» »

3x DDR333??

3x DDR333??

iskra ::

Do sedaj sem imel na Epox 8K9A 1x 256MB DDR (podpira do 3GB če se ne motim). Z druge roke sem poceni kupil 2x 256 enakega DDR RAM in ko sem zagnal računalnik z vsemi tremi RAMi, mi je zaznalo samo 524 MB RAM ... čemu? 8-O A se da sploh na vse tri laufat?8-O

Pa še to: Firma je druga (2x kingston, 1x samsung) in samsung ima čipe na obeh stranh, kingstona pa samo na eni. ... Če to kaj pomaga
  • spremenil: iskra ()

DjTonic ::

Ja nekatere plate so mele težave z dvostranskimi rami. Blo pa je tako da če si mel 256 ti je zaznalo samo 128MB. Zgleda da imaš podoben problem.

VASkO ::

na enih platah je bilo tako, da sta dva slota za DIMM RAM delovala kot ena banka, tako da si v vsakega lahko dal not single sided modul in ti je zapolnil samo eno banko - kot da imas v enem slotu samo en double sided RAM modul.

preveri v bukvici, ce ima tvoja plata podobno konfiguracijo.

iskra ::

OK sm malo falu napisat: je zaznalo samo 512 MB RAM ... Sicer pa mi je s prejšnjim 256 MB dvostranskim ramom zaznalo 256 MB ... po moje to ni noben problem

Bukvica pa ... se je zgubila nekje v mojem študentskem stanovanju - morm poiskat ob priliki

ne other suggestions?

bmandelj ::

kaj pa en ta nov pa en tastar ram?
a tud 512mb zazna?
LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Boki_ ::

bmandelj
nov 1x256 + star 1x256=512 Realno bi bilo, če bi vprašal če mu zazna npr 384 MB
I'm back

mato22 ::

A si probal rame premikat po slotih.
Pr mojmu kolegu je blo podobno sam z dvema ploščicama. Ena je imela sam na eni strani rame druga pa na obeh straneh in je tud najprej zaznalo samo 256mb rama, pol sem pa mal premikal rame po slotih pa je pol v redu prepoznal oba rama.

bmandelj ::

@Tom DeLonge
ne mi kaj je realno vprasat vazno je da clovek razume kaj sprasujem
ne mi tukaj o pravopisu ipd.


LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

iskra ::

ja jst sm neki prekladal rame po plošči ampak nism lih usega stestiru k k sm jih premiku sm tudi ugotovu d una bela plastika noče lih dobro držat ramov notr in je ful piskal računalnik k sm ga zalaufu. sej bom danes zvečer še malo poskušal in sporočim če bo prišlo do kake spremembe. In imam 3 rame, katere želim vse porabit in ne samo 1x star 256 in 1x nov 256 kot so nekateri razumeli :\

se beremo zvečer

iskra ::

ok prekladal sem rame tko d so bli evribadi spredizadi in ugotovu naslednje:

- Ko dam star (dvostranski ram) na prvo mesto, zazna samo 256
- ko dam star ram na sredino, zazna 512
- ko dam star ram na zadnje mesto zazna 736

AMPAK, ko zazna 736, se winsi XPpro ne zalaufajo! Javi neko napako in mi da na izbiro safe, normal in še par drugih bootov.
Nalaganje winsow se konča pri prvem barvnem logotu po nekaj sekundah oz. tik po prvem loadbaru.

kak predlog?

{if not} then {oglas} kupi kdo 256MB dvostranskega Samsungovega RAM PC2700 (333) za 7kSIT?

VASkO ::

ergo, nastavi timinge za RAM na By SPD

bodo vsi delali tako, kot zmore najslabsi

iskra ::

Sm nastavu by SPD in je zaznalo. Problem je nastal pri winsih, ki se niso zagnali. Mi je kr resetiralo račko - meni nič tebi nič. in to večx :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

stara kišta ne zazna vseh ramov

Oddelek: Strojna oprema
121464 (1278) Pyr0Beast
»

Računalnik se vklpi monitor pa ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
8976 (803) IDIOT
»

Zazna 1024MB rama, uporablja samo 768MB?

Oddelek: Strojna oprema
472033 (1195) mlakar
»

Ima kdo v mashini 3x512MB rama?

Oddelek: Strojna oprema
281833 (1291) kixs
»

Dual chanel s 3x 256 MB rama na NF7 Rev 1.2

Oddelek: Navijanje
141616 (1261) MEDENA

Več podobnih tem