» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
160 / 535
»»

Krofko666 ::

Lepo pozdravljeni.

Prosil bi za pomoč pri nakupu televizorja.


    budget = okrog 500eu
    oddaljenost = 2 metra
    uporaba v glavnem za PS4 in Netflix


Najlepša hvala!

andrej69 ::

Krofko666 je izjavil:

Lepo pozdravljeni.

Prosil bi za pomoč pri nakupu televizorja.


    budget = okrog 500eu
    oddaljenost = 2 metra
    uporaba v glavnem za PS4 in Netflix


Najlepša hvala!


Tukaj imaš nekaj modelov.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9583964/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9705145/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9601721/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9447193/a...

sleby ::

Je sony xf75 ok nakup? Mel bi androida, pa je to sonyjev vstopni model. Kolebam pa med 49 in 55 inch.

gustek_si ::

Počasi bo treba razmišljat o 8K za 65 inčev in več. Do 55 je 4K še dovolj.

leiito ::

Tudi na 65 je 4K dovolj, čez glavo, če je dober vir, mogoče bi morali bolj o tem razmišljat kako mainstreamat 4K in prepovedat vse kar je manj kot 1080.

easyrider3 ::

edi45 je izjavil:

chucki je izjavil:

edi45 je izjavil:

otiM^ je izjavil:

Sem pred hudo dilemo: vzeti 55 oled ali 65 lcd? Budget je 1300EUR, gledalo se bo iz 3m. Kakšna so mnenja?:)


Normalno da OLED. za 3m je 140cm vrh glave. Vsi ko trdijo drugače, pa so slepi kot miši. Meni osebno je bil 65" prevelik na 3.5-4m. Zato sem šel nazaj na 55" in OLED.


lažeš



Ti bos zdaj vedel pa pameten bil z nekim brezveznim grafom, ki kaze da je 55” za na 1.2m ne? Amater, vsak ve kaj mu odgovarja in ker dobro vidim ne rabim 65” za 3m. Tudi slika je lepsa na taki razdalji kot pri 65”




Ne se zajebavat ker na 1.2 metra ni varijante da NORMALNO lahko gledaš televizor. Idioti so vsi ki take pišejo in to od strokovnjakov ki se imajo za pametnjakoviče za televizorje in podobnega. Jaz če se postavim pred televizor velikosti 49" ni varijante da lahko gledam NORMALNO z razdalje teh 1.2 metra,saj dobesedno se moje oči mantrajo da dobijo cel televizor v obseg gledanja,ne sploh ne morem. Ko gledaš televizor moraš viditi cel obseg zaslona ne da bi moral oči obračat levo in desno in se mantrati da cel zaslon ujameš v gledanost in to z dobrega metra sploh ni varijante in lahko CEL SVET trobi in piše kakšne so razdalje za gleanost in nobena resolucija tukaj tudi nič ne pomaga ker enostavno OČI tega ne dovoljujejo. Edino če imajo vsi ljudje za za 5 ali več širše glave da vse ujamejo v obseg gledanja. Televizor mora biti stran od gledanja toliko da z LAHKOTO lahko gledaš zaslon televizorja ne da bi oči napenjal in v enem pogledu MORAŠ videti celi zaslon brez kakih izjem in naprezanja oči v levo ali desno stran. Jaz sem to že poizkusil in vem pri čem sem za druge pa mi sedaj tud en drek briga ker vsepovsod so samo še pametnjakoviči. Vsak bi želel imeti čim večji televizor in da je potem JACK samo jaz imam raje manjšega,tapravega in tistega dobrega

leiito ::

Če se da komot z dveh metrov 65" gledat, potem se da tudi 49" z 1.2m, primerjaj z velikostjo zaslona v kinu, po tvoji logiki bi se sedeži začeli šele 50 metrov stran. Te stvari imajo znanstveno logiko, ne gre za kar neke strokovnjake, ampak creme de la creme znanosti in umetnosti gledanja televizije in glede tega je popoln konsenz, ne najdeš nikogar, ki se bo strinjal, da je 49" preveč za 120 cm razdalje. Mogoče imaš manjše oči kot večina, nekateri imajo zelo mičkene, mogoče ta graf ni za to manjšino, sicer pa večje je vedno bolje za tivi, zato ker se lažje gleda, ne težje in ker je bolj immersive, ne pa zato, da se boš komu hvalil, tivi za jurja ali pa dva ni noben statusni simbol.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cekr ()

easyrider3 ::

ja 49 se da z metra gledat sam za 65 pa z dveh metrov bi bila ppa katastrofa gledat kake SD programe,že tako iz slabih 4 metrov na 49 ni super kaj šele bližje na večjem zaslonu. Kako je pa sedaj glede SMART Samsung televizorjev ker prijatelj je kupil 75" televizor in gor nima nobene aplikacije kot na prejšnjem televizorju. Pravi da treba kupit al kaj že ker nikakor niso mogli priti do Youtube aplikacije, kako je potem res to z novimi Samsung televizorji.

gustek_si ::

leiito je izjavil:

Če se da komot z dveh metrov 65" gledat, potem se da tudi 49" z 1.2m, primerjaj z velikostjo zaslona v kinu, po tvoji logiki bi se sedeži začeli šele 50 metrov stran. Te stvari imajo znanstveno logiko, ne gre za kar neke strokovnjake, ampak creme de la creme znanosti in umetnosti gledanja televizije in glede tega je popoln konsenz, ne najdeš nikogar, ki se bo strinjal, da je 49" preveč za 120 cm razdalje. Mogoče imaš manjše oči kot večina, nekateri imajo zelo mičkene, mogoče ta graf ni za to manjšino, sicer pa večje je vedno bolje za tivi, zato ker se lažje gleda, ne težje in ker je bolj immersive, ne pa zato, da se boš komu hvalil, tivi za jurja ali pa dva ni noben statusni simbol.

Ma ni variante gledat 65 iz 2m ali manj, tudi če gre za še tako kvalitetno sliko. Fora je v kotu. Ljudje smo se navadili gledat pod manjšim kotom skozi leta, desetletja in tega se ne da spremenit v letu ali dveh. Možgani se mučijo s tako širokim kotom in lahko pride do možganskih poškodb zaradi naprezanja. Kot je napisal dstojs, ne se zajebavat z grafi in številkami ker to v praksi ne pije vode. Vi eni se mučite ker ste prebrali grafe in študije, ampak v praksi je zgodba drugačna. Dokaz iz prakse je tudi da se v kino dvoranah 95% ljudi vsede v zanje vrste. Le zakaj?

leiito ::

Za tako eksotične trditve moraš navesti kak vir. Dejansko so v kinu najbolj iskani sedeži na sredini po obeh oseh, ne zadaj, ampak tudi če bi se res, kot trdiš, 95% ljudi vsedlo v zadnje vrste, to ne bi dokazovalo ničesar, ljudje bi lahko izbirali suboptimalno distanco na podlagi napačnih predpostavk, iz navade, primerno za HD, ne pa za 4K itn.

Možganske poškodbe? Citation needed.

Znanost optimalne razdalje gledanja je relativno preprosta in stroka je tu enotna. Če meniš, da se motijo, moraš ovreči znanost, na kateri slonijo priporočila, dokazati, da se motijo npr. pri rtings.com:
https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

Morda si še vedno v SD časih, 4K namreč za 50% skrajša priporočeno razdaljo, za 65" npr. je za 1080 priporočena 2.5 m, za 4K pa samo še 1.25 m. S tvojimi razdaljami dejansko 4K ni smiseln, ker pri npr. 50" zaslonu, z razdalje večje od 1.8 m oko ne vidi več razlike med 1080 in 4K.

Pinarello ::

Eno je znanost, drugo pa praksa. Vsaka novodobna hisa ima dnevno veliko min 25m2, TV se gleda iz 4m in vec. Po grafu sodec je optimalna velikost +100". Teorija, kaj pa praksa, diagonala TV-ja 2.5m, kdo si lahko in hoce to privosciti? Znanost je zmeraj potrebno premerjati s prakso in v tem primeru se je lahko drzijo zgolj blokarji s 40m2 stanovanjem.

Pinturicchio ::

Jaz si sploh ne morem predstavljati da lahko 65" TV gledaš na 1,25m.

mancini ::

Torej ce kdo lezi in gleda tv, ga mora imeti na kolenih :)

Potem pa ti to nekateri se zagovarjajo

Ce pa imas 32 ali 40, pa jo gledas kot telefon

edi45 ::

To je vse za lase privlečeno, najbolj smešni ste pa tisti, ki verjamete temu in še povrh vsega tako strastno zagovarjate to. Tudi pri 4K vsebinah na 1.25m pri 55" je grda slika, rajše gledam 1080p na 3m, je lepša slika pa še oči se ne napenjajo tako dosti.

MrStein ::

Tisto ni znanstven članek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gustek_si ::

Eni poberejo iz internetov neke grafe in se pač držijo tega četudi jih po gledanju boli vrat in pečejo oči. Nekateri se niso sposobni sami odločit. Isto v trgovini. Kupijo hlače ki jih nosi Bieber, čeprav jim niso všeč. V Sloveniji je preveč tega. leiito, poskušaj se kdaj odločiti po svojem filingu in bo rezultat boljši in tudi večje zadovoljstvo bo kot pa da prepuščaš vse v tuje roke.

neo5468 ::

Ampak to kar je rekel je res. Na 4m je 4k content isti kot 1080p, ker si predaleč. To je fact.

Klemzy17 ::

Eni ste ratal prou bouni z vsem temi detajli. Slika je že na televizorju za 600 Eur lepa in eni bi kar radi neko znanost naredl. Pa kaj ti ni jasno da mas 75 velik tv pa da bos gledal na meter al kok si napisal. Najbolje da gledaš na 5 centimetrov. Razlike so res tako tako mahjne da kar kupiš je vredu razen če si vsrane pa neki kompliciras z velikostjo in pa 8k 12k 20k pa tako naprej. Črna bol črna, svetilnost in use to ja drži usak naj kupi kar mu odgovarja ne pa tu neki pametovat o stvareh ker tri cetrt tuki ljudi ne opazi razliko med tv-jem za 2000 eur al pa za 800 eur razen svetilnosti odvisno od modela. Jaz sem tudi cincal vedel sem da za 3,6 metra odaljenosti bo 65 incen perfekten, cincal sem samo mel OLED in pa LED in sedaj sem se odločil in fertik, samo ne tok komplicirat pa pisat bedarije. Jaz ti predlagam da razbiješ par sten doma in si postaviš tako velikost kot je v kinu pa tudi ce bo cez streho gledalo....menda bo to pa dosti veliko ali se premajhno?

gustek_si ::

neo5468 je izjavil:

Ampak to kar je rekel je res. Na 4m je 4k content isti kot 1080p, ker si predaleč. To je fact.

A upscalan 1080p? Kako močna kompresija? Ni vsak 1080p isti, niti ni vsak 4k isti...

leiito ::

Pinarello je izjavil:

Eno je znanost, drugo pa praksa. Vsaka novodobna hisa ima dnevno veliko min 25m2, TV se gleda iz 4m in vec. Po grafu sodec je optimalna velikost +100". Teorija, kaj pa praksa, diagonala TV-ja 2.5m, kdo si lahko in hoce to privosciti? Znanost je zmeraj potrebno premerjati s prakso in v tem primeru se je lahko drzijo zgolj blokarji s 40m2 stanovanjem.


Kaj si lahko privoščimo, ali kako velike so dnevne sobe, je druga stvar, govorimo o tem, na kakšni razdalji sploh še vidiš 4K in do kje je torej 4K sploh še smiseln.

Da ne omenjam, da so govoril o možganskih poškodbah zaradi prevelikih tivijev. Si že našel vir?

Ampak ej, nikogar ne silim, povsem vseeno mi je kaj ali kako veliko kdo kupi, gre samo za to, da se pogovarjamo argumentirano. In ne, me moremo se na filinge zanašat, naša kultura temelji na znastveni metodi, verjamemo tudi v moderno medicino, čeprav nam včasih filingi, praksa, sugerira drugače. Če sprejemamo odločitve na podlagi filingov in “prakse”, smo nazaj v dobi šamanov. Znanost je praksa, kar rtings navaja niso teoretični koncepti, ampak merljive kategorije, ppod kakšnim kotom gledamo, kakšno resolucijo vidimo itd., če se motijo, jih ovrzi, filingi in “praksa” posameznika ne pomenijo pa popolnoam nič.

leiito ::

gustek_si je izjavil:

Eni poberejo iz internetov neke grafe in se pač držijo tega četudi jih po gledanju boli vrat in pečejo oči. Nekateri se niso sposobni sami odločit. Isto v trgovini. Kupijo hlače ki jih nosi Bieber, čeprav jim niso všeč. V Sloveniji je preveč tega. leiito, poskušaj se kdaj odločiti po svojem filingu in bo rezultat boljši in tudi večje zadovoljstvo bo kot pa da prepuščaš vse v tuje roke.


Zdaj me pa že rahlo skrbi, v kakšne šole ste hodili, da take hruške in jabuke mešate. Ali ne razumeš razlike med propagando proizvajalcev in med na faktih utemeljeno neodvisno analizo? A ko avto kupuješ, se odločaš na podlagi filingov, ali greš pogledat kaj o nekem modelu, neki tehnologiji, nekih trditvah proizvajalca pravijo neodvisni strokovnjaki? Upam, da slednje.

Ne, nikakor ne moremo sprejemati odločitev “po svojem filingu”, ker se bomo prevečkrat odločili suboptimalno. Znanost npr. nam pravi, da je nevarno biti debel, gora dokazov, filingi nam lahko pa pravijo, da za nas to ni problem, da mi smo čisto okej tudi debeli, pa sosedov Jože je bil celo življenje debel, pa je doživel 90 let. Filingi so zavajajoči, naš um je žrtev biasov, wishful thinkinga, cel kup mehanizmov, ki ovirajo kritično mišljenje. Štejejo samo ovrgljive trditve in preverljiva dejstva.

leiito ::

Medtem pa Vincent Teoh reviewja Sony ZF9, nič manj kot 75 inčnega, kot bi slišal trditve, da veliki tiviji povzročajo možganske poškodbe. ZD9 je bil fantastična naprava, pričakovali bi, da bo ZF9 še korak naprej, nov zlati standard za LED LCDje. Namesto tega, sprana črna. Sony je hotel s tem modelom rešiti problem deterioracije slike s kotom gledanja, kar je znana težava VA panelov. To jim je tudi uspelo, ampak cena je črnina črne in s tem kontrast in s tem kakovost slike. Kako lahko firma kot Sony udari tako zelo mimo? Ali pa se motimo in je ljudem res bolj kot kakovost slike pomembno, da se kakovost ohrani tudi pod kotom?

bbobst ::

edi45 je izjavil:

To je vse za lase privlečeno, najbolj smešni ste pa tisti, ki verjamete temu in še povrh vsega tako strastno zagovarjate to. Tudi pri 4K vsebinah na 1.25m pri 55" je grda slika, rajše gledam 1080p na 3m, je lepša slika pa še oči se ne napenjajo tako dosti.

Ja teli grafi so malo tako-tako.
Ne vem kakšne oči imate tisti,ki trdite,da se na 55 inčih na 3 metrih ne vidi razlika med 1080p in 4k.
Pa še kako se vidi.

MrStein ::

leiito je izjavil:

Namesto tega, sprana črna. Sony je hotel s tem modelom rešiti problem deterioracije slike s kotom gledanja, kar je znana težava VA panelov. To jim je tudi uspelo, ampak cena je črnina črne in s tem kontrast in s tem kakovost slike. Kako lahko firma kot Sony udari tako zelo mimo? Ali pa se motimo in je ljudem res bolj kot kakovost slike pomembno, da se kakovost ohrani tudi pod kotom?
Kaj zdaj? Je kvaliteta pomembna ali ni? Le pod določenimi koti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackmack ::

Ja, samo on to meri z izklopljenim local dimmingom. Če vklopiš local dimming bo na črnem mestu itak črna. Mogoče se bo edino malo poznalo če bo črnina pri veliko beline.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

MrStein je izjavil:

leiito je izjavil:

Namesto tega, sprana črna. Sony je hotel s tem modelom rešiti problem deterioracije slike s kotom gledanja, kar je znana težava VA panelov. To jim je tudi uspelo, ampak cena je črnina črne in s tem kontrast in s tem kakovost slike. Kako lahko firma kot Sony udari tako zelo mimo? Ali pa se motimo in je ljudem res bolj kot kakovost slike pomembno, da se kakovost ohrani tudi pod kotom?
Kaj zdaj? Je kvaliteta pomembna ali ni? Le pod določenimi koti?


Meni je, če bi moral izbirati, bolj pomembna kakovost naravnost kot pod kotom, ampak kot kaže se vsi ne strinjajo in so pripravljeni sprejeti manj kakovosti naravnost za več pod kotom. Hvala bogu te OLED ne postavlja pred take dileme.

leiito ::

bbobst je izjavil:

edi45 je izjavil:

To je vse za lase privlečeno, najbolj smešni ste pa tisti, ki verjamete temu in še povrh vsega tako strastno zagovarjate to. Tudi pri 4K vsebinah na 1.25m pri 55" je grda slika, rajše gledam 1080p na 3m, je lepša slika pa še oči se ne napenjajo tako dosti.

Ja teli grafi so malo tako-tako.
Ne vem kakšne oči imate tisti,ki trdite,da se na 55 inčih na 3 metrih ne vidi razlika med 1080p in 4k.
Pa še kako se vidi.


Science contributor Forbesa pravi, da ne. Oziroma morda vidiš ti 4K, če imaš sokolski vid, če lahko bereš tudi knjigo s take razdalje, za povprečnega človeka pa to ne drži.
https://www.forbes.com/sites/kevinmurna...

blackmack ::

Ja, samo na tem tv ni vertikal bandinga pri 2-10% sive tako kot pri oledu in tudi ne poje toliko detajlov near črne kol OLED.
Pove tudi, da je za to malo majn črno najbolj opazno pri HDR in DV, pri slednjem je direktno siva, še lahko kriva programska oprema.

blackmack ::

Še podroben test Samsung q900 8k. Ima polno napak pri krmiljenju local dimminga. Od 9:40 naprej.

MrStein ::

leiito je izjavil:

MrStein je izjavil:

leiito je izjavil:

Namesto tega, sprana črna. Sony je hotel s tem modelom rešiti problem deterioracije slike s kotom gledanja, kar je znana težava VA panelov. To jim je tudi uspelo, ampak cena je črnina črne in s tem kontrast in s tem kakovost slike. Kako lahko firma kot Sony udari tako zelo mimo? Ali pa se motimo in je ljudem res bolj kot kakovost slike pomembno, da se kakovost ohrani tudi pod kotom?
Kaj zdaj? Je kvaliteta pomembna ali ni? Le pod določenimi koti?


Meni je, če bi moral izbirati, bolj pomembna kakovost naravnost kot pod kotom, ampak kot kaže se vsi ne strinjajo in so pripravljeni sprejeti manj kakovosti naravnost za več pod kotom. Hvala bogu te OLED ne postavlja pred take dileme.

Čak, prej si govoril, da bi po tabeli morali gledati v vidnem polju 40 stopinj, zdaj pa kao vseeno?
Pri 40 stopinjah slika že v k***: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...
Na OLED se tudi pozna.

Da ne omenim, da je kot 40 stopinj na sredini roba slike, v vogalu pa je še večji (in diagonalen) in popačenja toliko večja.

Torej je pomembna samo sredina slike?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

logiman ::

LP!

Počasi bo čas za nakup nove televizije, v prihodnjem tednu ali pa teden za tem.

Odločam se med 65" in 55" ter trenutni favorit je Samsung QLED. Saj namreč imajo najvišjo svetilnost, estetsko so mi zelo všeč, prav tako daljinec in zelo zelo nizek input lag. Da ne pozabim omenit posebno akcijo, 5 let garancije + Xbox one S, ki ga dobiš gratis pri nakupu od Q7 dalje.

Zanima me, če je velika razlika med Q6FN in Q8FN, saj če hočem 65" mi gre v budget samo Q6FN, ostali so potem vsi dosti dražji.

En znanec mi je poslal tale link za primerjavo; https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Ampak mi nič kaj dosti ne pove, en ima malenkost višji kontrast, drugi ima local dimming, kaj točno je to ne vem. En ima osvetlitev ob straneh, drugi čez celi panel (kakšna je razlika v praksi?). Čeprav svetilnost je pa tu tu. Mogoče se splača stegnit do Q9FN, ki je 1600€ 55"?

blackmack ::

Local dimming pomeni, da TV na tistih delih slike, kjer je prikaz črne ugasne ledice pri osvetlitvi. EDGE pomeni, pa so te ledice razporejene po vogalih TV-ja in svetijo od roba navznoter. Full-Array pomeni, da so ledice razporejene po celotnem panelu in svetijo naprej.
Če pa je ob obeh tehnologijah osvetlitve prisoten local dimming je razlika v tem, če boš na primer gledal film z black bari boš pri edge imel na teh vseeno bolj sivo črno, ker svetloba sveti od roba navznoter, pri Full array pa bo popolna črna ali skoraj popolna saj se bodo na black barih ledice popolnoma izklopile.

Evo primer



Kolikor lahko vidiš je na FALD slika okoli objekta popolnoma črna, pri edge pa se osvetljuje celoten pas in v tistem pasu ni možno dobiti popolnoma črne.

CarRino ::

NA Mimovrste neka ''akcija'', ravno kupujem 65'' in bi vzel Samsung UE65NU7442 za 979€ ali LG 65SK8100PLA za 1299€, je LG toliko boljši kot je dražji, ali Samusung ?
Hvala

edi45 ::

CarRino je izjavil:

NA Mimovrste neka ''akcija'', ravno kupujem 65'' in bi vzel Samsung UE65NU7442 za 979€ ali LG 65SK8100PLA za 1299€, je LG toliko boljši kot je dražji, ali Samusung ?
Hvala


Definitivno ne. Za 1250 ali 1300e se ze doby sony xe8596 65”, ki je dosti boljsi od obeh. Drugace pa izmed teh dveh pa ti priporocam samsung. Boljsi panel, barve svetilnost, kontrast itd vse je v samsungov prid, edino ne vem ce sta oba 120hz ali samo 60hz.

fpbs ::

CarRino je izjavil:

NA Mimovrste neka ''akcija'', ravno kupujem 65'' in bi vzel Samsung UE65NU7442 za 979€ ali LG 65SK8100PLA za 1299€, je LG toliko boljši kot je dražji, ali Samusung

Tu imaš primerjavo: https://www.displayspecifications.com/e...
Samsung ima še klasičen 50Hz, 8bit LCD panel, LG pa ima vgrajen 100Hz, 10bit, NanoCell panel, α7 procesor z umetno inteligenco ThinQ AI, magic telekomando, boljšo HDR podporo.... Ta dva TVeja se ne moreta med sabo primerjat.

edi45 ::

fpbs je izjavil:

CarRino je izjavil:

NA Mimovrste neka ''akcija'', ravno kupujem 65'' in bi vzel Samsung UE65NU7442 za 979€ ali LG 65SK8100PLA za 1299€, je LG toliko boljši kot je dražji, ali Samusung

Tu imaš primerjavo: https://www.displayspecifications.com/e...
Samsung ima še klasičen 50Hz, 8bit LCD panel, LG pa ima vgrajen 100Hz, 10bit, NanoCell panel, α7 procesor z umetno inteligenco ThinQ AI, magic telekomando, boljšo HDR podporo.... Ta dva TVeja se ne moreta med sabo primerjat.


Ze sk9500 je porazno slab v zivu, kaj sele sk8000

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

CarRino je izjavil:

NA Mimovrste neka ''akcija'', ravno kupujem 65'' in bi vzel Samsung UE65NU7442 za 979EUR ali LG 65SK8100PLA za 1299EUR, je LG toliko boljši kot je dražji, ali Samusung

Tu imaš primerjavo: https://www.displayspecifications.com/e...
Samsung ima še klasičen 50Hz, 8bit LCD panel, LG pa ima vgrajen 100Hz, 10bit, NanoCell panel, α7 procesor z umetno inteligenco ThinQ AI, magic telekomando, boljšo HDR podporo.... Ta dva TVeja se ne moreta med sabo primerjat.


Tukaj je prava primerjava:) Se boš moral odvaditi, to stran uporabljat kot direktno primerjavo kar se tiče kvalitete slike..! Ta stran je dobra za nekakšne orientalne vrednosti, ne pa kar se tiče resnične kvalitete slike posameznih modelov:))

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

logparty ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Kaj pravite za ta model iz hoferjeve akcije? Kakšna alternativa? Recimo da me ne gane ker nima Androida. Kako so kaj odzivne te teevizije, šaltanje men meniji, programi itd??

carlito149 ::

Kaj pa Samsung UE65NU7022, ki bo v Leclercu?

WaterBoy ::

Mnenje o tem televizorju: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Hvala

easyrider3 ::

leiito je izjavil:

Za tako eksotične trditve moraš navesti kak vir. Dejansko so v kinu najbolj iskani sedeži na sredini po obeh oseh, ne zadaj, ampak tudi če bi se res, kot trdiš, 95% ljudi vsedlo v zadnje vrste, to ne bi dokazovalo ničesar, ljudje bi lahko izbirali suboptimalno distanco na podlagi napačnih predpostavk, iz navade, primerno za HD, ne pa za 4K itn.

Možganske poškodbe? Citation needed.

Znanost optimalne razdalje gledanja je relativno preprosta in stroka je tu enotna. Če meniš, da se motijo, moraš ovreči znanost, na kateri slonijo priporočila, dokazati, da se motijo npr. pri rtings.com:
https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

Morda si še vedno v SD časih, 4K namreč za 50% skrajša priporočeno razdaljo, za 65" npr. je za 1080 priporočena 2.5 m, za 4K pa samo še 1.25 m. S tvojimi razdaljami dejansko 4K ni smiseln, ker pri npr. 50" zaslonu, z razdalje večje od 1.8 m oko ne vidi več razlike med 1080 in 4K.




VIDNI KOT je vedno isti pa je lahko Full Hd slika al pa 12K ne ga srat znansvene trditve in poln še drugega sranja zraven. Oči se mantrajo in tudi možgani morajo se mantrati če treba gledat od preveč blizu. V glavnem oči morajo zajeti z lahkoto cel zaslon televizorja vidit moraš v enem šusu vse tisto kar je na desnem zaslonu v gledanju moraš viditi normalno še vse kar se prikazuje v levem delu zaslona. Zdej se pa naj znanstveniki postavijo pred ne vem koliko velki televizor in gledajo v na tak način in povedo če vse vidijo v enem šusu ne da bi moral z očmi pogledat v stran da bi videl podrobnosti na drugem koncu zaslona. in res tiste bedarije kao večja je resolucija bližje si lahko zaslonu je malo faljeno ker enostavno ne moreš iti preko teh teorij ker pri 8K boš lahko že z glavo tiščal v zaslon in VERJETNO boš vse super videl.

edi45 ::

easyrider3 je izjavil:

leiito je izjavil:

Za tako eksotične trditve moraš navesti kak vir. Dejansko so v kinu najbolj iskani sedeži na sredini po obeh oseh, ne zadaj, ampak tudi če bi se res, kot trdiš, 95% ljudi vsedlo v zadnje vrste, to ne bi dokazovalo ničesar, ljudje bi lahko izbirali suboptimalno distanco na podlagi napačnih predpostavk, iz navade, primerno za HD, ne pa za 4K itn.

Možganske poškodbe? Citation needed.

Znanost optimalne razdalje gledanja je relativno preprosta in stroka je tu enotna. Če meniš, da se motijo, moraš ovreči znanost, na kateri slonijo priporočila, dokazati, da se motijo npr. pri rtings.com:
https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

Morda si še vedno v SD časih, 4K namreč za 50% skrajša priporočeno razdaljo, za 65" npr. je za 1080 priporočena 2.5 m, za 4K pa samo še 1.25 m. S tvojimi razdaljami dejansko 4K ni smiseln, ker pri npr. 50" zaslonu, z razdalje večje od 1.8 m oko ne vidi več razlike med 1080 in 4K.




VIDNI KOT je vedno isti pa je lahko Full Hd slika al pa 12K ne ga srat znansvene trditve in poln še drugega sranja zraven. Oči se mantrajo in tudi možgani morajo se mantrati če treba gledat od preveč blizu. V glavnem oči morajo zajeti z lahkoto cel zaslon televizorja vidit moraš v enem šusu vse tisto kar je na desnem zaslonu v gledanju moraš viditi normalno še vse kar se prikazuje v levem delu zaslona. Zdej se pa naj znanstveniki postavijo pred ne vem koliko velki televizor in gledajo v na tak način in povedo če vse vidijo v enem šusu ne da bi moral z očmi pogledat v stran da bi videl podrobnosti na drugem koncu zaslona. in res tiste bedarije kao večja je resolucija bližje si lahko zaslonu je malo faljeno ker enostavno ne moreš iti preko teh teorij ker pri 8K boš lahko že z glavo tiščal v zaslon in VERJETNO boš vse super videl.


Normalno, ko boš imel 8K 55" boš lahko sedel 62,5cm potem takem brez problema in bo vrhunska slika.8-):))

logiman ::

blackmack je izjavil:

Local dimming pomeni, da TV na tistih delih slike, kjer je prikaz črne ugasne ledice pri osvetlitvi. EDGE pomeni, pa so te ledice razporejene po vogalih TV-ja in svetijo od roba navznoter. Full-Array pomeni, da so ledice razporejene po celotnem panelu in svetijo naprej.
Če pa je ob obeh tehnologijah osvetlitve prisoten local dimming je razlika v tem, če boš na primer gledal film z black bari boš pri edge imel na teh vseeno bolj sivo črno, ker svetloba sveti od roba navznoter, pri Full array pa bo popolna črna ali skoraj popolna saj se bodo na black barih ledice popolnoma izklopile.

Evo primer



Kolikor lahko vidiš je na FALD slika okoli objekta popolnoma črna, pri edge pa se osvetljuje celoten pas in v tistem pasu ni možno dobiti popolnoma črne.

aha hvala, malo bolj že zastopim. Samo kako pa je potem pri novih Samsungih z zvokom? Saj kolikor sem bral in slišal od trgovca ne podpira 5.1 zvok, torej če imam 5.1 hišni kino, ne bom imel 5.1 zvoka?

gustek_si ::

easyrider3 je izjavil:


VIDNI KOT je vedno isti pa je lahko Full Hd slika al pa 12K ne ga srat znansvene trditve in poln še drugega sranja zraven. Oči se mantrajo in tudi možgani morajo se mantrati če treba gledat od preveč blizu. V glavnem oči morajo zajeti z lahkoto cel zaslon televizorja vidit moraš v enem šusu vse tisto kar je na desnem zaslonu v gledanju moraš viditi normalno še vse kar se prikazuje v levem delu zaslona. Zdej se pa naj znanstveniki postavijo pred ne vem koliko velki televizor in gledajo v na tak način in povedo če vse vidijo v enem šusu ne da bi moral z očmi pogledat v stran da bi videl podrobnosti na drugem koncu zaslona. in res tiste bedarije kao večja je resolucija bližje si lahko zaslonu je malo faljeno ker enostavno ne moreš iti preko teh teorij ker pri 8K boš lahko že z glavo tiščal v zaslon in VERJETNO boš vse super videl.


Pri 8K bo optimalno za gledat 65 inčnika iz razdalje 60 centimetrov. Eni se bodo potrudili in bodo furali optimalno izkušnjo, drugi se bodo požvižgali na znanost in dali prednost praktičnosti in udobju.

golaki ::

Pozdravljeni,
kupujem nov tv, budgent do 1300 €.
Gledalo se bo večina SD programe oz. kar jih pač je HD, občasno še za igranje ps4.
Razdalja gledanja 3,6 m tako, da sem se odločil za 65", do sedaj sem imel 50".
Gledal sem Sony kd65xf8596 oz. nekaj v tem rangu, glede Samsungov pa jih je toliko, da ne vem z kom primerjati.

Hvala za nasvet.

webmaher ::

se mi ne da primerjat z ostalimi ampak kaj bi se zihr našlo :)
@golaki glede na razdaljo gledanja morda TOle

leiito ::

LG je bil izbran za najbolj zanesljiv brand televizorjev in še za najboljši brand televizorjev za 2018, pobral je namreč obe prestižni nagradi po izbiri bralcev britanske publikacije potrošnikov Which. Čestitamo.
https://www.lg.com/uk/lg-magazine/what-...

edi45 ::

leiito je izjavil:

LG je bil izbran za najbolj zanesljiv brand televizorjev in še za najboljši brand televizorjev za 2018, pobral je namreč obe prestižni nagradi po izbiri bralcev britanske publikacije potrošnikov Which. Čestitamo.
https://www.lg.com/uk/lg-magazine/what-...


Saj, OLED od LGja je res dober TV, tudi problematični niso kot recimo Samsung zadnja leta, ampak kar se pa tiče navadnih LED Tvjev, pa so za konkurenco. Še SK9500, ki je najvišji model, če se ne motim, je slab televizor oz dobiš boljši TV pri ostalih znamkah za isto ceno, vsaj kar se same slike tiče.

leiito ::

Glede razdalje gledanja, optimalna izkušnja se ne sme in se ne izključuje z udobjem, ravno nasprotno, priporočene razdalje se priporočajo, da se oči čim manj napirajo. Zagovorniki mikro zaslonov trdite, da je za oči in za užitek gledanja bolje, da z velike razdalje gledaš mejčken zaslončič, češ, cel panel imam v vidnem polju, ampak kot gledanja je dovolj velik, da brez težav pokriješ 65" z recimo 165 cm, 1:1, če kdo trdi drugače, naj demonstrira matematiko za svoje trditve, valjda znamo to zračunat, imamo kot, imamo širino tivija, imamo razdaljo. Logično je ravno nasprotno, da se oči matrajo, ko se trudijo razbrati detajle na prevelik razdalji, enako kot če bi bral knjigo z enega metra, morda gre, ampak je zelo naporno.

edi45 je izjavil:

leiito je izjavil:

LG je bil izbran za najbolj zanesljiv brand televizorjev in še za najboljši brand televizorjev za 2018, pobral je namreč obe prestižni nagradi po izbiri bralcev britanske publikacije potrošnikov Which. Čestitamo.
https://www.lg.com/uk/lg-magazine/what-...


Saj, OLED od LGja je res dober TV, tudi problematični niso kot recimo Samsung zadnja leta, ampak kar se pa tiče navadnih LED Tvjev, pa so za konkurenco. Še SK9500, ki je najvišji model, če se ne motim, je slab televizor oz dobiš boljši TV pri ostalih znamkah za isto ceno, vsaj kar se same slike tiče.


Nikoli, če se ne motim, nihče niti trdil ni, da so LGji najboljša možna izbira za LCDje, moja bi vsekakor prej bil Sony ali Samsung.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

logiman ::

Ali ima LG enako 5 let garancije za TV, kakor Samsung? In če ima, ali mora biti tv kupljen pri njihovih partnerjih oz Big Bang in Harvey Norman. Saj ta odgovor sem dobil prej od Samsunga, da garancija velja samo za TVje kupljene, pri njihovih pooblaščenih partnerjih ( BB in HN), preko kakšne X spletne trgovine pa ne.
Sedaj gledam od LGja splošne pogoje njihove garancije https://www.lgemk-promotions.com/docume... in nikjer ne najdem, da bi bili omejeni samo na te dve trgovini. Ali ve kdo mogoče kaj več o tem? Prav tako prej sem bil v HN in sem se pogovarjal s trgovcem, kateri tv bi bil najboljši za ps4 in mi je rekel da Sony XF od 8500 navzgor. Saj namreč sam zazna igro in sam optimizira nastavitve, da je potem posledično 1ms input lag oz ga sploh ni. Ali je to mogoče?
««
160 / 535
»»