» »

Statična elektrika

Statična elektrika

tedy199 ::

Pozdravljeni.

Z ženo imava veliiik problem, ki sliši na ime statična elektrika. Torej tista stvar, ki nas nekajkrat na leto useka, ko se s prstom dotaknemo kakšne stvari. No pri nama je težava precej večja, trese naju non stop, česar koli se dotakneva. Trese me kljuka, radiator, stene, svinčnik na mizi..., pravzaprav čisto vse česar se dotaknem. Če mi kdo verjame ali ne, mi je čisto vseeno, ampak ko sem dvakrat vključil USB ključek v računalnik, je preskočilo in računalnik se mi je resetiral, enkrat se mi je (iz stanja "Spanje") ob dotiku pisalne mize sam prižgal! Če kdo ne verjame, ga z veseljem povabim na pijačo k sebi domov.

Težava je najhujša v nedolgo nazaj adaptiranem zgornjem stanovanju. Sepravi adaptiral sem dva nastropja od treh v samostojni starejši hiši. Po celotnem stanovanju je bil po stropu leseni opaž, sedaj sem zmetal vse dol in popolnoma na novo poknaufal dva celotna nadstropja (stropi in nekaj sten). Zamenjal sem tudi povsod parket z laminatom.
In od adaptacije naprej se mi zdi, da se je težava z statiko pojavila. Najhuje je v urah, ko prihajava domov s službe.

Težavo sem poizkusil odpraviti z vlaženjem zraka - ne pomaga. Zamenjava obuvala, različni tipi copatov - ne pomaga. Trese me ne glede na to, kaj imam oblečeno (kavbojke, trenirka, delovne hlače, samo gate) - trese!

Z ženo v roku meseca pričakujeva otroka in ker ne želim, da nas trese in premetava mi prosim pomagajte pri problemu, ki se komu zdi verjetno bizaren, meni pa je zelo neprijeten in že strašljiv!

Marija pomagaj, odrasel moški, ki si ne upa prijeti niti gumijaste račke v kopalnici... do te stopnje že prihajamo! :?

V pričakovanju odgovora in pomoči,
LP Tadej

steev ::

Zamenjal sem tudi povsod parket z laminatom.

Mogoče to?

Pa kod gre menjat parket z laminatom?
:|

BorutK-73 ::

Menjaj oblačila.

S53SG ::

steev je izjavil:

Zamenjal sem tudi povsod parket z laminatom.

Mogoče to?

Pa kod gre menjat parket z laminatom?

:8)

Drugače pa, vsaj za test https://www.zavas.si/izdelek/107635/nat...
Začasna rešitev bi bila tudi kakšne antistatične (ESD) preproge?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: S53SG ()

737 ::

Mogoče bi pomagal ionizator. V podjetju ga uporabljamo kot pomoč pri razelektritvi plastičnih kosov, da se nanje po sekanju ne prijema lasten prah. Kakšen meter okoli njega postane zrak rahlo prevoden.

...:TOMI:... ::

Tudi crocsi obstajajo v taki obliki.

Sicer pa hodi bos.
Tomi

SeMiNeSanja ::

Pa sintetiko zamenjat za bombaž...

Poleg že naštetega (bosa hoja ali prevodni copati, ionizator, višja vlaga). Vse skupaj bi se moralo vsaj malo poznat.

Highlag ::

Laminati ob določenih obutvah lahko ustvarjajo precej statike. Sem tudi imel enak problem. V enih copatih me je treslo, ko sem se dotaknil tipkovnice za računalnik, ali pa celo kljuke od okna. Zamenjal copate in nimam več problemov. Uporabljam tudi antistatično čistilo za laminat. Samo nebi rekel, da to kaj pomaga. Cunj nisem menjal. Če copate zamenjaš z novimi in imajo enako zgradbo nisi nič naredil, moraš poizkusiti različne materiale. Sem nosil tudi ene ponaredke kroksov, pa ni bilo problemov. Trenutno nosim ene copate - no bolj natikače od kopitarne, ki se tudi obnesejo super. (gumiran podplat)
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462225 (11349) Lonsarg
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240286 (19253) SmotaniJanez
»

Itison vs. topli pod vs. les

Oddelek: Loža
283178 (2588) floyd1
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258446 (7677) mjanez
»

Obnovit parket ali nanj položit laminat ?

Oddelek: Loža
4519134 (18059) logit

Več podobnih tem