» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
101 / 535
»»

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Cene Panasonic modelov 2018.

TX-43FX600E: 699 €
TX-49FX600E: 799 €
TX-55FX600E: 999 €
TX-65FX600E: 1 499 €

TX-49FX700E: 899 €
TX-55FX700E: 1,099 €
TX-65FX700E: 1,699 €

TX-49FX740E: 999 €
TX-55FX740E: 1,199 €
TX-65FX740E: € 1,799

TX-49FX780E: 1,199 €
TX-55FX780E: 1,499 €
TX-65FX780E: € 2,199
TX-75FX780E: € 3,299



TX-55FZ800E : 2 499 €
TX-65FZ800E : 4 299 €
TX-55FZ950E : 2 999 €
TX-65FZ950E : 4 799 €


Pomeni Panasonic ni bistveno izboljšal lanskih modelov TV.Malo razočaranje,da niti DTS zvoka niso dodali.


Nekaj boljša bo svetilnost na vseh modelih, nekoliko boljši dizajn ,nekoliko boljše lokalno zatemnenje na modelu 780,in pa HDR10+ na vseh modelih.In pa Studio Colour HCX procesor na najvišjem modelu 780. Je pa zanimivo, da bodo v glavnem vsi modeli imeli IPS panele.


780 model je že lani imel HCX procesor in MVA matriko,kakor bo na letošnjem modelu.Drugače pa nič pretresljivega razen cena,kjer bo spet višja za 30% napram konkurenci.

andrej69 ::

@boki75
Letos ima model FX780 novejši HCX procesor, in pa IPS panel, kakor večina letošnjih modelov.

edi45 ::

Malo za primerjavo;)

Prejšni Samsung 55MU6172





Ter sedanji Sony 65XE8596



Kolko sem gledal po internetu, imajo vsi Samsungi slab black uniformity

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

@boki75
Letos ima model FX780 novejši HCX procesor, in pa IPS panel, kakor večina letošnjih modelov.



https://www.displayspecifications.com/e...

boki75 ::

edi45 je izjavil:

Malo za primerjavo;)

Prejšni Samsung 55MU6172





Ter sedanji Sony 65XE8596



Kolko sem gledal po internetu, imajo vsi Samsungi slab black uniformity


primerjaš samsung serijo 6 z sony serijo 8.Čisto mimo primerjava. prvi IPS drugi VA panel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

andrej69 ::

boki75 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@boki75
Letos ima model FX780 novejši HCX procesor, in pa IPS panel, kakor večina letošnjih modelov.



https://www.displayspecifications.com/e...


Tukaj so napačni podatki:)

T_F_7 ::

Simch je izjavil:

je kdo jemal kaj v mediaworldu na firmo?LP

V MediaWorldu lahko definitivno jemlješ na firmo, sem se pozanimal pri sodelavcih. Edina omejitev bi lahko bila ta, da imaš firmo registrirano v Sloveniji. Smo oboji EU in obe državi imata obilo porihtanih sporazumov... vseeno se pozanimaj, če so nasploh omejitve glede tega. Če jih ni, potem si naletel na klasično budalo (npr. na njihovih upravnih enotah je takih polno), ki 'krade plačo' in ti je rekla da ni mogoče, ker se ji ne da premaknit prsta.

edi45 ::

boki75 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Malo za primerjavo;)

Prejšni Samsung 55MU6172





Ter sedanji Sony 65XE8596



Kolko sem gledal po internetu, imajo vsi Samsungi slab black uniformity


primerjaš samsung serijo 6 z sony serijo 8.Čisto mimo primerjava. prvi IPS drugi VA panel.


tudi mu6402, ki sem ga imel je imel VA panel in slabši black uniformity ter backlight bleeding in MU8000 slabši black uniformity in opazen backlight bleeding in je tudi VA panel. Samsung se je res poslabšal z kvaliteto se mi zdi.

boki75 ::

edi45 je izjavil:

boki75 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Malo za primerjavo;)

PrejĹĄni Samsung 55MU6172





Ter sedanji Sony 65XE8596



Kolko sem gledal po internetu, imajo vsi Samsungi slab black uniformity


primerjaĹĄ samsung serijo 6 z sony serijo 8.ÄŒisto mimo primerjava. prvi IPS drugi VA panel.


tudi mu6402, ki sem ga imel je imel VA panel in slabĹĄi black uniformity ter backlight bleeding in MU8000 slabĹĄi black uniformity in opazen backlight bleeding in je tudi VA panel. Samsung se je res poslabĹĄal z kvaliteto se mi zdi.


premium modeli 2016 KS7000 ali KS8000 in QLED lanski so čisto nekaj drugega kakor navadni UHD MU serija.Pač vse zahteva svojo ceno.Res pa je,da je vse od leta 2016 šlo navzdol pri samsungovih tv aparatih,do mrtvih pixlov panela,do odstopanja zadnje stranice itd...Če še ni nihče opazil,da se brandi med seboj menjujejo na vrhu.V 80 letih 20.stoletja dominiral philips,telefunken,grunding,nordmende,v 90.letih dominacija sony-ja,toshibe,hitachi,sharpa.Zadnjih 10,15 let pa so nihanja med proizvajalci.Sony bil zadnjih 10 let čisto na dnu,jih prekosil samsung,lg itd... zadnje 3 leta ponovno prevzemajo primat z LG-jem,panasonicom in delno samsungom.

cekr ::

Pri Sonyu je samo problem, da nimajo svojih panelov. Upam, da združenim Japoncem kmalu uspe spravit skupaj nekaj konkretnega.
Škoda tudi ker nimajo svojega OS-a. Ampak to je lahko tudi prednost. Seveda, če bi bil Android spoštovanja vreden sistem. Pa žal to še ni. Je pa precejšen napredek napram tistemu, kar je Sony delal sam ali pa s pomočjo Opere. Sedaj vsaj veš, da nekaj miga, na lastnih zadevah je bila pa po letu ali dveh kriza. Imam en BD in vem, kako je s tem.
Je pa zanimivo, da na mojem Sonyu, ki ima častitljivih 10 let, ni takšnega spuščanja svetlobe, kot v zgornjih slikah.
Izgleda, da se tehnologija high-end modelov s časom ne spušča v cenejše razrede.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

No, če komu ni jasno, da za 500 EUR, 1000 EUR ali 2000 EUR dobiš različne razrede kvalitete, potem se tema lahko kar zapre...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cekr ::

Normalno je tako. Samo tudi najcenejši pofl ne bi smel spuščat svetlobe.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krepki ::

MrStein je izjavil:

No, če komu ni jasno, da za 500 EUR, 1000 EUR ali 2000 EUR dobiš različne razrede kvalitete, potem se tema lahko kar zapre...

Točno tako in folk pričakuje da bo za 1000€ dobil super tv čez pol stene.

MTm2H37rqt7B ::

Včeraj sem šel v bigbanga v btc,lj, imeli so razstavljena famozni par Philips 65PUS7502 in Sony 65XE9005B. Prodajalca sem lepo prosil, da mi je dal SD signal na oba. Na uč bi rekel da ma P5 slabši upscaling kakor X1.

Razlika v ceni je 300 EUR.

Potem sem pa šel gledat vidne kote, ki naj bi bili na VA tako grozni, vzel sem razdaljo pri obeh 4m (majo meter za posodit), in od sredinske črte levo/desno 2m (če maš velik kavč je pač tako). Za PUSa nimam kaj rečt, IPS naredi svoje. Finta, na VA nisem opazil kakšnih posebnih odstopanj oz. sploh ni bilo občutnih poslabšanj svetilnosti ali barv. Tudi ko sem stopil levo/desno 3m ni bilo videti kakšne degradacije. Probal sem še bolj ekstremne kote, vendar je bil tukaj potem že problem odsevov luči v štacuni. Verjamem, da merilna tehnika prikaže številke za spotikat, vendar to ni oko :)

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

Micro-LED TVji. LG napoveduje večjega.
http://www.businesskorea.co.kr/english/...

4knative ::

OLED RIP? Zdaj si ga bosta Samsung in LG izmerila in to je to? Drugi bodo pa spet capljali zadaj? Klasika.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

cekr ::

Je ta microLED kaj boljši?
Vsaj v smislu obstojnosti.
V mojem življenju ne mislim kupit še več kot 3 aparate.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

4knative ::

Še nekaj časa kaj takega ne bo za tiste z bolj plitvimi žepi. Tam do 2024 pa mogoče.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

fpbs ::

4knative je izjavil:

OLED RIP? Zdaj si ga bosta Samsung in LG izmerila in to je to? Drugi bodo pa spet capljali zadaj? Klasika.

In čez 10 let, ko bosta kakšen mikro displej odstopila tudi Philipsu, se bo Andrej zopet hvalil, kako so Philipsovi najboljši.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

OLED RIP? Zdaj si ga bosta Samsung in LG izmerila in to je to? Drugi bodo pa spet capljali zadaj? Klasika.

In čez 10 let, ko bosta kakšen mikro displej odstopila tudi Philipsu, se bo Andrej zopet hvalil, kako so Philipsovi najboljši.


Tukaj si malo preberi, da ne boš zopet pisal neumnosti kakor že ves čas:))
https://www.avforums.com/news/samsung-t...

fpbs ::

To sem že jaz prečital najmanj en dan pred tabo:
http://english.etnews.com/20180211200001

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

To sem že jaz prečital najmanj en dan pred tabo:
http://english.etnews.com/20180211200001


Potem pa ne vem, zakaj pišeš takšne neumnosti..?

fpbs ::

cekr je izjavil:

Je ta microLED kaj boljši? Vsaj v smislu obstojnosti.
V mojem življenju ne mislim kupit še več kot 3 aparate.

MicroLED je primeren samo za višje diagonale, in zagotovo ne bo ogrožal LCDejev in OLEDov. Je pa kar nekaj firm, ki razvijajo to tehnologijo. Tudi Sony se z MicroLED "CLEDIS" zelo intenzivno ukvarja. Na ISE 2018 so predstavili 2 displeja
Sony demonstrated two of its Micro-LED Crystal-LED "CLEDIS" integrated displays at ISE 2018. Sony's main displays at ISE was a large 8K x 2K Crystal-LED display, that reportedly was very impressive. Sony also demonstrated a small "Baby" Crystal-LED display, about 120-inch in size, at its booth. According to Sony employees at the booth, the large CLEDIS took around 50 hours to build, and the cost of such a display is around $1.8 million. The smaller CLEDIS at around 120" will cost bout $500,000.

T_F_7 ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Potem sem pa šel gledat vidne kote, ki naj bi bili na VA tako grozni, vzel sem razdaljo pri obeh 4m (majo meter za posodit), in od sredinske črte levo/desno 2m (če maš velik kavč je pač tako). Za PUSa nimam kaj rečt, IPS naredi svoje. Finta, na VA nisem opazil kakšnih posebnih odstopanj oz. sploh ni bilo občutnih poslabšanj svetilnosti ali barv. Tudi ko sem stopil levo/desno 3m ni bilo videti kakšne degradacije. Probal sem še bolj ekstremne kote, vendar je bil tukaj potem že problem odsevov luči v štacuni. Verjamem, da merilna tehnika prikaže številke za spotikat, vendar to ni oko :)

Ravno danes sem čez mejo čekiral 55XE9005 in sploh nisem opazil nobene razlike, ko sem gledal pod kotom. Me je pa motil odsev luči, čeprav so te svetile visoko in daleč na stropu in so bile vse prej kot močne. Če je to to, da moram potem poleti spustil žalozije, če hočem gledat TV, potem ni šans.

Se splača dati toliko denarja za 65 diagonalo, če potem gledaš tv iz 4ih metrov?

leiito ::

Ne splača. Za 4k rabiš za 4m razdalje 4m diagonalo.

https://www.tomsguide.com/us/choose-rig...

Alessio983 ::

Js gledam tv z okoli 3.5 m. 55 col. Čisto dovolj 65 je preveč za mene. Malo so ljudi zašli s temi merami. Če je užitek gledat 65vz 2 metrov pol pa že za mene bolano ... itak je pa taka mala razlika med hd in 4k. Js osebno skoraj ne opazim. Slo ponudniki nimajo niti enega 4k programa omembe vrednega gledam pa 80% navadnih programov večina hd

Zgodovina sprememb…

mito3000 ::

Kar se vidnih kotov tiče pri 55xe9005 tudi jaz v trgovini nisem opazil omembe razlike ali gledaš naravnost ali iz strani. Ko pa doma zmanjšaš svetilnost oz. nastaviš na gledljive nastavitve pa je iz strani opazno slabša slika.

Alessio983 ::

mito3000 je izjavil:

Kar se vidnih kotov tiče pri 55xe9005 tudi jaz v trgovini nisem opazil omembe razlike ali gledaš naravnost ali iz strani. Ko pa doma zmanjšaš svetilnost oz. nastaviš na gledljive nastavitve pa je iz strani opazno slabša slika.


Ga imam sam doma, ni omembne vredno oz. js ne opazim. Sedežna cca 4m dolga in gledano iz 3.5 m. Iz vseh položajev je enako ...

mito3000 ::

Alessio983 je izjavil:

mito3000 je izjavil:

Kar se vidnih kotov tiče pri 55xe9005 tudi jaz v trgovini nisem opazil omembe razlike ali gledaš naravnost ali iz strani. Ko pa doma zmanjšaš svetilnost oz. nastaviš na gledljive nastavitve pa je iz strani opazno slabša slika.



Ga imam sam doma, ni omembne vredno oz. js ne opazim. Sedežna cca 4m dolga in gledano iz 3.5 m. Iz vseh položajev je enako ...


Na kavču tudi jaz ne opazim razlike. ☺ v bolj ekstremnih kotih pa je razlika precej opazna.

MrStein ::

Saj ni tak, da od določenega kota slika izgine.
Se zgolj s kotom (tudi majhnimi) spreminja svetlost in odtenek barve.
Siva recimo ostane siva in oko ne opazi razlike, pa čeprav se svetlost spremeni za 30%.
Če pa se RGB (100,50,0) spremeni v (70,50,0) pa se opazi, ker je čisto druga barva.

Torej, odvisno od slike, ekrana, kota (in gledalca, enim je 2000 EUR TV "enak" tistemu za 600 EUR).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

easyrider3 ::

4knative je izjavil:

edi45 je izjavil:

Bom počakal do Marca da vidim C8 kakšen bo in koliko bo prišel, če ne pa bo ziher B7 padla cena in bom vzel tega :)

Letos res več ni razloga da ne bi vzel OLED. Razlike v ceni so se zelo znižale in popolni nesmisel je vzet kak ne-OLED televizor. Če pogledaš kakšna jajca dobiš za samo 15% nižjo ceno...



Jaz se z televizorjem za 600 Eur tako nagledam kot ti za 1.500 eur in več. Zame je vse skup brez veze toliko denarja razmetavat za televizorje,kaj sploh rabiš edin,če je res toliko denarja preveč pa še zmeraj je škoda denarja,bolje kje drugje denar porabit.

cekr ::

easyrider3 je izjavil:

4knative je izjavil:

edi45 je izjavil:

Bom počakal do Marca da vidim C8 kakšen bo in koliko bo prišel, če ne pa bo ziher B7 padla cena in bom vzel tega :)

Letos res več ni razloga da ne bi vzel OLED. Razlike v ceni so se zelo znižale in popolni nesmisel je vzet kak ne-OLED televizor. Če pogledaš kakšna jajca dobiš za samo 15% nižjo ceno...



Jaz se z televizorjem za 600 Eur tako nagledam kot ti za 1.500 eur in več. Zame je vse skup brez veze toliko denarja razmetavat za televizorje,kaj sploh rabiš edin,če je res toliko denarja preveč pa še zmeraj je škoda denarja,bolje kje drugje denar porabit.


Ne razumeš bistva.
Nekaterim je poleg vsebine pomembna tudi kakovost prikaza. In s poceni igračko to ne boš dosegel.
Si pač zadovoljen s tem, kar imaš.
Ko pa enkrat poskusiš kaj bolj konkretnega, pa tvoje oči ne bode več zadovoljne s poceni šaro.

Recimo podobno: ko enkrat voziš Avto, se boš zelo težko ponovno usedel v poceni avto.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

podtalje ::

Brisanih je bilo kar nekaj objav, ker je tema zašla v filozofsko debato o subjektivni vrednosti TV-jev.
Držite se teme, ki je, kateri 55" LCD, za splošne debate pa lahko odprete novo temo. Nadaljnje objave, ki ne bodo v zvezi s temo, bodo brisane.

OK.d ::

O dobro jutro, kje si pa spal zadnje 2 leti;)
LPOK.d

MTm2H37rqt7B ::

Po dolgi odločitvi in nekaj ogledih v salonu, sem se odločil za 65xe9005b, ni mi žal.

webmaher ::

@MTm2H37rqt7B, če boš zraven fural še kak HTPC s Kodijem boš mirno lahko počakal na Micro LED 77inčno diagonalo za manj kot 1,5k ojrov ... moja napoved prej kot v 7 letih :))

starboi ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Po dolgi odločitvi in nekaj ogledih v salonu, sem se odločil za 65xe9005b, ni mi žal.


Še Nvidia Shield dodaš pa si future proof ... Najs! Naj ti dobro služi tv !

fpbs ::

webmaher je izjavil:

@MTm2H37rqt7B, če boš zraven fural še kak HTPC s Kodijem boš mirno lahko počakal na Micro LED 77inčno diagonalo za manj kot 1,5k ojrov ... moja napoved prej kot v 7 letih :))

Močno dvomim, da boš kdaj dočakal MicroLED izpod 100".

webmaher ::

@fpbs morda pa..sicer pa bi šlo tudi s 100inčnim, sam še prijazno ceno čakamo :)
in dobra stvar je, da za razliko od OLEDa, kjer je bil big boss samo LG, imamo tu že v štartu Samsung, LG in tudi Sony...kar je samo dobro, mar ne :)

profdoktor ::

Ni pomembno kdo vse bo izdeloval MicroLED televizorje, ker kakšen 146 inčni MicroLED televizor povprečnemu uporabniku ne bo dostopen še vsaj 10 let.

jernej47 ::

70-75 inč 1080p microLED za razumno ceno bi bil tudi dobrodošel.

profdoktor ::

Za večje TVje bo treba razmišljat o 8K resoluciji ne pa 1080p.

mgermo ::

Micro Led ni mišljen za rajo, ker je predrag. Je pravzaprav DOA.

MTm2H37rqt7B ::

webmaher je izjavil:

@MTm2H37rqt7B, če boš zraven fural še kak HTPC s Kodijem boš mirno lahko počakal na Micro LED 77inčno diagonalo za manj kot 1,5k ojrov ... moja napoved prej kot v 7 letih :))


točno tako :)

fpbs ::

webmaher je izjavil:

@fpbs morda pa..sicer pa bi šlo tudi s 100inčnim, sam še prijazno ceno čakamo :)
in dobra stvar je, da za razliko od OLEDa, kjer je bil big boss samo LG, imamo tu že v štartu Samsung, LG in tudi Sony...kar je samo dobro, mar ne :)

To čakanje na 100" Micro LED in prijazno ceno, je nekaj podobnega, kot domišljanje, da na tvojem Sonyju 9005 lahko gledaš Dolby Vision.
Normalno je dobro, da bo čim več proizvajalcev MicroLEDov, ampak zaenkrat lahko pozabiš nanje.

avtek ::

Oj.

Zanima me razlika med Sony 4K LED TV sprejemnik KD-55XE7096 in Sony 4K LED TV sprejemnik KD-55XE7005B ?
Kaj mislite vi, je to trenutno best-buy za ta denar, predlagate kaj drugega?

Izločil bi edino Philipsa, za katerega sem sedaj prebral že veliko, in je čisto osebna odločitev, da Philipsa ne bi.

Hvala

EDiT: Podpirata DLNA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

fpbs ::

avtek ::

Aha se pravi, če razumem pravilno sta modela ista, razen eden ima osveževanje 200Hz, drugi 400Hz - od tu razlika v ceni. Vredno dodatnih 50€?

Kaj pa splošna mnenja za ta TV? :)

yero7 ::

avtek je izjavil:

Aha se pravi, če razumem pravilno sta modela ista, razen eden ima osveževanje 200Hz, drugi 400Hz - od tu razlika v ceni. Vredno dodatnih 50€?

Kaj pa splošna mnenja za ta TV? :)

Če gledaš nogomet in igraš igre ja

webmaher ::

fpbs je izjavil:

To čakanje na 100" Micro LED in prijazno ceno, je nekaj podobnega, kot domišljanje, da na tvojem Sonyju 9005 lahko gledaš Dolby Vision.
Normalno je dobro, da bo čim več proizvajalcev MicroLEDov, ampak zaenkrat lahko pozabiš nanje.

Ja gledam lahko samo ne vidim, toliko kot ti vidiš na tvojem OLEDu :)
In če ti že jaz privoščim čistokrvnega OLEDa z DV še ti meni daj bogega Sonya s placebo DV :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()
««
101 / 535
»»