» »

Kaj se je zgodilo z novodbnimi konzolami?

Kaj se je zgodilo z novodbnimi konzolami?

«
1
2

PALOMINO ::

Pozdrav,

se opravičujem moderatorjem, če je kakšna podobna tema kje že načeta.

Čudi me lesenost novodbnih konzol in me zanima ali to jezi tudi vas?

Že tako imam malo časa za igranje pa sem rekel bom kupil Xbox One S, za na hitro kdaj prižgat in prešpilat kakšno zadevo.
Ok, prinesem zadevo domov, kupim poleg tudi igro - Gears Of War 4 in skoraj padem dol ko vidim, da mi Xbox sporoča, da je potrebno igro nadgraditi (nadgradnja znaša 32GB!). Se zaje... in pritisnem upgrade, potem pa se začne mučno in dolgo čakanje (in, ja imam hiter net 120/60).

Potem me je premamil še PS4 kupim tudi to v kompletu z Uncharted 4. Spet odpakiram, probam igrat...pozor...igra se mora namestit in spet neke bolni gigabajti za namestitev.

Pa me zanima ali ni ravno prednost in fora konzol, da si notri vstavil kaseto/CD ali pač karkoli in začel instantno igrat medtem ko so pecejaši preklinjali in nameščali nove gonilnike da bi igra delovala?
Se je ta meja popolnoma zabrisala ali sem jaz prestar?

Poleg vsega, tudi Xbox One S ne deluje prav gladko in mi deluje kot neka boga Windows mašina...

Vaša mnenja?

hojnikb ::

pod katerim kamnom si bil ti zadnjih 10 let ? :)

Tko je že od ps3/xbox360 naprej. Jebat ga, če hočeš tak experience, si kupiš ps2.
#brezpodpisa

PALOMINO ::

Te čakalne dobe nalaganja in mletja so nezaslišana za moje pojme.
Verjetno res najbolje da kupim nazaj katodni TV in PS2 ;)

hojnikb ::

zato pa kupiš špil na storu tisti čas ko si na šihtu/zdoma/pri ljubici in ko prideš domu uštekaš in igraš :)
#brezpodpisa

kixs ::

Mah tudi PS2 ni ravno vklop in igras. Zame so prave konzole na kartridge (Atari 2600, NES, SNES, Sega Mega drive, N64, ko si vklopil je delalo. Pri PS2 pa zna se CD/DVD kaj zajebavat.

Sicer pa prednost konzol naj bi bila predvsem kompatibilnost - kupis igro za svojo konzolo in _ves_ da bo delala tako kot mora (po hitrosti in izgledu).

Seljak ::

Ja,to je kar moteč faktor in kot je že @hojnikb napisal je to že od prejšnjih različic naprej stalnica. Sicer pa z takšno hitro povezavo to ni nekam zelo velik problem. Druga pesem je,če imaš slabo internetno povezavo.

hojnikb ::

no ja, tut hiter internet ti ne pomaga, če je psn network počasn
#brezpodpisa

kitl76 ::

PALOMINO, kar se tiče nalaganja iger in zagon iger ter grafiko je PC 20 let pred konzolam. Jaz sem ravno zaradi tega prodal svoj X1 in se vrnil na PC.

smacker ::

Pa saj na PCju je isto sranje... plačaš, čakaš da se prenese in namesti, pol hoče pa še update met.

YesMan ::

PALOMINO je izjavil:

Te čakalne dobe nalaganja in mletja so nezaslišana za moje pojme.
Verjetno res najbolje da kupim nazaj katodni TV in PS2 ;)


Prekini avtomatske updejte pa je. Igro boš lahko v celoti igral brez kakršnih koli updejtov. Jamrati glede tega, da je v sodobni dobi možno, da razvijalec uporablja internet za popravke je popolnoma idiotsko :P V PS1 in PS2 dobi so igre pravtako bile hroščaste (čeprav malo manj kot danes, to je res, saj se po kompleksnosti težko primerjajo z današjimi) ampak se je pač igralo kot se je, saj ni bilo možno kar tak enostavno izdajati popravkov prek neta.


kitl76 je izjavil:

PALOMINO, kar se tiče nalaganja iger in zagon iger ter grafiko je PC 20 let pred konzolam. Jaz sem ravno zaradi tega prodal svoj X1 in se vrnil na PC.


Spet en ekspert v naslonjaču :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

dronyx ::

Kakor sme na hitro pogledal je igra velika cca. 54 GB. Ne štekam, kako je lahko nadgradnja velika 35 GB. Kaj so nadgradili skoraj vso grafiko in vnaprej pripravljene video posnetke, kar sicer porabi največ prostora?

Zmajc ::

Občutek imam da OP že zelo dolgo ni igral iger ...na nobeni platformi. Moderne igre že kar nekaj časa zasedajo ogromno prostora na disku.

D3m ::

OP je še iz časov Athlon XP (gledajoč njegovega vzdevka Palomino)
|HP EliteBook|R5 6650U|

XsenO ::

Spet en ekspert v naslonjaču :D

Dejstvo je, da se je pri 8 generaciji konzol prvič zgodilo, da so bile ob izidu performančno ekvivalentne oziroma inferiorne mid range PCjem. Načeloma je vedno veljalo, da so bile konzole superiorne tudi high end PCjem najmanj prvo leto
1 + 1 = 1

Ghost007 ::

Mene moti bol to da je izsel ps4 pro, zdaj se pa xbox scorpio pride cez slabe pol leta. Letos se bom probal distancirati od konzol. PS4 pro tudi nisem kupo vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Netrunner ::

Nikoli nisem bil konzolaš in dvomim da kdaj bom. Časi jajcanja z driverji ipd sranjem na PCju so že davno mimo. Zadnjih 5 let ne pomnim kdaj mi ni kakšna igra na PCju delala v prvem poskusu. Kar se pa nalaganja in patch-ov tiče pa tudi obdobje prenosnih medijev je skoraj mimo žal prej ali slej si moraš potegniti aktualno verzijo. To niti ni tako slabo, saj ko kupiš igro preko neta si pobereš dol zadnjo verzijo... pri DVDjih pa dobiš verzijo ob izidu in morebitni popravki niso vključeni...

XsenO je izjavil:

... Načeloma je vedno veljalo, da so bile konzole superiorne tudi high end PCjem najmanj prvo leto


Am... kdaj pa je to bilo ? Konzole po mojih informacijah niso bile NIKOLI superiorne napram high end PC-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

kixs ::

Po moje so kar bile boljse do prvih 3D pospesevalcev - 1997 oz. ko je enkrat PC standard sel nad VGA 320x200 (to je bilo pa kaksno leto prej). Sicer pa stvar debate - katere spile primerjas.

next3steps ::

Če te moti downloadanje, lahko omiliš težavo - v primeru primerno hitre povezave. Obdržiš X1S. PS4 ima namreč zaklenjeno maksimalno hitrost downloadanja

Ghost007 ::

next3steps je izjavil:

Če te moti downloadanje, lahko omiliš težavo - v primeru primerno hitre povezave. Obdržiš X1S. PS4 ima namreč zaklenjeno maksimalno hitrost downloadanja


kaj ima?

next3steps ::

1. https://www.reddit.com/r/PS4/comments/5...
2. Daš downloadati v načinu Rest mode (PlayStation 4)
3. Ne sicer neposredno povezano: http://www.polygon.com/2016/9/8/1285191...
4. Sony ponavadi ne gostuje datotek na svojih serverih, temveč samo linka na server developerjev. That's why may be slow.

PS Še nekatere dolgoletne anekdote pravijo, da je max speed tako ali tako omejen.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

YesMan je izjavil:

V PS1 in PS2 dobi so igre pravtako bile hroščaste (čeprav malo manj kot danes, to je res, saj se po kompleksnosti težko primerjajo z današjimi) ampak se je pač igralo kot se je, saj ni bilo možno kar tak enostavno izdajati popravkov prek neta.


V smislu kompleksnosti - to govoriš za grafiko ali pa za samo igro (igranje)?

Če za grafiko, potem se strinjam, drugače pa ne. Fallout 4 z najnovejšo nadgradnjo rabi še dodatnih cca. 60 GB za teksture.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

m0LN4r ::

PALOMINO je izjavil:

Pozdrav,

se opravičujem moderatorjem, če je kakšna podobna tema kje že načeta.

Čudi me lesenost novodbnih konzol in me zanima ali to jezi tudi vas?

Že tako imam malo časa za igranje pa sem rekel bom kupil Xbox One S, za na hitro kdaj prižgat in prešpilat kakšno zadevo.
Ok, prinesem zadevo domov, kupim poleg tudi igro - Gears Of War 4 in skoraj padem dol ko vidim, da mi Xbox sporoča, da je potrebno igro nadgraditi (nadgradnja znaša 32GB!). Se zaje... in pritisnem upgrade, potem pa se začne mučno in dolgo čakanje (in, ja imam hiter net 120/60).

Potem me je premamil še PS4 kupim tudi to v kompletu z Uncharted 4. Spet odpakiram, probam igrat...pozor...igra se mora namestit in spet neke bolni gigabajti za namestitev.

Pa me zanima ali ni ravno prednost in fora konzol, da si notri vstavil kaseto/CD ali pač karkoli in začel instantno igrat medtem ko so pecejaši preklinjali in nameščali nove gonilnike da bi igra delovala?
Se je ta meja popolnoma zabrisala ali sem jaz prestar?

Poleg vsega, tudi Xbox One S ne deluje prav gladko in mi deluje kot neka boga Windows mašina...

Vaša mnenja?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

joze67 ::

Real gamer is not bothered by long download time; it gives him (her) a chance to catch some sleep.

opeter ::

XsenO je izjavil:

Spet en ekspert v naslonjaču :D

Dejstvo je, da se je pri 8 generaciji konzol prvič zgodilo, da so bile ob izidu performančno ekvivalentne oziroma inferiorne mid range PCjem. Načeloma je vedno veljalo, da so bile konzole superiorne tudi high end PCjem najmanj prvo leto


Dejansko bi morale (konzole) biti superiorne, saj so namenski stroji za igranje iger.
Ampak niso.

Obenem je to prepričanje morda veljalo na čistem začetku (70-a, 80-a, ajd, morda še začetek 90-ih).

Če gledaš npr. 8-bitno generacijo, torej FAMICON oz. NES (Nintendo Entertainment System) v ZDA, MSX, SMS (SEGA Master System) ipd. v primerjavi s prvimi osebnimi računalniki, je to res, saj je npr. izrisovanje sprite-ov in pikslov hitrejše. Kako ne bi, če pa npr. takratni povprečni pisarniški računalniki niso imele namensko grafiko za hiter izris podob.

Glej prizor iz filma Superman 3 (1983):


V primerjavi s tem nekaj iger iz leta 1983:


Tu je cel prispevek.

Spectrum in Commodore 64 štejemo med računalnike ali konzole? Če med prve, so morda res počasnejše od namenskih konzol. Ampak poznejše izvedenke teh računalnikov (Atari ST, Amiga 500 oz. poznejše, sploh z AGA) so po mojem skromnem mnenju superiorni v primerjavi z ostalimi 16-bitniki (SNES, SEGA Mega Drive/Genesis), vsaj po računsko/izrisovalni moči. Vprašanje je seveda, če so programerji to uspeli izkoristit v prid prvih.

Pisarniški PC-ji so prvotno imeli črno-beli oz. enobarvni (npr. zelena) prikaz. Šele štiribarvni CGA je bil prvi korak v (pravo?) smer, da so se pojavile prve prave grafične (v današnjem pomenu besede).

Microsoft je komaj z Windows 1.0 omogočal prikaz osnovnih barv (1985).
Zanimiv prikaz razvoja grafičnih sistemov (klik).

Tudi konkurenca (Apple) je z mašinami, ki so omogočale prikaz barv, začela s proizvodnjo šele leta 1987 (Macintosh II), System 4 je bil prvi, ki je omogočal prikaz barv. Je pa Apple imel privzeto višjo resolucijo (320 x 200 pik) v primerjavi z "navadnimi" PC-ji, na katerem je tekel praviloma tekel kakšna varianta DOS-a.

Tu je gor ena cela serija Let's compare, kjer se primerja raznorazne starejše igre:
https://www.youtube.com/user/GamingHist...

Res vredno preveriti primerjavo grafik in kvaliteto posameznih portov (primer Hard Drivin'):


Če je bilo kaj superiorno, so to bili vedno arkadni "stroji". Zakaj? Ker so vedno imeli namenske čipe za marsikaj.
Dober komentar pri zgornjem posnetku:

Stephen Hinkle
Pred 1 letom
The biggest reason was the hardware differences. Many home consoles at the time didn't have near the hardware power of the arcade. The arcade version had 6 microprocessors (68010, ADSP-2100, 2 TMS34010s, plus a 68000 and a TMS32010 for sound). Most home consoles had a single processor [or sometimes a additional smaller processor for sound], such as a Z80 or 6502 as the main CPU for 8-bit consoles. Some of the 16-bit consoles at the time often had a 68000 or a 65C816 for example (there were other chips used as well). They also didn't have the same graphics or sound hardware as the arcades. As the result, frame rate and graphics had to be sacrificed. I suspect the later ports (Playstation 2, Gameboy Advance, X-Box, etc) with better graphics either were recompiled versions of the arcade modified to not require coins or were running on an emulator inside.


Sveža arkadna zadeva:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

issak ::

smacker je izjavil:

Pa saj na PCju je isto sranje... plačaš, čakaš da se prenese in namesti, pol hoče pa še update met.


Steam ti naloži update skupaj z instalom ponavadi. Ampak je pa jasno tudi na PCju veliko updatov. Spomim se GTA, FC4, to se je non stop updatalo ko sem hotel na hitro malo igrat. Pa 1 giga na 7mbit traja ravno toliko časa kolikor sem imel časa za igrat. Tako da sem preigral veliko minecrafta v tem času. Ne vem kako je na konzolah, ampak na PCju lahko vsaj kaj drugega zraven počeš ko se updati nalagajo, ampak spet nič kar rabi internet ker ti update celo linijo zabije (če nimaš optike ipd).

Sem pa slišal da so bili časi nalaganja Just Cause 3 neznosno dolgi na konzolah. Po instalaciji, updatih... si še čakal 10 minut da si sploh v igro prišel. Še na PCju na SSDju je dolgo trajalo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

kitl76 ::

Sploh ne vidim kaj je problem pri tem downloadanju glede na to, da ima skoraj vsak optiko. Me pa zanima kdaj imajo namen kake nove konzole narediti, glede na to, da sta X1 in PS4 že hardwaresko močno podhranjane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

issak ::

opeter je izjavil:

YesMan je izjavil:

V PS1 in PS2 dobi so igre pravtako bile hroščaste (čeprav malo manj kot danes, to je res, saj se po kompleksnosti težko primerjajo z današjimi) ampak se je pač igralo kot se je, saj ni bilo možno kar tak enostavno izdajati popravkov prek neta.


V smislu kompleksnosti - to govoriš za grafiko ali pa za samo igro (igranje)?

Če za grafiko, potem se strinjam, drugače pa ne. Fallout 4 z najnovejšo nadgradnjo rabi še dodatnih cca. 60 GB za teksture.


Teh 60GB tekstur je čisto opcijskih, pač eyecandy. Itak rabiš 5820k in GTX1080 za ta texture pack, tako da ga velika večina ne bo niti povohala.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

opeter ::

issak je izjavil:

Teh 60GB tekstur je čisto opcijskih, pač eyecandy. Itak rabiš 5820k in GTX1080 za ta texture pack, tako da ga velika večina ne bo niti povohala.


Res je. Ampak, če imaš možnost (denar) in priložnost (ustrezno strojno opremo), jo lahko na PC-ju izkoristiš.
Na konzoli PS4 (Pro) sicer obstaja opcija, a hje vseeno okrnjeno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

KTr1sk ::

D3m je izjavil:

OP je še iz časov Athlon XP (gledajoč njegovega vzdevka Palomino)

hehe jaz sem kupil AthlonXP 1700+ Palomino od PALOMINO pred leti :P

samo nekaj bi dodal...a je kaj aktualno igranje preko telefona, namreč iger mrgoli na Android trgovini pa še s travnika jih je enostavno pobrat, potem pa povežeš telefon brezžično na tv, po možnosti še imaš bluetooth gamepad in igraš na tvju..:P ali pa preko android emulatorja na pcju (samo gamepad meni ni nikakor hotel delat)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

m0LN4r ::

kitl76 je izjavil:

Sploh ne vidim kaj je problem pri tem downloadanju glede na to, da ima skoraj vsak optiko. Me pa zanima kdaj imajo namen kake nove konzole narediti, glede na to, da sta X1 in PS4 že hardwaresko močno podhranjane.

Skoraj vsak optiko? Od kje ti ta podatek ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PALOMINO ::

Vidim, da sej tema razvila. :)
Nisem živel ravno pod skalo 10 let, sem imel tudi PS3 in X360 ampak...ne pomnim takih nalagalnih časov in stalnih nadgradenj, da te mine vse skupaj.

Se strinjam, da so igre pridobile na kompleksnosti . Zgleda da sem enostavno prestar za vse skupaj.

Se vidi potem da čedalje bolj posegam po GOG in DosBox... ;)

Drugače pa vsa čast KTr1sk - da se spomniš teh davnih časov. :)

Netrunner ::

Če hočeš nekaj na hitro zaigrat brez dosti problemov je verjetno najboljši opcija da si nabaviš malo boljši telefon in igraš mobilne igre.

Ghost007 ::

next3steps je izjavil:

1. https://www.reddit.com/r/PS4/comments/5...
2. Daš downloadati v načinu Rest mode (PlayStation 4)
3. Ne sicer neposredno povezano: http://www.polygon.com/2016/9/8/1285191...
4. Sony ponavadi ne gostuje datotek na svojih serverih, temveč samo linka na server developerjev. That's why may be slow.

PS Še nekatere dolgoletne anekdote pravijo, da je max speed tako ali tako omejen.


Jaz nimam problemov z speedi razen ko drugo igro pozenem ali pa sleep mode. Drugace leti dovol hitro da mam vse celr igre pod uro down. Zato tudi sproti brišem igre ki si od njih polzo vzamem. Številk točnih nimam ker jih ne kaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

D3m ::

PALOMINO je izjavil:

Vidim, da sej tema razvila. :)
Nisem živel ravno pod skalo 10 let, sem imel tudi PS3 in X360 ampak...ne pomnim takih nalagalnih časov in stalnih nadgradenj, da te mine vse skupaj.

Se strinjam, da so igre pridobile na kompleksnosti . Zgleda da sem enostavno prestar za vse skupaj.

Se vidi potem da čedalje bolj posegam po GOG in DosBox... ;)

Drugače pa vsa čast KTr1sk - da se spomniš teh davnih časov. :)


Sam imam še PS 1 in 2 tako, da te razumem.

Včasih si not vrgel plošček in pozabil, ker je že delalo.

Na momente še zmeraj igram sledeče:

|HP EliteBook|R5 6650U|

Grey ::

PALOMINO je izjavil:

Pozdrav,

se opravičujem moderatorjem, če je kakšna podobna tema kje že načeta.

Čudi me lesenost novodbnih konzol in me zanima ali to jezi tudi vas?

Že tako imam malo časa za igranje pa sem rekel bom kupil Xbox One S, za na hitro kdaj prižgat in prešpilat kakšno zadevo.
Ok, prinesem zadevo domov, kupim poleg tudi igro - Gears Of War 4 in skoraj padem dol ko vidim, da mi Xbox sporoča, da je potrebno igro nadgraditi (nadgradnja znaša 32GB!). Se zaje... in pritisnem upgrade, potem pa se začne mučno in dolgo čakanje (in, ja imam hiter net 120/60).

Potem me je premamil še PS4 kupim tudi to v kompletu z Uncharted 4. Spet odpakiram, probam igrat...pozor...igra se mora namestit in spet neke bolni gigabajti za namestitev.

Pa me zanima ali ni ravno prednost in fora konzol, da si notri vstavil kaseto/CD ali pač karkoli in začel instantno igrat medtem ko so pecejaši preklinjali in nameščali nove gonilnike da bi igra delovala?
Se je ta meja popolnoma zabrisala ali sem jaz prestar?

Poleg vsega, tudi Xbox One S ne deluje prav gladko in mi deluje kot neka boga Windows mašina...

Vaša mnenja?

Igre so bile že od nekdaj velike na konzolah (Dual Layer DVDji v času XBox 360). Z napredkom grafike pa še bolj. Bolj je problem, da v Sloveniji ni povsod optika in ljudje niso šli s časom naprej. Danes glede na to, koliko so velike vsebine, ki jih konzumiramo, bi morale biti internetne pipice velikostnih redov 100 Mbit/s in več vsepovsod. Sploh pa tako...nimaš kaj jamrat...ti moraš počakat cca 30 minut medtem, ko Ljudje, ki so še vedno na 10 Mbit linijah ali 20 Mbit pa 7 ur.

To, da si not vrgel in je delalo je bila bolj domena konzol do PS2. PS3 je že imel raznorazne posodobitve sistema in iger tako, da ni neke bistvene razlike med PCjem in konzolo...razen tega, da konzole sedaj bremzajo PCje glede grafike, ker podjetja večinoma delajo porte s konzol.

Dpool ::

Vsi prekomentirali vse, a noben ne razliko v ceni med high-end PCjem in PS4 naprimer.
OK pustimo high-end PC, potem pa primerjavo med istim HW na PC in PS4 pri ceni.

PS4 danes dobis za 300€. Medium range gaming PC, kot ga imam jaz, me je stal 800€ (Radeon 280X, 8GB Rama, 1TB HDD, Maticna ASRock H97, i5 procesor).

Imam PS4 in tak PC in nezaznam nobene performance razlike pri istih igrah, ki jih igram na konzoli in racunalniku. S tem da na PS4 mi je dosti lepse, ker je na ogromnem TV zaslonu v Full HD. Na mojem trenutnem setupu vse sodobne igrice laufajo na High nastavitvah.

Jarno ::

issak je izjavil:

opeter je izjavil:

YesMan je izjavil:

V PS1 in PS2 dobi so igre pravtako bile hroščaste (čeprav malo manj kot danes, to je res, saj se po kompleksnosti težko primerjajo z današjimi) ampak se je pač igralo kot se je, saj ni bilo možno kar tak enostavno izdajati popravkov prek neta.


V smislu kompleksnosti - to govoriš za grafiko ali pa za samo igro (igranje)?

Če za grafiko, potem se strinjam, drugače pa ne. Fallout 4 z najnovejšo nadgradnjo rabi še dodatnih cca. 60 GB za teksture.


Teh 60GB tekstur je čisto opcijskih, pač eyecandy. Itak rabiš 5820k in GTX1080 za ta texture pack, tako da ga velika večina ne bo niti povohala.

Ehe, priporočljivo je imeti SSD, 16GB pomnilnika z visoko prepustnostjo (quad channel ne škodi) in 8GB VRAM-a z visoko prepustnostjo.
Teksturiranje je sicer manj zahtevna operacija, ločljivost tekstur pa na hitrost preveč ne vpliva, pomembna je target in ne source "resolution".

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

pod katerim kamnom si bil ti zadnjih 10 let ? :)

Tko je že od ps3/xbox360 naprej.


Ti si očitno mel eno čudno verzijo xbox360. Jaz sem vstavil plošček in sem takoj igral.

kixs je izjavil:

Mah tudi PS2 ni ravno vklop in igras.


ja revček bogi, ker si moral počakat, da se je pokazu pri vklopu logo in si šele nato lahko zaigral. Se pravi v pol minute ( vklop, vstavitev ploščka ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Dober dan ::

Kaj se bolje kupit? PS4 ALI XboxOne?

Machete ::

Tudi PC ni instant. Kadar se spravim nekaj nahypan igrat, tiste pol ure, ko imam sploh čas, mi itak samo louda in louda neke dodatke in popravke, da te itak mine in greš nekaj gledat.
Maš mularijo na obisku, jih posediš za volan, potem pa itak samo loudaš patche.. 8-)
(DNL speed: 100Mbps)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

opeter ::

Dober dan je izjavil:

Kaj se bolje kupit? PS4 ALI XboxOne?


Odgovoril ti bom z vprašanjem: katere (eksluzivne) igre želiš igrat?
Namreč PS4 jih ima cel kup, v primerjavi s tem XBO zelo malo.

Pa še ena zadeva: večina novejših iger z XBO je na voljo tudi za PC (Gears of War 4, Forza Horizon, Halo Wars 2 ipd.).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

Dober dan je izjavil:

Kaj se bolje kupit? PS4 ALI XboxOne?



Po moje Ps4..

Ekskluzive

Bloodborne,
Days Gone,
Death Stranding ( prihaja)
Detroit: Become Human
God of War 4
The Last Guardian
The Last of Us Part II
Heavy Rain

hojnikb ::

odvisno od iger. lahko da ti bo najbol sedel switch....

kupi konzolo na podlagi iger in kaj imajo kolegi, ne na podlagi hypa in specsov.
#brezpodpisa

Vazelin ::

vprašanje kaj bo s switchem sedaj, ko so izčrpali bazen ekskluziv z Mariom in Zeldo:D

Ganon ::

Vazelin je izjavil:

vprašanje kaj bo s switchem sedaj, ko so izčrpali bazen ekskluziv z Mariom in Zeldo:D


Bazen. Ekskluziv. Z Mariom in Zeldo. Kaj si kadil?

opeter ::

Vazelin je izjavil:

vprašanje kaj bo s switchem sedaj, ko so izčrpali bazen ekskluziv z Mariom in Zeldo:D


Brez skrbi, je še cel kup indie iger in ostalega šodra, ki je zunaj že nekaj let na PC-ju in ostalih konzolah, ki jih bodo zdaj-zdaj postopoma preportali na Switch, da bodo N-fanboyem še enkrat mastno zaračunali za isto igro, ki so jo verjetno v pretelosti vsaj enkrat že kupili. ;)

NIč drugega ne rabijo, samo malo botoksa za stare igre (aka face-lift) in jih izdali kot nove naslove :))
Glej Zeldo, ki je bila prvotno Wii U igra, Rogue Trooper in mnogo drugih.

Recimo Puyo-Puyo Tetris, ki je bila en čas PS3 eksluziva na japonskem ... sedaj so jo lepo prepakirali še za Switch. Daj peneze, hehe :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

TheBlueOne ::

Konzole za moj okus izgubljajo vojno s PCji. Dejansko so prisiljene kopirati PC in si ze delijo z njim komponente. Pocasi bo edina razlika O.S., kjer se je zal treba soocati z neprimerno drazjimi igrami, in popolno graficno omejenost.

Morda kdo s konzolo lahko pove, ce lahko migriras igre iz generacije na genaracijo konzole?

Od kar obstaja GOG, lahko na PCjih igras ultra stare igre, imas emulatorje, nonstop akcijske cene, poceni aktivacijske kode na ebayu in se in se in se.

Za moj okus kupis PC in kontolerje, ker kakor pravi OP, tistega instant uzitka brez razmisljanja tudi na konzolah ni vec. Ce je morda malo cenejsa, pa sigurno dohitis ceno hardware+software, ce kupis par iger.

St235 ::

Vse to jamranje je ok, če si se pripravljen odpovedat ekskluzivam.

Heavy ::

Netrunner je izjavil:

Če hočeš nekaj na hitro zaigrat brez dosti problemov je verjetno najboljši opcija da si nabaviš malo boljši telefon in igraš mobilne igre.


Tu spet pride problem z freemium igrami. Naložiš RPG, kjer imaš 20 potez, potem ne moreš igrati 10 minut, razen če ne kupiš draguljev. Pa še downloadi so lahko 2GB+.
#TeamFelix

opeter ::

St235 je izjavil:

Vse to jamranje je ok, če si se pripravljen odpovedat ekskluzivam.


Kdor se pa ne more odpovedat različnih zadevam, bo lepo odprl mošnjiček.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517300 (14264) kevin55
»

PC ali konzola (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
507380 (6585) damirez
»

Sony predstavil igralni plošček ter strojno in programsko opremo PlayStation 4

Oddelek: Novice / Konzole
4111578 (8988) Jst

Več podobnih tem