» »

Git težava po revertanju merge commita

Git težava po revertanju merge commita

Osprey ::

Imam težavo z gitom. Recimo da imamo več branchov: main, dev in feature1, feature2....

Feature1, 2 ...X se mergajo v dev. Ko so ok, pa se mergajo direktno v main. Po pomoti pa je bil dev mergan v main, torej so šli zraven tudi vsi featureX. Ta merge dev -> main commit je bil revertan. Vendar je sedaj težava, ker ni več možno mergati featureX v main. Git očitno moti, da so commiti še vedno v historyju na main čeprav so bili revertani preko reverta merge commita. Pri poskusu merga featureX -> main namreč pravi da je main already up-to-date.
Obstaja kaka rešitev za to?
  • spremenilo: Osprey ()

neskoncno ::

1. Revertas tko da pusnes commit ki je Revert merge commita.
2. Naredis nov branch, ki je Revert revert commita in na koncu mergas tole.

Osprey ::

A res ne obstaja opcija da bi na koncu lahko se mergali featureX branchi? Ker to z branchem, ki je revert reverta dvomim da se bo obneslo. Nightmare za development, ker je preveč stvari naenkrat spremenjenih.

neskoncno ::

Lahko bi preprosto checkoutnil branch main, resetiral in force-pushal brez zadnjega merga gor. Pa bi imel ze takoj clean slate // problem je ce je main branch force-push protected.

Zgodovina sprememb…

Spura ::

Naredis branch kjer je revert reverta in popravek in pol to mergas.

nightrage ::

Okej imel sem že podoben problem na VS.Net okolju (TFS). Rešil sem ga takole. Šel sem na TFS server, checkoutal celoten v tvojem primeru F1, in ga nato lahko komital ponovno v sistem TFS.
Poskusi. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GitHub Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
455554 (3816) BivšiUser2
»

git true merge

Oddelek: Programiranje
9947 (655) xordie
»

Git vaje

Oddelek: Programiranje
71224 (975) tomazic89
»

Prvi virus za Apple Mac, ki okuži strojno opremo

Oddelek: Novice / Varnost
3141774 (38402) kronik
»

Subversion (SVN) - kaj priporočate?

Oddelek: Programiranje
414086 (2700) imagodei

Več podobnih tem