» »

Firefox mi kar prikaže okence za digitalno potrdilo oz. certifikat?

Firefox mi kar prikaže okence za digitalno potrdilo oz. certifikat?

Gregor P ::

Sedaj se mi je že večkrat na različnih računalnikih (z Win10 OS) zgodilo, da ko odprem brskalnik Firefox (različica 50.1.0, kjer je namaščeno moje digitalno potrdilo) in nato želim odpreti neko stran (torej ko jo odpiram kot prvo), da mi prikaže moj digitalni certifikat v potrditev, kot da bi hotel npr. odpreti neko stran, ki dejansko rabi certifikat. Potem se mi pa to ne prikaže več do ponovnega zagona brskalnika. Kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe? Je kje kakšna nastavitev pri meni napačna?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
  • spremenil: Gregor P ()

konspirator ::

Torej se ti pojavlja enako okno, kot če greš prvič na edavke, kjer moraš izbrati dig. potrdilo ?

https://edavki.durs.si
--

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

... ali pa za spletno banko ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GupeM ::

To se ti dogaja zato, ker imaš na speed dial to spletno stran. Ob zagonu FF, hoče refreshati vse strani v speed dialu, med drugim tudi furs, spletno banko, nekaj kar rabi certifikat. Odstrani jo iz tega seznama, ali onemogoči speed dial.

Gregor P ::

Na to sem pomislil; vendar to brskalnik počne po novem (morda z novo samodejno nadgradnjo brskalnika, ali pa te "speed dial" možnosti oz. tega dodatka) in je izklop oz. izbris le sekundarna rešitev (torej s tem ne odpravim same napake; ki je prej ob enakih nastavitvah ipd. ni bilo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GupeM ::

Meni je tudi na starejših verzijah to delalo. Ni pa to napaka, ampak feature, ki ga na žalost ne moreš izklopiti. Vsaj kolikor je meni znano. Edini način je, da to spletno stran izbrišeš iz speed diala, ali speed dial preprosto izklopiš.

Lahko poskusiš z izklopom speed diala in vidiš, če te še vedno sprašuje za certifikat. Potem ga lahko nazaj vključiš, če bi ga rad imel.

Fif55 ::

Speed dial to je mišljeno zaznamek ? Ali kaj drugega. Hvala.

ales85 ::

Speed dial so "bližnjice", ko odpreš Firefox na prvi strani, do najpogosteje obiskanih spletnih strani.

Fif55 ::

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 13 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12334282 (27564) Icematxyz
»

Izšla Opera 10.60 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7220694 (17385) Jst
»

Izšli Opera Mini in Opera Mobile

Oddelek: Novice / Windows Mobile
337500 (6102) monaco
»

Opera 10 prihaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10312153 (8279) hamax
»

Primerjava hitrosti med Opero in FFjem

Oddelek: Omrežja in internet
222672 (2123) Bakunin

Več podobnih tem