» »

Dober, tih in pocen hladilnik za Athlona?

Dober, tih in pocen hladilnik za Athlona?

Nazgul ::

Zanima me kateri hladilnik (socket A) bi mi priporočili, če bi želel da bo dobro hladil (malce bi overclockal proca), da bo izmed tišjih ter še poceni povrhu (največ tam okoli 3 jurje)? Ne mi zdaj pravit da za tolko denarja ni muzke, ker je možno, poglejte si le Glacialtech Silent Breeza-a, zelo pocen (pod 3 jurje), zelo tih (pod 20dB) in zelo dobro hladi. Težava je le v tem da jih JAE ne prodaja več (že več kot mesec jih nimajo več in ne vedo če jih bodo sploh še dobili). Mogoče kdo ve če se jih da dobiti še kje drugje (Silent Breese ali IGLOO 2500), morda kdo prodaja rabljenega? Veste za druge hladilnike, ki bi se v vseh teh lastnostih lahko merile z onimi Glacialtech-ovimi (prosim navedite model, ceno in trgovino)?

Prosil bi za vaše nasvete (čimprej ker bi rad že v naslednjih dneh nabavil).

Markoff ::

To tudi mene zanima! :\

kuglvinkl ::

HAC-V81, by CoolerMaster, okoli 3.5k SITnih.
Your focus determines your reallity

Markoff ::

Hvala kugl, imaš mogoče še kje link na kakšen review? Človek kar težko verjame, da lahko dobiš poceni vent, ki celo hladi Athlona...:O

Urajmal ::

Naj ti pomagam če se ti ne da vpisat v google par črk :D
Klik :P

Nazgul ::

Tale HAC-81 je ta XDream, a ne? Ja, tale test sem prebral pa se je kar dobro odrezal. Pa še fajn se mi zdi da maš potenciometer za nastavljanje hitrosti vrtenja zunaj ohišja. A ga že ma kdo slučajno? Kako se obnese?

Nazgul ::

Aja, pa paše ta hladilnik sploh na Abitko NF7-S 2.0? Ker sem neki bral v testu da se tale pritrdilni mehanizem ko pritrdiš nekak zasuče in piše da lahko to predstavlja težavo na nekaterih platah.

BaRtMaN ::

Kaj pa Volcano 7+? Koliko je tih/glasen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

kuglvinkl ::

Nazgul. Ja moraš imeti dovolj placa okrog HSF. Je pri Abitki socket obrnjen pokončno? če je, potem ni problema.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Nazgul ::

Plata izgleda takole (gor klikni za večjo sliko):



A bo dovolj placa?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

bmen ::

Kje pa imajo tega cooler masterja, na mlacomovi strani sem našel le aero..?? , kdo v kuri še prodaja te hladilnike.

lep pozdrav
bmen

DjTonic ::

Evo, jaz mam tale hladilnik na moji Abitki NF7-S rev 2.0 in ni bilo nobenega problema s pritrdilnim sistemom. Je pa zelo zelo učinkovit cooler saj ful dobro hladi mojega Bartona 2500+. >:D

DjTonic ::

bmen: Jaz sem ga kupil v Comtronu

bmen ::

tnx DjTonic

lp bmen

Nazgul ::

@DjTonic: OK, man. Si me že prepričal.:D

Hvala še enkrat za vašo pomoč pri moji odločitvi. Tale Cooler Master bo torej...:))

BaRtMaN ::

A mogoče kdo ve, kje dobiti Volcanota 7+?

Balandeque ::

Jaz sem ga za nekaj malega čez 6K kupil v Bof-u. Dober mesec nazaj.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

BaRtMaN ::

Kul. Moram enkrat v Ljubljano.

Hammer ::

V Taipanu ga dobiš za 4510sit
klik

Alexius Heristalski ::

Volcana 7+ ti lahko čez kak mesec prodam za 4.000, potem ko bom sestavil vodno hlajenje. Lahko mirne duše rezerviraš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

[MYTiX] ::

In kako se ta Cooler Master XDream HAC-V81 obnese v navijanju (Barton 2500+), al je bolš pogledat za kašnega Zalmana?

Markoff ::

Tale HAC-V81...članek nikjer ne govori o neki hudi tišini, pa tudi testa z navitim procom ni...(rahlo navitim, da ne bo pomote)

A je tisti Aquarius res tako zelo slab? Pa a res nihče ne izdeluje custom vodne v celoti? (nimam namreč časa in znanja, da bi brusil pete in iskal posamezne komponente)

Markoff ::

Vulcano 7+ je na middle settingu (pre)glasen. Na high ne bom komentiral, low je kar ok, sam nikakor ne za navite proce. Po moje obstajajo boljši hladilniki tam zunaj...

|ke ::

Na kolk se ti segreje proc. s tem coolerjem?
Ike

Markoff ::

Na full load min. setting ca. 56-58°C, na middle sett. ca. 46-50°C, odvisno od letnega časa. 1600+ Palomino, očitno slaba serija.

tx-z ::

Markoff: a mislš kit komplete k je vse v enem?? (mlacom, cool-pc)

mene pa zanima kaj je tm desno na tej matični od elektrike en prklučkt s 4 luknjami; na napajalniku mam pa tut glih tazga,,a to treba vklopt??
tx-z

Nazgul ::

@zigam: To je tisti priključek ki je prisoten ponavadi samo na P4 ploščah, in sicer za 12V napajanje za procesor, če se ne motim. Sam je pri tej plati tud gor, zaradi bolj stabilnega delovanja, tko pravijo.

Nazgul ::

Mimogrede, kupil sem si tale Coolermaster XDream, pa morm rečt da je ful glasen, tud na najmanjših obratih. Neki ful ropota. Sranje.:( Eh kaj čemo, se mi trenutno ne da nič več šraufat. Dobro pa hladi.

tx-z ::

a pol uklopm to al ne?!?
tx-z

Fury ::

ce mas, pol uklop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za XP2400+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
514216 (3293) T0RN4D0
»

TITAN hladilniki? so OK? +gpu cooler??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101007 (813) T0RN4D0
»

Hladilnik za Athlon 2400+

Oddelek: Kaj kupiti
91014 (893) Hair_Y
»

CPU hladilnik Igloo Silent Breeze 462 (19dBA) - ima kdo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121239 (1025) hokuto
»

kateri cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221552 (1168) morphling1

Več podobnih tem