» »

S čem očititi računalnik

S čem očititi računalnik

nobodyy ::

Dober dan! Zanima me s čem bi lahko očistil notranjost računalnika saj se je v njem nabralo kar velik kup praha. :D

LP

NiMH ::

vzami kompresor pa spucaj :)) :)) Hehe, da nebi kje res šel...
-------------------------------------------------------------------------------

Vzami nek čopič (bilo katere velikosti) in spopucaj :)) Vsaj jaz sem tako naredil in deluje še vse (hvalabogu) normalno :))
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

KandazaR ::

Z sesalcem ali pa kompresorjem (do 4bare). Pazi samo da se neboš nikjer direktno dotikal komponent.

coma2black ::

...ti samo poslušaj KandazaR-ja...pa prej ugasni računalo 8-)
--=- [ Dex ] -=--

Zgodovina sprememb…

NiMH ::

samo more pazit z kompresorjem...Če bo prevelik iztisk zraka mu lahko poškoduje komponente :))
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

gumby ::

pri kompresorju je se drug problem... prah in ostala svinjarija se zna zataknit med in pod pini cipov. pri visokih frekvencah pa vsaka stvar rada prevaja elektriko, sploh tam, kjer nocemo :)

sesalec tud zna bit nevaren: plasticna cev + hiter pretok zraka je raj za staticno elektriko
my brain hurts

nonenone ::

s sesalcem gre krasno tako jaz čistim in ni nikoli problema, ne se dotikat komponent, pa vso elektriko fizično izklopi, potem pa fajn posesat, vzemi si čas pa temeljito počisti

overlord_tm ::

Fen za lase, samo hladen zrak je treba tišat =)

nonenone ::

fen mora bit tudi ok, drugič bom to probal

Doman ::

Jaz kar z kompresorjem spucam pa je vse ok.

CitroX ::

Če pihneš s kompresorjem, gre vsa svinjarija v zrak, pa verjetno nima vsak doma v stanovanju kompresorja.
Vzami selsalec in čopič - malo posesaš in pometeš s čopičem pa je. Ni pa dobro ventilatorje "prevrtet" s sesalcem - če daš cev na ventilator se lahko "prevrti" in kasneje "poje".

Shifty ::

Kompreson je najboljsi, vendar tudi je spihas z usti bo cisto dovolj. Sam da nebos cele kiste popljuval:D
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

roli ::

Pločevinke s stisnjenim zrakom se dobijo.Vzameš eno tako pločevinko ali kompresor in čopiš ter greš nekam ven in lepo pihaš malo pometeš pa je.
http://www.r00li.com

nobodyy ::

Hvala lepa :D Z kompresorjem bom sprobal.
LP
Procesor: Duron 1,200MHZ RAM: 265 MB , Grafa: Gefoce mx400 64MB,

Procesor: Pentium IV 3 GHZ RAM: 512 MHZ , Grafa: ATI radeon 9600SE

Poldy ::

Jaz sem vzel tlačilko za blazine z nastavkom za pumpanje košarkaških žog. Računalnik sem seveda prej nesel ven. Zadeva deluje odlično.

Če pustiš računalnik priklopljen na omrežje, je s tem ozemljen. Vmes ko pucaš, se z eno roko drži ohišja in je problem s statiko rešen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje PC-jev

Oddelek: Strojna oprema
283167 (2386) Riff
»

S cim cistiti prah/PC v studentski sobi

Oddelek: Pomoč in nasveti
467447 (6348) Unknown_001
»

Pranje računalniških komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
366092 (4336) erex
»

Spihovanje-čiščenje računalnika z kompresorjem, je to pametno počet?

Oddelek: Pomoč in nasveti
173867 (3428) Dami
»

Čiščenje komponent

Oddelek: Strojna oprema
221438 (1078) bzp

Več podobnih tem