» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
97 / 132
»»

ETI3n ::

filip007 je izjavil:

ETI3n jo je prodajal za 550, zdaj že šlo verjetno, samo bi moral na Trojane priti, se nisem odločil za to, ni bilo prevoza. Sploh pa moja boga TV, je ravno za prvo silo.

Jo še vedno, ampak naj ostane v hiši.Nekega navala ni niti bilo, pisal si le ti, ter wcpapir.Če boš imel kdaj željo vzeti, piši, pa se dogovoriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ETI3n ()

filip007 ::

Ja saj, naprej TV, potem pa PS5.

Čudno, da ni šlo, pa tak naval, na balkon obesi, prodam za 650, pa grem stavit da gre takoj.

Za novo leto TV planiram, potem pa...ne vem še.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

bambam20 ::

filip007 je izjavil:

Ja saj, naprej TV, potem pa PS5.

Čudno, da ni šlo, pa tak naval, na balkon obesi, prodam za 650, pa grem stavit da gre takoj.

.


Za ta denar ne bo noben kupil. Normalen. Pravih ubijalskih iger tako ni.

Ransom ::

Mislim da trenutno res ni vec nekega hudega navala na ps5 konzole...

Vsi ki smo jih zeleli smo jih dobili, tudi na dan izida brez kakrsnegakoli problema preko prednarocila (bigbang)..

ales85 ::

Itak, zato so pa se vedno razprodane takoj, ko pridejo v trgovine.

z3ro ::

3-4 mesece nazaj je šla digital verzija za 550€ brez problema. Bluray verzija z dodatnim kontrolerjem pa za 680€ tudi v dveh dneh. Ampak presenetljivo koliko ljudi ki kupuje PS5 sploh ne ve da so dve verzije in kar misli da imajo obe verzije bluray pogon...

filip007 ::

Kaj ni iger, Forbidden West, Ghost of Tsushima, GT7...

Za 550 je bila še ta Forbidden West zraven.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

ales85 ::

filip007 je izjavil:

Kaj ni iger, Forbidden West, Ghost of Tsushima, GT7...

Za 550 je bila še ta Forbidden West zraven.

Mora biti kaj pametnega, da je PS5 exclusive... Ce je na voljo za PS4, to ni ravno v prid PS5.

wcpapir ::

GT7 je to to, ali je se kaka dobra dirkacina za PS5? Bo v prihodnosti Forza Horizon na PS?

ales85 ::

wcpapir je izjavil:

GT7 je to to, ali je se kaka dobra dirkacina za PS5? Bo v prihodnosti Forza Horizon na PS?

GT7 je tudi za PS4... Zelo malo je PS5 ekskluziv. Jaz sem na primer igral Demons souls. Pa se ta je za PS3 :)

Ransom ::

wcpapir je izjavil:

GT7 je to to, ali je se kaka dobra dirkacina za PS5? Bo v prihodnosti Forza Horizon na PS?


Meni osebno je GT Sport boljsa od gt7.

Najboljsa dirkacina na ps5 (ni ekskluziva) mi je pa assetto corsa competizione.

wcpapir ::

V glavnem iscem kaksno dirkacino, za streljacine nisem in kako igro na podoben nacin kot je Astros Playroom- to je sil arkade?

Se ne spoznam ker nisem nek gamer.

Ne maram streljacin, ubijanja in nekih zlih sci-fi likov.

bambam20 ::

filip007 je izjavil:

Kaj ni iger, Forbidden West, Ghost of Tsushima, GT7...

Za 550 je bila še ta Forbidden West zraven.

To ni omembe vredno. Igre enostavno ni!

ales85 ::

wcpapir je izjavil:

V glavnem iscem kaksno dirkacino, za streljacine nisem in kako igro na podoben nacin kot je Astros Playroom- to je sil arkade?

Se ne spoznam ker nisem nek gamer.

Ne maram streljacin, ubijanja in nekih zlih sci-fi likov.

Sicer malo evil, ampak Crash Bandicoot? Spelunky HD/2?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

49106 ::

Iger je kolikor hočeš.

bambam20 ::

49106 je izjavil:

Iger je kolikor hočeš.


Iger pravih za ps5 in da so res vrhunske jih ni.

springfield ::

GT7 in Horizon Forbidden West nista pravi igri, ker si se ti tak odlocil?
Ce pa mislis, da obstajata tudi verziji za PS4, pa vse PC igre delajo tudi na 3 generacijah starih graficnih, a ljudje se kar kupujejo/-mo nove :)

Reaper ::

Ljudje se na ta način tolažijo, ker ne pridejo do PS5 in potem trdijo da za PS5 ni pametnih iger. Imaš nekaj iger, ki super izkoristijo novi PS5 HW, pa večina last gen naslovov je dobila posodobitve z višjo resolucijo, 60 FPS itd. in se jih vsekakor splača preigrati. Če pa nakup konzole nekateri opravičujejo z N eksluzivami v času, ko vse firme iščejo zaslužek tudi na drugih platformah, potem pa kar. Jaz sem ps4 prodal in nabavil PS5, že leto in pol v tišini in z lepšo grafiko igram last gen in current gent igre, to je tisto kar je pomembno.

yayo ::

enako pri meni. Pa z grafičnimi za pc je podobna zgodba. Ko je izšla tekoča generacija se je začelo "bom počakal štiri mesece, da začnejo razporodaje" in se je seveda zgodilo rudajenje, cene pa v višave, oziroma kartic ni bilo sploh mogoče dobiti. In je seveda grozdje ratalo ekstremno kislo. Še zdaj bereš "haha, bebci, ki ste kupili kako ste se zajebali. Jaz bom vsak čas kupil to in to kartico iz 3000 serije za pol cene, samo še malo, da pade." In se čaka. Jaz že leto in pol igram, dal sem pa točno 55 evrov več od trenutne cene. Pred letom in pol.

kitl76 ::

Enako jaz pa:))

ales85 ::

Reaper je izjavil:

Ljudje se na ta način tolažijo, ker ne pridejo do PS5 in potem trdijo da za PS5 ni pametnih iger. Imaš nekaj iger, ki super izkoristijo novi PS5 HW, pa večina last gen naslovov je dobila posodobitve z višjo resolucijo, 60 FPS itd. in se jih vsekakor splača preigrati. Če pa nakup konzole nekateri opravičujejo z N eksluzivami v času, ko vse firme iščejo zaslužek tudi na drugih platformah, potem pa kar. Jaz sem ps4 prodal in nabavil PS5, že leto in pol v tišini in z lepšo grafiko igram last gen in current gent igre, to je tisto kar je pomembno.

Bullshit... Sam ga imam, pa je dalec od tega, da bi ne vem kako dobro izkoristil HW. No, saj najbrz ga, ce upostevas omejitev HW ter razvoja iger.
Lahko imas visjo resolucijo ALI 60 fps. Obojega pa ne. In se mocno pozna, ce izberes eno ali drugo.

Magic1 ::

Samo Horizon west na 80fps je pa fajn igrat. Kaj bi dal še za tipkovnico in miško!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Reaper ::

ales85 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Ljudje se na ta način tolažijo, ker ne pridejo do PS5 in potem trdijo da za PS5 ni pametnih iger. Imaš nekaj iger, ki super izkoristijo novi PS5 HW, pa večina last gen naslovov je dobila posodobitve z višjo resolucijo, 60 FPS itd. in se jih vsekakor splača preigrati. Če pa nakup konzole nekateri opravičujejo z N eksluzivami v času, ko vse firme iščejo zaslužek tudi na drugih platformah, potem pa kar. Jaz sem ps4 prodal in nabavil PS5, že leto in pol v tišini in z lepšo grafiko igram last gen in current gent igre, to je tisto kar je pomembno.

Bullshit... Sam ga imam, pa je dalec od tega, da bi ne vem kako dobro izkoristil HW. No, saj najbrz ga, ce upostevas omejitev HW ter razvoja iger.
Lahko imas visjo resolucijo ALI 60 fps. Obojega pa ne. In se mocno pozna, ce izberes eno ali drugo.


Res nisem izbirčen in vzamem kar dobim. Sploh pa ne padam na nove fore da mora igra teči na 120 FPS pri 4K da je igralna. Pri vsaki generaciji konzol je tako ampak se še vedno odkriva toplo vodo glede tega, kako nov HW ni dobro izkoriščen. Prej izbire 60 FPS ali 4K nisi ravno imel (razen potem na PS4 Pro), zdaj jo imaš. Da se ne omenja glasnost konzole, gamepad itd... Zame dobro porabljenih 500 €, ker bom konzolo spet imel 6-7 let kot sem imel PS4. Vmes sem dodal še 1TB SSD, prostora je zdaj dovolj za veliko iger, to je bil če se mene vpraša, še največji problem te konzole, ker so igre postale večje, pomnilnik konzole pa je šel navzdol iz 1TB HDD na 825GB SSD.

Magic1 je izjavil:

Samo Horizon west na 80fps je pa fajn igrat. Kaj bi dal še za tipkovnico in miško!


Tipkovnico in miško lahko probaš s tistimi adapterji, ravno dan ali dva nazaj sem v oglasih videl, da ga nekdo prodaja za 40 €. Oglas za Xbox Series S. Nisem pa tega nikoli probal, glede na teste ni to čisto enako kot na pc. Meni gamepad zadošča, tudi za FPS. Ne vem pa če niso določene igre na PS podpirale miške in tipkovnice direktno, brez adapterjev, ampak mislim da so redke. Malo pogooglaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

oo7 ::

New PlayStation 5 Model (1200 Series) Reportedly Set To Launch In Japan On September 15

https://novicegamerguides.com/news/new-...

neocodexx ::

Reaper je izjavil:

Ljudje se na ta način tolažijo, ker ne pridejo do PS5 in potem trdijo da za PS5 ni pametnih iger. Imaš nekaj iger, ki super izkoristijo novi PS5 HW, pa večina last gen naslovov je dobila posodobitve z višjo resolucijo, 60 FPS itd. in se jih vsekakor splača preigrati. Če pa nakup konzole nekateri opravičujejo z N eksluzivami v času, ko vse firme iščejo zaslužek tudi na drugih platformah, potem pa kar. Jaz sem ps4 prodal in nabavil PS5, že leto in pol v tišini in z lepšo grafiko igram last gen in current gent igre, to je tisto kar je pomembno.


Točno v tem je problem, se čist strinjam s tabo in že dolgo enako govorim.. Ostati na PS4 je izredno težek primer copiuma. Eden od glavnih razlogov da slišimo toliko "saj ni nobenih PS5 iger" je pa to, da to ni tak korak kot je bil iz PS3 na PS4, ko so bile čisto druge platforme, in sedaj raja pričakuje da bo tako tudi z PS5, ki pa je kolikor vem prvi primer pravega cross-gena pri konzolah.

Meni kot staremu pcjašu je to nekaj čisto normalnega, isto kot da bi šel po novo grafično. To da "ni dovolj PS5 iger" sploh nočem več slišat ker absolutno ni res. Ni pomembno ali je PS4 ali PS5 naslov, pomemben je performance. 30 fps na PS4 in nestabilnih 40-60 v "performance" na občutno nižji kvaliteti slike je zame no-go. Raje igram solitaire na pcju. Za tako smešno ceno (500EUR ali tudi če bi dal 1000EUR "oderuhom") dobiti cel nov igralni sistem ki zmore povsem sprejemljivih 4K60 še pred letom dni, je bil zelo dober deal. Pa si pojdi sestavit tak PC za 500EUR da vidimo, sploh takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Magic1 ::

Spet bodimo realni, 4K60Hz na PS5 bodo delale le zelo nezahtevne igre. Delajo pa AAA igre na performance mode, torej 1080p, na lepih 60-100fps. Sej izgleda še vedno lepo, samo odzivnost definitivno nadomesti 4K kvaliteto. Definitivno je pa PS5 vreden 500€, tudi bodočih 550€.
Za 4K 60Hz+ bo potreben kar PC za 2k€.
Magic

ales85 ::

neocodexx je izjavil:

Za tako smešno ceno (500EUR ali tudi če bi dal 1000EUR "oderuhom") dobiti cel nov igralni sistem ki zmore povsem sprejemljivih 4K60 še pred letom dni, je bil zelo dober deal. Pa si pojdi sestavit tak PC za 500EUR da vidimo, sploh takrat.

Kot je omenil Magic1, nezahtevne igre delajo na 4k60. Pa še to ne vse. Daleč od tega, da bi bil sistem ne vem kako sposoben. Se povsem strinjam z njegovim komentarjem.

Reaper ::

Meni je tudi 1080p pri 60 FPS popolnoma ok, se ne pritožujem. Bo pa v prihodnjih letih z optimizacijami tudi kakšen zahtevnejši naslov tekel pri 4K in 60 FPS.

ales85 ::

Ja, v prihodnjih letih... torej kot ponavadi :)

Magic1 ::

Verjetno je bolj rešitev v upscalingu, sej AMD to že ima na PCju. Ne vem kaj čakajo na konzolah, verjetno ker ni potrebe. Proda se itak vse.
Magic

neocodexx ::

Magic1 je izjavil:

Spet bodimo realni, 4K60Hz na PS5 bodo delale le zelo nezahtevne igre. Delajo pa AAA igre na performance mode, torej 1080p, na lepih 60-100fps.


Bo kar 1440 do 1800p za večino AAA iger, pa malo dinamična resolucija sem in tja kar je že zelo dobro. 1080p na PS5 ne boš videl, razen na 120 fps.

Upscaling je pa že kar obvezen danes ja, niti moj PC z 3070 ne zmore stabilnih 60 nativno 4K.. Je nekje na meji, če pa še kak RTX vklopiš pa niti DLSS več ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Magic1 ::

Nič ne bo s 1440 na konzolah, kjer je večino predvajano na FullHD ali 4K TVju. Imajo 4k ali 1080, vmesnih poti ni, kot vem. Problem je ker nimamo popolne vmesne resulucije vmes. Če si predstavljaš 4K ima 4 piksle različno krmiljene, če daš gor 1080p bo na vseh štirih pixlih enako, če bi dal 1440 imaš 1,8 pixla od štirih. Torej imaš dve različne opcije za štiri pixle, s tem da je še en pixel nedefiniran zaradi necele delitve. Si malo pridobil, zraven pa še malo izgubil. Torej vprašljiva pridobitev. Naj pa bi prišla tudi podpora za 1440 resolucijo za tiste, ki priklopijo konzolo na monitor, seveda bo moral to tudi posamezna igra podpirat.
Se mi zdi, da konzole bolj dinamično spreminjajo detaile in ne resoluceije. Kot sem opazil v menijih različnih iger spreminjajo med 4K(z ali brez raytracinga), 4K različni detaili in 1080p s istimi opcijami. Ker pa je to konzola, ti dajo na voljo le dve ali tri možne izbire, ki so se jim zdele najbolj optimalne. Kar je pa bummer, ko se enkrat navadiš na vsaj 60fps in je performance edina opcija. Horizen west ima tri načine in en dela na 30fps, drug 40-50,tretji na 80fps. Na PCju imaš drug ekstrem, kjer lahko vse nastavljaš, tukaj pa premalo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

neocodexx ::

Magic1 je izjavil:

Nič ne bo s 1440 na konzolah, kjer je večino predvajano na FullHD ali 4K TVju. Imajo 4k ali 1080, vmesnih poti ni, kot vem. Problem je ker nimamo popolne vmesne resulucije vmes. Če si predstavljaš 4K ima 4 piksle različno krmiljene, če daš gor 1080p bo na vseh štirih pixlih enako, če bi dal 1440 imaš 1,8 pixla od štirih. Torej imaš dve različne opcije za štiri pixle, s tem da je še en pixel nedefiniran zaradi necele delitve. Si malo pridobil, zraven pa še malo izgubil. Torej vprašljiva pridobitev. Naj pa bi prišla tudi podpora za 1440 resolucijo za tiste, ki priklopijo konzolo na monitor, seveda bo moral to tudi posamezna igra podpirat.
Se mi zdi, da konzole bolj dinamično spreminjajo detaile in ne resoluceije. Kot sem opazil v menijih različnih iger spreminjajo med 4K(z ali brez raytracinga), 4K različni detaili in 1080p s istimi opcijami. Ker pa je to konzola, ti dajo na voljo le dve ali tri možne izbire, ki so se jim zdele najbolj optimalne. Kar je pa bummer, ko se enkrat navadiš na vsaj 60fps in je performance edina opcija. Horizen west ima tri načine in en dela na 30fps, drug 40-50,tretji na 80fps. Na PCju imaš drug ekstrem, kjer lahko vse nastavljaš, tukaj pa premalo.


To nima nobene veze o čemer govorim, resolucija ostaja fiksna 4K ker je to nativna resolucija za LCDje in karkoli drugega na LCDjih izgleda megleno, in za konzolo sploh nima smisla da podpira 1440p output, če se uporablja samo na TVjih.

Ena stvar je resolucija zaslona, ki mora ostati v 4K, resolucija rendiranja pa je lahko v modernih enginih dinamična, in se konstantna spreminja med 1440-2160p in se potem reče da je neko povprečje ~1800p, to je že dolgo aktualna zadeva tako na PCjih kot na konzolah.

Na PCju imaš to opcijo ponavadi pod "rendering scale" v procentih, jo ima danes že kar veliko iger. Tako lahko tudi umetno zaobideš omejitve tudi v obratno smer, npr. jaz sem imel s TVjem povezan kabel HDMI 1.4 igral igro v 1080p120hz s resolution sliderjem na 200% in je izgledalo skoraj enako (vsaj na oko) kot nativni 1440/2160p.

Razlika je samo v tem, da večina iger na konzolah avtomatski sproti prilagaja resolucijo da ulovi fps target 60 (na pcju pa to samodejno prilagajajo profili DLSS).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

oo7 ::



Še dva dneva

The Last of Us Part 1 remake is set to launch on Friday, September 2, 2022.

ales85 ::

oo7 je izjavil:



Še dva dneva

The Last of Us Part 1 remake is set to launch on Friday, September 2, 2022.

Recept za izmolzti čim več denarja za eno in isto igro :)) Meni sicer sploh ne potegne... sem poizkusil, igral nekaj... pa ni zame.

filip007 ::

Edina zombi igra, ki so jo igral, to še na PS3.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

ales85 ::

filip007 je izjavil:

Edina zombi igra, ki so jo igral, to še na PS3.

Poizkusi Dying light - ta je bila prva, katero sem jaz igral in da mi je bila resnično všeč. Pa še 1 mi je bila boljša kot 2 - najbrž je dvojka prinesla premalo novega.

Tidule ::

Zgleda da se dobava izboljsuje. Sva bla danes s znancem, ki dela v lokalni trgovini, na kavi in je rekel da so ta teden koncno dobil konkretno posiljko digital verzij ps5, tako da cakajo zeleno luc da jih lahko zacnejo prodajat po priporoceni ceni brez raznih bundlov.

drvowp ::

Kje pa je zaposlen znanec ??

Ransom ::

[

drvowp je izjavil:

Kje pa je zaposlen znanec ??


To je verjetno top secret >:D

Tidule ::

Ne, ni top secret, sam v ni v Sloveniji ampak na Madzarskem. Ampak glede na to da so jih do zdaj dobival od par 10 pa do max 100 na mesec, je definitvno dober znak da so jih dobil okol 5000 od enkrat in naj bi jih se eno rundo cez en teden. Me pa zanima ce se bodo trgovci res odpovedal bundlom, al bodo to se mal umetno vlekli.

celje ::

5000? ena trgovina? si se malce zatipkal?

ales85 ::

celje je izjavil:

5000? ena trgovina? si se malce zatipkal?

Morda veriga.

wcpapir ::

Tidule je izjavil:

Ne, ni top secret, sam v ni v Sloveniji ampak na Madzarskem. Ampak glede na to da so jih do zdaj dobival od par 10 pa do max 100 na mesec, je definitvno dober znak da so jih dobil okol 5000 od enkrat in naj bi jih se eno rundo cez en teden. Me pa zanima ce se bodo trgovci res odpovedal bundlom, al bodo to se mal umetno vlekli.

K nam je prisla posiljka s Horizon bundlom blue ray verzija. Anni, BB, Telekom. Zdaj koliko jih nebo slo spodpulta (dobiti se ga da za cca 630eur) bo vrjetno slo v trgovine.

Tidule ::

celje je izjavil:

5000? ena trgovina? si se malce zatipkal?

Konzolvilág - The largest video game store network in the country

Mislim da imajo dobrih 10 štacun, plus online. Kolikor sem na hitro pogledal online imajo vse na zalogi (digital in bluray), samo še vedno samo v (precenjenih) paketih. Glede na slišano, naj bi se to spremenilo. Ni pa človek niti pri razno pri koritu, da bi o tem odločal, je pač samo prenesel kar so mu povedali.

Tudi ostale trgovine, kolikor sem na hitro pogledal jih imajo na zalogi, tako da nekaj resnice na tem da je bila večja dobava očitno bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

scipascapa ::

gamers.si torej

Zgodovina sprememb…

yayo ::

Dobro, kaj zdaj, konzole so ali niso pri nas? Je kdo uspel kupiti po Sony ceni? Pozna kdo koga, ki je uspel kupiti?

oo7 ::

PlayStation 5 in New Combat Colors From Sony
Sony's new design for PS5 console cases and accessories is clearly associated with the military. The camo variant is expected to be available for preorder starting September 15.





yayo ::

Skyman ::

Latest PS5 Firmware Available Now, Adds Folders, 1440p Support, Much More
https://www.pushsquare.com/news/2022/09...



Koncno 1440p...bravo sony
««
97 / 132
»»