» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
78 / 536
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

mgermo je izjavil:

Andrej, s temi slikami se smešiš.

Točno tako. Iz teh slik se ne da popolnoma nič videt, kaj je boljše in kaj slabše. Poleg tega pa vedno lahko vsako sliko tako posnameš, in prilagodiš, kot ti ustreza v svoje propagandne namene, kar je tudi Andrejev namen.


Nehaj že pisat neumnosti, kajti nič ni prirejeno:))))

bbobst ::

kumite je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Hulio je izjavil:

Zanima me kaj predlagate, iščem budget tv do 700€, ker je sedežna 5m od stene bom vzel 55". Važno mi je da bo tv deloval preko synology-ja, kar pa potrebuje LAN in mal bol zmogljivejši procesor, da se posnetki predvajajo tekoče.
Zdej za moj budget sem našel tele tri tv-je. Pri philipsu piše da ima quad core in predvidevam da imata samsunga prav tako. Glede kvalitete nisem nekaj občutljiv, rad bi našel samo "best bang for buck". Kakšna so vaša mnenja? Hvala

SAMSUNG UE55MU6172
SAMSUNG UE55MU6122
PHILIPS 55PUS6412


Jaz ti priporočam Philips model:)

kumite je izjavil:

Dober vecer, zanima me vase strokovno mnenje glede dolocenega modela SAMSUNG LED TV UE55MU6402UXX in ali mi priporocate kaksen drugi TV ? Hvala za vase odgovre in mnenje.



Priporočam ti Philips model 6482 ali 6412, ki ju dobiš nekje za enako ceno.


Hvala za mnenje, samo me zanima zakaj ste predlagali samo Philipsa ? Kaj mislite o Sony TV ? Malo sem laik v tem znanju glede TV-jev, zato ce ni odvec bi vas prosil vsaj majhno razlago zakaj naj se odlocim za Philips in ne druge znamke ? Hvala za vas trud.


Če prodajaš Philps, predlagaš Philips.

andrej69 je izjavil:

Lg model SJ850



Philips model 7502.



Oba na tovarniških nastavitvah.

Se pravi da je bolši TV tisti, ki ima lepšo sliko na tovarniških nastavitvah?
Bog pomagaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Pa zakaj ne dojameš , da pri različnih proizvajalcih ne moreš primerjat index kakovosti slike:))Kajti vsak proizvajalec si tolmači po svoje te številke..! Lahko primerjaš edino med enakim proizvajalcem..Sicer pa sem prilepil popolnoma realne slike, kjer se lahko primerja kakovost slike, kjer te številke sploh niso pomembne..

Pa zakaj ti ne dojameš, da je indeks kakovosti različnih proizvajalcev namenjen kupcem, da si na preprost način dobijo predstavo o določenem TVeju. Razumem, da lahko pride do manjšega odstopanja med različnimi proizvajalci, mogoče za 100, največ 200. Nikakor pa ne moreš trdit, da je TV z 900 PPI boljši od tistega, ki ima naprimer 1600, pa ne glede na to ali ima vgrajen RGB, ali RGBW panel.

PARTyZAN ::

Na andrejevih fotografijah glejte napis s ceno. Pri prvi je ozadje belo, pri tretji je ozadje rumeno. Iz tega lahko sklepaš, da je na fotografijah različno nastavljen white balance, in so primerjave barv brezpredmetne. Tudi exposure nam ni znan, tako da slika lahko da ni "skurjena" v živo.

Da bi bile fotografije približno merodajne bi moral fotografirat z _ENAKIMI_ ročnimi nastavitvami (zaslonka, zaklop in belina) idelano na identičnem mestu oba modela televizorjev (zaradi luči).

Zato andrej se smešiš. Pojma nimaš.

andrej69 ::

PARTyZAN je izjavil:

Na andrejevih fotografijah glejte napis s ceno. Pri prvi je ozadje belo, pri tretji je ozadje rumeno. Iz tega lahko sklepaš, da je na fotografijah različno nastavljen white balance, in so primerjave barv brezpredmetne. Tudi exposure nam ni znan, tako da slika lahko da ni "skurjena" v živo.

Da bi bile fotografije približno merodajne bi moral fotografirat z _ENAKIMI_ ročnimi nastavitvami (zaslonka, zaklop in belina) idelano na identičnem mestu oba modela televizorjev (zaradi luči).

Zato andrej se smešiš. Pojma nimaš.


Kot prvo se ti smešiš in ostali, kateri sploh ne veste kaj dosti kar se tiče tv tehnologije:)Kot drugo, pa ne obsojaj nekoga, če ne veš kar se tiče nastavitev i ostalih stvari..

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Pa zakaj ne dojameš , da pri različnih proizvajalcih ne moreš primerjat index kakovosti slike:))Kajti vsak proizvajalec si tolmači po svoje te številke..! Lahko primerjaš edino med enakim proizvajalcem..Sicer pa sem prilepil popolnoma realne slike, kjer se lahko primerja kakovost slike, kjer te številke sploh niso pomembne..

Pa zakaj ti ne dojameš, da je indeks kakovosti različnih proizvajalcev namenjen kupcem, da si na preprost način dobijo predstavo o določenem TVeju. Razumem, da lahko pride do manjšega odstopanja med različnimi proizvajalci, mogoče za 100, največ 200. Nikakor pa ne moreš trdit, da je TV z 900 PPI boljši od tistega, ki ima naprimer 1600, pa ne glede na to ali ima vgrajen RGB, ali RGBW panel.


Ali sploh veš o čem govoriš..? Ali si kdaj nastavljal kakšen televizor, si si šel v živo pogledat kakšen televizor itd..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Vidim, da imate tukaj nekateri velike težave kar se tiče poznavanja televizorjev:) Tako, da se res nima smisla pogovarjat okoli teh stvari..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Pa zakaj ne dojameš , da pri različnih proizvajalcih ne moreš primerjat index kakovosti slike:))Kajti vsak proizvajalec si tolmači po svoje te številke..! Lahko primerjaš edino med enakim proizvajalcem..Sicer pa sem prilepil popolnoma realne slike, kjer se lahko primerja kakovost slike, kjer te številke sploh niso pomembne..

Pa zakaj ti ne dojameš, da je indeks kakovosti različnih proizvajalcev namenjen kupcem, da si na preprost način dobijo predstavo o določenem TVeju. Razumem, da lahko pride do manjšega odstopanja med različnimi proizvajalci, mogoče za 100, največ 200. Nikakor pa ne moreš trdit, da je TV z 900 PPI boljši od tistega, ki ima naprimer 1600, pa ne glede na to ali ima vgrajen RGB, ali RGBW panel.


Tukaj si preberi..
PQI, PMI and Hz

Some TVs have additional image processing technology built in, which helps to give you a smooth, stable image. Because of this, the manufacturers may use a different measurement system – designed to give you an idea of the full picture quality.

Each TV is given a number that takes into account factors like the how high the resolution is, colour, brightness, contrast, motion, noise reduction, screen panel and backlight refresh rate and immersivity – the higher the number, the better the picture quality.

These measurements differ by manufacturer, the main ones are:

PQI (Samsung) – ranges from 100-2400

PMI (LG) – ranges from 1000-2300

Hz (LG and Sony) – ranges from 100-1300

Because the manufacturers use different criteria and calculations to work out these numbers, they’re not directly comparable. Instead they allow you to easily compare picture quality across the whole of the manufacturer’s range.

For example, a 100 score on the Samsung PQI scale doesn’t mean the picture will be bad – instead it means the TV sits at the lower end of the Samsung range, and may lack some of the picture enhancing features a TV that scores 2400 has.

PARTyZAN ::

andrej69 je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Na andrejevih fotografijah glejte napis s ceno. Pri prvi je ozadje belo, pri tretji je ozadje rumeno. Iz tega lahko sklepaš, da je na fotografijah različno nastavljen white balance, in so primerjave barv brezpredmetne. Tudi exposure nam ni znan, tako da slika lahko da ni "skurjena" v živo.

Da bi bile fotografije približno merodajne bi moral fotografirat z _ENAKIMI_ ročnimi nastavitvami (zaslonka, zaklop in belina) idelano na identičnem mestu oba modela televizorjev (zaradi luči).

Zato andrej se smešiš. Pojma nimaš.


Kot prvo se ti smešiš in ostali, kateri sploh ne veste kaj dosti kar se tiče tv tehnologije:)Kot drugo, pa ne obsojaj nekoga, če ne veš kar se tiče nastavitev i ostalih stvari..


Boš svojo blodnjo podkrepil s kakšnimi dejstvi, ali se spet sklicuješ na svojo avtoriteto?

andrej69 ::

PARTyZAN je izjavil:

andrej69 je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Na andrejevih fotografijah glejte napis s ceno. Pri prvi je ozadje belo, pri tretji je ozadje rumeno. Iz tega lahko sklepaš, da je na fotografijah različno nastavljen white balance, in so primerjave barv brezpredmetne. Tudi exposure nam ni znan, tako da slika lahko da ni "skurjena" v živo.

Da bi bile fotografije približno merodajne bi moral fotografirat z _ENAKIMI_ ročnimi nastavitvami (zaslonka, zaklop in belina) idelano na identičnem mestu oba modela televizorjev (zaradi luči).

Zato andrej se smešiš. Pojma nimaš.


Kot prvo se ti smešiš in ostali, kateri sploh ne veste kaj dosti kar se tiče tv tehnologije:)Kot drugo, pa ne obsojaj nekoga, če ne veš kar se tiče nastavitev i ostalih stvari..


Boš svojo blodnjo podkrepil s kakšnimi dejstvi, ali se spet sklicuješ na svojo avtoriteto?


Ti moraš dokazat, da so tvoje trditve pravilne..! Jaz ne rabim nič dokazovat..;) Čeprav jaz dajem vse dokaze za razliko od vas, ki tukaj samo pametujete:))Bolje bi vam bilo izkoristit ta čas, za kaj bolj koristnega..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

PARTyZAN ::

Aha, torej se sklicuješ na svojo avtoriteto. Ta mimogrede, ni vredna nič. Naj ti še enkrat pokažem zakaj so tvoje fotografije zavajujoče:

PARTyZAN je izjavil:

andrej69 je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Fotografiranje zaslonov brez uporabe ročnih nastavitev (predvsem white balance) je brezpredmetno, ker bo avtomatika v fotoaparatu oz. telefonu prilagodila barve glede na razmere.


Saj je nastavljeno tako kot treba brez skrbi..;)


Ne, ni. Ne da se mi pokazat na vseh fotografijah, na eni bo dovolj. Za primer, če vzamem tvojo prvo fotografijo, in za WB uporabim desni napis s ceno TVja:




Torej za ambient v katerem je, je slika prehladna.


Ti ne dajaš dokazov, samo vrtiš svojo Philips lajno.

andrej69 ::

@PARTyZAN
Saj, če ti kaj ne odgovarja se lahko umakneš iz tega foruma:))Nihče te ne sili, da moraš tukaj preživljat izgubljen čas...;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

mgermo ::

Andrej, enako velja zate.

p.s.: Ko te nekdo demantira, mu poveš naj odide. Sila profesionalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

andrej69 ::

Takole bom napisal.Moja narava službe in poslanstvo je, da svetujem in pomagam ljudem okoli nakupa televizorja..Vaše poslanstvo pa je demantiranje mojih priporočil in nasvetov , in seveda provociranje na vsakem koraku:))Kaj koristnega pa tako ni od vas..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Vidim, da imate tukaj nekateri velike težave kar se tiče poznavanja televizorjev:) Tako, da se res nima smisla pogovarjat okoli teh stvari..

Tudi jaz imam tak občutek. Za sebe lahko povem, da sem se vso svojo delovno dobo ukvarjal z njimi: 35 let, povprečno 5 TVejev na dan, ki jim je bilo ponovno treba vdihnit dušo.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vidim, da imate tukaj nekateri velike težave kar se tiče poznavanja televizorjev:) Tako, da se res nima smisla pogovarjat okoli teh stvari..

Tudi jaz imam tak občutek. Za sebe lahko povem, da sem se vso svojo delovno dobo ukvarjal z njimi: 35 let, povprečno 5 TVejev na dan, ki jim je bilo ponovno treba vdihnit dušo.


Tudi jaz:))Toda tebe je v današnjih časih povozil čas, kar se tiče tv tehnologije..Tako, da se boš moral kar potrudit, da zopet osvojiš današnjo tv tehnologijo..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

PARTyZAN ::

Na podlagi tvojih "prispevkov" po različnih slovenskih in hrvaških forumih ne rabiš prav dosti možganskih celic, da ugotoviš, da lažeš. Tvoje poslanstvo je prodat čim več Philipsov.

Naše poslanstvo pa je, da ostale uporabnike svarimo pred nateguni kot si ti.

andrej69 ::

PARTyZAN je izjavil:

Na podlagi tvojih "prispevkov" po različnih slovenskih in hrvaških forumih ne rabiš prav dosti možganskih celic, da ugotoviš, da lažeš. Tvoje poslanstvo je prodat čim več Philipsov.

Naše poslanstvo pa je, da ostale uporabnike svarimo pred nateguni kot si ti.


Sedaj se pa malo umiri, in začni pisat stvari katere bodo imele smisel:);)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Ramlo ::

Bi bilo zanimivo nardit anketo top 5 tvjev do nekje 1000€, to je najbol pogost nakup po mojem. Pa, da bi bilo realno Na novo prijavljeni ne bi šteli, seveda po izkušnjah videniga ne po YT reviewih.

Ramlo ::

Bi bilo zanimivo nardit anketo top 5 tvjev do nekje 1000€, to je najbol pogost nakup po mojem. Pa, da bi bilo realno Na novo prijavljeni ne bi šteli, seveda po izkušnjah videniga ne po YT reviewih.

Joze_K ::

ja, lestvice bi morale biti 50", 55", 65" in 75"
kjer bi lahko oddal na posamezno lestvico po en glas.. in potlej vrstni red... vsake toliko osvežitev novih TVjev...
to bi bilo bolj uporabno od sedanjega kreganja kteri komu pripada...
samo mislim, da S-T nima te opcije

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vidim, da imate tukaj nekateri velike težave kar se tiče poznavanja televizorjev:) Tako, da se res nima smisla pogovarjat okoli teh stvari..

Tudi jaz imam tak občutek. Za sebe lahko povem, da sem se vso svojo delovno dobo ukvarjal z njimi: 35 let, povprečno 5 TVejev na dan, ki jim je bilo ponovno treba vdihnit dušo.

Tudi jaz:))Toda tebe je v današnjih časih povozil čas, kar se tiče tv tehnologije..Tako, da se boš moral kar potrudit, da zopet osvojiš današnjo tv tehnologijo..

Tisto, kar sem jaz počel, ko je bilo vedno potrebno zamenjati samo tisti element, ki je bil defekten, in tisto, kar si ti počel, ko si menjal kompletne plošče, in si bil neke vrste menjalničar, se ne more nikakor primerjati. Poleg tega si pa še po parih letih scagal in prešel med trgovce. Tako, da vprašanje koga je preje povozil čas.

V tem članku, ki si ga prilepil, je zapisanih polno nepravilnosti, ki bi jih ti kot kao strokovnjak moral takoj zapazit:

PQI, PMI and Hz
Some TVs have additional image processing technology built in, which helps to give you a smooth, stable image. Because of this, the manufacturers may use a different measurement system – designed to give you an idea of the full picture quality.
Each TV is given a number that takes into account factors like the how high the resolution is, colour, brightness, contrast, motion, noise reduction, screen panel and backlight refresh rate and immersivity – the higher the number, the better the picture quality.
These measurements differ by manufacturer, the main ones are:
PQI (Samsung) – ranges from 100-2400
PMI (LG) – ranges from 1000-2300
Hz (LG and Sony) – ranges from 100-1300
Because the manufacturers use different criteria and calculations to work out these numbers, they’re not directly comparable. Instead they allow you to easily compare picture quality across the whole of the manufacturer’s range.
For example, a 100 score on the Samsung PQI scale doesn’t mean the picture will be bad – instead it means the TV sits at the lower end of the Samsung range, and may lack some of the picture enhancing features a TV that scores 2400 has.

andrej69 ::

Najkvalitetnejši Lcd televizorji veličine 55" za okoli 1.000 evrov.
Philips 7502
Sony XE8505
Samsung MU7000
Panasonic EX700

Veličina 65" LCD televizorji.
Philips PUS8102 ali 8602
Samsung Q7
Panasonic EX780
Sony XE9005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

awake ::

na spletni strani www.rtings.com so testi in lestvice... vse drugo je baba rekla, baba slišala :D.

goldrake ::

Admin a ne bi Andreja poslal v BANovce za mesec ali dva .Da se lahko v miru posvetimo nepoučeni kaj kupiti najboljsega za xy Evrof.
Pa nimam nic proti tebi Andrej samo te res zanaša z teme vsak dan ene 3x.

andrej69 ::

goldrake je izjavil:

Admin a ne bi Andreja poslal v BANovce za mesec ali dva .Da se lahko v miru posvetimo nepoučeni kaj kupiti najboljsega za xy Evrof.
Pa nimam nic proti tebi Andrej samo te res zanaša z teme vsak dan ene 3x.



Zakaj pa bi me zanašalo iz teme...?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Joze_K ::

awake je izjavil:

na spletni strani www.rtings.com so testi in lestvice... vse drugo je baba rekla, baba slišala :D.


o super, tole pa nisem poznal:
https://www.rtings.com/tv/reviews/best

Prospekt ::

awake je izjavil:

na spletni strani www.rtings.com so testi in lestvice... vse drugo je baba rekla, baba slišala :D.

Manjka jim Panasonic in Philips, sumljivo.

andrej69 ::

Prospekt je izjavil:

awake je izjavil:

na spletni strani www.rtings.com so testi in lestvice... vse drugo je baba rekla, baba slišala :D.

Manjka jim Panasonic in Philips, sumljivo.


Saj zato, to ni čisto mirodajno:)Manjka tudi Hisense itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

awake ::

za te, ki so testirali so čisto korektno... za ostale modele pa na kakšnih drugih straneh poiščeš...

www.avforums.com/tvs/reviews/ še za vse ostale;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: awake ()

Gatsu ::

www.rtings.com
www.avforums.com
www.flatpanelshd.com
www.hdtvtest.co.uk

Škoda ker je filipsovemu mešetarju uspelo pregnati Tomsona ven iz foruma...

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

www.rtings.com
www.avforums.com
www.flatpanelshd.com
www.hdtvtest.co.uk

Škoda ker je filipsovemu mešetarju uspelo pregnati Tomsona ven iz foruma...


Saj napiši kaj Tomsonu, pa se bosta dobila na kakšni kavi, pa ti po povedal kaj te zanima, če je seveda prebral kakšen nov test:):D

Mislim, da si boste določeni tukaj morali odpreti nov forum, kajti vidim , da ta več ni za vas..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Ramlo ::

andrej69 je izjavil:

Najkvalitetnejši Lcd televizorji veličine 55" za okoli 1.000 evrov.
Philips 7502
Sony XE8505
Samsung MU7000
Panasonic EX700

Veličina 65" LCD televizorji.
Philips PUS8102 ali 8602
Samsung Q7
Panasonic EX780
Sony XE9005

Verjetno edina lestvica kjer je philips na prvem :)

andrej69 ::

Ramlo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Najkvalitetnejši Lcd televizorji veličine 55" za okoli 1.000 evrov.
Philips 7502
Sony XE8505
Samsung MU7000
Panasonic EX700

Veličina 65" LCD televizorji.
Philips PUS8102 ali 8602
Samsung Q7
Panasonic EX780
Sony XE9005

Verjetno edina lestvica kjer je philips na prvem :)


Prvo prosiš, da se naredi lestvica, sedaj pa ti zopet ni prav:));(

Ramlo ::

andrej69 je izjavil:

Ramlo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Najkvalitetnejši Lcd televizorji veličine 55" za okoli 1.000 evrov.
Philips 7502
Sony XE8505
Samsung MU7000
Panasonic EX700

Veličina 65" LCD televizorji.
Philips PUS8102 ali 8602
Samsung Q7
Panasonic EX780
Sony XE9005


Verjetno edina lestvica kjer je philips na prvem :)


Prvo prosiš, da se naredi lestvica, sedaj pa ti zopet ni prav:));(

Zelo hitro si se odzval in ga dal na prvo, nič ni, ne se jezit:).
Je prav, da se tudi filipsa ponudi za majn zahtevne:))

andrej69 ::

Ramlo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ramlo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Najkvalitetnejši Lcd televizorji veličine 55" za okoli 1.000 evrov.
Philips 7502
Sony XE8505
Samsung MU7000
Panasonic EX700

Veličina 65" LCD televizorji.
Philips PUS8102 ali 8602
Samsung Q7
Panasonic EX780
Sony XE9005


Verjetno edina lestvica kjer je philips na prvem :)


Prvo prosiš, da se naredi lestvica, sedaj pa ti zopet ni prav:));(

Zelo hitro si se odzval in ga dal na prvo, nič ni, ne se jezit:).
Je prav, da se tudi filipsa ponudi za majn zahtevne:))


In to napiše največji strokovnjak tukaj:)))):))

Ramlo ::

andrej69 je izjavil:

Ramlo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ramlo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Najkvalitetnejši Lcd televizorji veličine 55" za okoli 1.000 evrov.
Philips 7502
Sony XE8505
Samsung MU7000
Panasonic EX700

Veličina 65" LCD televizorji.
Philips PUS8102 ali 8602
Samsung Q7
Panasonic EX780
Sony XE9005

Roko na srce če postaviš filipsa na vrh vsake lestvice tudi ti nisi neki strokovnjak, no mogoče v servisiranju;*:)

Verjetno edina lestvica kjer je philips na prvem :)


Prvo prosiš, da se naredi lestvica, sedaj pa ti zopet ni prav:));(

Zelo hitro si se odzval in ga dal na prvo, nič ni, ne se jezit:).
Je prav, da se tudi filipsa ponudi za majn zahtevne:))


In to napiše največji strokovnjak tukaj:)))):))


Roko na srce če postaviš filipsa na vrh vsake lestvice tudi ti nisi neki strokovnjak, no mogoče v servisiranju;*:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ramlo ()

MrStein ::

fpbs je izjavil:


Točno sem vedel, da boš že stotič prilepil ta antipropandni video.
Za primerjavo si samo poglej indeks kakovosti slike, ki je splošna ocena vseh lastnosti TVeja, za vse navedena televizorje, za katerega boš zopet zaradi ribarjenja v kalnem izjavil, da ni merodajen:
Philips PUS 6432- 900PPI
LG UJ634 -1600PMI
Philips PUS 7502- 2200PPI
LG SJ800 - 2800PMI

Vir za te številke?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

@Ramlox
Saj nisem napisal to zaporedje po kvaliteti:)Čeprav ni daleč od resnice..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:


Točno sem vedel, da boš že stotič prilepil ta antipropandni video.
Za primerjavo si samo poglej indeks kakovosti slike, ki je splošna ocena vseh lastnosti TVeja, za vse navedena televizorje, za katerega boš zopet zaradi ribarjenja v kalnem izjavil, da ni merodajen:
Philips PUS 6432- 900PPI
LG UJ634 -1600PMI
Philips PUS 7502- 2200PPI
LG SJ800 - 2800PMI

Vir za te številke?


Tukaj si lahko pogledaš.
file:///C:/Users/andrej/Desktop/358501237-LG-Lineup-Chart-2017-ENG-2-3(3).pdf
file:///C:/Users/andrej/Desktop/Philips-TV_Navigator_04-2017-SLO_web.pdf

mgermo ::

In andrej se dela avtoriteto na tehnološkem forumu, pa še linka ne zna dat.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

In andrej se dela avtoriteto na tehnološkem forumu, pa še linka ne zna dat.


Vidim, da neznaš niti odpret ta link:):))

fpbs ::

Andrej, tudi jaz ne znam odpreti tega linka, oziroma nisem strokovnjak, da bi vdrl v tvoj PC.
Tukaj se lahko vidijo podatki:
https://www.displayspecifications.com/e...

MrStein ::

Aha, torej so številke za, citiram: Frame interpolation
Z različnimi enotami.

Kot če bi trdil, da je avto z 150 KM boljši od tistega z 130 kW.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Zanimiv članek o Filipsu, ki bo zdaj dobil Roku:

With low-cost interlopers in the US TV market like TCL and Vizio, it's easy to forget about Philips, which is manufactured for the US market by Japan's Funai. That company has licensed Roku TV streaming tech and will incorporate them in Philips-branded models later this year, it announced. If you had understandably forgotten, Philips sells a variety of sets, including models with 4K UltraHD, Dolby Vision and Chromecast support. Until now, though, its smart TVs have used its aging, in-house NetTV platform, so Roku will be a big step up.

Confusingly, Philips sets are made in Europe, China and elsewhere by a Chinese firm called TP Vision. Suffice to say, the Dutch company doesn't manufacture any TVs or other consumer tech itself, having elected to focus on Hue bulbs and medical imaging equipment.

Philips sets are known for the Ambilight effect, which floods the wall behind your TV with colored light that matches the TV's visuals. The sets aren't mentioned in the same breath as models from Samsung, LG and Sony in terms of quality, but are considered a decent value offering.

Vir: https://www.engadget.com/2017/11/13/phi...

Ni ravno presenečenje, da stroka meni, da se Filips, zaradi nižje kakovosti, ne omenja v isti sapi kot Samsung, LG ali Sony, da pa Philips sam sploh ne proizvaja več tivijev ali druge zabavne elektronike, pa je novica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

leiito ::

To je potem podobna situacija kot Grundig, ki je dejansko Arçelik z Grundig nalepko, ker so zato tudi kupili brand, ker vejo, da je pri potrošnikih prisotna določena skepsa do turške visoke tehnologije.

scipascapa ::

55MU7000 ranga 1000€ kje? najceneje najdem 1600+

speljak ::

Kaj pa ta poceni OLED 55EG9A7V?
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

scipascapa ::

speljak ::

scipascapa je izjavil:

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...


sem vidal ja... cene OLEDA že padajo, ali je to kakšno poceni sklopotalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: speljak ()

fpbs ::

««
78 / 536
»»