» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
149 / 540
»»

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

Zanimam se za tale tv:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Vprašanje se glasi glede Dolby Vision, vem da ta model nima tega podprto, tudi model XE9005 nima to podprto, ima sicer letošnji model XF9005 samo je televizor 2.000 se pravi razlika je 700-800 eur sedaj pa me zanima, ker priznam da dolby vision ne razumem najbolje, kako bi lahko prišel do njega z tem tv-jem, kako gre ta stvar preko blu-raya, če je blu-ray sploh še aktualen tudi o tem nimam dosti pojma sem pa prebral nekje da je pač dolby vision tudi za blu-ray narejeno..mi lahko kdo pomaga glede tega?


Nemoreš. Dolby Vision je HDR format. Ta tv sicer podpira HDR, vendar ne Dolby Vision in prav tako nima dosti svetilnosti, da bi prišel do pravega HDR do efekta. Vem ker sem imel čisto isti tv, preden sem kupil manjši OLED. Če hočeš dolby vision, še boš moral stegnit do XE9305, ki je najsvetlejši Sony TV ali pa XF9005. Seveda so še blurayi aktualni, ampak rabiš potem še bluray player ali pa ps4/xbox one.

https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-6...

se pa že dobi xf9005 za 1900EUR pri nas, samo je boljše vzet OLED, boljša slika in boljši HDR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Klemzy17 ::

E to sem iskal EDI namreč kupil bom PS4, kaj to potem pomeni? Bom preko njega gledal lahko NetFlix z Dolby Vision al kako?

Stvar je v tem da sem bil že odločen in sem pisal tuki po forumu da ko bo 65 B8 na 2.000 eur ga grem kupit, ampak sem se premislil. Verjamem da je slika top in vse tako kot mora biti samo to je zame tv, ki ga treba preveč paziti, pisali smo tudi že o tem tukaj na tem forumu glede burn in pa image retention tudi če nekateri govorite da tega ni, ta stvar obstaja kolikor vidim po posnetkih in komentarjih tako da res na zadnje kar si želim je tv za 2.000 eur in da imam odtisek na ekranu od you tube se pravi burn in, tako da sem se premislil.

Ce pa pogledamo LCD je med njimi res mala razlika zato sem se odločil da dat za LCD 1.900 eur je bedarija, stari model XE 9005 prav tako ne podpira dolby vision tako da sem prišel do zaključka da za okol 1.000 eur tale model pomoje bo top zadeva, sam si ga imel kako se ti je obnesel, bi priporočil ta model? Malo mi napiši in pa tudi ce kupim ps4 kako je to povezano z Dolby Vision...

Lp,

leiito ::

Tivi mora podpirati Dolby Vision, da je torej dovolj zmogljiv, po svetilnosti, kontrastu.... in da ima proizvajalec licenco, so tudi taki brez.

Ta pojav je znan, verniki v burn in. Poznaš kak konkreten evidentiran primer burn ina? Že nekaj časa ga iščem, da bi sploh videl kako to zgleda, pa ga ne najdem.

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

E to sem iskal EDI namreč kupil bom PS4, kaj to potem pomeni? Bom preko njega gledal lahko NetFlix z Dolby Vision al kako?

Stvar je v tem da sem bil že odločen in sem pisal tuki po forumu da ko bo 65 B8 na 2.000 eur ga grem kupit, ampak sem se premislil. Verjamem da je slika top in vse tako kot mora biti samo to je zame tv, ki ga treba preveč paziti, pisali smo tudi že o tem tukaj na tem forumu glede burn in pa image retention tudi če nekateri govorite da tega ni, ta stvar obstaja kolikor vidim po posnetkih in komentarjih tako da res na zadnje kar si želim je tv za 2.000 eur in da imam odtisek na ekranu od you tube se pravi burn in, tako da sem se premislil.

Ce pa pogledamo LCD je med njimi res mala razlika zato sem se odločil da dat za LCD 1.900 eur je bedarija, stari model XE 9005 prav tako ne podpira dolby vision tako da sem prišel do zaključka da za okol 1.000 eur tale model pomoje bo top zadeva, sam si ga imel kako se ti je obnesel, bi priporočil ta model? Malo mi napiši in pa tudi ce kupim ps4 kako je to povezano z Dolby Vision...

Lp,


TV že pride z nameščenim netflixom in amazon prime ne rabiš ps4 za netflix. Tudi bolj "easy" je s pilotom od tvja, kot z joystickom od ps4 pilotirat. Če je kakšna vsebina v HDR, jo bo predvajalo v HDR, vendar ne v Dolby Vision, ampak v kakšnem HDR 10, HLG, HDR10+ itd, je polno HDR formatov. Potrebuješ TV s podporo Dolby Vision v primeru Sony-a(XE9305,9405, XF90, A1, A8F itd). TV je bil za moje pojme zelo dober, prešel sem z LGja in Samsunga in je bila slika res wow proti prejšnjim, črna je bila res črna, nisem še videl takšne črnine na navadnem LED TVju kot na tem Sonyu, tudi boljši black uniformity ima kot xe90,93,94. Barve so bile tudi lepo intenzivne, res super TV za takšen denar. Ampak sem imel en smešen problem, noben mi ni znal pojasnit zakaj so mi serije na netflixu (ne vse) utripale. Recimo sem gledal eno serijo, en kader je bil ok, ko se je kader spremenil pa je utripnilo kot da bi za sekundo dal kontrast in svetilnost do maximuma in kasneje spet nazaj na normalno. To mi je skoz delalo, edino je nehalo če sem dal sliko na dinamičen ali živi način, samo takrat so mi pa bile barve malo zgrešene. Drugače sem pa bil zadovoljen. Ko sem nabavil OLED sem še ps4 pro in sem igral tudi po celi dan v eno, sploh kakšen god of war, last of us, battlefield 1 kjer imaš statične HUD-e in ni bilo nikoli image retentiona, kaj šele burn ina. Tako da skrb za to je povsem odveč, dokler pustiš tv ko je ugasjen v standby oz pod napetostjo, da čisti ekran.

Klemzy17 ::

Aha razumem potem en bo z Dolby Vision nič, drugače ta model zelo pohvalijo, ok ti si imel manjšo težavo, ki bi ti jo morali pomoje na servisu zrihtati oz. zamenjati tv.

Kar se tiče LED ne kupim nič drugega kot Sony za to sem te vprašal glede tega in si mi odgovoril točno to kar sem upal. Se pravi na določenih segmentih prekaša tudi XE9005? Kaj pa je z svetilnostjo, ker si rekel da je bolj mala svetilnost?
Kar se pa tiče OLED jaz enostavno ne bom razkiral poglejta recimo:



Al pa tole:



Pač kar hočem povedat je da OLED je najboljši to verjamem samo moraš z njim res lepo delat drugače imaš lahko probleme pa tudi odvisno na kakšen panel naletiš. Berem predvsem komentarje pod you tube posnetki in ja verjetno se jih 100 ne zmišljuje in pišejo tako kot je. To je televizor predvsem za gledanje filmov, če gledaš novice alla CNN imaš potem lahko žgano notri ker je pač CNN napis stalno na istem mestu. Tudi pri igranju iger imaš lahko težave, ne rečem da imajo to vsi, mogoče sta vidva dva od mnogih ki težave nimajo, je pa tudi mnogo ljudi ki imajo težavo in saj pravim da dam 2.000 eur za tv pa da me potem nekaj zajebava...preveč riziko za moje pojme. Vem da je bilo o tem že veliko napisanega na forumu samo tako pač je trenutno...

Lp,

krepki ::

To so tv ji,ki so prižgani dan in noč na istem kanalu,ali tv ji ki so razstavljeni v trgovinah tudi pri nas v BB je bil en LG 55EG9A7V OLED TV,ki so ga potem odtranili z police in poslali na servis na čiščenje,vsaj tako je omenil trgovec.
Drugače pa tudi če se slučajno kaj pozna,če je statična slika se to počisti čez noč,ko je tv ugašnjen in v stanju pripravljenosti,ima pa tudi poseben program za čiščenje slike.

edi45 ::

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

tu si lahko pogledaš primerjavo med xe8596 in xe9005 in boš videl da kar se tiče black uniformity(uniformiranost ekrana, da ne prebija skoz svetloba) je boljša pri 8596. Ne me narobe zastopit, saj je svetel tv ampak še vedno daleč premalo za pravo HDR izkušnjo. Za pravo HDR izkušnjo bi mogli TVji dosegati okoli 4000 nitov svetilnosti, Samsung q9fn ima 1700 nitov in sony xe9305 1440 nitov. XE8596 doseže le 400 nitov v HDR. Malo je razlike med SDR in HDR pri takšnih nitih, ne pa pričakovat da bo čisto drugačna slika.

krepki je izjavil:

To so tv ji,ki so prižgani dan in noč na istem kanalu,ali tv ji ki so razstavljeni v trgovinah tudi pri nas v BB je bil en LG 55EG9A7V OLED TV,ki so ga potem odtranili z police in poslali na servis na čiščenje,vsaj tako je omenil trgovec.
Drugače pa tudi če se slučajno kaj pozna,če je statična slika se to počisti čez noč,ko je tv ugašnjen in v stanju pripravljenosti,ima pa tudi poseben program za čiščenje slike.


Ja, prve serije OLEDov so imele potencialne probleme z burn in ampak še to razstavni eksponati, kjer cele dneve gori en in isti program in ne počistijo slike in po možnosti še izklopijo iz elektrike čez noč. Zdaj pri 2018 panelih, pri vsakodnevni uporabi je pa skoraj nemogoče da bi ti zapeklo sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

bernikm ::

Pinarello je izjavil:

Glede na pricakovano zivljensko dobo TV-ja je smiselno kupiti televizor s 5 leti garancije, ce se ze gremo izdatkov v visini 1k/55 col in 2k/65 col.

Ce hocemo Philipsa primerjati s LG-jem in Samsungom, mu moramo obvezno pristeti ceno za dodatnih 3 leta garancije. Ko slednje storimo vidimo, da Philips sploh ni poceni.

In tu gor veckrat prebrano in reklamiran model LG SK8000, a ni bolje za isto ceno vzeti Samsunga Q6FN? Podatki kazejo da ja...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1


Jaz bi se s tem kar strinjal. Če gledamo ceno za 65inch LGC8 in pa konkurenco Philips 803 sta cenovno tam tam. Naj bi pa imel LG konec leta akcijo brezplačno podaljšanje garancije na 5 let, pri Philipsu so mi rekli da tega ne bodo imeli, pa tudi mislim da Philips sploh nikoli ni imel kakšnih akcij brezplačnega podaljšanja na 5 let kot ostali Samsung, LG ki so to že imeli. Zdaj če izhajamo da sta cenovno tam tam, pomeni 5 letna garancija dodatnih cca 250€ (BB) kar pomeni da je Philips za toliko dražji, ker bom moral pri njih garancijo dokupiti. Zdaj pa vprašanje ali se Philips toliko boljše prodaja kot ostali da ne rabijo dajati rakšnih in podobnih akcij, ali pa je dejansko toliko bolj narejen da v letih delovanja ne bo crknil ? Po pravici povedano ne verjamem ne eno ne drugo.....noja čeprav se mi ne žena zagrela sedaj za ambilight zaradi stene, tako da bo kot kaže 803 prevladal, pa upejmo da čim delj časa dela :-)

Pinarello ::

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si

krepki ::

Jaz garancije za Philips nisem dokupil,z dosedanjimi tremi tv ji nisem imel nobenih problemov za prvega sicer ne vem,ker sem ga prodal drugi bo star 7 let,tretji 5let in nikoli nobenih težav bili so pa vsi serije 7,za zadnjega oled pa bomo videli ali bo laufal ali bodo težave,zdaj po mesecu in pol ni nobenih problemov,kako bo naprej bomo videli.

edi45 ::

Samsung vem da je začel lani s to potezo, zaradi drastičnega upada prodaje. LGju pa tudi potem slabše kaže, kot v preteklih letih? Philips, Sony, Panasonic imajo vsi 2 leti.

leiito ::

Pinarello je izjavil:

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si


Prima, celo za nazaj kupljene do 1.1.2018 velja, za par dni sem ujel 5-letno garancijo, hvala bogu, če se slučajno slika zapeče na ekran, čeprav ga ful merkamo, žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.

krepki ::

leiito je izjavil:

Pinarello je izjavil:

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si


Prima, celo za nazaj kupljene do 1.1.2018 velja, za par dni sem ujel 5-letno garancijo, hvala bogu, če se slučajno slika zapeče na ekran, čeprav ga ful merkamo, žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.

Zdaj si pa vse povedal,kako verjameš v kakovost LGja,po eni strani ga ne moreš prehvalit po drugi strani pa ga ne upaš uporablat na polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

edi45 ::

leiito je izjavil:

Pinarello je izjavil:

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si


Prima, celo za nazaj kupljene do 1.1.2018 velja, za par dni sem ujel 5-letno garancijo, hvala bogu, če se slučajno slika zapeče na ekran, čeprav ga ful merkamo, žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.


HAHAHA, ne vem kdaj sem se nazadnje tak nasmejal.:))

Klemzy17 ::

Hahaha Leiito točno o tem sem ti govoril ko sva se z Edijem pogovarjala o Sony XE85 in pa OLED LG. Tako kot ti je krepki napisal, tv k ga maš je po kakovosti slike najboljši samo ga šparaš in delaš z njemu kot z svilo. To je to kar sem ti prej razlagal, pa da dam 2.000 eur za tv in da ga moram potem še pazit kaj bom gledal koliko časa in tako naprej, ni govora. Sam bi si želel da bi bilo drugače in da pač burn in nebi bil problem in bi tv res kupil sam nočem pa tv da ga bom mel debesedno v vrtcu pri sebi doma :D :D :D Seveda sedaj ko je pa 5 let garancije, če mi LG krije garanicjo kar koli se naredi na enkranu potem je pa to druga zgodba. samo mislim da samo rečejo tv nisi uporabljal primerno, konec zgodbe....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemzy17 ()

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

Hahaha Leiito točno o tem sem ti govoril ko sva se z Edijem pogovarjala o Sony XE85 in pa OLED LG. Tako kot ti je krepki napisal, tv k ga maš je po kakovosti slike najboljši samo ga šparaš in delaš z njemu kot z svilo. To je to kar sem ti prej razlagal, pa da dam 2.000 eur za tv in da ga moram potem še pazit kaj bom gledal koliko časa in tako naprej, ni govora. Sam bi si želel da bi bilo drugače in da pač burn in nebi bil problem in bi tv res kupil sam nočem pa tv da ga bom mel debesedno v vrtcu pri sebi doma :D :D :D Seveda sedaj ko je pa 5 let garancije, če mi LG krije garanicjo kar koli se naredi na enkranu potem je pa to druga zgodba. samo mislim da samo rečejo tv nisi uporabljal primerno, konec zgodbe....


čuden tip:)) jaz isto delam z mojim kot z vsemi prejšnjimi ga nič ne šparam, ampak nikoli ga ne izklopim iz elektrike da sliko čisti ko je ugašjen in vsake tolko krat ročno počistim sliko. In še je vedno kot prvi dan, ko sem ga kupil.

Klemzy17 ::

edi45 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Hahaha Leiito točno o tem sem ti govoril ko sva se z Edijem pogovarjala o Sony XE85 in pa OLED LG. Tako kot ti je krepki napisal, tv k ga maš je po kakovosti slike najboljši samo ga šparaš in delaš z njemu kot z svilo. To je to kar sem ti prej razlagal, pa da dam 2.000 eur za tv in da ga moram potem še pazit kaj bom gledal koliko časa in tako naprej, ni govora. Sam bi si želel da bi bilo drugače in da pač burn in nebi bil problem in bi tv res kupil sam nočem pa tv da ga bom mel debesedno v vrtcu pri sebi doma :D :D :D Seveda sedaj ko je pa 5 let garancije, če mi LG krije garanicjo kar koli se naredi na enkranu potem je pa to druga zgodba. samo mislim da samo rečejo tv nisi uporabljal primerno, konec zgodbe....


čuden tip:)) jaz isto delam z mojim kot z vsemi prejšnjimi ga nič ne šparam, ampak nikoli ga ne izklopim iz elektrike da sliko čisti ko je ugašjen in vsake tolko krat ročno počistim sliko. In še je vedno kot prvi dan, ko sem ga kupil.


Koliko časa ga že imaš? Je razlika kar velika proti XE85 verjetno?

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Hahaha Leiito točno o tem sem ti govoril ko sva se z Edijem pogovarjala o Sony XE85 in pa OLED LG. Tako kot ti je krepki napisal, tv k ga maš je po kakovosti slike najboljši samo ga šparaš in delaš z njemu kot z svilo. To je to kar sem ti prej razlagal, pa da dam 2.000 eur za tv in da ga moram potem še pazit kaj bom gledal koliko časa in tako naprej, ni govora. Sam bi si želel da bi bilo drugače in da pač burn in nebi bil problem in bi tv res kupil sam nočem pa tv da ga bom mel debesedno v vrtcu pri sebi doma :D :D :D Seveda sedaj ko je pa 5 let garancije, če mi LG krije garanicjo kar koli se naredi na enkranu potem je pa to druga zgodba. samo mislim da samo rečejo tv nisi uporabljal primerno, konec zgodbe....


čuden tip:)) jaz isto delam z mojim kot z vsemi prejšnjimi ga nič ne šparam, ampak nikoli ga ne izklopim iz elektrike da sliko čisti ko je ugašjen in vsake tolko krat ročno počistim sliko. In še je vedno kot prvi dan, ko sem ga kupil.


Koliko časa ga že imaš? Je razlika kar velika proti XE85 verjetno?


cca pol leta. Ja, je kar razlika, v barvah, v črnini, v sami kvaliteti slike, lepše predvaja 4k filme iz diska kot Sony. Ko boš kupil tv, obvezno namesti Kodi iz Google Store, saj ta prenaloženi playeri za filme so za en drek.

Klemzy17 ::

Ma sej to je da ne vem kaj bi sam z sabo stalno igram ping pong enkrat bi LED enkrat pa OLED. Če bo LED bo Sony sigurno če bo pa OLED pa LG ker Sony Oled je pač predrag sam sej pravim jaz bi kupil TV da ga ne merkam, ima da laufa 24 ur pa da ni nobenih problemov na njemu to se mi gre. Če bi LG res kril vse 5 let tudi če pride bo Burn ina potem ni panike samo mislim da ne krijejo vse...Res ne vem kaj bi, škoda ker je Oled že tolko časa zunaj raje bi videl da je tak tv 5.000 eur in bi rekel preprosto aha itq tok ne dam, gremo po sonija :D :D

andrej69 ::

Vimu media player.

https://www.vimu.tv/

mihaelo ::

Se za nakup televizorja splača počakati na črni petek 23.11.2018? Dajo ponavadi v tem času trgovci v akcijo samo kakšne TVje ki že tako ne grejo v prodajo in se jim nabirajo v skladišču ali je vmes tudi kakšen bolj kakovosten izdelek?

andrej69 ::

mihaelo je izjavil:

Se za nakup televizorja splača počakati na črni petek 23.11.2018? Dajo ponavadi v tem času trgovci v akcijo samo kakšne TVje ki že tako ne grejo v prodajo in se jim nabirajo v skladišču ali je vmes tudi kakšen bolj kakovosten izdelek?


V Sloveniji ravno ne boš dobil kakšnega konkretnega popusta za BF.. V tujini pa vsekakor..

aleksander85 ::

Klemzy17 je izjavil:

Ma sej to je da ne vem kaj bi sam z sabo stalno igram ping pong enkrat bi LED enkrat pa OLED. Če bo LED bo Sony sigurno če bo pa OLED pa LG ker Sony Oled je pač predrag sam sej pravim jaz bi kupil TV da ga ne merkam, ima da laufa 24 ur pa da ni nobenih problemov na njemu to se mi gre. Če bi LG res kril vse 5 let tudi če pride bo Burn ina potem ni panike samo mislim da ne krijejo vse...Res ne vem kaj bi, škoda ker je Oled že tolko časa zunaj raje bi videl da je tak tv 5.000 eur in bi rekel preprosto aha itq tok ne dam, gremo po sonija :D :D



Imam LG oled prižgan 6-7 ur na dan,uporabljan tudi kot monitor za pc in o burn inu ni ne duha ne sluha..Samo pri prvi seriji je bilo to možno pa še to je bilo zelo zelo redko..Ima varovala in se to ne more zgodit.Prav tako se tudi slika sama obnavlja ,ko se tv izklopi.Strah je odveč in lahko rečem samo,da je OLED od LGja fenomenalen in cenovno relativno dostopen.Ni primerjave z navadnim led.

klinker ::

leiito je izjavil:

žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.


Da sem tvoja zena, ti ta TV na glavi sesujem in vrzem z bajte ;(( mores bit res retard da kupis hud TV in se ga ne sme uporabljat :|

Klemzy17 ::

aleksander85 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Ma sej to je da ne vem kaj bi sam z sabo stalno igram ping pong enkrat bi LED enkrat pa OLED. Če bo LED bo Sony sigurno če bo pa OLED pa LG ker Sony Oled je pač predrag sam sej pravim jaz bi kupil TV da ga ne merkam, ima da laufa 24 ur pa da ni nobenih problemov na njemu to se mi gre. Če bi LG res kril vse 5 let tudi če pride bo Burn ina potem ni panike samo mislim da ne krijejo vse...Res ne vem kaj bi, škoda ker je Oled že tolko časa zunaj raje bi videl da je tak tv 5.000 eur in bi rekel preprosto aha itq tok ne dam, gremo po sonija :D :D



Imam LG oled prižgan 6-7 ur na dan,uporabljan tudi kot monitor za pc in o burn inu ni ne duha ne sluha..Samo pri prvi seriji je bilo to možno pa še to je bilo zelo zelo redko..Ima varovala in se to ne more zgodit.Prav tako se tudi slika sama obnavlja ,ko se tv izklopi.Strah je odveč in lahko rečem samo,da je OLED od LGja fenomenalen in cenovno relativno dostopen.Ni primerjave z navadnim led.


Odvisno kaj delaš z TV-jem, preberi si ta članek:

https://hothardware.com/news/lg-oled-tv...

Problem so kakšni logoti če gledaš poročila al pa ko igraš batelfield al pa cod in imaš tam mapo al pa kompas skos na enem in istem mestu....mislim da je tudi v 2018 še kar problem....

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

aleksander85 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Ma sej to je da ne vem kaj bi sam z sabo stalno igram ping pong enkrat bi LED enkrat pa OLED. Če bo LED bo Sony sigurno če bo pa OLED pa LG ker Sony Oled je pač predrag sam sej pravim jaz bi kupil TV da ga ne merkam, ima da laufa 24 ur pa da ni nobenih problemov na njemu to se mi gre. Če bi LG res kril vse 5 let tudi če pride bo Burn ina potem ni panike samo mislim da ne krijejo vse...Res ne vem kaj bi, škoda ker je Oled že tolko časa zunaj raje bi videl da je tak tv 5.000 eur in bi rekel preprosto aha itq tok ne dam, gremo po sonija :D :D



Imam LG oled prižgan 6-7 ur na dan,uporabljan tudi kot monitor za pc in o burn inu ni ne duha ne sluha..Samo pri prvi seriji je bilo to možno pa še to je bilo zelo zelo redko..Ima varovala in se to ne more zgodit.Prav tako se tudi slika sama obnavlja ,ko se tv izklopi.Strah je odveč in lahko rečem samo,da je OLED od LGja fenomenalen in cenovno relativno dostopen.Ni primerjave z navadnim led.


Odvisno kaj delaš z TV-jem, preberi si ta članek:

https://hothardware.com/news/lg-oled-tv...

Problem so kakšni logoti če gledaš poročila al pa ko igraš batelfield al pa cod in imaš tam mapo al pa kompas skos na enem in istem mestu....mislim da je tudi v 2018 še kar problem....


Ni res. Sem ti rekel da ni bilo nikoli nic od staticnega HUD-a. Dokler je tv pod standby ko ke ugasnjen ni straha. Ze pri 2016 OLEDIh ni blo straha, kaj sele pri 2018, ki imajo se dodatne izboljsave proti burn in-u. Tvoje skrbi so cisto odvec, ni to taksna obcutljiva zadeva kot si predstavljas.

Klemzy17 ::

edi45 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

aleksander85 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Ma sej to je da ne vem kaj bi sam z sabo stalno igram ping pong enkrat bi LED enkrat pa OLED. Če bo LED bo Sony sigurno če bo pa OLED pa LG ker Sony Oled je pač predrag sam sej pravim jaz bi kupil TV da ga ne merkam, ima da laufa 24 ur pa da ni nobenih problemov na njemu to se mi gre. Če bi LG res kril vse 5 let tudi če pride bo Burn ina potem ni panike samo mislim da ne krijejo vse...Res ne vem kaj bi, škoda ker je Oled že tolko časa zunaj raje bi videl da je tak tv 5.000 eur in bi rekel preprosto aha itq tok ne dam, gremo po sonija :D :D



Imam LG oled prižgan 6-7 ur na dan,uporabljan tudi kot monitor za pc in o burn inu ni ne duha ne sluha..Samo pri prvi seriji je bilo to možno pa še to je bilo zelo zelo redko..Ima varovala in se to ne more zgodit.Prav tako se tudi slika sama obnavlja ,ko se tv izklopi.Strah je odveč in lahko rečem samo,da je OLED od LGja fenomenalen in cenovno relativno dostopen.Ni primerjave z navadnim led.


Odvisno kaj delaš z TV-jem, preberi si ta članek:

https://hothardware.com/news/lg-oled-tv...

Problem so kakšni logoti če gledaš poročila al pa ko igraš batelfield al pa cod in imaš tam mapo al pa kompas skos na enem in istem mestu....mislim da je tudi v 2018 še kar problem....


Ni res. Sem ti rekel da ni bilo nikoli nic od staticnega HUD-a. Dokler je tv pod standby ko ke ugasnjen ni straha. Ze pri 2016 OLEDIh ni blo straha, kaj sele pri 2018, ki imajo se dodatne izboljsave proti burn in-u. Tvoje skrbi so cisto odvec, ni to taksna obcutljiva zadeva kot si predstavljas.


Hmm nvm zakaj potem drugi ne sam na slo forumih imajo probleme z OLEDi, nimajo usi probleme samo tisti ki pa jih imajo misliš da bi lagali da bi očrnili tehnologijo? Nekaj procentov že ne pa vsi, jih je pa kar veliko. Ker stvar je v tem da nekateri govorite da ni problema a pri garanciji nocejo o tem slišat nič, se pravi tukaj nekaj ne štima. Pač saj razumem Edi mogoče si imel srečo pri nakupu in TV dobro paziš samo niso vsi take sreče in tudi garancije jim ne upoštevajo...saj pravim stvar bom takoj kupil samo ta prodajalec ko je v big bangu al pa hearvy norman naj ob napakah na zaslonu upoštevajo garancijo pa ni problema ga grem jutri iskat oz ko pade na 2.000 eur :) :)

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

aleksander85 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Ma sej to je da ne vem kaj bi sam z sabo stalno igram ping pong enkrat bi LED enkrat pa OLED. Če bo LED bo Sony sigurno če bo pa OLED pa LG ker Sony Oled je pač predrag sam sej pravim jaz bi kupil TV da ga ne merkam, ima da laufa 24 ur pa da ni nobenih problemov na njemu to se mi gre. Če bi LG res kril vse 5 let tudi če pride bo Burn ina potem ni panike samo mislim da ne krijejo vse...Res ne vem kaj bi, škoda ker je Oled že tolko časa zunaj raje bi videl da je tak tv 5.000 eur in bi rekel preprosto aha itq tok ne dam, gremo po sonija :D :D



Imam LG oled prižgan 6-7 ur na dan,uporabljan tudi kot monitor za pc in o burn inu ni ne duha ne sluha..Samo pri prvi seriji je bilo to možno pa še to je bilo zelo zelo redko..Ima varovala in se to ne more zgodit.Prav tako se tudi slika sama obnavlja ,ko se tv izklopi.Strah je odveč in lahko rečem samo,da je OLED od LGja fenomenalen in cenovno relativno dostopen.Ni primerjave z navadnim led.


Odvisno kaj delaš z TV-jem, preberi si ta članek:

https://hothardware.com/news/lg-oled-tv...

Problem so kakšni logoti če gledaš poročila al pa ko igraš batelfield al pa cod in imaš tam mapo al pa kompas skos na enem in istem mestu....mislim da je tudi v 2018 še kar problem....


Ni res. Sem ti rekel da ni bilo nikoli nic od staticnega HUD-a. Dokler je tv pod standby ko ke ugasnjen ni straha. Ze pri 2016 OLEDIh ni blo straha, kaj sele pri 2018, ki imajo se dodatne izboljsave proti burn in-u. Tvoje skrbi so cisto odvec, ni to taksna obcutljiva zadeva kot si predstavljas.


Hmm nvm zakaj potem drugi ne sam na slo forumih imajo probleme z OLEDi, nimajo usi probleme samo tisti ki pa jih imajo misliš da bi lagali da bi očrnili tehnologijo? Nekaj procentov že ne pa vsi, jih je pa kar veliko. Ker stvar je v tem da nekateri govorite da ni problema a pri garanciji nocejo o tem slišat nič, se pravi tukaj nekaj ne štima. Pač saj razumem Edi mogoče si imel srečo pri nakupu in TV dobro paziš samo niso vsi take sreče in tudi garancije jim ne upoštevajo...saj pravim stvar bom takoj kupil samo ta prodajalec ko je v big bangu al pa hearvy norman naj ob napakah na zaslonu upoštevajo garancijo pa ni problema ga grem jutri iskat oz ko pade na 2.000 eur :) :)


Ce te je tak strah pa vzami dodatno kasko zavarovanje in ce res slucajno pride do cesa, ceprav je zelo mala verjetnost pri normalni uporabi, pac vrzes tv na tla da unicis ekran in neses nazaj.

leiito ::

Klemzy17 je izjavil:

Hahaha Leiito točno o tem sem ti govoril ko sva se z Edijem pogovarjala o Sony XE85 in pa OLED LG. Tako kot ti je krepki napisal, tv k ga maš je po kakovosti slike najboljši samo ga šparaš in delaš z njemu kot z svilo. To je to kar sem ti prej razlagal, pa da dam 2.000 eur za tv in da ga moram potem še pazit kaj bom gledal koliko časa in tako naprej, ni govora. Sam bi si želel da bi bilo drugače in da pač burn in nebi bil problem in bi tv res kupil sam nočem pa tv da ga bom mel debesedno v vrtcu pri sebi doma :D :D :D Seveda sedaj ko je pa 5 let garancije, če mi LG krije garanicjo kar koli se naredi na enkranu potem je pa to druga zgodba. samo mislim da samo rečejo tv nisi uporabljal primerno, konec zgodbe....


Je možno, da so ljudje tako brez radarja za sarkazem. Kako lahko resno verjameš, da bo kdorkoli pošiljal ženo in otroke k sosedom gledat televizijo, da se slučajno ne zapeče slike?

Prav šparal ga nisem nikoli, morda sem bil prvih nekaj dni malo bolj previden, kot si pač z vsako novo stvarjo, potem pa sploh nisem več razmišljal, vsak gleda kar hoče, kolikor hoče, skupaj z Apple TVjem se sam ugaša in prižiga, nikoli niti retencije slike nisem zaznal.

Kot sem sicer že parkrat omenil, sam sem z nakupom OLEDa odlašal več mesecev zaradi te burn in psihoze in psihoze zaradi domnevne variance panelov. Potem sem šel pa sam gledat na specializirane AV forume in nisem našel niti enega primera burn ina na modelih 2017, na 2016 jih je bilo nekaj res dokumentiranih, ampak je šlo vedno za posledico tako ekstremnih načinov gledanja. Predvsem pa so se takrat tv reviewerji, ki jim zaupam, Vincent Teoh, John Archer... že odzvali na psihozo in podali mnenje, da se tipičen uporabnik nima kaj bati burn ina. 2018 model ima pa itak še dodatne mehanizme.

Na modelih 2017 in 2018, kolikor je meni znano, nikomur še ni uspelo zapeči slike in že nekaj časa sumim, da je vsa ta burn in zgodba del propagande drugih proizvajalcev, psihološka vojna pač, če bi bil jaz npr. šef Samsung prodaje bi se pojavljale objave po forumih in na youtubu, da kakšen kažin je s temi OLEDi, to je pač del posla, ko si enkrat v takem zaostanku, kot je bil Samsung leta 2016 in lani, včasih udariš tudi pod pasom, naloga potrošnika je pa, da naredi domačo nalogo.

Enako je bilo na koncu z uniformiranostjo panela, dobil sem odličega in spet menim, da so taki praktično vsi in da gre za psihozo.iz enega in še tega mejnega primera na celem svetu se naplete zgodba o epidemiji, tako to pač gre.

Ko ravno pišem, naj poročam, da sem uspel zakurblat IPTV na C7, v app storu je nek app STB Emu, dobiš 7 dni free trial, izbereš IPTV providerja, zdaj jih je kot solate, tudi oni dajo par dni free trial in cene so precej padle, vse skupaj sicer ni posebej user friendly, ampak pogruntaš in dobiš vrhunsko sliko, 1080 in 50FPS npr. za Sky Sport, dobiš tisoče nekih programov, kjer je lahko tudi Showtime, HBO, jugo programi, ne poznam vsega, ker mene zanima samo šport, zraven vržejo pa še serije in filme in kolikor sem gledal ažurno uploadajo s torentov. Nič ni zatikanja, slika je odlična. Stane €2 mesečno ali €28 one time za STB Emu app in €15/mesec in potem padajoče, če plačaš za dlje za IPTV. 4K ni na voljo, še manj HDR, ampak je bolje kot streami, kakovost je taka kot najboljši 1080 streami, ampak ni zatikanja in samo klikneš. Seceda bi raje legalno sklenil naročnino, ampak iz Slovenije ne moreš.

bernikm ::

leiito je izjavil:

Pinarello je izjavil:

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si


Prima, celo za nazaj kupljene do 1.1.2018 velja, za par dni sem ujel 5-letno garancijo, hvala bogu, če se slučajno slika zapeče na ekran, čeprav ga ful merkamo, žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.


O tem sem govoril. In če naredimo sedaj primerjavo med cenama (v Sloveniji) za moje pojme med modeloma, ki sta si konkurenčna
- Philips 65OLED803 2650€
- LG 65C8 2550€
je LG že v štartu cenejši za 100€. +5 letna garancija ki je cca 250€, pridemo do zaključka da je trenutno LG ugodnejši za 350€, oziroma drugače povedano Philips dražji za 15%.

In kateri so sedaj argumenti (poleg Ambilighta ki ga hoče žena - oz če ga rabiš) da bi se odločil za nakup Philipsa ????
Sem pisal danes na Philips Slovenija če kaj razmišljajo o 5 letni garanciji kot jo ima konkurenca pa da vidimo kakšen bo njihov odgovor :-)

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

leiito je izjavil:

Pinarello je izjavil:

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si


Prima, celo za nazaj kupljene do 1.1.2018 velja, za par dni sem ujel 5-letno garancijo, hvala bogu, če se slučajno slika zapeče na ekran, čeprav ga ful merkamo, žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.


O tem sem govoril. In če naredimo sedaj primerjavo med cenama (v Sloveniji) za moje pojme med modeloma, ki sta si konkurenčna
- Philips 65OLED803 2650€
- LG 65C8 2550€
je LG že v štartu cenejši za 100€. +5 letna garancija ki je cca 250€, pridemo do zaključka da je trenutno LG ugodnejši za 350€, oziroma drugače povedano Philips dražji za 15%.

In kateri so sedaj argumenti (poleg Ambilighta ki ga hoče žena - oz če ga rabiš) da bi se odločil za nakup Philipsa ????
Sem pisal danes na Philips Slovenija če kaj razmišljajo o 5 letni garanciji kot jo ima konkurenca pa da vidimo kakšen bo njihov odgovor :-)


Predvsem boljše procesiranje slike:) Predvsem prikaz vsebin nižjih ločljivosti z vključeno opcijo Perfect Natural Reality..

kingsix ::

pa kaj komplicirate...3/4 pa vas ne vidi razlike med TVjem za 500€ in tistim za 1500€, če nimate postavljenega enega polek drugega. Pa še takrat bi se čohali po glavi kje je razlika.

bernikm ::

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

leiito je izjavil:

Pinarello je izjavil:

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si


Prima, celo za nazaj kupljene do 1.1.2018 velja, za par dni sem ujel 5-letno garancijo, hvala bogu, če se slučajno slika zapeče na ekran, čeprav ga ful merkamo, žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.


O tem sem govoril. In če naredimo sedaj primerjavo med cenama (v Sloveniji) za moje pojme med modeloma, ki sta si konkurenčna
- Philips 65OLED803 2650€
- LG 65C8 2550€
je LG že v štartu cenejši za 100€. +5 letna garancija ki je cca 250€, pridemo do zaključka da je trenutno LG ugodnejši za 350€, oziroma drugače povedano Philips dražji za 15%.

In kateri so sedaj argumenti (poleg Ambilighta ki ga hoče žena - oz če ga rabiš) da bi se odločil za nakup Philipsa ????
Sem pisal danes na Philips Slovenija če kaj razmišljajo o 5 letni garanciji kot jo ima konkurenca pa da vidimo kakšen bo njihov odgovor :-)


Predvsem boljše procesiranje slike:) Predvsem prikaz vsebin nižjih ločljivosti z vključeno opcijo Perfect Natural Reality..


Se pravi v praksi to pomeni da pri gledanju SD in HD vsebin preko Telekom BOX-a bo lepša slika na Philipsu kot LG ?

Klemzy17 ::

kingsix je izjavil:

pa kaj komplicirate...3/4 pa vas ne vidi razlike med TVjem za 500€ in tistim za 1500€, če nimate postavljenega enega polek drugega. Pa še takrat bi se čohali po glavi kje je razlika.


To maš prav samo med OLED pa LED je baje pa razlika kar očitna....

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

leiito je izjavil:

Pinarello je izjavil:

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si


Prima, celo za nazaj kupljene do 1.1.2018 velja, za par dni sem ujel 5-letno garancijo, hvala bogu, če se slučajno slika zapeče na ekran, čeprav ga ful merkamo, žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.


O tem sem govoril. In če naredimo sedaj primerjavo med cenama (v Sloveniji) za moje pojme med modeloma, ki sta si konkurenčna
- Philips 65OLED803 2650€
- LG 65C8 2550€
je LG že v štartu cenejši za 100€. +5 letna garancija ki je cca 250€, pridemo do zaključka da je trenutno LG ugodnejši za 350€, oziroma drugače povedano Philips dražji za 15%.

In kateri so sedaj argumenti (poleg Ambilighta ki ga hoče žena - oz če ga rabiš) da bi se odločil za nakup Philipsa ????
Sem pisal danes na Philips Slovenija če kaj razmišljajo o 5 letni garanciji kot jo ima konkurenca pa da vidimo kakšen bo njihov odgovor :-)


Predvsem boljše procesiranje slike:) Predvsem prikaz vsebin nižjih ločljivosti z vključeno opcijo Perfect Natural Reality..


Se pravi v praksi to pomeni da pri gledanju SD in HD vsebin preko Telekom BOX-a bo lepša slika na Philipsu kot LG ?


Vsekakor..

bernikm ::

OK hvala, se pravi je to že dober argument. Čakam še odgovor Philipsa glede 5-letne garancije, mislim da bi se lahko 'stegnili' in dali ven kako akcijo za nas potrošnike ...

bbobst ::

leiito je izjavil:

Te trditve nimajo smisla, vsi kompetentni deležniki navajajo webOS kot daleč najboljši OS za tivije in skupaj s Samsungovim Tizen edini spodoben, čisto vsak test Sonyja ali Philipsa je kritičen do androida, nazadnje ravno pri modelih 803, 873. Philips ima morda druge prednosti, android je pa gotovo šibka točka in konec koncev, ti vedno tolažiš uporabnike, da bo v roku enega leta prišel update, ki bo vse to odpravil.

Res je sicer, da bo imel povprečen uporabnik malo stika z OSom same televizije, večinoma bo upravljal z napravo prek Apple TV, android boxa, česarkoli pač, ampak pri Philipsu reviewerji navajajo, da se jim televizor random ugaša, trikrat med ogledom enega filma je poročal ocenjevalec na trustedreviews, to pa že utegne biti za koga moteče, za koga drugega, če je bolj trpežne sorte, pa morda ne, se pač med filmom 3x ugasne, ni konec sveta, pritisneš na gumb, počakaš tistih par minut, da se to vse spet zakurbla, šw parkrat klikneš, še malo počakaš in si že nazaj v filmu.

Da bi se ugašal med filmom pa res ne vem , kdo bi to požrl!

engase ::

KD-49XE7096

55UK6400

Kateri od teh dveh je boljši? Obstaja še kakšna boljša opcija v tem cenovnem razredu? Gledalo se bo večinoma filme in pa šport.
Ima kdo izkušnje s to trgovino?

Hvala za pomoč.

leiito ::

bernikm je izjavil:

leiito je izjavil:

Pinarello je izjavil:

Od danes dalje ima LG 5 let garancije, prav tako Samsung.

LG
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

Samsung
http://samsung5letgarancije.si


Prima, celo za nazaj kupljene do 1.1.2018 velja, za par dni sem ujel 5-letno garancijo, hvala bogu, če se slučajno slika zapeče na ekran, čeprav ga ful merkamo, žena in otroci npr. ga v moji odsotnosti sploh ne smejo gledat, bolje da se malo ponižajo in grejo k sosedu gledat, če mene ni, kot da se kaj zapeče.


O tem sem govoril. In če naredimo sedaj primerjavo med cenama (v Sloveniji) za moje pojme med modeloma, ki sta si konkurenčna
- Philips 65OLED803 2650€
- LG 65C8 2550€
je LG že v štartu cenejši za 100€. +5 letna garancija ki je cca 250€, pridemo do zaključka da je trenutno LG ugodnejši za 350€, oziroma drugače povedano Philips dražji za 15%.

In kateri so sedaj argumenti (poleg Ambilighta ki ga hoče žena - oz če ga rabiš) da bi se odločil za nakup Philipsa ????
Sem pisal danes na Philips Slovenija če kaj razmišljajo o 5 letni garanciji kot jo ima konkurenca pa da vidimo kakšen bo njihov odgovor :-)


Razlike v upscalingu so minorne. Če že, sta najboljša Sony in Panasonic, ampak ne boš menda gledal SD vsebin na 65” OLEDu, leta 2018 ni več potrebe, ampak recimo, da bi jih, te razlike so reda velikosti, da moraš still shot narest in side by side primerjat kako se v določenih prizorih določen objekt na zaslonu malenkost bolje vidi. To je vredno mogoče €5 pa še to za res ultra ostre oči.

Dva pomembna argumenta za LG sta:
1. webOS, perfekten tivi OS, estetski, funkcionalen, zanesljiv, vsa stroka je izredno kritična do androida, vsak test tivijev z androidom izpostavi to kot šibkost.
2. Dolby Vision: sliko je težko z besedami opisat, ampak DV je res, da čeljusti padajo, nič se ne približa impactu DVja, noben drug HDR format, pejt na Netflx, zakurbli Marco Polo, glej in uživaj, žena bo navdušena. Ambilight je za otroke, noben AV entuziast tega ne uporablja oz. uporablja samo za bias lighting, zakaj ne, je pojasnil Vincent Teoh, ko je revidiral 803/873.

andrej69 ::

engase je izjavil:

KD-49XE7096

55UK6400

Kateri od teh dveh je boljši? Obstaja še kakšna boljša opcija v tem cenovnem razredu? Gledalo se bo večinoma filme in pa šport.
Ima kdo izkušnje s to trgovino?

Hvala za pomoč.


Jaz bi ti priporočil tale kvalitetnejši model Philipsa:)

https://www.ceneje.si/Izdelek/9583964/a...

Kar pa se tiče velikosti 55" pa katerega izmed teh dveh modelov.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9707336/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9447194/a...

bernikm ::

Danes grem do staršev priklopit 65PUS7303. Poročam kakšne so ugotovitve, mislim pa da za ta denar je to best-buy :-)

engase ::

Še kdo poleg Amdreja priporoča Philips bolj kot LG/Sony?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krepki ()

Konlov ::

A Dolby Vision pride tudi po siol TV?

Ganon ::

Kaj ponuja konkurenca v primerjavi s Sonyjevim KD-65XF9005B? Mika me, zelo.

leiito ::

Konlov je izjavil:

A Dolby Vision pride tudi po siol TV?


Ne verjamem. Dolby Vision je na Netflixu, iTunes, X Box, top BluRay playerji npr. Oppo, program v živo, če je HDR, je pa tipično v HLG formatu, BBC npr. je tako prenašal cel World Cup v nogometu.

leiito ::

Razlika je v tem, da je Dolby Vision edini HDR format z dinamičnimi metapodatki, da je HDR specifičen za vsako sceno, ne za cel film kot pri statičnem HDRju. Z izjemo Samsunga so najboljši proizvajalci licencirani za Dolby Vision, Samsung dela pa svoj HDR z dinamičnimi metapodatki, HDR10+, ampak v tem formatu ni še ničesar.

andrej69 ::

Ganon je izjavil:

Kaj ponuja konkurenca v primerjavi s Sonyjevim KD-65XF9005B? Mika me, zelo.


Ne vem, če se ti ta trenutek izplača vzet ta model.. V tem rangu sta še ta model Samsunga in Philipsa.
https://geizhals.at/samsung-gq65q8dn-a1...

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...


Ali pa za nekaj malega več denarja že OLED:)
https://geizhals.at/philips-65oled873-a...
https://geizhals.at/lg-electronics-oled...
https://geizhals.at/lg-electronics-oled...

Ganon ::

andrej69 je izjavil:

Ne vem, če se ti ta trenutek izplača vzet ta model..


Zakaj ne? Je kaj drugega na obzorju? OLED, kolikor vem, ni priporočljiv za igranje iger (burn-in).

andrej69 ::

Ganon je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ne vem, če se ti ta trenutek izplača vzet ta model..


Zakaj ne? Je kaj drugega na obzorju? OLED, kolikor vem, ni priporočljiv za igranje iger (burn-in).


Nimaš nikakršnega straha za igranje iger na OLEDU:))

Ganon ::

Kaj si mislil s tem, da se ta trenutek ne izplača nakup XF90?
««
149 / 540
»»