» »

AMD predstavil procesorje Ryzen

1
2
3

Napajalc ::

Dr_M je izjavil:

Za porabo bomo pa se vidl.
FX ima 125w, pa kuri vec, kot intelov 140w.


Situacija: 7700k max obremenjen v neki aplikaciji in zen 8/16 na 50% zmogljivosti, torej po tvojem intelov 4 jedernik pokuri 2x več kot AMD 8 jedernik.
011011100111010101100010

SuperVeloce ::

Počakajmo teste. Ne vem, zakaj par dni pred poplavo testov mešate drek.
Ste hype nabili v višave in če boste potem kakorkoli razočarani, vas tepem! :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

FireSnake ::

Se mi zdi, da je že preveč znanega, da bi lahko bili razočarani.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m0r4l1z3d ::

Presežkov res ne bo, le cene so relativno nizke.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

FireSnake ::

Se popolnoma strinjam.

Kar pa ne pomeni, da bodo za drek (kot oni zakajenec blodi).

V marsikaterem pogledu bo nori presežek (če leakane številke držijo), vsega pač ne gre imeti.

Sploh pa: 8 jedrniki s šestnajstimi nitmi (še) niso za igranje (vseh) iger. Treba je vedet, kaj se kupuje (uporabniki, ki rabijo render mašine, jih bodo razgrabili). Posploševanje tipa: če ni za igre je za drek (pa to niti ne drži) je, milo rečeno, idiotsko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m0r4l1z3d ::

Preveč strogo gledaš na to. Prepričan sem, da zelo malo ljudi na tem forumu služi z igranjem iger, z rendiranjem pa precej več, ali pa vsaj na splošno gledano, ne samo st. Tistim, ki posel laufa, ni problem še dosti več denarja dati za procesor, ker jim stranke poplačajo investicijo. Sigurno pa je p/p ryzen super in za pol profesionalce bo očitna izbira, za igre pa očitno ne toliko.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

SimplyMiha ::

Tako je. Renderiranje, kompajlanje, itd. - veliko je tega, kar vzame dragoceni čas, zato je boljši procesor solidna naložba za delovno postajo.

Glede iger pa to, so take, ki vzamejo veliko procesorskega časa (globoke simulacije, itd.), vendar je takih igralcev razmeroma malo. Za povprečnega FPS nabijača bo že vstopni R3 dovolj; tu so pomembnejše grafične.

PrimozR ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Preveč strogo gledaš na to. Prepričan sem, da zelo malo ljudi na tem forumu služi z igranjem iger, z rendiranjem pa precej več, ali pa vsaj na splošno gledano, ne samo st. Tistim, ki posel laufa, ni problem še dosti več denarja dati za procesor, ker jim stranke poplačajo investicijo. Sigurno pa je p/p ryzen super in za pol profesionalce bo očitna izbira, za igre pa očitno ne toliko.

Je ja. Ampak vseeno je bistveno več ljudi, pa če služijo ali ne, ki bi jim prav prišlo manj hitrejših jeder kot veliko morda počasnejših. Najdražji Ryzen je sicer tudi najhitrejši, a pomojem bi zlahka imeli magari v R7 klasi še en frekvenčno hiter 6 ali 4-jedrnik.

BTW, http://geizhals.at/?cat=cpuamdam4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Kaj ::

https://www.overclock3d.net/news/cpu_ma...

Posledice konkurenčnosti se že kažejo. Intel akcije!

TOP ::

To je trenutno najbolj pomembno, da je konkurenca, samo zaradi, tega da intel zniža mal te cene. Vsi bodo hvalili, kako je amd trenutno best bay in ne vem kaj, vprašanje pa je koliko bo dejansko ljudi presedlalo iz intela na amd. To je tisto kar šteje.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

D3m0r4l1z3d ::

Jaz bom boljšega kupil, ko bom izbiral, ampak boljšega za določeno stvar, ker mi je le hobi vse skupaj, fx pač zadnjih 6 let ni bil to.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

MrStein ::

Kaj je izjavil:

https://www.overclock3d.net/news/cpu_ma...

Posledice konkurenčnosti se že kažejo. Intel akcije!

Hmm, članek je umaknjen.

Kopija se bo še en čas vidla v google cache: tule
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

54j0 ::

Medtem v Sloveniji... ljudje prodajajo rabljene 6700K za 310€ in več :).

stara mama ::

PrimozR je izjavil:


Je ja. Ampak vseeno je bistveno več ljudi, pa če služijo ali ne, ki bi jim prav prišlo manj hitrejših jeder kot veliko morda počasnejših.

To predvidevaš ti, sploh če se družiš na forumu polnem mlečnezobcev kot je ST
(pa ne vsi, nekateri so že dost starejši in izkušeni, da ne bo hude krvi).
Če pa pogledaš iz druge perspektive, velika podjetja - vsi kupujejo/rentajo delovne postaje za vse od autocada naprej, še pri kaki tajnici se znajde kaka delovna postjaja in niti ene igre nikjer na spregled.
In mislim da podjetja so večje gonilo gospodarstva kot pa posamezniki v prostem času.

Spiš 8 ur, delaš 8 ur, se prevažaš/prehranjuješ/ukvarjaš z družino preostalih 7 ur in samo 1 ura ti z omejenim budgetom ostane za igre.

Ne zdaj gledat forum poln geekov, ker so v manjšini.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

stara mama je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Je ja. Ampak vseeno je bistveno več ljudi, pa če služijo ali ne, ki bi jim prav prišlo manj hitrejših jeder kot veliko morda počasnejših.

To predvidevaš ti, sploh če se družiš na forumu polnem mlečnezobcev kot je ST
(pa ne vsi, nekateri so že dost starejši in izkušeni, da ne bo hude krvi).
Če pa pogledaš iz druge perspektive, velika podjetja - vsi kupujejo/rentajo delovne postaje za vse od autocada naprej, še pri kaki tajnici se znajde kaka delovna postjaja in niti ene igre nikjer na spregled.
In mislim da podjetja so večje gonilo gospodarstva kot pa posamezniki v prostem času.

Spiš 8 ur, delaš 8 ur, se prevažaš/prehranjuješ/ukvarjaš z družino preostalih 7 ur in samo 1 ura ti z omejenim budgetom ostane za igre.

Ne zdaj gledat forum poln geekov, ker so v manjšini.

Da ima tajnica delovno postajo je popolnoma stran metanje denarja in čisto nič drugega. FYI, na šihtu, kjer mi je že uspelo zabiti po 3 GB RAMa z Excelom (kar niti ni tako preprosto, mora biti že kar precej podatkov oz. grafov), imam redno precej nižjo porabo RAM-a, kot doma, kjer je pač stalno odprtih ~10 do 20 tabov v Chromu. Creo recimo, ki je v industriji precej razširjen (res ne vem kje si dobil Autocad...), pa ni multithreaded. V naši firmi je recimo praktično cel razvoj na laptopih, kjer je konstrukcijski oddelek (in še par drugih) na workstationih, precej ljudi, ki pač pišejo reporte in premetava excele (pa občasno naredi kako statistiko v minitabu), je pa na standardnih poslovnih laptopih, ne delovnih postajah.

Ko so enkrat v igri izračunih, npr. končni elementi, jedra pomagajo. Sicer pa, kot sem rekel, če se citiram, 'vseeno je bistveno več ljudi, pa če služijo ali ne, ki bi jim prav prišlo manj hitrejših jeder kot veliko morda počasnejših'.

Povsem preveč vas je, ki mislite, da se kar vsak problem da sparalelizirati. Meni recimo še ni uspelo narediti kode, ki bi bila paralelizirana. Imam sicer precej dober primer, ki bi ga lahko sparaleliziral. Takrat sicer nisem točno vedel, kako se to naredi v Matlabu (poznal sem parfor, nisem vedel, da je treba spawnati workerje), itak pa ne upam parfora podtakniti Octavu, ki ga uporabljamo na šihtu (licence pa to). Pythona ne poznam dovolj dobro in preveč redko programiram, da bi se šel s tem ukvarjat trenutno. Gre za skripto, ki v naboru podatkov (serijska številka kosa + meritve) išče izbrane kose in jih skopira v drug file (prebavi tudi nekaj 10.000 podanih in iskanih kosov, zato tudi skripta namesto iskanja na roke).

Mimogrede, govoriš, da ti ostane ena ura na dan za igranje iger. Jaz recimo niti te ure ne porabim za igre, ker me enostavno ne vleče. In nikjer nisem omenjal gamerjev (kakor si zmotno predvideval). Govoril sem za _VSE_ uporabnike.

Lep, sicer zelo ekstremen primer 'prednosti' paralelizacije so mobiteli. Apple z 2+2-jedrnikom dosega enake ali boljše (sicer tudi na račun optimizacije, a 3D gaming je pač nekaj, kar zahteva tudi brute force) rezultate kot konkurenca na Androidu z recimo 4+4 jedri. Več še zdaleč ni nujno boljše. Moraš prekleto dobro vedeti, zakaj potrebuješ več jeder, kako to izkoristiti in kako to zoptimizirati, da dobiš pametne efekte.

Jaz ravno gledam mimo geekov polnega foruma, od katerih bi celo pričakoval, da bodo znali koristiti celo malho jeder. Prej, kot pa povprečen človek, ki premetava dokumente po disku. Pa verjemi, v podjetjih se še kako špara. Pogosto še bolj kot doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

stara mama ::

No no, glede tajnic in workstationov je bilo mišljeno za bolj odsluženo opremo, ki je za njih še dobra.
Tista ura na dan je potegnjena iz riti, ker tudi sam je niti približno nimam, nekateri tule pa zgleda kot da počnejo samo to, zatorej sem predpostavil neko povprečje.
Drugače pa mislim da si tako ti kot jaz premali vzorec da na podlagi najinih opažanj zdaj pametujemo česa se rabi več.
Sam osebno delam na postaji z dvema xeonoma in ti lahko kadarkoli koristim oba jedra zaradi narave dela, ampak tak sem pač jaz. Tako da denar vsekakor je v obeh segmentih, ampak da bi zdaj mel single core procesor.... daj no ne me hecat, že tajnica zna hkrati uporabljat excel in browser, pa še maile brat.
Ekologija™ in Trajnost™

PrimozR ::

Čakaj, dva Xeona, one jedri? Valda nimaš single core Xeonov! :)

Ja, stara oprema je načeloma dovolj dobra za tajnice, tukaj se strinjam. Čeprav je na mestu vprašanje, če se splača vseeno kupiti nek poceni, a nov računalnik, ki ima boljšo zmogljivost glede na porabljeno energijo.

Kar se tiče vzorcev, spet res, ampak po drugi strani praktično vsi (multithreaded) testi, kjer niso vključeni posebni primeri (končni elementi, transcode videa, glasbe, obdelava velikega števila slik s skripto, itd.), večjedrniki z nižjo frekvenco podležejo manjjedrnikom z višjo frekvenco. Torej v pisarniško-domače_opravilnih-igričarskih primerih. V primerih, ki jih je po svetu cel kup.

Če ima hkrati odprt Excel, browser in mail klient, to še ne pomeni, da jih uporablja hkrati (istočasno, kar je v bistvu skorajda nemogoče), še bolj malo verjetno pa je, da bi v takšnem načinu uporabe 8-jedrnik prišel prav. Še več, drznil bi si staviti, da bo za takšno tajnico boljši 4 GHz dual core kot pa recimo 2,5 do 3 GHz quadcore.

kixs ::

Za taksno tajnico je cisto dovolj tudi single-core okoli 2GHz.

SuperVeloce ::

aha.. potem pa ji en javascript skuha procesor, pa vrže spenjač šefu v glavo
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

kixs ::

Potem pa recmo dual-core. Pa ji dva javascripta skuhata procesor... na koncu pridemo do tega, da res potrebuje Octo-core :))

PrimozR ::

kixs je izjavil:

Potem pa recmo dual-core. Pa ji dva javascripta skuhata procesor... na koncu pridemo do tega, da res potrebuje Octo-core :))

Ne pomaga, ker Chrome tabe odpira v istem procesu, če so 'med seboj povezani'. Vsak link odprt z npr. Facebooka je takšen zaradi... razlogov. Ne vem kakšnih, ampak prepričan sem, da so butasti. Potem ti pa celo okno dol sede, ker se je tisti proces obesil. Namesto da bi crknil samo en tab...

Itak bo pa tajnica, kot povprečen uporabnik, odprla samo en, mogoče dva taba. Pacientov, ki odpiramo (prva oseba!) 10, 20 oz. morda celo več, nas je očitno precej malo, vsaj glede na količino začudenih pogledov, ko omenim takšne številke.

SuperVeloce ::

vsaj glede na količino začudenih pogledov, ko omenim takšne številke

Facebookarji 8-)

Zato pa tab-stacking v vivaldiju FTW, na kofetu ne izpadem kot en norc:))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

PrimozR je izjavil:

Čakaj, dva Xeona, one jedri? Valda nimaš single core Xeonov! :)

Zajebal, mislil sem vsa (na obeh)
Ekologija™ in Trajnost™

PrimozR ::

Saj vem, ne morem iz svoje kože :D

http://www.anandtech.com/show/11170/the...

PrimozR ::

Kot se mi je zdelo, fali en 4 oz. 6-jedrnik z višjo frekvenco. Za desktop rabo je 7700K še vedno odlična izbira, če je želja po hitrem CPU-ju, saj je v veliko primerih (ki niso čisto multi-threaded) vsaj tako hiter, če ne hitrejši od 1800X. 4-jedrnik z base frekvenco nad 4 GHz bi bil verjetno precej konkurenčen 7700K oz. še bolj 7600K (cena pa to).

hojnikb ::

tule proces kaže svoje zobe; zadeva pač ni optimizirana za tako visoke frekvence.
#brezpodpisa

hojnikb ::

fyi primoz, ryzen ma ecc podporo :)
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5...
#brezpodpisa

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

fyi primoz, ryzen ma ecc podporo :)
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5...


Sploh se še ne zavedamo, kolk je to dobra generacija procesorjev. Proces jih še mal jebe, dons so ga spravli na 5,4 ghz -2V. ....Na dveh voltih.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

tule proces kaže svoje zobe; zadeva pač ni optimizirana za tako visoke frekvence.

Em... Clearly gre na 4,1 GHz. Če bi malce cherrypickal čipe, bi lahko naredili en halo 4 GHz base, 4,5 GHz boost quadcore, ki bi, kot sem rekel, verjetno pariral 7600K po ceni, po zmogljivosti pa grizel pete 7700K. To je točno to, kar hočemo na consumer trgu. S 1800X AMD ruši Intelovo HEDT hišo. Po drugi strani pa ne vidim nobenega razloga, zakaj zdaj ne bi vzel 7700K. Hitrejšega procesorja za desktop pač ni. Ne glede na ceno.

hojnikb je izjavil:

fyi primoz, ryzen ma ecc podporo :)
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5...

Tole je kul, sploh če bodo tudi APU-ji imeli. Čeprav kako je s platami? Je ECC pass-through? Intel na consumer platah recimo tudi na Xeonih ne podpira ECC-ja.

EDIT: bah, 'fejk' je tole. Unvalidated, pravjo da gre, ampak to pravjo na redditu, ne uradno, based on motherboard support, bla bla. Pri Intelu do Skylake ni dvomov, dual core proci podpirajo, pika. Za Quada potrebuješ Xeona. In Xeon grade plato. No ifs, ands or buts.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Končno pogledal test na Anandtechu, razen v zelo očitno multithreaded primerih, kjer je več jeder pač enostavno boljše, 7700K še vedno gladko zmaga. Pa tudi v multithreaded je 7700K bližje, kot bi si mislil... Tudi če bi bil 1800X za isto ceno, kot jo ima 7700K, nakup 7700K za desktop ni napačna odločitev.

Vse se seveda spremeni, če uporabnik lahko konsistentno zabija 16 threadov večino (delovnega) dneva. V tem primeru je Ryzen zmaga. Večina domačih (in navsezadnje tudi poslovnih) uporabnikov to seveda ni.

hojnikb ::

stvar gre ze tako grozno izven efficiency krivulje na 4ghz (poglej kako visoke voltaze rabi za to na stock) tko da brez nekega piljenja faba neverjamem o 4.5ghz.

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

se en zanimiv grafek


850 points in Cinebench 15 at 30W is quite telling. Or not telling, but absolutely massive. Zeppelin can reach absolutely monstrous and unseen levels of efficiency, as long as it operates within its ideal frequency range.


stvar zna bit odlicna za mobile
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

woop woop 35W 8core v ultrabooka zame :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

stvar gre ze tako grozno izven efficiency krivulje na 4ghz (poglej kako visoke voltaze rabi za to na stock) tko da brez nekega piljenja faba neverjamem o 4.5ghz.



ocitno litografija pri njihovi bivsi livarni ni tako izpiljen. Mogoce bo kaj bolje, k bodo presli na 7nm:)

vaščan ::

4 in 6 jedrniki bi bilo dobro, če bi se lahko fino navili to bi bilo potem res zanimivo. Jaz sem že upal, da bo končo razlog za menjavo i7 sandya ampak vidim da pri 4.6ghz je v single thread tam tam s ryzni sem kar malo razočaran pričakoval več.

PrimozR ::

Saj je jasno, kar sem že napisal. AMD je naredil odličnega konkurenta Intelovi platformi HEDT. Če potrebuješ veliko jeder, je Ryzen zmaga. Pri jedrno manj zahtevnih aplikacijah pa situacija ni tako čista. Bo treba počakati na cene 6 in 4-jedrnikov.

EDIT: škoda, da gre takole eksponentno krivulja napetosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Isotropic ::

PrimozR je izjavil:


Če ima hkrati odprt Excel, browser in mail klient, to še ne pomeni, da jih uporablja hkrati (istočasno, kar je v bistvu skorajda nemogoče), še bolj malo verjetno pa je, da bi v takšnem načinu uporabe 8-jedrnik prišel prav. Še več, drznil bi si staviti, da bo za takšno tajnico boljši 4 GHz dual core kot pa recimo 2,5 do 3 GHz quadcore.

itak
boljši bi bil tudi za CAD guys, ne samo za tajnico, ker večina programov (so izjeme) koristi le 1 nit (solidworks 2)
oz. boljši bi bil za veliko večino uporabnikov, ki ne igrajo igric ali delajo kaj HPC (rendering). amd se je prejšnjič zaklal ravno s tem.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Isotropic je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Če ima hkrati odprt Excel, browser in mail klient, to še ne pomeni, da jih uporablja hkrati (istočasno, kar je v bistvu skorajda nemogoče), še bolj malo verjetno pa je, da bi v takšnem načinu uporabe 8-jedrnik prišel prav. Še več, drznil bi si staviti, da bo za takšno tajnico boljši 4 GHz dual core kot pa recimo 2,5 do 3 GHz quadcore.

itak
boljši bi bil tudi za CAD guys, ne samo za tajnico, ker večina programov (so izjeme) koristi le 1 nit (solidworks 2)
oz. boljši bi bil za veliko večino uporabnikov, ki ne igrajo igric ali delajo kaj HPC (rendering). amd se je prejšnjič zaklal ravno s tem.



sej pride ryzen 4C pod 200€. Za gamerje pa naj vržejo še HBm2 gor pa bo lettel tudi mimo kabija.

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:


itak
boljši bi bil tudi za CAD guys, ne samo za tajnico, ker večina programov (so izjeme) koristi le 1 nit (solidworks 2)
oz. boljši bi bil za veliko večino uporabnikov, ki ne igrajo igric ali delajo kaj HPC (rendering). amd se je prejšnjič zaklal ravno s tem.


Ma tudi za gaming je pomojem še vedno precej malo situacij, kjer res efektivno lahko koristiš več kot 4 jedra. Za CAD pa ja, večinoma so še vedno single threaded kar sem gledal (za Creo je bilo rečeno enako). Glede na arhitekturo Crea se mi zdi praktično neverjetno, da bo kdaj multithreaded. Zadeva je grozno popatchan Pro/Engineer z ribbon vmesnikom, s kupom interakcijskih oken, press, hold and choose principom za odpiranje kontekstualnega menija (namesto click and choose), ne razume več kot enega monitorja (vsa okna odpira na glavnem, premik na sekundardni monitor taska v taskbaru ne prestavi na tisti monitor), skripta za Windows 7, ki scrolla neaktivno okno, zdaj pa kar nativna nastavitev v Windows 10 povzroči, da scroll to zoom ne dela, itd.

Mogoče je pri konkurenci kaj bolje :D

Predator X je izjavil:

sej pride ryzen 4C pod 200EUR. Za gamerje pa naj vržejo še HBm2 gor pa bo lettel tudi mimo kabija.

Pride ja, ampak je Kaby Lake per core še vedno hitrejši. Če hočeš outright performance enega jedra, o čemer tukaj govorimo, potem vzameš Kaby Lake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Predator X ::

Že spet relativno, v integer ga bo per core ryzen posekal.

PrimozR ::

Fino. Kje se to vidi v testih?

Predator X ::

PrimozR je izjavil:

Fino. Kje se to vidi v testih?


glej benchmarke

Canon888 ::

Priznam, da nisem vseh postov prebral, ampak vsaj jaz na uspešnost izdelka gledam skozi naraščanje ali padanje delnic podjetja. AMD zadnje tri dni pada, samo danes dobrih 6%, a ne bi situacija ob lansiranju Rayzen procesorjev (glede na pričakovanja) morala biti drugačna?

SimplyMiha ::

Zgolj borzne manipulacije.

PrimozR ::

Predator X je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Fino. Kje se to vidi v testih?


glej benchmarke

Ja, katere. Ker kar sem gledal, je 7700K vedno hitrejši od 1800X, razen kjer je naloga jasno multithreaded in hitrost izvedbe raste praktično linearno s št. jeder. Pa še takrat je 7700K na nekje 60 do 70 % zmogljivosti 1800X.

Predator X ::

PrimozR je izjavil:

Predator X je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Fino. Kje se to vidi v testih?


glej benchmarke

Ja, katere. Ker kar sem gledal, je 7700K vedno hitrejši od 1800X, razen kjer je naloga jasno multithreaded in hitrost izvedbe raste praktično linearno s št. jeder. Pa še takrat je 7700K na nekje 60 do 70 % zmogljivosti 1800X.


integer nima boljšega IPC

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

m0LN4r ::

Prvi vtisi kolega za 1700, citiram:
freeze
clock_watchdog_timeout
Blue screen
Wtf
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

don't worry, wait for patch/fix/update/full moon
#brezpodpisa

Buggy ::

m0LN4r je izjavil:

Prvi vtisi kolega za 1700, citiram:
freeze
clock_watchdog_timeout
Blue screen
Wtf



naj ugibam...uporabil stari OS na disku in pricakoval magicno adaptacijo OS na novo platformo?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD-jevi Threadripperji prihajajo avgusta

Oddelek: Novice / Procesorji
4014685 (10384) D3m
»

Kaby Lake (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
30257722 (39641) Han
»

AMD predstavil procesorje Ryzen Pro

Oddelek: Novice / Procesorji
147382 (4110) Predator X
»

Intel predstavil 10-jedrni procesor za namiznike

Oddelek: Novice / Procesorji
2910393 (7777) rand

Več podobnih tem