» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
62 / 132
»»

Sumski ::

Vprašanje glede PS Plus računa. Zadnji PlayStation, ki sem ga imel je bil PS3, na katerem sem imel samo PS account (ne plus). Kakšne so dobre prakse za vzpostavitev PS Plus accounta - lahko naredim SLO account ali se vsebina razlikuje po regijah (tako kot npr. Netflix)? So cene naročnine enotne ali so kje kakšni popusti (kode za popust)?

Hvala!

celje ::

Slo acc ali drugi: nobene razlike v ponudbi iger.
Cene: tu so majhne razlike.
Popusti: vedno, kar na ps storu. Dodatne "kode" z interneta za popuste ne bodi delovale.
Nam sicer sony vsake toliko casa poslje kodo za zastonj igro. Pretezno take, ki se niso uradno na prodaj. To sicer dobivamo tudi od ea in parih drugih.

Na Xbox so cene najbolj ugodne na u s storu. Naslov in telefonsko nastimas na katero od njihovih drzav brez davka. (Vsaj tako smo delali 10+ let nazaj)

Sumski ::

Hvala za lepo strukturiran odgovor!

UganiKdo ::

Cene: tu so majhne razlike.

Niso ravno majhne. Ze samo v ceni psn plus je ogromna razlika med slo in recimo cad in us. Mislim, da sem za zadnji psn plus dal okol 30 eur. Tudi v cenah iger 30% razlike ni redkost.

Pazit moras predvsem pri DLCjih, ker pogosto niso kompatibilni z igrami iz druge regije

celje ::

Vsaj trikrat na leto popust na narocnino. Cca 45 eur. Brez hebanja, ter ostalih povezanih bedarij. Cene iger: ce kupis takoj ko izide: placas "polno" ceno. Pocakas na akcije: placas tretjino cene.

Kot za vse ostale zadeve v zivljenju. Sicer pa smo (nekateri) odrastli in si lahko privoscimo par eur razlike.

30% razlike v ceni? To ti pa ne verjamem. Do tell

UganiKdo ::

Ze pri psn plus je razlika vec kot 30%...

O kakem hebanju sanjas pa ves samo ti.

Vsak se pac sam odloci, kdaj je tako odrasel, da stran mece denar za brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Skyman ::

Sploh ne vem zakaj je potrebno se sedaj nekaj tukaj hebat.Pac lej vsakemu svoje en pije drug kadi,spet drugi nic od tega in to je to vsak se svoje odloci kam bo dal denar.Sem pa sam ko sem ps5 kupil sem dobil na znizanju spile katere so bile se cenejse na ps storu v fizicni obliki.Torej ce pocakas kako leto od izida kaksne igre,dobis res vrhunski naslov za 20-25€.Mislim da to ni neka bajna vsota katero bi si tezko privoscil,ze ce si dal za novo konzolo 500+€ pa se kaksen jojstik itd.

celje ::

Saj je vseeno. Razumem, ni denarja. Nekdo je v tej temi (ce se ne motim) tudi moril, kako smo neumni ker ne odklenemo ( oz jb, whatever) playstation in nalagamo igre zastonj. Vsakemu kar mu pase, jaz se za par deset eur mesecno ne bom obremenjeval. Ocitno se bi pa nekateri postavili na glavo.

Imam ps5, igre pa iz principa kupujem na brazilskem storu. Iphone imam na verziji ios 11, ker sem ga lahko jb. Zastonj igre stari...., :)) :)) :))

Zdaj si grem pa enga zvit :)) :))

Skoraj nivo alterja. Vsi bogati, pametni, kurci 30 plus, hude p1cke... ni da ni. Mrljoni iz kripto scene, drugi spet old money.... Mi revezi pa zivotarimo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: celje ()

UganiKdo ::

Rofl, sam ti res par koleškov v glavi ne gre v pravo smer, če enačiš odklepanje konzol s tem, katero psn naročnino uporabljaš. Ampak važno,da se ti počutiš pametnega.

Še vedno pa nisi enega pametnega razloga navedel, kaj točno se je treba postavljat na glavo, da uporabljaš US namesto slo račun.

Ampak ja, važno, da se lahko kurčiš v tri dni, na čisto legiimen odgovor in se počutiš odraslega, ko mečeš denar skozi okno. Ampak važno,da si lahko svoje frustracije o kriptu in ne vem še kakterem idiotizmu dal na plano. Drugič raje porabi to za kako uro pogovoa s usposobljen psihiatrom.

Skyman je izjavil:

Sploh ne vem zakaj je potrebno se sedaj nekaj tukaj hebat.Pac lej vsakemu svoje en pije drug kadi,spet drugi nic od tega in to je to vsak se svoje odloci kam bo dal denar.Sem pa sam ko sem ps5 kupil sem dobil na znizanju spile katere so bile se cenejse na ps storu v fizicni obliki.Torej ce pocakas kako leto od izida kaksne igre,dobis res vrhunski naslov za 20-25€.Mislim da to ni neka bajna vsota katero bi si tezko privoscil,ze ce si dal za novo konzolo 500+€ pa se kaksen jojstik itd.


Absolutno vsakemu svoje, se prepričan, da gre revež tudi na avtocesto tankat, da se počuti pomembnejšega, ker je dal 3 cente več za liter bencina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

celje ::

Se vedno nobenega primera cenejse igre za 30%.

Imas prav. O vsaki zadevi na slotechu.
Se umikam iz te teme.

Ps.: ........

Lp

UganiKdo ::

A je treba delat bedaka iz sebe?
Dobesedno prva igra na ps store:
https://www.playstation.com/en-us/games...
https://www.playstation.com/de-de/games...
Boš zmogel izračunat razliko v ceni? 50 dolarjev vs ca 70 dolarjev (60 eur), ali ca 40% dražje v EU kot US.

res ne bo škode če se odstraniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

oo7 ::

PS5 Tournament System May be On the Way Hints New Sony Patent

https://wccftech.com/ps5-tournament-sys...

scipascapa ::

Umirite se, ste odrasli? Je to vrtec?

US PS+ nekje 30-35€ večinoma časa
UK PS+ nekje 50-55€, redke akcije
EU/SLO PS+ ob akcijah 45€.

Glede samih cen pa vsak preceni kje vzeti, saj znate pretvoriti valute? :)

xseki ::

Imate prav. Igre so v US store cenejše kot pa v SLO.

FIFA 22 Standard Edition: $59.99 = 50.90EUR --- SLO: 69,99 EUR

US: https://www.playstation.com/en-us/games...
SLO: https://store.playstation.com/en-SI/con...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

jijetelu ::

lansko leto so začeli v US striktno izvajati plačevanje davka preko spletnih trgovin, tudi preko PS Store, kar prej niso, kljub temu da je bil obvezen .... kako se tisti, ki imate US račun izognete temu ? prej ali slej bo nekdo začel preverjat legalnost US profilov in prej ali slej bo Sony začel te rečune tudi zapirat, ker kršijo pravila ?

UganiKdo ::

Davek v US placas skladno z lokalno zakonodajo. Imas zvezne drzave kjer je davek na digitalne vsebine 0. Nikjer pa ne pride niti blizu 20%.

Kaj tocno je nelegalnega na US racunu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

jijetelu ::

UganiKdo je izjavil:

Davek v US placas skladno z lokalno zakonodajo. Imas zvezne drzave kjer je davek na digitalne vsebine 0. Nikjer pa ne pride niti blizu 20%.

Kaj tocno je nelegalnega na US racunu?


verjetno marsikej, če govorimo o tem, da imaš US račun in ne živiš oz. uporabljaš PS (račun) v US
najbolj očitna nelegalnost je itak utaja DDV, ki si ga dolžen plačati, samo pustimo to, ker nisem niti omenil samo legalnost .... nazadnje kolikor se spomnim, je bilo govora, da je to kršenje Sonyevih pravil o uporabi Playstationa, na podlagi katerih ti lahko ukinejo račun, celo blokirajo konzolo, v primeru večjih kršitev, kamor bi se verjetno zelo lahko štelo tudi utaja davka in pa izogib raznoraznim cenzorskim zakononom, ki jih je Sony dolžen implementirati (slednje verjetno pri nas ne igra neke posebne vloge, samo recimo če bi živel na Kitajskem in na tak način uporabljal vsebino, ki so jo kitajske oblasti proglasile za državnega sovražnika ....)

49106 ::

Nakup lahko zate opravi kolega Američan. Dandanes vsak pozna kakšnega, sploh gamerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

xseki ::

Ni potrebe, da kupiš preko PS Store. Lahko si kupiš PS gift card na neki 3rd party platformi kot je CDKeys ali kaj podobnega. Potem si nastaviš regijo računa na US in vnovčiš kodo.

49106 ::

A lahko spremeniš regijo na že obstoječem PS računu?

scipascapa ::

Messiah: ne s takimi prosim. US račun je US račun, end....in vsi ostalo. Ne moreš regije menjat, je lockano :)

49106 ::

Samo vprašal sem. Nisem gejmer, in pojma nimam, kakšen je potek.

UganiKdo ::

Moj ps4 je bil kupjen in v uporabi v us 4 leta. Kaj pa sedaj? Moram zbrisat vse kar sem v teh 4 letih kupil ko sem se vrnil v eu?

Dejansko v TOS neposredno glede uporabe razlicnih regij in celo vec ps racunov iz razlicnih regij, ni popolnoma nic napisano.

49106 je izjavil:

Samo vprašal sem. Nisem gejmer, in pojma nimam, kakšen je potek.

Na obstojecem racuni ne moras menjat regije. Ni pa omejiteve da naredis nov racun v drugi regiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

49106 ::

50$ gift card je pri cdekys.com 50eur, a ni bolje, da mi kolega kupi v US.

Kako je z našimi fizičnimi igrami? Delajo na US računu ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

UganiKdo ::

Ja, fizicne igre delajo brez tezav. Edino pri DLCjih moras pazit, ker praviloma niso kompatibilni.

Ja, razen kadar je kaksna akcija, je dejansko najceneje ce ti kdo lahko kupi gift card. Sploh ker imajo ponavadi v fizicnih trgovinah posamezniki dodatne popuste. 50 usd kartica iz wallmarta me dejansko stane med 40 in 45 usd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

jijetelu ::

kot zanimivost tudi, da je Sony postal glede regijskih omejitev precej zopern, od Sonya in vseh uradnih pooblaščencev ne mores vec kupovati regijsko zascinenih zadev s kredit. karticami oz. paypal racuni izven teh regij .... recimo letos od UK ponudnikov ni bilo mogoče kupiti ps+ naročnine, prejšnja leta se je dalo komot

UganiKdo ::

??

Paypal in kreditne so bile vedno vezane na regijo. Da pa uk ponudniki nocejo prodajat v eu je pa posledica brexita, ne pa sonyja.

yayo ::

Če bo koristilo komu, ki bere in nima še prakse s plačevanjem digitalnih iger na računih iz drugih regij (USA, GB...) Kupi se PSN Topup (Playstation Network Card) kartica veljavna za določeno regijo s katero se račun polni z denarjem. Jaz ponavadi kupim na cdkeys.com, so pa tudi druge trgovine.

celje ::

Ceprav se bo nekdo zopet obesil na moj post:

Zalozniki iger so izjavili, da rajsi vidijo da igralci piratizirajo igre, kot, da jih kupijo prek cdkeys, g2a,....

Baje, baje, je vecina kljucev/kod ukradenih oz predhodno kupljenih z ukradenimi acc, karticami,....

Zakaj jih ne ukinejo/tozijo,....? Nimam pojma, me niti ne zanima.

In zgoraj napisano, da ni vse po "regelcih" ce kupujes v eni regiji, fizicno si v drugi regiji.... Ni ok. Oseben pogovor z predstavniki sony ps- ja za cro, slo,....

Ja, jaz sem se pogovarjal tocno o tej temi. V bistvu lahko to vsak slisi na svoja usesa, ce poklice že navadno uporabnisko pomoc za ps.

Uradni odgovor: trenutno (!) se ne izvajamo ukrepov. Postavljajo neke temelje za to.

Ja vem, nimam pojma. Ceprav delamo (tudi) v tej industriji.

yayo ::

motiš se, cdkeys je legit trgovina, ne spada v isto kategorijo kot ostale katere omenjaš. Kot nekdo, ki jo bolj pogosto kot ne useka mimo ti svetujem, da postaš "konzervativo", ko imaš res kaj za povedat 110% preverjeno. To svetujem tudi sebi. :))

UganiKdo ::

Zalozniki iger so izjavili, da rajsi vidijo da igralci piratizirajo igre, kot, da jih kupijo prek cdkeys, g2a,....


Temu se strokovno rece bullshit, ki si si ga gladko izmislil.

Uradni odgovor: trenutno (!) se ne izvajamo ukrepov. Postavljajo neke temelje za to.


Uradni odgovor koga? Kje drugje prodajaj pravljice.


Ja vem, nimam pojma. Ceprav delamo (tudi) v tej industriji.

Edini, ki ima s tem tezave so lokalni dobaviteljcki, ki ne morejo lupit ljudi na majhnih trgih. Hmmm, si se revcek mogoce tukaj nasel?

In zgoraj napisano, da ni vse po "regelcih" ce kupujes v eni regiji, fizicno si v drugi regiji....


Potem ne bos imel tezav polazat kje v TOS je to eksplicitno prepovedano. Hmm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

UganiKdo ::

Eni je to da si avtorji zasluzijo posteno placilo za svoje delo, povsem nekaj drugega pa je pohlep in umetno omejevanje, drobljenje in zlorabljenje trga z geoblokadami in podobnim sranjem.

celje ::

Revcek ti je mama. Klosar. Zakaj zalis? Bebec lahko te kupim kot posran cigumi. Ti si eden od klosarjev brez denarja in zelis biti pomemben na netu.

UganiKdo ::

celje je izjavil:

Revcek ti je mama. Klosar. Zakaj zalis? Bebec lahko te kupim kot posran cigumi. Ti si eden od klosarjev brez denarja in zelis biti pomemben na netu.


Rofl, ti revcek bos sanjal o zaljenju?

Kaj ko bi se drzal tega kar si rekel in se odstranil iz teme, da nam ne bo treba slaboumnega prodajanja pravljic poslusat?

Lahko pa recimo das kak vir za tisto nebulozo o zaloznikih, ki imajo raje piratstvo kot online prodajo vrednostnih kartic in iger?

Ali pa kak vir za idiotizem, da na cdkeys prodajajo ukradene kljuce?

Al pa mogoce za budalastino da sony karkoli pripravlja na podrocju omejevanja racunov?

Ali vse nasteto pripisemo tvoji bujni domisliji in bolestni potrebi po prodajanju pravljic?

celje ::

Sirotinjo

UganiKdo ::

Revcek bogi nesposobni, kje so viri?

springfield ::

UganiKdo je izjavil:


In zgoraj napisano, da ni vse po "regelcih" ce kupujes v eni regiji, fizicno si v drugi regiji....


Potem ne bos imel tezav polazat kje v TOS je to eksplicitno prepovedano. Hmm...

NI cist eksplicitno, ampak
7.1. You must be honest with us. Give us accurate personal information about yourself and any Child Family Members. Keep that information up to date via account management.

Ko odpres racun v tuji drzavi, jim ne das pravilnih osebnih podatkov. Torej krsis pogoje. Ce si se preselil v drugo drzavo, tudi pise, da moras posodobit podatke.

UganiKdo ::

Tocno o tem govorim. Niti pod razno ne omejujejo regij.

Podatkov(konkretno regije) pa ne mores posodobit.

Ravno tako situacije, ko dejanska lokacija uporabe in naslov niso enaki, niso nobena redkost.

Posledicno seveda tudi ni nikakrsnih sankcij.

bane11 ::

meni je danes kar naenkrat ps5 nehal brati diske. za vsakega pokaže sporočilo, da je unreadable. v njem sem imel fifo potm pa jo je samo zaprl in od takrat ne more nobenega diska več prebrat. reseterou sem ga, restartou, čistu diske in ne vem kaj še pa še zmer ne dela.ne vem kaj bi še lhk naredu k ga ne bi odnesu k bo trajal pol leta preden ga bom spet dubu.

darck ::

bane11 je izjavil:

meni je danes kar naenkrat ps5 nehal brati diske. za vsakega pokaže sporočilo, da je unreadable. v njem sem imel fifo potm pa jo je samo zaprl in od takrat ne more nobenega diska več prebrat. reseterou sem ga, restartou, čistu diske in ne vem kaj še pa še zmer ne dela.ne vem kaj bi še lhk naredu k ga ne bi odnesu k bo trajal pol leta preden ga bom spet dubu.


Ob takem primeru mora človek res popizditi sploh,ker veš da bo moral it na servis in bog si ga vedi koliko časa ga ne boš imel nazaj.

jijetelu ::

bane11 je izjavil:

meni je danes kar naenkrat ps5 nehal brati diske. za vsakega pokaže sporočilo, da je unreadable. v njem sem imel fifo potm pa jo je samo zaprl in od takrat ne more nobenega diska več prebrat. reseterou sem ga, restartou, čistu diske in ne vem kaj še pa še zmer ne dela.ne vem kaj bi še lhk naredu k ga ne bi odnesu k bo trajal pol leta preden ga bom spet dubu.

sicer se bo slišal butasto vprašanje, samo a vstavljaš diske pravilno obrnjene ?

scipascapa ::

itak imaš 45 dni in to je to.

UganiKdo ::

Problem teh 45 dni je samo kaj ce se jih (iz takega ali drugqcnega razloga) ne drzijo. Ni ravno da ti imajo od kje dat drugo enoto, oziroma vprasanje ce jim ni potem preprosto ceneje vrnit kupnino.

bane11 ::

jijetelu je izjavil:

bane11 je izjavil:

meni je danes kar naenkrat ps5 nehal brati diske. za vsakega pokaže sporočilo, da je unreadable. v njem sem imel fifo potm pa jo je samo zaprl in od takrat ne more nobenega diska več prebrat. reseterou sem ga, restartou, čistu diske in ne vem kaj še pa še zmer ne dela.ne vem kaj bi še lhk naredu k ga ne bi odnesu k bo trajal pol leta preden ga bom spet dubu.

sicer se bo slišal butasto vprašanje, samo a vstavljaš diske pravilno obrnjene ?

je butasto vprašanje.

UganiKdo je izjavil:

Problem teh 45 dni je samo kaj ce se jih (iz takega ali drugqcnega razloga) ne drzijo. Ni ravno da ti imajo od kje dat drugo enoto, oziroma vprasanje ce jim ni potem preprosto ceneje vrnit kupnino.

sem ga že nesu in je prodajalc reku d običajn traja dva tedna sm ni sigurn. d mi ne bi res dnarja vrnil hah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bane11 ()

chucki ::

Ja kaj pa bodo ce ni konzol? Kes bos dobil nazaj in je to to.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

UganiKdo ::

Ce je okvara samo BR enote,pol je se upanje, da lahko zamenjajo :)

oo7 ::

God of War Creator Criticizes PS5 Pricing and Explains the Problem

https://www.gamepressure.com/newsroom/c...

49106 ::

Ahh, tiho naj bo, samo primerljiva grafična stane precej več kot PS5.

scipascapa ::

Kako je PS5 predrag lepo vas prosim no.

Gatsu ::

oo7 je izjavil:

God of War Creator Criticizes PS5 Pricing and Explains the Problem

https://www.gamepressure.com/newsroom/c...


Holy shit kakšen zanič clickbait članek ki je povsem izven konteksta vzel eno objavo na Twiterju lol. Debata na Twiterju pa je tekla konkretno glede cen v Braziliji kjer imajo ekstremno drage konzole zaradi davkov in ne zaradi Sony/Microsoft/Nintenda.
««
62 / 132
»»