» »

Amis, lastni DNS

Amis, lastni DNS

tomič ::

Pozdrav,

ali ima kdo izkušnje z lastnim strežnikom DNS doma, na Amisovem omrežju, optika? To sem imel lepo urejeno in je delovalo, imam primarni DNS, sekundarnega pa zunaj v oblaku, zadnji axfr s sekundarca je bil sicer potreben dve leti nazaj in je delal lepo.

Pred slabim tednom dni so mi poslali nov optični modem, namesto starega Genexisa nov Genexis Titanium-24. Prosil sem, da ga nastavijo na način bridge, tako da se moj usmerjevalnik povezuje po PPPoE, prej s starim modemom se je z DHCP. Posledično se je očitno menjal tudi moj zunanji naslov IP (očitno so drugi rangi naslovov za PPPoE in DHCP), ki je bil fiksen. No, fiksen IP bodo verjetno že uredili (še čakam), problem pa je v tem, da poizvedbe DNS, ki jih delam od zunaj do mojega strežnika, sploh ne pridejo niti do usmerjevalnika (UDP 53). Ne delajo niti preko TCP. Usmerjevalnik je serije MT RouterOS, s katerim se da precej nastaviti in diagnosticirati. Ostali porti, ki jih odprem, delajo v redu.

Čakam tudi podporo, da mi javi ... Upam, da ne blokirajo česa, hote ali nehote.

tomič ::

S testiranjem sem ugotovil, da je DNS res blokiran, poleg še nekaj drugih portov (NetBIOS), ki naj bodo kar blokirani. Vprašanje je, če to dela modem, ki je sicer v bridge načinu, ali je to kje prej ustavljeno, kar pa je itak irelevantno, ker ga ne morem sam nastavljati v teh parametrih. Čakam na odziv operaterja ...

Bakunin ::

kaksen imas PTR zapis ? .static. ali .dynamic.amis.net ?

SeMiNeSanja ::

Mislim, da ponudniki po pravilu blokirajo DNS na dinamične IP naslove, saj nima nekega smisla.

tomič ::

Ja, to bi bilo smiselno. Po menjavi modema imam dynamic, ker mi po menjavi še niso uredili fiksnega naslova. Upam, da je to to in da ko uredijo fiksni naslov, da bo DNS normalno funkcioniral. Hvala za razlago in pomoč. Bom počakal, kaj se bo zgodilo.

Statični IP urejen, DNS še blokiran ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomič ()

Tilen ::

Preveri ZS.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tomič ::

Vse urejeno in DNS funkcionira. Hvala vsem za namige in Amisovim sodelavcem za pomoč.

Bakunin ::

zdaj si moraš samo še IPv6 urediti...

tomič ::

Ja, to je naslednji projekt 8-)

čuhalev ::

In kako se je rešilo?

tomič ::

Sprostili so ustrezen port, ki ga sicer blokirajo, česar prej nisem vedel.

konspirator ::

53 ?
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011597 (8877) Invictus
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378970 (5080) Bakunin
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235901 (4407) nx6325
»

Internet dostop samo s fiksnim IP-jem

Oddelek: Omrežja in internet
9974 (790) pirx
»

Coyote Linux router problem

Oddelek: Omrežja in internet
141544 (1281) janezl

Več podobnih tem