» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
169 / 536
»»

Qrctegleda ::

mit3k je izjavil:

IMHO ambilight ustvari popolnoma novo izkušnjo gledanja, pa še črno izboljša. :)


Svetloba prebija na teh poceni IPS panelih kot za stavo. Ambilight odvrne malo pozornost, ampak ne za dolgo. Tu je že nova nevšečnost, Android na hardversko podhranjenem televizorju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Askrat ::

Nekateri zelo grajate Philips, drugi ga zelo hvalite. Zakaj takšen razkol, kakšna je dejanska resnica?

mit3k ::

Grajata ga predvsem dva uporabnika, drugace pa noben tv ni popoln.

andrej69 ::

Askrat je izjavil:

Nekateri zelo grajate Philips, drugi ga zelo hvalite. Zakaj takšen razkol, kakšna je dejanska resnica?


Resnica je vedno nekje vmes:)To velja za vse proizvajalce ne samo za Philps..

Philips The One (PUS7304)

https://www.trustedreviews.com/reviews/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

123nick ::

Pozdravljeni,

torej kupujem tv za doma - nekaj osnovnega 65'. Poudaril bi da smartTV in os niti ne rabim (je vseeno kateri je) ker bom gor priklopil NUC-a, gre se mi bolj za tehnologijo slike in panela.
Gledam med temi modeli:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/l...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/p...

LG mi je super, samo skrbi me (-) da je leto izdelave tv-ja 2017,
Pri philipsu mi je + samo Amblight ker naredi ambient ostalo ne,
pri samsungu nisem našel ne + ne -, niti ne poznam,
najmanj se 'ogrevam' za Sony-a.

Prosim če mi kdo svetuje kako je z elektroniko v posameznih tv-jih, kako z panelom, kdo boljši, kdo slabši, kaj in kako in za kateri TV bi se odločili.
Prosim še do kakšnih povezav za primerjavo tv-jev.

hvala in lep pozdrav,

breza ::

Pozdravljeni.
Starši kupujejo nov tv. Želijo si Philipsa (ambilight) in sicer velikosti 55 inčev, VA panel, nosilna noga na sredini oz. 10 cm do roba televizorja. Cena do okoli 750e.
Mogoče še kakšen model druge znamke v tem rangu.
Hvala za predloge in linke.

Mora se nahajati v fizični trgovini, ker se vse zelo mudi ko si v penziji.

LP
xxxx

andrej69 ::

123nick je izjavil:

Pozdravljeni,

torej kupujem tv za doma - nekaj osnovnega 65'. Poudaril bi da smartTV in os niti ne rabim (je vseeno kateri je) ker bom gor priklopil NUC-a, gre se mi bolj za tehnologijo slike in panela.
Gledam med temi modeli:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/l...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/p...

LG mi je super, samo skrbi me (-) da je leto izdelave tv-ja 2017,
Pri philipsu mi je + samo Amblight ker naredi ambient ostalo ne,
pri samsungu nisem našel ne + ne -, niti ne poznam,
najmanj se 'ogrevam' za Sony-a.

Prosim če mi kdo svetuje kako je z elektroniko v posameznih tv-jih, kako z panelom, kdo boljši, kdo slabši, kaj in kako in za kateri TV bi se odločili.
Prosim še do kakšnih povezav za primerjavo tv-jev.

hvala in lep pozdrav,


Kar se tiče tvojega izbora sta nekako najkvalitetnejša Philips in pa Samsung.. Kar se tiče elektronike so si dokaj podobni od matičnih in napajalnih plošč.
Kar se tiče panelov, gre za različne panele. Sony in Lg imata Lg IPS panele. Dočim imata Philips in Samsung VA panele od Samsunga. Če povzamem, se vsi televizorji kvarijo nekje v enakem razmerju. Kar se tiče elektronike niti ni toliko okvar, koliko je okvar kar se tiče panelov..Največ težav je z samimi pixli in pa z okvarami z samim osvetljenjem ozadja panela. Tako, da je danes teško priporočit televizor na osnovi kvalitete televizorja, in reči ta pa je najkvalitetnejši:)V preteklih letih so nekoliko po kvaliteti izstopali Sony in Panasonic televizorji, toda danes temu več ni tako..Danes je treba imeti veliko sreče pri nakupu:))Na kraju, bi pa ti jaz priporočil tale zelo dober model, seveda, če ti finance to dopuščajo..

https://www.ceneje.si/Izdelek/9631030/a...

andrej69 ::

breza je izjavil:

Pozdravljeni.
Starši kupujejo nov tv. Želijo si Philipsa (ambilight) in sicer velikosti 55 inčev, VA panel, nosilna noga na sredini oz. 10 cm do roba televizorja. Cena do okoli 750e.
Mogoče še kakšen model druge znamke v tem rangu.
Hvala za predloge in linke.

Mora se nahajati v fizični trgovini, ker se vse zelo mudi ko si v penziji.

LP


Jaz bi ti priporočil tale model Philipsa:)

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Ali pa tale model.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Kar pa se tiče kakšnega drugega modela, pa nekaj od tega.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

breza ::

Kakšna pa je razlika med 55PUS7503 in 55PUS7303.
Gledalo bi se predvsem Telemach EON pa mogoče kašen HD film iz ključa.


LP
xxxx

andrej69 ::

breza je izjavil:

Kakšna pa je razlika med 55PUS7503 in 55PUS7303.
Gledalo bi se predvsem Telemach EON pa mogoče kašen HD film iz ključa.


LP


V glavnem je razlika v panelu. Model 7303 ima Direkt Led panel, dočim ima model 7503 Edge Led panel. Kot drugo pa ima model 7503 že 10 bitni panel in nekoliko boljši zvok. Sem ti poslal na ZS specifikacije vseh Philips televizorjev 2018.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

breza ::

Hvala Andrej.
Ali ima kdo izkušnje z zaščito plus 5 let, se splača vzet?

LP
xxxx

edi45 ::

Askrat je izjavil:

Nekateri zelo grajate Philips, drugi ga zelo hvalite. Zakaj takšen razkol, kakšna je dejanska resnica?


Kot bivsi lastnik Philips OLEDa, ti lahko mirne volje povem, da ga ne grajajo za brezveze, katastrofa. Tv v letu 2018 za 1600e in s tolkimi napakami, si lahko res privosci le Philips.

Kot gre rek; osel gre samo enkrat na led, bi lahko rekel da samo enkrat kupis philipsa.

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

Askrat je izjavil:

Nekateri zelo grajate Philips, drugi ga zelo hvalite. Zakaj takšen razkol, kakšna je dejanska resnica?


Kot bivsi lastnik Philips OLEDa, ti lahko mirne volje povem, da ga ne grajajo za brezveze, katastrofa. Tv v letu 2018 za 1600e in s tolkimi napakami, si lahko res privosci le Philips.

Kot gre rek; osel gre samo enkrat na led, bi lahko rekel da samo enkrat kupis philipsa.


Pa toliko si ga hvalil:):D

edi45 ::

breza je izjavil:

Hvala Andrej.
Ali ima kdo izkušnje z zaščito plus 5 let, se splača vzet?

LP


Dodatna zascita plus mislim da krije oz podaljsa proizvajalcevo garancijo, medtem ko kasko krije nakljucno skodo.

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Askrat je izjavil:

Nekateri zelo grajate Philips, drugi ga zelo hvalite. Zakaj takšen razkol, kakšna je dejanska resnica?


Kot bivsi lastnik Philips OLEDa, ti lahko mirne volje povem, da ga ne grajajo za brezveze, katastrofa. Tv v letu 2018 za 1600e in s tolkimi napakami, si lahko res privosci le Philips.

Kot gre rek; osel gre samo enkrat na led, bi lahko rekel da samo enkrat kupis philipsa.


Pa toliko si ga hvalil:):D


Prve 2-3 tedne :) preden sem ugotovil da sem naredil napako in sem vzel to namesto b7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

breza ::

Hvala vsem za odgovore.
Grejo zjutraj v akcijo :)

LP
xxxx

andrej69 ::

Prve 2-3 tedne :) preden sem ugotovil da sem naredil napako in sem vzel to namesto b7.

Kolikor si mi pisal in me spomina ne vara, si ga imel kar precej dolgo..Sicer pa najverjetneje nisi imel sreče..Poznam kar nekaj lastnikov pa nimajo nikakršnih težav, razen če res iščeš namerno napake televizorja, potem boš vsekakor našel napake pa ne samo pri Philipsu temveč tudi pri drugih proizvajalcih:))

breza je izjavil:

Hvala vsem za odgovore.
Grejo zjutraj v akcijo :)

LP



Lahko še danes gredo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

krepki ::

Tukaj se moram strinjat z Andrejem,ker tudi sam imam ta Philips oled in niti slučajno ni tako slaba zadeva kot jo opisuje edi45,teh vertikalnih črt kot jih omenja edi se praktično ne opazi razen če jih namerno iščeš in še to opaziš,ko slikaš z telefonom.
Glede nekompaktibilnosti z AVR Denon pa bi lahko rekel,da delno zadevo lahko prepišemo Denonu,in seveda povezavi,če so naprave vezane na tv in ne na AVR,ne vem zakaj bi AVR imel zadaj 5 ali več HDMI vhodov potem pa greš vse naprave priklopit v tv in AVR uporabljat samo za zvok.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

Prve 2-3 tedne :) preden sem ugotovil da sem naredil napako in sem vzel to namesto b7.

Kolikor si mi pisal in me spomina ne vara, si ga imel kar precej dolgo..Sicer pa najverjetneje nisi imel sreče..Poznam kar nekaj lastnikov pa nimajo nikakršnih težav, razen če res iščeš namerno napake televizorja, potem boš vsekakor našel napake pa ne samo pri Philipsu temveč tudi pri drugih proizvajalcih:))

breza je izjavil:

Hvala vsem za odgovore.
Grejo zjutraj v akcijo :)

LP



Lahko še danes gredo..


Ja imel sem ga celih 5 mesecev z muko seveda, zal mi je samo da ga nism ze prej prodal.

edi45 ::

krepki je izjavil:

Tukaj se moram strinjat z Andrejem,ker tudi sam imam ta Philips oled in niti slučajno ni tako slaba zadeva kot jo opisuje edi45,teh vertikalnih črt kot jih omenja edi se praktično ne opazi razen če jih namerno iščeš in še to opaziš,ko slikaš z telefonom.
Glede nekompaktibilnosti z AVR Denon pa bi lahko rekel,da delno zadevo lahko prepišemo Denonu,in seveda povezavi,če so naprave vezane na tv in ne na AVR,ne vem zakaj bi AVR imel zadaj 5 ali več HDMI vhodov potem pa greš vse naprave priklopit v tv in AVR uporabljat samo za zvok.


Pri meni so se vidle brez telefona, pri vseh svetlih in zelo temnih scenah, temu se rece banding. HDMI porti so jebali, arc je jebal, sem imel soundbar prvo mi tv daljinec ni delal, kateri tak mora bit ravno horizontalno poravnan in usmerjen direkt v tv da prime. Zelo porazno pocasno delovanje androida, probaj sonya je razlika taka kot da nebi imel androida, ker je toliko hitrejsi in odzivnejsi. Problemi so bili s streamanjem filmov, nic ni slo vedno je bil “nepodprt” format, tudi preko kodija je stekalo, netflix in amazon sta dtekala obcasno, sem mogel iz elektrike izklopit in ponovno vklopit in da ne pozabim preklapljanje kanalov. Dosti krat je android zmrznil sem tv spet mogo izklopit iz omrezja. Tudi pri hitrih scenah se je porazno obnesel, nisem mogel upravljati z zvokom preko ARCa z daljincem od tvja, sem rabil se od avr receivera posebaj. Za igre je tudi bil za en drek. v zvok samega tvja se ne bom spuscal, saj sem vedno imel zunanje zvocnike. Definitivno predrag za to kar je ponuja, philips res ni za zahtevne uporabnike, tak da po vecini imajo vedno starejsi ljudje philipse, ker so poceni. Moja oma tudi ni navdusena nad njim, ima skoz pripombe kak je pocasen, kako dolgo traja da se vklopi, sam se na case izklopi, dolgo preklaplja itd :)

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tukaj se moram strinjat z Andrejem,ker tudi sam imam ta Philips oled in niti slučajno ni tako slaba zadeva kot jo opisuje edi45,teh vertikalnih črt kot jih omenja edi se praktično ne opazi razen če jih namerno iščeš in še to opaziš,ko slikaš z telefonom.
Glede nekompaktibilnosti z AVR Denon pa bi lahko rekel,da delno zadevo lahko prepišemo Denonu,in seveda povezavi,če so naprave vezane na tv in ne na AVR,ne vem zakaj bi AVR imel zadaj 5 ali več HDMI vhodov potem pa greš vse naprave priklopit v tv in AVR uporabljat samo za zvok.


Pri meni so se vidle brez telefona, pri vseh svetlih in zelo temnih scenah, temu se rece banding. HDMI porti so jebali, arc je jebal, sem imel soundbar prvo mi tv daljinec ni delal, kateri tak mora bit ravno horizontalno poravnan in usmerjen direkt v tv da prime. Zelo porazno pocasno delovanje androida, probaj sonya je razlika taka kot da nebi imel androida, ker je toliko hitrejsi in odzivnejsi. Problemi so bili s streamanjem filmov, nic ni slo vedno je bil “nepodprt” format, tudi preko kodija je stekalo, netflix in amazon sta dtekala obcasno, sem mogel iz elektrike izklopit in ponovno vklopit in da ne pozabim preklapljanje kanalov. Dosti krat je android zmrznil sem tv spet mogo izklopit iz omrezja. Tudi pri hitrih scenah se je porazno obnesel, nisem mogel upravljati z zvokom preko ARCa z daljincem od tvja, sem rabil se od avr receivera posebaj. Za igre je tudi bil za en drek. v zvok samega tvja se ne bom spuscal, saj sem vedno imel zunanje zvocnike. Definitivno predrag za to kar je ponuja, philips res ni za zahtevne uporabnike, tak da po vecini imajo vedno starejsi ljudje philipse, ker so poceni. Moja oma tudi ni navdusena nad njim, ima skoz pripombe kak je pocasen, kako dolgo traja da se vklopi, sam se na case izklopi, dolgo preklaplja itd :)


Saj sem že napisal, če hočeš imet pač najhirejši vmesnik in sam smart se vzame Lg ali pa Samsung. Če pa hočeš imet najboljšo kvaliteto slike, pa se vzame Philips, Sony ali Panasonic:) Bodo pa precej bolje delali novi Philips in Sony televizorji z Androidom 8.0. Še nekaj bolje pa bodo delovali Philips televizorji z Androidom 9.0 PIE, ki bo deloval dobro tudi na televizorjih , ki imajo še vgrajen starejši Chipset..

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tukaj se moram strinjat z Andrejem,ker tudi sam imam ta Philips oled in niti slučajno ni tako slaba zadeva kot jo opisuje edi45,teh vertikalnih črt kot jih omenja edi se praktično ne opazi razen če jih namerno iščeš in še to opaziš,ko slikaš z telefonom.
Glede nekompaktibilnosti z AVR Denon pa bi lahko rekel,da delno zadevo lahko prepišemo Denonu,in seveda povezavi,če so naprave vezane na tv in ne na AVR,ne vem zakaj bi AVR imel zadaj 5 ali več HDMI vhodov potem pa greš vse naprave priklopit v tv in AVR uporabljat samo za zvok.


Pri meni so se vidle brez telefona, pri vseh svetlih in zelo temnih scenah, temu se rece banding. HDMI porti so jebali, arc je jebal, sem imel soundbar prvo mi tv daljinec ni delal, kateri tak mora bit ravno horizontalno poravnan in usmerjen direkt v tv da prime. Zelo porazno pocasno delovanje androida, probaj sonya je razlika taka kot da nebi imel androida, ker je toliko hitrejsi in odzivnejsi. Problemi so bili s streamanjem filmov, nic ni slo vedno je bil “nepodprt” format, tudi preko kodija je stekalo, netflix in amazon sta dtekala obcasno, sem mogel iz elektrike izklopit in ponovno vklopit in da ne pozabim preklapljanje kanalov. Dosti krat je android zmrznil sem tv spet mogo izklopit iz omrezja. Tudi pri hitrih scenah se je porazno obnesel, nisem mogel upravljati z zvokom preko ARCa z daljincem od tvja, sem rabil se od avr receivera posebaj. Za igre je tudi bil za en drek. v zvok samega tvja se ne bom spuscal, saj sem vedno imel zunanje zvocnike. Definitivno predrag za to kar je ponuja, philips res ni za zahtevne uporabnike, tak da po vecini imajo vedno starejsi ljudje philipse, ker so poceni. Moja oma tudi ni navdusena nad njim, ima skoz pripombe kak je pocasen, kako dolgo traja da se vklopi, sam se na case izklopi, dolgo preklaplja itd :)


Saj sem že napisal, če hočeš imet pač najhirejši vmesnik in sam smart se vzame Lg ali pa Samsung. Če pa hočeš imet najboljšo kvaliteto slike, pa se vzame Philips, Sony ali Panasonic:) Bodo pa precej bolje delali novi Philips in Sony televizorji z Androidom 8.0. Še nekaj bolje pa bodo delovali Philips televizorji z Androidom 9.0 PIE, ki bo deloval dobro tudi na televizorjih , ki imajo še vgrajen starejši Chipset..


Philips je ku*ac, ti ves, jaz vem in vsi ostali. Ne vem kaj imas taksen fetis na te lucke za tvjem. Ne vem kak lahko reces da je philipsova slika med najboljsimi, ce ni. Prav tako delovanje androida, bo vedno slabse na philipsu kot na sonyu, zakaj? Ker je ta optimiziran za sony tvje in ne za philipse.

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tukaj se moram strinjat z Andrejem,ker tudi sam imam ta Philips oled in niti slučajno ni tako slaba zadeva kot jo opisuje edi45,teh vertikalnih črt kot jih omenja edi se praktično ne opazi razen če jih namerno iščeš in še to opaziš,ko slikaš z telefonom.
Glede nekompaktibilnosti z AVR Denon pa bi lahko rekel,da delno zadevo lahko prepišemo Denonu,in seveda povezavi,če so naprave vezane na tv in ne na AVR,ne vem zakaj bi AVR imel zadaj 5 ali več HDMI vhodov potem pa greš vse naprave priklopit v tv in AVR uporabljat samo za zvok.


Pri meni so se vidle brez telefona, pri vseh svetlih in zelo temnih scenah, temu se rece banding. HDMI porti so jebali, arc je jebal, sem imel soundbar prvo mi tv daljinec ni delal, kateri tak mora bit ravno horizontalno poravnan in usmerjen direkt v tv da prime. Zelo porazno pocasno delovanje androida, probaj sonya je razlika taka kot da nebi imel androida, ker je toliko hitrejsi in odzivnejsi. Problemi so bili s streamanjem filmov, nic ni slo vedno je bil “nepodprt” format, tudi preko kodija je stekalo, netflix in amazon sta dtekala obcasno, sem mogel iz elektrike izklopit in ponovno vklopit in da ne pozabim preklapljanje kanalov. Dosti krat je android zmrznil sem tv spet mogo izklopit iz omrezja. Tudi pri hitrih scenah se je porazno obnesel, nisem mogel upravljati z zvokom preko ARCa z daljincem od tvja, sem rabil se od avr receivera posebaj. Za igre je tudi bil za en drek. v zvok samega tvja se ne bom spuscal, saj sem vedno imel zunanje zvocnike. Definitivno predrag za to kar je ponuja, philips res ni za zahtevne uporabnike, tak da po vecini imajo vedno starejsi ljudje philipse, ker so poceni. Moja oma tudi ni navdusena nad njim, ima skoz pripombe kak je pocasen, kako dolgo traja da se vklopi, sam se na case izklopi, dolgo preklaplja itd :)


Saj sem že napisal, če hočeš imet pač najhirejši vmesnik in sam smart se vzame Lg ali pa Samsung. Če pa hočeš imet najboljšo kvaliteto slike, pa se vzame Philips, Sony ali Panasonic:) Bodo pa precej bolje delali novi Philips in Sony televizorji z Androidom 8.0. Še nekaj bolje pa bodo delovali Philips televizorji z Androidom 9.0 PIE, ki bo deloval dobro tudi na televizorjih , ki imajo še vgrajen starejši Chipset..


Philips je ku*ac, ti ves, jaz vem in vsi ostali. Ne vem kaj imas taksen fetis na te lucke za tvjem. Ne vem kak lahko reces da je philipsova slika med najboljsimi, ce ni. Prav tako delovanje androida, bo vedno slabse na philipsu kot na sonyu, zakaj? Ker je ta optimiziran za sony tvje in ne za philipse.


Tukaj si malo zgrešil, ker je Philips najbolje optimiziran za Android:)To ti lahko povem iz prve roke..Seveda pod pogojem, če ima enak Mediatek Chipset in enako pomnilnika.. Trenutno seveda dela najbolje na Sonyu OLED AF9. To pa predvsem zaradi najnovejšega Mediatek Chipseta 5598 in pa zaradi nekoliko več pomnilnika od ostalih Sony in Philips televizorjev. Najnovejši Chipset in nekoliko več pomnilnika bodo imeli tudi že Philips modeli 2019 kakor tudi Sony modeli 2019. Moral bi vedet, da ne igra toliko vloge kako je Android optimiziran, temveč predvsem kako močan je sam Chipset in koliko ima pomnilnika pa tudi za katero verzijo Androida je govora:)) Kar pa se tiče kvalitete slike na Philips televizorjih, si kolikor se spomnim napisal, da je Philips OLED kvalitetnejši kakor recimo Lg, ki si jih primerjal v prodajalni.. Sedaj pa že pišeš drugače..

Tukaj je nekaj tvojih komentarjev.:D

Kar se tiče Philipsovih "starih" panelov. Svetilnost imajo 5 nitov nižjo kot LG B7, kar se sploh ne opazi, glede na to da oba brez problemov dosegata 700+ nitov, sliko medtem pa ima lepšo dosti bolj izostreno in jasno in bolj naravne barve kot LG, kjer vse vleče bolj na rdečo. Najbolj se razlikujejo operacijski sistemi tu, Philips(android) ali LG(webos), kar ti pač bolj ustreza. Sam sem izbral Philipsa namesto LG B/C7 in sem zadovoljen. 8C pa ni nič kaj boljši, kot 7C ni glih preskoka v ničemer. Philips brez problema podpira HDR, vendar ima LG Dolby Vision podporo, ki je pa še tak nikjer ni. Na netflixu, amazon prime in če kakšen 4k HDR film potegnem iz partisa mi normalno dela v HDR načinu. Tak da pusti te poznavalce tu, ko nimajo ne enega ne drugega.

Nič ni riziko, ker ni počasen in bugast android. Spet ti pametuješ, ko blage veze nimaš, ko še niti v živo nisi videl teh televizorjev. Vedno ste takšni najpametnejši. Občutno boljšo podporo HDR nebi glih rekel, malenkost je mogoče Dolby Vision boljši od HDR10, ubistvo nemoreš niti rečt da je boljši, enim bolj paše slika na HDR10, enim pa bolj na DV(osebna preferenca), je pa definitivno vsak HDR format boljši od SDR, če le ima tv dosti visoko svetilnost. Ta umetna inteligenca je domače rečeno BS, kdo pa bo uporabljal to? Pilot recimo ima boljši LG to priznam, ima pa Philips boljšo sliko in bolj naravne barve. Zaradi tega sem vzel potem philipsa in ne LG, kot sem prvo nameraval.


še en LG fanboy..ponuja veliko manj, dolby vision nima, ostale stvari so pa boljše. Paneli so isti, procesor ima boljši philips, zvočniki so boljši, ambilight in android, to je pa plus ali minus od posameznika do posameznika. Bi dobil takrat B7V za cca 200€ manj, ampak sem se odločil za philips, ker ima boljšo sliko ;)

Pod nastavitvami aplikacij se lahko znebiš vseh aplikacij, katere nočeš in si pustiš samo kar rabiš, recimo youtube, netflix in amazon. Se da izklopit ja ta "what's new". Zvočniki so solidni na tem TVju, vendar uporabljam dodatno ozvočenje z denon avr receiverom preko HDMI ARC in nimam nobenega problema. Ne vem no, za B/C8 ne morem komentirat, vendar ko sem maja letos kupoval TV, bi dobil B7 za cca 150€ manj vendar, je imel Philips lepšo sliko in bolj naravne barve, zato sem vzel pos9002. In hotel sem tudi sprobat ambilight:)) in sem bil res pozitivno presenečen. Nastavi si ga v "gaming mode" je nekaj čisto drugačnega, dosti bolj dinamično, kot na ostalih nastavitvah. Sam sem ga nastavil junija na gaming mode, ko sem kupil ps4 pro in še nisem nazaj nastavil, ker mi je tak bolj všeč.

fpbs ::

123nick je izjavil:

torej kupujem tv za doma - nekaj osnovnega 65'. Poudaril bi da smartTV in os niti ne rabim (je vseeno kateri je) ker bom gor priklopil NUC-a, gre se mi bolj za tehnologijo slike in panela.
Gledam med temi modeli:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/l...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/p...

LG mi je super, samo skrbi me (-) da je leto izdelave tv-ja 2017,
Pri philipsu mi je + samo Amblight ker naredi ambient ostalo ne,
pri samsungu nisem našel ne + ne -, niti ne poznam,
najmanj se 'ogrevam' za Sony-a.
Prosim če mi kdo svetuje kako je z elektroniko v posameznih tv-jih, kako z panelom, kdo boljši, kdo slabši, kaj in kako in za kateri TV bi se odločili.
Prosim še do kakšnih povezav za primerjavo tv-jev.
Diagonala 65" in 50Hz panel nista ravno najboljša za kvaliteto slike. Tukaj imaš primerjavo teh TVejev:
https://www.displayspecifications.com/e...
Od teh bi prvo izločil Sonyja, ki ne omogoča DLNA, kot drugega bi pa izločil Philipsa, ki ima glossy panel,kar zna biti moteče, in niti ne premore sicer počasnega in bugastega androida.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tukaj se moram strinjat z Andrejem,ker tudi sam imam ta Philips oled in niti slučajno ni tako slaba zadeva kot jo opisuje edi45,teh vertikalnih črt kot jih omenja edi se praktično ne opazi razen če jih namerno iščeš in še to opaziš,ko slikaš z telefonom.
Glede nekompaktibilnosti z AVR Denon pa bi lahko rekel,da delno zadevo lahko prepišemo Denonu,in seveda povezavi,če so naprave vezane na tv in ne na AVR,ne vem zakaj bi AVR imel zadaj 5 ali več HDMI vhodov potem pa greš vse naprave priklopit v tv in AVR uporabljat samo za zvok.


Pri meni so se vidle brez telefona, pri vseh svetlih in zelo temnih scenah, temu se rece banding. HDMI porti so jebali, arc je jebal, sem imel soundbar prvo mi tv daljinec ni delal, kateri tak mora bit ravno horizontalno poravnan in usmerjen direkt v tv da prime. Zelo porazno pocasno delovanje androida, probaj sonya je razlika taka kot da nebi imel androida, ker je toliko hitrejsi in odzivnejsi. Problemi so bili s streamanjem filmov, nic ni slo vedno je bil “nepodprt” format, tudi preko kodija je stekalo, netflix in amazon sta dtekala obcasno, sem mogel iz elektrike izklopit in ponovno vklopit in da ne pozabim preklapljanje kanalov. Dosti krat je android zmrznil sem tv spet mogo izklopit iz omrezja. Tudi pri hitrih scenah se je porazno obnesel, nisem mogel upravljati z zvokom preko ARCa z daljincem od tvja, sem rabil se od avr receivera posebaj. Za igre je tudi bil za en drek. v zvok samega tvja se ne bom spuscal, saj sem vedno imel zunanje zvocnike. Definitivno predrag za to kar je ponuja, philips res ni za zahtevne uporabnike, tak da po vecini imajo vedno starejsi ljudje philipse, ker so poceni. Moja oma tudi ni navdusena nad njim, ima skoz pripombe kak je pocasen, kako dolgo traja da se vklopi, sam se na case izklopi, dolgo preklaplja itd :)


Saj sem že napisal, če hočeš imet pač najhirejši vmesnik in sam smart se vzame Lg ali pa Samsung. Če pa hočeš imet najboljšo kvaliteto slike, pa se vzame Philips, Sony ali Panasonic:) Bodo pa precej bolje delali novi Philips in Sony televizorji z Androidom 8.0. Še nekaj bolje pa bodo delovali Philips televizorji z Androidom 9.0 PIE, ki bo deloval dobro tudi na televizorjih , ki imajo še vgrajen starejši Chipset..


Philips je ku*ac, ti ves, jaz vem in vsi ostali. Ne vem kaj imas taksen fetis na te lucke za tvjem. Ne vem kak lahko reces da je philipsova slika med najboljsimi, ce ni. Prav tako delovanje androida, bo vedno slabse na philipsu kot na sonyu, zakaj? Ker je ta optimiziran za sony tvje in ne za philipse.


Tukaj si malo zgrešil, ker je Philips najbolje optimiziran za Android:)To ti lahko povem iz prve roke..Seveda pod pogojem, če ima enak Mediatek Chipset in enako pomnilnika.. Trenutno seveda dela najbolje na Sonyu OLED AF9. To pa predvsem zaradi najnovejšega Mediatek Chipseta 5598 in pa zaradi nekoliko več pomnilnika od ostalih Sony in Philips televizorjev. Najnovejši Chipset in nekoliko več pomnilnika bodo imeli tudi že Philips modeli 2019 kakor tudi Sony modeli 2019. Moral bi vedet, da ne igra toliko vloge kako je Android optimiziran, temveč predvsem kako močan je sam Chipset in koliko ima pomnilnika pa tudi za katero verzijo Androida je govora:)) Kar pa se tiče kvalitete slike na Philips televizorjih, si kolikor se spomnim napisal, da je Philips OLED kvalitetnejši kakor recimo Lg, ki si jih primerjal v prodajalni.. Sedaj pa že pišeš drugače..

Tukaj je nekaj tvojih komentarjev.:D

Kar se tiče Philipsovih "starih" panelov. Svetilnost imajo 5 nitov nižjo kot LG B7, kar se sploh ne opazi, glede na to da oba brez problemov dosegata 700+ nitov, sliko medtem pa ima lepšo dosti bolj izostreno in jasno in bolj naravne barve kot LG, kjer vse vleče bolj na rdečo. Najbolj se razlikujejo operacijski sistemi tu, Philips(android) ali LG(webos), kar ti pač bolj ustreza. Sam sem izbral Philipsa namesto LG B/C7 in sem zadovoljen. 8C pa ni nič kaj boljši, kot 7C ni glih preskoka v ničemer. Philips brez problema podpira HDR, vendar ima LG Dolby Vision podporo, ki je pa še tak nikjer ni. Na netflixu, amazon prime in če kakšen 4k HDR film potegnem iz partisa mi normalno dela v HDR načinu. Tak da pusti te poznavalce tu, ko nimajo ne enega ne drugega.

Nič ni riziko, ker ni počasen in bugast android. Spet ti pametuješ, ko blage veze nimaš, ko še niti v živo nisi videl teh televizorjev. Vedno ste takšni najpametnejši. Občutno boljšo podporo HDR nebi glih rekel, malenkost je mogoče Dolby Vision boljši od HDR10, ubistvo nemoreš niti rečt da je boljši, enim bolj paše slika na HDR10, enim pa bolj na DV(osebna preferenca), je pa definitivno vsak HDR format boljši od SDR, če le ima tv dosti visoko svetilnost. Ta umetna inteligenca je domače rečeno BS, kdo pa bo uporabljal to? Pilot recimo ima boljši LG to priznam, ima pa Philips boljšo sliko in bolj naravne barve. Zaradi tega sem vzel potem philipsa in ne LG, kot sem prvo nameraval.


še en LG fanboy..ponuja veliko manj, dolby vision nima, ostale stvari so pa boljše. Paneli so isti, procesor ima boljši philips, zvočniki so boljši, ambilight in android, to je pa plus ali minus od posameznika do posameznika. Bi dobil takrat B7V za cca 200€ manj, ampak sem se odločil za philips, ker ima boljšo sliko ;)

Pod nastavitvami aplikacij se lahko znebiš vseh aplikacij, katere nočeš in si pustiš samo kar rabiš, recimo youtube, netflix in amazon. Se da izklopit ja ta "what's new". Zvočniki so solidni na tem TVju, vendar uporabljam dodatno ozvočenje z denon avr receiverom preko HDMI ARC in nimam nobenega problema. Ne vem no, za B/C8 ne morem komentirat, vendar ko sem maja letos kupoval TV, bi dobil B7 za cca 150€ manj vendar, je imel Philips lepšo sliko in bolj naravne barve, zato sem vzel pos9002. In hotel sem tudi sprobat ambilight:)) in sem bil res pozitivno presenečen. Nastavi si ga v "gaming mode" je nekaj čisto drugačnega, dosti bolj dinamično, kot na ostalih nastavitvah. Sam sem ga nastavil junija na gaming mode, ko sem kupil ps4 pro in še nisem nazaj nastavil, ker mi je tak bolj všeč.


Get a life, zdaj si iskal moje stare komentarje, res nimaš si kaj za začet z življenjem razen opevat ta jajca od philipsa in vsiljevat vsakemu na forumu in v trgovini. To je bilo mesec ali dva po nakupu, ko sem še bil navdušen, samo je kar hitro začelo jebat. Ja vedno ima philips najboljše vse optimizirano, najboljši procesor, najbolj kvalitetno procesiranje, najbolj tekoče delovanje androida itd bullshit! Sem imel verjetno več tvjev kakor ti, saj si imel celo življenje samo philips očitno in sploh ne veš kaj zamujaš z ostalimi znamkami. Philips je budget TV, tudi njihov "high end" razred je vseeno overpriced budget shit. Kar se tiče primerjave z B7 pa bi mogoče se mogel malo bolj poigrat z nastavitvami, samo je pa overall vseeno dosti boljši TV kot philips. Že Sony LED je boljši kot Philips OLED, boljše dober LED kot slab OLED ;)
Pa verjetno bo te android prej optimiziran in narejen za Sony, ki je konkretno boljša znamka, kakor za en Philips, ki je znan po brivskih aparatih, se ti ne zdi?

Kebab11 ::

hmmm prosim za pomoč ljudje

Odločam se med 49-55 inch do 800 EUR. Kaj priporočate?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

ali https://www.mimovrste.com/qled-televizo...

je QLED of samsunga dejansko kaj boljši? Kaj pa kakšen LG kot npr. https://www.mimovrste.com/super-uhd-tv/...

Prosim za čim več nasvetov :)
Obiščite mojo spletno stran

mit3k ::

Dajte več poudarka na vsebino, ki jo konzumirate, kot pa prikazovanju vsebine. Boljše za živce. :D

MrStein ::

Ta tema je o prikazovalniku.
Komot pa lahko odpreš novo za debato o vsebini.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jacksy ::

ali gre to za isti televizor? sony xf90

mimovrste 1799 eur

in

bigbang 2129 eur

a je to normalno da prihajha do takih razlik v ceni?
Ali predlagate kakšen boljši tv od tega?
mora pa biti 65" in pa lcd

logocar3 ::

Samsung NU8000 55' za 700eur preko uradnega Amazon Italija vključena dostava do LJ (do ostalih regij ne vem)

https://www.amazon.it/gp/product/B07D1L...

Le 10 kosov prodajajo, tako da hitro če ga želite :)

MrStein ::

jacksy je izjavil:

ali gre to za isti televizor? sony xf90

mimovrste 1799 eur

in

bigbang 2129 eur

a je to normalno da prihajha do takih razlik v ceni?

Hja...
Bigbang je znal imeti tam zraven gumb "Izenači ceno", in je potem znižal ceno na tisto od konkurence. Sicer na tem linku ne vidim tega. Mogoče so vmes ukinili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gatsu ::

Za zadnji kos pa če je bil še razstavni se sigurno da dobit še nižjo ceno kot je na Mimovrste. Jaz sem kupil Denon X1400 AVR ki so ga imeli zadnji kos v Cityparku razstavljenega in sem takoj na že tako zelo ugodno ceno dobil še 15% dol. Cena nikol ni nujno zadnja in nič ne košta poklicat in se pogajat.

edi45 ::

jacksy je izjavil:

ali gre to za isti televizor? sony xf90

mimovrste 1799 eur

in

bigbang 2129 eur

a je to normalno da prihajha do takih razlik v ceni?
Ali predlagate kakšen boljši tv od tega?
mora pa biti 65" in pa lcd


Gre za isti TV, to je vedno tak kar se cen tiče, eni majo včasih bolj nerealne kod druge. Če poveš da ga imajo na mimovrstah za takšno ceno, ti ga bodo dali za isto, če je razstavni pa še kakšnih par € popusta.

MrStein je izjavil:

jacksy je izjavil:

ali gre to za isti televizor? sony xf90

mimovrste 1799 eur

in

bigbang 2129 eur

a je to normalno da prihajha do takih razlik v ceni?

Hja...
Bigbang je znal imeti tam zraven gumb "Izenači ceno", in je potem znižal ceno na tisto od konkurence. Sicer na tem linku ne vidim tega. Mogoče so vmes ukinili.


še vedno je, vendar ne pri izdelkah, ki so zadnji kosi oz razstavni eksponati v trgovinah. To enačenje cen morajo imeti, če ne bi propadli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

gregor ::

Dober dan

Kateri 55" TV priporočate?
Da ima zadovoljivo kvaliteto slike, da ni predrag in da ima dobro smart platformo, ki ne šteka in povzoča težav.
Da na njej morda lahko deluje EON app od telemacha.

Hvala

LP

andrej69 ::

gregor ::

In kaj je najbolje za cca 600 eur?
LP

andrej69 ::

gregor je izjavil:

In kaj je najbolje za cca 600 eur?
LP


Za nekaj malega več denarja ta modela.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9583965/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9601719/a...

Ali pa tale model.

https://www.ceneje.si/Izdelek/10078663/...

gregor ::

Hvala
Posredujem dalje.:)
LP

sfaljk ::

Kaj pa Sony KD65XF7096BAEP za 900€ v Bigbangu

Izgleda OK (ajde glede na ceno).

P.S. Bi prilepil link pa mi teži o nekakšni napaki.

LP

andrej69 ::

sfaljk je izjavil:

Kaj pa Sony KD65XF7096BAEP za 900€ v Bigbangu

Izgleda OK (ajde glede na ceno).

P.S. Bi prilepil link pa mi teži o nekakšni napaki.

LP


Če boš gledal predvsem filme in serije, ti jaz priporočam tale model:)Če pa boš gledal večinoma tv program, in manj filme in serije potem pa je tudi Sony dobra izbira.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/6...

Eliaz ::

Živijo, kateri 55" TV za 500 EUR (niti eur več). Hvala :)

Razumem, da za ta denar dobim samo low end, ampak tako pač je, zato se obračam na vas, da dobim čim več za svojo ceno

andrej69 ::

Eliaz je izjavil:

Živijo, kateri 55" TV za 500 EUR (niti eur več). Hvala :)

Razumem, da za ta denar dobim samo low end, ampak tako pač je, zato se obračam na vas, da dobim čim več za svojo ceno


Tukaj imaš nekaj modelov.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9707336/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9447194/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9651038/a...

OK.d ::

Eliaz je izjavil:

Živijo, kateri 55" TV za 500 EUR (niti eur več). Hvala :)

Razumem, da za ta denar dobim samo low end, ampak tako pač je, zato se obračam na vas, da dobim čim več za svojo ceno

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=33_55...
LPOK.d

edi45 ::

Eliaz je izjavil:

Živijo, kateri 55" TV za 500 EUR (niti eur več). Hvala :)

Razumem, da za ta denar dobim samo low end, ampak tako pač je, zato se obračam na vas, da dobim čim več za svojo ceno


Ti pa si na hece :) to se dobre 43” ne dobis, kaj sele 55”

Tomi23 ::

Pozdravljeni,

Še vprašanje iz moje strani, saj v poplavi vseh tehnologij in različnih modelov nisem prepričan kaj točno kupiti :)

Kupujem 55inch in se predvsem odločam med LG OLED55B8 ter Sony X900F. No gledal sem tudi Samsung QE55Q6FNATXXH, ki ima precej dobro ceno. Bil sem v trgovini in si malo ogledoval modele in moram reči, da OLED res odstopa po kvaliteti slike. No Sony-ja v živo nisem videl, sem pa bral opise, ki so precej dobri.

Najbolj kar me je zmotilo pri OLED je "burn-in", ki se ga precej omenja in naj bi bil problem pri statičnih slikah (tudi podnapisih), ki se jih skoraj ni mogoče izogniti pri nas. Kaj veste o tem problemu, je to res tako izrazit problem vseh OLED? Ali je to nekaj kar je prenapihnjeno?

Hvala za odgovore.

lp, Tomi

carlito149 ::

andrej69 ::

carlito149 je izjavil:

Kateri od spodnjih je najboljši nakup?
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...


Najkvalitetnejši je Philips model. Potem sledi Sony model XF7005 in nazadnje model XF7596.

broken/link ::

moraš pa vzeti v zakup, da andrej prodaja philipse.

andrej69 ::

broken/link je izjavil:

moraš pa vzeti v zakup, da andrej prodaja philipse.


Pri nas prodajamo vse televizorje, ne samo Philips. Sem pa napisal čisto pošteno:)

fpbs ::

carlito149 je izjavil:

Kateri od spodnjih je najboljši nakup?
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
Svetujem ti, da si ogledaš še LG modrl SK8100,ki je že 100Hz, 10 bitni Nano Cell panel, ima boljšo HDR podporo.Dolby Vision, Advanced HDR, boljši in hitrejši operacijski sistem, neprimerno boljšo telekomando z miško,ThinQ AI......
https://www.ceneje.si/Izdelek/9416172/a...
https://www.displayspecifications.com/e...

carlito149 ::

Hvala za predlog. Po prebiranju se mi zdi kar korekten.
««
169 / 536
»»