» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
130 / 535
»»

edi45 ::

Grablj je izjavil:

edi45 je izjavil:

Najslabši TV ever, pa sem jih ogromno imel.

Misliš MU6172 ali tega Philipsa, ki ga je predlagal garfi?

MU6172 sem mislil

Damg ::

Potrebujem pomoč pri nakupu 55 inch TV. Gledam v rangu 650-800€. Seveda, čim nižja cena.

V ožjem izboru sta:
- LG 55SJ810V
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

- Philips
https://www.makspro.si/led-tv-philips-5...

Ne mislim kupovati OLED TV.

Faktorji, ki vplivajo na nakup TV.
- Največ se bodo gledali kaki filmi ali pa serije. Ponavadi zvečer, pa tudi čez dan. Veliko pa se bodo gledali tudi kaki športi (nogomet). TV bo montiran na stenski nosilec, ki je pritrjen na leseni okvir (svetle-bež barve. Stena je drugače žive, svetlo zelene barve.

Glede LG-ja mi je všeč Nano cell, Dolbi vision.Baje je njihov Web OS 3.5 dober in zelo odziven. Aplikacij ni preveč in ne štekajo. Tudi sliko pohvalijo, kolikor sem lahko prebral. Baje je problem samo gledanje TV ob slabi svetlobi (tema). In pa da je črna bolj neizrazita.

Glede Philipsa mi je plus P5, pa 3 stranski Ambilight, pa da ima VA panel. Ne vem pa kako se bi Ambilight pri meni sploh obnesel zaradi bež lesenega okvirja, na svetlo zeleni steni. Po moje ne bo pravega učinka.

Gledanje v slabi svetlobi zvečer lahko deloma rešim z LED trakom, ki ga imam nalepljenega na zgornjem robu lesenega okvirja.

Pogoj je tudi, da je TV kompatibilna z Telemachovim EON-om, pa da ni zvok preslab.

Katero od teh dveh TV mi svetujete? Ali pa celo morda katero tretjo? Za nakup se mi že kar malce mudi.

Hvala vam že v naprej za pomoč.

garfi ::

Damg je izjavil:

Potrebujem pomoč pri nakupu 55 inch TV. Gledam v rangu 650-800€. Seveda, čim nižja cena.

V ožjem izboru sta:
- LG 55SJ810V
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

- Philips
https://www.makspro.si/led-tv-philips-5...

Ne mislim kupovati OLED TV.

Faktorji, ki vplivajo na nakup TV.
- Največ se bodo gledali kaki filmi ali pa serije. Ponavadi zvečer, pa tudi čez dan. Veliko pa se bodo gledali tudi kaki športi (nogomet). TV bo montiran na stenski nosilec, ki je pritrjen na leseni okvir (svetle-bež barve. Stena je drugače žive, svetlo zelene barve.

Glede LG-ja mi je všeč Nano cell, Dolbi vision.Baje je njihov Web OS 3.5 dober in zelo odziven. Aplikacij ni preveč in ne štekajo. Tudi sliko pohvalijo, kolikor sem lahko prebral. Baje je problem samo gledanje TV ob slabi svetlobi (tema). In pa da je črna bolj neizrazita.

Glede Philipsa mi je plus P5, pa 3 stranski Ambilight, pa da ima VA panel. Ne vem pa kako se bi Ambilight pri meni sploh obnesel zaradi bež lesenega okvirja, na svetlo zeleni steni. Po moje ne bo pravega učinka.

Gledanje v slabi svetlobi zvečer lahko deloma rešim z LED trakom, ki ga imam nalepljenega na zgornjem robu lesenega okvirja.

Pogoj je tudi, da je TV kompatibilna z Telemachovim EON-om, pa da ni zvok preslab.

Katero od teh dveh TV mi svetujete? Ali pa celo morda katero tretjo? Za nakup se mi že kar malce mudi.

Hvala vam že v naprej za pomoč.


Philips je za gledanje filmov, serij, tv programa vsekakor kvalitetnejši. Kar pa se tiče športa pa je nekoliko kvalitetnejši Lg zaradi 100Hz osveževanja panela. Sicer pa izgleda šport tudi zelo dobro na Philipsu. Sem ti poslal sporočilo pa si poglej.Kar se tiče EONA podpirata oba. Kar pa se tiče zvoka, pa je nekoliko kvalitetnejši Philips.

edi45 ::

Damg je izjavil:

Potrebujem pomoč pri nakupu 55 inch TV. Gledam v rangu 650-800€. Seveda, čim nižja cena.

V ožjem izboru sta:
- LG 55SJ810V
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

- Philips
https://www.makspro.si/led-tv-philips-5...

Ne mislim kupovati OLED TV.

Faktorji, ki vplivajo na nakup TV.
- Največ se bodo gledali kaki filmi ali pa serije. Ponavadi zvečer, pa tudi čez dan. Veliko pa se bodo gledali tudi kaki športi (nogomet). TV bo montiran na stenski nosilec, ki je pritrjen na leseni okvir (svetle-bež barve. Stena je drugače žive, svetlo zelene barve.

Glede LG-ja mi je všeč Nano cell, Dolbi vision.Baje je njihov Web OS 3.5 dober in zelo odziven. Aplikacij ni preveč in ne štekajo. Tudi sliko pohvalijo, kolikor sem lahko prebral. Baje je problem samo gledanje TV ob slabi svetlobi (tema). In pa da je črna bolj neizrazita.

Glede Philipsa mi je plus P5, pa 3 stranski Ambilight, pa da ima VA panel. Ne vem pa kako se bi Ambilight pri meni sploh obnesel zaradi bež lesenega okvirja, na svetlo zeleni steni. Po moje ne bo pravega učinka.

Gledanje v slabi svetlobi zvečer lahko deloma rešim z LED trakom, ki ga imam nalepljenega na zgornjem robu lesenega okvirja.

Pogoj je tudi, da je TV kompatibilna z Telemachovim EON-om, pa da ni zvok preslab.

Katero od teh dveh TV mi svetujete? Ali pa celo morda katero tretjo? Za nakup se mi že kar malce mudi.

Hvala vam že v naprej za pomoč.


za taki mali denar, lahko samo sanjaš o OLEDu.
Drugače pa še kakšen Sony 55xe7005

fpbs ::

Damg je izjavil:

Potrebujem pomoč pri nakupu 55 inch TV. Gledam v rangu 650-800€. Seveda, čim nižja cena.
V ožjem izboru sta:
- LG 55SJ810V https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
- Philips https://www.makspro.si/led-tv-philips-5...
Ne mislim kupovati OLED TV.
Faktorji, ki vplivajo na nakup TV.
- Največ se bodo gledali kaki filmi ali pa serije. Ponavadi zvečer, pa tudi čez dan. Veliko pa se bodo gledali tudi kaki športi (nogomet). TV bo montiran na stenski nosilec, ki je pritrjen na leseni okvir (svetle-bež barve. Stena je drugače žive, svetlo zelene barve.
Glede LG-ja mi je všeč Nano cell, Dolbi vision.Baje je njihov Web OS 3.5 dober in zelo odziven. Aplikacij ni preveč in ne štekajo. Tudi sliko pohvalijo, kolikor sem lahko prebral. Baje je problem samo gledanje TV ob slabi svetlobi (tema). In pa da je črna bolj neizrazita.
Glede Philipsa mi je plus P5, pa 3 stranski Ambilight, pa da ima VA panel. Ne vem pa kako se bi Ambilight pri meni sploh obnesel zaradi bež lesenega okvirja, na svetlo zeleni steni. Po moje ne bo pravega učinka. Gledanje v slabi svetlobi zvečer lahko deloma rešim z LED trakom, ki ga imam nalepljenega na zgornjem robu lesenega okvirja.Pogoj je tudi, da je TV kompatibilna z Telemachovim EON-om, pa da ni zvok preslab.Katero od teh dveh TV mi svetujete? Ali pa celo morda katero tretjo? Za nakup se mi že kar malce mudi.
V vseh pogledih je LG boljši.
https://www.displayspecifications.com/e...

garfi ::

@fpbs
Kako pa se določa kvaliteta slike.. Na osnovi teh specifikacij..? Daj prosim te lepo.. Philips ima precej boljši kontrast, boljši prikaz črnih kadrov, boljšo ostrino, boljšo uniformiranost panela itd..Vse to ni prikazano v specifikacijah:);)Philips ima tudi boljše procesiranje slike, boljšo svetilnost itd..Edino v čem je Lg kvalitetnejši, je v prikazu barv in nekoliko boljši je v gibanju slike zaradi 100Hz osveževanja panela. Tako, da je Lg v vseh pogledih kvalitetnejši je popolna laž:))Da pa še ne govorim o slabem WRGB panelu, ki ga ima ta Lg model..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfi ()

MrStein ::

fpbs je izjavil:

V vseh pogledih je LG boljši.
https://www.displayspecifications.com/e...

A IPS je po novem boljši od VA?
300 cd/m2 je boljša svetilnost od 400 cd/m2 ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

edi45 ::

Ta LG SJ ima izredno slab kontrast, svetilnost, black uniformity, niti pravi 4k panel ni, ker lg uporablja rgwb panele.

fpbs ::

Damg je izjavil:

Potrebujem pomoč pri nakupu 55 inch TV. Gledam v rangu 650-800€. Seveda, čim nižja cena.

V ožjem izboru sta:
- LG 55SJ810V
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

- Philips
https://www.makspro.si/led-tv-philips-5...
Svetujem ti, da greš v trgovino in si TVeja ogledaš, in ne nasedaj vsiljivemu trgovcu Philipsov, Andreju, ki se skriva pod raznimi imeni (garfi, edi45,,,in še nešteto drugimi).

m4j3r ::

Kupujem 65" tv in sploh ne vem kje začet gledat :)

- cena: okoli 1500€
- ker imam ozvočenje posebej mi je važna izključno kvaliteta slike
- tudi za os mi je vseeno, ker imam za pametne funkcije nvidio shield
- uporaba: netflix, youtube, kodi, kakšna igra
- standardne pritikline modernega tv: 4k, hdr...

edi45 ::

fpbs je izjavil:

Damg je izjavil:

Potrebujem pomoč pri nakupu 55 inch TV. Gledam v rangu 650-800€. Seveda, čim nižja cena.

V ožjem izboru sta:
- LG 55SJ810V
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

- Philips
https://www.makspro.si/led-tv-philips-5...
Svetujem ti, da greš v trgovino in si TVeja ogledaš, in ne nasedaj vsiljivemu trgovcu Philipsov, Andreju, ki se skriva pod raznimi imeni (garfi, edi45,,,in še nešteto drugimi).


Bedak, nisem jaz Andrej69 lol, drugace pa ja normalno da se gre v trgovino pogledat, tu se samo predhodno pozanimas kaj se splaca kaj ne in ta LG SJ je sranje. Rajse vzamem Sony xe70/80

Tomson ::

@m4j3r:
Imaš kar nekaj dobrih opcij: Samsung 65NU8002 za 1650€, Sony 65XE8588 za 1490€ (65XE8505 za 1599€), Philips 65PUS7803 za 1540€, Samsung 65NU7402 za 1535€ ... Če imaš pa slučajno kakšno opcijo (višji budget in Nemčija) pa vsekakor LG 65B7 OLED za 1.799€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Joze_K ::

@garfi..
glej, to niso rešitve...

favorites lista ni namenjena, da boš na njej imel vse kanale.,. ampak si daš taj sebi všečne..
kar se nadgradnje tiče.. a je rešitev, da boš iz neta snemal na USB nato pa preko USBa updateal? če pa je TV priklopljen na net... to je katastrofa

vso to sranje okoli TVjev, pa kvalitet zaslonov,.. pa še kaj.. mene na veliko odbija od želje, da bi kupoval naslednji TV (četudi me mika)

to ni v redu kar se v TV industriji dogaja.. vse skupaj izgleda kot velik škart... za nemale denarje

garfi ::

Joze_K je izjavil:

@garfi..
glej, to niso rešitve...

favorites lista ni namenjena, da boš na njej imel vse kanale.,. ampak si daš taj sebi všečne..
kar se nadgradnje tiče.. a je rešitev, da boš iz neta snemal na USB nato pa preko USBa updateal? če pa je TV priklopljen na net... to je katastrofa

vso to sranje okoli TVjev, pa kvalitet zaslonov,.. pa še kaj.. mene na veliko odbija od želje, da bi kupoval naslednji TV (četudi me mika)

to ni v redu kar se v TV industriji dogaja.. vse skupaj izgleda kot velik škart... za nemale denarje


Kar se tiče digitalnih programov greš pod Install Channels, pa imaš opcijo Antenna/Cable, pa Search Channel, Star Now, pa potem Country opcija, pa potem Cable opcija, in potem samo Digital Channel-Start, pa pritisneš Done, potem ti najde samo digitalne kanale.. Nikakršnih težav, kar se tiče izgube teh kanalov..Kar pa se tiče nadgradnje sem napisal, da so lahko težave online če mreža ni stabilna itd..Vsekakor je preko usb najbolj zanesljivo..Koliko časa pa ti to vzame..? Kar pa se tiče same kvalitete programske in strojne opreme, pa sem že pred časom napisal nekaj okoli teh stvari..To pa dela globalizacija, in predvsem vse večja konkurenca med proizvajalci:)

leiito ::

Očitno ima Philips težave s quality kontrolo, kar ni nepričakovano, ne zmora vsaka država proizvajati tehnološko zahtevnih produktov. ZDA, Nemčija, Anglija, Japonska, Koreja... delajo OEM izdelke, najvišja stopnja tehnične zahtevnosti z najvišjo stopnjo quality controla, tako neka znamka postane brand, zaradi zanesljivosti, doslednosti v kakovosti ne glede na tehnično zahtevnost, npr. avtomobil. Slovenci tega še ne zmoremo, razen starejših in bolj preprostih modelov po licenci, delamo pa prevleke za sedeže za te avtomobile, t.i. Tier 1 proizvodnja, ker se prodaja direktno OEM proizvajalcu. Bosna npr. še ne zmore tega, proizvaja pa kakovostno blago ali usnje za prevleke za sedeže v avtih, so Tier 2 proizvajalec, ki prodaja Tier 1 proizvajalcu, v tem primeru nam. Turčija še ne zmore tega, gojijo pa živali za kože in bombaž, kar bo v Bosni postalo blago in usnje, so Tier 3, surovine. Lahko kupijo zahodnega proizvajalca, ne more se pa realno pričakovati, da bo quality control na nivoju OEM držav, med njimi je razvojni prepad.

Joze_K ::

@garfi

hm, konkurenca bi naj povzročila, da dobimo vedno boljše zadeve, "kvalitetnejše/za manj denarja"! Tukaj pa po tvoje konkurenca naredi, da imamo "vedno slabše zadeve/v cenovno vedno višjih razredih"...

edi45 ::

Joze_K je izjavil:

@garfi

hm, konkurenca bi naj povzročila, da dobimo vedno boljše zadeve, "kvalitetnejše/za manj denarja"! Tukaj pa po tvoje konkurenca naredi, da imamo "vedno slabše zadeve/v cenovno vedno višjih razredih"...


to je pri vseh proizvajalcih. Gre se samo za nižje stroške proizvodnje in večji dobiček. Saj sama kvaliteta televizorjev, je drastično upadla v zadnjih letih.

leiito ::

Konkurenčnost ni enovit pojem, lahko konkuriraš na različne načine, s kakovostjo, ceno, dizajnom, inovativnostjo, vsem od našetega..., ampak ja, overall konkurenca proizvajalce sili k vedno večji kakovosti in zanesljivosti.

Kvaliteta tivijev ni padla, nasprotno, danes so boljši, večji, cenejši in kot se vsaj zdi, tudi bolj zanesljivi. Če kdo trdi, da je okvar več kot nekoč, se spodobi navesti vir, da vidimo, če je to res.

garfi ::

Joze_K je izjavil:

@garfi

hm, konkurenca bi naj povzročila, da dobimo vedno boljše zadeve, "kvalitetnejše/za manj denarja"! Tukaj pa po tvoje konkurenca naredi, da imamo "vedno slabše zadeve/v cenovno vedno višjih razredih"...


Ta film ne boš videl:)Z tem je začel Samsung, ko je začel vgrajevat slabe komponente, to sem videl ko sem se še ukvarjal z servisiranjem. In nato je sledil podoben vzorec pri vseh ostalih proizvajalcih, da so lahko bili konkurenčni..Tukaj mislim predvsem na Sonya in Panasonica, ki sta že pred časom hotela opustit proizvodnjo televizorjev:)Pa seveda je zgodba podobna tudi pri ostalih proizvajalcih..Če proizvajalec naredi na leto recimo 100.000 televizorjev ali pa par milijonov, je seveda velika razlika:))Kajti pri manjši količini je seveda nadzor kvalitete lahko veliko boljši, kot pa pri velikih količinah.. Danes je največ težav kar se tiče okvar televizorjev predvsem z paneli predvsem z težavami osvetljenja in samimi pixli, in ne toliko z samo eelektroniko kot so matične in napajalne plošče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfi ()

edi45 ::

leiito je izjavil:

Konkurenčnost ni enovit pojem, lahko konkuriraš na različne načine, s kakovostjo, ceno, dizajnom, inovativnostjo, vsem od našetega..., ampak ja, overall konkurenca proizvajalce sili k vedno večji kakovosti in zanesljivosti.

Kvaliteta tivijev ni padla, nasprotno, danes so boljši, večji, cenejši in kot se vsaj zdi, tudi bolj zanesljivi. Če kdo trdi, da je okvar več kot nekoč, se spodobi navesti vir, da vidimo, če je to res.


res da so večji, cenejši, "boljši" v pomenu, več funkcij, večja resolucija, več barv itd.. nasploh bolj dostopni bolj revnemu prebivalstvo, kot so bili recimo 15-20 let nazaj, ampak sama kvaliteta izdelave je upadla. Ravno nasprotno, tvji so bli včasih bolj zanesljivi, poznam ljudi, ki so imeli po 20-25 let, takratne stare CRT televizije, brez problemov. Današnji, niso niti mišljeni ali izdelani za polovico takšne dolge življenjske dobe. Poglej samo kakšne težave imajo skoraj vse današnje televizije, ki jih načeloma ne bi smele imeti. Odstopanje stranic, crkovanje, pokanje po zvočnikih, samodejno ugaševanje, zmrzovanje, premočno prebijanje svetlobe(backlight bleeding), mrtvi piksli, različne črte po ekranu, pozabljanje kanalov, različni problemi z brezžično povezavo, brick zaradi updejtov softwarja, burn in itd...nič od tega, nisi imel pri CRT televizijah. Tudi sam sem na lastni koži, doživel marsikaj od tega, vendar na bolj cenenih televizorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

bernikm ::

Tomson je izjavil:

@m4j3r:
Imaš kar nekaj dobrih opcij: Samsung 65NU8002 za 1650€, Sony 65XE8588 za 1490€ (65XE8505 za 1599€), Philips 65PUS7803 za 1540€, Samsung 65NU7402 za 1535€ ... Če imaš pa slučajno kakšno opcijo (višji budget in Nemčija) pa vsekakor LG 65B7 OLED za 1.799€ ...


Tale LG 65B7D ima pa že zelo spodobno ceno. Če bi ga uspel dobiti še na firmo, potem pa sploh...
Mimogrede, morda kdo ve kakšna je razlika med tem B7D in B7V oz C7V ki se prodajata pri nas ?

edi45 ::

bernikm je izjavil:

Tomson je izjavil:

@m4j3r:
Imaš kar nekaj dobrih opcij: Samsung 65NU8002 za 1650€, Sony 65XE8588 za 1490€ (65XE8505 za 1599€), Philips 65PUS7803 za 1540€, Samsung 65NU7402 za 1535€ ... Če imaš pa slučajno kakšno opcijo (višji budget in Nemčija) pa vsekakor LG 65B7 OLED za 1.799€ ...


Tale LG 65B7D ima pa že zelo spodobno ceno. Če bi ga uspel dobiti še na firmo, potem pa sploh...
Mimogrede, morda kdo ve kakšna je razlika med tem B7D in B7V oz C7V ki se prodajata pri nas ?


Razlika je zgolj v nosilcu oz podstavku in zvocnikah. Ostalo je isto

bernikm ::

Hvala. Tole zna bit potem best buy nakup, 65 inch OLEDB7D za 1800EUR. Gledam tule na Amazon, ga celo pošljejo v Avstrijo za 30EUR.
https://www.amazon.de/LG-OLED65B7D-Fern...
Morda kdo ve kako je na tem Nemškem Amazonu se da kupiti na firmo da dobiš brez DDV ? Potemtakem bi me prišel 1500EUR kar pa mislim da ni kaj za razmišljat :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

Okapi ::

Dokler te ne pride inšpektor vprašat, zakaj firma potrebuje tak televizor, bo 1500 evrov. Ko inšpektor ne bo zadovoljen z odgovorom, bo 2500 evrov;-)

bernikm ::

Okapi je izjavil:

Dokler te ne pride inšpektor vprašat, zakaj firma potrebuje tak televizor, bo 1500 evrov. Ko inšpektor ne bo zadovoljen z odgovorom, bo 2500 evrov;-)

Vse je stvar iznajdljivosti :-)

profdoktor ::

Kolega mi je vzel OLED 65 in enega imaca na firmo in ni bilo nobene frke. Fantje ne pretiravat.

edi45 ::

profdoktor je izjavil:

Kolega mi je vzel OLED 65 in enega imaca na firmo in ni bilo nobene frke. Fantje ne pretiravat.


Jaz sem tudi vzel prejšnji TV za 1700€ na firmo, kakor tudi komponente za računalnik iz Nemčije.

ervin2211 ::

Zdravo, po ogledu televizorjev v trgovini sem prišel do sklepa, da nabavim TV z VA panelom ter 100 hz osveževanjem slike (rad gledam šport), v končni izbor sta prišla https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k... in philips https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5.... Ali je to ok deal ali mi predlagate kaj boljšega, hvala.

MrStein ::

Okapi je izjavil:

Dokler te ne pride inšpektor vprašat, zakaj firma potrebuje tak televizor, bo 1500 evrov. Ko inšpektor ne bo zadovoljen z odgovorom, bo 2500 evrov;-)

Saj veš: če to počnejo naši, je OK.

edi45 je izjavil:


res da so večji, cenejši, "boljši" v pomenu, več funkcij, večja resolucija, več barv itd.. nasploh bolj dostopni bolj revnemu prebivalstvo, kot so bili recimo 15-20 let nazaj, ampak sama kvaliteta izdelave je upadla. Ravno nasprotno, tvji so bli včasih bolj zanesljivi, poznam ljudi, ki so imeli po 20-25 let, takratne stare CRT televizije, brez problemov. Današnji, niso niti mišljeni ali izdelani za polovico takšne dolge življenjske dobe. Poglej samo kakšne težave imajo skoraj vse današnje televizije, ki jih načeloma ne bi smele imeti. Odstopanje stranic, crkovanje, pokanje po zvočnikih, samodejno ugaševanje, zmrzovanje, premočno prebijanje svetlobe(backlight bleeding), mrtvi piksli, različne črte po ekranu, pozabljanje kanalov, različni problemi z brezžično povezavo, brick zaradi updejtov softwarja, burn in itd...nič od tega, nisi imel pri CRT televizijah. Tudi sam sem na lastni koži, doživel marsikaj od tega, vendar na bolj cenenih televizorjih.

CRT teh problemov niso imeli, ker večino teh funkcij niso imeli.
Kot je že nekdo rekel: verodostojne statistike na plano

Anekdota:
Starega CRT je serviser kar nekajkrat popravljal, novega LCD pa ne. Kaj pa zdaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ervin2211 ::

bernikm ::

ervin2211 je izjavil:

Zdravo, po ogledu televizorjev v trgovini sem prišel do sklepa, da nabavim TV z VA panelom ter 100 hz osveževanjem slike (rad gledam šport), v končni izbor sta prišla https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k... in philips https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5.... Ali je to ok deal ali mi predlagate kaj boljšega, hvala.



kolikor vem ima philips 7502 IPS panel. Če imaš možnost predlagam raje
https://www.amazon.de/LG-OLED55B7D-Fern...

Zizo ::

kaj je trenutno bolje kupiti do 800eur, Sony KD55XE8096BAEP ali Philips 55PUS7303?
mislim da so mi pomembnejše žive barve kot odtenek črne, tako da verjento Sony z IPS panelom, kajne? Philips sicer izgleda precej naprednejše zasnova, ampak pri barvah naj bi ga Sony vseeno prekašal.

se bo pa kupovalo izključno preko telekoma programa zvestobe, zato sem omejen na njihovo ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

garfi ::

Zizo je izjavil:

kaj je trenutno bolje kupiti do 800eur, Sony KD55XE8096BAEP ali Philips 55PUS7303?
mislim da so mi pomembnejše žive barve kot odtenek črne, tako da verjento Sony z IPS panelom, kajne? Philips sicer izgleda precej naprednejše zasnova, ampak pri barvah naj bi ga Sony vseeno prekašal.

se bo pa kupovalo izključno preko telekoma programa zvestobe, zato sem omejen na njihovo ponudbo.


Kar se tiče prikaz barv je nekoliko kvalitetnejši Sony, seveda razlika ni drastična pa vendarle je Sony tukaj nekaj boljši..Philips pa ima ostale prednosti kot je kontrast, ostrina slike, prikaz črne in pa samo procesiranje slike.Seveda ima Philips tudi dober prikaz barv.. Seveda so še tu druge prednosti Philipsa, ki pa mogoče tebi niso pomembne. Če ti je predvsem važna barvna reprodukcija potem seveda Sony.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

Zizo ::

torej če gledaš overall je philips bolšji nakup? verjetno tudi kar se tiče zmogljiovosti androida, je philips v prednosti (naj bi imel več rama)?

koliko pa lahko moti glossy panel pri philipsu? v sobi so seveda okna in televizja se gleda tudi čez dan ob dvignjenih roletah.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

fpbs ::

Zizo je izjavil:

torej če gledaš overall je philips bolšji nakup? verjetno tudi kar se tiče zmogljiovosti androida, je philips v prednosti (naj bi imel več rama)?
koliko pa lahko moti glossy panel pri philipsu? v sobi so seveda okna in televizja se gleda tudi čez dan ob dvignjenih roletah.
Sony je boljši, ker ima že QD Triluminos displej, medtem, ko ima Philips še klasični LCD, in povrhu še glossy, kar je precej moteče, pomnilnika imata oba enako, oba imata "Voice command", Sony ima vgrajen X1 procesor, pa tudi android deluje na Sonyju nekoliko bolj zanesljivo.
https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

ervin2211 ::

Prosim za mnenje o tem televizorju https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn..., hvala za pomoč

leiito ::

ervin2211 je izjavil:

Prosim za mnenje o tem televizorju https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn..., hvala za pomoč


Trusted Reviews:
Buying into the mid-range can be a crapshoot when it comes to build quality and usability. Typically cheap screens are sold on screen acreage alone. The U7A doesn’t play those games. The cosmetic finish is a cut above its pay grade, 4K resolution is impressive, and a combination of Freeview Play and 4K streaming service support make it an easy panel on which to binge watch.
However, if hyper-bright HDR is your aspiration, or you’ll be viewing in a brightly lit environment, then this model probably isn’t going to suit. That said, the U7A’s sheer vibrancy is likely to score with sports fans.
Read more at https://www.trustedreviews.com/reviews/...

Cena je malo visoka, ta tivi je bil baje povsod €600 kot del World Cup promo aktivnosti, zdaj bi moral biti še cenejši, za to ceno, €600 za 55 inč se zdi pa zelo dober.

Considering the price of the 55in model we tested, image quality is remarkably good.
Black levels are impressive, as is backlight uniformity. If we're being picky, it's possible to notice slight unevenness in the top corners when light colours are displayed, but it's a minor quibble.
It's not amazingly bright with a peak brightness of around 300 nits, so as with the Philips 6703, you won't get the same impact from HDR content as on a TV that's twice as bright.
The standard mode is great if you want natural colours, but for any content that benefits from vibrant hues, the Dynamic mode proves that the LCD panel is capable of some zing.
If there's any real criticism, it's that viewing angles aren't the best. As soon as you move off-centre left or right, colour saturation drops noticeably. But if your layout means you're sat head-on, there's really no issue.
https://www.techadvisor.co.uk/review/tv...

m4j3r ::

Tomson je izjavil:

@m4j3r:
Imaš kar nekaj dobrih opcij: Samsung 65NU8002 za 1650€, Sony 65XE8588 za 1490€ (65XE8505 za 1599€), Philips 65PUS7803 za 1540€, Samsung 65NU7402 za 1535€ ... Če imaš pa slučajno kakšno opcijo (višji budget in Nemčija) pa vsekakor LG 65B7 OLED za 1.799€ ...


Tale LG zgleda res top, samo mogoče malo čez moj budget (trenutna cena na zgornjem linku je okoli 2000€).
Pa se res splača toliko več plačti za OLED? Če vprašam drugače: ali je bolje večji zaslon LCD (npr. 65" ali celo 75") ali za isto ceno manjši OLED (55"). V mojem primeru bi bila kar velika oddaljenost od zaslona (cca 4m).

neo5468 ::

m4j3r je izjavil:

Tomson je izjavil:

@m4j3r:
Imaš kar nekaj dobrih opcij: Samsung 65NU8002 za 1650€, Sony 65XE8588 za 1490€ (65XE8505 za 1599€), Philips 65PUS7803 za 1540€, Samsung 65NU7402 za 1535€ ... Če imaš pa slučajno kakšno opcijo (višji budget in Nemčija) pa vsekakor LG 65B7 OLED za 1.799€ ...


Tale LG zgleda res top, samo mogoče malo čez moj budget (trenutna cena na zgornjem linku je okoli 2000€).
Pa se res splača toliko več plačti za OLED? Če vprašam drugače: ali je bolje večji zaslon LCD (npr. 65" ali celo 75") ali za isto ceno manjši OLED (55"). V mojem primeru bi bila kar velika oddaljenost od zaslona (cca 4m).


Lg 65inch oled za 1800€ je dobra cena, ampak tega v sloveniji ne boš vidu. 55inch je 1350€ na "moj-tv.com" in "makspro.si". Je pa velikost dostikrat bolj pomembna kot kakovost slike. Moj telefon ima enega najboljših zaslon, pa ne gledam gor filmov 24/7, ker je zaslon pač premajhen.

Ampak za 4m je pa še 75inch premajhen, če gledaš distance kalkulatorje. Za tako razdalijo vzemi največjega možnega in pozabi oled. Za 75inch je priporočena razdalija nekje 3.2 do 3.6 metrov, za 65inch 2.7 metrov in za 55inch 2.4 metra.

fpbs ::

fpbs je izjavil:

Zizo je izjavil:

torej če gledaš overall je philips bolšji nakup? verjetno tudi kar se tiče zmogljiovosti androida, je philips v prednosti (naj bi imel več rama)?
koliko pa lahko moti glossy panel pri philipsu? v sobi so seveda okna in televizja se gleda tudi čez dan ob dvignjenih roletah.
Sony je boljši, ker ima že QD Triluminos displej, medtem, ko ima Philips še klasični LCD, in povrhu še glossy, kar je precej moteče, pomnilnika imata oba enako, oba imata "Voice command", Sony ima vgrajen X1 procesor, pa tudi android deluje na Sonyju nekoliko bolj zanesljivo.
https://www.displayspecifications.com/e...

Tu na https://www.displayspecifications.com/e... je jasno vpisano, da ima Sony vgrajen X1 procesor,ki je zmoglivejši od Philipsovega P5, oba imata tudi enak pomnilnik 16GB, za RAM pri Sonyju ni podatek vpisan, samo kolikor je meni poznano, ga ima ravno tako 2GB, kot Philips.

bernikm ::

m4j3r je izjavil:

Tomson je izjavil:

@m4j3r:
Imaš kar nekaj dobrih opcij: Samsung 65NU8002 za 1650€, Sony 65XE8588 za 1490€ (65XE8505 za 1599€), Philips 65PUS7803 za 1540€, Samsung 65NU7402 za 1535€ ... Če imaš pa slučajno kakšno opcijo (višji budget in Nemčija) pa vsekakor LG 65B7 OLED za 1.799€ ...


Tale LG zgleda res top, samo mogoče malo čez moj budget (trenutna cena na zgornjem linku je okoli 2000€).
Pa se res splača toliko več plačti za OLED? Če vprašam drugače: ali je bolje večji zaslon LCD (npr. 65" ali celo 75") ali za isto ceno manjši OLED (55"). V mojem primeru bi bila kar velika oddaljenost od zaslona (cca 4m).


Zanimovo, včeraj je bil še 1800€. Jaz sem imel namen kupiti 65 inch pa sem tudi okleval med OLED in klasičnim LCD. Na koncu sem se odločil za OLED, čakam pa nakup na nekje septembra, konec leta ko bodo sigurno cene padel na malo bolj razumljive. Računam da bi Philipsa 873 moral dobiti za dobrih 2000€.

krneki99 ::

Mi lahko pomagate pri izbiri med recimo temi tremi modeli:
LG
PHILIPS
SONY

Ceno lovim okoli 800eur. Najlepša hvala za pomoč :)

edi45 ::

krneki99 je izjavil:

Mi lahko pomagate pri izbiri med recimo temi tremi modeli:
LG
PHILIPS
SONY

Ceno lovim okoli 800eur. Najlepša hvala za pomoč :)


Sony, boljsi panel, 100hz namesto 50hz in mislim da sem vceraj istega gledal v big bangu za 630 al 640e ko majo neke akcije.

easyrider3 ::

SONY 4K LED TV KD-55XE7096 ti je na MIMOVRSTE sedaj za 599 EUR


https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Tomson ::

Če komu prav pride ...

LG 65C7 OLED iz amazon.de za 1.688€ z vključeno poštnino v Slo! :) sicer še samo 1kom ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

krepki ::

V čem je pa fora amazon,de,da ene artikle pošilja v slovenijo druge ne,ker recimo tale tv ne pošilja v Slo?
https://www.amazon.de/LG-OLED55C8LLA-Fe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

zagarb ::

@Tomson ta LG OLED ne prodaja Amazon:
Dispatched from and sold by Georgina C Summers. For Returns, please check the seller link.

Business Address pa izgleda zelo sumljiv.

Tomson ::

Je že šel ... Saj Amazon osebno direktno prodaja mali procent artiklov, velika večina je prodajalcev, ki uporabljajo platformo. Potem pa imajo trgovci dve opciji 1.Fulfillment by Amazon (FBA), kjer prodajalci artikle pošljejo v Amazon skladišče in od tam prodajo in pošiljanje ureja Amazon ali pa 2. Merchant Fulfilled Network (MFN), kjer trgovci sami pošiljajo produkte kupcem. V vsakem primeru je zadaj Amazon, ki skrbi za prodajo in nadzor nad poslovanjem in tudi nudi ustrezno podporo kupcem.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Ne bodi naiven. Na nemškem Amazonu je zelo veliko prevarantov. Praktično vse "predobre" cene tam so nateg. In ta Georgina Summers je 100% nateg.

Amazon uporabijo kot reklamo, da stopiš z njimi v stik, potem ko kupiš, pa ti takoj vrnejo denar in ti natvezijo nek razlog (zaprt račun, blabla ...), da bi jim robo plačal mimo Amazona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

leiito ::

Zveni predobro, da bi bilo res, 65" C7 za pod 1700 in še v Slovenijo pošiljajo in še EU garancija zihr, ni da ni, jaz bi tudi zastrigel z ušesi, ena rdeča zastava za drugo, pa ne une od Jankoviča.
««
130 / 535
»»