» »

144hz monitor

144hz monitor

«
1
2

11tomi12 ::

Pozdravljeni!

Sem na lovu na nov ekran, ker pa igram CS:GO, LoL in podobno, bi si želel kupit 144hz.
V PCju imam i5-4460, Radeon R9 380, zato bi blo tudi vredu, da bi monitor imel FreeSync.
Ker bi si monitor malo oddaljil od oči, iščem 27" 1080p.
Naletel sem na tega-le.

Moje vprašanje: ali je 4ms slabo, glede na to, da je 144hz monitor? Se vam zdi vredu ta monitor ali imate kake druge predloge?

Sicer sem še naletel natega-le, ampak ne vem, če je kaj boljši od ukrivljenega.

Lp in hvala!

6151 ::

Raje kupi 24 ali 23" 1080p, za 27" je bolj primerna 1440p

Se splača kaj takšnega, čeprav je malo dražji http://geizhals.at/acer-xf270hubmijdprz...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

11tomi12 ::

1440p sem imel tudi v mislih, samo nevem, kak dobra bo moja grafa za to. Je pa ta ekran že krepko dražji, ja heh

6151 ::

za CS:GO in LoL bo več kot dovolj za 200+ FPS :)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

11tomi12 ::

Vredu. Kaj pa glede 4ms response time, ki ga ima acer monitor. Nikjer nisem zasledil kako to vpliva na 144hz ekrana. Sploh vpliva kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 11tomi12 ()

6151 ::

Ne boš opazil razlike
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

DarwiN ::

Tile ProfiServis niso najbolj zaupanja vredni. Oziroma presodi sam.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

next3steps ::

11tomi12 je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem na lovu na nov ekran, ker pa igram CS:GO, LoL in podobno, bi si želel kupit 144hz.
V PCju imam i5-4460, Radeon R9 380, zato bi blo tudi vredu, da bi monitor imel FreeSync.
Ker bi si monitor malo oddaljil od oči, iščem 27" 1080p.
Naletel sem na tega-le.

Moje vprašanje: ali je 4ms slabo, glede na to, da je 144hz monitor? Se vam zdi vredu ta monitor ali imate kake druge predloge?

Sicer sem še naletel natega-le, ampak ne vem, če je kaj boljši od ukrivljenega.

Lp in hvala!

Za CSGOja in LoLa pač ne rabiš FreeSynca. Še boljše je, če ga nimaš. Grafa ti bo itak držala 250-300fps konstant, in ne bo prišla ta tehnologija niti v uporabo.
4ms je več kot dovolj in itak nima veze, ker ne moreš neposredno primerjati z navedki drugih proizvajalcev. Boš več input laga dobil od freesynca, kot pa od tega monitorja napram tistemu z 1ms.

11tomi12 ::

Kolko razumem se da freesync izklopit, če ga ne potrebujem. Bi ga pa mogoče rabil, če bi igral bolj zahtevne igre, kjer bi imel fps roller coaster :D

DarwiN hvala, verjetno bom tak kupil v tujini, mogoče tukaj

dolenc ::

Freesync dela v nekem dometu, recimo 40-75hz.. x-144hz tam kjer ga ne rabiš(lol,cs), tko ne deluje ker so višji fps.

tt2 ::

Freesync je dober za singelplayer špile.

Skyman ::

Imam cca 1 mesec asus MG279q 144hz je top zadeva.. kar se tice Freesnyc pa deluje 30-90z se lahko tudo OC-ja pa zadeva bp deluja na 144hz,ampak ce imas use na ultra in 1440p potrebe ni po nekem OC-ju.Je pa res da dost spilov ni podprtih na Freesnyc recimo v bf mi deluje bp samo na dx 11 ko dam na dx 12 pa ne deluje,ampak je razlika ce mas free on ali off

scipascapa ::

skyman: kok si dal in kje vzel? dela freesnyc na r9 280x?

Skyman ::

Toliko kot so sm dal :) googlaj je pa drazji od vseh k so na trgu

Mislim da bi delovalo bp na 280x meni na fury dela bp

r3dkv1c4 ::

11tomi12 je izjavil:

Vredu. Kaj pa glede 4ms response time, ki ga ima acer monitor. Nikjer nisem zasledil kako to vpliva na 144hz ekrana. Sploh vpliva kaj?

Nerelavanten podatek, ki je samo marketinško usmerjen in veliko nevednih ljudi nasede tem brezveznim podatkom.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

scipascapa ::

scipascapa ::

Skyman ::

scipascapa je izjavil:

skyman: cca 600e?

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...


tako ja..

Drugace sta ACER pa ta ASUS tm tm samo naj bi mel asus boljs meni oz bolj prilagodljiv monitor(vec se da nastaviti v meniju)+OC se da na 144hz(freesnyc) drugace normalno deluje 144h preko display port-a

scipascapa ::

scipascapa ::

11tomi12 ::

Ima kdo izkušnje z korejski monitorji?

Glede na to, da so 1440p 144hz 500€ +, sem razmišljal o nakupu korejskega monitorja in bi ga overclockal.
Sem pa edino skeptičen glede dead pixlov, ki jih definirajo takole:
"We define dead pixel as 'bright dot' in the dark. Dark dot and stuck pixel is not considered as dead pixel. BRIGHT DOT ONLY"

Kaj menite na to?

Spletna stran, kjer sem zasledil to temo

next3steps ::

Korejce se večkrat nabavlja za navijanje. Overall so dober bang for the bucks.

pviran3 ::

Skyman je izjavil:


Mislim da bi delovalo bp na 280x meni na fury dela bp

280x ne podpira freesync, je treba zamenjat grafo.

11tomi12 ::

next3steps je izjavil:

Korejce se večkrat nabavlja za navijanje. Overall so dober bang for the bucks.


That's nice to hear. Bi ga verjetno kar danes nabavil če nebi bli tukaj še dead pixli in carina... Me zanima, če bom na evropskem trgu našel kakšnega :D

Skyman ::

pviran3 je izjavil:

Skyman je izjavil:


Mislim da bi delovalo bp na 280x meni na fury dela bp

280x ne podpira freesync, je treba zamenjat grafo.


Sem vedel ja ker vem da od R260 dalje podpirajo 280x pa ni zanimivo :)

http://www.amd.com/en-us/innovations/so...

LooK ::

6151 je izjavil:

Raje kupi 24 ali 23" 1080p, za 27" je bolj primerna 1440p

Se splača kaj takšnega, čeprav je malo dražji http://geizhals.at/acer-xf270hubmijdprz...


V 2017 je 24" že kar malo majhen monitor. Če pa se kupuje izključno za gaming pa itak ne pride v poštev 1440p, sploh pa ne z omenjeno grafično, kateri bo še 1080p delal probleme, niti ne podpira Freesynca...
Tudi 1080p sploh ni tako slabo na 27" kot trdijo nekateri. V igrah pa še veliko manj, oziroma je razlika med 1440p in 1080p res zelo majhna, oziroma niti približno ni vredna 20+ fps razlike, če ni dovolj zmogljiv gpu.

bambam20 ::

11tomi12 je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem na lovu na nov ekran, ker pa igram CS:GO, LoL in podobno, bi si želel kupit 144hz.
V PCju imam i5-4460, Radeon R9 380, zato bi blo tudi vredu, da bi monitor imel FreeSync.
Ker bi si monitor malo oddaljil od oči, iščem 27" 1080p.
Naletel sem na tega-le.

Moje vprašanje: ali je 4ms slabo, glede na to, da je 144hz monitor? Se vam zdi vredu ta monitor ali imate kake druge predloge?

Sicer sem še naletel natega-le, ampak ne vem, če je kaj boljši od ukrivljenega.

Lp in hvala!


Pa ne kupuj pri Profi servisu. !

Imamo forumaša, ki je pi njih kupil precej drago grafično z napako in mu jo ne želijo zamenjati!


Če že kupuješ kupi kvaliteto na dolgi rok.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

11tomi12 ::

Žal nimam tekega budgeta :( Nekje do 400 sme bit maximalno. Ampak vidim, da res ni nič od nič do 400€ z 1440p, kjer je refresh rate vsaj 100, oziroma da bi se dalo overclockat.
Zdaj sem malo pobrskal te korejske monitorje in je preveč risky. Če bi moral nazaj poslat bi zopet plačal carino, ko bi drugega prejel. Carina pa je tudi 22% od vrednosti + drugi stroški...

Ve kdo za kak tak ekran na evropskem trgu?

Skyman ::

Overclocka se samo asus.Acer je dost podobn asusu samo ni tega OC-ja oz nism nekaj zasledil da bi kaj bilo.Do 400€ bos dobul TN panel poglej kaj od BENQ samo bos pac imel TN panel.IPS panel sta 2 acer ki je zgoraj linkan ter Asus(govorim o 27" 1440p IPS paneli)

scipascapa ::

pizda pa res eh jao.

Alien123 ::

bambam20 ::

Alien123 je izjavil:

https://www.amazon.de/Samsung-LC34F791W...

gladko najboljši



Si ti prepričan v tole?

Alien123 ::

trenutno je top

11tomi12 ::

Zdravo dečki. Ker sem se določil, da si bom nabavil 1440p 144hz in ker korejski monitorji več ne pridejo v poštev, sem si budget dvignil na 500EUR.

Kaj pravite na ta dva monitorja: Asus AOC

Sicer sem pa odprt za predloge :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 11tomi12 ()

bambam20 ::

AOC včasih ni znal naredit spodobnega monitorja. Lahko, da so se zdaj izboljašli. A prejšnjem deseteletju ni bilo niti enega za katereag bi rekel, da je bil zelo dober.

Očitno nimaš opcije nakupa na obroke.

Machete ::

bambam20 je izjavil:

AOC včasih ni znal naredit spodobnega monitorja. Lahko, da so se zdaj izboljašli. A prejšnjem deseteletju ni bilo niti enega za katereag bi rekel, da je bil zelo dober.
Očitno nimaš opcije nakupa na obroke.



Tvoje kompetence in viri pa so?
Vstavi tukaj ____________________________
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Skyman ::

ja glih asus ti ne pride v 500€ budget :)

sesobebo ::

11tomi12 je izjavil:

Zdravo dečki. Ker sem se določil, da si bom nabavil 1440p 144hz in ker korejski monitorji več ne pridejo v poštev, sem si budget dvignil na 500EUR.


morda tale acer xf270hu?

bambam20 ::

Machete je izjavil:

bambam20 je izjavil:

AOC včasih ni znal naredit spodobnega monitorja. Lahko, da so se zdaj izboljašli. A prejšnjem deseteletju ni bilo niti enega za katereag bi rekel, da je bil zelo dober.
Očitno nimaš opcije nakupa na obroke.



Tvoje kompetence in viri pa so?
Vstavi tukaj ____________________________



Moje osebne izkušnje z monitorji podjetja AOC v obdobju 2008- 2010. Dovolj za celo življenje. Res, da so imeli TN matriko, a daleč najslabši.

Skyman ::

Lahko tudi tega pogledas je kar top monitor drugace če te ne moti 23.5"
http://geizhals.eu/samsung-c24fg70fqu-l...

11tomi12 ::

Skyman je izjavil:

ja glih asus ti ne pride v 500€ budget :)


Našel sem rabljenega za 500 na mazon.de. Pa 12 mescev garancije :)

sesobebo je izjavil:

11tomi12 je izjavil:

Zdravo dečki. Ker sem se določil, da si bom nabavil 1440p 144hz in ker korejski monitorji več ne pridejo v poštev, sem si budget dvignil na 500EUR.


morda tale acer xf270hu?


Zgleda super, pa še IPS je! Bom prečekiral čez urco, morem kuhat ravnokar :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 11tomi12 ()

11tomi12 ::

Ima kdo idejo, če je TOLE IPS ali TN panela? V specsih piše TN, a XF270HU bi naj pomenilo, da je IPS ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 11tomi12 ()

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

11tomi12 ::

Je bilo omenjeno, da, za to pa sprašujem, ker so dvoumne specifikacije. Je pa žalostno, da je je bil včeraj razprodan na amazon.de -.- Preostane še samo na amazon.co.uk.

Kolikšen je kaj performance drop iz 1080p na 1440p ? Poskušal sem downsamplat, da bi zagnal igrco z 1440p na 1080p monitorju, da bi stestiral performance, vendar ni šlo, "no input".

Da še enkrat omenim, imam i5-4460 in Saphire R9 380 4GB. Na 1080p mi laufajo vsi optimizirani špili gladko.

next3steps ::

Tole probaj:
http://www.geforce.com/whats-new/articl...

Ne pa pričakovati enakih rezultatov pri nadgradnji na 1440p.

11tomi12 ::

Bolj težko, če imam amd grafo, al sem kaj spregledal?

11tomi12 ::

Jutri grem po rabljeni ekran(prek bolhe), ki je sicer neuporabljen. Baje da še ima garancijo 1 leto pri nemški trgovini caseking.de.

Kaj vse mi mora priložit, da bo garancija veljavna? Predvidevam, da račun, garancijski list in škatlo? Sem kaj pozabil?

scipascapa ::

cena/model? to je to, pa kable.

11tomi12 ::

asUS MG279Q, 520(upam, da kaj manj). Kabli, ja :D

11tomi12 ::

Evo, pa imam ekran, zakon je! Imam pa eno hecno vprašanje: Zakaj mi špili laufajo enako(fps wise) kot na 1080p? Nebi moral bit drop v performancu? :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov monitor

Oddelek: Kaj kupiti
151750 (1101) s1ck
»

27'' 1080p monitor

Oddelek: Kaj kupiti
354501 (3594) I7I
»

24"; 144hz; 1080p; FreeSync; <300€

Oddelek: Kaj kupiti
223205 (2577) peko_deko

Kakšen hardware za 165 fps @ 2560x1440

Oddelek: Strojna oprema
151298 (1133) db4683

Več podobnih tem