» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
350 / 537
»»

scipascapa ::

bomo videli, en nosilec dobim ob nakupu.

alešš ::

Na telekomu bom vzel paket supernet ki pride skupaj z znižano ceno izdelka. trenutno je tv star okrog 8-9 let tako da je prišel čas za nakup novega. Odločam se med dvema tvjoma, lahko mi priporočate še kaj v tem rangu cene ampak ne kaj dosti več. TV se bo uporabljal za 4k filme ter igranje ps4 in kasneje ps5(ko pride na zalogo :D). Na prvi pogled je lg boljši glede na to da ima 100hz proti 50hz ampak se kaj dosti ne spoznam na te stvari. ps5 najbrz nebo nikoli špilal iger na 100hz+ tako da se glede hdmi 2.1 ne obremenjujem toliko. TV se bo gledal tudi prezrcaljeno preko tvina. prosim za pomoč.

LG: https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

SAMSUNG: https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

VSI TVJI: https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

HVALA v naprej in lep pozdrav.

scipascapa ::

alešš ::

Tole je zame predrago, za to ceno dobim zraven tvja se nov računalnik, ki mi bo služil nadaljnjih 5 let. čez 2 leti bo spet nova ugodnost na paketu tako da bo tale oled ki si mi ga priporocal okrog 10-20€ na mesec, če bo pa ps5 takrat ze laufal igre na 4k@60fps+ jo bom vzel. tv se bo gledal na razdalji priblizno 2m, ps laufa samo ob sobotah ali nedeljah, filmi se gledajo 1-2 na dan.

TV se tudi ne bo gledal pod kotom, ne vem pa razlike med ips ter va panelom tale lg na telekomu ima ips panel, za samsunga ne vem.

Cveto ::

Telekom ima vsa normalne cene. A1 hoče za OLED55CX 1550 eur.

axl13_27 ::

Kaj pa ta ponudba na A1?

https://www.a1.si/televizorji/led-tv-so...



Predvsem je pogoj dober tv za igre (konzola), gledanje filmov in cimboljsi zvok ...

Se raje bolj splača vzeti Sony XH90? In nek soundbar (s čimbolj prostorskim zvokom...)


:)

scipascapa ::

itak raje 9096

axl13_27 ::

Je kaj možnosti, da se do oktobra cene za sony xh90 kaj znižajo? Zdaj je okoli 800€ ...

TOP ::

axl13_27 je izjavil:

Je kaj možnosti, da se do oktobra cene za sony xh90 kaj znižajo? Zdaj je okoli 800€ ...

Ja seveda,je ti samo čakaj in ko jo boš dočakal,jih ne bodo imeli več,tako je naredu moj frend in potem preklinjal :))

scipascapa ::

vzameš zdaj ker jih oktobra ne bo več.

axl13_27 ::

Vprasanje ...
kaj je razlika med xh 9096 ali xh9077 ali xh9005 ... vse so xh90 vendar nisem našel opisa kaj je razlika ...

Je kombinacija xh90 in sony ht-g700 soundbar v redu? Glede na to da ima že sam xh90 variante za prostorski zvok... je smiselno še dati dodaten soundbar za boljso prostorsko izkusnjo? :) ali se zvok iz sony xh90 normalno predvaja ob vklopu soundbara? Se pravi da se zvok predvaja iz lcd-ja in soundbara hkrati? :)



Hvala

scipascapa ::

9096 črn okvir
9077 siv
9505 višja rang
g700 339 mimovrte? super opcija.

Runnagain ::

Ali ima xh90 kej bloominga spodej in zgorej, če gledaš film v recimo 21:9 formatu?
Ali je blooming dejansko za everyday sploh problem tudi v temni sobi? Recimo pri špilih, ki so dokaj temni, pa recimo pri grozljivkah?

Hvala za info, Tomaz.

aljaz33 ::

Kakšno je vaše mnenje o Philips 65PUS8545 ?

Ima zelo dobro razmerje cena/zmogljivost. Hvala za vaše odzive! :)

RockyS ::

Se da kaj takega dobiti pri nam ali vsaj v EU?
Imam eon box + android box pa iščem rešitev.
https://a.aliexpress.com/_mKCwSJ5

pwn3rrr ::

scipascapa je izjavil:

9096 črn okvir
9077 siv
9505 višja rang
g700 339 mimovrte? super opcija.

Pomankljivi podatki...
9005 - črn okvir, samo široka pozicija nog
9077 - srebrn okvir, široka in ozka pozicija nog
9096 - črn okvir, široka in ozka pozicija nog

axl13_27 ::

Bo na steni :) kaj pa je oznaka xh9096BAEP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: axl13_27 ()

easyrider3 ::

axl13_27 je izjavil:

Bo na steni :) kaj pa je oznaka xh9096BAEP?



Saj imaš že zgoraj opisano kaj je razlika med temi modeli,da so lahko z črnim ali sivim obrobom,okvirjem in sama pozicija nogic na katerih televizor stoji široko ali ozko. Sedaj,če boš imel na steni televizor potem se ne rabiš ubadat glede nogic in izbiraš lahko samo kakšne barve okvir hočeš ČRN ali SIV.

axl13_27 ::

kaj pa je oznaka xh9096BAEP? Sprasujem o BAEP ... ker nekje je napisana drugje ne ... :)

pwn3rrr ::

axl13_27 je izjavil:

kaj pa je oznaka xh9096BAEP? Sprasujem o BAEP ... ker nekje je napisana drugje ne ... :)

Prva črka je barva, ostale naprej so samo regijske oznake. Se pravi, da je TV primeren za EU tržišče, kar so pri nas itak vsi TV-ji. Nekateri te oznake spustijo, drugi jih vključijo zraven...
BAEP = Black Asia Europe Pacific
SAEP = Silver Asia Europe Pacific
BU, SU = UK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pwn3rrr ()

scipascapa ::

Vam uspe naštimati tako, da je TV priklopljen LAN/WLAN hkrati?
LAN za potrebe update-ov in T-2 TV app, PS5.
WLAN za potrebe streamanjka serij/filmov?

Cveto ::

In zakaj tudi filme in serije ne po LAN-u? Ali misliš streamanje preko VPN?

scipascapa ::

Ker imam LAN samo na switch speljan, in ne preko routerja. Streamanje preko SERVIIO/PLEX.

G_mAn ::

Se bolj splača vzet 65" XH90 ali 75" XH80. Je razlika v kvaliteti slike očitna? Razdalja gledanja cca 3.5m. Večinoma šport, kakšen film preko zunanje enote ter kasneje morebiti kakšna konzola.

easyrider3 ::

na teh 3.5 metra ti bo tisti 75" XH80 preslab sploh,če boš imel ali gledal kakšno slabšo sliko,meni sploh na misel ne pride da bi kupil 75" pa sedaj gledam na tej razdalji 55" televizor. Že sedaj na teh 3.5 metra 55" televizor ne prikazuje dobro sliko ko je slab video prikaz kaj šele da bi imel večjo 75" sigurno totalni obup jaz sigurno bi popizdil.

pwn3rrr ::

Za kakšne non HD programe bo 75" res malo prehuda na 3,5m... Če se ne motim ima 75" xh80 že VA panel, kar je OK (65" in manj imajo IPS), xh90 so vsi VA. Tudi za šport in konzole bolj priporočam xh90 - 100Hz osveževanje, xh80 je 50Hz.

omni-vor ::

Prebral sem zadnjih 5 strani in priznam da mi ni nič bolj jasno kaj se splača kupit. Zato prosim za pomoč :)

Išče se čimboljši TV v rangu 400-500 eur, za gledanje klasičnih HD TV programov... zelo redko pa se bo uporabljalo za kak film na usb ključu in/ali smart tv funkcije (youtube, če ženo prepričam pa tudi netflix).

Razdalja bo okrogla 2m.

Kaj mi priporočate?
Verjetno nekaj čimvečjega?

neocodexx ::

omni-vor je izjavil:

Prebral sem zadnjih 5 strani in priznam da mi ni nič bolj jasno kaj se splača kupit. Zato prosim za pomoč :)

Išče se čimboljši TV v rangu 400-500 eur, za gledanje klasičnih HD TV programov... zelo redko pa se bo uporabljalo za kak film na usb ključu in/ali smart tv funkcije (youtube, če ženo prepričam pa tudi netflix).

Razdalja bo okrogla 2m.

Kaj mi priporočate?
Verjetno nekaj čimvečjega?


55" še skoraj prevelik

V tem cenovnem rangu ni tvjev o katerih bi se bilo vredno pogovarjat

scipascapa ::

Naročim na T2-klubu XH90, dobim XH80. JAO.

Kurzweil ::

Kupujem za vikend TV, budget nekje 300-400€... ravno toliko, da je up-to-date... torej 4K in podobne fore, pa me zanima, kaj si mislite o tem TVju:

LG 55UN70003 televizor


LG 55UN70003 televizor +MAX nosilec MTM1005T za TV, 81,2 cm (32") - 139,7 cm (55")
4K Ultra HD (3840 × 2160) televizor, diagonala 139 cm (55"), HD, sprejemnik DVB-T/T2 (HEVC)/CS/2. 4-jedrni 4K procesor, HbbTV, internetni brskalnik, Bluetooth, LAN, Wi-Fi, DLNA, Miracast, glasovni nadzor, snemanje prek USB, Timeshift. Povezljivost: 3× HDMI 2.0 (ARC, CEC), 2× USB, optični zvočni izhod, komponentni vhod, kompozitni vhod.

Cena: 400€

---

Se dobi za takšen denar, ali kakšen € manj kaj boljšega? Si kdo lasti ta TV in je voljan podati kakšne so njegove izkušnje z njim? Hvala!

andrej69 ::

omni-vor je izjavil:

Prebral sem zadnjih 5 strani in priznam da mi ni nič bolj jasno kaj se splača kupit. Zato prosim za pomoč :)

Išče se čimboljši TV v rangu 400-500 eur, za gledanje klasičnih HD TV programov... zelo redko pa se bo uporabljalo za kak film na usb ključu in/ali smart tv funkcije (youtube, če ženo prepričam pa tudi netflix).

Razdalja bo okrogla 2m.

Kaj mi priporočate?
Verjetno nekaj čimvečjega?


Če še lahko dodaš nekaj več denarja, ti jaz priporočam tale Philips model:)

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...

Drugače pa katerega izmed teh modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...
https://www.bigbang.si/ue50au7172uxxh-2...

Ales ::

Pri kolegu kupujejo nekaj v cenejšem rangu, 50" ali 55/58", 550 do 600 EUR, in se odločajo med temi:

LG 50NANO796NE, 530 EUR

Philips 50PUS8505, 600 EUR

Samsung UE50TU8502, 480 EUR

Lokalne cene pri njih v oklepaju, niso v Slo in naročat menda nočejo. Gledajo tudi te iste, samo v 55" oz. 58" varianti, ampak najverjetneje bodo ostali kar na 50" ker se jim zdi že to preveliko... ;((

Se pravi, LG je IPS, ostala dva VA. OS pri Philipsu Android TV, pri Samsungu pa pač Tizen in pri LG-ju WebOS. Philips ima Ambilight in podporo za DTS zvok, LG in Samsung ne.

Gledajo predvsem HD prek kablovske, pa kaj posnetega z neta. Igric se ne bo igralo na njem. Zvok bo direktno s TV-ja, brez zunanjega ozvočenja.

Je kateri od teh dejansko kaj posebno kvalitetnejši oz. katerega bi vi in *zakaj*?

scipascapa ::

fpbs ::

Ales je izjavil:

Pri kolegu kupujejo nekaj v cenejšem rangu, 50" ali 55/58", 550 do 600 EUR, in se odločajo med temi:
LG 50NANO796NE, 530 EUR
Philips 50PUS8505, 600 EUR
Samsung UE50TU8502, 480 EUR
Lokalne cene pri njih v oklepaju, niso v Slo in naročat menda nočejo. Gledajo tudi te iste, samo v 55" oz. 58" varianti, ampak najverjetneje bodo ostali kar na 50" ker se jim zdi že to preveliko...Se pravi, LG je IPS, ostala dva VA. OS pri Philipsu Android TV, pri Samsungu pa pač Tizen in pri LG-ju WebOS. Philips ima Ambilight in podporo za DTS zvok, LG in Samsung ne.Gledajo predvsem HD prek kablovske, pa kaj posnetega z neta. Igric se ne bo igralo na njem. Zvok bo direktno s TV-ja, brez zunanjega ozvočenja.
Je kateri od teh dejansko kaj posebno kvalitetnejši oz. katerega bi vi in *zakaj*?

Vsi trije imajo vgrajen VA panel. LG je Nanocell, kar omogoča širši barvni spekter. Samsung pa je Dual LED. Če bo to družinski TV, potem priporočam IPS panel, naprimer tega, ki je že 100Hz VRR,10 bitni panel z dimmingom...
https://www.ceneje.si/Izdelek/18636649/...

Ales ::

Res je, zdajle komaj vidim, da ima LG 50NANO796NE tudi VA panel, moja pomota...

LG 49NANO863NA je zunaj njihovega cenovnega ranga, jim bom pa predlagal...

@scipascapa, Xiaomi Mi TV 4S 55"? Zakaj prav ta, cena glede na velikost ali..?

scipascapa ::

55XH9096 montiran :)

federer ::

Tudi sam kupujem 65" tv. Me zanima, če bi bil xiaomijeva verzije te velikosti dobra izbira? Mogoce, celo kakšno mnenje uporabnika te znamke.

andrej69 ::

federer je izjavil:

Tudi sam kupujem 65" tv. Me zanima, če bi bil xiaomijeva verzije te velikosti dobra izbira? Mogoce, celo kakšno mnenje uporabnika te znamke.


V tem cenovnem rangu in v tej velikosti dobiš že kvalitetnejše televizorje od Xiaomi:) Ta proizvajalec bo še moral vložiti kar nekaj truda, da bodo na nivoju ostalih priznanih proizvajalcev, kajti tv ni telefon..

easyrider3 ::

andrej69 je izjavil:

federer je izjavil:

Tudi sam kupujem 65" tv. Me zanima, če bi bil xiaomijeva verzije te velikosti dobra izbira? Mogoce, celo kakšno mnenje uporabnika te znamke.


V tem cenovnem rangu in v tej velikosti dobiš že kvalitetnejše televizorje od Xiaomi:) Ta proizvajalec bo še moral vložiti kar nekaj truda, da bodo na nivoju ostalih priznanih proizvajalcev, kajti tv ni telefon..



To je res kar si povedal samo tisti kateri znajo lahko točno vse prekopirajo od najboljših in sestavijo po nižji ceni podoben izdelek.

Ne rabijo nič razvijat tehnologije in podobno samo povzameš od najboljših ven kar je potrebno

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

federer je izjavil:

Tudi sam kupujem 65" tv. Me zanima, če bi bil xiaomijeva verzije te velikosti dobra izbira? Mogoce, celo kakšno mnenje uporabnika te znamke.


V tem cenovnem rangu in v tej velikosti dobiš že kvalitetnejše televizorje od Xiaomi:) Ta proizvajalec bo še moral vložiti kar nekaj truda, da bodo na nivoju ostalih priznanih proizvajalcev, kajti tv ni telefon..



To je res kar si povedal samo tisti kateri znajo lahko točno vse prekopirajo od najboljših in sestavijo po nižji ceni podoben izdelek.

Ne rabijo nič razvijat tehnologije in podobno samo povzameš od najboljših ven kar je potrebno


Vse se ravno ne da kopirat:) Lahko uporabljajo enake panele, Chipset za sam operacijski sistem itd.. Kar pa se tiče slikovnih procesorjev , ki so eden izmed najvažnejših segmentov pri televizorjih pa ne morejo kopirat:)) Prav tako ne zatemnenje panela itd..

easyrider3 ::

Tisti kateri se spoznajo na te stvari ali ki delajo procesorje potem lahko naredijo istega samo vprašanje je,če se gre res kdo vse te zajebancije saj na koncu je potrebno vse,da se uskladi in pride dobra slika ven iz televizorja.

scipascapa ::

Zaenkrat zelo zadovoljen z 55XH9096, še vse nastavitve itd moram naštimati, ker jih je tono.

easyrider3 ::

scipascapa je izjavil:

Zaenkrat zelo zadovoljen z 55XH9096, še vse nastavitve itd moram naštimati, ker jih je tono.


A so ti potem pri T-2 zamenjali televizor,ker si reke,da si dobil narobnega XH80 model namesto XH90

scipascapa ::

jap so uredili :)

Kurzweil ::

LG 55UN70003 televizor

LG 55UN70003 televizor +MAX nosilec MTM1005T za TV, 81,2 cm (32") - 139,7 cm (55")
4K Ultra HD (3840 × 2160) televizor, diagonala 139 cm (55"), HD, sprejemnik DVB-T/T2 (HEVC)/CS/2. 4-jedrni 4K procesor, HbbTV, internetni brskalnik, Bluetooth, LAN, Wi-Fi, DLNA, Miracast, glasovni nadzor, snemanje prek USB, Timeshift. Povezljivost: 3× HDMI 2.0 (ARC, CEC), 2× USB, optični zvočni izhod, komponentni vhod, kompozitni vhod.

Cena: 400€

-----

... ker o TVjih resnično nimam nobene pojma, me naj prosim kdo opozori, če je kaj radikalno narobe s tem TVjem, glede na ceno se mi zdi dober deal?

fpbs ::

Kurzweil je izjavil:

LG 55UN70003 televizor
LG 55UN70003 televizor +MAX nosilec MTM1005T za TV, 81,2 cm (32") - 139,7 cm (55")
4K Ultra HD (3840 × 2160) televizor, diagonala 139 cm (55"), HD, sprejemnik DVB-T/T2 (HEVC)/CS/2. 4-jedrni 4K procesor, HbbTV, internetni brskalnik, Bluetooth, LAN, Wi-Fi, DLNA, Miracast, glasovni nadzor, snemanje prek USB, Timeshift. Povezljivost: 3× HDMI 2.0 (ARC, CEC), 2× USB, optični zvočni izhod, komponentni vhod, kompozitni vhod.
Cena: 400€ ... ker o TVjih resnično nimam nobene pojma, me naj prosim kdo opozori, če je kaj radikalno narobe s tem TVjem, glede na ceno se mi zdi dober deal?

Bolje, da vzameš UN7300, ali 7400, ki imata že priloženo magic telekomando:
https://www.ceneje.si/Izdelek/20205549/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/19811324/...

Kurzweil ::

A ta sploh nima priloženega dalinca?

Sta pa tale dva linka void... eno je link do Extreme Digital, s katerimi nas je imelo cel kup velike probleme... drugo pa je link do Siol/Telekom varjante, na obroke, če prav razumem za njihove obstoječe stranke/odjemalce...

bbobst ::

scipascapa je izjavil:

Zaenkrat zelo zadovoljen z 55XH9096, še vse nastavitve itd moram naštimati, ker jih je tono.

Kdo pa ni zadovoljen z X90 serijami !!
Bomba od TV-ja.

webmaher ::

zadnj tovarniški reset 3 leta starega Sonya XE 9005 je izboljšal sliko da dol padeš... no nismo dol padli ker smo vedli zato, ampak vseeno razlika ko dan in noč oz. kot da bi kupili pravkar nov TV... ker trenutno ne spremljam nič kaj novosti naj mi nekdo pove koliko TVjev ima že vgrajeno 1Gb mrežno in da ima androidček vsaj 4GB RAMa :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bbobst ()

scipascapa ::

hm ne vem, xh9096? :P
««
350 / 537
»»