» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
166 / 536
»»

Krofko666 ::

Prosil bi za pomoč. Odločam se med:

- https://www.ceneje.si/Izdelek/9670819/a...
- https://www.ceneje.si/Izdelek/9327642/a...

Uporabljal ga bom za Netflix, Play Station in pa torrente. Za kabelsko praktično ne.

Gledal bom iz razdalje 2,6m, tako da sklepam, da je 55 dovolj? Ne bi pa rad, da mi je čez mesec dni žal, da nisem vzel večje velikosti, tako da sem pripravljen doplačati za 65, če je smiselno. Čeprav se bojim, da bi na taki razdalji 65 bil celo prevelik?

Hvala in LP.

Qrctegleda ::

Dovolj ti bo 55 in če primerjaš LG OLED in Sony LCD imaš zmagovalca ki je svetlobna leta naprej. To je seveda LG. Sama tehnologija OLED, podpora Dolby Vision, odzivni čas za igre, operacijski sistem in še bi lahko naštevali. Tu sploh ni dvoma, ker je cena praktično enaka za oba televizorja.

Krofko666 ::

Hvala za pomoč, Qrctegleda!

Klemzy17 ::

Zdravo,

Ali je kdo že naročal prej te trgovine?

https://www.electronic4you.si/sony-kd-6...


Ceno za ta tv sem tukaj našel najbolj ugodno, nisem prepričan, če bo šla še kaj nižje. Kako je z garancijo in ali je pametno da mi pošljejo po pošti da se to do mene ne bo vse razbilo?
In OLED fani ne pišite mi nič o njih da za isto ceno lahko dobim ze skoraj OLED, ker ga enostavno ne bom kupil.

Lp,

Gagarin ::

Kupil že več stvari na electronic4you, nobenih problemov, tudi že eno zadevo vrnil ker me ni prepričala in takoj dobil denar nazaj. Glede pošiljanja po pošti te po moje tudi nima kaj skrbeti.

Klemzy17 ::

Garancija ni problem, verjetno lahko uveljavljam v slo ali bom moral v Villach vozit?

edi45 ::

Krofko666 je izjavil:

Prosil bi za pomoč. Odločam se med:

- https://www.ceneje.si/Izdelek/9670819/a...
- https://www.ceneje.si/Izdelek/9327642/a...

Uporabljal ga bom za Netflix, Play Station in pa torrente. Za kabelsko praktično ne.

Gledal bom iz razdalje 2,6m, tako da sklepam, da je 55 dovolj? Ne bi pa rad, da mi je čez mesec dni žal, da nisem vzel večje velikosti, tako da sem pripravljen doplačati za 65, če je smiselno. Čeprav se bojim, da bi na taki razdalji 65 bil celo prevelik?

Hvala in LP.


Sam sem šel iz OLEDa, ker sem imel dosti problemov (banding, slaba uniformiranost panela itd) na Sony XF9005 in mi ni žal, sem bolj zadovoljen z njim. 55" je več kot dovolj za 2,6m. Ta Qrctegleda pa pojma nima kaj govori. Sony ima konkretno višjo svetilnost kot OLED, oba imata Dolby Vision, input lag ima LG 21.3ms, Sony pa 24ms, kar sploh ni razlike v praksi, ker ne moreš opazit 3ms razlike, imata oba nizek input lag. Tudi kar se tiče samih črnin, se zelo približa OLEDu, poglej par postov višje, sem prilepil sliko tega sonya v temi, je isto črn kot OLED. Pri OLEDu vzami tudi v obzir da čez čas izgubi na svetilnosti in tudi je možnost burn ina, čeprav ga sam v 7 mesecih nisem imel in sem tudi zlorabljal tv po domače, je pa vseeno možnost, ki pri LEDu ni.

Klemzy17 je izjavil:

Garancija ni problem, verjetno lahko uveljavljam v slo ali bom moral v Villach vozit?


Če je EU garancija, kar verjetno je, potem ni problema, lahko uveljaviš pri nas. Če pa ni, pa boš mogel vozit v Avstrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

mAXTER ::

Ma klinc pa EU garancija..znanec je tri leta nazaj kupil v MediaMarktu v Gradcu samsungov TV in mu je po treh mescih nekaj šlo. Je klical uvoznika za Slo glede uveljavljanja garancije in mu je gladko gospod na drugi strani povedal da oni niso dolžni popravljat tv-a, ker je bil kupljen v tujini preko drugega distributerja. Na koncu ga je peljal nazaj v Avstrijo..ne vem pa kako bi se reševalo, če bi pri nas peljal zadevo naprej preko pritožb itd.

NP1234 ::

A je v kratkem pričakovati kak padec cen 65" LED tv-jem oz. kako akcijo/razprodajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NP1234 ()

Qrctegleda ::

NP1234 je izjavil:

A je v kratkem pričakovati kak padec cen 65" LED tv-jem oz. kako akcijo/razprodajo?

Ob prihodu novih modelov na police, ampak ne več kot -10%. Letos ni nobene revolucije, podobno kot lani. Televizor je televizor, nemoremo neke hude znanosti narediti iz tega.

Vazelin ::

Qrctegleda ::

Vazelin je izjavil:

qrc: sanjam o takšnem
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...
:D

Ne kupuj Sony, ker se kvarijo ko getribe na starih Mazdah. LG si kupi, imaš boljši UI, hitrejši procesor, boljši procesor slike, bolj gladko gibanje, boljši odzivni čas. Edino zvok je slab, zato pa si vzameš en soundbar zraven. Ma da rukne!

Vazelin ::

Ok, če gre Tezus na 50usd kupim nekaj v tem rangu.

easyrider3 ::

Qrctegleda je izjavil:

Vazelin je izjavil:

qrc: sanjam o takšnem
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...
:D

Ne kupuj Sony, ker se kvarijo ko getribe na starih Mazdah. LG si kupi, imaš boljši UI, hitrejši procesor, boljši procesor slike, bolj gladko gibanje, boljši odzivni čas. Edino zvok je slab, zato pa si vzameš en soundbar zraven. Ma da rukne!



Spet eden k samo hvali in hvali LG.

Imam Sony televizor kupljen leta 2010 pa še vedno dela,sem imel Samsung televizor pri dveh letih šel na servis na menjavo zaslona potem ga sem šenkal bratu in sedaj imam dober let ponovno nazaj Sony televizor in dela brez kakih napak.
Kje potem ti kar bluziš in lapaš kako se SONY televizorji kvarijo.

Qrctegleda ::

Jaz imam od LG znamke samo televizorje in monitorje. Od Philipsa imam samo ožemalnik citrusov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Klemen13 ::

A gre pika kupon -25% na TVje v mtehnika?

MrStein ::

easyrider3 je izjavil:


Spet eden k samo hvali in hvali LG.

Imam Sony televizor kupljen leta 2010 pa še vedno dela,sem imel Samsung televizor pri dveh letih šel na servis na menjavo zaslona potem ga sem šenkal bratu in sedaj imam dober let ponovno nazaj Sony televizor in dela brez kakih napak.
Kje potem ti kar bluziš in lapaš kako se SONY televizorji kvarijo.

Trole, ki hvalijo eno tovarno, se ignorira.
Oziroma pove, da so troli, da jih ne bi kaki naivnež resno jemal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Qrctegleda je izjavil:

Vazelin je izjavil:

qrc: sanjam o takšnem
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...
:D

Ne kupuj Sony, ker se kvarijo ko getribe na starih Mazdah. LG si kupi, imaš boljši UI, hitrejši procesor, boljši procesor slike, bolj gladko gibanje, boljši odzivni čas. Edino zvok je slab, zato pa si vzameš en soundbar zraven. Ma da rukne!



Spet eden k samo hvali in hvali LG.

Imam Sony televizor kupljen leta 2010 pa še vedno dela,sem imel Samsung televizor pri dveh letih šel na servis na menjavo zaslona potem ga sem šenkal bratu in sedaj imam dober let ponovno nazaj Sony televizor in dela brez kakih napak.
Kje potem ti kar bluziš in lapaš kako se SONY televizorji kvarijo.



Saj to je stari uporabnik foruma , samo sedaj pod drugim vzdevkom. Gre za uporabnika, ki ima več profilov @gustek_si , @profdoktor, @4knative itd..

frikec() ::

Mogoče bom prilil malo olja na ogenj, ampak po svoje ima prav ;). Sem imel Sony televizor (46W4000), ki je crknil po 24 mesecih. Za garancijo sem se seveda lahko zgolj obrisal pod nosom. Dejansko je bil to najdražji televizor, ki sem ga kdajkoli kupil in priznam, da se od takrat držim nekoliko stran od Sony-ja.

(jasno, da moja izkušnja ni reprezentativna)

andrej69 ::

Vsi televizorji se danes kvarijo nekje isto.. Saj uporabljajo nekje podobno kvaliteto elektronskih sklopov:)Od matičnih, napajalnih plošč itd.. Razlika je edino v panelih in slikovnih procesorjih. Pa danes niti ni toliko težav z samo elektroniko, kolikor je težav z paneli..Predvsem z okvarami osvetljenja ozadja panela in samimi pixli. Predvsem treba v izogib okvare osvetljenja in samega panela, omejit nastavitev samega osvetljenja in samega kontrasta:)Te dve stvari sta največji krivec za težave z paneli..

Qrctegleda ::

Konec koncev gre samo za televizor, nevem zakaj bi hvalil eno znamko. Tudi če bi mi plačali, jih ne bi hvalil. LG mi je všeč ker ima najboljši UI, kar daje najboljši UX in ker je Android na drugi strani res zelo zelo slab operacijski sistem za televizorje. To je pač dejstvo in dokler bo tako, ne morem hvalit znamk, ki nalagajo Andorid na svoje televizorje.

neverjetni99 ::

Qrctegleda je izjavil:

Konec koncev gre samo za televizor, nevem zakaj bi hvalil eno znamko. Tudi če bi mi plačali, jih ne bi hvalil. LG mi je všeč ker ima najboljši UI, kar daje najboljši UX in ker je Android na drugi strani res zelo zelo slab operacijski sistem za televizorje. To je pač dejstvo in dokler bo tako, ne morem hvalit znamk, ki nalagajo Andorid na svoje televizorje.


Android je na Sonyu je superioren androidu na philipsu ali kateri drugi znamki, saj je bil mišljen in optimiziran za Sony in je razlika noč in dan če primerjam OLED philipsa, ki sem ga imel in sedaj Sony XF90.

Tak da nevem zakaj se oglašaš, če blage veze nimaš o tvjih. Sony še vedno velja za najbolj premium tvje, pri LGju se splača samo OLED, ostalo je vse ovepriced crap. Monitorji od LGja so pa najslabši, kar sem jih imel. Isti problem je bil na LG led tv, ki sem ga imel. Slika temna in sprane sivkaste barve ter slaba uniformiranost panela.

frikec() je izjavil:

Mogoče bom prilil malo olja na ogenj, ampak po svoje ima prav ;). Sem imel Sony televizor (46W4000), ki je crknil po 24 mesecih. Za garancijo sem se seveda lahko zgolj obrisal pod nosom. Dejansko je bil to najdražji televizor, ki sem ga kdajkoli kupil in priznam, da se od takrat držim nekoliko stran od Sony-ja.

(jasno, da moja izkušnja ni reprezentativna)


Wau en sony ti je enkrat crknil. Big deal, meni pa samsungi kot po tekočem traku, ampak če bi imeli kakšen soliden tv, bi ga vseeno kupil.

Zgodovina sprememb…

webmaher ::

Nekateri nakladači tule gor nakladajo sami sebi... Android na mojem Sonyu dela za IMDb oceno recimo 8,5... gledam HBOGO odlično, gledam Netflix s podnapisi preko Kodija v 4k HDR odlično, gledam športne kanale preko EON boxa v HDR zadovoljivo dobro in gledam športne kanale preko HTPCja v 4k HLG zelo dobro...do odličnosti manjka bitna hitrost, ki jo ne zmore pričarat niti Diamantno-Zlat TV :D

Qrctegleda ::

webmaher je izjavil:

Nekateri nakladači tule gor nakladajo sami sebi... Android na mojem Sonyu dela za IMDb oceno recimo 8,5... gledam HBOGO odlično, gledam Netflix s podnapisi preko Kodija v 4k HDR odlično, gledam športne kanale preko EON boxa v HDR zadovoljivo dobro in gledam športne kanale preko HTPCja v 4k HLG zelo dobro...do odličnosti manjka bitna hitrost, ki jo ne zmore pričarat niti Diamantno-Zlat TV :D

Jaz bi lahko na enak način hvalil moj stari Gorenje televizor. Povedal si več ali manj subjektivne ocene in nobenega dejstva, nobenih argumentov, kar eno nabijanje v tri krasne...

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Qrctegleda je izjavil:

Jaz imam od LG znamke samo televizorje in monitorje. Od Philipsa imam samo ožemalnik citrusov.


jaz imam tudi LG monitor pa ni nič kaj posebnega ja res crknil še ni lahko bi bil pa tudi kako boljše z nastavitvami

easyrider3 ::

frikec() je izjavil:

Mogoče bom prilil malo olja na ogenj, ampak po svoje ima prav ;). Sem imel Sony televizor (46W4000), ki je crknil po 24 mesecih. Za garancijo sem se seveda lahko zgolj obrisal pod nosom. Dejansko je bil to najdražji televizor, ki sem ga kdajkoli kupil in priznam, da se od takrat držim nekoliko stran od Sony-ja.

(jasno, da moja izkušnja ni reprezentativna)


Ne vem zakaj ti je crknil,ker jaz imam od leta 2010 televizor Sony KDL 40W4500 in še zmeraj deluje in 5 let je vsak dan bil prižgan minimalno po 13 ur in več potem sem ga dal pa očetu in on ga naprej uporablja brez problema.

Qrctegleda ::

Če še niste opazili ima vsak neka svoja merila, večinoma nič merljivega, več ali manj subjektivna mnenja in nabijanje en čez drugega po znamkah kot pri avtomobilih. Kot v vrtcu.

selanc ::

Kupil Sony 55XF9005. Zelo zadovoljen. Android dela brez problemov. Me pa zanima kako imate narejene povezave da prenašate 4K vsebine na tv. Ker če daš 1200 ojrov za tv in ti tv nudi najboljše moraš to tudi izkoristiti, ne pa da gledaš divx filme. Potegnil par filmov ampak vseh mi ni pokaže v skupnem omrežju. Res da nisem najbolj vešč tehnike. Takp da bi prosil za pomoč, kako vse skupaj povezati. Lahko tudi na ZS da ne smetimo teme.

edi45 ::

selanc je izjavil:

Kupil Sony 55XF9005. Zelo zadovoljen. Android dela brez problemov. Me pa zanima kako imate narejene povezave da prenašate 4K vsebine na tv. Ker če daš 1200 ojrov za tv in ti tv nudi najboljše moraš to tudi izkoristiti, ne pa da gledaš divx filme. Potegnil par filmov ampak vseh mi ni pokaže v skupnem omrežju. Res da nisem najbolj vešč tehnike. Takp da bi prosil za pomoč, kako vse skupaj povezati. Lahko tudi na ZS da ne smetimo teme.


Imam isti TV. Najboljša opcija je, če imaš računalnik dovolj močan, da povežeš z HDMI kablom, ali pa usb ključ/disk in gor naložiš filme in gledaš direkt iz TV. Obvezno pa potegni iz google store-a aplikacijo Kodi. Je najboljši player, ki podpira vse kodeke oz formate. Ti ki pridejo že nameščeni, so po domače rečeno za en dr*k. Prave 4K filme verjetno ne boš mogel streamat preko omrežja, ker je omrežna kartica v TV preslaba, saj imajo bitrate tudi 120mb/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

selanc ::

Ja to mi ni jasno. Zakaj zunanji disk? Če uporabljam pc v katerem imam dva diska. Če pa že mora bit, kam ga priklopim v tv ali v modem? In ali je nujna povezava usb 3.0 med diskom in strežnikom? Ali tudi usb 2.0 prebavlja 4k filme?

finkec ::

Tv ti vrjetno ne podpira vseh datotek dobljenih s pašnikov, najbolje predvajati preko hdmi kabla iz pc na tv ali pa kupiti kakšen android box ki to lahko predvaja. Pa pazi, če "vlečeš" ne ripane bluray filme zagotovo ne bo prebral tv, vzami manual v roke pa prečitaj katere datoteke predvaja preko omrežja, lahko da celo drugače podpira preko usbja.

Ps sem videl da je edi popravil post, za android tv ti pa zal ne znam povedati ali mora tv podpirati dolocene kodeke ali je odvisno od programa. So pa tudi dolocene omejitve pri hardveru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

Vazelin ::

Sam kako noro izgleda v živo tista high end OLED serija od Sonya - s stališča designa, ne tehnike.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gatsu ::

selanc je izjavil:

Kupil Sony 55XF9005. Zelo zadovoljen. Android dela brez problemov. Me pa zanima kako imate narejene povezave da prenašate 4K vsebine na tv. Ker če daš 1200 ojrov za tv in ti tv nudi najboljše moraš to tudi izkoristiti, ne pa da gledaš divx filme. Potegnil par filmov ampak vseh mi ni pokaže v skupnem omrežju. Res da nisem najbolj vešč tehnike. Takp da bi prosil za pomoč, kako vse skupaj povezati. Lahko tudi na ZS da ne smetimo teme.


Ne bo šlo drugače kot z USB diskom al pa ključkom, ker imajo ti TVji vsi po spisku prešvoh mrežne povezave za UHD BR ripe. Žal je tko da imajo enako smart drobovje tvji za 600€ in 6000€ Za legalne zadeve je zmogljivost mrežnih povezav seveda povsem dovolj dobra.

batista ::

Tisti ki imate sony xf9005, ali je res da prednameščen sonyjev media player najbolj tekoče predvaja filme (iz usb ključa/diska)? Kodi naj nebi bil tako smooth, še posebej 4k filmi.

Nekaj o tem piše tudi tule pod media playback:
https://docs.google.com/document/d/1EPz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: batista ()

edi45 ::

selanc je izjavil:

Ja to mi ni jasno. Zakaj zunanji disk? Če uporabljam pc v katerem imam dva diska. Če pa že mora bit, kam ga priklopim v tv ali v modem? In ali je nujna povezava usb 3.0 med diskom in strežnikom? Ali tudi usb 2.0 prebavlja 4k filme?


Ker ljudje po večini nimajo usb ključ 128gb, saj 64gb je premalo za 4K filme. Rabiš 3.0 USB ključ ali disk in ga priklopiš v USB 3.0 port v TV. Na TV potegni Kodi iz google store in potem zaženi Kodi in preko tega programa gledaš filme.

batista je izjavil:

Tisti ki imate sony xf9005, ali je res da prednameščen sonyjev media player najbolj tekoče predvaja filme (iz usb ključa/diska)? Kodi naj nebi bil tako smooth, še posebej 4k filmi.

Nekaj o tem piše tudi tule pod media playback:
https://docs.google.com/document/d/1EPz...


Ne vem, nisem nikoli probal, vedno sem takoj potegnil Kodi in samo preko tega gledal filme. Bom pa probal za hec, da vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Gatsu ::

Na Sony tvju ne rabiš kodi za 4K filme ker privzeta aplikacije svoje delo opravlja odlično, za razliko od šlamastike na Philipsih... Če Android 8 updejt ne bo popravu par res tečnih težav ki jih imam z 803 ga bom dal na bolho in kupu LG B8...

edi45 ::

Gatsu je izjavil:

Na Sony tvju ne rabiš kodi za 4K filme ker privzeta aplikacije svoje delo opravlja odlično, za razliko od šlamastike na Philipsih... Če Android 8 updejt ne bo popravu par res tečnih težav ki jih imam z 803 ga bom dal na bolho in kupu LG B8...


Možno, saj sem namreč kako sem odpakiral TV, takoj namestil Kodi, ker na prejšnjem Philips OLED pos9002, ni šlo skoraj nič na teh nameščenih playerih, tudi s kodijem sem imel občasne probleme. In nasploh android sam po sebi dosti lepše dela na Sonyu, pred OLEDom sem imel Sony in sedaj imam Sony in na obeh dosti lepše/hitrejše dela, saj je bil narejen in optimiziran za Sony.

Gatsu ::

Absolutno delajo aplikacije na Sony tvjih bolj zanesljivo. Npr Amazon prime mi deluje na Sony XE8096 brez problemov in z HDR medtem ko na Philips OLED803 slika vsake tolk cajta trokira in nima HDR podpore. Privzeta video aplikacija na Sony predvaja vse UHD remuxe in ripe tekoče in v menijih lahko preklapljaš med audio streami medtem ko na Philipsu zadeva ne funkcionira sploh saj video šteka in zapovrh ne moreš niti izbirat med audio tracki. Potem NBA aplikacija na Sony deluje brez problema in brez sesuvanja, na Philipsu se mi sesuje tudi 6x med ogledom ene tekme...

Težav z povezavo tvja in AVR pa itak verjetno ne bo nikol konc... Dejansko je ta Philips dober samo kot monitor, to delo opravlja brezhibno vse ostalo pa vsaj za moje potrebe frustrira v 3pm in bo treba al menjat tv al pa nabavit Shield/AppleTV 4K. Definitivno pa Philipsa ne kupim več. Aja še usb3 port se je kar naenkrat skregal z mojim prenosnim diskom in stalno prekinja povezavo, sam to ni neka frka, ker je USB2.0 povsem dovolj saj ga ni filma ki bi imel preko 300Mb/s bitrate :)

edi45 ::

Gatsu je izjavil:

Absolutno delajo aplikacije na Sony tvjih bolj zanesljivo. Npr Amazon prime mi deluje na Sony XE8096 brez problemov in z HDR medtem ko na Philips OLED803 slika vsake tolk cajta trokira in nima HDR podpore. Privzeta video aplikacija na Sony predvaja vse UHD remuxe in ripe tekoče in v menijih lahko preklapljaš med audio streami medtem ko na Philipsu zadeva ne funkcionira sploh saj video šteka in zapovrh ne moreš niti izbirat med audio tracki. Potem NBA aplikacija na Sony deluje brez problema in brez sesuvanja, na Philipsu se mi sesuje tudi 6x med ogledom ene tekme...

Težav z povezavo tvja in AVR pa itak verjetno ne bo nikol konc... Dejansko je ta Philips dober samo kot monitor, to delo opravlja brezhibno vse ostalo pa vsaj za moje potrebe frustrira v 3pm in bo treba al menjat tv al pa nabavit Shield/AppleTV 4K. Definitivno pa Philipsa ne kupim več. Aja še usb3 port se je kar naenkrat skregal z mojim prenosnim diskom in stalno prekinja povezavo, sam to ni neka frka, ker je USB2.0 povsem dovolj saj ga ni filma ki bi imel preko 300Mb/s bitrate :)


Sam sem imel probleme z bandingom in uniformiranostjo panela, hdmi porti, daljinec, android je zelo počasi delal napram Sonyu, še na prejšnjem Sony XE85 je lepše delalo vse se mi zdi. Tudi z AVR sem imel probleme preko ARC-a, par minut je delalo ko sem vžgal TV, potem pa sem mogel s pilotom od AVR spreminjat glasnost, pri Sonyu pa skoz deluje tak kot mora in uporabljam samo daljinec od TVja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Qrctegleda ::

Fantje, če bi radi dobro Android izkušnjo si kupite Nvidia Shield. Sicer je 200EUR, ampak ima konstatni razvoj in izboljšave. Tega žal ne dobiš pri nobenem televizorju, ker nimajo časa za take reči. Tudi hardware je 10x hitrejši od vsakega ološa ki ga najdemo v televizorjih.

Zgodovina sprememb…

Gatsu ::

@edi45: Haha pa ravno ti si mi nekaj pamet solil da ne znam nastavit lol in si branil Philipsa! Še nov AVR sem kupil ker je bil prejšnji že kar v letih in še vedno nisem mogel uporabljat HDMI arca. Zdej furam zvok preko optike ampak tud preko nje mi pri določenih UHD ripih jebe zvok, medtem ko taisti film na tastarem receiverju gledan na Sony tvju deluje perfektno...

edi45 ::

Gatsu je izjavil:

@edi45: Haha pa ravno ti si mi nekaj pamet solil da ne znam nastavit lol in si branil Philipsa! Še nov AVR sem kupil ker je bil prejšnji že kar v letih in še vedno nisem mogel uporabljat HDMI arca. Zdej furam zvok preko optike ampak tud preko nje mi pri določenih UHD ripih jebe zvok, medtem ko taisti film na tastarem receiverju gledan na Sony tvju deluje perfektno...


Če sem mislil da je kaj z AVR narobe, samo sem ugotovil kasneje da je bil Philips problem haha, kaj točno te že jebe pri zvoku?

webmaher ::

Qrctegleda je izjavil:

Fantje, če bi radi dobro Android izkušnjo si kupite Nvidia Shield. Sicer je 200EUR, ampak ima konstatni razvoj in izboljšave. Tega žal ne dobiš pri nobenem televizorju, ker nimajo časa za take reči. Tudi hardware je 10x hitrejši od vsakega ološa ki ga najdemo v televizorjih.

ker trenutno ne gori voda bom počakal, da cena pade na okoli 150 potem pa zihr :)
Kar se tiče bluRay 4k HDR ripov jih šibam s HTPCja brez problema... najvišja bitna je pbla nekje okoli 130Mb/s... če bi webeni Telesmeh za svoje webene SKje uporabljal samo petino tega, bi samo kak 1% tečnežev reklo da to ni 4k HDR :D

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Na Sony tvju ne rabiš kodi za 4K filme ker privzeta aplikacije svoje delo opravlja odlično, za razliko od šlamastike na Philipsih... Če Android 8 updejt ne bo popravu par res tečnih težav ki jih imam z 803 ga bom dal na bolho in kupu LG B8...
Možno, saj sem namreč kako sem odpakiral TV, takoj namestil Kodi, ker na prejšnjem Philips OLED pos9002, ni šlo skoraj nič na teh nameščenih playerih, tudi s kodijem sem imel občasne probleme. In nasploh android sam po sebi dosti lepše dela na Sonyu, pred OLEDom sem imel Sony in sedaj imam Sony in na obeh dosti lepše/hitrejše dela, saj je bil narejen in optimiziran za Sony.
Zanimivo, kako se mora vsak na svoje stroške in živce, prepričat o Philipsovi kvaliteti.

Klemzy17 ::

Zdravo, mene zanima nekaj glede filmov naj mi en razloži ko res obvlada zadevo.

Kupil bom tale hišni kino:

https://www.bigbang.si/sistemi-za-domac...

In pa SONY 65 XF900

V to sem sedaj siguren da bom kupil te 2 stvari sedaj pa me zanima, ponavadi sem šel na partis snel dol film blu ray kvalitete in gleda to na TV-ju preko USB ključka. Ker bom sedaj imel blu ray škatlico v domačem kinu me zanima kako sedaj z tem, moj tv ima tudi dolby vision, preko katerega kanala naj gledam netflix in pa HBO GO? Pač ali lahko en to poveže v neko celoto da dobim pri vseh teh stvareh najboljšo sliko ven? Se pravi XF900 Z Dolby vision imel bom naročnino na Netflix in HBO GO posnel bom kak film iz Partisa in pa imel bom domač kino z blu ray škatlico, kaj naj delam da bom iz teh stvari iztisnil največ kvalitete pri filmih!!

Ker sem malo tupast glede teh stvari vidim da se eni menite od portov 2.1 pa tako naprej uglavnem nimam pojma kaj pa kako :D :D

Tudi to BLU RAY napravo ne razumem dobro nekateri pravijo da bom potem gledal vse z te naprave in da bom ključek vtaknil v blu ray, ali potem rabim tudi KODIJA oz. predvajalnik ki ga ima sony za filme ki ste ga nekaj postov gor hvalili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemzy17 ()

cekr ::

Najprej si moraš razjasnit, kaj Blu-Ray sploh je. Nič drugega kot nabildan DVD.
Tisto navlako, ki ti jo dajo zraven v predvajalnik bluray ne uporabljat, ker je običajno še slabša kot v prikazovalniku. Ta predvajalnik je samo za predvajanje plošč (katerihkoli že).
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Han ::

Sony BDVE2100 ima zgolj zastarel Full HD 3D Blu-ray. Danes je aktualen 4k Blu-Ray, a je punudba 4K plošč v (naših) trgovinah zaenkrat porazna.

Klemzy17 ::

Predvsem kupujem to zaradi zvoka, ta blu ray škatlica pride izgleda zraven. Iščem tak hišni kino da ima 4 zvočnike ker imam tako pripravljeno v dnevni sobi. Za sliko bo sam po sebi XF900 verjetno dovolj kvaliteten z Dolby Vision....

krepki ::

Tile plastik fantastik zvočniki ne bodo dali kaj prida zvoka,škoda denarja.
««
166 / 536
»»