» »

Znamka Nokia se vrača kot Nokia 6

1
2
»

DKirbi ::

S tem ko je končno prestopila na Android, mislim da je odprla veliko kasnejših možnosti. Nokia ne bo nikoli propadla, ima svoje ime in je znana znamka kar se tiče nakupa telefona z dobrim fotoaparatom in zaslonom, še posebej pa trpežnost. Navsezadnje pa je pomemben hardware, s tem da bo zdaj kraljeval Android ga bo možno veliko lažje odstraniti in gor flashati razne druge non stock varijante. Ko mi bo moj OnePlus One odslužil, bom mogoče le končno zopet presedljal na Nokio :)

cekr ::

Nekateri pozabljate, da ta nova "Nokia" ni tista Nokia od prej.
Sedanja "Nokia" bo isto sranje kot na stotine ostalih kitajskih škatlic. Samo "ime" bo imela.

Kar je ostalo uporabnega, je ostalo pod MS.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PrihajaNodi ::

cekr je izjavil:

Nekateri pozabljate, da ta nova "Nokia" ni tista Nokia od prej.
Sedanja "Nokia" bo isto sranje kot na stotine ostalih kitajskih škatlic. Samo "ime" bo imela.

Kar je ostalo uporabnega, je ostalo pod MS.


Kaj pa leča carl zeis? Da naredijo kamero kot na lumiji 1020 bi bilo super.

cekr ::

PrihajaNodi je izjavil:

cekr je izjavil:

Nekateri pozabljate, da ta nova "Nokia" ni tista Nokia od prej.
Sedanja "Nokia" bo isto sranje kot na stotine ostalih kitajskih škatlic. Samo "ime" bo imela.

Kar je ostalo uporabnega, je ostalo pod MS.


Kaj pa leča carl zeis? Da naredijo kamero kot na lumiji 1020 bi bilo super.


Lečo Zeiss ima lahko vsak. Samo plačati jo je treba. Jo uporablja tudi Sony.
Vse znanje okoli kamer je ostalo v MS-u. MS je prodal samo naumni del.
Kar je uporabnega, se bo mogoče pojavilo v mogočem "Surface" Phonu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Ales ::

cekr je izjavil:

...Vse znanje okoli kamer je ostalo v MS-u. MS je prodal samo naumni del. ...

Imaš kak link za podkrepitev tvojih trditev? MS je ostalo namreč odpisal in poslal lepo na trg delovne sile.

Velik del ljudi je tako šel iz firme že ko je MS kupoval Nokiin del za telefone, leta nazaj. Znanje se je že takrat razsipalo, poglej samo Jollo. Sem nedavno sedel z inženirjem, ki je delal na N9 (omrežni sklop) in ki se z veliko nostalgijo spominja ekipe tam, zdaj pa dela na čisto drugem področju.

Kakorkoli, tudi v današnjem času Foxconn lahko izdela kar hoče, kvaliteta ni problem. Gre za vprašanje načrtovanja in prodaje, kako zastaviti nove stike z provajderji, itd., kar je vse delo za HMD.

cekr ::

Ales je izjavil:

cekr je izjavil:

...Vse znanje okoli kamer je ostalo v MS-u. MS je prodal samo naumni del. ...

Imaš kak link za podkrepitev tvojih trditev? MS je ostalo namreč odpisal in poslal lepo na trg delovne sile.

Velik del ljudi je tako šel iz firme že ko je MS kupoval Nokiin del za telefone, leta nazaj. Znanje se je že takrat razsipalo, poglej samo Jollo. Sem nedavno sedel z inženirjem, ki je delal na N9 (omrežni sklop) in ki se z veliko nostalgijo spominja ekipe tam, zdaj pa dela na čisto drugem področju.

Kakorkoli, tudi v današnjem času Foxconn lahko izdela kar hoče, kvaliteta ni problem. Gre za vprašanje načrtovanja in prodaje, kako zastaviti nove stike z provajderji, itd., kar je vse delo za HMD.



Ne težit z linki. Poišči jih, če jih rabiš.
MS se je znebil samo "neumne" telefone. Lahko pogledaš na MS-ovo stran pa boš videl, da so Lumie še vedno tam.
Na papirju je vse ostalo v firmi. Ljudi so se pa že prej znebili. Predvsem enega od tvorcev 41M kamere oz. lebdeče leče. Ne vem, koliko se sedaj to sploh še rabi. Verjetno nič, ker lahko z novi senzorji vse to povoziš. Vprašljivo je tudi, koliko se splača vlagat v neko kamero.
Vredni so patenti in fina znanja.
Ostalo ti lahko naredi Kitajc za majhen denar. Vsaj pri ta neumnih zadevah je tako.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Ales ::

cekr je izjavil:

... Ne težit z linki. Poišči jih, če jih rabiš....

Ko ne boš težil z nabijanjem tja v tri dni, ti folk ne bo težil z linki.

... Vredni so patenti in fina znanja. ...

MS od Nokie nikoli ni kupil patentov. Ampak tebi se to tako ne sanja.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Matev ::

ms je kupil nokio
a ker imena ni imel namena goniti naprej je prvo pokvaril ime s tem da je noki izenačil s sinonimom za dumb phone

nato je pa še mrtvo in prežvečeno znamko prodal kitajčkom ki so kot mrhovinarji
bodo še zadnje mrvice mesa postrgali z oguljenih kosti

Ales ::

@Matev, nič od tega, kar si napisal, ni res. Poglej, kdo je ves čas bil lastnik blagovne znamke Nokia (in je še vedno) za področje mobilnih telefonov, kdo je medtem imel časovno omejeno pravico uporabe blagovne znamke in kdo jo ima zdaj.

Matev ::

dejstvo so v nebo vpijočo:

nokia je sinonim za dumb phone

in ms je s tem resda uničil tekmeca, a mu to ni kaj dosti pomagalo

bajsibajsi ::

Matev je izjavil:

dejstvo so v nebo vpijočo:

nokia je sinonim za dumb phone

in ms je s tem resda uničil tekmeca, a mu to ni kaj dosti pomagalo


Malo ga srackas! Nokia je cca. 20 let nazaj prakticno splavila enega izmed prvih, ce ne kar prvi smart phone v zgodovini. Preveri Komunikator serijo. Intelov CPU, GEOS. Sploh kasneje na prelomu tisocletja, ko so naredili "novejse" verzije (npr. http://www.gsmarena.com/nokia_9110i_com... ), so omogocali ze web, fax, telnet, beleznico, kalkulator itd.

Na propad Nokije je vplivalo veliko razlogov. O tem je narejen studijski primer, ki se ga ucijo na univerzah po celem svetu; tudi pri nas v Sloveniji na EF.

Matev ::

Malo ga srackas! Nokia je cca. 20 let nazaj prakticno splavila enega izmed prvih, ce ne kar prvi smart phone v zgodovini.


20 let je v tej branži kot da bi rekel da je italija enako rimskemu cesarstvu

Samael ::

Matev je izjavil:

Malo ga srackas! Nokia je cca. 20 let nazaj prakticno splavila enega izmed prvih, ce ne kar prvi smart phone v zgodovini.


20 let je v tej branži kot da bi rekel da je italija enako rimskemu cesarstvu


Ne, prej bi rekel kot, da te nekdo na tvoj argument, da italija skozi zgodovino ni pomenila nič, opomne na na rimsko cesarstvo, ti pa nazaj odgovoris nekaj nerelevantnega ;-) Mislim, saj pač njegov popravek tvojega mnenja je bil povsem korekten, ane?
V Nokiji so zašuštrali veliko tega. Ampak vpliva na svet mobilnih telefonov skozi zgodovino jim ni za oporekati.

Matev ::

V Nokiji so zašuštrali veliko tega. Ampak vpliva na svet mobilnih telefonov skozi zgodovino jim ni za oporekati.


nihče jim ne krati zgodovinskih dosežkov

ampak dejstvo je da je ime nokia v sodobnem "trenutnem" času sinonima za telefon ki ga imajo amo še fosili ki tarjbajo telefon s katerim pravijo: saj dela in lahko kličem...

tudi na sodobnih lumiah ni več nokia napisa

nokia:
https://www.google.si/search?q=nokia&bi...

Samael ::

Matev je izjavil:

V Nokiji so zašuštrali veliko tega. Ampak vpliva na svet mobilnih telefonov skozi zgodovino jim ni za oporekati.


nihče jim ne krati zgodovinskih dosežkov

ampak dejstvo je da je ime nokia v sodobnem "trenutnem" času sinonima za telefon ki ga imajo amo še fosili ki tarjbajo telefon s katerim pravijo: saj dela in lahko kličem...



Hočeš rečt, da sem fosil?! A to si hotel rečt? :) Jaz pogrešam nekaj drugega - kar so mi do pred nedavnim še zadnje spodobne qwerty Nokije nudile, danes pa noben sodoben telefon več. Vsi pač nimamo damskih prstkov!

Samael je izjavil:



Vmes sem poskusil, se trudil še s kakšnim touch screen telefonom, ampak se vedno vračal qwerty telefonu.

Pisanje sms-jev ipd. mi je bilo s qwerty telefoma neprimerno hitrejše, lažje, udobnejše. In manj napak, torej manj rednih zastojev, popravkov. Če ju čas ne bi povozil v vseh drugih pogledih oz. če bi dandanes obstajal sodobni telefon tipa Nokia E7, bi bilo to zame no brainer. Pač na osnovi osebnih izkušenj. Tako pa so dandanes vsi telefoni, ne glede na barvo in okus "enaki".
Pa nimam nič proti androidu, da se razumemo. Na obeh mojih tablicah, kot tudi xiaomiju zgoraj teče brez problemov, pa tudi navadil sem se. Ampak fizična qwerty tipkovnica v kombinaciji s touch screenom je vseeno nekaj kar pogrešam in na kar bi šel takoj nazaj, če bi le bil na trgu kakšen sodoben telefon tega tipa. Pa ga ni.

Matev ::

Jaz pogrešam nekaj drugega - kar so mi do pred nedavnim še zadnje spodobne qwerty Nokije nudile,


imaš še fizično tipkovnico?

nič se ne počuti fosilnega

važno da ti telefon dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

veso266 ::

Nokia zame brez Symbiana ni Nokia (v tistem časi Noki nisem nikoli imel (imel sem Sony Ericssona ki naj bi tudi Symbian laufal sam nobene dobre igrice z Nokie niso tam delale (Bounce Boing Voyage na primer)

tkoda naj dajo Symbian na to novo Nokio jo takoj kupim
Why do you need an e signature if everyone can delete it

beta1 ::

Kdaj pa te pridejo nove Nokie k nam v trgovine?

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::




Aparat zgleda narejen kakovostno. Minus je membrana zvočnika (neko blago??).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gtu ::

Ali je komu uspelo namestiti Google Pay na Nokio 6? Meni piše v Google Play, da ni združljivo z mojim telefonom.

bambam20 ::

gtu je izjavil:

Ali je komu uspelo namestiti Google Pay na Nokio 6? Meni piše v Google Play, da ni združljivo z mojim telefonom.



Sem mislil, da je že nameščen na telefon?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia uporabniške podatke pošiljala na Kitajsko

Oddelek: Novice / Android
84566 (2692) jlpktnst
»

Znamka Nokia se vrača kot Nokia 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7126215 (16447) bambam20
»

Nokia 3310: prva ljubezen nikoli ne zarjavi

Oddelek: Novice / Android
4810980 (8177) Dr_M
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9430987 (26639) klinker
»

Microsoft bo znamko Nokia prodal Foxconnu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
258975 (6812) Griffith

Več podobnih tem