» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
136 / 536
»»

krepki ::

Ste že malo dolgočasni z temi brezveznimi testi,človek sprašuje kaj si mislite o tv-ju ti pa mu prilimaš en brezvezen test,ki ne pove ničesar vsaj meni ne.
Sicer je pa tako brezveze dva bosta tv hvalila trije pa kontrirali in na koncu se znajdi sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Ste že malo dolgočasni z temi brezveznimi testi,človek sprašuje kaj si mislite o tv-ju ti pa mu prilimaš en brezvezen test,ki ne pove ničesar vsaj meni ne.
Sicer je pa tako brezveze dva bosta tv hvalila trije pa kontrirali in na koncu se znajdi sam.


Saj zato sem mu prilepil test, ker je tako brezveze rapravljat..Ker, če bom kaj napisal bodo tako drugi to demantirali..Kar pa se tiče testa, seveda dobi nekakšne informacije kar se tiče kvalitete slike itd..Seveda pa ne dobi informacij kako to izgleda v domačem okolju, kako se televizor obnaša itd..To pa bi moral katerega vprašat, če ima kateri ta televizor doma.

Gregex ::

phixion je izjavil:

Odločil sem se za Samsung NU7402 za 720€. Imam pa tudi možnost vzeti Philips 55PUS7303 za ugodnih 600 preko telekoma. Je med njima velika razlika?


Jaz sem se pa na koncu odločil za LG 55SJ810V, ki je bil tudi v tvojem ožjem izboru sem videl nekaj postov višje. Na mimovrste imajo glih kodo ta čas in me je prišla 760€, kar se mi zdi super cena in kar sem videl je slika meni osebno super. Jebeš teste in fanboyske protiargumente. Verjamem to kar vidim in akcija.

andrej69 ::

Gregex je izjavil:

phixion je izjavil:

Odločil sem se za Samsung NU7402 za 720€. Imam pa tudi možnost vzeti Philips 55PUS7303 za ugodnih 600 preko telekoma. Je med njima velika razlika?


Jaz sem se pa na koncu odločil za LG 55SJ810V, ki je bil tudi v tvojem ožjem izboru sem videl nekaj postov višje. Na mimovrste imajo glih kodo ta čas in me je prišla 760€, kar se mi zdi super cena in kar sem videl je slika meni osebno super. Jebeš teste in fanboyske protiargumente. Verjamem to kar vidim in akcija.


Zakaj se televizorji testirajo..Zato, da se na testih dobi popolna slika z profesinalnimi nastavitvami, kar se v prodajalnah ne more dobiti, ker so televizorji nastavljeni na tovarniških nastavitvah..Prodajalec pa tudi nima časa, da bi vsakemu nastavljal televizor tako kot teba biti nastavljen.. Kar pa se tiče tovarniških nastavitev pa so razlike kar opazne med določenimi proizvajalci:)Kot drugo, pa se televizorji testirajo tudi v določenih pogojih kot je tema in v zelo svetlem ambijentu..Da se vidijo vse prednosti in slabosti določenega televizorja..Seveda pa, če se kateremu testi ne zdijo primerni bo seveda odšel v prodajalno pogledal določene televizorje in se sam odločil kateri mu najbolj odgovarja..Kar pa se tiče tvojega izbora, pa je tako, da ta Lg res ni nek presežek..Če pogledamo, da ima WRGB panel, ki niti ne omogoča pravo 4k resolucijo..Pa tudi kar se tiče samega slikovnega procesorja, ta model ne blesti:)Toda kot si napisal, važno je, da si ti zadovoljen..

krepki ::

No vidiš o tem govorim,človek kupi tv in je zadovoljen ampak tukaj na forumu mu takoj začnete metat polena pod noge in kritizirat to in to ni dobro in marsikoga to odvrne od nakupa.
Primer,moj sodelavec je kupil en tv 55 znamke Hisense 4K ne vem točno kateri model,on tega modela ne more prehvalit kako čudovito sliko ima tako na navadnih sd programih kot HD da o 4k na govorimo.Tukaj bi to znamko popljuvali do konca on pa je super zadovoljen.

fpbs ::

Hisense, ki ima v lasti več kot 95% Gorenja, bo ponovno zagnal proizvodnjo televizorjev.

fpbs ::

Gregex je izjavil:

Jaz sem se pa na koncu odločil za LG 55SJ810V, ki je bil tudi v tvojem ožjem izboru sem videl nekaj postov višje. Na mimovrste imajo glih kodo ta čas in me je prišla 760€, kar se mi zdi super cena in kar sem videl je slika meni osebno super. Jebeš teste in fanboyske protiargumente. Verjamem to kar vidim in akcija.
Pravilno si se odločil.To, kar pravi Andrej, da WRGB ne omogoča 4k resolucije ni res, pa tudi kar se procesorja tiče, je Andrejeva izmišljutina.

MrStein ::

krepki je izjavil:

No vidiš o tem govorim,človek kupi tv in je zadovoljen ampak tukaj na forumu mu takoj začnete metat polena pod noge in kritizirat to in to ni dobro in marsikoga to odvrne od nakupa.
Primer,moj sodelavec je kupil en tv 55 znamke Hisense 4K ne vem točno kateri model,on tega modela ne more prehvalit kako čudovito sliko ima tako na navadnih sd programih kot HD da o 4k na govorimo.Tukaj bi to znamko popljuvali do konca on pa je super zadovoljen.

Odvisno kaj je imel prej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

@fpbs
Tukaj si preberi, da zopet ne ispade, da lažem..In si že enkrat zapomni, da ti paneli niso najboljša opcija, drugače bi jih imeli vsi:))Tako, pa jih ima samo Lg kateri je tudi priznal, da to ravno ni bila najboljša poteza zato imajo letos nekaj več modelov z RGB paneli..

https://www.techhive.com/article/324097...
https://www.avsforum.com/forum/166-lcd-...

bbobst ::

Živjo.Ali mi lahko kdo poda razliko med tema dvema Sony 55 inčarjema:
KD-55XE7005B
KD-55XE7096

andrej69 ::

bbobst je izjavil:

Živjo.Ali mi lahko kdo poda razliko med tema dvema Sony 55 inčarjema:
KD-55XE7005B
KD-55XE7096


Razlika je samo v Motion Flowu.

m4j3r ::

Zaradi oddaljenosti tv-ja od kavča sem se odločil za 75" tv, vendar v mojem cenovnem rangu (do 2300€) ni neke hude izbire..
Kateri od teh dveh bi bil boljši nakup:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...

..oziroma kakšna druga alternativa..

Okapi ::

..oziroma kakšna druga alternativa
Premakni kavč.

m4j3r ::

Ne gledam tok tv-ja, da bi šel zdej zaradi njega premetat vso pohištvo :))

Okapi ::

Če "ne gledaš tok tv-ja" je pa itak vseeno, kaj kupiš.

webmaher ::

bbobst je izjavil:

Živjo.Ali mi lahko kdo poda razliko med tema dvema Sony 55 inčarjema:
KD-55XE7005B
KD-55XE7096

naj bi bilo skoraj vse popolnoma isto...če je tudi cena potem vzemi 7096 :)

fpbs ::

m4j3r je izjavil:

Zaradi oddaljenosti tv-ja od kavča sem se odločil za 75" tv, vendar v mojem cenovnem rangu (do 2300€) ni neke hude izbire.Kateri od teh dveh bi bil boljši nakup:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
Tu si poglej, kaj imaš na izbiro. S kakšne razdalje pa gledaš?
https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=1430_...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj si preberi, da zopet ne ispade, da lažem..In si že enkrat zapomni, da ti paneli niso najboljša opcija, drugače bi jih imeli vsi:))Tako, pa jih ima samo Lg kateri je tudi priznal, da to ravno ni bila najboljša poteza zato imajo letos nekaj več modelov z RGB paneli..
https://www.techhive.com/article/324097...
https://www.avsforum.com/forum/166-lcd-...
Nihče ni nič priznal, prav nasprotno, ker imajo kup dobrih lastnosti, kot precej višja vršna svetilnost, dober barvni spekter, pol manjša poraba energije... so zelo dobro so sprejeti. Drugače pa kar se tiče 4k, na kar ti vedno opozarjaš, kot da bi bilo že ne vem koliko programov v 4k, in jih tudi še kar nekaj časa ne bo. Je pa LG pridobil certifikat od uglednih ustanov, kot naprimer: The United Kingdom’s Intertek, Germany’s TÜV (Technischer Überwachungsverein), China’s CESI (China Electronics Standardization Institute), and the United States’ UL, da je to pravi 4K/UHD displej.

leiito ::

m4j3r je izjavil:

Zaradi oddaljenosti tv-ja od kavča sem se odločil za 75" tv, vendar v mojem cenovnem rangu (do 2300€) ni neke hude izbire..
Kateri od teh dveh bi bil boljši nakup:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...

..oziroma kakšna druga alternativa..


Načelno je večje vedno bolje, ampak pri 75” se cena že tako dvigne, da dobiš za ta denar sorazmerno malo, dobiš pa OLED z najboljšo možno sliko.

Če ne moreš kavča, premakni tivi. 2.5 metra je nekje max za 65”, z večje razdalje niti ne vidiš več razlike HD ali 4K.

andrej69 ::

@fpbs
Ali se delaš neumnega, ali pa neznaš dobro Angleško:)In nikjer ta panel ni bil dobro sprejet in si prosim ne izmišljuj:))Ta fikcija je samo v tvoji glavi.. V večini testih, je model z WRGB panelom označen kot minus..!

There's a reason for that: Your TV is only 4K by LG's dubious definition. By most definitions, including the one that really matters, the eyeball test, these TVs are 2.8K. As they were when we first covered this phenomenon at the behest of a concerned reader just over a year ago.

LG's OLEDs are pricey, but fantastic and really 4K UHD thanks to using an additive form of RGBW. Some LG LCD TVs use subtractive RGBW and are not true 4K.


Done the way LG does with its RGBW LCD TVs, there are still only 11,520 subpixels, as with RGB, but every fourth subpixel is changed to white.This results in only 2,880 distinct RGBW subpixel groups, or pixels, or possible full color points in each row. We call it subtractive RGBW. By any reasonable definition, including your eye's when viewing 4K UHD content on such an arrangement, that's 2.88K, or using the display industry's loose math--2.8K.
Buy or don't buy, just know what you're buying

Vir:
https://www.techhive.com/article/324097...

PARTyZAN ::

Do 2300€ boš dobil kakšen budget 75" TV, za 3500€ dobiš na mimovrste odličen 75" FALD TV (Sony).

fpbs ::

leiito je izjavil:

m4j3r je izjavil:

Zaradi oddaljenosti tv-ja od kavča sem se odločil za 75" tv, vendar v mojem cenovnem rangu (do 2300€) ni neke hude izbire..
Kateri od teh dveh bi bil boljši nakup:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
Načelno je večje vedno bolje, ampak pri 75” se cena že tako dvigne, da dobiš za ta denar sorazmerno malo, dobiš pa OLED z najboljšo možno sliko.Če ne moreš kavča, premakni tivi. 2.5 metra je nekje max za 65”, z večje razdalje niti ne vidiš več razlike HD ali 4K.
Tudi jaz bi ti predlagal 65" OLEDa, če le razdalja gledanja ni prevelika.

cekr ::

75" daš na steno, če imaš viška minimalno 5k€. Vse ostalo so neki približki.
Raje kaj manjšega, povrhu pa kar precej dni lepega dopusta. Slednje je precej več vredno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bbobst ::

webmaher je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.Ali mi lahko kdo poda razliko med tema dvema Sony 55 inčarjema:
KD-55XE7005B
KD-55XE7096

naj bi bilo skoraj vse popolnoma isto...če je tudi cena potem vzemi 7096 :)

Trenutno je na mimovrste 599€ , 50€ ceneje od 7005.

edi45 ::

fpbs je izjavil:

Gregex je izjavil:

Jaz sem se pa na koncu odločil za LG 55SJ810V, ki je bil tudi v tvojem ožjem izboru sem videl nekaj postov višje. Na mimovrste imajo glih kodo ta čas in me je prišla 760€, kar se mi zdi super cena in kar sem videl je slika meni osebno super. Jebeš teste in fanboyske protiargumente. Verjamem to kar vidim in akcija.
Pravilno si se odločil.To, kar pravi Andrej, da WRGB ne omogoča 4k resolucije ni res, pa tudi kar se procesorja tiče, je Andrejeva izmišljutina.


To vsak ve da na WRGB ni tako ostra/jasna slika, saj ni pravi 4K panel. Poglej si primerjave kvalitete slike na youtubu WRGB vs RGB.

leiito ::

Na koncu dneva padeš v dober film, show ali tekmo enako globoko na tiviju za 500 ali 5.000, naj ti LG dobro služi.

cekr ::

leiito je izjavil:

Na koncu dneva padeš v dober film, show ali tekmo enako globoko na tiviju za 500 ali 5.000, naj ti LG dobro služi.

Si hotel reči padeš v dober spanec? 😴
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

leiito ::

To potem, ko si starejši, ali pa če nisi dovolj selektiven glede vsebin, ne boš menda zaspal med gledanjem War of The Arrows ali Deadpool 2?

Kitajc01 ::

andrej69 je izjavil:

krepki je izjavil:

Ste že malo dolgočasni z temi brezveznimi testi,človek sprašuje kaj si mislite o tv-ju ti pa mu prilimaš en brezvezen test,ki ne pove ničesar vsaj meni ne.
Sicer je pa tako brezveze dva bosta tv hvalila trije pa kontrirali in na koncu se znajdi sam.


Saj zato sem mu prilepil test, ker je tako brezveze rapravljat..Ker, če bom kaj napisal bodo tako drugi to demantirali..Kar pa se tiče testa, seveda dobi nekakšne informacije kar se tiče kvalitete slike itd..Seveda pa ne dobi informacij kako to izgleda v domačem okolju, kako se televizor obnaša itd..To pa bi moral katerega vprašat, če ima kateri ta televizor doma.



A se noče nobeden več pogovarjat s teboj, da se moraš kar sam s seboj ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

phixion ::

Ali ima kdo kakšen review za Samsung NU7402? Da se prepričam še zadnjič preden naročim:) Kakšne imate kaj izkušnje s trgovino Makspro? Ceno imajo ugodno, a so kakšne težave z garancijo?

andrej69 ::

phixion je izjavil:

Ali ima kdo kakšen review za Samsung NU7402? Da se prepričam še zadnjič preden naročim:) Kakšne imate kaj izkušnje s trgovino Makspro? Ceno imajo ugodno, a so kakšne težave z garancijo?


Tukaj si poglej.

http://hdtelevizija.com/2018/07/01/sams...

https://www.homecinemamagazine.nl/2018/...

jakovako ::

Kaj pravite na novo serijo 75 inch Samsung nu7100, bolj natančno Samsung UE75NU7172. Bi bilo to za kupit ?
Ali je bolje malo manj inchev in vzeti 65 inch Sony KD65XF8505?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakovako ()

andrej69 ::

jakovako je izjavil:

Kaj pravite na novo serijo 75 inch Samsung nu7100, bolj natančno Samsung UE75NU7172. Bi bilo to za kupit ?
Ali je bolje malo manj inchev in vzeti 65 inch Sony KD65XF8505?


Kje pa boš kupoval v Sloveniji ali tujini..?

jakovako ::

Slovenija

andrej69 ::

jakovako je izjavil:

Slovenija


Kakšne vsebine pa boš gledal največ..? Kar se tiče Samsung modela NU7172 je zelo soliden, toda za takšen denar dobiš že kvalitetnejše modele velikosti 65". Ne vem iz kakšne razdalje boš gledal..?

jakovako ::

Največ tv program, potem nekaj youtube video, otroci priklopijo playstation 4, kakšen film-risanko preko usb-ja.. Razdalja 5 m. Sedaj imam Philips 55pus7100/12 (kupljen 2016) na servisu menjali že komplet osnovno ploščo in še zmeraj težave....ali je kakovost slike primerljiva?

andrej69 ::

Ja potem pa najbolje, da za takšno razdaljo vzameš Samsunga. Kar pa se tiče slike, pa je seveda primerljiva..

phixion ::

Ima kdo tega in lahko pove kako je kaj zadovoljen?

Sony KD-55XE7005B

damirj79 ::

Jaz ga imam. Kolebal sem med takrat isto cenovnimi modeli drugih proizvajalcev LG mislim da 55uj634 in Philips 55PUS6412. Obsta sta odpadla takoj, ko smo jih postavili eden zraven drugega. LG, čeprav ima WebOS, ni neke izboljšave proti osnovnemu linux sistemu na tem Sony, Philips ima Android, kar je v bistvu tudi edini plus za mene (sem si želel Android). Ker imam že itak od prej Xiaomi Mibox mi ni bilo nekaj nujno potrebnega. Gledano po kvaliteti slike je tale Sony daleč spredaj, barve so bolj žive, ima VA panel in je že na uč tudi sredi dneva ozadje temno, kar recimo na na tem LG ni bilo. Ne vem tudi sicer kako mereijo tele lumne, ampak so po specifikaciji kar blizu, med 300 in 400 lumni, pa se mi je LG zdel temen. Aja in LG je tudi bistveno slabši za gledanje pod kotom, kar glede na Sony z VA panelom čudi. Sicer pa so to vsi 2017 modeli, mogoče je zdaj v 2018 kaj bolj primerljivega.

Matej_K ::

Kolega išče tv. Sicer malo slabo vidi. Ampak ok. Odločil se je za 55icnh, gledal bo na razdalji 3m.
Ko je šel sam naokrog po trgovinah, so mu svetovali (po mojem mnenju) najdražje. Naprimer LED TV LG 55SK8500

Ni tehno freak. Trenutno gleda tv preko tistega kabelskega operaterja ki signal prenaša preko antene. Nevem kakšna kvalitleta je tam. Ampak mislim da če že za kakšne 700€ bi že moral priti skoz z zelo dobro sliko. Miljn gadgetov ki jih ponujajo najdražji nebo nikoli izkoristil.

Se pridružujete mojemn mnenju? Bi svetovali kaj primernega? Trgovina blizu LJ, plačilo ob prevzemu z gotovino. Hvala
... .. .

Okapi ::

Kupi naj en poceni tv, recimo Mediona v Hoferju, in to je to. 450 evrov z dostavo na dom.
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

andrej69 ::

Matej_K je izjavil:

Kolega išče tv. Sicer malo slabo vidi. Ampak ok. Odločil se je za 55icnh, gledal bo na razdalji 3m.
Ko je šel sam naokrog po trgovinah, so mu svetovali (po mojem mnenju) najdražje. Naprimer LED TV LG 55SK8500

Ni tehno freak. Trenutno gleda tv preko tistega kabelskega operaterja ki signal prenaša preko antene. Nevem kakšna kvalitleta je tam. Ampak mislim da če že za kakšne 700€ bi že moral priti skoz z zelo dobro sliko. Miljn gadgetov ki jih ponujajo najdražji nebo nikoli izkoristil.

Se pridružujete mojemn mnenju? Bi svetovali kaj primernega? Trgovina blizu LJ, plačilo ob prevzemu z gotovino. Hvala


Tukaj imaš nekaj modelov do 700€..

PHILIPS LED TV 55PUS7503 (700€)
TV HISENSE H55U7A (700€)
TV PHILIPS 55PUS6703 (700€)
SAMSUNG LED TV UE55NU7172UXXH (570€)
SONY LED TV KD-55XE7005B (640€)
PHILIPS 55PUS6503 (570€)
PANASONIC LED TV TX-55EX613E (500€)
LG LED TV 55UK6500 (650€)

fpbs ::

Matej_K je izjavil:

Kolega išče tv. Sicer malo slabo vidi. Ampak ok. Odločil se je za 55icnh, gledal bo na razdalji 3m. Ko je šel sam naokrog po trgovinah, so mu svetovali (po mojem mnenju) najdražje. Naprimer LED TV LG 55SK8500 Trenutno gleda tv preko tistega kabelskega operaterja ki signal prenaša preko antene. Nevem kakšna kvalitleta je tam. Ampak mislim da če že za kakšne 700€ bi že moral priti skoz z zelo dobro sliko. Miljn gadgetov ki jih ponujajo najdražji nebo nikoli izkoristil.Se pridružujete mojemn mnenju? Bi svetovali kaj primernega? Trgovina blizu LJ, plačilo ob prevzemu z gotovino. Hvala
To, da slabo vidi, je zelo širok pojem. Malo bolj natanko bi moral opisat, kakšne ima težave. Vsekakor, pa tistim, ki te težave imajo, precej moti in utruja: zamegljevanje gibanja, migetanje in tresenje slike.To so vse lastnosti, ki jih imajo TVeji nižjega cenovnega razreda. Priporočljivo je, da TV gledajo v osvetljenem prostoru, in da svetloba prihaja izza gledalca in ne izza TVeja.

Mitja86 ::

Eno vprašanje, če mogoče kdo ve zakaj bi to bilo, na Philipsu 49PUS7502/12 mi je prenehal delovati HBB TV na RTVSlo programih, sem poskusil ugasniti tv ter vse pa je isto, sploh ne ponudi več možnosti rdečega gumba. Hvala za pomoč vnaprej

andrej69 ::

Mitja86 je izjavil:

Eno vprašanje, če mogoče kdo ve zakaj bi to bilo, na Philipsu 49PUS7502/12 mi je prenehal delovati HBB TV na RTVSlo programih, sem poskusil ugasniti tv ter vse pa je isto, sploh ne ponudi več možnosti rdečega gumba. Hvala za pomoč vnaprej


Na katerih ti ne nudi HBB TV, SD ali HD programih..?

Mitja86 ::

andrej69 je izjavil:

Mitja86 je izjavil:

Eno vprašanje, če mogoče kdo ve zakaj bi to bilo, na Philipsu 49PUS7502/12 mi je prenehal delovati HBB TV na RTVSlo programih, sem poskusil ugasniti tv ter vse pa je isto, sploh ne ponudi več možnosti rdečega gumba. Hvala za pomoč vnaprej


Na katerih ti ne nudi HBB TV, SD ali HD programih..?


Na obeh ne nudi

andrej69 ::

Mitja86 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Mitja86 je izjavil:

Eno vprašanje, če mogoče kdo ve zakaj bi to bilo, na Philipsu 49PUS7502/12 mi je prenehal delovati HBB TV na RTVSlo programih, sem poskusil ugasniti tv ter vse pa je isto, sploh ne ponudi več možnosti rdečega gumba. Hvala za pomoč vnaprej


Na katerih ti ne nudi HBB TV, SD ali HD programih..?


Na obeh ne nudi



Najverjetneje moraš ponastavit televizor. Nekaj sem zasledil, da TVSLO ne nudi več SD preko sobnih strešnih anten in preko satelitskega sprejmnika. Ali imaš kakšne težave z internetom..? A imaš nadgrajen televizor na zadnji Firmware..?

Mitja86 ::

Vse nadgrajeno, internet prav tako deluje brez problema, vse aplikacije na TV delujejo brez problema tako da ne vem ali je pri njih kakšen problem

andrej69 ::

Mitja86 je izjavil:

Vse nadgrajeno, internet prav tako deluje brez problema, vse aplikacije na TV delujejo brez problema tako da ne vem ali je pri njih kakšen problem


Katerega ponudnika pa imaš..?

Mitja86 ::

Telemach
««
136 / 536
»»