boljša izbira Samsung zaradi VA panela.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

rs1975 je izjavil:

Za jurja EUR; TX-65GX820E ali Sony 65XG8096 ali se raje še malo stegnit do Sony-ja 65XF9005?
Vsekakor je najbolj dodat še nekaj evrov za 65XF9005, na drugem mestu je Panasonic, na tretjem 65XG8096, in najslabši je predlagani Philips.
https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Za jurja EUR; TX-65GX820E ali Sony 65XG8096 ali se raje še malo stegnit do Sony-ja 65XF9005?
Vsekakor je najbolj dodat še nekaj evrov za 65XF9005, na drugem mestu je Panasonic, na tretjem 65XG8096, in najslabši je predlagani Philips.
https://www.displayspecifications.com/e...


Ti komaj čakaš, da jaz nekaj napišem, da lahko to demantiraš..:)) A nimaš kaj bolj pametnega počet v življenju..? Kar pa se tiče te strani, sem ti že stokrat napisal, da ta stran ni namenjena določanju kvalitete televizorja..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Za jurja EUR; TX-65GX820E ali Sony 65XG8096 ali se raje še malo stegnit do Sony-ja 65XF9005?
Vsekakor je najbolj dodat še nekaj evrov za 65XF9005, na drugem mestu je Panasonic, na tretjem 65XG8096, in najslabši je predlagani Philips.
https://www.displayspecifications.com/e...
Ti komaj čakaš, da jaz nekaj napišem, da lahko to demantiraš..:)) A nimaš kaj bolj pametnega počet v življenju..? Kar pa se tiče te strani, sem ti že stokrat napisal, da ta stran ni namenjena določanju kvalitete televizorja..!

Normalno, da bom demantiral tisto, kar je zavajanje in laž. Vem, da te moti ta stran, ki je neke vrste ogledalo, ki pokaže, kam sodi tvoj Philips. Žal se tisti, ki tu rabijo pomoč pri nakupu TVeja ne zavedajo pasti trgovcev, ki jim vsiljujete svojo robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

Joze_K ::

ali je smiselno kaj čakati z nakupom, je katero obdobje v letu, ko so cene najbolj optimalne - za 65 col?
npr. Sony XF9005 (1299€), XG9505 (1900€) - kar krepka razlika
kakšen koli OLED je vse preko 2000 €

vseeno tuhtam, da bi za obdobje nekaj let vzel 9005 model..
zdaj sicer pridejo ven pri Sonyju XH modeli.. a bo to pomenilo, da se bo dalo kaj boljše cene za Xg serijo dobiti

J

strukelj17 ::

Torej glede na to, da iščem TV za gledanje večinoma filmov, v popolni temi, in ubistvu za niti nič kaj drugega, je potem najboljša izbira --> https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
Mogoče še zadnje vprašanje. Kaj je razlika med modelom, ki sem dal link zgoraj in tem --> https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
Torej me UE55RU7172 in UE55RU7092.

andrej69 je izjavil:

strukelj17 je izjavil:

Hvala za odgovor.
Sam sicer nisem nek poznavalec TVjev, ampak mogoče sem premalo napisal kaj iščem. Predvidevam da iz vidika slike je najboljši res ta Philips katerega link si prilepil. Kaj pa sistemsko, se vseeno bolj splača vzeti ANDROID sistem ali ni drastičnih razlik.

Sicer bom TV uporabljal v kombinaciji z HDMI kablom in prenosnikom, in verjetno je to to.


Kar se tiče samih smart aplikacij in ostalega, je vsekakor Android najboljša izbira:) Toda moram te opozorit, da ta model Philipsa nima Android sistema. Kar pa se tiče kvalitete slike, pa sta res najbolj kvalitetna Samsung in tale model Philipsa. Toda, če boš gledal predvsem v mraku ali popolni temi, je nekoliko boljša izbira Samsung zaradi VA panela.

skyform ::

streki je izjavil:

Te popolnoma razumem,moji so še starejši (RS6), pa jih ne zamenjam tud če crknejo :))


:)) RS6 je videti pravi beast 8-)

neocodexx ::

webmaher je izjavil:


Je pa tako, da večina gledavcev sploh ne opazi neke hude razlike med tvjem za 700 ali pa 2700 ojrov, še posebno če gleda turške telenovelce pa razne pogovorne mizice, kjer bi bili top že katodni tvji :)


Saj s katodniki ni bilo kaj veliko narobe kar se tiče kvalitete slike:) ker smo takrat še vsi gledali samo nacionalne programe preko antene (ter mogoče malo nemške satelitske) še ne pomeni, da je bil TV kriv da je bila slika zanič:)

Prvi LCDji (tu ne štejem plazme ki so bile ok) so bili v marsikaterem pogledu celo korak nazaj od katodnikov, razen seveda tega da so fensi in majhni in oh. CRT gaming je sploh zelo zanimiva tema še danes, saj se ne sooča s problemi kot slabe črne, gibanje slike, input lag in scaling pa še kaj bi se najdlo.. To vse so novodobni problemi ki so prišli s predčasno tehnologijo LCD, prej jih ni bilo.

skyform ::

Jh99 je izjavil:

Skyform - mene predvsem zanima, ali je res blooming tak opazen in motec pri sony xg9505? Tako pri sd, kot hd. Sem ga ze skoraj kupil, pa sem se tega zbal. Hvala ti.


Mene osebno blooming zelo malo moti, najbolj sem ga opazil, ko sem delal direktno primerjavo z GZ950 OLED drugače pa je v SDR bistvu skoraj neopazen pri HDR in DV pa je odvisno od nastavitev. Če boš gledal z brightness na polno potem se bo zvečer zelo videl, npr skoraj kot na videjih od avforums ampak ne vem, če kdo gleda tako, ker ti oči skuri, če gledaš v čisti temi je pri HDR in DV brightness na 10-15 od 50 dovolj in potem se blooming vidi zelo malo, če pa gledaš pri lučeh pa se vidi še majn. Če si vajen na navadne LED TVje potem blooming sploh ne boš kaj dosti opazil, ker je toliko lepša, črna, uniformost panela in toliko bolj globoka slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

strukelj17 je izjavil:

Torej glede na to, da iščem TV za gledanje večinoma filmov, v popolni temi, in ubistvu za niti nič kaj drugega, je potem najboljša izbira --> https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
Mogoče še zadnje vprašanje. Kaj je razlika med modelom, ki sem dal link zgoraj in tem --> https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
Torej me UE55RU7172 in UE55RU7092.


Če bi res rad imel malo več od filmov, se splača nadgraditi na RU8000, razlike med 71xx in 8xxx si lahko ogledaš tukaj: https://www.rtings.com/tv/tools/compare... za razliko med 7092 in 7172 pa ne bi vedel; jaz bi serijo 7 spustil če si srednje zahteven uporabnik za nočno gledanje filmov bi se že splačalo vzeti 8000, je že kar razlika.

Tudi moj TV je nekje v rangu 8000 s približno isto svetilnostjo v SDR/HDR in če bi je bilo pol manj, kot je to modelih 7000, bi to tudi za zvečer bilo za mene preslabo, in to je samo ena od izboljšav ki jo dobiš z 8000. Veliko boljše gibanje slike, boljša uniformiranost in črne, 24p filmski način ki ga 7 nima, bolj odziven OS in še in še, popolnoma v vsakem pogledu je boljši in to je res nadgradnja ki jo občutiš, med 709x in 701x pa ni (ponavadi je razlika samo v stojalu, zvočnikih ipd.)

Serija 7 je zelo zelo budget oriented, manjka mu svetilnosti in HDR je popolnoma neuporaben. To ne bi nikoli predlagal če res misliš gledati filme ipd. To je TV za res nezahtevne uporabnike (poročila, pasivno gledanje). Daj malo več in vzemi vsaj 8000 ne bo ti žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

Senior Dev je izjavil:

Sam imam 65" Panasonic TX-65GZ2000E in naj povem da je operacijski sistem res češki. Neke remuxe mi ni predvajalo, ampak se nisem niti dosti sekiral ker mam gor Nvidia Shield. Malo češki Android, ampak zelo hiter in podpira sve vključno z 7.1.2 ko ti zvoki švigajo nad glavo ko pr norcih.


Res je, sploh na začetku sem bil malo šoknjen, ker sem vajen na android ampak s časoma se navadiš. Drugače pa, če ne bi poznal android pa sploh ne bi nič pogrešal, tako da spet odvisno. Folk, ki še ni imel in ni vajen na smart TV z OSjem mislim, da ne bo nič pogrešal pri My home screen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@strukelj17

Jaz bi ti raje priporočil tale nekoliko kvalitetnejši model.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Če pa še lahko primakneš nekaj več denarja, pa vsekakor katerega izmed teh dveh modelov:) Sicer ne vem koliko si pripravljen največ odšteti za televizor.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Senior Dev ()

Fritz ::

Bom še enkrat primaknil svoj lonček kot čisto običajen uporabnik, saj sem v zadnjih nekaj dneh izmenično gledal nekaj let starega LG 55UH650V in novega Sonya 55XF9005B. Pri tem upoštevajte, da moje življenje ni odvisno od TV-jev, ne spremljam vseh novosti okrog TV-jev in ne razločim vseh 16 milijonov barv 24-bitne barvne palete tako kot nekateri 8-)

Če bi še enkrat kupoval nov TV, bi vzel pol cenejšega Sonya, ki bi enako ali približno enako poganjal android aplikacije kot XF9005. Kar se same slike tiče, ta ni toliko boljša kot tista pri LG-ju, da bi opravičila toliko višjo ceno. Svetujem, da greste v trgovino in si ogledate te TV-je o katerih se tukaj pogovarjamo in dobro razmislite ali se res splača za nek TV dati 2x več kot za drugega.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

"Splača" se sigurno ne, ker ne boš nič zaslužil.>:D

Dražji tv kupiš, ker si ga pač lahko privoščiš.

Podobno, kot velja za velikost zaslona, ki je v bistvu relativna - odvisna od razdalje. Se usedeš en meter bližje in si v hipu prihranil razliko med 65" in 55" televizorjem.

Fritz ::

No, pa naj bo:"Ali je res smiselno..."

Privoščil bi si lahko tudi OLED vendar so verjetno med nami le redki takšni, ki imajo neomejene finance. In če imaš omejene, potem ni treba za vsako reč plačati 2x več.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

Nimaš neomejenih financ, ampak tudi rabiš ne vsega. In potem delaš pač kompromise, kot se ti najbolje zdi. Nekaterih stvari sploh ne kupiš, nekatere kupiš cenejše, nekatere dražje...

Recimo pralni stroj ne kupiš Miele za 1500 evrov, ampak Gorenje za 500 evrov. Sušilnega stroja pa sploh ne kupiš, z denarjem, ki si ga prihranil, pa kupiš 65" OLED namesto 55" LCD. Perilo bo še vedno čisto in suho (v športnem prenosu ali nadaljevanki boš pa tudi v bistvu enako užival).

Lahko tudi varčuješ na vsakem koraku - zbiraš vse kupone, imaš kartice od vsake večje trgovine, izkoriščaš vse popuste, pred nakupom vsake stvari prebereš pol interneta, da izbereš tisto, kar se najblj "splača" ....

Pač po želji (in zmožnostih), kar se ti zdi najbolje, pravila, ki bi veljalo za vse, tako ali tako ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
245 / 535
»»