» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
118 / 535
»»

leiito ::

T-2 piše, da načrtuje 4K vsebine, to lahko pomeni tedne, mesece ali pa leta preden bojo dejansko na voljo.

Ampak prednost 4K tivijev itak ni samo pri 4K vsebinah, tudi nižjo resolucijo tivi upscala v 4K in dvomim, da kdo opazi razliko med upscalanim BluRay 1080 in 4K, jaz je ne. HDR je dejansko večji korak naprej.

A propos NAS-ov, z vedno večjo dostopnostjo streamanih vsebin in velikostjo fajlov vprašanje, če se bo še splačalo imeti knjižnico 80GB fajlov pri sebi, če lahko za €10 na mesec (skoraj) vse to streamaš.

fpbs ::

neo5468 je izjavil:

4k se ne splača ravno zaradi resolucije, ampak HDR. Tam je več razlike, kot pa v resoluciji. Nekateri 4k filmi so skoraj isti po ostrini slike kot navaden 1080p bluray, ampak HDR naredi pa veliko več razlike.
Točno tako, zato je treba biti pozoren pri nakupu TVeja, da ima čim boljšo HDR podporo.
http://shrani.najdi.si/?3k/10x/47g99Mcj...

fpbs ::

Samsung Electronics launches 260-inch LED display for home cinema ... Ultra-large and ultra-premium:
http://www.etnews.com/20180423000340?mc...

MrStein ::

leiito je izjavil:

T-2 piše, da načrtuje 4K vsebine, to lahko pomeni tedne, mesece ali pa leta preden bojo dejansko na voljo.

T-2:
"S koncem marca smo v programsko shemo kot prvi operater v Sloveniji umestili program Travel XP v 4K ločljivosti."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Sorry, mea culpa, bravo T2

MrStein ::

Zgleda da še ni, ampak bi naj bilo jutri: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?p=24...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krepki ::

Program je že v shemi.

leiito ::

thx


Everything You Wanted to Know about 8K, QLED, microLED & OLED

MrStein ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Kolk bliz 4K zaslona mors bit, da vidis, da ima mrtev pixel? Pod pogojem, da gre res samo za en piksel. :)

Smo že razdelali, to se vidi na daleč. Tako kot zvezde. Kljub majhnosti. ;)


Še link na tisto debato (je malo razvlečeno): https://slo-tech.com/forum/t497945/p338...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

leiito je izjavil:

T-2 piše, da načrtuje 4K vsebine, to lahko pomeni tedne, mesece ali pa leta preden bojo dejansko na voljo.Ampak prednost 4K tivijev itak ni samo pri 4K vsebinah, tudi nižjo resolucijo tivi upscala v 4K in dvomim, da kdo opazi razliko med upscalanim BluRay 1080 in 4K, jaz je ne. HDR je dejansko večji korak naprej.

Od danes dalje program "Travelxp" nima več oznake HD, ampak 4k in ga ni mogoče več gledati, in s pripisano objavo: Na tej napravi ogled programa ni mogoč. Kar pomeni, da si bo potrebno nabavit nov STB Amino Kamai 7.

krepki ::

Ja in vmesnik 4K je v fazi testiranja in ni še znano kdaj naj bi bil v ponudbi T2.

blackmack ::

Junija baje...

strup121 ::

tako, moj philips je po letu nagajanja dokončno crknil zaradi česar dokaj hitro rabim nov televizor. Za velikost sem se odločil da bi imel 55, kar se ostalih stvari tiče pa nisem zahteven uporabnik. Vsake tolko preko usb pogledam kak film, in programe ki mi jih pač operater nudi. Bilo bi mi super če bi na tv lahko gledal youtube in twitch.tv. cenovni rang bi najraje dal okoli 1000 EUR. Upam da mi lahko glede na podatke ki sem jih podal, svetujete kateri TV bi bil najboljši zame.

cekr ::

https://mspoweruser.com/philips-announc...

Samo mašinerija brez programske navlake.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

strup121 ::

am, kdo briše komentarje in zakaj?

cekr ::

strup121 je izjavil:

am, kdo briše komentarje in zakaj?


Zato ker nekoga moti, da se je med predlogi slučajno pojavil Philips.
Ne vem, v čem je bil problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fpbs ::

strup121 je izjavil:

am, kdo briše komentarje in zakaj?

Med predlogi so bili tile TVeji, izločil sem Philipse, ker vem, da te ne zanimajo. Med temi bi jaz izbral LG SJ810.

https://www.ceneje.si/Izdelek/8220286/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8403468/a...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Je pa res to brisanje postalo zelo nadležno.
Strup121 ne nasedaj "tvexpertu", ker sem prepričan, da je to Andrej.

fpbs ::

strup121 ::

hvala za pomoč, bom še malo pogledal naokoli za kak popust :)

T_F_7 ::

Potrebujem pomoč s strani tistih, ki se spoznate na cene TVjev...

Gibanje cen Sonyjevih modelov XE 9005 in 9305 v italijanskih trgovinah:

 55XE9005

55XE9005



GIBANJE CEN KD-55XE9005

 55XE9305

55XE9305



GIBANJE CEN KD-55XE9305

Kdaj lahko človek pričakuje, da bodo cene teh dveh TVjev vsaj približno padle na 1.000€ in 1.200€ ?

cekr ::

Jih bo prej zmanjkalo. Ne bodo pustili, da je starejši model precej cenejši od novega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

TOP ::

T_F_7 je izjavil:

Potrebujem pomoč s strani tistih, ki se spoznate na cene TVjev...

Gibanje cen Sonyjevih modelov XE 9005 in 9305 v italijanskih trgovinah:

 55XE9005

55XE9005



GIBANJE CEN KD-55XE9005

 55XE9305

55XE9305



GIBANJE CEN KD-55XE9305

Kdaj lahko človek pričakuje, da bodo cene teh dveh TVjev vsaj približno padle na 1.000€ in 1.200€ ?

Pa kje ti živiš in čakaš 55Xe9005 dobiš samo še v Big Bangu in to zadnje kose,uvoznik jih več nima so prišli novi modeli.

dmok ::

Glede na to, da trenutno gledamo cca. 12 let star Sony LCD, ki že takrat ni bil v vrhu ponudbe in se nam še vedno zdi uporaben (ampak premajhen): ali bo MEDION(R) LIFE(R) X15503 vsaj mali korak naprej in dovolj dobra izbira za občasno pogledat kakšno tekmo, kak film in kakšno serijo preko Netflixa ? Smo nezahtevni uporabniki. Ali rajše vzamemo Sony KD55XE7096 ? HISENSE H55N6800 ? Karkoli drugega velikosti 55 inchov za do 700 EUR ?

edi45 ::

dmok je izjavil:

Glede na to, da trenutno gledamo cca. 12 let star Sony LCD, ki že takrat ni bil v vrhu ponudbe in se nam še vedno zdi uporaben (ampak premajhen): ali bo MEDION(R) LIFE(R) X15503 vsaj mali korak naprej in dovolj dobra izbira za občasno pogledat kakšno tekmo, kak film in kakšno serijo preko Netflixa ? Smo nezahtevni uporabniki. Ali rajše vzamemo Sony KD55XE7096 ? HISENSE H55N6800 ? Karkoli drugega velikosti 55 inchov za do 700 EUR ?


Sony vzami, kaksen medion ne se hecat. To kar v hoferju prodajajo pod znamko medion je vse za smeti od pcjev laptopov tvjev tabloc itd..z sonyem nemores zgresit

Okapi ::

dmok je izjavil:

Glede na to, da trenutno gledamo cca. 12 let star Sony LCD, ki že takrat ni bil v vrhu ponudbe in se nam še vedno zdi uporaben (ampak premajhen): ali bo MEDION(R) LIFE(R) X15503 vsaj mali korak naprej in dovolj dobra izbira za občasno pogledat kakšno tekmo, kak film in kakšno serijo preko Netflixa ? Smo nezahtevni uporabniki. Ali rajše vzamemo Sony KD55XE7096 ? HISENSE H55N6800 ? Karkoli drugega velikosti 55 inchov za do 700 EUR ?

Medionov televizor je več kot dovolj dober za nezahtevne uporabnike. Vse, kar je dražje, je nepotrebno zapravljanje denarja.

TOP ::

Okapi je izjavil:

dmok je izjavil:

Glede na to, da trenutno gledamo cca. 12 let star Sony LCD, ki že takrat ni bil v vrhu ponudbe in se nam še vedno zdi uporaben (ampak premajhen): ali bo MEDION(R) LIFE(R) X15503 vsaj mali korak naprej in dovolj dobra izbira za občasno pogledat kakšno tekmo, kak film in kakšno serijo preko Netflixa ? Smo nezahtevni uporabniki. Ali rajše vzamemo Sony KD55XE7096 ? HISENSE H55N6800 ? Karkoli drugega velikosti 55 inchov za do 700 EUR ?

Medionov televizor je več kot dovolj dober za nezahtevne uporabnike. Vse, kar je dražje, je nepotrebno zapravljanje denarja.

Daj lepo te prosim za 55 boš dal 450 pa upam da se hecaš,kakšna sploh je slika upam da si vidu,ker sosed je imel 50 Medion iz Hoferja po 1 letu kaput in denar so mu,dali nazaj slika je pa bila katastrofa še bilo kakšen star Philips ima sliko bolšo.

fpbs ::

Okapi je izjavil:

dmok je izjavil:

Glede na to, da trenutno gledamo cca. 12 let star Sony LCD, ki že takrat ni bil v vrhu ponudbe in se nam še vedno zdi uporaben (ampak premajhen): ali bo MEDION(R) LIFE(R) X15503 vsaj mali korak naprej in dovolj dobra izbira za občasno pogledat kakšno tekmo, kak film in kakšno serijo preko Netflixa ? Smo nezahtevni uporabniki. Ali rajše vzamemo Sony KD55XE7096 ? HISENSE H55N6800 ? Karkoli drugega velikosti 55 inchov za do 700 EUR ?

Medionov televizor je več kot dovolj dober za nezahtevne uporabnike. Vse, kar je dražje, je nepotrebno zapravljanje denarja.

Pa še tri leta ima garancije.

Dimnik ::

Meni je plazma tv, medion iz hofera služila 10let brez problemov....

BigWhale ::

Se opozorilo ostalim: vsa sporocila uporanbika @andrej69 in vseh njegovih aliasev bodo pobrisana dokler se ne odloci upostevati pravil foruma. Posledicno bodo pobrisana vsa sporocila, ki se navezujejo na njegova sporocila. Da ne bo potem: 'nism vedu' v pritozbah.

T_F_7 ::

TOP je izjavil:

Pa kje ti živiš in čakaš 55Xe9005 dobiš samo še v Big Bangu in to zadnje kose,uvoznik jih več nima so prišli novi modeli.

Ne vem kje ti živiš, ampak nisem takšna budala, da bom kupil TV v Sloveniji, če ga dobim čez mejo za 25% ceneje. Drugače sem bil ta teden v Harveyju in ga prodajajo za 1350EUR, če sem si prav zapomnil. Kakih 10 dni nazaj so ga čez mejo prodajali za cca 300EUR ceneje, ampak me ta model ne zanima, razen če bi cena padla bila bližje 900EUR kot 1000EUR, ampak ne verjamem. Ciljam na 9305, ki ima trenutno ceno 1350EUR, vendar sem s tistim vprašanjem skušal ugotoviti, če bo cena padla na recimo 1200EUR. Kot lahko vidiš iz tistega grafa, ki sem ga primazal, je cena konec novembra in januarja bila celo pod 1200EUR, zato se upravičeno sprašujem kdaj in kolikšna je verjetnost, da bo spet tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

MrStein ::

edi45 je izjavil:


To kar v hoferju prodajajo pod znamko medion je vse za smeti od pcjev laptopov tvjev tabloc itd..

Kar je seveda čista laž, razen če s čimerkoli podkrepiš.

argumenti.press
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

psillon22 ::

Hej;

Mi prosim lahko kdo odgovori v čemu je razlika med temi SONY televizorji razen velikosti oz. katerega mi priporočate da bi kupil?

SONY KD-49XF8596

SONY KD-49XF8505

SONY KD 55XE-9005

Hvala

OK.d ::

LPOK.d

webmaher ::

Če boš gledal veliko tudi filme in serije v 4k HDR potem vsekakor 9005...če ti finance znesejo pa morda 9305... za gledanje pretežno ponudbe naših operaterjev je pa vsak dober...

edi45 ::

psillon22 je izjavil:

Hej;

Mi prosim lahko kdo odgovori v čemu je razlika med temi SONY televizorji razen velikosti oz. katerega mi priporočate da bi kupil?

SONY KD-49XF8596

SONY KD-49XF8505

SONY KD 55XE-9005

Hvala


sam imam 65XE8596, čeprav sem tudi gledal XE9005, vendar razlika je samo ta da ima xe90 direct led osvetljavo panela, torej teoretično manj možnosti za prebijanje svetlobe oz backlight bleeding, čeprav ga že 8596 nima, ki ima edge-led ter posledično ima tudi rahlo višjo svetilnost, kar ti pride v poštev če gledaš HDR vsebine. XE8596 pa ima najboljši black uniformity.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

GRT ::

T_F_7 je izjavil:

TOP je izjavil:

Pa kje ti živiš in čakaš 55Xe9005 dobiš samo še v Big Bangu in to zadnje kose,uvoznik jih več nima so prišli novi modeli.

Ne vem kje ti živiš, ampak nisem takšna budala, da bom kupil TV v Sloveniji, če ga dobim čez mejo za 25% ceneje. Drugače sem bil ta teden v Harveyju in ga prodajajo za 1350EUR, če sem si prav zapomnil. Kakih 10 dni nazaj so ga čez mejo prodajali za cca 300EUR ceneje, ampak me ta model ne zanima, razen če bi cena padla bila bližje 900EUR kot 1000EUR, ampak ne verjamem. Ciljam na 9305, ki ima trenutno ceno 1350EUR, vendar sem s tistim vprašanjem skušal ugotoviti, če bo cena padla na recimo 1200EUR. Kot lahko vidiš iz tistega grafa, ki sem ga primazal, je cena konec novembra in januarja bila celo pod 1200EUR, zato se upravičeno sprašujem kdaj in kolikšna je verjetnost, da bo spet tako...

Kaj bi bilo potem boljše LG oled 55B7V ali 9305?

edi45 ::

GRT je izjavil:

T_F_7 je izjavil:

TOP je izjavil:

Pa kje ti živiš in čakaš 55Xe9005 dobiš samo še v Big Bangu in to zadnje kose,uvoznik jih več nima so prišli novi modeli.

Ne vem kje ti živiš, ampak nisem takšna budala, da bom kupil TV v Sloveniji, če ga dobim čez mejo za 25% ceneje. Drugače sem bil ta teden v Harveyju in ga prodajajo za 1350EUR, če sem si prav zapomnil. Kakih 10 dni nazaj so ga čez mejo prodajali za cca 300EUR ceneje, ampak me ta model ne zanima, razen če bi cena padla bila bližje 900EUR kot 1000EUR, ampak ne verjamem. Ciljam na 9305, ki ima trenutno ceno 1350EUR, vendar sem s tistim vprašanjem skušal ugotoviti, če bo cena padla na recimo 1200EUR. Kot lahko vidiš iz tistega grafa, ki sem ga primazal, je cena konec novembra in januarja bila celo pod 1200EUR, zato se upravičeno sprašujem kdaj in kolikšna je verjetnost, da bo spet tako...

Kaj bi bilo potem boljše LG oled 55B7V ali 9305?


Osebno bi rajše vzel 9305. Višja svetilnost, torej v HDR bo lepša slika, nič burn in kot na OLED, ter oled zna požirat sence, ko je kakšen temen prizor, recimo mrak, sence itd, jih na oledu neboš videl tako lepo, kot na LED, ker jih preposto požere.

T_F_7 ::

edi45 je izjavil:

Osebno bi rajše vzel 9305. Višja svetilnost, torej v HDR bo lepša slika, nič burn in kot na OLED, ter oled zna požirat sence, ko je kakšen temen prizor, recimo mrak, sence itd, jih na oledu neboš videl tako lepo, kot na LED, ker jih preposto požere.

Cenovno gledano, kateri OLED je najbližji 9305, za katerega bi lahko rekli, da je boljši TV?

GRT ::

Jaz bom pa tako vprašal. Kateri LG pa da ni OLED je najbližji 9305. Namreč glede na pritožbe uporabnikov čez Androida, me to malo odganja od Sonya oziroma Androida. Cenovno gremo do 1500/55".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

boki75 ::

GRT je izjavil:

Jaz bom pa tako vprašal. Kateri LG pa da ni OLED je najbližji 9305. Namreč glede na pritožbe uporabnikov čez Androida, me to malo odganja od Sonya oziroma Androida. Cenovno gremo do 1500/55".


Odkrito povedano noben LG ki ni oled ni niti približno blizu 9305. Drugače pa SK950 je najvišji LED model od LG-ja.

edi45 ::

GRT je izjavil:

Jaz bom pa tako vprašal. Kateri LG pa da ni OLED je najbližji 9305. Namreč glede na pritožbe uporabnikov čez Androida, me to malo odganja od Sonya oziroma Androida. Cenovno gremo do 1500/55".


Ti lahko iz prve roke povem da ni problematicen android na sonyu sploh na xe 85 in 9x seriji

boki75 ::

GRT je izjavil:

Jaz bom pa tako vprašal. Kateri LG pa da ni OLED je najbližji 9305. Namreč glede na pritožbe uporabnikov čez Androida, me to malo odganja od Sonya oziroma Androida. Cenovno gremo do 1500/55".



https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...
https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...

Vzames SONY 2018 model,ne bo ti žal.Android ni kritičen pri sony napravah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Osebno bi rajše vzel 9305. Višja svetilnost, torej v HDR bo lepša slika, nič burn in kot na OLED, ter oled zna požirat sence, ko je kakšen temen prizor, recimo mrak, sence itd, jih na oledu neboš videl tako lepo, kot na LED, ker jih preposto požere.
A pa ti to resno misliš, a se hecaš?

GRT ::

To sem čakal.

vander ::

Sony Tv, brez težav z Androidom.

breza ::

A zdej je pa pa kr sony 9305 najboljši tv na svet? Pa tud android je na sonyu bp. Joj joj
Andreja ste skenslal da botse sonye turil :). Sram vas bilo.
xxxx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: breza ()

mgermo ::

Je verjetno najboljši lcd na svetu. Ima nekaj karakteristik, ki so boljše od oleda in nekaj, ki so slabše. Odvisno ali je uporabniku bolj pomembna svetilnost (hdr) ali popolna tema. Oled in sonyevi lcdji so najboljše kar se letos dobi.

fpbs ::

mgermo je izjavil:

Je verjetno najboljši lcd na svetu. Ima nekaj karakteristik, ki so boljše od oleda in nekaj, ki so slabše. Odvisno ali je uporabniku bolj pomembna svetilnost (hdr) ali popolna tema. Oled in sonyevi lcdji so najboljše kar se letos dobi.
Hvala za tako močno svetilnost, da moraš mežikat pred TVejem. Bilo je že kar nekaj pritožb ravno v vezi s tem Sonyjem.

TOP ::

Pri Sonyju dela Android BP,če te tole skrbi,kar se tiče slike pa vsake oči imajo svojega malarja.

Motion ::

Če si vajen androida potem res dela "brez problema" drgač pa je bolj zalost za tak rang televizije. (si lastim xe900)
««
118 / 535
»»