» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
85 / 132
»»

yayo ::

Nisem se naveličal ampak sem lani preko discord alertov uspel uloviti dve grafični in ps5 na amazonu. Pa neki razmišljam, da bi se spet igral z lovljenjem konzole. Če ostanem na pozitivni nuli, seveda. Ampak verjetno ne bom, lol.

oo7 ::

Trenutno res ni nobene omembe vredne ekskluzive za PS5 bodo pa enkrat po moje po letu 2023.

scipascapa ::

saj ni fora, deluje bolje kot ps4.

Badwolff ::

oo7 je izjavil:

Trenutno res ni nobene omembe vredne ekskluzive za PS5 bodo pa enkrat po moje po letu 2023.


Returnal, Deathloop

oo7 ::

Badwolff je izjavil:

oo7 je izjavil:

Trenutno res ni nobene omembe vredne ekskluzive za PS5 bodo pa enkrat po moje po letu 2023.


Returnal, Deathloop



Returnal je Ps5 ekskluziva,

Deathloop pa ni eksluziva je tudi na PC-ju.

oo7 ::

Half-Life: Alyx Will Launch for PSVR2 - Rumour

https://gamingbolt.com/half-life-alyx-w...


PSVR2 : the next generation of VR gaming on PS5

Miham0 ::

yayo je izjavil:

Kaj mislite bi uspel prodati 10 mesecev star ps5 za ceno novega?



Probaj, mislim da ga boš lahko prodal samo vseeno bo lažje če daš za to ceno tudi igro, ker tvoj PS bo kmalu brez garancije in mislim, da to je velik minus v celi stvari.

skyform ::

Če morda koga zanima moj relativno nov gejming kanal na Youtubu.

https://www.youtube.com/channel/UCsGHQ_...

filip007 ::

Jaz sem eno gaming miško odpakiral pa dobil 7k ogledov v 3 letih, stala me je okrog 10€+, posebna vsebina prinese oglede.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

neocodexx ::

scipascapa je izjavil:

saj ni fora, deluje bolje kot ps4.


To je fora ja. Jebeš 30fps na PS4. Ne gre se za ekskluzive, ampak za PS5 verzije, ki zelo lepo tečejo, teh pa je kar precejšnja izbira in se splača imeti PS5 za to.

Npr. Nioh in DMC5 na 120 fps sta čisto druga izkušnja, in vsi špili iz 2019-2021 ki so dobili updejte in lepo tečejo v 4K/60 fps na nativni PS5 verziji: Ghost, Death Stranding, Jedi Fallen Order, Vallhala (Odysey je tudi dobil update, pride še za Origins), Immortals Fenyx Rising, Doom Eternal, Outriders, Ghostrunner, Chivalry 2, Scarlet Nexus, A Plague Tale, Tomb Raider trilogija, MK11, FF7 Remake, Greedfall, Kena, Metro Exodus (zelo dobra uporaba raytracinga), LIS True Colors, RE Village in Last of us Part 2 je samo nekaj od špilov ki sem si jih jaz nabavil za PS5, ki izgledajo in se igrajo popolnoma drugače od PS4.

Za moje pojme vse našteto ni igralno na starih konzolah kjer teče v 30 fps ki niti 1080p ne zmorejo. Potem je tu še cel kup f2p špilov ki imajo svoje PS5 verzije z boljšo grafiko, fpsi in adaptive triggerji, od War Thunderja, Fortnita do Genshin Impacta; vsi tečejo lepše in hitrejše od PS4 (in imaš s tem tudi prednost pred drugimi).

Zakaj bi nekdo še zagovarjal da je bolje ostat na PS4 ker ni nobenih PS5 eksluziv mi ni jasno. Dark Souls 3 in Nier Automata na PS4 niti stabilnih 30 ne dosežeta, na proju tečeta okoli 45, PS5 pa ne popušča pod 60. A ni to dovolj dober razlog za upgrade?

In zakaj bi dal 80EUR za Demon Souls če dobiš PS5 verzijo eno od zgornjih iger za pol cene ali še manj. Jaz ne kupim nobene PS5 eksluzive dokler ni vsaj 50% znižana, bojo že počakale, je dovolj drugega.

Potem je tu še glasnost, primer moj PS4pro je hotel štartat proti luni ko sem zagnal Automato, PS5 pa tiho ne veš da dela. Kljub temu da imam novejšo 4ko pro ki ima dosti tišji ventilator, je v primerjavi z 5ko še vedno zelo glasen in moteč (in sem popolnoma očistil, ni pikice prahu, ga verjetno ima že 5ka zdaj več), ne opaziš dokler se na 5ko ne navadiš. Vse skupaj čisto drugi svet. Pred tem se nisem maknil iz pcja na konzole, sedaj s 5ko pa je kar dovolj razlogov da se.

Zgodovina sprememb…

wired ::

@neocodexx
Mene si me skoraj prepričal, se po Replicantu nagibam, da bi spet preigral Automato, bo počakala na PS5.
Škoda sicer, ker pri PS5 skoraj ničesar ne pridobimo pri Bloodborne (razen hitrejšega nalaganja). Patcha pa očitno tudi ne bomo videli.

skyform ::

Zame je tiha konzola Xbox Series S/X, vse ostalo je preglasno.

Ganon ::

skyform je izjavil:

Zame je tiha konzola Xbox Series S/X, vse ostalo je preglasno.


Če pogledaš v notranjost, ti je vse jasno. Xbox ima mnogo naprednejši dizajn. Konzola je manjša, neprimerno tišja in zmogljivejša.

neocodexx ::

wired je izjavil:

@neocodexx
Mene si me skoraj prepričal, se po Replicantu nagibam, da bi spet preigral Automato, bo počakala na PS5.
Škoda sicer, ker pri PS5 skoraj ničesar ne pridobimo pri Bloodborne (razen hitrejšega nalaganja). Patcha pa očitno tudi ne bomo videli.


Se šušlja o tem, da patch verjetno bo.

oo7 ::

v 25 dneh 4 velike igre.

4 februar



18 februar



25 februar



1 marec

skyform ::

Največjo si pozabil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

oo7 ::

skyform je izjavil:

Največjo si pozabil :)




Je boljša kot Forza ? :)

springfield ::

Ja

Tidule ::

oo7 je izjavil:

skyform je izjavil:

Največjo si pozabil :)




Je boljša kot Forza ? :)

Pocakajmo da ven pride, amapk glede na to kako plehka je postala forza zna bit to svetlobna leta spredaj.

skyform ::

oo7 je izjavil:

skyform je izjavil:

Največjo si pozabil :)




Je boljša kot Forza ? :)


Zadnja FM ki sem jo igral je bila FM2, tako da nebi vedel. Igram pa te dni FH4 in FH5 in sta total zakon ampak to se ne da primerjati z GT Sport, ker je popolnoma drugačna igra. Xbox Series X sem nabavil samo zaradi FH4 in FH5.

oo7 ::

Verjetno sta bolj primerljivi igri Gran Turismo in Forza Motorsport kot pa Forza Horizon ?

skyform ::

Ja, FM je v bistvu kopija GT oz microsoftov GT. FH je oa open world free roaming, totaln zakon, ko lahko voziš kje hočeš in vse povprek razbiješ in ful dobra grafika. Pa toliko različnih tekmovanj in misij je, pa letni časi, vsakos ezono nekaj novega itd, res super zadeva, dosti bolj raznoliko kot sim racingi.

Tidule ::

To je pač stvar osebnih preferenc, zadeva je vizuelno odlična nima pa nikakršne globine, ker lahko z osnovnim avtom narediš 99% contenta. Hvla bogu so v FH5 dodali vsaj seasonal evente.

skyform ::

Meni sta FH4 in 5 zakon in če ne drugega je saj AI zelo težek pri zadnjih dveh težavnostih, medtem, ko je pri GT Sport tak slab AI, da lahko vsako dirko zmagaš z zaprtimi očmi, če bo GT7 enako sploh ne mislim več igrat campaign, ker tole je pa res nesmiselno. Potem je boljše igrati custom race, nastaviti vse na najtežje in nasprotnikom dati 1-2 klassi hitrejše bolide kot sebi ali pa it online igrat.

Zvezdica27 ::

GT sport je nadmoćen pri online tekmah. Res dobro dela in to je res poslastica. Je pa med arkado in simulacijo, nekje na sredi vmes.

zz

skyform ::

Če bi nardili boljšo fiziko zaletavanja bi bilo še veliko boljše, ker enostavno preveč igralcev izkorišča to bumper cars fiziko, ki je en velik drek za dan danes, tako so se avti obnašali v igrah iz 90s, dan danes pa tole ni več sprejemljivo.

lulko ::

Se že kje da dobiti digital edition zdaj po praznikih?

Zvezdica27 ::

lej, meni se zdi dober kompromis glede na vse, eni bi uber realno, drugi bi imely crash-derby, tretji ne znajo zavirati... Če bi bilo to realno bi dirke končali lih trije... Vsaj jaz pa imam raje tako, pa da se sprostim... bolj pogrešam reset gumb, da ne zgubljam sekund, ko me kdo zavrti...

sicer pa, če kdo to igra, gremo kako 1 na 1 dirko - da ni samo tiste official races...

zz

lulko: digital je skoz na ps store. Bila je neka res dobra akcija tam pred božičem...

zz

Zgodovina sprememb…

Gogyto ::

Imam občutek, da lulko išče digital edition PS5 :D

Zvezdica27 ::

aja ;)

good luck with that

lulko ::

Gogyto je izjavil:

Imam občutek, da lulko išče digital edition PS5 :D


disc editione so mel že 2x v bigbangu, takisto v leclercu ampak digitala pa nikjer na spregled

springfield ::

Ignore

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Kje zdaj, ko je brexit za nami, naročate igre? Včasih sem čisto vse naročal iz VB, zdaj je iskanje dobrih ponudb mnogo težje. Se je kakšna britanska trgovina prilagodila in pošilja iz EU? Pri Zavviju se hvalijo s tem, ampak nimajo ničesar v ponudbi. :)) Mimogrede, kupujem samo angleške različice, nemške (USK) me ne zanimajo.

oo7 ::

The next major PlayStation event could take place next month, according to known leaker Tom Henderson.

https://www.gamesradar.com/uk/ps5-state...

Gregor P ::

Ganon je izjavil:

Kje zdaj, ko je brexit za nami, naročate igre? Včasih sem čisto vse naročal iz VB, zdaj je iskanje dobrih ponudb mnogo težje.
Praktično sem nehal kupovati tam; ker je preprosto preveč dodatnih stroškov povezanih s tem (se plača dodatno DDV, pa carinsko obdelavo, tudi če ni carine, in še carina če je nad mejo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

wired ::

Ganon je izjavil:

Kje zdaj, ko je brexit za nami, naročate igre? Včasih sem čisto vse naročal iz VB, zdaj je iskanje dobrih ponudb mnogo težje. Se je kakšna britanska trgovina prilagodila in pošilja iz EU? Pri Zavviju se hvalijo s tem, ampak nimajo ničesar v ponudbi. :)) Mimogrede, kupujem samo angleške različice, nemške (USK) me ne zanimajo.

Sem bil isti kot ti, samo ENG verzije. Sedaj nisem več:)
ShopTo kot vem pošlje brez davka, tako da sam potem urejaš.
365games nisem prepričan kako je, ko dodaš v košarico je še vedno njihov davek poleg, kar bi teoretično potem pomenilo, da še pri nas plačaš.
Drugače pa Amazon.co.uk, ko je kaka akcija za kak špil.

vres.ales ::

Če plačaš davek ob nakupu morajo na paket navesti pravo IOSS številko in nimaš nobenih carinskih postopkov. Sem že imel primer, da ni bil naveden pravi IOSS in mi je potem prodajalec vrnil davek.

scipascapa ::

Ganon: discord, FB marketplace, bolha, dober.si....nove preko mene colby itd....tudi slotech imaš prodajo rabljenih iger, pa še m3njalnik joker forum.

katimm ::

Mueller ima tudi presenetljivo dobre cene za igre ob akcijah.. se vedno pa ne vem tocne razlike med USK in pa ENG verzijo? Zakaj bi nekdo preferiral eno ne drugo..

https://www.mueller.de/p/doom-double-pa...

Ima morda kdo podatek ce v tem bundlu pripada za Doom eternal upgrade za ps5 platformo? Saj je cena identicna kot pa ce kupim samo Doom eternal, a tukaj je cela kolekcija...

scipascapa ::

prve 3 + doom + doom eternal...dejansko vse.
ps5 upgrade dobiš.

neocodexx ::

Kaj je pa narobe z digitalno distribucijo? Zakaj imate tako radi ploščke?

Gregor P ::

... najbrž zaradi prodaje rabljenih iger. Če res nisi zbiratelj*, se res splača prodati enostavno igro najprej, ko jo enkrat preigraš.


* kar je potem dodatna vrednost, da lahko igraš igre tudi po koncu življenjskega cikla konzole oz. imajo lahko nekatere igre skozi leta dodatno zbirateljsko vrednost.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

scipascapa ::

neocodexx je izjavil:

Kaj je pa narobe z digitalno distribucijo? Zakaj imate tako radi ploščke?


nižje cene, digitalno vzamem samo takrat, ko je 1/2 retail cene.

neocodexx ::

Nisem na to pomislil. Jaz pa cenim bolj kot zbirateljsko vrednost. Mogoče pa bojo kdaj še tvoji otroci, partner, ali pa kak nečak kakšno zadevo preigrali ko si jo ti, pa jo imaš za vedno na voljo v oblaku v tvoji zbirki. Ali pa te prime malo nostalgije.

Jaz gledam malo tudi na druge ne samo na sebe, zato imam raje fiksno knjižnjico in pregled nad tem kaj imam v digitalni obliki, kot ploščke na polici (ki se mogoče še zgubijo ali kaj hujšega).

Sem se navadil da tako je, tudi Steam iger ne moreš prodati. Mogoče je pa to bolj navada konzolašev, kot primarno pc uporabniku do zdaj mi nikoli na misel ni prišlo da bi se ukvarjal s prodajo rabljenih iger. Kar malo umazano bi se počutil, kot cigo ki si ne bi mogel privoščit malo ponosa nad svojim hobijem, in namesto tistih par € ko si prihranil s preprodajo, imaš za vedno v svoji digitalni zbirki kot lastnino in tudi spomin. Moje razmišljanje.

scipascapa je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Kaj je pa narobe z digitalno distribucijo? Zakaj imate tako radi ploščke?


nižje cene, digitalno vzamem samo takrat, ko je 1/2 retail cene.


Pa so res toliko nižje cene? Jaz sicer vedno počakam na sale, praktično nikoli ne kupim kaj ko ni vsaj 30% znižano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ganon ::

katimm je izjavil:

Mueller ima tudi presenetljivo dobre cene za igre ob akcijah.. se vedno pa ne vem tocne razlike med USK in pa ENG verzijo? Zakaj bi nekdo preferiral eno ne drugo..


Dva razloga, zakaj ne bom nikoli kupil igre, ki je namenjena nemškemu trgu:

1. Imamo enoten evropski sistem PEGI za ocenjevanje primernosti, ki je ličen, majhen in nemoteč, ampak, ne, nemški posebneži želijo svojega, ki je ogromen in zaradi katerega se spreminja celo podoba naslovnic!


2. Ker je vse na škatli prevedeno v nemščino.

neocodexx je izjavil:

Kaj je pa narobe z digitalno distribucijo? Zakaj imate tako radi ploščke?


Ker za nemalo denarja dobim nekaj oprijemljivega, nekaj kar si lastim in navsezadnje tudi prodam naprej. Digitalno imaš praktično samo izposojeno in ne veš, kaj se bo z njo v prihodnosti zgodilo. In še prekleto drago si jo plačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

chuck ::

Igro na ploščku lahko posodiš prijatelju, zamenjaš za drugo, prodaš. Če si že kupil rabljeno si v večini dal dosti manj kot za digitalno.
Sicer je bolj ali manj irelevantno, če ti je vseeno za denar, v tem primeru pač bolj ceniš svoj čas. Pač ko bi nekaj rad igral plačaš bilokakšno ceno in igraš pol ure kasneje.

Pri PCju praktično teh možnosti več nimaš, če tudi je že na plošču, je zraven ključ za namesitev, ki se lahko v večini samo enkrat uporabi. Pri konzolah pa zaenkrat še laufa, so pa že dnevi šteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

neocodexx ::

chuck je izjavil:

v tem primeru pač bolj ceniš svoj čas


Ja gre se bolj za to. Škoda mi je časa ubadati se s preprodajo. Če je na znižanju digitalno jo kupim, in je to konec komedij.

Ganon ::

neocodexx je izjavil:

Nisem na to pomislil. Jaz pa cenim bolj kot zbirateljsko vrednost.


Digitalna distribucija in zbirateljska vrednost? Do-bra. :))

Gregor P ::

To je dejansko oksimoron:))

Če igre sedaj stanejo po 70 in več evrov, potem je dejansko smiselno prodajati kot rabljene naprej oz. kupovati rabljene igre. Biti bogat ne pomeni, da razmetavaš z denarjem po nepotrebnem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

katimm ::

Hvala za pojasnilo, ampak mene nic ne moti niti naslovnica ali pa prevod coverja u nemscino... ja kupim igro preigran in sem vesel zgubim 10€ na igro pa gremo naprej. Skoraj nikoli igre ne preigram ponovno, tudi filme redko pogledam se enkrat, razen ce pozabim popolnoma o cem se je slo ? za ps4 si igro kmalu prodal, za PS5 je nekoliko manjse povprasevanje in kar potrebujem cas da gre naprej... plus je tudi ce ti igra ne ustreza prodas naprej, tako se je meni zgodilo pri Assasinss creed Valhalla..
««
85 / 132
»»